HVS-ers konden DES-ploeg niet veel moeilijkheden in de weg leggen Kandidaat Coler krijgt steun van de districten Denen komen met een sterke ploeg naar het Krelagehuis 1 Betaalde bestuurders voor betaalde profs Vierde testmatch toch nog draw Bezwaren KNVB tegen de data Peterborough is uitgeschakeld F. C. Triebei t J. H. van Haaren onderscheiden ASC is 75 jaar Polen komen niet naar Helsinki De deelnemers aan wereldtitelstrijd Zwitsers leiden tegen Zweden DONDERDAG 2 FEBRUARI 1961 15 Kampioenen Jack Kramer Invallers Taai verdedigen van Mackay en Kline Wereldkampioenschap Puzzeltocht van „Jan Passtoors" De boksklassementen in Ring Magazine Vrouwelijke boksmanager Om de Grote Prijs van Duitsland Valeri Brumel tegen John Thomas George Kerr versloeg Belg Roger Moens Waar sc hu wingsbo rden Wereldkampioenschappen definitief in Praag wÊmm ir HVS is er niet in geslaagd het sterke DES veel moeilijkheden in de weg te leg gen. De Voorburgse volleybalploeg ver scheen zonder Zimmerman, ma*ar had toch slechts 38 minuten nodig, om een verdien de 3-0 zege te behalen. Overgangsklasser Die Raeckse ondervond tegen het Zaanse Molenwiek minder tegenstand dan ver wacht werd en won zonder tot groots spel te komen, met 3-1. De dames van Moten- wiek maakten ook geen sterke indruk; De Blinkert profiteerde hiervan door twee kostbare winstpunten in de wacht te sle pen. In de competitie van de afdeling Haar lem dienden zich de eerste kampioenen aan. In de eerste klasse dames konden de reserves va'n Die Raeckse na een over winning op Vesmia in de bloemen worden gezet en in de tweede klasse werden de meisjes van Gios door een zege op .IBS onbereikbaar voor de overige ploegen. HVS heeft DES uitstekend partij ge geven, maar het krachtsverschil bleek te groot. De gasten beschikken over een zeer beweeglijke, snel reagerende ploeg, met zes spelers, die in elke positie voor het net tot een keiharde smash in staat zijn. In de eerste set was de verdediging van de Haarlemmers hierop nog niet steeds bedacht, zodat HVS zeer spoedig aen flinke achterstand boekte, die niet meer kon worden ingelopen (10-15). In de tweede set verweerde de thuisclub, met Oud als uitblinker, zich zeer fel en vele smashes van Tinkhof. Tuinman en Van de Berg De volleybalcompetitie werden uitstekend geblokt. Het overwicht vén DES was echter te groot en met 11-15 eindigde ook deze set in hun voordeel. De derde set gaf aanvankelijk een heel ander beeld. Het temno bij DES zakte wat en in korte tijd veroverden Clay c.s. een ruime voorsprong (7-2). Toen namen de Voorburgers het initiatief echter weer over; in een hoog tempo en met zeer feile smashes, waarbij Tinkhof en Tuinman zich andermaal onderscheidden, nivelleerden zij de achterstand en wonnen ook deze set gedecideerd met 11-15. Door een 3-0 zege op Vesmia legde Die Raeckse 2, met de dames G. Prosée-Tak- ken, C. Holm, B. Haring, G. Cammenga. J. Takken. G. Slurink en M. Snoek beslag op het eerste-klasse kampioenschap. Ook in de tweede klasse is de kampioene bekend. De Gios-ploeg, bestaande uit de dames S. van Leeuwen. G. Kolderie, N. Kaart, W. Klaassen, J. Dey, L. van Rugge en M. Bloem, die het vorige seizoen degradeerde, heeft het verloren gegane terrein in de kortst mogelijke tijd heroverd. De uitslagen waren: Heren: HVS—DES 0-3. Die Raeckse— Molenwiek 3-1. HBC—OVRA 3-0, CIOS 3 —Gios 3 0-3, DSS—WIK 2 3-1. Alliance— HVS 3 3-0. OVRA 2—WIK 2-2, Energie— VVCL 2-2, DSS 2—VVCL 0-3, Die Raeckse 4-j-Gios 4 3-1. Dames: De BlinkertMolenwiek 3-0. Die Raeckse 2Vesmia 3-0, Topscore—HVS 3-1. OSS—De Blinkert 2 3-0, OSS 2—Gios 2 3-1. Set Up 2—Die Raeckse 4 3-1, Velox 2— Gios 4 3-0, Gios—JBS 3-0. HBC 5—PWN 2 2-2. DSS—OVRA 2 3-1, De Blinkert 5— Alliance 2 1-3, Vesmia 2Vesmia 3 3-0, DSS 3—FES 0-3. Jack Kramer, de grote man in het prof tennis, heeft donderdag in New York ver- I klaard, dat hij 't niet juist acht dat onbe taalde officials zich bezig gaan houden met proftennis. Die uitspraak deed Kra mer naar aanleiding van het congres van I de Amerikaanse Tennisbond, dat vrijdag begint en waarop de suggesties zullen worden besproken van Jean Borotra, aan gaande het beroeps- en het amateur-ten- nis. Eén van de leden, M. Westcott, heeft enkele dagen geleden verklaard, dat hij voor zou stellen de woorden „amateur" en „professional" te schrappen uit het regle ment van de bond. Omtrent de mogelijkheid, dat de Ameri kaanse Tennisbond in dat geval de super visie krijgt over zowel amateurs als pro- I fessionals zei Kramer: „Die resolutie lijkt mij niet erg praktisch I toe. De mensen die zich met het amateur- tennis bemoeien, doen dat voor hun ge- noegen en in hun vrije tijd. Een zo belang rijke sport als prof-tennis kan echter niet I zo maar worden geleid door lieden, omdat ze zo van sport houden. Daar heeft men beroepsmensen voor nodig, die het prof tennis kennen en die al hun tijd aan dat werk kunnen besteden." De heer Jos Coler (Sparta) dat heb ben de woensdagavond in vier steden in het land gehouden vergaderingen van de clubs uit het betaalde voetbal wel aange toond kan bij zijn kandidaatsstelling voor de functie van voorzitter van de sec tie betaald voetbal rekenen op de steun van alle verenigingen. Ook de westelij ke semi-profs, die in Den Haag bijeenkwa men, blijken namelijk unaniem de kan didatuur Coler te steunen. Hoewel de termijn van kandidaatsstel ling inzake de vakature Martens de huidige voorzitter van de semi-profs moet zijn functie neerleggen in verband met Voetbal Molenwiek maakte de reis naar Haarlem met enige invallers en weer hebben wij dus niet kunnen zien, waartoe de heren van Die Raeckse. die zo fier aan de kop gaan van de overgangsklasse-ranglijst, in staat zijn. De Nobel c.s. maken er namelijk een gewoonte van niet beter te spelen dan nodig is. De Zaanse ploeg spande zich bijzonder in. maar toonde technisch zulke zwakke plekken, dat de rood-witten zich niet veel zorgen behoefden te maken. Met 15-4, 15-9. 5-15 en 15-8 wonnen zij deze teleurstellende wedstrijd. De dames van De Blinkert misten ook de prikkel om tot goed spel te komen. In een zeer laag tempo gespeelde ontmoeting wonnen de groen-witten, die in mevrouw Van Wel zeker een versterking hebben, van een teleurstellend Molenwiek. De eer ste sets gaven nog wat spanning (15-11 en 16-14), maar toen de sterkste Zaanse speel ster, mevrouw Oenen-Bakker, in de derde set aan de kant bleef zitten, was het met de tegenstand van Molenwiek helemaal gedaan. Met 15-3 was ook deze set voor het team van Wil Daan. dat deze onverwachte winst best kan gebrüiken. Cricket Dank zjj een meesterlijke stand aan het laatste wicket van Ken Mackay en Lindsy Kline, die de Westindische aanval bijna twee uur lang trotseerden, heeft Au tralie een draw kunnen behalen in de vierde testmatch tegen West-Indië. De scores waren: West-Indië 393 en 432 voor zes (ge sloten). Australië 366 en 273 voor negen. Toen het laatste paar kort na de thee samen kwam bij de score 207 voor 9 leek de