Vier Volendamse treffers tegen één van falend Stormvogels 8 Uiteindelijk toch een fusie? VSV-ers gaven Wageningen moedig partij en boekten 2-2 score VELO De Kennemers ontfutselde Vitesse een winstpunt Winst voor Velsen, Wijk aan Zee en Beverwijk Wm, Strawberries won verdiend van Alkmaar-ploeg Tien Watervlieters lijden kansloze nederlaag Nieuwe v.g.l.o.-school aan Lorentzstraat Henk van der Sluis wacht nog even met optreden Velser ploeg had invallers VVB verloor van Watergraafsmeer Terrasvogels verloor van Hoofdd. Boys Pontveer medio 1962 reeds verplaatst MAANDAG 6 FEBRUARI 1961 5 HOCKEY IN DE IJ MOND Korfbaloverzicht STOFZUIGERS Gemeente wil diverse panden aankopen NATUURPER8MNENT Dameskapsalon JAN SUYK en toch 100% SERVICE De Kennemers IJmondverenigingen vandaag en morgen Velsen Wijk aan Zee Beverwijk VVB Voorschot van 28.000,- aan Ned Spoorwegen Uitkering-ineens aan Velsens gemeentepersoneel Bosweg wordt aan Hoogovens verkocht Een vooral wat de voorhoede betreft, falend Stormvogels heeft verdiend van Volendam verloren, hoewel de uitslag 4-1, waarmee de wjjdbroeken zegevierden, wat aan de geflatteerde kant was. Stormvogels miste Van der Lugt in dubbele betekenis, want invaller Plug toonde duidelijk aan, dat een goede kanthalf nog lang geen goede rechtsbuiten is en daar ook het spel van De Boer maar zo-zo was, konden de Volendamse verdedigers hun volle aan dacht aan de rest van het aanvalskwintet wijden. De wedstrijd begon sensationeel: Reeds in de eerste minuut stelde de Volendamse spil en aanvoerder Karregat met een ver raderlijk schot zijn doelman op de proef, maar keizer redde nog bijtijds. In de 16de minuut konden de talrijke Volendam-supporters juichen. Toen plaat ste Tol de bal via Smit naar rechtshalf Schilder. Diens harde schot werd door Freriks even aangeraakt en De Graaf was kanslo.os geslagen (01). Van de blauwwitte voorhoede ging ge ruime tijd weinig kracht uit. Doelman Keizer kreeg dan ook weinig te doen. Tegen de rust werkte de thuisclub zich wat los, maar de Volendammer verdedi ging onder leiding van Karregat en Klaas Zwarthoed greep steeds in. Rust 01. Na de rust was Volendam aanvankelijk iets meer in de aanval, maar het scheelde slechts een haar, of De Graaf had in de achtste minuut gelijk gemaakt. Keizer was reeds geslagen, doch Klaas Zwarthoed werkte de bal nog juist van de doellijn. Het duurde tot een kwartier voor het einde voordat linksbinnen Smit de bal vrij kon maken en onhoudbaar werd De Graaf gepasseerd (02). Nog gaf Stormvogels zich niet gewon- nen, inaar de Volendammers bleven het opportuniteitsvoetbal der blauwwitten de baas. Zes minuten voor tijd maakte Smit uit een voorzet van Kras een prachtig doel punt (03), maar nog in dezelfde minuut had De Boer na een center van Snoeks een antwoord klaar (13). Bijna vergrootte Kras in de volgende minuut de Volendam mer voorsprong, maar de paal hielp De Graaf. Keeper Keizer van Volendam onder schept een aanval voordat Stormvogels gevaarlijk kan worden. Overigens handelen de achterspelers van Volen dam. volgens „het boekje". Nu hun doelman is uitgelopen hebben zij zich op de doellijn opgesteld. Het was echter slechts uitstel van exe cutie, want weer een minuut later zag Tol eindelijk zijn kans schoon (14). Het grootste deel van het voor de hoc keyers in de IJmond vastgestelde pro gramma van uit- en thuiswedstrijden moest door de natte en daardoor onbe speelbare terreinen worden uitgesteld. In