Andersen nam diverse keren geldprijzen aan Die Raeckse kwam in Hoorn niet verder dan gelijkspel Va bene?" vroeg Enrico Bianchini Nooit gebrek gehad aan bekers soepterrines en lepeltjes Nederlandse rijders tegen Noorwegen? De Graaff derde in ïmatra Driehonderd deelnemers aan RAC-RA1-Ra!ly Amateurs versloegen militairen met 6-2 Spectaculair plan Sam Rockett Onverwachte nederlaag MHBS tegen Madjoe uit Enkhuizen Hairos II niet naar Amerika Kuznetsov traint vier uur per dag Zesdaagsen beslist Drie renners naar Hannover Westelijk elftal DONDERDAG 9 FEBRUARI 1961 15 Oostduitse voetballers niet naar Portugal Dai Ward toegang tot stadion ontzegd Sjoukje Dijkstra in Davos gehuldigd Hairos II: paard van het jaar 99 Gespannen Stil Ondanks maagkwaal Geen damborden meer in Suriname Olympische basketballers worden professional De Noor die driemaal een gouden medaille won tijdens de Olympische Winterspelen. Hjalmar Andersen, heeft gezegd dat hij, toen hij amateur en wereldberoemd schaatser was, meermalen in het geheim geld heeft aangenomen. Had hij het niet gedaan, dan had hij zijn vrouw en kin deren niet kunnen onderhouden. Een sportbeoefenaar die aan de top staat, aldus „Hjallis", staat bij voortduring onder zware druk omdat de amateur bepalingen hopeloos ouderwets zijn. In het Noorse blad „Aktuell" werd woens dag een vraaggesprek met Andersen af gedrukt. De Noor nam geen blad voor de mond. „Ik heb nooit gebrek gehad aan zilveren bekers, soepterrines en theelepeltjes. Maar die kun je nu eenmaal niet eten. Ik moest wel startgelden accepteren om iets in de soepterrines te kunnen doen. Honderden lepels in honderden soorten helpen je daar niet bij. De schaatsbond biedt je per seizoen 560 kronen aan, Schaatsenrijden wegens gederfde inkomsten. Als iemand kans zou zien om met dat bedrag zijn gezin zes tot acht maanden in leven te houden, zou ik graag willen dat hij me het vertelde. Ik ben daar erg nieuwsgie rig naar." In de tijd dat hij beroemd was, hebben de organisatoren van schaatswedstrijden tegen elkaar opgeboden om Hjalmar Andersen op hun baan te krijgen. „Maar het gejuich van de toeschouwers was voor mij altijd de grootste beloning en daarom reed ik waar ik de meeste men sen kon plezieren niet waar mij de hoogste startpremie wachtte", aldus An dersen. „Ik hoop dat de akelige toestand van de hedendaagse schaatssport spoedig ver andert en dat de lucht gezuiverd wordt," verklaarde hij. De interlandwedstrijd in het hardrijden op de schaats die het komende weekeinde in Hamar (Noorwegen) zou worden gehou den tussen Noorwegen en Finland is uit gesteld. De mogelijkheid is echter zeer groot, dat in plaats van de oorspronkelij ke interlandwedstrijd een ontmoeting zal zijn tussen Noorse en Nederlandse rijders. Het uitstellen van de wedstrijd tussen de Noorse en Finse rijders vindt zijn oor zaak in de teleurstellende resultaten, wel ke de Finnen hebben behaald op de Euro- pesen kampioenschappen. Finland zou de landenwedstrijd nu op 4 en 5 maart willen houden. In dat geval zou Noorwegen echter een B-ploeg moeten afvaardigen, aangezien de Noorse A-ploeg dat weekeinde in Mos kou tegen de Russische hardrijders uit komt. Aangezien voor het komende weekeinde toch reeds een internationale ontmoeting is vastgesteld tussen Noorse en Nederland se rijders, menen de Noorse sportjourna listen, dat deze wedstrijd gemakkelijk kan worden veranderd in een landenwedstrijd tussen Noorwegen en Nederland.