PANDA EN DE GROTBOKSER Drabbig vocht voor duizenden nog het enige drinkwater Leidingaanleg te duur voor superonrendabele gebieden Verolme gaat zilverpapier en kerstballen fabriceren KONING BARBONIX I Autodichtheid in België thans één wagen per 9 inwoners Groen Co voor verkoudheid ÏEtit bi bpdpbfn Mjh Doe-het-zelf Offensief tegen melk poeder in Engeland Niet overijld een kasteel kopen ^och ió het zo Machines en procédé zelf ontworpen Huizen bouwen onder een nylontent VRIJDAG 10 FEBRUARI 1961 11 Vinder en eigenaar H. Pétillon iwP PLAN OM OUDE HUIZENBLOKKEN TE VERVANGEN DOOR PARKEERGARAGES door Radu Tudoran Vertaling Margot Bakker neem tijdig ^2^ Binnenkort autoweg Zwitserland-Italië over St. Gotthardpas Centrale Verwarming Oliestook-installaties 200 jaar geleden TOONDER 32. De oerholbewoner, tot aan het hals boord met angst voor Arthur Anthropus vervuld en door Joris Goedbloed zuiver ge richt, zocht zijn heil in een rumoerige vlucht die hem dwars door de hechte muur van het tuchthuis voerde; en hoewel dit zich in enkele seconden voltrok, ver wekte het enig gerucht en baarde het hier en daar opzien,. De sociaal werker was een der eersten die zich er niet weinig door geërgerd voelde. „Hé-hé, dit kan niet!" riep hij uit. „Dit is een ontsnapping van een onder mijn verantwoordelijkheid vallend arrestant! Houd de dief! Ik moet hem spreken! Houd de dief!" „Gaarne! Wij zetten de vervolging al geestdriftig in," sprak Joris Goedbloed opgewekt, ter wijl hij de beduusde Panda greep en mee sleepte in de richting van de bres. „Nee jullie niet!" protesteerde de heer Anthro pus maar er was al geen houden meer aan. „Het doet ons leed dat wij de interes sante gedachtenwisseling niet voort kun nen zetten," betuigde Joris, zich voort- reppend, „maar nog afgezien van de door u gewenste achtervolging, herinner ik me plotseling een dringende afspraak elders Verschoon ons dus wanneer wij wat ab rupt afscheid van u nemen." Hij zowel als Panda waren met deze woorden verdwe nen, maar Arthur Anthropus sloeg er nau welijks meer acht op. „Ik moet hem spre ken," herhaalde hij boos tot zichzelf. „Wat er ook gebeurt ik moét hem spreken. Gevangenen uit de Pentonville-gevange- nis in Londen hebben voor de rechtbank gezegd, dat zij in staat waren om in hun gedwongen verblijfplaats „doe-het-zelf- ontsnappingsdozen" te kopen van een der bewakers. De bewaker, Alston, stond terecht om dat door zijn toedoen drie gevangenen wa ren ontsnapt. De mannen waren korte tijd later weer opgepakt en hadden bekend, nagemaakte sleutels te hebben ontvangen. Zes gevangenen getuigden, dat Alston hun ijzerzaagjes had verkocht tegen een pond per stuk. Voor een nagemaakte sleu tel vroeg en kreeg hij drie tot vijf pond. Zij zeiden, dat men in de gevangenis ook de sleutels van de voornaamste ver blijven kon kopen voor ongeveer "tien pond. De sleutel waarmee men zich toegang kon verschaffen tot alle vertrekken in de ge vangenis kostte 25 pond, zeiden zij. Van heel rijke mensen zeggen wij dat I uitziet als afvalwater van de wasindus- zij geld als water hebben. E)r leven echter trie. Het komt helder en sprankelend uit nog duizenden mensen in Nederland, die de pomp of put, maar Iaat men het een wensten dat zij zoveel water als geld had- nacht staan, dan wordt het drabbig en den. Drinkwater, wel te verstaan. vuil. Laat men er enkele druppels thee m In het Gelderse dorpje Giesbeek op een vallen, dan verandert de kleur in die van steenworp afstand van de IJssel, wonen „inkt". De thee loogt de ijzersporen in het mensen die van kindsbeen af water