Beverwijk kwamen van Eechtrop geen speelsters en spelers tussen de witte lij nen. Bij Scheybeeck gingen drie van de vijf elftallen op pad maar slechts een wed strijd ging door. Voor Strawberries was het eveneens nagenoeg een hockeyloze zondag. Negen wedstrijden stonden op het programma; slechts een werd er gespeeld. Dit betrof de uitwedstrijd van heren I, in welke ontmoeting de beslissing pas in de tweede speelhelft viel. Voor de rust slaagden de Strawberrianen er niet in een overwicht in doelpunten uit te drukken; verschillende opgelegde kansen werden gemist. Na de rust werden de drie doelpunten van deze wedstrijd ongeveer halverwege de speelhelft binnen vijf minuten gemaakt. Strawberries verkreeg de leiding door spil E. Brommer, die een strafbully won. Na een doorbraak maakte rechtsbinnen Han Korting er 0-2 van. De bal werd ver rassend van de rand van de cirkel af langs de verbouwereerde doelman H. Kolkman van Strawberries in het doel geslagen. Twee elftallen van Scheybeeck trokken naar Alkmaar om strijd tegen Terriers te leveren. Toen de heren Terriers-Schey- beeck de wedstrijd hadden gespeeld, was het veld in een modderpoel herschapen en de regen opnieuw begonnen. De dames besloten toen in onderling overleg haar wedstrijd niet te laten doorgaan. Scheybeeck-heren was door tegenstrij dige berichten maar met negen spelers naar Terriers gegaan. Toch slaagden deze negen spelers er in met 1-3 van elf Terriers të winnen. Reeds na vijf minuten gaf Co Braun Scheybeeck de leiding, maar kort daarop maakte de thuisclub gelijk. Co Braun nam het tweede doelpunt eveneens voor zijn rekening na een duel met de forse doel- verdediger van Terriers. Na de rust scoor de linksbuiten Jos Nieuwenhuizen nog een maal, waardoor de eindstand 1-3 werd. Scheybeeck II ging naar Haarlem om in het Van der Aartsportpark de strijd op te nemen tegen Ever Swift III. De Bever- wijkers vonden echter geen tegenstanders en keerden onverrichterzake huiswaarts Door afkeuring van het DED-veld in Amsterdam hoefde Watervliet 1 gisteren niet te spelen. Maar Watervliet 2 moest dat wel. Door niet duidelijk doorgedrongen afgelastingen waren er echter maar tien spelers aanwezig, zodat het tweede twaalf tal als tiental in Haarlem bij Oosterkwar tier 2 arriveerde. Een nederlaag tegen de laagstgeplaat- ste in de reserve tweede klasse KNKB stond dus eigenlijk bij voorbaat vast en het was dan ook allerminst verbazingwek kend, dat Oosterkwartier na een half uur al met 4-0 de leiding had. Toen scoorde J. van den Berg, maar het betekende wei nig meer. Ook het doelpunt van mejuf frouw L. Kloosterman (4-2) na rust ver ontrustte de Haarlemmers niet meer. Wa tervliet 2 is door deze nederlaag naar de tweede plaats van de ranglijst teruggezakt. Onder bovenstaande kop schreef de voorzitter van Stormvogels, de heer W. Chr. Suwerink, over een fusie tussen Stormvogels en VSV het volgende in het orgaan van de twee supportersverenigin gen die Stormvogels rijk is: „Nu het in dit seizoen de beide plaat selijke eerste-klassers niet zo bijster voor de wind gaat, duikt zo links en rechts aar zelend de vraag op of een fusie uiteindelijk toch maar de juiste oplossing zou zijn. Het is bekend, dat enige jaren geleden door een actie van onwilligen de vergevorderde fusieplannen getorpedeerd wrden. Persoon lijk heb ik dit steeds betreurd omdat ik van mening ben, dat als de fusie was doorgegaan wij thans in de gemeente Vel- sen een zeer sterke