- In dit verband wordt er aan herinnerd, dat van Nederlandse zijde twee weken ge leden een verzoek is ingediend van de wed strijd Noorwegen-Finland een drielanden- wedstrijd te maken, waarbij Nederland dan het derde land zou zijn. De Noren hebben toen het verzoek van de Neder landers afgewezen wegens .praktische moeilijkheden". De Nederlander Wim de Graaff is woensdagavond in Imatra tijdens interna tionale schaatswedstrijden op de derde plaats in het algemeen klassement ge ëindigd achter de Fin Toivo Salonen en de Italiaan Mario Gios. De uitslagen luiden: 1500 meter: 1. Toivo Salonen (Finl.) 2 21.9, 2. Mario Gios (It.) 2.25.4, 3. Antonio Nitto (It.) 2.26.1, 4. Geale Lourens (Ned.) 2.27.5, 5. Wim de Graaff (Ned.) 2.27.9, 6. Kurt Stille (Den.) 2.29.-. 5000 meter: 1. Salonen 8.50.-, 2. Gios 8.52.1, 3. Wim de Graaf 8.57.5, 4. Nitto 9.02.9, 5. Stille 9.04.6, 6. Renato de Riva (It.) 9.05.8. Eindklassement: 1. Salonen 194.833, 2. Gios 199.244, 3. De Graaf 201.650, 4. Stille 202.427, 5. De Riva 202.830, 6. LourenS 203.294. Er is behoefte aan een geheel nieuw sy steem, dat in elk geval de top-atleten volledig compenseert voor de inkomsten die zij terwille van de sport moeten ontberen. Een bekende sportfiguur mag geen melkkoetje zijn voor de directies van ijsbanen of stadions. Hij moet, als men volkomen voor zichzelf gaat zorgen, alles vergoed krijgen waar hij aanspraak op kan maken. „Het zou bijvoorbeeld een eind in de goede richting gaan als geld prijzen worden ingevoerd, die gebaseerd zijn op een schaal waarin de bekendheid en de prestaties van de betreffende atleet althans eerlijk verwerkt zijn," stelde Andersen. A utomobilism» In Amsterdam is woensdag d- RAC-RAI Rally 1961 gehouden, een sterrit voor auto's, georganiseerd door het district Amsterdam van de Regionale Automo bielclub Sportclub West. Ongeveer 300 equipes hebben deelgenomen aan deze rally, die hen allereerst van de startplaat sen Utrecht, Hilversum, Gouda, Leiden en Wijk aan Zee naar Amsterdam leidde, waarna zij binnen de muren van de hoofd stad nog een tiental opdrachten moesten vervullen. De finish was bij het RAI-ge- bouw aan het Europaplein. Des avonds kwamen alle deelnemers aan de rally in het RAI-gebouw bijeen, en werden de prijswinnaars bekend gemaakt. Tien equipes hadden de sterrit zonder strafpunten geëindigd. Na loting werd de eerste prijs in de wacht gesleept door de heer E. van Emmerik uit Amsterdam. Bij de dames ging de eerste prijs naar twee bestuursleden van de Eerste Vrou wen Automobielclub, de dames Van Strien en Van der Heij. AUTOMOBILISME. De sport-commissie van de FIA (de Internationale Autosport Federatie) heeft besloten de derde Sauer- land-rallye toe te voegen aan de inter nationale sportkalender van de FIA. Het is de tweede Nederlandse rit die op deze kalender voorkomt. Voetbal Het Nederlands amateursclftal heeft woensdagavond in het Goffertstadion in Nijmegen onder de ogen van 1500 toeschou wers bij wie bondscoach Elek Schwartz het Nederlandse militaire elftal met een forse nederlaag huiswaarts gestuurd. Met maar liefst 62 verloren de militairen. Bij de rust was de stand 22. Vooral voor rust was er geen sprake van dat de militairen een grote