Kennedy wil Von Brentano in Washington ontmoeten Koerswaarde in januari weer boven 30 miljard gestegen Westduitse boeren krijgen 300 min mark extra De beurs d'Oranjeboom verwacht lager winstpeil ZHB weer 12 pet Bestuur Odhams wijst bod Mirror-groep af Vermogen Ver. Bezit nam met 88,9 toe Hoger bedrijfssaldo Heineken's SCHEEPVAARTBERICHTEN DONDERDAG 9 FEBRUARI 1961 13 DUITS AANBOD ONVOLDOENDE modern maatwerk Prijzen vanaf ƒ160. Verzekerd kapitaal Vesta boven miljard EEG-Executieve staat positief t.o.v. Z.-Amerika Eén op de vier Duitse auto's is van arbeider Goudvoorraad VS. iets toegenomen De Britse dagbladstrijd HET GAAT GOED OF SLECHT...? Griekenland en de EEG Uitvoer gestegen Grote order voor Ericsson Kort economisch nieuws AVONDVERKEER VAN GISTEREN. Rechtstreekse lijndienst Amsterdam-New York President Kennedy zal waarschijnlijk volgende week zelf de onderhandelingen over de financiële verplichtingen van de Bondsrepubliek aan de Verenigde Staten voortzetten, wanneer hij de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Von Brentano, ontvangt. Brentano vertrekt op 15 februari naar de Verenigde Staten. Na een lezing te hebben gehouden te New York zou hij naar Washington doorreizen om een bespreking te hebben met zijn Amerikaanse ambtgenoot Dean Rusk. De nieuwe Amerikaanse president heeft reeds gezegd minister Von Brentano te willen ontmoeten. De V.S. wensen, dat de Bondsrepubliek een groter aandeel op zich neemt van de internationale verplichtingen teneinde de druk op de Amerikaanse be talingsbalans te helpen verlichten. Vorige week had de Bondsrepubliek aangeboden om een som ineens te betalen, een aan bod dat gisteren door president Kennedy werd afgewezen. In tegenstelling tot Washington gelooft men te Bonn, dat de moeilijkheden met de betalingsbalans slechts van tijdelijke aard zullen blijken te zijn. Dit verschil van opvattingen heeft voortdurend alle onderhandelingen tussen de V.S. en West- Duitsland beheerst. Uit Bonn wordt gemeld, dat Westduitse regeringskringen gisteravond hun teleur stelling hebben uitgesproken over de ont vangst door president Kennedy van het Westduitse voorstel tot betaling van één miljard dollar. Zij herhaalden de opmer king van de Westduitse minister van Eco nomische Zaken, prof. L. Erhard, dat het Westduitse aanbod redelijk was en reke ning hield met de economische en politieke situatie van West-Duitsland. Men was in Bonn weinig verbaasd dat Kennedy het Westduitse aanbod eigenlijk zonder meer afwees. Maar, zo werd ver klaard, de Westduitse regering ziet op dit De n.v. Brouwerij d'Oranjeboom te Rot terdam stelt voor over het boekjaar 1959- 1960 uit de winst van ca 1.587.000 (v.j. 1.480.000) een onveranderd divdend van 14 percent uit te keren op de gewone aan delen en vijf percent over de prioriteits aandelen. Een bedrag van 444.000 440.000) wordt toegevoegd aan de al gemene reserve. Zowel omzet als resultaat kenschetst de directie als bevredigend. Ondanks de on gunstige zomer verhief de omzet in bin nen- en buitenland zich toch nog licht boven het peil van het vorig boekjaar. De voornaamste oorzaak van de toeneming van de winst is gelegen in de post nage komen baten en in de opbrengst van deel nemingen. De directie verwacht niet dat het huidige winstpeil in de toekomst kan worden gehandhaafd. De Zuid-Hollandsche Bierbrouwerij te 's-Gravenhage stelt voor over "het boekjaar 1959-1960 een onveranderd dividend van 12 percent uit te keren. De vennootschap boekte op 856.000 (v.j. 886.000) een iets lagere bedrijfswinst. De nettowinst was daarentegen met 202.000 173.000) iets hoger. Voor een belangrijk deel is dit toe te schrijven aan het feit, dat dit jaar niets voor vennootschapsbelasting werd afge zonderd tegen vorig jaar 60.000. De af schrijvingen beliepen 717.000 tegen 654.000 in het vorig boekjaar. De directie verwacht dat de aangekon digde fusie met enkele andere brouwerijen gunstige gevolgen zal hebben en is daarom voor de toekomst optimistisch gestemd Advertentie DOTJWMA voor Wilt u vóór Pasen een maatcostuum, vraagt dan spoedig onze stalencollectie aan. Voor ons modern maatwerk heb ben wij 6 weken levertijd nodig. Gen. Cronjéstraat 40 - 44 - Tel. 54679 ogenblik geen enkel alternatief. Kenne dy's mededeling inzake het overleg „op hoog niveau" was een verrassing. Men verwacht dat de Westduitse regering van minister Von Brentao als hij uit Washing ton terugkeert, of voor die tijd van de Amerikaanse ambassadeur, hierover na dere mededelingen zal ontvangen. Aan het verslag over het boekjaar 1960 van Vesta, Maatschappij van levensver zekeringen n.v., te Arnhem wordt het vol gende ontleend: De afsluiting van nieuwe verzekeringen bereikte een recordhoogte. Zjj bedroeg in 1960 93.644.431,tegen 86.221.386,in 1959. Het royementcljfer was lager dan vorig jaar en bedroeg 36.921.641, tegen 38.579.079,— in 1959. De netto vooruitgang van de verzeke- rfingsportefeuille was 56.722.790,het geen bijna 20"/o meer is dan vorig jaar 47.642.307,—). In 1960 passeerde het ver zekerd kapitaal driekwart miljard gulden. De termijnpremies stegen met 1.004.176,tot een totaal van 18.990.455. De gemiddelde rente van alle beleggingen bleef stijgen en bedraagt 4,43°/o tegen 4,30% in 1959. De premiereserve werd geheel op 3%-basis berekend, zodat een veilige mar ge van 1,43% aanwezig is. De winstbronnen, te weten rentewinst, sterftewinst én winst op opslag bleven gunstig vloeien, waardoor het winstcijfer steeg tot 1.750.943,94 tegen 1.646.412,58 in 1959. Het geplaatste kapitaal hetwelk is vol gestort werd in januari 1960 verhoogd tot 2.750.000,— door uitgifte van 250.000,— aan aandelen. Besloten werd in 1961 over te gaan tot volstorting van het maatschappelijk ka pitaal van 3.000.000,— en tevens dit ka pitaal door wijziging van de statuten te verhogen tot 5.000.000,Het dividend werd vastgesteld op 10% (onveranderd). De E.E.G. Executieve Commissie is vast besloten ten aanzien van Zuid-Amerika op de meest concrete wijze blijk te geven van een positieve houding. Zij heeft dit woens dag verklaard in antwoord op vragen van jhr. mr. M. van der Goes van Naters. Deze had als lid van het Europese Parlement gewezen op een verklaring van een Bra ziliaanse diplomaat die vertegenwoordiger van ex-president Kubitschek in Brussel is geweest. Deze diplomaat is onlangs naar Brazilië teruggekeerd, waar hij verklaarde ontslag genomen te hebben omdat hij teleurgesteld was door de onverschilligheid van de E. E. G. ten aanzien van Zuid-Amerika. De E.E.G. Executieve Commissie ver klaart dat zij de juistheid van de persbe^ richten, waarin dit heeft gestaan, niet kan toetsen. Zij heeft van de Braziliaanse re gering nog geen officiële mededelingen over de terugtrekking van de diplomaat ontvangen. Wel verklaart zij geen reden ontvangen. Wel verklaart zij geen redenen te hebben om te vermoeden dat het ont slag meer is dan een formaliteit in verband met het aftreden van president Kubit schek, die onlangs is opgevolgd door Quadros, Het Westduits bureau voor de statistiek heeft bekend gemaakt dat er in West- Duitsland vier miljoen auto's zijn in par ticulier bezit, vier maal meer dan in 1954 Een miljoen is in het bezit van arbeiders, dat is twintig maal zoveel als zij in 1954 bezaten. Over het algemeen geven de Westduitse arbeiders de voorkeur aan kleine auto's tot 500 cc, maar ook hun aan deel in het bezit van grotere auto's neemt gestadig toe. Het Amerikaanse ministerie van Finan ciën heeft bekendgemaakt dat de goud voorraad der Verenigde Staten op vrijdag 3 februari een toeneming van 331.049 dollar tot 17.436.295.334 dollar te zien heeft ge geven. ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, vandaag geldend in Amster dam, zijn ongewijzigd gebleven. De raad van directeuren van het En gelse dagbladconcern Odhams Press zal de aandeelhouders adviseren het bod van de Daily Mirror groep van 32 miljoen pond sterling af te wijzen. Dit is na af loop van een vergadering van de raad, onder voorzitterschap van Sir Christopher Chancellor meegedeeld. De aandeelhouders zullen donderdag van de redenen van dit besluit in kennis wor den gesteld. De Mirror-groep heeft meegedeeld dat zij de aandeelhouders van Odhams Press eveneens schriftelijk zal benaderen, name lijk met een verzoek het aanbod wel te aanvaarden. Het enige doel van het aan bod is volgens de Mirror „voordelen die uit nauwe samenwerking tussen de belan gen van de Mirror en Odhams zouden voortvloeien veilig te stellen". Ten aanzien van het Labour-gezinde blad „Daily Herald" een uitgave van