sportvereniging zou den hebben, welke wellicht de ere-divisie reeds zou hebben bereikt of althans op de drempel ervan zou verblijven. Momenteel geven zowel Stormvogels als VSV belangrijke bedragén uit voor trai ning en de betaling van de spelers. Gelet op het geringe wedStrijdbezoek, hetwelk zijn oorzaak vindt in de minder grote suc cessen, behoeft het voor niemand een ge heim te zijn, dat beide clubs in financiële kracht achteruit gaan. Beide verenigingen zullen zich binnen afzienbare tijd ernstig moeten beraden over de vraag: Moeten wij terugkeren tot het amateurisme of welke oplossing moeten wij kiezen, om in het betaalde voetbal door te kunnen gaan? Het is bekend, dat tegenstanders van een fusie alleen sentimentele bezwaren hebben. Zij vergeten echter, dat het oude onherroepelijk voorbij is en niet weerkeert. De spelers, ook al komen zij uit „eigen kweek", zullen, als zij goede capaciteiten bezitten, die clubs zoeken welke hun de grootste financiële voordelen kunnen bie den. Dit is nu eenmaal een bekende men selijke eigenschap en wij allen vertonen deze op de juiste ogenblikken. De spelers laten heus het „sentiment" niet spreken, maar zijn „zakelijk" en het laat hen on verschillig of zij in een blauw of een rood shirt spelen. De tweede- en eerste-divisieclubs zullen er dan ook nooit in kunnén slagen uitblin kende spelers van een overgang naar een ere-divisieclub te weerhouden. Nog is er een kans, al is deze momen teel reeds veel ongusntiger dan enige ja ren geleden, om in het IJmond-gebied tot een sterke vereniging te komen. Laten alle sportliefhebbers nog eens goed hun ge dachten over dit vraagstuk laten gaan. Het betaalde voetbal is een keiharde r.aak en het staat vast, dat slechts de clubs welke over voldoende financiën beschik ken, zich hierin kunnen handhaven. Of men in de ere-divisie of in de eerst-e- of tweede divisie speelt, overal is de nood zaak: Geld. Zonder dit, zal elke club in het betaalde voetbal op een bepaald tijd stip de strijd moeten opgeven." Advertentie Electrolux, Excelsior. Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips, enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 *- TELEFOON 440? NUTSSPAARBANK VELSEN In de afgelopen maand werd bij de Nuts- spaarbank Velsen 820.523.39 ingelegd en 592.646.15 terugbetaald. Het saldo over de eerste maand van dit jaar bedroeg dus 227.877.24. In januari 1960 was dit 181.698.12. Het pand Conradstraat 13 te IJmuiden is de gemeente Velsen te koop aangebo den voor de somma van 4625,-. De wo ning ligt in het gebied waarvoor een we- deropbouwplan is vastgesteld. Derhalve is de gemeente bij aankoop van het pand gebaat. De raad wordt voorgesteld dat de gemeente dit pand koopt. Voor 19.000,- in totaal kan de gemeente Velsen de ei gendom verwerven van de woningen Schulpweg 596, 602, 598 en 600 te Velsen- Noord. Deze woningen dienen in de naaste toekomst te worden afgebroken, daar de terreinen bestemd zijn voor hoofdverkeers wegen en spoorwegdoeleinden. De raad wordt voorgesteld de percelen te doen aan kopen door de gemeente. Tevens in het kader van het wederopbouwplan C in oud- IJmuiden is de gemeente het pand Bik en Arnoldkade 40/40rood te koop aangeboden. De woningen zijn voor 12.000,- te koop. De raad wordt voorgesteld tot de aankoop over te gaan. B. en W. van Velsen vragen de raad toestemming voor het bouwen van een openbare v.g.l.o.