nederlaag zou den lijden en het was de Ajaxied Seelen die de eerste treffer liet noteren. Nog geen vijf minuten later echter lag de bal achter doelman Grolle toen zijn clubgenoot, links binnen Libregts van Excelsior, inschoot (11). Weer namen de militairen de lei ding toen Mul van NAC, de bal bij een scrimmage in eigen doel werkte, maar middenvoor Soullner (Alcides) zorgde voor de gelijkmaker (22). Na de rust veranderde het strijdbeeld. De amateurs trokken met open spel ge lanceerd door verre trappen van achter hoede en middenlinie de defensie van de militairen aan stukken en na 20 minuten spelen in de tweede helft was de stand door Libregts en Soullner 42 in het voor deel van de amateurs. Ondanks hevige aanvallen van de mili taire voorhoede die echter in doelman Mooymans (Blauw Zwart) een niet voorbij te kómen struikelblok tegenover zich von den kwamen de doelpunten door Bart Hainje (Heerenveen) en Lubben (De Spech ten) aan de andere kant (62). Een zeven de doelpunt voor de amateurs moest we gens buitenspel worden afgekeurd. De Oostduitse jeugdploeg, die deel zou nemen aan het jeugdtoernooi van de Euro pese Voetbal Unie, dat van 30 maart tot 8 april in Portugal wordt gehouden, heeft geen inreis-visa voor dit land gekregen. De secretaris van de E.V.U., de Zwitser Bangerter, heeft dit in een brief aan de Oostduitse Voetbalbond meegedeeld. Oost-Duitsland was met Turkije, Oosten rijk en Spanje ingedeeld in groep drie van het toernooi. Dai Ward, de internationale voetbalspe ler uit Wales, die nu voor Bristol Rovers speelt, is de toegang tot het Eastville sta dion het terrein van Bristol Rovers geweigerd. Tevoren was Ward reeds in duidelijke termen meegedeeld, dat hij nooit meer in een elftal van Bristol Ro vers zou worden opgesteld en dat hij er maar beter aan deed zich niet meer te vertonen op de club. Het bestuur van Bristol Rovers heeft al herhaalde malen critiek geleverd op de houding van Ward. Toen Dai Ward zich hiervan toch niet veel scheen aan te trek ken, heeft men hem maar op de over- schrijvingslijst geplaatst. Intussen hebben reeds vijf clubs laten weten, dat zij belang stellen in Dai Ward. Cardiff City schijnt in de voorste rij te staan om Ward te contracteren. Bristol Rovers verlangt voor de overschrijving van Ward echter een bedrag van 15.000 pond sterling. VOETBAL. In Liverpool is een voetbal wedstrijd gespeeld tussen de elftallen van Wales en Engeland, bestaande uit spelers beneden de 23 jaar. De Engelsen wonnen met 20, na bij rust met 10 te hebben voorgestaan. Patiënten en personeel van het Neder lands Sanatorium en de Astmakliniek in Davos hebben Sjoukje Dijkstra hulde ge bracht, toen zij deelnam aan een demon stratie schoonrijden van de „Internatio- naler Schlittschuh-Club Davos". Zij kreeg door één der dames-patiënten houtsnij werk, door de patiënten gemaakt, aange boden. Hiermede wilden zij hun vreugde tonen dat Sjoukje het Europese kampioen schap weer heeft behaald. Zwemmen De vroegere Engelse Kanaalzwemmer Sam Rockett heeft woensdag aangeboden om voor de naar zijn mening vijf beste lange afstandzwemmers ter wereld een wedstrjjd te organiseren waarbjj deze heen en terug het Kanaal zouden moeten over zwemmen. De zwemmers die hij noemde zijn Greta Andersen (Denemarken), Paul Heron (Ver enigde Staten), de in Amerika wonende Deense