Australische nederlaag onafwendbaar. Maar toen gingen Mackay en Kline zo taai verdedigen dat er voor de Westindische bowlers geen doorkomen aan was. Aan het einde van de dag was Mackay, die al in vorige testmatches roem verwierf door zijn onbuigzaam volhouden en zichzelf thans in dit opzicht nog overtrof, 62 not out, Kline was met 15 not out. De stand in de serie is nu weer gelijk. De eerste match eindigde in een draw, Australië won de tweede en West-Indië de derde. In de vierde testmatch leek het, als gezegd, alsof West-Indië gewonnen stond, maar toch ontging de zege de gas ten nog. De vijfde match, die op 10 februari in Melbourne begint, kan de beslissing bren gen in de reeks. zijn benoeming tot directeur van het KNVB-sportcentrum pas maandag 6 februari sluit, ziet het er naar uit dat de heer Coler bij enkele kandidaatsstelling tot sectie-voorzitter zal worden benoemd De noordelijke clubs, die uitkomen in de sectie betaald voetbal, hebben woensdag avond tijdens een vergadering in Gronin gen unaniem besloten de kandidatuur van de heer Jos Coler (Sparta) te steunen. Ook de semi-profclubs uit de districten Oost en Zuid, respectievelijk bijeengeko men in Deventer en in Eindhoven, be sloten zich te scharen achter de kandida tuur van de heer Coler., Australië tweede innings: L. Favell c. Alexander b. Hall McDonald run out O'Neill c. en b. Sobers Simpson c. Alexander b. Hall Burge c. Alexander b. Valentine Benaud c. en b. Sobers Mackay not out Grout l.b.w. b. Worrell Misson c. Solomön b. Worrell Hoare b. Worrell Kline not out Extra's 4 2 65 3 49 17 62 42 1 0 15 13 273 Totaal voor negen wickets Hall bowlde 2 voor 61 runs, Sobers 2 voor 87. BASKETBAL. De Poolse basketballers van Legia hebben woensdagavond de Bul gaarse ploeg Spartak met 76-47 verslagen De ruststand bedroeg 36-25. eveneens in het voordeel van de Polen. Vierduizend toeschouwers zagen in de Poolse hoofdstad hun favorieten de zege in de wacht slepen Deze wedstrijd werd gespeeld in het toer nooi om de Europa-beker. Niet alle Europese voetbalbonden vinden de keuze van data voor het wereldkam pioenschap voetbal, dat in 1962 in Chili wordt gehouden, gunstig. Maar nu de data van 30 mei tot 17 juni definitief zjjn, legt men er zich bij neer. Voor enkele Europese landen bestaat het gevaar, dat op 30 mei de nationale compe tities nog niet zijn geëindigd. De secreta ris-penningmeester van de KNVB, Lo Brunt, deelde mee, dat het tijdstip niet erg gunstig lag. De bond had de FIFA doen weten, dat de mogelijkheid bestond, dat tegen die datum de Nederlandse competi tie nog niet zou zijn geëindigd. „Maar nu de data vaststaan, leggen wjj ons bjj de feiten neer", aldus de heer Brunt. Dr. Gerhardt, pers-secretaris van de Duitse Voetbalbond zei, dat Chili gerech tigd is data vast te stellen, die de Chileen se bond goeddunkt. „Chili komt immers voor de wereldkampioenschappen ook al tijd naar Europa op tijdstippen die daar voor zijn vastgesteld. Bijvoorbeeld in 1958. Toen werden de kampioenschappen in juni gehouden, een maand die Zuid-Ameri kaanse landen in het algemeen niet gun stig vinden. Wij moeten ons dus nu maar naar hun wensen schikken", aldus dr, Gerhardt. De Zwitserse en Britse voetbaldeskun digen hebben meegedeeld, dat de data hen goed uitkomen. Het bestuur van de Hongaarse Voetbal bond heeft die data verwacht en er reke ning mee gehouden. De Hongaarse com petitie zal dit seizoen eerder beginnen op 30 juli. Normaal begint de Hongaarse competitie op 1 