-school op het terrein aan de Lorentzstraat, hoek Heidestraat in IJmuiden-Oost en daarvoor een krediet te verlenen van f 365.000,- Op 2 juli 1953 besloot de Velsense ge meenteraad een nieuwe openbare v.g.l.o school te doen-stichten op een terrein aan de P. J. Troelstraweg. Nu het v.g.l.o. zich in stijgende lijn beweegt, de Prof. Kohn- stammschool telt zeventig leerlingen, ach ten B. en W. van Velsen een nieuw ge bouw noodzakelijk. Echter niet aan de P. J. Troelstraweg, want de Vereniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemer- land wil dit terrein kopen in verband met uitbreiding van de Technische School. KLEURENDIA'S BIJ N.V.V.-VROUWEN De afdeling Beverwijk van de Vrouwen bond van het N.V.V. houdt op woensdag 8 februari een bijeenkomst in het speeltuin gebouw aan het Moensplein. De leden kunnen kijken naar kleurendia's van een Haagse chemische Industrie. Henk van der Sluis heeft zijn eerste op treden bij De Kennemers na de betaald voetbalperiode nog maar even uitgesteld. Hij geeft er de voorkeur aan eerst enkele wedstrijden in het tweede te spelen. Tot ieders verbazing echter heeft de Beverwij- ker voorhoede gisteren kans gezien om ook zonder Van der Sluis drie doelpunten te maken. Maar de held van de wedstrijd was toch wel keeper Groot, die voor rust bij elke doorbraak van de gevaarlijke Vitesse-rechtervleugel als redder in de nood optrad. Hij gaf de toeschouwers ge legenheid veel te applaudisseren en dat werd dankbaar benut, want het was maar bar koud in sportpark Adrichem, een mooi park met een fraaie sintelbaan en een goede grasmat. Dankbaar voor het publiek is het vooral dat de spelers er een hele afstand moeten wandelen naar de kleedkamers, hetgeen de mogelijkheid opent hun nog het een en ander toe te voegen. De Beverwijkse grens rechter heeft gisteren ondervonden, hoe lastig dat kan zijn, want voor hem was de tocht naar de kleedkamer beslist een heel lange. De .Castricummers (Adrichem leek gisteren in Castricum te liggen) had den tijdens de wedstrijd al heel duidelijk gemaakt dat ze zijn herhaalde' vlaggen voor buitenspel allerminst waardeerden. Na afloop drukten ze hun mening nog eens heel duidelijk uit, en van heel dicht bij. En toch had de grensrechter vrijwel steeds gelijk. Eén ding is zeker: men is aan zijn trekken gekomen in die wedstrijd op Adri chem. Men zag enkele fraaie doelpunten, waarvan we met name het laatste van Vitesse noemen, men zag een penalty, en men beleefde spanning. Gelukkig maar, want daardoor vergat men de kou. Overi gens is het opvallend hoe Vitesse, dat dit seizoen al zes spelers is kwijtgeraakt, toch nog zo bekwaam voetbalt. Maar in de eerste helft toonden ook De Kennemers over kwaliteiten te beschikken, al is de voorhoede toch nog wat te bedachtzaam. Het was een goede wedstrijd daar in Be verwijk, die aan beide partijen perspec tieven heeft geboden. Zoals Vitesse het laatste half uur speelde, is het een sterke kampioenskandidaat, De Kennemers hoe ven met het spel uit de eerste helft be slist niet zo laag op de ranglijst te blijven staan. Advertentie Heeft n ook al zo'n prettige moderne gehad bfl Wtjkerstraatweg 259, Velsen-Noord. Tel. 3585 GESLAAGD De heer J. C. Beentjes te Heemskerk is bij het in Haarlem gehouden examen ge slaagd voor het diploma M.B.A. (Moderne Bedrijfs-Administratie). Wageningen heeft geboft dat VSV niet op volle sterkte kon aantreden wegens een uitgebreide ziekenlijst. VSV mocht dan en kele invallers tellen, zo gemakkelijk gaf de ploeg zich toch niet