Helga Jensen, Louis Ruiz (Para guay) en Baptiste Piereria (Portugal). „Niemand is er tot dusver in geslaagd heen en terug over het Kanaal te zwem men. Maar heden ten dage is het met de kennis van de stromingen e.d. mogelijk om het te doen", aldus Rockett. Hij voegde er aan toe, dat hij de wed strijd wil organiseren als iemand bereid is een prijzenbedrag van ongeveer 2000 pond sterling ter beschikking te stellen. Advertentie De twee Haarlemse volleybalovergangs- klassers, die dinsdagavond naar Hoorn trokken, hebben daar samen slechts één winstpunt kunnen vergaren. De heren van Die Raeckse troffen TOG in een uitsteken de vorm aan en de Haarlemse topclub mocht met het resultaat, een gelijk spel, heel tevreden zjjn. De eerste set was met 815 voor de roodwitten, maar reeds in de tweede set bleek, dat de Hoornse ploeg grootse plannen had (159). De derde set werd op het nippertje door De Nobel c.s. gewonnen (1719), maar in de laatste set lukte het bjj de Haarlemmers niet meer (153!). De Blinkert-dames hebben tegen het sterke TOG een goede wedstrijd ge speeld, maar de eer toch in drie sets aan de gastvrouwen moeten laten (1510, 15—10 en 15—11). De volleybalcompetitie In het Krelagehuis leed MHBS gister avond een onverwachte, maar verdiende nederlaag tegen het Enkhuizense Madjoe, dat over een zeer beweeglijke ploeg bleek te beschikken. Het sterkste wapen van de Haarlemse meisjes, de smash, kon maar heel weinig met succes worden gebruikt, omdat de opbouw van de aanval te slordig was. De gasten hadden alleen in mej. Loots een aanvalster van betekenis, maar rea geerden verdedigend zoveel sneller, dat de overwinning in drie sets hun zeker toe kwam (1618, 1015, 1115). In de eerste klasse van de afdeling vielen geen verrassende uitslagen te noteren. De Velox-heren werden door CIOS nog wat steviger op de lautste plaats gedrukt en De Blinkert kreeg geen kans tegen HBC, dat over een zeer homogene ploeg beschikt. De OVRA-dames kwamen al heel gemak kelijk aan de punten, omdat Eclecta met een incompleet team verscheen. De kampioensploeg van Die Raeckse 2 kreeg de overwinning van het enthousiaste Topscore zeker niet cadeau; de tweede set werd zelfs met 155 door de Vogelenzang- se meisjes gewonnen. Jammer, dat de speelsters van dit ploegje, en met name de zusjes Heemskerk, nogal klein van stuk zijn. Tegen een veel en goed smashende ploeg als die van Die Raeckse, met krach ten als mej. Cammenga en mevr. Prosée- Takken, is dit wel een groot nadeel. Onze Gezellen rekende snel af met de meisjes van Set Up, maar Vesmia en Velox speelden een spannende wedstrijd, die met klein verschil door laatstgenoemde club werd gewonnen. Heren: TOG—Die Raeckse 2—2; CIOS— Velox 3—0; De Blinkert—HBC 0—3; OVRA 2—HVS 3 2—2; WIK 2—HBC 3 1—3; OVRA 3Die Raeckse 3 03; Die Raeckse 4— OSS 2 3—0; PSVH 2—Topscore 3—1; De Blinkert 2—DSS 1—3. Dames: MHBS—Madjoe 0—3; TOG—De Blinkert 30; EclectaOVRA 03; Top scoreDie Raeckse 2 13; OGSet Up 30; VesmiaVelox 1—3; OVRA 2De Blinkert 2 3—1; DSS—Gios 1—3; De Blin kert 3Spaarnestad 22; Vesmia 2JBS 1—3; HBC 5—DSS 3 3—0; HVS 2—OG 2 1—3. Paardesport De Europees- en wereldkampioen 1960 Hairos II zal niet deelnemen aan de grote internationale draverijen, die in de tweede helft van april op de Yonkers Raceway in New York gehouden zullen worden. Trai ner Willem