con- water, waardoor er een chemische reactie sumeren waarvan u en ik ziek zouden wor- optreedt, die „inkt" doet ontstaan. Met den. Ondanks de versnelde uitvoering van reden kan hier gesproken worden van een het tienjarenplan voor de streekwatervoor- noodtoestand. ziening is alleen al in Gelderland 33 per- I Deze week heeft de vaste commissie van cent van het woningbestand aangewezen Sociale Zaken en Volksgezondheid uit de op de zogenaamde „eigen drinkwatervoor- Tweede Kamer, geleid door de heer C. J. ziening". Dit zijn de zogenaamde „super- van Lienden, zich persoonlijk van de af- onrendabele gebieden" en er is geen wa- schuwelijke toestand op het gebied van de terleidingbedrijf in Nederland te vinden drinkwatervoorziening in Gelres dreven dat dergelijke streken van water zou wil- kunnen overtuigen. Men heeft een half ten voorzien, omdat de aansluiting van de dozijn woningen en ook een school in het afgelegen percelen per woning duizenden Gelderse bezocht. Deskundigen schetsten guldens zou kosten. Bijgevolg drinken in de situatie voor de parlementariërs. In 1961 nog duizenden mensen water dat er. zijn algemeenheid is de toestand zo dat binnen één jaar het tienjarenplan voor de streekwatervoorziening zal zijn uitgevoerd, 80 percent van de oppervlakte van Neder land zal dan bedekt zijn door een net van waterleidingen, verzorgd door 32 streek- waterleidingbedrijven. Dit klinkt gunstig, doch ook dan zullen er nog altijd 375.000 Nederlanders zijn die van aansluiting op „Kunstmelk" is een probleem geworden I de waterleiding verstoken blijven indien voor de Britse zuivelindustrie. Café's en er althans niet met alle kracht wordt ge- restaurants in Engeland zijn de laatste werkt aan de uitvoering v^n „het groene twee jaar steeds meer gebruik gaan ma-I ken van een soort surrogaat-melk, die be- npn, fT mrrr staat uit taptemelkpoeder, waaraan plant- BONN WAARSLli U W I aardige vetten zijn toegevoegd. De fabri kanten van dit produkt beweren, dat het evenveel voedingswaarde heeft als gewo ne melk, geen bijsmaak geeft aan spijzen die ermee bereid worden, zonder bezwaar aan koffie en thee kan worden toegevoegd en slechts de helft kost van gewone stan daard melk. - Thans heeft het Britse parlement een gewaarschuwd tegen het overijld kopen wetsontwerp in behandeling, waarbij wordt van kastelen. De meeste te koop aange- voorgeschreven, dat dit produkt, bekend boden kastelen zijn slechts ruïnes, aldus onder de naam „filled milk", duidelijk als het officiële bulletin van Bonn. dat voorts zodanig omschreven wordt op blikjes en waarschuwt: „Alleen al het verstevigen ander verpakkingsmateriaal.Vertegenwoor- van de een of andere massieve muur ot digers van de zuivelindustrie klagen echter toren die op instorten staat, is een uiter- dat de nieuwe voorschriften niet ver ge- mate kostbare zaak" noeg gaan. De Nationale Landbouwbond wil, dat café's en restaurants, die het produkt gebruiken, daarvan publiekelijk mededeling doen in de vorm van opschrif ten in de eetzalen. „Wij zijn ervan over tuigd, dat de gemiddelde verbruiker het verschil duidelijk kan constateren en ech te melk zal vragen, indien hem de keus wordt gelaten'' aldus een woordvoerder van de landbouwbond. Verbod gevraagd plan", dat wil voorzien in het doortrekken van de waterleidingnetten tot in de super- onrendabele gebieden Hiermede zijn enorme bedragen gemoeid. Per aan te sluiten perceel zal alleen in Gelderland, waar de achterstand het grootst is, ge middeld 2000 gulden moeten worden gein vesteerd. De waterleidingbedrijven kunnen dat zelf