naar de nieuwe personenauto's caravans Europese Beweging pleit voor verdere integratie AGENDA Bloembollen krijgen steeds moderner verpakking Kort en bondig Nieuwe depressie nadert 4 1000 BROEKEN! Vragen over daling van iiielkverbrnik Twee Bredase jongens bekennen 42 inbraken Opvarenden van Duitse coaster gered Onderwijzer stal meer dan 300 boeken Tulpen blijken ook op water te bloeien Rondvaartperikelen in Giethoorn ii DINSDAG 7 FEBRUARI 1961 2 10.00-17.00 u en 19.30-22.30 u en zondagen 10.00-18.00 u Toegang fl. 2.50. Memorandum aan Staten-Generaal Linkse Europese Beweging ontplooit activiteit Broer van paus opent Nederlandse school Haarlem VeisendJ muiden Beverwijk Britse oorkonde voor Nederlandse jongen Winkeljuffrouw stal in drie jaar 15.000 NIET LANGER ZOEKEN! Vallende lift treft opperman dodelijk WEERRAPPORTEN Adverten tie 2 FEBRUARI T/M 12 FEBRUARI De Europese Beweging in Nederland heeft aan de vooravond van de topconfe rentie der zes E.E.G.-landen in Parijs een memorandum aan de leden van de Eerste- en Tweede Kamer gezonden, waarin zij zich resoluut kant tegen de Franse denkbeelden om de verdere Europese samenwerking te zoeken in de richting van samenwerking op regerings niveau. Nu de Europese basisconceptie opnieuw in het geding wordt gebracht, aldus dit memorandum, „doet men er goed aan zich nog eens te realiseren dat Europese eenheid alleen zin heeft als men er inte gratie en boven-nationale gezagsvorming mee bedoelt". In een systeem dat uitslui tend op touwtrekken tussen in theorie ge lijke partners berust, zullen kleine mo gendheden als Nederland altijd aan het kortste eind trekken. Boven-nationale ge zagsvorming daarentegen legt rechtsre gels op aan wat anders een zuivere machtsstrijd zou zijn. Gezien de ongerustheid die in de afge lopen maanden door allerlei discussies en speculaties is gewekt, zou een enigszins spectaculair gebaar van de zes regerin gen om die ongerustheid weg te nemen, van groot gewicht kunnen zijn, zo meent de Europese Beweging. Zij vraagt zich dan ook af of het niet mogelijk is dat de zes regeringen in Parijs een „intentiever- LUXEMBURG (AFP) De „Linkse Europese beweging" (ontstaan uit de „Socialistische beweging voor de Verenig de Staten van Europa"), heeft in Luxem burg een politieke beginselverklaring uit gegeven waarin wordt gepleit voor inter nationale ontspanning, een nieuwe metho de voor hulp aan onder-ontwikkelde gebie den, instelling van een Europese politie ke executieve, versterking van de econo mische samenwerking tussen de landen van de Europese Economische Gemeen schap en onderhandelingen over spoedige beëindiging van de oorlog in Algerije. De „Linkse Europese Beweging", waar van Paul-Henri Spaak de aftredende Belgische secr.-generaal van de NAVO voorzitter is, constateert dat op inter nationaal gebied, na een periode van stug heid en immobilisme, een nieuwe toestand is ingeluid door de ambtsaanvaarding van president Kennedy. Zij legt er de nadruk op, dat Europa betrokken moet worden bij de nieuwe ontwikkeling die voor de deur staat. De beginselverklaring gaat ervan uit, dat noch de Verenigde Staten, noch de Sovjet-Unie, gelijktijdig en voor onbepaal de tijd de strijd op drie fronten bewa pening, hulp aan onderontwikkelde gebie den en binnenlandse vooruitgang kun nen voeren. Zij hebben beide internationa le ontspanning nodig en om die te berei ken pleit de „Linkse Europese Beweging" voor instelling van proefzones voor be perkte bewapening rondom strategische punten. Voor de onder-ontwikkelde gebieden acht de beginselverklaring allereerst coördinatie van de hulp aan de hand van plaatselijke en regionale plannen nodig. Voor de Europese Economische Gemeen schap vraagt de beweging coördinatie van de energiepolitiek en de