augustus. Het besluit van de Hongaarse Voetbalbond zou weieens kunnen betekenen, dat Hongarije in het komende seizoen dan niet zal kunnen deel nemen aan het toernooi om de „Mitropa- beker" De Tsjechische Voetbalbond heeft geen enkel bezwaar kenbaar gemaakt tegen de door de Chilenen vastgestelde data. An Res Ramirez, de algemeen-secretaris van de Spaanse Voetbal Bond. heeft mee gedeeld, dat de bond door de vastgestelde termijn zijn competitie voor het komende seizoen anders zal moeten indelen. „Maar dit betekent slechts een kleine wijziging. Wij hebben geen bezwaar tegen de data 30 mei—17 juni". Een deskundige van de Italiaanse Voet balbond gaf toe. dat de data niet gunstig liggen voor de Europeanen, maar als wij deze bezien vanuit het standpunt van de Chilenen, dan mpeten wij toegeven, dat niet veel keus anders over bleef." De Italiaanse bond heeft zijn nationale competitie voor het aanstaande seizoen vervroegd. Zondag houdt de Haarlemse wandel sportvereniging „Jan Passtoors" een puz zeltocht over afstanden van 10 en 15 kilo meter. De start is vanuit het „kadervor mingscentrum" aan het Houtmanpad in Haarlem 'ussert half twaalf en half een. Afgevaardigden van de oosterlijke clubs spraken echter hun spijt uit over het feit, dat de heer H. J. van Dalen (Enschede) de functie van voorzitter niet kan aanvaar den. Zij verwierpen een voorstel van En- schedese Boys om te komen tot een be taalde voorzittersfunctie en spraken zich, evenals district zuid, uit voor een uitbrei ding van de secretarisfunctie. Voetbal in Engeland Peterborough United, de „cupfighter" die al zo vaak prominente clubs in de En gelse bekercompetitie heeft uitgeschakeld, is er niet in geslaagd door te dringen tot de vijfde ronde. In een beslissingswed strijd voor de vierde ronde werd Peter borough met 21 uitgeschakeld door Aston Villa, dat nu in de vjjfde ronde uitkomt tegen Tottenham Hotspur. Ook voor Manchester United is de beker strijd dit seizoen ten einde. De ploeg ver loor met 72 van Sheffield Wednesday. Het team van Sheffield komt. in de vol gende ronde uit tegen Leyton Orient. LUton won met 3-1 van Manchester City J.l. zaterdag stond Luton met 2-6 achter, toen de wedstrijd in de 69ste minuut werd afgebroken doordat het terrein volkomen onbespeelbaar was geworden. De „replay" tussen Aldershot en Stoke City, die op het terrein van Aldershot werd gesDeeld. eindigde na verlenging met de zelfde stand als waarmee begonnen was (0-0). zodat deze clubs elkaar nogmaals zullen ontmoeten. De uitslagen waren verder: Bekercompetitie vierde ronde: Hudders- field TownBarnsley 11, Newcastle Uni tedStockport County 40 (winnaar thuis tegen Stoke City of Aldershot), Luton Town—Manchester City 3—1. „Replays" vierde ronde: Blackburn Ro versBolton Wanderers 40 (winnaar uit tegen Sheffield United). Ir. H. F. Hopster, destijds voorzitter van de KNVB, benoemde de heer Triebei tot Bondsridder, welk moment men op de fofo in beeld ziet. In Voorburg is vanmorgen tengevolge van een tram-ongeluk op 73-ja'rige leeftijd overleden de heer F. C. Triebel. De heer Triebei was secretaris van de Algemene Nederlandse Voetbalvereniging De Zwalu wen. De heer Triebel speelde van 1902 tot 1907 in het Haagse Quick, in 1906 en 1907 in het eerste elftal. Daarna was hij tot 1910 lid van Velocitas (Breda), waarna hij terug keerde naar Quick. Nadien was hij nog lid van DFC, tot 1921. In organisatorisch verband heeft de heer Triebel zich op velerlei wijze en in talrijke