Odhams merkt de Mirror-groep op dat alle noodzakelijke stappen zullen worden genomen om „zijn voortbestaan en ont wikkeling te verzekeren." De Canadese kranten-magnaat Roy Thomson, die eveneens nauwe samenwer king met Odhams Press wil, zal wellicht pogen de Mirror-groep de wind uit de zei len te nemen. Hij verklaarde de komen de dagen een nieuw voorstel te zullen doen. Als derde in de Odhams Press geïnte resseerde partij is het zondagsblad „News of the World" verschenen. De president, Sir William Carr, heeft meegedeeld de pre sident van de Mirrorgroep, Cecil King, te hebben gesproken over de koop van de twee dagbladen van Odhams Press, de „Daily Herald" en het zondagsblad „The People" Carr legde er de nadruk op dat nog geen besluit is genomen. De gang van zaken bij de n.v. Vereenigd Bezit van 1894 is blijkens het halfjaarlijks verslag over de periode van 1 juli tot 31 december 1960 wederom bevredigend ge weest. Zo nam het geplaatste kapitaal toe met 5.184.000 nominaal tot 25.185.650, terwijl de waarde van het vermogen ver meerderde van 51.248.539 tot 62.480.224. Over het gehele jaar steeg het geplaatste kapitaal met 10.535.700 nominaal of wel 71,9 percent en de waarde van het ver mogen met 29.408.312 zijnde 88,9 percent. De directie kan in verband met het feit dat het overgrote deel van de inkomsten wordt ontvangen in de tweede helft van het boekjaar over het uit te keren dividend nog niets met zekerheid zeggen. De tot dusver geboekte ontvangsten stemmen echter tot tevredenheid, (over 1959/60 werd 11 percent uitgekeerd). De waarde van een aandeel Vereenigd Bezit van 1894 van f 50 nominaal bedroeg met de kosten van uitgifte per 31 december 1960 130.20 tegen f 134.50 per 1 juli 1960. Het bezit was per ultimo I960 als volgt ge spreid Nederland 81,4 percent, Verenigde Staten 17,4 percent, Canada 1 percent en diverse gebieden 0,2 percent. De koerswaarde van gewone aandelen, officieel genoteerd aan de Amsterdamse Effectenbeurs, is in januari weer gestegen tot boven 30 miljard, namelijk tot 30.747 miljoen. Hiermede is deze koers waarde weer bijna aan het hoogste punt gekomen van 1960, dat bereikt werd in augustus met 30.844 miljoen. Een jaar geleden, in januari 1960, lag de koerswaar de nog op f 25.892 miljoen. De door het C.B.S. voor januari bereken de cijfers zijn niet meer geheel vergelijk baar met die van het vorig jaar, omdat het C.B.S., gelijk met de heroriëntering van de A.N.P.-C.B.S. beursindexcijfers, ook de samenstelling van de fondsen voor de be rekening der koers en nominale waarde heeft gewijzigd. Aandelen Hoogovens zijn uit de rubriek handel en industrie over geheveld naar die van internationale con cerns. Dientengevolge zijn deze beide ru brieken niet meer vergelijkbaar, wel echter de andere en ook het totaal. Niet alleen de koerswaarde, ook de no minale waarde is in januari gestegen en wel van f 5.595 miljoen tot 5.604 miljoen. (Januari 1960 5.381 miljoen). Opmerkelijk is de toeneming der koerswaarde van de scheepvaartfondsen, namelijk van 903 miljoen in december tot 986 miljoen in januari. Bankaandelen zijn gestegen van f 1.231 tot 1.278 miljoen. Volgens de voorlopige cijfers van de Vereeniging voor den Effectenhandel lag de nominale aandelenomzet in januari op 96,8 miljoen, vergeleken met f 51,7 mil joen in december. Hieruit blijkt wel de sterk toegenomen activiteit in de eerste maand van het nieuwe jaar. (Januari 1960 99,3 miljoen). In obligaties werd in ja nuari omgezet voor 89,3 miljoen verge^ leken met f 80,3 miljoen in december en 79,6 miljoen in januari 1960. Gerekend naar de nominale bedragen st.ond Unilever aan de kop van de lijst der twintig fondsen, die in januari van alle binnenlandse aandelen de grootste omzet ten hadden. De omzet van Unilever beliep nominaal f 6,0 miljoen of 1,26 percent van het genoteerde aandelenkapitaal. Nummer twee op de lijst was Philips met een nomi nale omzet van 5,8 miljoen of 0,89 per cent. Daarna volgden Kon. Petroleum met f 5,3 miljoen of 0,36 percent, A.K.U. met 4,0 miljoen of 3,15 percent. Hoogovens nam de twaalfde plaats in met een omzet van 1,3 miljoen of 1,63 percent. In januari, met 22 beursdagen, nam Phi lips de eerste plaats in op de lijst van de twintig fondsen met de grootste effectieve omzetten. Deze