gewonnen. De Vel- senaren namen zelfs tot tweemaal toe de leiding en het kostte Wageningen heel wat moeite de achterstand weer in te lopen. Onverwacht kwam na acht minuten reeds de eerste Velser treffer. Wageningen was te ver opgedrongen en toen Hendrikse een bal in de vrije ruimte achter de ver dediging van de thuisclub plaatste, was dit een kolfje naar de hand van Faren- horst, die de verdedigers in de sprint ver sloeg en daarna ook de meerdere bleef van keeper Quint. Echter slechts voor korte tijd waren de Wageningers van de kook en toen Charley van der Weerd tot vlak voor het Velsense doel was doorgedrongen, redde invaller doelman Vader op onnavolgbare wijze. Na 25 minuten kon hij echter Tony van der Weerd niet weerhouden van het scoren van de gelijkmaker. (1-1). Niet meer dan vijf minuten later nam VSV ten tweede male een voorsprong. Brom schoot namelijk een vrije schop vanaf de rand van het strafschopgebied listig over het muurtje en vervolgens over de mistastende Quint. (1-2) Wageningen kwam fel terug en het ging spannen voor het VSV-doel. Vader had alle moeite met een kopbal van Tony van der Weerd en een vinnig schot van Geutjes. In de tweede helft behoefde men niet lang op de gelijkmaker te wachten, want de eerste de beste aanval stelde Geutjes reeds in de gelegenheid de roos te tref fen. (2-2). De strijd werd minder interes sant; wellicht dat het zware veld de spe lers parten ging spelen. Wageningen be hield het initiatief, doch het korte spel was voor spil Kort en zijn secondanten niet ver ontrustend. Overigens waren de uitvallen van VSV Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige winteravonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 - 8191 ook niet van gevaar ontbloot. Een kopbal van linksbuiten Jager ging net over de lat en Van Dolder kreeg zelfs een unieke kans maar hij schoot te zacht en de bal werd een gemakkelijke prooi voor keeper Quint. Het ld&tste kwartier kwam Wageningen nog geducht opzetten, maar het gewenste resultaat bleef uit. Buiten verwachting zjjn in de tweede klasse alle wedstrijden doorgegaan. Over het geheel waren de uitslagen vrij normaal te noemen, al zullen velen niet hebben ver wacht dat De Kennemers zich zo goed zou weren tegen Vitesse. De 3—3 uitslag kostte de Castricummers een kostbaar puntje en.de tweede plaats, want HRC won van West-Frisia. VVB leed de kleinst mogelijke nederlaag tegen Watergraafsmeer. QSC deed goed werk door van Alcmaria Victrix met 31 te winnen, maar Zandvoort- meeuwen viel even tegen door tegen Purmersteyn slechts gelijk te spelen. De met spanning tegemoet geziene wed strijd tussen De Kennemers en Vitesse eindigde in 3-3. We aarzelen niet dit een prachtige prestatie van de roodzwarten te noemen. Zou dit betekenen dat ze voor nemens zijn zich van de onderste plaaas af te werken? Ze staan nu in punten- aantal gelijk met WFC, maar hebben één wedstrijd meer gespeeld. WB verloor weliswaar slechts met 0-1 van Watergraafsmeer, maar toch blijven de prestaties der Breesapers onder de ver wachtingen. Ze hebben nu 8 punten en als De Kennemers en WFC maar even uit een beter vaatje gaan tappen, komen ze spoe dig voor de onderste plaats in aanmerking. De stand is thans: QSC 11 16 Alcm. Victrix 12 12 HRC 12 16 Watergr.meer 11 11 Vitesse 12 15 West-Frisia 12 11 Zandvoortm. 