Zeesleep werk van Wijsmuller-vloot in vier jaar tijds verdrievoudigd Tien sleepboten legden in 1960 151.425 mijl slepend af «■■HM <^3rieven aan de redactie ZES KEER DE AARDE ROND Uitstapie Boten voor zeekadetten Van der Sluis midvoor bij „Kennemers" Bestuur „Kennemerland" vraagt volmachten Fusia zoekt nieuwe leden Kongo-actie Otto Rees Fries toneel tmËËmmÊmÈÊÊmmgmm DONDERDAG 2 FEBRUARI 1961 H. Douwstra gehuldigd 144 objecten gesleept Hulpverleningen J~J P li Forumavond KVP Heemskerk Posities sleepboten van Bureau Wijsmuller Havenverkeer Amsterdam Arsenicum-onderzoek Faillissementen In het veilinggebouw „Het Centrum" te Beverwijk is woensdagavond de heer H. Douwstra gehuldigd voor het feit dat hij gedurende ruim veertig jaar lid is ge weest van de Fabrieksarbeidersbond, de laatste jaren A.B.C. (Algemene Bedrijfs- j groepen Centrale) geheten. De voorzitter, de heer R. F. W. Kae- bisch, sprak de hoop uit dat de heer Douw- stra het volgend jaar ook veertig jaar be stuurder zal zijn van de afdeling Bever- I wijk. Vele jonge leden, aldus de heer Kae- bisch, danken aan de heer Douwstra dat zij nu een goed inzicht hebben op orga nisatorisch gebied. De Bondspenningmeester, de heer W. ter Borg, schetste de toestand van het be- drijfsleven in de tijd toen de heer Douw stra toetrad tot de groep die naar een beter bestaan van de werkers streefde. Nu werkt bijna ieder 45 uur per week, doch toen maakte mên weken van 96 uur. Een toestand die, naar de heer Ter Borg zich voorstelde, thans ook niet meer gewenst zou zijn door de directies van de ver schillende bedrijven. Voor het vele werk voor de Bond kreeg de heer Douwstra het gouden Bondsinsigne. Hem met zijn vrouw werd voorts een week vakantie aangebo den. Mevrouw Douwstra kreeg bovendien bloemen. De zeesleper „Utrecht" Het afgelopen jaar is voor de tien zeesleepboten van de Zeesleepvaart- en Bergingsmaatschappij n.v. Bureau Wijsmuller bijzonder druk geweest. Het tien tal zorgde voor een nieuw record, want de zeesleepboten, die voor de lange en korte sleepreizen werden ingezet, hebben in 1960 slepend een afstand afgelegd van 151.425 mijl. Dit is bet drievoudige van het aantal afgelegde sleepmijlen in 1956, toen hiervoor werd gezorgd door de sleepboten „Noordbolland „Zee land", „Cycloop" en „Titan". Thans werden de 151.425 mijl (zeven maal rond de aarde) bij elkaar gevaren door de „Noordbolland', „Utrecht „Zeeland „Cycloop", „Friesland „Titan" en nog een zevende sleepboot, waarvoor wisse lend de „Simson", „Stentor", „Hector" of „Nestor" werd ingezet. Ook deze zevende boot was gedurende het gehele jaar in actie bij bet uitvoeren van sleep reizen in de Europese wateren. Al met al werd hierdoor een gemiddelde bereikt van 21.632 mijl per sleepboot. Vijf sleepboten voeren meer dan 20.000 mijl slepend. RECORDHOUDER van de zeeslepers over 1960 is de „Noord-Holland", die onder commando van kapitein T. Hoek en later van kapitein F. de Jong 25.903 mijl boekte. Hierop volgt de „Utrecht" met 23.543 mijl. Dit aantal mijlen voer de „Utrecht" onder commando van kapitein D. van Dorp in slechts tien maanden bij elkaar, daar het schip in maart 1960 voor Wijsmuller in de vaart kwam. Als derde volgt de „Friesland" met 22.878 mijl. De „Cycloop", die in 1959 eerste was, kwam in 1960 op de vierde plaats met 21.987 mijl, de „Zeeland" is vijfde met 21.540 mijl. De sleepboot „Titan" voer in 1960 18.949 mijl slepend; deze sleepboot lag gedurende de laatste maanden van 1960 te IJmuiden op bergingsstation. Het totaal aantal mijlen, dat door de „Stentor", „Nes tor", „Hector" en „Simson" in de Europese wateren werd gesleept, was 16.625 mijl. Het aantal gemaakte reizen en versleepte objecten onderging, vergeleken met 1959. geen grote stijging, daar vooral de „Noord- Holland" en „Utrecht" in I960 zeer lange Henk van der Sluis zal zondag voor het eerst weer als