H. Geersen heeft de invitatie moeten afslaan, omdat hij Hairos II na de lange rustperiode niet tijdig genoeg in vorm kan krijgen voor deze ongetwijfeld zeer zware koersen. Over een deelnemen aan het wereldkampioenschap en de Chal lenge Cup, die in de komende zomer op de Roosevelt Raceway verreden zullen worden, zal in een later stadium worden beslist. Waarschijnlijk zal er echter toch nog een Nederlands paard naar de april-races op de Yonkers Raceway gaan en wel de meer voudige Nederlandse kampioen Theo Mes- s.idor, die eigendom is van stal Erna in Amsterdam .en getraind wordt door Geer- sén. Deze Uitstekende draver, die in zijn carrière 84 overwinningen boekte, is in geschreven voor de met 60.000 dollar ge doteerde en ruim 2400 meter lange inter nationale klassieke draverij, de „Gotham Trot". Na een enquête hebben de Europese drafsportjournalisten met grote meerder heid in punten de nu 10-jarige Hairos II tot het paard van het jaar 1960 in Europa uitgeroepen. De hengst verwierf in totaal 210 punten, gevolgd door de Italiaanse dra ver Tornese met 175, de 3-jarige Italiaan Guglia met 62, de Franse dravers Jamin 38 en Masina met 35. Verder werden eveneens nog punten toegekend aan de Franse dra vers Mick d'Angérieux, Kracovie, Ivacourt, Nicias Grandchamp, Kaid D, de Italianen Nievo, Crevalcore, Gualdo en de Belg Ra violi, die onder meer in 1960 twee keer op Duindigt won. Als de Italiaanse fahrieksrijder En rico Bianchini rustig zijn handschoenen met de transpiratie gaatjes dichtknoopt en de gedrongen monteur een klap geeft op de felrode motorkap en met zijn hand een teken maakt, dat „veel geluk" beduidt, dan weten wij dat het gaat beginnen. Even slaan de banden door op het losliggende grint voor de pits, maar dan trekt de lage rode sportwagen al fel weg op het asfalt van het Zand- voortse circuit. In de folders hebben wij gelezen wat ons staat te wachten; zoveel ver snellingen, zoveel motorvermogen, zo veel pk enmaximum snelheid 200 kilometer per uur. Maar in werkelijkheid? Zeker en bijna speels schakelt de hand van de Italiaanse rijder. Wij gaan hoog de Tarzanbocht in. De evenwijdig lig gende handen omklemmen vast het stuur en met rukkige bewegingen wordt de wagen gedwongen de bocht te nemen. Opschakelen en even later weer terug schakelen.. de Hunzerug nadert. Gil lend passeren de banden op een afstand van enkele centimeters de wit-zwart ge blokte tegels. En steeds voelen wij de druk van de rugleuning. De wagen helt over en wij leunen mee. In een flits zien we de monteur op zijn hurken dit overhellen van de wagen gadeslaan. De druk op de banden moet in zo'n moment ongelooflijk groot zijn. De Hunzerug is „genomen", de wa gen schiet naar beneden, snelheid en toeren vliegen omhoog. De chauffeur schakelt in een grotere versnelling. En steeds voelen wij de druk van de rugleuning. Witte strepen kondigen een bocht aan; snel een trap op de rem. nog sneller terugschakelen. In de bocht komt de voet nauwelijks van het gaspedaal en als In 1925 werd Castone Brilli Peri wereldkampioen in bovenstaande P 2 wagen van Alfa Romeo. In die tijd was een snelheid van honderd kilom.eter per uur iets buitengewoons en slechts op de racebanen met speciale wagens mogelijk. Tijden veranderenauto's veranderen. Deze week gaven wij gevolg aan de uitnodi ging van bovenstaand