10 13 VVB 12 8 Purmersteyn 11 13 WFC 11 5 WA 12 13 Kennemers 12 5 In een zeer spannende wedstrijd heeft De Kennemers Vitesse een kostbaar punt afgesnoept. De Wijkers konden met de 3-3 uitslag dik tevreden zijn, want de Castricummers verhoogden in het laatste kwartier van de eerste helft en ook in de tweede helft het tempo dusdanig dat de roodzwarten ternauwernood de druk kon den doorstaan. De Kennemers begon meteen heel en thousiast en Vitesse hield met veel moeite de score blank. Bij enkele Castricumse uitvallen stopte doelman Groot die na lange tijd afwezig te zijn geweest, weer was opgesteld kogels van Zonneveld en De Zeeuw. Na ongeveer 35 minuten kon doelman Stuifbergen de bal niet voldoende onder controle krijgen en Verhagen gaf het laatste tikje (1-0). In de tweede helft kwam het Bever wijkse doel zwaar onder vuur te liggen, maar tijdens een adempauze loste Jan Mosk met drie tegenstanders om zich heen een keihard schot dat ook Stuifber gen te machtig was (2-0). Vijf minuten later profiteerde Zonneveld van een aar zeling in de Kennemers-achterhoede (2-1). Even later was Groot al gepasseerd, maar linkshalf Van den Outenaar kopte de bal MAANDAG 6 FEBRUARI Kennemer Theater, Beverwijk, 20 uur: „In het Witte Paard", door K.D.O. Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden: Als Zcit6rdci£j Bloemiust, Heemskerk, 1921 u.: Schil derijententoonstelling Otto van Rees. DINSDAG 7 FEBRUARI City Theater, IJmuiden, Schoolconcerten: 9.30, 11, 1.45 en 3.30 uur. Bloemiust, Heemskerk, 25 en 1721 u.: Schilderijenexpositie, werken van Otto van Rees. Het Centrum, Beverwijk, Fryske Krite, toneelavond. In 3 A zijn zondag de terreinen van CSV en ADO afgekeurd. Velsen leverde een fceste prestatie tegen Egmondia (4—0) evenals Wjjk aan Zee tegen DTS (2—1). Bever wijk kwam tegen ZAP maar net met de hakken over de sloot (23). In 4 C werd het Kinheim-veld afgekeurd en drukte Hoofddorpse Boys Terrasvogels nog weer wat vaster op de onderste plaats. De belangrijke ontmoeting tussen Bloemendaal en St. Martinus eindigde onbeslist (22). Velsen bleek allerminst hinder onder vonden te hebben van de lange gedwon gen rust en trok zich van het feit dat Egmondia de laatste tijd goed op dreef was, weinig aan. Met 4-0 trokken de Sant poorters aan het langst eind. Wijk aan Zee blijft de Velsenaren echter kranig volgen; de badplaats-mensen haalden het sterke staaltje uit om DTS een 2-1 nederlaag toe te brengen. De overwinning van Beverwijk op ZAP lag in de lijn der verwachtingen, doch erg overtuigend was de 2-3 zege niet De stand is nu: Velsen 11—19 Beverwijk 11—10 Wijk a. Zee 12—17 Alkm. Boys 12—10 CSV 11—15 ADO 10—9 DTS 11—13 Meervogels 11—8 Egmondia 12—12 SEW 11—7 DEM 10—11 ZAP 12—3 In 4 C kon Terrasvogels het volgens de verwachtingen tegen Hoofddorpse Boys niet bolwerken. De Vogels verloren met 2-0 en hebben nu reeds 5 verliespunten meer dan Kinheim. De Velsenaren hebben echter 2 wedstrijden minder gespeeld. De stand is: 3t. Martinus 915 Bloemendaal 1015 Lijnden 1112 Onze Gezell. 1114 E T O 8—11 3t. Pancr. 1011 Hoofdd. Boys 1111 T H B 10—8 Renova 106 Kinheim 94 Terrasvogels 113 Terrasvogels leed tegen Hoofddorpse Boys wederom een nederlaag. Ondanks 'n veelbelovend begin, toen de Vogels sterk in de aanval waren. Ook hierna waren zij op het gladde terrein zeker niet zwakker dan hun tegenstanders, maar de voorhoede miste stootkracht. Met de rust leidden de Boys met 1-0 door een doelpunt dat voor de zeker niet slecht gedebuteerd hebbende doelman Douma onhoudbaar was. Na de rust scoorden de Hoofddorpers hun tweede en beslissende