commissies nuttig gemaakt voor het Neder landse voetbal. Van 1920 tot 1923 was hij lid van de al gemene vergadering van de KNVB. Hij was bondsafgevaardigde voor het militaire voetbal en 2de secretaris van de destijds draaiende militaire voetbalcompetitie. Van 1932 tot 1950 heeft de heer Triebel deel uitgemaakt van de technische en de keuze-commissie van de KNVB. In 1955 werd hij secretaris van de Zwa luwen als opvolger van de heer L. van der Slik. De heer Triebel werd in 1957, ter ge- ltgenheid van het gouden feest van de Zwaluwen, benoemd tot bondsridder. A utomobilisme De heer J. H. van Haaren, sportcommis- saris van de KNAC en Nederlands gedele geerde bij de Rallye Monte Carlo, is door Prins Rainier van Monaco benoemd tot ridder in de orde Rainier Grimaldi. De heer Van Haaren werd deze hoge onder scheiding van het prinsdom Monaco ver leend voor het vele werk dat hij reeds zeer lange tijd voor de Rallye Monte Carlo en voor het prinsdom Monaco heeft verricht. De versierselen behorende bij de onder scheiding werden hem tijdens een ont vangst in het prinselijke paleis door Prins Rainier overhandigd. Boksen Het Amerikaanse bokstijdschrift „Ring Magazine" heeft de klassementen in de verschillende gewichtsklassen gepubli ceerd: Zwaargewicht: wereldkampioen Floyd Patterson (VS); uitdagers: 1. Sonny Liston (VS); 2. Ingemar Johansson (Zweden); 3 Eddie Machen (VS). Halfzwaargewicht: wereldkampioen Ar chie Moore (VS); uitdagers: 1. Chic Calder- wood (GB); 2. Giulio Rinaldi (Italië); 3 Harold Johson (VS). Middengewicht: wereldkampioen Paul Pender (VS); uitdagers: 1. Gene Fullmer (VS); 2. Ray „Sugar" Robinson (VS); 3 Gustav Scholz (W.Dld). Weltergewicht: wereldkampioen Benny „Kid" Paret (Cuba); uitdagers: 1. Frederico Thompson (Arg.); 2. Emile Griffith (VS) 3. Luis Rodriguez (Cuba). Lichtgewicht: wereldkampioen Joe Brown (VS); uitlagers: 1. Dave Charnley (GB); 2. Carlos Ortiz (VS); 3. Carlos Fer nandez (Venezuela). Vedergewicht: wereldkampioen Davey Moore (VS); uitdagers: 1. Gracieux Lam- perti (Frankrijk); 2. Sugar Ramos (Cuba) 3. Sergio Caprari (Italië). Bantamgewicht: wereldtitel vakant; uit dagers: 1. Eder Jofre (Braz.); 2. Alphonse Halimi (Frankrijk); 3. Freddie Gilroy (Ier land). Vlieggewicht: wereldkampioen Pone Kingpetch (Thailand); uitdagers: 1. Mimoun Ben Ali (Spanje); 2. Sadao Yaoita (Japan) 3. Johnny Caldwell (Ierland). - - i -- - De actrice Joi Lansing heeft woensdag van de boksbond van Californië en ver gunning gekregen om op te treden als manager van de zwaargewicht Bob Al bright. Miss Lansing, een aantrekkelijke blondine, zei: „Ik heb altijd boksmanager willen worden. Niemand nam het serieus totdat ik Barry Berk en Bob Albright ont moette". Van Berk heeft zij 25 percent zakelijke belangstelling in Albright over genomen. Schaken Denemarken, een reus in de badminton- sport, stuurt een sterke ploeg naar de in ternationale kampioenschappen, die op 11 en 12 februari zullen worden gehouden in het Krelagehuis in Haarlem. Van de cracks zullen alleen Erland Kops, Finn Badminton Kobbcroe en Joergen Hammergaard Han sen ontbreken. Ze zjjn op weg naar de Ca nadese kampioenschappen en moesten de Nederlandse uitnodiging afwijzen. De 11 Denen en Deensen die naar Haar lem gaan hebben allen internationale er varing. Het zijn Ole Mertz, Knud Aage Nielsen, Gregers Ussing, Joergen Hage- mann, Torben Kops, Bjoern Holst Chris- tensen, Tony Holst Christensen, Inger Kjaergaard, Hanne Jensen, Annette Schmidt en Karin