amateur in het veld komen. Hij bezet dan de middenvoorplaats hij De Kennemers in de belangrijke wedstrijd te gen Vitesse uit Castricum. Van der Sluis was een der eersten, die tot het betaalde voetbal overginggn. Hij kreeg eerst een contract bij „Alkmaar" en voetbalde later bij „Amsterdam" Zijn terugkeer tot zijn oude club zal een geduchte versterking betekenen voor De Kennemers, die in totaal zeven spelers naar het betaalde voetbal hebben zien verdwijnen. De opstelling van De Kennemers luidt: Groot, Le'jeune en Huisman, W. Péggeman. De Bie en Van de Outenaar, Kops, J. Fen ger, H.v.d.Sluis, Verhagen en J. Mosk. sleepreizen tussen de Oost- of Westkust van de Verenigde Staten en Japan of Hongkong ondernamen. Bij de gesleepte objecten waren er weer van velerlei aard: voor de sloop bestemde vliegdekschepen en Liberty-vrachtschepen en verder tan kers. oorlogsschepen, vrachtschepen en voorts de transporten voor olie- en aan nemingsmaatschappijen met bakken, lich ters, booreilanden, drijvende krachtinstal laties. zuigers, baggermolens en sleepboten Overheersend was in 1960 het aantal rei zen, uitgevoerd met voor de sloop bestem de schepen. Het grote aantal sleep-op- drachten voor n.v. Bureau Wijsmuller leid de er toe. dat een Nederlandse en drie buitenlandse zeesleepboten in charter moesten worden ?enomen. Deze vier sche pen legden met elkaar ook nog eens 23.526 mijl slepend af met 15 objecten op U reizen. In totaal werden door de 10 zeeslepers van n.v. Bureau Wijsmuller en de 4 ge charterde sleepboten 110 reizen met 144 objecten ondernomen. Er waren geen ver liezen. In 1959 voerde de maatschappij 109 sleepreizen met 143 objecten uit. Bij de in 1960 gesleepte objecten waren zes vliegdekschepen, elk 7000 tot 9000 ton groot, die over afstanden van 4000 tot 11.000 mijl naar hun laatste bestemming werden gebracht. Voorts werden tien Amerikaanse Liberty-vrachtschepen, elk 7000 ton groot, over een afstand van een kleine 4000 mijl naar de eindbestemming in Schotland of Engeland getransporteerd. Zeven andere reizen leidden met aan- nemingsmaterieel en een kraaneiland van Nederland of Schotland naar Nigeria. De sleepboten hebben in 1960 in 21 ge vallen op alle wereldzeeën met succes hulp kunnen verlenen aan gestrande of in nood verkerende schepen. Hiervan werden zes schepen vlotgebracht van zandbanken, rotsen of stranden; dertien schepen werden wegens roer- of schroefschade. wegens motordefect of lekkage etc. in een 'naven binnengesleept. Voorts werd een rond drijvende ponton binnengesleept en een schip, dat lekkage had. naar een haven geëscorteerd. Enkele bergingen en hulpverleningen uit het afgelopen jaar waren: de HD 79 „De Drie Gebroeders" vlotgebracht van het strand van Texel. Hr. Ms. mijnenveger „Roermond" met roerschade binnenge sleept te Den Helder. Brits m.s. „Harpa- lion" vlotgebracht uit de Haaksgronden, „River Afton" vlotgebracht van de noor- derpier te IJmuiden en in die haven bin nengesleept. „Metropolitan" vlotgebracht van de kust van Sumatra en naar Singe- pore gesleept. „Panaghia T." vlotgebracht van de Braziliaanse kust en binnengesleept te Recife, tanker „Polartank" (machine- schade) vastgemaakt op Noordzee en in stormweer naar IJmuiden gesleept. Britse „Xmas" behoed voor stranding in Haaks gronden en binnengesleept te Bremer haven. Nederlandse „Achilles" (machine- schade) vastgemaakt op Atlantische Oceaan en binnengesleept te Ponta^Del- gada, Azoren en de Zweedse „Baltica" met roerschade binnengesleept te IJmuiden. In het begin van het vorig jaar werd het Britse vrachtschip „Harpalion" door Wijsmullers sleepboten in veilig heid gebracht. (Verkort weergegeven) Nieuw-Guinea. Geachte redactie, de ver klaring van lt.