doelmmt De Vogels bleven volgens hetzelfde patroon spelen en hier op bleek de defensie van de gasten goed ingesteld. Toch deden zich een paar kansen voor om althans de eer te redden, doch ook de schotvaardigheid liet aan Terras vogels zijde veel te wensen over. zodat ze met een 2-0 nederlaag genoegen moesten nemen. Velsen en Egmondia wogen eerst aardig tegen elkaarop. Beide doelen waren beur telings in gevaar, maar in de eerste helft bleef het scorebord blank. Na de rust zakte het spel van Egmondia af en na on geveer tien minuten schoot Hoogzaad voor Velsen raak. Tien minuten later kwam van zijn voet de tweede treffer. Van Egmondia was geen gevaar meer te duchten en Graman even aarde de prestatie van Hoogzaad, zodat de Velsenaren met 4-0 aan het langste eind trokken. Wijk aan Zee kwam met een invaller voor Seijsener in het veld en zag na een kwartier linksbuiten Van der Wel uit vallen, maar DTS kreeg toch een 2-1 nederlaag te, incasseren. Na 20 minuten nam Wijk aan Zee de leiding door Anton Snijders en tot de rust kwam er aan beide kanten geen goal meer Twintig minuten in de tweede helft maak te DTS dat meer op de helft van Wijk aan Zee was gaan spelen onverwacht gelijk, toen doelman De Blok een kogel van de midvoor moest laten gaan. Met nog enkele minuten te spelen bezorgde Snijders Wijk aan Zee toch de zege De reis naar Anna Paulowna heeft Beverwijk twee kostbare punten opge leverd (2-3). Het begin van deze span nende wedstrijd op een uitstekend te be spelen terrein was voor de thuisclub die na ruim een half uur door midvoor Van Oosten de leiding nam. Beverwijk voerde echter het tempo op en nog juist voor de rust maakte Waanders gelijk (1-1). In de tweede helft was Beverwijk in het begin iets sterker en de roodwitten namen door Gerrits opnieuw een voorsprong De Wijkers dachten toen blijkbaar dat ze er al waren, maar ZAP kwam terug (2-2) Bij een snelle uitval kort voor het einde zorgde Waanders voor de winnende goal (2-3). uit het lege doel. De gelijkmaker kwam toch, van de voet van De Zeeuw. Bij een aanval van De Kennemers sloeg een der Castricummers de bal neer en Jan Mosk gaf de Wijkers uit de strafschop de lei ding (3-2). In de laatste fase kreeg Zon neveld een voorzet van Twisk en zijn vlie gende schot sloeg via de binnenkant van de paal in het Kennemers-doel (3-3). Door de gladheid van het veld en de rustperiode is de strijd tussen VVB en Watergraafsmeer en vrij povere vertoning geworden, waarin de gelukkigste tenslotte on. In de eerste helft was VVB doorlopend sterker. Nadat rechtsbuiten G. Luitjes in goede positie te zuiver op de keeper had gemikt, reageerde R. Luitjes te traag op een doorloopbal. Linksbuiten Koppen ram meide zelfs de lat. In de tweede helft begon Koppen on middellijk met een hard schot. Maar spoe dig bleek dat Watergraafsmeer andere plannen had. De Amsterdammers zetten VVB een kwartier onder hoge druk. De Breesapers werkten zich weer onder de druk uit maar juist toen viel het beslis sende doelpunt. De midvoor van Water graafsmeer schoot tegen de paal, de bal kwam bij de rechtsbuiten, die strak voorzette. Toen Van Vuuren over de bal heen trapte kon de Amsterdammer Otten van drie meter afstand eenvoudig niet missen. Hoewel Kooimans nog eens tegen de paal schoot bleef de gelijkmaker uit. In het kader van de plannen van de Rijkswaterstaat met betrekking tot de ver betering van het Noordzeekanaal zal de verplaatsing van het pontveer medio 