Rasmussen. Ole Mertz is een Thomas Cup-speler en dat is ook het geval met Nielsen, die Deens titelhouder is. Hagemann is goed bekend in Nederland door vroegere kampioen- Paardesport Woensdagavond is de eerste kwalificatie wedstrijd gehouden voor de „Grote Prijs van Duitsland" van het internationale con cours hippique in Berlijn. Deze werd ge wonnen door de Duitse amazone Anna Clement op Nico. Zeven ruiters hadden zich gekwalificeerd voor de barrage, die zeven hindernissen met acht sprongen over een afstand van 230 meter telde. De uitslag was: 1. Anna Clement (Did.) met Nico 5 fou ten 31,0 sec. 2. Helga Kohier (Did.) met Cremona 0 fouten 34,5 sec. 3. Hermann Schride (Did.) met Flagrant 0 fouten 34,7 sec. 4. Fritz Thiedemann (Did.) met Finet- ta 4 fouten 33.0 sec. 5. Raimondo d'Inzeo (Italië) met Posillipo 4 fouten 34,1 sec. schappen daar. Torben Kops is een jon gere broer van de crack Erland Kops en is „een man van de toekomst". Tony Holst Christensen is lid vhn de Deense Uber Cup-ploeg en is de beste single-speelster van Scandinavië. Inger Kjaergaard is een ex-landskampioene en Hanne Jensen is lid van de Uber Cup- ploeg. Met deze elite-ploeg verwacht Denemar ken een flinke prijzenoogst in Haarlem. Atletiek Een aantal Russische atleten zal deelne men aan enige indoor-atletiekwedstrijden in New York. De grootste interesse gaat I ongetwijfeld uit naar de strijd tussen de hoogspringers de Rus Valeri Brumel (2.25) en de Amerikaan John Thomas (2.22). De Russen komen in hun eerste wed- strijd uit op 17 februari, op de Amerikaanse indoorkampioenschappen op 25 februari en nog enkele wedstrijden, die alle in het Madison Square Garden in New York zul- I len worden gehouden. Naast Valeri Bru mel starten ook de Europese recordhouder vèrspringen Igor ter Ovanesian en Mo- motkov, Russisch kampioen op de 1500 meter. Tijdens internationale atletiekwedstrij- den in Dunedin (Nieuw Zeeland) zegevier de de Jamaicaan George Kerr in een race over de 880 yards. Hij versloeg in 1 min 52 sec. de Belg Roger Moens en de Nieuw Zeelander Philpott. Een wedstrijd over een mijl werd ge- wonnen door de Amerikaan Dyrol Burle son in 4 min. 01.2 sec., vóór de Olympische I kampioen op de 5000 meter, de Nieuwzee- lander Murray Halberg en diens landge noot Potts. Op 1 februari 1961 was het 75 jaar ge leden dat de Amsterdamse Schaakclub werd opgericht. De roemruchte jaren van ASC vallen in de periode 19201930 toen zevenmaal het clubkampioenschap van Nederland werd veroverd onder aanvoe ring van dr Max Euwe. die reeds bijna 50 jaar lid is van deze club. Het officiële deel van de jubileumvierin zal op 4 februari een receptie zijn in het Amsterdamse Schaakhuis. Met Pasen zullen nationale vierkampen worden ge organiseerd Het is voorts de bedoeling een sterk bezette zeskamp te houden in de week van 27 maart tot 3 april. In Tirol (Oostenrijk) zijn verscheidene nieuwe waarschuwingsborden voor skiliefhebbers geplaatst ten einde on gelukken zo veel mogelijk te voor komen. Bij eën kabelbaan in de buurt van Innsbruck staat een bord, waarop is aangegeven: „In het stoeltje moet u de ski's horizontaal houden, zodat deze nooit de grond kunnen raken". Twee gebroken ski's markeren het bord Schaatsenrijden De Finse Schaatsenrijdersbond heeft meegedeeld, dat Polen zich heeft terugge trokken voor de Europese kampioenschap pen in het hardrijden op de schaats, die op 4 en 5 februari in Helsinki zullen wor den verreden. Nu Polen niet deelneemt blijven er