nooit opbrengen. Rijk, provincie, gemeenten en waterleidingbedrijven zullen elkaar de hand moeten toesteken. Zou men ieder pand van goed drinkwater willen voorzien, dan vergt dat alleen in Gelder land al 85 miljoen. In concrete betekent dit, dat de waterleidingbedrijven alleen terwille van de super-onrendabele gebie den een buizennet in de grond moeten stoppen, dat tweemaal zo omvangrijk is als het thans bestaande. Het provinciaal bestuur en de Gelderse streekwaterleiding bedrijven hebben gepoogd, om de com missie uit de Tweede Kamer met de neus op de feiten te drukken, om hun stelling te rechtvaardigen dat hier een noodtoe stand heerst, vergelijkbaar met de ellen dige situatie in de eerste dagen na de oorlog. (UPI) De Westduitse regering heeft Algemeen verbreid is in ons land de op vatting dat een gevonden voorwerp, wan neer het na een jaar en zes weken niet door de rechthebbende is opgevorderd, aan de vinder zou toevallen. Met andere woorden: men meent, dat een gevonden voorwerp na deze termijn door de vin der mag worden behouden. Dit is een dwaling. Van „be houden" wordt in de wet niet gerept. Wél is het waar, dat de rechthebbende het voor werp na een zekere tijd niet meer kan op vorderen, omdat zijn r echt daarop ver jaard is. De vinder wordt dan in feite eigenaar, wijl niemand hem het eigen domsrecht meer kan betwisten. Maar dat is niet na een jaar en zes weken het geval, maar pas na dertig jaar. Pas na dertig jaar dus kan de vinder zich als eigenaar beschouwen. Onlangs merkten wij in deze rubriek op, dat aan dergelijke dwalingen veelal zéér oude rechtregels ten grondslag liggen. Dit is ook hier het geval, want het oud-vader landse recht kende vroeger de verjarings termijn van „jaar en dag", wat neerkwam op een tijd van een jaar, zes weken en drie dagen. Immers, na een voor werp gedurende een jaar in bezit te hebben gehad, moest in de kerk driemaal worden afgekondigd dat men eigenaar van het voorwerp wenste te worden. Deze afkondigingen moesten voorts geschieden met een tussenruimte van twee weken, zodat er in totaal zes weken gemoeid waren. Worden hierbij nog de drie afkondigingsdagen geteld, dan komen we dus op een termijn van in het geheel een jaar, zes weken en drie dagen. (Nadruk verboden) Tussen het bouwen van schepen en het vervaardigen van zilverpapier voor de verpakking van sigaretten ligt een groot verschil, maar niettemin zal misschien nog voor het einde van dit jaar in Zvvijn- drecht de „Verolme Vacuumtechniek Ne derland n.v." ermee beginnen, talloze ar tikelen te voorzien van een metaallaag. Zo zal uiterst dun papier door het aan brengen van een metaallaagje zilverpa pier worden en zullen gewone glazen bal len omgetoverd worden in prachtige spie gelende kerstballen. Deze vacuumfabriek is een dochteron derneming van de machinefabriek van Verolme in IJsselmonde en heeft in zo verre met het bedrijf nog iets uitstaande, dat de vacuummachines in de machine fabriek van Verolme vervaardigd worden Hiermee heeft de scheepsbouwer Verol me een nieuwe noot aan zijn zang toege voegd. Enige tijd geleden gaf hij zijn re- search-afdeling opdracht, een procédé en een machine te ontwikkelen, waarmee de vervaardiging van zilverpapier goedkoper zou kunnen worden. De technici kwamen uit de bus met een machine en een proef stuk je zilverpapier dat veel dunner is dan het tot nu gebruikte en bovendien goed koper. 