1962 haar beslag hebben. In verband hiermede zullen de wijzigin gen in het wegbeloop ter plaatse op dat tijdstip zoveel mogelijk voltooid moeten zijn. Hierbij is rekening gehouden et een nieuwe onderdoorgang onder spoorbaan Haarlem-IJmuiden, in de Stationsweg te IJmuiden-Oost Er is reeds overleg gepleegd met de N.V. Nederlandsche Spoorwegen, die zich bereid heeft verklaard medewerking te verlenen aan de totstandkoming van het werk en dit uit te voeren. Hiertoe is het nodig, dat de Spoorwegen een schetsplan met globale kostenraming maken alsmede een bestedingsklaar plan met bestek, bestekstekeningen en een definitieve kostenraming. De aan deze voorbereidende werken verbonden kosten worden geraamd op 28.000,-. Tot dit bedrag zal aan de N.V. Nederlandsche Spoorwegen een voorschot moeten worden verstrekt. In verband hier mede stellen B. en W. de raad voor een krediet beschikbaar te stellen van 28.000,- en de begroting te wijzigen. De minister van Binnenlandse Zaken heeft het Velsense gemeentebestuur ver zocht om aan het gemeentepersoneel, dat op 1 oktober 1959 aanspraak had op kin dertoelage, evenals aan het rijkspersoneel geschiedde, over het 4e kwartaal 1959 een uitkering ineens van 11,56 voor ieder kind als voorschot toe te kennen. Deze uitke ring diende ter compensatie van de af schaffing van het rijkssubsidie op con- sumptiemelk. B. en W. hebben deze uit kering bij wijze van voorschot aan de be trokkenen doen uitbetalen. Het college stelt de raad thans voor om een definitieve regeling met betrekking tot deze uitkering te treffen. Deze regeling omvat een uitkering ineens, gelijk aan het reeds verleende voorschot, hetgeen dus be tekent, dat aan het personeel geen nadere uitkering zal worden toegekend, doch dat evenmin het verleende voorschot behoeft te worden terugbetaald. Donderdag aanstaande komt de gemeen teraad van Beverwijk in openbare verga dering bijeen ter behandeling van een der tien punten tellende agenda. Er wordt een krediet van 34.000,- gevraagd voor de uitbreiding van het gasbuizennet naar Uit geest. Ten behoeve van de nationale actie „Opgeruimd staat netjes" wordt de raad voorgesteld een subsidie te verstrekken van 1830,-, zijnde een bedrag van 0,05 per inwoner van de gemeente. Er is ook een voorstel tot verkoop van gedeelten van de Bosweg aan Hoogovens te IJmuiden. Genoemde Bosweg zal gedeeltelijk komen te vervallen wegens de uitbreidingen van het bedrijf met een nieuwe walserij. Behandeld zal worden een advies van het college naar aanleiding van een verzoek der vereniging „Katholieke School raad IJmond", die een bijzondere kleuter school wil stichten in plan Meerestein. Ook zal worden behandeld een voorstel van de raadsleden Langendi.ik, Nieuwenwog, Al- berda en Niesten over het verstrrk'-en van een krediet voor een n e .we dienstauto voor de directeur Openb»re Werken, de heer L. Stoelinga. Financiële medewerking wordt gevraagd bij het stichten van een clubhuis voor pad vinders. Benoemd zullen worden een hoofd van de te stichten tweede openbare Ulo. Op de voordracht staan de namen van G. J. Tukker (onderwijzer aan d<j openbare Ulo te Beverwijk), W. Th. ter Berg te Baarn, en H. Pierhagen. te Haarlem. Voor de benoeming van een nieuw schoolhoofd van de Emmaschool wegens het overlij den van de heer K. R. Groot, staan op de voordracht de heren D. J. G. Schuurman, te Zutphen en A. C. de Vries te Renkum.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5