-adm. Pröpper, dat onze in Nieuw-Guinea aanwezige strijdkrachten bij een werkelijke aanval op dit gebied „een harde dobber" zullen hebben, doch dat hij die niet waarschijnlijk acht, heeft, evenmin als die van minister Luns, dat Nederland de ontwikkelingen nauwlettend volgt, de ongerustheid kunnen wegnemen, die ongetwijfeld op dit ogenblik in vele Nederlandse gezinnen heerst. Ik bedoel speciaal die gezinnen waaruit een van de jongens als militair naar N.-G. is gezon den. Bij ons is het zo, dat wij elke dag vol angst de krant grijpen, bang, dat „de dag van het spel" (wat een mentaliteit spreekt uit deze benaming) is aangebroken. Wat wil onze regering toch? Realiseert zij zich dan niet dat wij on danks al onze „heilige rechten" en „nobele bedoelingen" en „morele verplichtingen" volkomen geïsoleerd staan in een wereld, waarin alleen naar macht wordt gekeken en die op ons het odium „koloniale onder drukkers" heeft gedrukt. O, ik weet dat dit onrechtvaardig, zelfs gemeen is de beste tijd van mijn leven heb ik in Indo nesië doorgebracht en ik ben trots op wat ons volk daar heeft verricht doch al het water van de zee kan die naam niet van ons afwassen. Hoezeer ons volk de Papoea's alle goeds gunt, het is niet overdreven te zeggen dat onszelfde volk voor 95°/o volkomen begrip loos en dus zonder belangstelling staat tegenover het N.G.-erperiment (of moet Ik zeggen -avontuur?). Het is evenmin over dreven te zeggen dat 95°/» van de Panoea's volkomen onverschillig tegenover Neder land staat, alleen reeds omdat zij nog totaal geen staatkundig besef bezitten. En door ons streven hun dat bij te brengen maken wij de groep gedupeerden straks als Indonesië toeslaat slechts groter. Ik meen rustig aan te kunnen nemen, dat een regime-wisseling nu nog aan het gros dei Papoea's volkomen ongemerkt voorbij zal gaan. De kans jp een show-down, die vooi ons in een debacle moet eindigen, wordt met de dag groter. Met hysterisch geweld heeft Indonesië zich in een emotionek dwangpositie gewerkt waaruit het zonder gezichtsverlies niet meer terugkan. He1 bezit van N.-G. is voor hen een prestige- noodzaak geworden, die ze onherroepelijk zullen realiseren. Wij kunnen dat niel tegenhouden. Dat is geen defaitisme Laten we de kop niet in het zand steken. En dan is her onze „handvol" jongens ginds, die de klap moeten opvangen. Met de rug tegen de muur. Well e regering durft dal aan? De toestand is niet als in 1940 toen wij onze mannen en jongens lieten gaan om onze eigen bodem te verdedigen! Nieuw-Guinea is ons volkomen wezens vreemd. Waarom op de eerstvolgende UNO-ver gadering niet vrijwillig verklaard: „In dien Indonesië voor het forum van de we reld plechtig verklaart de rechten van de Papoea, de missie en zending te eerbied: - ge,n dan zijn wij bereid het af te staan niet omdat wij Indonesië's rechten erken nen, doch om bloedvergieten te voorko men. Vi coactus: door geweld gedwongen" Indien het zich daar niet aan houdt staa het geschandvlekt tegenover het welder, kende deel der mensheid. Doch wij heb ben onze jongens niet ingezet voor eer ondankbare en hopelozt taak. J. v. K. (een moeder' Kennemer De coöperatieve tuindersvereniging „Kennemerland" komt dinsdag 7 februari om half twee 's middags bijeen in het Kennemer Theater te Beverwijk voor een buitengewone ledenvergadering. De agen da vermeldt het verlenen van volmacht aan het bestuur om met de heer De Lan ge, huurder van de bovenzaal van het vei linggebouw aan de Breestraat een dading aan te gaan, zulks om te komen tot het huurvrij maken van deze bovenzaal; het verlenen van volmacht aan het bestuur om de bouw van kantoren, afmijnzaal neerzethal, fustloods en bijkomende wer ken te gunnen aan degene die naar aan leiding van de op 30 januari gehouden on derhandse aanbesteding naar het oordeel van het bestuur hiervoor in aanmerking komt en aan degene die naar aanleiding van binnengekomen offertes in aanmerking komt voor onderdelen van de nieuwbouw; volmacht aan het bestuur om de benodig de