omzet van Philips was 65,4 miljoen of wel 25,8 percent van het totaal der bedoelde twintig fondsen. Num mer twee was Unilever met 50,5 miljoen of 20,0 percent. Daarna volgden Kon. Pe> troleum met f 35,8 miljoen of 14,1 percent, A.K.U. met 20,2 miljoen of 8,0 percent, Robeco met 16,0 miljoen of 6,3 percent en Hoogovens met 10,4 miljoen of 4,1 per cent. (Van onze correspondent) BONN Het kabinet-Adenauer heeft gisteren besloten een bedrag van 300 mil joen voor één keer extra uit te keren ter ondersteuning van de Westduitse land bouw, zo deelde de Westduitse minister van Landbouw, Schwarz, zelf een boer uit Neder Saksen, gistermiddag op een persconferentie te Bonn mee. Daardoor moest de regering reeds gisteravond critiek incasseren, dat zij opnieuw de boe ren ter wille is in verband met de naderen de verkiezingen, waarbij de landbouw- stemmen van groot belang zullen zijn. De 300 miljoen mark komen bovenop het enorme pakket van 1,6 miljard mark aan subsidies, die in het zogenaamde „groene plan" voor de Westduitse boeren vervat zijn. In feite kunnen de boeren dit jaar dus rekenen op een kleine twee mil jard mark, aan subsidies van staatswege. De 300 miljoen, die gisteren werden toe gewezen, zullen voor 2/3 deel bestemd zijn voor zuivere ondersteuning, vooral in ver band met de melkproduktie, en voor 100 miljoen bestaan uit kredieten voor ratio nalisering en verbetering der boerenbe drijven. Volgens minister Schwarz heeft de West duitse landbouw in de periode 1959-1960 slechter geboerd, dan daarvoor. Het aan deel van de landbouw in het nationale in komen bedraagt thans nog slechts 7 pet. 14 miljard mark op een totaal van 215 miljard). Vergelijkt men de groei van het natio nale inkomen tussen 1950 en 1960 (met 202 pet) met de groei van de landbouwop- brengsten 76 pet.) dan blijkt dat de land bouw verre ten achter is gebleven bij andere bedrijfstakken in de Bondsrepu bliek, aldus Schwarz. Het verschil der lo nen in de landbouw en de andere econo mische takken bedraagt thans 27 pet. een jaar geleden nog 24 pet. Dit alles geeft reden voor meer steun aan de West duitse landbouw omdat deze volstrekt ten- achter zou zijn gebleven bij de normale Westduitse economische groei. Nog niet zo slecht Maar de critici van Schwarz en van de Twee derde van de moeilijkheden die zijn gerezen over een associatie-akkoord tussen de E.E.G. en Griekenland zijn op gelost dank zij compromissen. De bespre kingen over de resterende vraagstukken, landbouw en financiële hulp zullen op 16 februari worden hervat. Zo heeft Jean Rey, het Belgische lid van de E.E.G. Executieve commissie die voor de Gemeen schap de onderhandelingen met de Griek se regering voert, in Brussel verklaard. Rey, die dit mededeelde in een vergade ring van de handelspolitieke commissie van het Europese Parlement, sprak de hoop uit dat het nieuwe overleg deze maand nog tot een oplossing van de res terende moeilijkheden zal leiden. landbouworganisaties, die al wekenlang hameren op verhoogde subsidies, zeggen dat het de Westduitse boer helemaal niet slecht gaat! Zij wijzen erop, dat de on rust op het platteland niet zozeer wordt veroorzaakt door de lagere opbrengsten, doch veeleer door het wegtrekken van de landarbeiders naar de industrie; door be paalde moeilijke oogstomstandigheden; de noodzaak meer te investeren, en de psy chologische druk, die de Europese land- bouwplannen op de Bondsrepubliek uit oefenen. Over de omzet op de binnenlandse markt in het boekjaar per 30 september 1960 is de directie van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij n.v. niet ontevreden. On> danks de in het algemeen weinig gunstige weersomstandigheden, vertoonde het bier- verbruik een stijging, welke voor de ge hele Nederlandse brouwindustrie neer kwam op circa vijf percent. Dit percentage moet mede worden gezien in het licht van de huidige hoogconjunctuur. De directie constateert dat de rentabiliteit van het bedrijf nauwelijks parallel loopt aan de gunstige „trend" in het biereverbruik. Blijkens de geconsolideerde verlies- en winstrekening kweekte de maatschappij een saldo bedrijfsrekening van 21.501.000 (v.j. 20.119.000), terwijl de revenuen uit deelnemingen en interest 2.335.000 3.882.000) beliepen. Na afschrijvingen ad 10.259.000 