investering, om verspilling te voorkomen, zoals op het ogenblik in de auto-industrie. klaring" uitgeven die duidelijk aangeeft dat men met de Europese integratie ver der wil gaan en waaruit tevens blijkt dat het communautaire (uiteindelijk federale) perspectief de leidraad blijft. Het alge mene effect ervan zou, zowel binnen Euro pa als daarbuiten, van niet te onderschat ten betekenis zijn. De topconferentie van de Zes zal in de korte tijd waarover men beschikt, niet tot gedetailleerde beslissingen kunnen leiden, aldus het memorandum. Men zou daarom wellicht, evenals indertijd op de conferen tie van Messina waar de basis voor de E.E.G. en Euratoom werd gelegd, kun nen besluiten een werkgroep van deskun digen eventueel met medewerking van de Europese executieven in te stellen, die onder krachtige en doelbewuste poli tieke leiding binnen een bepaalde termijn concrete voorstellen dient uit te werken. Het memorandum verklaart dat er nieu we impulsen aan de Europese integratie moeten worden gegeven. Wat de Zes (Ne derland, België, Luxemburg, Frankrijk, Duitsland en Italië) betreft pleit de Euro pese Beweging voor versterking van de bestaande gemeenschappen. Als perspec tief moet een ontwikkeling worden voor zien waarbij een versterkte, onafhankelij ke Europese executieve een duidelijke po sitie van tegenspeler inneemt tegenover het Europese parlement. Samenvoeging Om dit te bereiken zullen allereerst de drie bestaande executieven, E.E.G.-com- missie, Hoge Autoriteit der E.G.K.S. en commissie van Euratoom, moeten wor den samengevoegd tot een nieuw uitvoe rend orgaan, en zullen de afgevaardigden van het Europese parlement, die nu nog door de nationale parlementen worden aangewezen, direct door de bevolking van de zes landen moeten worden gekozen. Tenslotte pleit de Europese beweging voor een snellere aanpak van de gemeen schappelijke politiek van de zes op gebie den waarin dit in de verdragen is voor zien (landbouw, handels- en conjunctuur beleid en vervoer) en bestudering van een gecoördineerd beleid ten aanzien van an dere essentiële economisch en financiële sectoren, zoals bijvoorbeeld het monetaire terrein. De Zes dienen echter te beseffen, zo voegt het memorandum hieraan toe, dat hun kleine Europa niet het einddoel is. Mede in het licht van het komendë top- overleg in Parijs zou het zinvol kunnen zijn als uit de Zes een initiatief werd ge nomen, waarbij de landen van de Europese vrijhandelsassociatie, en vooral Engeland, tot deelneming aan het Europese integra tieproces worden aangespoord. De jongste broer van paus Joannes XXIII, de 57-jarige Guiseppe Roncalli, heeft in Bergen op Zoom de Roncalli M.M.S. geopend. Deze middelbare meisjesschool is naar de paus genoemd omdat hij veel belang stelling heeft voor de oecumenische ge dachte. De paus heeft er in toegestemd dat deze rooms-katholieke school, waar van echter 50 van de 250 leerlingen niet rooms-katholiek zijn, zijn familienaam zou krijgen. Tot de Italiaanse gasten behoorde ook mr. Piercarlo Carissimi, burgemeester van Sotto il Monte, de geboorteplaats van de paus. Hij bood een prachtige ikoon aan, die een plaatsje zal krijgen boven de steen uit het geboortehuis van paus Joannes, die in de hal van de m.m.s. is aangebracht. Vele Nederlandse geestelijke en wereldlijke autoriteiten woonden de officiële opening bij. c Concertgebouw: Vandaag 20 u.: Concert violiste Johanna Martzy en pianist Jean Antonietti. Stadsschouwburg: Vandaag 20 u.: Neder landse Comedie met „Cyprienne". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Lokvogels der nacht", 18 j. Woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 u.' „Mon Oncle", a.l. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., echter vandaag 20 u.: „De grote bedrieger", 14 j. Lido Theater: Dagelijks 14,18.45 en 21.15 u.: „La Vérité", 18 j. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Losbandige liefde", 18 j. Donderdag 14 en 20 u.: „Richard III", 14 j. Minerva Theater: Tot en met donderdag besloten voorstellingen. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Hotel de Vrijgezel", 14 j. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 u.: „Jesse James, de bloeddorstige", 18 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u.: „Nooit op zondag", 18 j. Theater Monopole (Zandvoort): Dage lijks 20 u.: „Makkers staakt uw wild ge raas", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 maart expositie van tekeningen van Amsterdamse cartoonisten en krantentekenaars. Dagelijks 1022 u. Het Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 20 mebr. expositie van werken van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 1017 u., zondags 1417 u. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 27 febr. expositie van werken van Anton Pieck Dagelijks 1017 u., zondags 1417 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 3 febr.). DINSDAG 7 FEBRUARI City-theater, 20 u.: „Waarover men niet spreekt". WOENSDAG 8 FEBRUARI City-theater, 20 u.: „Waarover men niet spreekt". Rex-theater. 20 u.: „Verzwegen zonde". Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 u. en 14.30—16.30 u. DINSDAG 7 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21 u.: „Heer seres van de onderwereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vlammen over de Philippijnen". WOENSDAG 8 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21 u.: „Heer seres van de onderwereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vlammen over de Philippijnen". Het lid van de Tweede Kamer de heer Vredeling (P.vd.A.) heeft aan de minis ter van Landbouw en Visserij gevraagd of de bewindsman kennis heeft genomen van de mededeling van de voorzitter van het Produktschap voor Zuivel, dat ten ge volge van de prijsverhoging van consump- tiemelk per 1 januari en 1 april 1960 het consumptiemelkverbruik over 1960 met 3 pet. is gedaald De heer Vredeling vraagt de minister hierover enige gegevens be kend te maken. 0'ok vraagt hij onder meer of de verhoging van het vetgehalte sedert begin november 1960 een merkbaar positieve invloed op het consumptiemelk verbruik heeft gehad. De Britse ambassadeur, Sir Andrew Noble, heeft in Den Haag een perkamen ten oorkonde uitgereikt aan de 14-jarige koksmaat Peter Duivenbode uit Den Haag, die in juni een tienjarig jongetje van de verdrinkingsdood in de Schotse rivier de Dee heeft gered. De oorkonde werd hem verleend door de 187 jaar oude Royal Humane Society of Great Britain. Peter, die vorig jaar zijn eerste reis maakte op de Scheveningse logger „Adria- na Johanna", was tijdens een oponthoud in Aberdeen (Schotland) in de avond van 18 mei een roeitochtje gaan maken op de Dee. De 10-jarige John Green, die op de oever van de diepe rivier aan het spelen was, viel plotseling in het water. Peter roeide naar de kant, dook het water in en wist het jongetje te redden. De politie in Aberdeen meldde deze red ding, aan de Royal Humane Society, een instelling die zich toelegt op het propage ren van reddingsmethoden en die hulde blijken uitreikt aan personen die zich ver dienstelijk maken bij het redden van dren kelingen. De Bredase politie heeft twee 14-jarige jongens uit Breda in de kraag gepakt wegens het plegen van talloze inbraken. De jongens, die op dezelfde fabriek werken en die elkaar in september hebben leren kennen, hebben reeds 42 inbraken bekend. Op de zolders bij de jongens thuis vond de politie een grote partij gestolen goederen. De ouders wisten van niets De jongens hadden in Breda, Gilze, Princenbeek en