automerk om eens op het Zandvoortse circuit te rijden met de' sportwagens, die deze fabriek in Milaan thans produceert. Het accent lag toen en ligt nog steeds op snelheid Wij reden onder meer in een Giulietta Sprint speciale (onder) (116 pk, maximum snelheid 200 kilometer per uur) en even leek het alsof onze naam Stirling M&s luidde en onze wagen de vorm van een „bolide" had gekregen. bij het uitkomen van de bocht de overkant van de rijbaan nadert, ver meerdert de snelheid. En steeds voelen wij de druk van de rugleuning. De snelheid komt niet vaak beneden de honderd kilometer per uur. In de la- gé sportwagen liggen de benen van de kalme Italiaanse rijder vooruitgestrekt en gespannen bedienen zijn voeten de pedalen. Als onze aandacht voor de weg even verslapt, bemerken wij tot onze verrassing, dat ook de spieren in onze benen gespannen zijn. En snel denken we terug aan dat gebaar van de mon teur; „veel geluk". Veel gelukGlimlachend wendt de Italiaan, in zijn witte overall en met zijn gekleurd gestreepte pet, zich tot ons. „Va bene?" vraagt hij alleen. Wij steken onze hand omhoog en maken het gebaar waarmee in advertenties de kwa liteit van een biermerk onder de aan dacht van de lezers wordt gebracht; wijsvinger op de duim. Nog steeds raast de weg ons tegemoet en het gieren van de zeewind overtreft soms het ronken van de motor. Op het rechte stuk voor de tribune glijdt de snelheidsmeter naar de 180 kilometer per uur en kijken wij alleen nog maar strak op het nu plotseling „streperige" asfalt. Bij de pits staat de monteur en maakt weer dat gebaar, maar onmiddellijk daarop duidt hij met een zwaai van zijn arm aan dat het nog sneller kan. Nog sneller., waarom niet. In de fol der staat immers 200 kilometer per uur. Ronde na ronde in een van de snelste Italiaanse sportwagens. Er wordt niet gesproken. De omgeving wervelt voor bij en de blik rust afwisselend op de weg, op de witte strepen, de allemaal ;ven zwarte „mensjes" aan de kant, het groen, de duinen, het zand en de han den aan het stuur in die handschoenen met gaatjes. Het valt op dat het in de wagen zo rustig is vergeleken met die storm bui ten. De wijzers op het dashboard doen koelmechanisch hun plicht. En de man achter het stuur..? Als wij uitstappen glimlacht hij weer en geeft ons een hand. Iemand anders stapt in en weer die klap op de motorkap en dat gebaar. Slechts eenmaal hebben wij op deze demonstratie, door de Italiaanse fabriek Alfa Romeo gegeven, gezien dat chauf feur Bianchini zelf een soortgelijk ge baar maakte, als een draadloper die na een val voor het eerst weer de draad betreedt. De gevouwen handen in de bok- sersgroet omhoog stapte hij in de sport wagen, naast de vrouw die even eerder achter het stuur was gaan zitten. En de monteur gaf twee klapjes op de motor kap. De Russische tienkamper Vasilii Kuznet sov, die tijdens de Olympische Spelen in Rome de bronzen medaille won, verblijft op het ogenblik voor zijn gezondheid in het Tsjechische herstellingsoord Karolovy Va ry, waar hij genezing zoekt voor een maag kwaal. Tijdens een vraaggesprek met een ver slaggever van een Tsjechische krant, heeft Kuznetsov gezegd, dat hij ondanks zijn kwaal toch iedere dag nog drie tot vier uren traint. De Rus verklaarde, dat hij voor de interland-atletiekwedstrijden tussen Rusland en Amerika, in