10.008.000), belastingen ad 4.100.000 5.200.000) en een toevoeging aan het pensioenfonds ad 1.50.000 (nihil), resteert een winstsaldo van 7.977.000 8.793.000). Voorgesteld wordt, zoals be kend, een onveranderd dividend van elf percent. De tot het concern behorende brouwe rijen in Nederland werkten gedurende 1959/1960 op volle capaciteit. De gang van zaken in de ondernemingen, waarin de vennootschap in het binnenland deelneemt geeft over het algemeen reden tot tevre denheid. Het volume van de export ver toonde wederom een stijging ten opzichte van het voorafgaande jaar. Het randeel van de vennootschap in de totale export van bier uit Nederland is eveneens geste gen. De gang van zaken in het afgelopen boekjaar van de deelnemingen in het bui teinland was door elkaar gunstig. De nieuwe hoofdstad van Brazilië, Bra silia, krijgt er 15.000 telefoonaansluitingen bij. De order hiervoor is geplaatst bij de Zweedse maatschappij L. M. Ericsson. De waarde van de opdracht bedraagt 30.000.000 kronen. Belangengemeenschap van Duitse en Nederlandse helikoptermljen Schreiner Aero Contractors n.v. te 's-Graven hage en Otto Rietdorf te Koblenz hebben een belangengemeenschap opgericht onder de naam Aero Kommerz Schreiner und Rietdorf k.g. ge vestigd te Koblez. Doel van deze belangenge meenschap is het vertegenwoordigen van elkan ders belangen, het uitwisselen van technische gegevens enz. op het gebied van de vertikale luchtvaart. Voorts het stimuleren van de heli kopter als vervoermiddel, de verkoop van heli kopters, het opzetten van een helikopterschool, het samengaan en aansluiting geven van de heli kopterdiensten die door beide firma's zullen worden geëxploiteerd. Vaste stemming onder leiding van AKU. AKU was gisteren favoriet. Onder lei ding van deze aandelen waren alle inter nationals aan de vaste kant Er was over de gehele linie lichte buitenlandse vraag, waartegenover zeer weinig aanbod aan wezig was. AKU liep op van 534 tot circa 539 (525). De handel in de AKU-hoek was actief. In de overige afdelingen viel weinig handel waar te nemen, bij een vaste stem ming. Philips haalde op 1143 niet alleen het gehele vorig koersverlies in, doch kwam zelfs hoger. Unilever opende op 876Vz en liep op tot 878 (869Vz). Kon. Olie lag goed in de markt op 147.20 1, Hoogovens viel een tikkeltje tegen op 897, na een opening op 895, (+3). De beurs sloot voor de internationals op vrijwel het hoogste peil van de dag. Aandelen KLM werden een gulden hoger op 103.00 ge adviseerd. Het Damrak werd tot aankopen mede gestimuleerd door de vrij vaste ten dentie op de Westduitse beurzen. De vaste stemming voor scheepvaart aandelen werd verder voortgezet, bij ge ringere omzetten. De koerswinsten belie pen door elkaar 1 tot 5 punten. Van de leidende cultures werd Delimij hoger ge adviseerd. Staatsfondsen onveranderd tot iets hoger in een kalme markt. (ANP). Boeke Huidekoper van 174Vz op 174, Fi- gée van 238'/2 op 239%, Spaarnestad van 630 op 635. VERHANDELDE FONDSEN. 7 februari 8 februari Totaal 468 482 Hoger 197(42.1%) 124 (25.7%) Lager 168(35.9%) 90(18.7%) Gelijk 103(22.0%) 268 (55.6%) Slot Abbekerk 8 v. Port Said n. Aden. Abida 8 540 m. n. Kp. Verd. eil. n. Curasao. Acila 9 te Curacao verwacht. Acmaea 12 te New York verwacht. Adonis 8 v. Brem enn. Antwerpen. Aegis 8 260 m. o.z.o. Havana n. Mobile. Agamemnon 9 v. Haifa n. Antwerpen. Alamak 9 te Djeddah. Alca 8 te Pointe Noire. Algenib 8 v. Rotterdam n. Hamburg Algorab 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Alioth 8 te Hamburg. Alkaid 10 te Port Said verwacht. Alkmaar 8 te Kingston verwacht. Alnati 8 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alphacca 8 te Suez. Alphard 8 75 m. z.