9293. Wat was koning Barbonix in z'n schik: De baard groeide flink; elke ochtend stond Zijne Majesteit voor de spiegel en kon trots vaststellen, dat z n oaard weer langer en mooier geworden was. Ook de ministers en hovelingen bewonderden de -".Als Tet zo doorgaat, hebt u binnenkort de mooiste baard van het land! zeiden ze, iedere dag moest "dTeerste minister met een meetlint de baard van de koning meten; en dan bleek, dat die baard in één nacht wel 'n decimeter gegroeid was Dat was de eerste stap. Maar men ging nog verder (en vermoedelijk zal het in de toekomst ook daar niet bij blijven), want met de hoogvacuum-metaalverdampings- machine, die zij ontwikkelden, kunnen al lerlei soorten stoffen, papier, plastic, tex tiel etc. van een dunne metaallaag wor den voorzien. Benelux afzetgebied Zo ontstond de Verolme vacuum tech niek, die niet alleen de machines vervaar digt, maar ook de metallisering van tal loze artikelen voor haar rekening gaat nemen. De nieuwe machine heeft tal van mogelijkheden en is geschikt voor de meest uiteenlopende artikelen. Een petti coat b.v. die het procédé ondergaat komt gekleurd en wel voor eeuwig gestijfd weer te voorschijn. Over ongeveer een week zal de direc teur van de nieuwe fabriek, de heer P. H. M. Bothe, in Zwijndrecht arriveren. Op het ogenblik zijn nog besprekingen gaan de over de bouw van de fabriek, die aan de Drechthaven zal komen te staan. Het ligt in de bedoeling dat in Zwijndrecht al leen het procédé toegepast zal worden. De machines worden vervaardigd in IJssel monde. Men hoopt bij de produktie vol doende afzet in het buitenland te vinden. Er zijn maar drie landen ter wereld, die dergelijke machines vervaardigen, nl. En geland, de Verenigde Staten en Duitsland. In dit laatste land is in Nieder-Walluf bij Wiesbaden een fabriek gevestigd, die een zusteronderneming van Verolme is gewor den. Aan hoeveel mensen de vestiging in Zwijndrecht werk zal verschaffen, is niet bekend. De perspectieven voor het bedrijf zijn gunstig, vooral omdat Verolme zich van de markt in de Beneluxlanden ver zekerd heeft. Van onze correspondent) BRUSSEL. Volgens de voorlopige schattingen waren er eind 1960 bijna een miljoen auto's in België, dat iets meer dan negen miljoen inwoners heeft. In dat mil joen waren ongeveer 5.000 autobussen be grepen en 20.000 voertuigen van het leger en van de rijkswacht. Op een totaal van 770.000 personenauto's telde men 677.000 auto's van Europees fa brikaat en 93.000 van Amerikaanse make lij. Het Belgische autopark bestaat voor namelijk uit Duitse (38 percent) en Franse (35 percent) wagens, maar ook uit vrij veel Amerikaanse (12,5) en Engelse (6 percent). Er zijn in België vrij, veel assemblagebe- drijven en deze exporteren naar Neder land, Luxemburg, Zwitserland en Enge land. Het vorige jaar werd 45 percent van die geassembleerde auto's uitgevoerd. Be halve auto's-in-onderdelen importeerde België vorig jaar ook complete auto's, en wel bijna 32.000. Bij de import van nieuwe auto's komt Duitsland voorop met 41,8 percent, gevolgd door Frankrijk met 31,2 percent en Enge land met 8,8 percent. Alle andere landen halen minder dan 5 percent. Bestsellers, wanneer men het zo kan noemen, waren Opel met 15.900 auto's, Citroën met 13.250, Renault met 13.000 en Volkswagen met 12.300. De verhouding: 1 auto op 9 inwoners, die voor België geldt, kan men vergelijken met de cijfers voor Frankrijk: 1 op 7, Het brandende dal West-Duitsland: 1 op 11, en Nederland 1 op 12 a 13. De toeneming van het aantal auto s brengt/'ook voor België enorme problemen met zich. Het vijftienjarenplan voor de Belgische „infrastructuur" voorziet ook in grote moderne rijkswegen en in oplos singen voor de verkeersproblemen van ste den als