der tig deelnemers uit negen landen voor de Europese titel wedstrijden over, te weten: Nederland (met 5 rijders). Italië (2), Oos tenrijk (1), Rusland (5), Noorwegen (5), Frankrijk (2), Zweden (5), Denemarken (1) en Finland (4). De Zweedse Schaatsbond heeft bekend gemaakt dat 17 landen hebben ingeschre ven voor de wereldkampioenschappen hardrijden, die half februari zullen wor den gehouden op de nieuwe Ullevi-kunst- baan in Gotenborg. Dit aantal landen evenaart het record dat vorig jaar in Davos is gevestigd Het aantal individuele rijders is 45 plus 27 reserves. Ingeschreven zijn: Verenigde Staten: Richard Hunt. Richard Wurster. Kennet Kammer (inclusief een reserve). Australië: Garry Cassidy. Alan Heffer- nan. John Eyre (een reserve). Denemarken: Kurt Stille. Finland: Toivo Saolonen. Keijo Tapiovaara, Jouke Jokinen, Jorma Ipunen (twee reserves). Frankrijk: André Kouprianoff. Bernhard Sakhof. Nederland: Henk van der Grift. Wim de Graaff, Rudi Liebrechts. Giel Lourens, Arie Zee. Cees Jan Kroon. Chris Meeu- wisse (twee reserves). Italië: Mario Gios. Renato de Riva, Antonio Nitto. Japan: Fumio Nagakubo. Shuji Kobayashi. China: Wang Chin-Yu, Lo Chih-Huan. Wang Wen-Sheng (een reserve). Noorwegen: Tor Guttu. Magne Hval. Knut Johannessen. Fred Maier. Thorstein Sandholt, Thorstein Seiersten. Svein Erik Sogge, Odd Wilhelmsen. Nil's Aaness. Roald Aas (vijf reserves). Polen: Jan Tlauka. Tadeusz Matuszewski, Stanislav Magierowski. Andrzej Swie- cicki. Janusz Jagodzinski (drie reserves) Rusland: Boris Stenin, Viktor Kosishkin, Valerij Kotov. Oleg Gontcharenko, Vla dimir Gurov. Gennadii Voronin. Robert Merkulov, Evgenij Grishin, Anatolij Khramtsov (vier reserves). Zweden: Per Olof Brogren, Kjjell Beek man. Bo Karenus. Ivar Nilsson. Geran Slott. Aake Lindberg. Gunnar Sjoelin, Johnny Nilsson (vier reserves). Tsjechoslowakije: Bohumil Jauris. Jirl Schoeppe. Oldrich Teply. Vladimir Kolar (twee reserves). West-Duitsland: Güpther Traub. Josef Biebl. Oostenrijk: Hermann Strutz. Oost-Duitsland: Helmut Kuhnert Manfred Schüler. Günter Tilch. Jürgen Schmidt (een reserve). In Davos wordt een wedstrijd in het hardrijden op de schaats gehouden tussen een Zwitserse en een Zweedse ploeg De weersomstandigheden zijn zeer ongunstig. Het ijs is brokkelig en hier en daar zacht. Nadat de 500 meter was verreden begon het bovendien nog te sneeuwen Na de eerste dag staan de Zweden met '00 tegen 57 punten op hun gastheren voor. Het eerste onderdeel, de 500 meter werd gewonnen door de Zwitser Gerald Soll- berger in 45,3 sec. Ake Lindberg (Zweden) werd tweede in 46 sec. En de derde plaats was voor Bjoern Johansson (Zweden) in 46,4 sec. De 3000 meter leverde een overwinning op voor de Zweed Johnny Nilsson in 4 min. 56 sec. Sven Andersson (Zweden) werd tweede in 5.01,5 en Gerald Sollherger Zwitserland) klasseerde zich derde in 5.01,6. De International Skating Union (I.S.U.) heeft woensdag nogmaals bevestigd, dat de wereldkampioenschappen in het kunst rijden van 22 tot 26 februari in Praag zul len worden gehouden. Alle moeilijkheden, die voordien het doorgaan van deze titelwedstrijden in de Tsjechische hoofdstad in gevaar brachten, zijn inmiddels opgelost, aldus een woord voerder van de I.S.U. IJSHOCKEY. Op de Hoky in Den Haag heeft Hys Hoky woensdagavond een grote overwinning behaald op de Canadese legerploeg „The Queens Own Rifles": 15-3. De tussenstanden waren: 7-1 en 5-1 en 3-1.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 15