Haamstede geopereerd. Zij stalen radiotoestellen, transistors, een kist met gereedschap, een fototoestel, ver rekijker, tent, messen, een petroleumlamp, alarmpistooltjes enzovoorts en ook geld waarvoor zij onder meer een slaapzak en leren jasjes kochten. De jongens zijn ingesloten en zullen zo spoedig mogelijk voor de officier van justitie worden geleid. De politie deelde mede dat op het ogen blik zeker de helft van de misdaden in Breda door de jeugd wordt gepleegd. Ook volgens burgemeester Geuljans neemt de jeugdcriminaliteit in Breda hand over hand toe. Het gaat hier om vernielingen, inbraken, brandstichtingen en bendevorming. De bestrijding wordt op grote schaal aange pakt. In januari heeft de Bredase politie 35 jongens van 13 tot 18 jaar aangehouden Een van hen bekende 35 inbraken. Onder moeilijke omstandigheden zijn de vijf opvarenden van de Duitse coaster „Angelina", die voor Texel aan de grond zit, van boord gehaald. Meer dood dan levend werd via een red- dingslijn met een broek een 15-jarige licht matroos aan wal gebracht. De lijn ning laag boven het water, zodat de jongen steeds in de ijskoude zee werd onderge dompeld. Nog voor de kust viel de jongen uit de broek, maar toen kon hem van het strand de helpende hand worden gereikt. Een tweede opvarende ging met een vlet van boord. De man trok de vlet langs de van het strand naar het schip geschoten reddingslijn naar de wal. De overige drie schipbreukelingen wisten, profiterend van de eb, wadend door de branding aan land te komen. Stuurloos tankschip De Franse motortrawler „Vierge Ma rie" heeft aan Boulogne radio gemeld dat op de Noordzee op ongeveer 80 mijl west ten zuiden van IJmuiden een onbekende tanker zonder licht en waarschijnlijk stuurloos ronddrijft. De juiste positie is 52 gr. 15' n.b. en 2 gr. 25' o.l Een 20-jarig Nijmeegs meisje heeft kans gezien om in drie jaar tijd ƒ15.000.— te stelen in het warenhuis, waar zij als winkeljuffrouw werkte. Ze stal telkens kleine bedragen uit de kassa's van het be drijf, steeds op andere afdelingen. Haar moeder, een 52-jarige vrouw, die wist dat haar dochter niet eerlijk aaan het geld kwam, is eveneens, op grond van heling, aangehouden. Enige jaren geleden hebben de vrouwen een nieuwe flat betrokken, die zij van het gestolen geld nieuw hebben ingericht. De Utrechtse politie heeft een buurman van een boekhandelaar in de Nachtegaal straat, een 24-jarige onderwijzer, aange houden, die uit die boekhandel voor meer dan 3000 gulden aan boeken heeft wegge nomen. Het winkelpersoneel, dat deze klant al geruime tijd wantrouwde, betrap te hem er op, dat hij een kostbaar boek meenam. Een bediende ging de man ach terna, die prompt bekende het boek ge stolen te hebben. Toen de winkelchef hem echter verzocht even mee naar binnen te gaan om de zaak te bespreken, nam de onderwijzer de benen. Hij liet echter zijn fiets, met een naamkaartje aan het zadel, voor de winkel staan. Daardoor bleek dat men met een buurman te doen had. In tussen kwam een andere buurman vertel len dat hij een man op het dak had zien lopen met een stapel boeken. Dat bleek juist te zijn. De onderwijzer had zijn bi bliotheek, 180 kostbare boeken over me dische onderwerpen en beeldende kunst, op het dak gezet in de mening dat de politie daar wel niet zou zoeken. Bij zijn verhoor bekende hij dat er ook nog 120, merendeels gestolen, boeken bij zijn moe der in Arnhem stonden. Hij had ook uit andere boekwinkels in Utrecht boeken weg genomen. De onderwijzer is in bewaring gesteld. (Van onze medewerker voor bloembollen cultuur) Maandag kan een belangrijke dag blij ven in de geschiedenis van de bloembol lenexport, die al drie eeuwen oud is. In de keuringszaal stonden drie aardewerk vazen, waarin een eenvoudig roostertje van