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Aludra 9 te Santos. Ameland 8 te Port Harcourt verwacht. Ammon 8 v. Port of Spain n. Haiti Ampenan 8 v. Calcutta n. Penang. Amsteldiep 8 780 m o. Bermuda n. G. v. Mexico. Amsteldijk 8 v. Bremen n. Hamburg. Amstelveld 8 v. Kaapstad n. Singapore. Area 8 115 m. z. Goa n. Bombay. Argos 8 v. Piraeus n. Volos. Arkeldijk 8 4 80 m. o. Bermuda n. P. Everglades. Arnedijk 8 te Bremen. Area 9 te Bombay verwacht. Artemis 8 te Guanta. Asmidiske 9 te IJmuiden. Asterope 8 v. Rotterdam n. Hamptonroads. Attis 7 v. Funchal n. Trinidad. Atvs 10 te Berre verwacht. Balong 8 500 m. n.w. Azoren n. Halifax. Banda 8 te Mena Al Ahmadi. Bantam 9 te Marseille. Batu 8 500 m. w.n.w Minicoy n. Aden. Bintang 8 v. Alexandrië n. Genua. Blitar 7 v. Geelong n. Sydney. Bioemendael 8 et Los Angeles. Bosco 8 v. Galle n. Bombay. Breda 8 150 m. o. Barbados n. Bremen. Calamares 8 te New York v. Pto. Libertador. Caltex Amsterdam 8 30 m. n. Berlenga n. P. Said. Calt. Arnhem 8 310 m. o. z.p. Ceylon n. Bahrein. Caltex Delfzijl 7 v. Brunsbüttel n. Kopenhagen. Caltex' Eindhoven 8 v. Bahrein n. Vlissingen. Caltex Gorinchem 8 40 m. o. Borkumrif n. Antw. Caltex Leiden 8 150 m. w. Algiers n. Port Said. Caltex Pernis 8 250 m. z. P. Mozamb. n. Bahrein. Calt Rotterd. 8 40 m. n.n.w. Berlenga n. Napels. Caltex The Hague 8 420 m. o.n.o. Aden n. Suez. Caltex Utrecht 8 v. Bahrein n. Abadan. Carrillo 9 v. Oslo n. Rotterdam. Cartago 9 te Santa Martha. Castor 8 te Antwerpen verwacht. Cinulia 16 te Curagao verwacht. Cities Service Valley Forge pass. 8 Okinawa naar Mena Al Ahmadi. Concepcion 7 120 m. z. K. Verd. eil. n. Ansuncion Crania 10 te Curacao verwacht. Delft 7 te Hamburg n. Antwerpen. Diemerdijk 8 330 m. w.n.w. Finisterre n. Londen Dongedijk 8 v. Punta Arenas n. Los Angeles. Doris 8 v. Willemstad n. Hamburg. Eenhoorn 8 dwars St. Vincent n. Alexandne. Elisab. Broere 8 100 m. n. Tersch. n. Dordrecht Eos 8 55 m. z. Finisterre n. Philippeville. Esso Rotterdam pass, 8 Kp. Bon n. Rastanura. Fravizo 9 te Gandia. Friesland KRL 8 te Marseille. Gaasterland pass. 8 Sao Vineente n. Recife. Gabonkust 8 v. Amsterdam n. West-Afrika Geertje Buisman 8 te Hamburg. Gengkalis 8 te Los Angeles verwacht. Hathor 8 dwars Berlenga n. Tunis. Hector 8 260 m. o.z.o. Malta n. Alexandrie. Hersilia 8 125 m o.n.o. Azoren n. San Juan. Hestia 8 120 m. n.n.w. Aruba n. Jacksonville. Hilversum 8 400 m. w.z.w. Fayal n. Mobile. Holendrecht 8 v. New Orleans n. Rotterdam Hoogkerk 8 te Marseille verwacht v. Rotterdam Isis 8 170 m z.o. Kp. Hatteras n. Haiti. Ivoorkust 9 te Antwerpen Jacob Verolme 9 te Callao. Japara 8 dwars Kp. Trafalgar n. Antwerpen. Jason 8 v. Georgetown n. Wageningen. Java 8 v. Callao n. Buena Ventura. Kabylia 22 te Pointe Noire Verwacht. Kalydon 10 te Yokkaichi verwacht. Kamperdijk 8 te Rotterdam. Karimata 9 te Curacao. Karimun 8 te Sorong. Kasimbar 8 v. Kaimana n. Fak Fak. Katelysia 9 te Puerto La Cruz. Katwijk 8 1000 m. o.z.o. Kobe n. Kobe. Keizerswaard 8 te Curacao. Kelletia 15 in Suezkanaal verwacht n. Lissabon Kenia 8 310 m. n.o. Barbados n. Eastham. Kermia 8 20 m. w. Thursday n. Auckland Kerkedijk 8 dwars Sable eil. n. Antwerpen. Kielrdecht 8 v. Chittagong n. Calcutta Kinderdijk 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Kopionella 8 500 m. w. Kaapstad n. Montevideo Koratia 19 ter hoogte Landsend verwacht. Korendijk 8 dwars Sable eil. n. Antwerpen. Korovina 13 te Puerto La Cruz verwacht. Kosicia 8 40 m. z.w. Dungeness n. Pto. Cabello Kp. Hoorn 8 250 m. n.w. Alexandr n. B. Mashur. os 8 V. Punta Cardon n. Buenos Aires. Laarderkerk 8 te Amsterdam. Ladon 8 270 m. n.o. San Miguel n. Amsterdam. Laga 8 te Ravenna. Langkoeas 8 te Antwerpen. Leiderkerk 8 te Port Said verwacht v Genua. Liberiakust 8 te Antwerpen v. IJmuiden, Liberty Bell 8 420 m. n.o. Cuba n. Aruba. Loosdrecht 8 te Suez. Maas 8 op rede van Tabarka. Maashaven 8 te Warri v. Douala. Marathon 8 te Dordrecht n. Rotterdam. Mataram 8 te Port Said. Maureen 8 1200 m. o. Bermuda n. Panamacity. Memnon 8 290 m. n.w. Kp. Villano n .Guanta. Merseylloyd 8 v. New York n. Genua. Mitra 8 te Rotterdam. Montferland 8 te Amsterdam. Munttoren 8 652 m. z.w. Azoren n. Landsend. Mijdrecht 20 te Rotterdam verwacht. Naess Commander pass. 8 Malta n. Sidon. Na ess Lion 8 v. Piraeus n. Perzische Golf. Naess Tiger 8 20 m. z.w. Kreta n. Sidon. Nanusa 8 te Barcelona. Navicella 9 te Curacao. Neder-Ebro 10 te Manilla verwacht. Neder-Elbe 8 te Coatzacoalcos v. Vera Cruz. Neverita 7 v. Curacao n. Durban. Nias 9 te Madras verwacht. tj Nieuw Amsterdam 7 v Barbados, 8 te Trinidad. Noordwijk 8 v. Norfolk n. Trinidad, Notos 7 te Amsterdam n. Gothenburg. Oberon 9 te Cristobal. Oranjefontein 9 te Amsterdam. Oranje Nassau 10 te Cartagena verwacht Ouwerkerk pass. 8 Lissabon n. Antwerpen. Overijsel 8 te Aden. Papendrecht 