juni in Moskou, in goede vorm wilde zijn. Kuznet sov betreurde het feit, dat zijn grootste rivaal, de Amerikaanse Olympische kam pioen tienkamp, Rafer Johnson, zijn sport- carrière heeft opgegeven. De Rus is van mening, dat het wereld record van de Amerikaan (8.683 punten) op zekere dag niet alleen verbeterd zal worden, maar dat men zelfs de 9.000-pun- ten grens zal kunnen overschrijden. „Ik geloof echter niet, dat wij oudere atleten Kuznetsov is 29 jaar dit zul len bereiken", voegde hij er aan toe. Aangaande zijn deelneming aan de Olympische atletiekwedstrijden in 1964 in Tokio liet Kuznetsov een sceptisch geluid horen. „Ik zou graag naar Japan gaan", zei hij, „maar het hangt er van af of er dan jongere atleten zullen zijn, die betere resultaten zullen bereiken dan ik". De resultaten, die de Surinaamse dam- kampioen Sen a Kaw behaalde bij de we reldkampioenschappen, hebben in Surina me de animo voor de damsport zeer sterk doen toenemen. Door het in de mode ko men van de damsport is de vraag naar damborden bijzonder groot, zo groot zelfs dat de winkels totaal uitverkocht raakten. De Surinaamse winkels hopen binnenkort weer schijven en borden te - kunnen ver kopen, opdat men in de buurthuizen in Paramaribo en in de districten niet meer met zelfgemaakte borden en cola-doppen behoeft te improviseren. Zes leden van de Amerikaanse Olym pische basketbalkampioensploeg 1960 zijn naar het professionalisme overgegaan. Het zijn Oscar Robertson, Darrall Imhoff, Jerry West,, Bob Boozer. Burdy Haldorson en Jay Arnette. Op één uitzondering na spelen zij allen nu in de hoofdgroep van het beroepsbasketbal. De uitzondering heeft betrekking op Arnette. die op het ogenblik zijn militaire dienstplicht moet vervullen. W ielrennen De Denen Werner Nielsen en Palle Lyk- ke zegevierden woensdagavond in de zes daagse van Kopenhagen met 931 punten. Op de tweede plaats eindigden de Zwit sers-Duitse ploeg Plattner-Bugdahl met 737 pnt. en op de derde plaats legden de Belgen Van Steenbergen-Severeyns beslag. Het Italiaans-Australische koppel Te- ruzzi-Arnold zegevierde woensdag in de zesdaagse van Milaan met 367 pnt. voor het Belgisch-Nederlandse team Rik van Looy en Peter Post met 343 pnt. en de Zwitsers Bucher-Pfenninger met 329 pnt. De sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft besloten de renners H. Brinkman (Rotterdam), J. van Dijk (Lisse) en J. Frakking (Naar- den) af te vaardigen naar het wereldkam pioenschap cyclo-cross, dat zondag 19 fe bruari in Hannover wordt gehouden. De grootste favorieten voor de titel zijn de Fransman André Dufraisse (vijfvoudig wereldkampioen) en de Westduitser Rolf Wolfshohl, die vorig jaar kampioen werd. Tot de elite van het deelnemersveld behoren voorts de Zwitsers Hungerbühler en Emanuel Plattner, de Belgen Van Ker- rebroeck en De Clercq, alsmede de Ita lianen Longo en Severini. Hockey Het westelijk hockey-elftal, dat zaterdag 11 februari in Eindhoven tegen het zui delijke team uitkomt, is als volgt samen gesteld: Doel: Boks (Amsterdam). Achter: Fokker (Laren) en Leemhuis (SCHC). Midden: De Muinck Keizer (SCHC), Van Gooswilligen (SCHC) en Marres (Laren). Voor: Berkman (BMHC), Van 't Hooft (Hilversum), Van Erven Dorens (Laren), De Lanoy Meyer (Laren) en Verhoeff (SCHC).

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 15