zacht plastic hing. Het apparaatje be vatte vijf tulpen, die werkelijk bloeiden. Hun wortels hingen in het water en tot verbazing van iedereen kwam er een dui delijk herkenbare bloem uit. Het is name lijk nog nooit vertoond; tulpen bloeiend op water. Dat hyacinten op water bloeien, wist men al ongeveer anderhalve eeuw, maar met tulpen zou dat niet gaan. De verkoper van dit roostertje, de heer J. F. Emmerik uit Sassenheim, is geen vakman, wist niets van de onmogelijkheid af en probeerde het. Het gaat. Hij is de eerste rpan die een kleinhandelsverpakking brengt in de bloembollenwereld, waarbij het verpakkingsmateriaal dienst kan doen bij het in bloei brengen van bollen. Zoals met zovele dingen is ook hier het idee heel simpel. Een roostertje van twee millimeter dikte, verbonden door wat staafjes aan twee wijdere ringen, alles van zacht plastic, vormen een rond doosje. Op de beide ringen legt men een dekseltje met een kleurenplaatje, een gebruiksaan wijzing plakt men er onder en het doosje is klaar. Daarin kunnen vijf of zes tulpen worden gelegd van de grootste maat, drie of vier hyacinten van de kleinste bloei- bare maten, of eenzelfde aantal narcissen. Voor krokussen en andere kleinere bol- soorten is er een kleiner formaat. Doordat de ringen groter van diameter zijn dan het rooster kan men het appa raatje in allerlei soorten vazen hangen. Men laat het water tot aan het rooster komen, legt dan de bollen er in, die dan de voorgeschreven twee millimeter van het water afblijven en behandelt de bol len verder zoals men dat pleegt te doen. In het donker en koel zetten, wachten tot de „neus" voldoende lang is en dan in het licht halen. Tot nu toe nam men aan, dat men tul pen alleen in bloei kon krijgen door ze in de bekende roodaarde potten te plan ten, ze dan in de tuin in te planten en tegen de winter weer op te graven en ze in huis verder te behandelen. Maar hoe veel mensen hebben een tuin tot hun be schikking? In hoeveel landen kan men in december nog in de grond graven? Geen wonder dus dat de vakmensen veel belangstelling voor dit bakje hebben. Het opent namelijk grootse perspectieven. Hiermede is de mogelijkheid geschapen om bloembollen in kleine hoeveelheden in de winkels te verkopen. Het aantal po tentiële kopers neemt dus met sprongen toe. Dat de tulpen „pruiken" van wortels maken, verhoogt de aantrekkelijkheid nog meer. Mensen die wijde glazen vazen hebben kunnen die wortels dus, net als in de hyacintenglazen, zien komen. De praktijk zal moeten leren of het bak je inderdaad aan de wensen zal beant woorden. Er zullen heus nog wel meer opmerkelijke nieuwigheden verschijnen, want in en buiten het bloembollenvak zoekt men naarstig naar de juiste verpak kingsmaterialen voor dit veeleisende pro- dukt. Men pleegt de bollen in de winkels aan te bieden in kisten, al dan niet ver deeld in afdelingen, die weer voorzien zijn van kleurenplaten. Het publiek of de ver koper moet ze dan uittellen en dat schaadt meestal de huid. De volgende stap is het verpakken van een bepaald aantal in kar tonnen doosjes. Deze doosjes worden te genwoordig ook al weer keurig in kisten verpakt. Een kist is duur, karton is goed koper. Nu men zo langzamerhand leert dit materiaal te behandelen volgens de eisen die dit stelt, neemt het gebruik hiervan toe. Men bootst de vindingen op het ge bied van de houten emballage precies na. Daar eigenlijk iedere zaak zijn eigen ver pakkingsmateriaal wil hebben, een vrij onberedeneerde concurrentiefactor, is er al weer een chaos ontstaan op het gebied van de zgn. „kleinverpakking" (Kleinhan delsverpakking lijkt toch wel een te lang woord te zijn, vandaar dat men zo vrien delijk naar het oosten buigt). Het aantal afmetingen is ontelbaar. Intussen zijn de fabrikanten