Brussel, Antwerpen, Luik en an dere. Toch zijn allerlei instanties die zich met het verkeersprobleem bezighouden, zo als de Belgische dienst voor opvoering van de produktiviteit van oordeel, dat reeds thans in de grote centra huizenblokken, bij voorkeur verouderde, moeten worden afgebroken en vervangen door parkeerter reinen en garages. Ook is er een streven, de trams door autobussen te vervangen en voorts zou men een einde willen maken aan de verdeling van de vijf grote agglo meraties (Brussel, Antwerpen, Luik, Char leroi en Gent) in kleine gemeenten, waar door de coördinatie van de verkeerspolitie zeer wordt bemoeilijkt. In de Sleeswijk-Holsteinse Oostzeeplaats Heiligenhafen is men een „actie-Zeppe lin" begonnen, een experiment ter verze kering van ononderbroken huizenbouw ook in de wintermaanden. Men wil een hui zenblok gaan bouwen onder de beschutting van een nylontent van zestig meter lang, ruim 26 meter breed en dertien meter hoog, die als een Zeppelin kan worden opgepompt. Binnen in de tent heerst dan een lichte overdruk hetgeen voor een mens niet schadelijk is. De nylonhuid beschermt arbeiders en materiaal tegen de invloed van de weersomstandigheden. Wanneer de ze proef lukt, wil men de methode ook elders in Duitsland gaan toepassen. „Wij zijn tegen een volledig verbod van 39) „Goede avond, oom!" hoorde zij Motoaka onder- het produkt, maar de verbruiker dient te I drukt roepen. En vlak daarop, „Op wie heb je je toch weten, wat hi.i voorgezet krijgt". zo boos gemaakt, oom?" Het lichaam dat zorgt voor het aan de „Op wie? Op de dief hier in ons dal." markt brengen van melk, wil echter een „Meneer Lipanescu? Ach, dat is de kwaadste niet. volledig verbod. Het nieuwe produkt, aldus j;Hjj stort maar beton en de ene ijzeren stellage ver deze instantie, moge geschikt zijn voor rjjst na de andere. Wie weet gaat hij nooit meer weg!" onderontwikkelde landen, waar de melk- Motoaka was door het bos gekomen en kon niet be- produktie onvoldoende is en waar men zich oordelen wat er op Lipanescu's boorterrein was ge- geen geïmporteerde melk kan veroorloven, beurd. Maar in Groot-Brittannië dient er een wet za) 0ok eens kijken. te komen, die de verkoop van een infe- ^ja, ga maar kijken. En zeg hem dan. dat ik een rieur surrogaat verbiedt. Bovendien zegt I appeltje met hem te schillen heb, maar niet nu. Later de „Milk Marketing Board", dat de Britse ;n ,je andere wereld, als wij elkaar daar eens tegen- zuivelindustrie „beschermd dient te wor- I komen!" den tegen een surrogaat, dat haar wel- Motoaka liep Lipanescu al aan de bosrand tegen het lijf. Met de handen op de heupen keek hij de arbeiders op de vingers, die ook hier een bord met zijn firma naam plaatsten. „Zo, Motoaka," zei hij, „hoe vind je dat? Dit bord zullen de schurken me niet kunnen weghalen!" Het bord was aan twee betonnen palen bevestigd en Iwel op aanzienlijke hoogte. „Meneer Enachitz, nu bent u iedereen te slim af vaart bedreigt". Advertentie TABLETTEN bi» N.V. PHILIPS-DUPHAR geweest. Dat is iets geweldigs!" „En het bord beneden heb ik tweemaal zo groot laten maken. Je moet morgen bij het daglicht eens komen I kijken." '„Meneer Enachitza, is het waar, dat u ook het ter- rein van meneer Grigocea overneemt?" „Ja, dat is waar," zei Lipanescu trots. „Duur?" vroeg Motoaka en krabde zich achter het or. „Niet goedkoop. Maar ik ben van plan ook de ter reinen van Barsescu en Cantaraiu over te nemen. Ik maak er een groot geheel van, zodat mijn terrein zich tot aan de concessie van de maatschappij zal uitstrek ken. Als ik buren moet