gronden van de gemeente Beverwijk aan te kopen; volmacht aan het bestuur om de door de gemeente Beverwijk toegezegde bijdrage in de verplaatsings kosten van de veiling aan te nemen; vol macht aan het bestuur om voor de totale nieuwbouw en inrichting benodigde gel den op crediet te mogen opnemen bij die instelling, die de voordeligste aanbieding kan doen. „WIJLEN MEVROUW EDWINA BLACK" Tavido komt op donderdag 9, vrijdag 10 en zaterdag 11 februari 's avonds om 8 uur in het Kennemer Theater te Beverwijk op de planken met de psychologische thriller „Wijlen mevrouw Edwina Black", van William Dinner en William Norum. Wim Pauw heeft de regie. Zaterdag is er na afloop dansen tot fwee uur op muziek van een orkest onder leiding van C. Amse. Zes keer in twintig jaar is Piet Kok de aarde rondgefietst. Piet Kok is Wormerveerder en verwierf zich in de IJmuider vishallen in vijfendertig jaar grote bekendheid als visweger en naschrijver. Iedere ochtend trok hij in zijn huis aan de Marktstraat te Wormerveer om kwart over vijf zijn leren jasje aan, zette zijn hoed op, stapte op zijn rijwiel en ped delde IJmuidenwaarts, een ritje van een twintig kilometer. Weer of geen weer, altijd op de fiets. Veertig kilometer heen en terug. Soms wel meer Als het niet meeliep met de Velser- pont, reed Piet Kok door naar het veerpont bij Buitenhuizen; miste hij het daar, dan trapte hij verder naar het volgende veer. Hij kwam zodoende wel eens in Amsterdam terecht. Dat hinderde echter niet. Voor een paar kilometertjes meer draait Piet Kok zijn hand niet om. Een stuk of vier fietsen heeft hij versleten. Zelf schijnt hij onverslijtbaar, deze zestig jarige man met zijn gedrongen gestalte en rode, ronde ge zicht. „Soms was het wel een gevecht om er te komen", zegt hij. „En je wordt een dagje ouder". Op 1 juli 1925 kwam Piet Kok uit Wormerveer naar IJmuiden. Hij had de wege- rij van Piet Bouman over genomen en vijftien jaar telde de stad aan zee hem onder haar inwoners. Toen brak de oorlog uit en Piet Kok verhuisde weer naar Wormerveer. Wormerveer bleef zijn woonplaats. Hij vindt nu, dat hij genoeg vis heeft gewogen en voldoende heeft nageschreven. Hij heeft zijn wegerij overge daan aan Leen Groen, mees terknecht en al vele jaren bij hem in dienst. Helemaal niets doen is niets voor Piet Kok. Hij denkt aan een klein baantje, maar niet in de vis. „Het ging vroeger gemoe delijker toe", zegt hij. „Ik kreeg veel reders op bezoek, soms wel twaalf. Je praatte met elkaar. Het was gezel lig. Ik heb altijd plezier in mijn werk gehad". Piet Kok heeft de vissershaven zien groeien en bloeien. Een van de gebeurtenissen die hem het duidelijkste is bijgeble ven was de grote staking m '33. „De trawlers staakten, maar evengoed kwam er vis aan wal", vertelt hij. Zeer helder ook staat hem nog voor de geest het hoge water bij enkele stormen. Tijdens de februariramp in 1953 spoelde het zeewater in de hal; het stond tot aan de deuren. Tien jaar terug ging Piet Kok voor het eerst van zijn leven met vakantie. Tevens voor het laatst. De tweede vakantiedag kwam hij al weer aanfietsen om te kijken hoe de zaakjes in IJmuiden erbij stonden. „Ik ga nooit meer met vakantie, er is toch niks an", sprak hij op die gedenkwaardige dag. En hij hield woord. Ziek is hij nimmer geweest. Altijd kwart over negen naar bed, want „Wie op zijn lichaam past, past niét op een rotte appel", is zijn lijfspreuK. Gezwegen over de vele meningsverschillen, heeft hij het met zijn personeel altijd best kunnen vinden („Maar dat is omdat wij ons inhiel den", zegt een van zijn per soneelsleden met een knip oogje). Zijn mensen zullen zijn gemoedelijkheid en op gewektheid missen, evenals alle anderen die in de vishal werken. Nog enkele weken blijft Piet Kok in IJmuiden werken. Zolang nog zullen zijn drie medewerkers en één medewerkster (Boukje Smit) Piet Kok nog in hun midden hebben. En nog ge nieten van zijn verhalen uit de Griekse mythologie (zijn grote hobby), die hij in vijf talen kan vertellen. Fiet Kok spreekt namelijk een aardig mondje Nederlands, Duits, Frans, Engels en Spaans. „Fusia", een van de Vel- sense tafeltennisveronigm- gen, is nog zeer jong, name lijk ruim een halfjaar. Zoals de naam al doet vermojden is „Fusia" uit een fusie ont staan. Het bestuur van „Kriemhilde" plaatste des tijds een advertentie, waarin om een fusiepartnsr werd gevraagd. 