van plastic verpakkingen in de weer gegaan. Doorzichtige polythyleen zakjes komen in zwang. Eerst voegde men de losse kleurenplaatjes en „plantaanwij- zingen" er gelijk met de bollen aan toe, zoals men dat ook bij de eerste papieren zakjes en doosjes gewend was. Nu kan dit plastic ook al weer bedrukt worden. Netlon is het laatste op dit gebied. Fruit wordt er ook in verkocht, dus waarom bloembollen niet? De plaatjes en de ge bruiksaanwijzing moeten er echter in ge stopt worden of er aan vastgehecht. Een nadeel, maar dit nylon materiaal geeft meer ventilatie dan de kartonnen doosjes en iedereen kan door de mazen zien wat er in zit. En nu biedt dan dit bollenzeefje. of roos tertje het heeft nog geen vaste naam ge kregen, weer nieuwe perspectieven. Het duizelt de bollenmensen op het terrein van de verpakking nu net zó hard als op dat van de nieuwe rassen, die jaarlijks bij tientallen in het Krelagehuis worden getoond. Vroeger verkocht een bollenrei- ziger bollen, nu zal hij ook verstand moe ten hebben van de verpakking. Een dezer dagen gewezen arrest van het gerechtshof in Arnhem kan verstrekkende betekenis krijgen voor botenverhuur- inrichtingen die voor het beginnen en ein digen van rondvaarten zijn aangewezen op openbaar vaarwater, waarvan zij zelf geen eigenaar zijn. Tussen twee horecabedrijven in Giet hoorn waren moeilijkheden gerezen over het aanleggen van boten aan de oever van een gracht, die een verbinding vormt tussen de dorpsgracht en het kanaal Steen- wijk-Giethoorn. Een. der ondernemers eis te in kort geding voor de rechtbank in Zwolle, dat de andere zijn boten' zou ver wijderen omdat hij door de aanwezigheid en het gebruik van deze boten in het eigen bedrijf zou worden belemmerd. De rechtbank wees deze eis af, omdat het een openbaar vaarwater betreft. Het Arnhemse hof stelde vast dat het doorvaren en ook het even stoppen van boten in de gracht kan worden gerekend tot het normale gebruik van een open baar vaarwater dat een ieder vrij staat. Het voor langere tijd stoppen en aanleg gen en het veroorzaken van een drukke bewegelijkheid in het vaarwater behoort echter niet tot 't normale gebruik. Met ver nietiging van de uitspraak van de recht bank beval het hof gedaagde zijn bedrij vigheid te staken, op straffe van betaling van een dwangsom voor iedere dag, waar op het'verbod zal worden overtreden. Burgemeester. Tot burgemeester van de gemeente Broekhuizen is benoemd de heer K. J. van Gerven uit Maastricht, com mies ter gemeentesecretarie van de ge meente Cadier en Keer. Mr. M. M. L. G. M. Custers is benoemd tot burgemeester van Venray met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Nieuwenhagen. Burgemeester. Tot burgemeester van de gemeente Grijpskerk in Groningen is benoemd de heer A. H. M. Mulder uit Hoogeveen, thans commies bij het kabinet van de burgemeester aldaar. De heer Mul der is lid van de Anti-Revolutionaire Par tij. Grijpskerk is sedert augustus zonder burgemeester. Toen werd de heer K. Kos ter burgemeester van Grootegast. Vrijetijdsbesteding. De Katholieke Ar beidersbeweging Limburg heeft besloten de huidige culturele dienst van deze bond uit te breiden tot een Dienst Vrijetijdsbe steding. Uit de regionale kring van de K.A.B. zullen voor de uitvoering van de nieuwe taak 25 „kring-stimulatoren" wor den benoemd. Ambassadeur. Binnenkort is de be noeming te verwachten van mr. A. F. Cal- koen tot Nederlands ambassadeur te Bang kok en tevens tot gezant in Cambodja. Mr. Calkoen is ambassaderaad in Moskou ge weest. Ambassades. De Nederlandse en de Soedanese regering hebben in gemeen schappelijk overleg besloten hun weder zijdse gezantschappen in Khartoem en in Parijs te verheffen tot de rang van am bassade. De Soedanese legatie is in Parijs