hebben, dan liever grote. Ik heb overigens gehoord, dat de maatschappij de meeste putten zal sluiten en de boringen naar Runcu verplaatsen." Dan neem ik die boortorens ook over. Maar de maatschappij trekt niet voor de grap ver der meneer Enachitz. Er is hier niet veel olie meer. Ach, ze trekken verder omdat ze er geen verstand I van hebben." Motoaka liet zich evenwel met overtuigen. Dumitrica, die heeft goed geboord. Die heeft geroken I waar de trek heengaat en in het volgende dal grond aangekocht. U zult eens zien dat hij binnenkort in het geld zwemt." Maar ik wil geen speculant zijn, Motoaka, zei Lipa nescu, haast stotterend van fatsoensgevoel, „ik ben pe- troleumhandelaar met een eigen terrein en mets dan dat, begrijp je? Ik moet geen aandelen, ben ik soms al rentenier? Ik wil iets doen, ik wil 't gevoel hebben de petroleum, die ik verkoop, zelf uit de bodem te hebben gehaald. Het gaat niet om geld alleen, Motoaka!" In een stofwolk kwam er iemand van het grote plein aangerend. Het was een bediende uit het salon-restau rant, met het winkeljasje nog aan. „Goede avond, zei hij hijgend, „goed dat ik u tref, meneer Motoaka. Gogoi is dronken en zegt dat u dadelijk moet komen. Ze hebben weer olie in zijn grond gevonden. En dat moet gevierd worden, zegt hij." „Wat wil hij van me?" Hij zit maar te schreeuwen en slaat met zijn stok de glazen van de tafel. Hij roept dat zijn adjudant moet komen." Motoaka trok zijn horloge uit de zak en tuurde aan dachtig op de wijzerplaat, ofschoon het te donker werd om te kunnen zien hoe laat het was. „Goed, ga maar vast en zeg dat ik kom. Meneer Enachitza, ik moet er dus vandoor." „Veel plezier. En als je hoort dat er ergens nog boorterreinen te koop zijn, waarschuw me dan. Motoaka overwoog eerst nog naar huis te gaan om zijn jas te halen, maar bij nader inzien leek het hem onaangenaam het hoesten van zijn vader en het eeuwig zeuren om pakjes tabak aan te horen. Bij de bocht, waar hij zijn ouderlijk huis kon zien staan, haalde hij iemand in, in wie hij Bilascu meende te herkennen. Hij groette en liep door. De man beantwoordde zijn groet evenwel niet en trok alleen het hoofd tussen de schouders. Zou hij het niet geweest zijn? vroeg Motoaka zich af. Hij begreep ook al niet wat Bilascu daar in het bos te zoeken had. Dat werd hem pas duidelijk toen hij het salon-restaurant al had bereikt. Hij sloeg zich voor- het voorhoofd: Die ellendige meiden. Natuurlijk is het om mijn zusters begonnen! Hij wilde al rechtsomkeert maken toen hij de stem van zijn oom hoorde dle opeiste: „Waar blijft mijn adjudant? Motoaka moet komen!" „Opstaan. In de houding. Daar ben ik. Benzu richtte zich op zijn ene elleboog op en kmppede verbaasd met de ogen. Eer het tot hem doordrong wat er gebeurde had Gogoi de slinger al ontdekt en die in de daartoe bestemde opening gestoken. Hij draai de uit alle macht en bootste daarbij het geluid van de motor na. Gapend klauterde Benzu de wagen uit. „Wat is er wel gebeurd, meneer Gogoi, dat u me uit de slaap haalt?" Hoe kunnen jullie slapen, terwijl er bij mij weer olie gevonden is? Breng die koffiemolen hier op gang, anders worden wij weer nuchter en dat zou jammer De dronken troep drong de autobus binnen en liet zich op de banken vallen. „Waar wilt u eigenlijk heen?" „Naar Ploesjti. Ik wil mijn paard opzoeken. Benzu sloeg een kruis. „Maar hoe kan ik u in deze toestand naar de stad rijden? Ze zullen me opsluiten." Motoaka, die weinig minder had gedronken dan de anderen maar nuchter was gebleven doordat hij al het geld van jzijn oom in zijn