1 „Champion", ook een noodlijdende vereniging, schreef er op. Op 1 juli 1960 was de fusie een feit. „Fusia" was er. „Champion" en „Kriemhilde" konden ieder acht leden bijdragen en het boterde aanvankelijk wel. Maar het duurde niet Tang of de universiteiten en de mili taire dienst eisten ook van „Fusia" hun tol. Vijf heren vielen af daardoor en een van de twee herenteams werd teruggetrokken uit de competitie. Zodoende heeft „Fusia" thans tien senior leden, waarvan drie dames en zeven heren. Dit nracht het bestuur van „Fusia" er toe in januari een grote ledenwerfactie te beginnen. Het streefgetal was twintig leden. Deze actie neeft tot nu toe drie serieuze en vier minder serieuze kandidaten opgeleverd. „Een gezellig ploegje is de hoofdzaak, goe de resultaten in de oompe titie („Fusia" speelt m de vierde klasse van de NTTB afdeling Kennemerland. De heren bezetten in hun afde ling de vierde plaats. Voor de dames, die de derde plaats op de ranglijst innemen zit er zelfs nog een kansje op het kampioenschap in) zijn meegenomen maar niet nood zakelijk", aldus mejuffrouw G. van Beelen, penningmees- teresse van „Fusia", die ons het een en ander over haar vereniging vertelde. De afdeling junioren van „Fusia" is negen leden groot. „We hopen nog eens twaalf junioren te krijgen want dsn kunnen we met drie teems deelnemen aan de competi tie", zegt de penningmaester- esse Van Beelen. Het jongste senior-lid is zeventien jaar, het oudste zestig. De oudste is voorzit ter. Hij speelt zelf niet merr. W. Homburg is zijn naam, Driehuis is zijn woonplaats. De heer J. Mooy, evensans te Driehuis, is secretaris. Met penningmeesteresse Van Beelen uit IJmuiden vor nen deze heren het bestuur van „Fusia". De senioren spelen elke donderdagavond van acht tot elf uur in de gymzaal van de Moerbergschool, Kerkstr. 1, IJmuiden. De junioren heb ben hun clubavond m dezelf de school iedere dinsdag avond van zeven uur tot half negen. Het zeekadettenkorps IJmuiden zit tegenwoordig weer goed in de boten. Kregen de zeekadetten enige tijd terug de sloep van de „Haarlem" cadeau, vorige week bedacht de directie van Hoogovens het korps met een sloep van de „Arosa Sun". Beide boten zullen natuurlijk voordat zij in gebruik genomen kunnen worden, moeten worden opgeknapt. De vorige sloep van de IJmuidense zeekadetten (een geschenk van „De Neder land") was helemaal op. Een dezer dagen maakte een groepje IJmuidenaren, allen bierkenners van naam, een uitstapje naar een grote bierbrouwerij in Amster dam, onder leiding van een IJmuidens caféhouder en diens ober-kelner. Met een bus ging de reis naar de hoofdstad. Aanvang 13.15 uur. Men was wat stil op de heenweg. Men tuurde voor zich uit en zag visioenen van wat komen ging. In de bierkelder van de brouwerij sprak een heer een wel komstwoord. Hij kondigde een gezellig samenzijn bij een glaasje bier aan na de rondgang door het bedrijf. Deze aankondiging had tot gevolg dat de rondgang velen wel wat lang duurde, de wandeling door het be drijf nam namelijk wel drie kwartier in beslag. Men zag de wordingsgeschiedenis van het favoriete nat van gerste korrel en hopbloempje tot het bottelen toe. Automa tisch vond men tenslotte de weg terug naar de plaats van samenzijn. Men repte zich naar binnen en zag op lange tafels al schaaltjes met blokjes kaas staan. Dra werd toen ook het bier aan gedragen. Steeds meer, steeds meer, steeds meer. Toen werd een filmpje ver toond. Daarna weer bier, bier, bier.... Te vijf uur wist men weer in de bus te komen. De chauffeur met een paar blikjes bier onder de arm. Binnen had hij het met limonade moeten doen. Daarna wat eten en enkele café's bezocht. Terug was het rumoeriger in de bus. Fen accordeonist hield de stemming erin. Tot sluitings tijd bleef men nog gezellig napraten in het café van de gastheer. Te middernacht vertrok men. De meesten per taxi. De.K.V.P.