gevestigd. Voorlichting. De heer H. H. J. van de Pol, oud-directeur van het A.N.P. en Ne derlands vertegenwoordiger op een bijeen komst van deskundigen voor de ontwikke ling van de voorlichting in latijns Ameri ka, heeft daar een uiteenzetting gegeven over het werk van het Nederlandse pers bureau. De conferentie, die onder auspi ciën van de Unesco op 1 februari in San tiago in Chili is gehouden, is bijgewoond door deskundigen uit alle Zuidamerikaan- se landen en waarnemers uit Engeland, Naar India. De directeur-generaal van de Volksgezondheid, prof. dr. P. Mun tendam, is naar New Delhi vertrokken, waar hij de jaarvergadering van de Wereld gezondheidsorganisatie zal bijwonen. In deze vergadering zal gesproken worden over de bestrijding van polio met het levende „Sabim"-vaccin, dat reeds in ver schillende landen wordt gebruikt. De Wereldgezondheidsorganisatie zal zich er over beraden of dit vaccin verspreiding over de gehele wereld verdient. Op het ogenblik maken ruim 90 landen deel uit van de organisatie. Advertentie Keuze uit meer dan OOK VOOR IONGENS Gen Cronjéstraat 40 - 44 - Haarlem Telefoon 54679 Bij werk aan een nieuw flatgebouw aan de Burgemeester Hazenberglaan in Rot terdam-zuid is de 42-jarige opperman J. de Korte uit Ridderkerk door kabelbreuk van een werkliftje om het leven gekomen. De man kreeg het van tien meter hoogte vallende liftje, waarop een ijzeren staaf van 70 kg lag, op het hoofd en was op slag dood. Het K.N.M.I. deelt mede: De oceaandepressie, die gisteren ten westen van Schotland lag, verplaatste zich naar Scandinavië en de Noordzee. De trog van de depressie bereikte vanmorgen onze kust. waar de wind tot stormkracht aan wakkerde. Over de Britse eilanden nadert nu een rug van hoge druk, die in de komende nacht over ons land zal trekken en die een tijdelijke afneming van de wind zal veroorzaken. Op het westelijke gedeelte van de occeaan ligt een diepe depressie, waarvan het frontensysteem zich snel naar West-Europa beweegt. Verwacht wordt, dat dit morgen vergezeld van regen ons land zal bereiken. Na een tijdelijke tempe ratuurdaling in de komende nacht zullen de temperaturen morgen weer oplopen. Alles bijeen blijft het overwegend onbe stendige weer aanhouden. Woensdag 8 februari Zon op 8.10 uur, onder 17.40 uur. Maan op 1.03 uur, onder 11.24 uur. Maanstanden 8 febr. 17.50 uur laatste kwartier. 15 febr. 9.11 uur nieuwe maan. 22 febr. 9.35 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 7 februari Hoog water 7.48 en 20.06 uur. Laag water 3.17 en 15.42 uur. Woensdag 8 februari Hoog water 8.31 en 20.54 uur. Laag water 3.54 en 16.23 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. M a Ttmum-temperaturen as a a binnen- en buitenland. A Th S Neerslag, laatste 24 uur. S S S3 Den Helder regen w 9 1 Ypenburg zwaar bew. wzw 10 0 Vlissingen half bew. wzw 10 0 Eelde regen zw 9 1 De Bilt zwaar bew. wzw 10 0,2 Twente regenbui wzw 6 2 Eindhoven half bew. wzw 12 1 Zd-Limburg zwaar bew. zw 12 1 Helsinki sneeuw z -2 2 Stockholm zwaar bew z 1 1 Oslo regen zzw 3 13 Kopenhagen regen zzw 3 4 Aberdeen onbewolkt wnw 6 0,4 Londen onbewolkt w 13 1 Amsterdam regenbui zw 11 1 Brussel zwaar bew. zw 12 3 Luxemburg zwaar bew. zw 11 3 Parijs licht otw. w 11 3 Bordeaux onbewolkt wzw 15 3 Grenoble zwaar bew. nw 12 0,2 Nice zwaar bew. nnw 15 0 Berlijn zwaar bew. zw 5 1 Frankfort zwaar bew. zw 10 2 München geheel bew z 9 4 Zürich sneeuwbui zw 10 1 Genève regenbui z 11 4 Locamo licht bew. zo 7 0 Wenen geheel bew ozo 2 0 Innsbruck sneeuw windst. 6 1 Belgrado zwaar bew zo 1 1 Athene licht bew. nno 10 o.„ Rome geheel bew zo 14 0 Ajaccio zwaar bew no 16 0 Madrid mist windst. 15 Mallorca zwaar bew windst. 18 0 Lissabon onbewolkt wnw

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2