zakken had, fluisterde Benzu in het oor. t ,Doe nu maar wat hij wil. Waarom verzet je je? "Hoe met het dan met mijn andere passagiers? Die mensen moeten voor zaken naar de stad. Laten wij in elk geval op hen wachten Gogoi strekte zich op de vloer van de bus uit. „Ik koop jou en je hulpje, met je oude koffiemolen erbij. Ik betaal met goed geld. En nou rijden en anders zul je mijn mes op je huid voelen." Benzu schikte zich. Het slingeren van de autobus wiegde de bedronken kerels in slaap, alleen Gogoi bleef lachen en zingen. Ten slotte sliep hij evenwel ook in en de snurkende geluiden vermengden zich met het ra telen van de motor en het rinkelen van de carrosserie. Terwijl zij door de eerste straten van de stad reden werden sommige winkels al geopend. De feestgangers werden een voor een wakker en keken stomverbaasd naar buiten. „Waar moet ik u eigenlijk afzetten, meneer Gogoi. vroeg Benzu over zijn schouder. „Bij de Fe.bij de Fe-mi.zeg jij het eens, Motoaka "Bij de „Femenina", meneer Benzu". „Precies, bij de Femenina," bevestigde Gogoi. Dit was een cabaret dat tot ver buiten Ploesjti een bekende naam had. Hier kwamen de petroleumhan- delaars uit Campina, Baicoi en Moreni, als zij zich met vrouwen wilden vermaken. Dan was het feest van zaterdagmiddag tot maandagmorgen, dan werden er tal loze flessen champagne gedronken en de tienduizenden rolden. Op de menu's was naast de prijzen voor ge rechten en dranken aangegeven wat borden, glazen, rui ten en spiegels kostten het gebeurde namelijk her. haaldelijk, dat de feestvierende heren er plezier in kre- gen dehele boel kort en klein te slaan. Gogoi was de eerste die uitstapte, zich de ogen uit' wreef en de donkere gang instrompelde die naar het cabaret leidde. Door de hartvormige ruitjes in de toe gangsdeur straalde nog het nachtelijke rode licht naar buiten. Gogoi stootte met het hoofd vooruit de deur open. Er zaten nog een paar late gasten in de gelegen- heid en een man met een verband om het hoofd speelde een blues op de piano. Twee vrouwen in lange avond jurken dansten op het trage ritme. Ze hadden blote ruggen en een diep decolleté. Een van de vrouwen ver toonde een flinke schram op de arm, waaruit een bloed- straaltje tot aan haar pols liep. Er waren ook een paar bloeddruppels op haar heup gevallen. Aan de bar zaten twee mannen, ieder aan een uiteinde. Zij dronken zwijgend. (Wordt vervolgd) MILAAN (UPI) President Zorzi van het Zwitserse kanton Tessin heeft medege deeld dat er spoedig een autoweg tussen Zwitserland en Italië zal komen over de St. Gotthard-pas. De weg zal lopen tussen Bazel en Chiasso, wordt 26 meter breed en krijgt vier rijbanen. Deze weg is on derdeel van een wegenbouwprogramma van 20 jaar, dat de Zwitserse regering heeft opgesteld om de Zwitserse verbin dingen op het peil van die van andere Europese landen te brengen. Volgens Zor zi, is de achterstand van Zwitserland op dit gebied het gevolg van het feit, dat tot 1958 de wegenbouw in Zwitserland aan de kantons zelf werd overgelaten. Om in de ze situatie verbetering te brengen is on langs een wet aangenomen. Advertentie BLOEMENDAAL TELEFOON 54855 Oprechte Saturdagse Haerlemse Courant den 7 February 1761 BURGEMEESTEREN en REGEERDERS der STAD HOORN adver- teeren dat de KLEINE LANTAARN gestaan heb bende aan de Oostzyde van het Kleyne Gat van de Haven der gemelde Stad, verplaatst is aan de West- zyde van dezelve, en dat dus de beyde LANTAARNS, in het in komen van de gemelde Haven staan aan de Westzyde van de Gaten.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11