-afdeling Heems kerk houdt op 10 februari in café Flora aan de Deutz- straat in Heemskerk een fo rumavond. In het forum zul len zitting hebben de heren mr. K. T. M. van Rijckevor- sel, mr. J. A. Mommersteeg, drs. C. J. van der Ploeg, J. Zwanikken, C. J. A. de Ruy- ter, P. Schouws en H. G. van der Beek. Aanvang 20 uur. De melkactie voor de Kon go heeft niet alleen blikjes melk opgeleverd. Er werd ook een grote hoeveelheid xijst, visconserven, vleescon- serven, melkpoeder, vruch ten in blik, havermout, blik- groente, soepen en een groot blik vet ingezameld. De La gere Technische School bracht een bedrag van f 77,92 binnen, de Jan Cam- pertschool een bedrag van 107,73. Van 4 tot en met 19 fe bruari wordt in gebouw Bloemlust aan de G. van As- sendelftstraat te Heemskerk een tentoonstelling gehou den van schilderijen van Otto Rees. Deze expositie wordt vrijdagmiddag te 17 uur geopend door de heer Gabriël Smit. In 't Centrum te Beverwijk komt dinsdagavond 7 fe bruari te acht uur het Lyts Frysk Toaniel op de plan ken met Twa kear twa is twa, blijspul in trije bidriu- wen fan P. F. Sudema fan Noord. De zeesleepboot „Noord-Holland" van n.v. Bureau Wijsmuller in IJmuiden be vond zich op 1 februari op 1050 mijl zuid- zuidwestelijk van San Diego, onderweg met het vliegdekschip „Prince William" naar Japan. De „Utrecht" kwam op 31 de cember aan in Nagasaki met het vliegdek schip „Sitkoh Bay" van San Diego. De Zeiand" voer woensdag 550 mijl oostelijk van Bermuda met een middensectie voor Baltimore. De „Cycloop" bevond zich die dag 700 mijl zuidwestelijk van Fayal, Azo ren, met de fruitjager „Gatun" voor La Spezia. De „Titan" en „Friesland" zijn op bergingsstation in IJmuiden en ook de overige Wijsmuller-sleepboten bevinden zich in IJmuiden. In januari zijn in de hoofdstedelijke ha ven aangekomen 622 schepen (1.629.977 brt) en vertrokken 632 schepen (1.623.837 brt). In Frankrijk en Canada wordt bij ge rechtelijk medisch onderzoek van het arsenicumgehalte in biologische substan ties thans ook de activeringsanalyse toe gepast. Deze methode heeft een aanzien lijk grotere gevoeligheid dan de huidige methode van onderzoek. Bij de nieuwe methode wordt het te onderzoeken mate riaal. bijvoorbeeld een haar, tezamen met een standaardpreparaat, in een reactor met neutronen bestraald. Daarna wordt het arsenicumgehalte bepaald door ver gelijking van de hoeveelheid radio-actief arsenicum-76, die ontstaan is. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: J. B van den Brink, koopman, Spiegelstraat 29 rood, te Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. H. J M. Cokart en curator: mr. G. J. Vermelen, Lo- rentzplein 20, te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd dinsdag opgeheven het faillissement van: G. J. Hulsen, handelend onder de naam Commanditaire Vennootschap „Indart", Esdoornstraat 27, te Haarlem. (Uitgesproken 26 april '960). Rech ter-Commissaris: mr. N. Smits en curator: mr. H. J. Pot, Gedempte Oude Gracht 92, te Haar lem. SCHILDERIJENTENTOONSTELLING Op zondag 12 februari wordt in restau rant Walserij-Oost van Hoogovens te IJmuiden een tentoonstelling geopend van schilderijen van A. F. van der Gulik uit Amsterdam. Op de openingsdag is de tentoonstelling vrij toegankelijk van 2 tot 5 uur.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5