8 te Wismar verwacht. Parkhaven pass. 7 Villano n. Londen. Parthenon 9 te Trinidad. Peperkust 8 175 m. z.z.w. K. Finlst. n. Duinkerken Philine 8 70 m. w. Aden n. Mena. Pieter S 8 v. Rotterdam n. Swansea. Pclydorus 8 13 m. n.w. Guardafui n. Penang. Prins Casimir pass. 8 Rendsburg n. Haifa. Prins Frederik Hendrik 8 15 m. z.w. Beachyhead naar Valencia. Prins Willem II 9 te Rotterdam. Prins Willem V 9 te Bremen Prins Willem van Oranje 8 275 m. o.z.o. K. Race naar Le Havre. Pygmalion 7 te Tanger verwacht v. Amsterdam Raki 8 v. Hongkong n. Manilla. Rempang 8 200 m. z. Guardafui n. Aden. Reza Shah The Great 8 20 m. n.o. Malta naar Gibraltar. Rondo 7 v. Le Havre n. Marseille. Rossum 8 120 m. o.z.o. Madeira n. Holland, Rotterdam 8 te Fille France verw .v. Napels. Rijnkerk 8 v. Genua n. Port Said. Schiedijk 8 400 m. z.z.w. Kp .Race n. New York. Schouten 8 650 m. n.o. Durban n. Durban. Senegalkust 8 Dakar gepass. n. Le Havre. Serooskerk 9 te Port Elisabeth. Siberoet 10 te Pnompenh verwacht. Skadi 8 dwars Kp. Bon n. Ceuta. Sommelsdijk 8 150 m. w. Scillys n. New York. Stad Delft 9 te Rio de Janeiro. Stad Maassluis 8 20 m. z.w. Dungeness n. Sagunto Van 28 februari af zal Amsterdam weer als vóór de eerste wereldoorlog een rechtstreekse scheepsverbinding hebben met New York. Vrachtschepen met passa giersaccommodatie van de Cosmopolitan Line onderhielden sedert oktober van het vorig jaar de Amsterdam-New York v. v. dienst, doch deden daarbij de havens van Le Havre en Antwerpen aan. Nu deze tussenhavens zijn uitgescha keld is de overtochtsduur van deze veer tiendaagse dienst teruggebracht tot tien dagen. Op 28 februari vertrekt van Am sterdam de „Salta". die op 10 maart in New York arriveert. De „Egda", die op 17 maart de Newyorkse haven verlaat, wordt op 27 maart in Amsterdam verwacht. DIVIDEND-VOORSTELLEN. De Drie Hoefijzers 12 (onv.) Aan de vergadering van aandeelhouders van de n.v. Bierbrouwerij „De Drie Hoef ijzers" te Breda zal worden voorgesteld over het boekjaar 1959/60 een dividend uit te keren van twaalf percent (onveranderd). Stad Maastricht 8 v. Vlaardlngen n. Vitoria. Stanvac Sumba 9 te Pahdjartg. Statue of Liberty 8 400 m. o.z.o. Zanzibar naar Philadelphia TOr :-r 7 Steenwijk 8 v. Marseille n. Genua. Stentor 9 te Amsterdam. Straat bali 9 te Buenos Aires. SYaat Banka pass. 8 Thursday eil. n. Singapore Straat Lombok 8 v. Adelaide n. Fremantle. Tamara 8 te Hamburg verwacht v. Banias. Tara 8 v. Buenos Aires n. Santos. Taria 8 8 m. z. Ceylon n. Singapore. Tiibodas 9 te Hongkong. Tjitarum 8 180 m. o.n.o. Hongkong n. Shanghai Tcwa 8 270 m. z.z.w. Las Palmas n. Rio de Jan Tweelingen 8 v. Rotterdam n. Puerto Ordaz. Utrecht 8 te Dubai. Van Linschoten 12 te Singapore verwacht. Van Riebeeck 7 v. Mombasa n. Durban. Van Waerwijck 8 280 m. o. Sydney n. Auckland. Viana 8 v. Anacortes n. Curagao. Videna 8 280 m z.w. Bombay n. Shimotsu. Vivipara 8 625 m. z.w. Landsend n. Rotterdam. Waikelo 9 te Aden verwacht. Weltevreden 8 350 mijl n.n.o. Singapore naar Tangjong Meni. Woltersum 8 v. Lake Charles n. Ne wOrleans, IJssel pass. 8 Finisterre n. Rotterdam. Zaanland 8 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Zeeland 8 te Aden. Zonnekerk 9 v. Suez n. Djibouti. Zuiderkerk 8 te Mombasa. KLEINE VAART Aeneas 8 55 m. z.z.w. Cartagena n. Antwerpen Aerdenhout8 60 m. n.w. Texel n. Huil. Aldebaran 8 25 m. o.n.o. Noordhinder n. R'dam Andromeda 8 te Lizard n. Rotterdam. Ank T 8 20 m. z. Startpoint n. Londonderry. Appingedam pass. 8 Goeree n. Lissabon. Ardeas 8 te Amsterdam n Hamburg. Atlas 7 v. Rotterdam n. Oran. Batavier-3 8 v. Kingslynn na Rotterdam. Berkelborg 8 30 m. zo. Spurn n. Goole. Beyerland 8 te Stabbshead n. Delfzijl. Bothniaborg 8 dwars Texel n. Santander. Caichas 8 60 m. o.n.o. Kp. Spartivento n. R'dam Carnissesingel verm. 8 v. Newport n. Britonferry Casablanca 8 60 m. n. Dakar n. Freetown Deo Gratias 8 te Gdynia n .Amsterdam. Diligentia pass. 8 Goeree n. Vlaardingen. Dinkelstroom 8 te Tuskarrock n. Fowey. Draco 7 te Bordeaux n. La Pallice. Duiveland 8 te Whitby n. Rotterdam. Eemsmond verm. 8 v. Lowestoft n. Rotterdam Eemstroom 8 dwars Schouwen n. Vlissingen. Fitiucia 8 rede Vlissingen n. Vlissingen. Flevo 7 te Köge n. Aalborg. Flores verm. 8 v. West-Hartlepool n. Antwerpen Frans Böhmer 8 te Haifa n. Famagusta. Frans van Seumeren 8 dw. Smalls n. Birkenhead Geeststroom 8 5 m. z.o. Smithknoll n. Maassluis Heemraadsingel verm. 8 v Kilrush n. Rouaan. Helvetia 8 5 m. w. Noordhinder n. Londen. Huybergen verm. 8 v. Amsterdam n. Freetown Keizersgracht pass. 8 Terschellbank n. Londen. Koningin Juliana pass. 8 Noordhinder n. R'dam Konn 8 op Eems n. Emden. Leonidas 8 0 m z. Texel n. Amsterdam. Leuvehaven verm. 8 v. Rotterdam n. Antwerpen Lukas M pass. 8 Terschellingerbank n. Londen Maaskade pass. 8 Goeree n. Hamburg. Markab 8 30 m. n.n.w. Kp. Sim n. Agadir. Meidoomsingel 8 te Rotterdam verw. n. Ipswich Merwehaven 8 100 m. z.w. Ouess. n. Duinkerken Mithras 8 te Sevilla n. Genua. Nero 8 70 m. n.n.o. Villano n. Rotterdam. Noordkaap 8 20 m. w. Lizard n. Amsterdam. Oranjeborg 8 25 m. n. Villano n. Hamburg. Pallas 8 te Amsterdam n. alta. Pasteursingel 8 te Downsing n. Tyne. Phidias 8 15 m. van Noordhinder n. Rotterdam Philetas 8 te Amsterdam n. Hamburg. Pieter Brueghel 8 dw. Ouessant n. Casablanca Plato 8 te Oporto n. Livorno. Regina Ida 8 op Gironde n. Preston. Rochab 8 20 m. o.z.o. Wight n. Casablanca. Rilnborg 8 00 m w. Esbjerg n. Gothenburg. Schieborg 8 te Amsterdam v. IJmuiden Schippersgracht pass. 8 Sch.monnikoog n. A'dam Soemba 8 5 m. z. Kp. d'Antifer n. Dieppe. Sporonia 8 30 m. n. Villano n. Leixous. Statenlaan 8 5 m. n.o. Sunk n. Londen. Steenbergen 8 40 m. z.w. Casquets n. Nantes. Stella Prima 8 200 m. z.w. Ushant n. Cd. Trujillo Strabo 8 te Kp. St. Vincent n. ostaganem. Thaletas 7 v. Cadiz n. Antwerpen. Tilly pass. 8 Scheveningen n. Rotterdam. Twee Gebroeders 8 dwars Sunsego n. Messina. Veenenburgh 8 v. Middlesborough n. Rotterdam Westerdok 8 dwars Cromer n. Boston. Willi Böhmer 8 v. Cd. Trujillo n. Puerto Plata Wilpo 7 te Bayonne. SLEEPVAART Cycloop 8 500 m. w. Casablanca. Friesland 8 nog te Vlissingen. Gele Zee terug te Hoek van Holland. Noordholland 8 1200 m. o. Honolulu. Schelde 6 te Sitrah ten anker. Titan 8 verwacht bij de kustvaarder Eddystone Utrecht 6 v. Kobe. Zeeland 8 175 m o. Bermuda. A.K.U. Kon. Olie Philips Unilever Hoogovens 540—544 147.10-147.70 gl 1144—1158 880—887 gl 900—903 543 147.50 1157% 902 VOORBEURS VAN HEDEN. Slot A.K.U543—545 gl 543% Kon. Olie147.80—148.10 147.90 Philips 1158%1164 1160 Unilever 887—890 gl 888 Hoogovens 904905 904% Vorige slotkoers Amsterd. Bank 402 Ned. Handel Mij 333% Rotterd. Bank 349 Twentsche Bank. 360 A'dam Rubber. 132 H.V.A 140% A.K.U. 539% Van Berkel's Pat 365 Deli Mij 174.— Excl. Nederl. Ford 563 Van Gelder Pap 357% Hoogovens 899 Müller Nat. Bezii 493 Ned. Kabelfabr.. 684 Philips Gem. Bez 1142 Philips Pref. 318 Unilever 878 Wilton Fijenoorc 275 Billiton Mij. II 456 Dordtsche Olie 680 146.80 H.A.L. 162% K.L.M. 103.— K.N.S.M 244 Stoomv. Mij. Ned 194 Ommeren, Phs. v 341 N. Scheepv. Unie 175% 231.— 247.50 Unitas 507.— Ver. Bezit v. 1894 141.50 Albert Heijn 429% Amstel Bier 546 Bols 627 Bührmann Papiei 580 Ned. Gist- en Sp 425 Van der Heem 419 Heineken's 617 Hoogenbosch Sch 294 568 560% Kon. Ned Zout 1182 Sikken s Groep 907 Stokvis R.S 292 Thomassen Dr 739% Ver Machinefabr 263 Wessanen 385% Zwanenburg- Org. 942 Aluminium Ltd.. 33% American Motor? 17% Anaconda 51% Bethlehem Steel. 4514/ie Cities Service 53% General Motors 43 Kennecott CoppeT 84% Republic Steel 60% Shell Oil 84% U S Steel 82% Gedane noteringen. 'Verstrekt door de Amsterdamsche Bank). New York: Herstel Het koersverloop van de Newyorkse beurs was gisteren duidelijk gekenmerkt door een stijgende tendens. Vele fondsen sloten op hogere noteringen. Vooral elek tronische en farmaceutische waarden lagen vast in de markt en ook bijna alle overige sectoren sloten op hogere note ringen. De omzet was aanmerkelijk groter dan de vorige dag en de markt sloot dicht bij de beste dagkoersen. Het industrieel gemiddelde liep ruim 4 dollar op door stij gingen van Dupont met 4 dollar en Chrys ler met 3 dollar. De omzet van gisteren bedroeg 4.940.000 aandelen. Van het totaal van 1282 verhandelde aandelen waren er 819 hoger en 253 lager. Het industrie gemiddelde kwam van 643,94 op 648,85, dat van spoorwegen van 141,66 op 142,41 en dat van openbare nutsbedrijven van 107,56 op 107,72. (UPI)

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13