Groot gedrang aan top van de westelijke hoofdklasse Kositsjkin wordt bedreigd Russische voetbalperikelen REV A onderschatte Sportcentrum Geen verrassingen in Krelagehuis Stadion onder water Voorjaarsvergadering district Haarlem De internationale tenniskalender Amateur titelstr i j d Noordholland Nederlandse dravers in Grand Prix d'Hiver Australië heeft beste kans op overwinning Kampioenschap micro-korfbal Greaves naar het buitenland Oefenmeesters naar trainingscursus Amateurteam tegen Luxemburg B Jeugd tegen SHS Brazilianen niet naar Duitsland DINSDAG 14 FEBRUARI 1961 11 REVA op 18 maart tegen Rapid Boekarest België-Nederland op 5 maart De Brabant-grensrit Laurence Owen kampioen van Noord-Amerika Savitt Amerikaans indoor-kampioen Jeugd-badmintonteam Geen nachtwake meer Zondag in RAI Eén deelnemer in toto met veertien punten Belgisch militair elftal tegen Nederland De zesdaagse Antwerpen Tweehonderd yards binnen 2 minuten De wedstrijden van de afgelopen week in de westelijke hoofdklasse hebben een drietal verrassende resultaten opgeleverd. Dé sensatie was de zege van het Hilver- sumse Sportcentrum op landskampioen REVA, dat ongeslagen aan de kop ging. De Amsterdammers hebben de reis naar Hil versum waarschijnlijk wat te licht opge vat. In de eerste set, die zij vrij gemakke lijk wonnen, en in een deel van de tweede lieten zij één van hun troeven, Goedhals, aan de kant. Het spel van Sportcentrum groeide in deze set echter tot ongekende hoogte, vooral Van der Stoep speelde zowel aanvallend als verdedigend een buitenge woon goede partij. Toen Goedhals binnen de 1 ij nen werd gehaald was het al te laat. Deze tweede set ging naar de Hilversum mers en toen was er voor de moreel niet zo heel sterke hoofdstedelingen geen houden meer aan. De volleybalcompetitie DES maakte tegen Concordia geen fout en kwam dus gelijk met Reva. dat zaterdag bij de Voorburgers op bezoek moet. Voor de tweede verrassing zorgde US, de ploeg van de Amsterdamse studenten, dat SOS met 32 bedwong. Bij de derde door velen niet verwachte uitslag was het Haariernse HVS betrokken. Na een uitermate span nende strijd moesten de Haarlemmers de eer aan OVC laten, dat hiermede Concor dia achter zich liet. Voor de dames-overgangsklasse speelde HBC j.l. vrijdag in eigen zaal op het nip pertje gelijk tegen het Zaanse SES. De Heemsteedse meisjes bestonden het in de vierde set een schijnbaar hopeloze 011 achterstand om te zetten in een 1511 set- zege; een bewijs, dat het moreel van dit team niets te wensen laat! De uitslagen waren: Hoofdklasse West, Heren: Sportcentrum -Reva 3—1, US—SOS 3—2, OVC—HVS 32, DESConcordia 30, Valboval—Li banon 03. Dames: RVCZVC 31, RevaCelebes 32, St. PaulCelebes 13. Overgangsklasse West I, Heren: HCSC SPE 1—3, Madjoe—HVC 0—3. TOG—Die Raeckse 22, MolenwiekSportief 2—2, Czaar PeterSES 30, RapideThe Smash 22. Dames: TOGDe Blinkert 30, Flevo Octopus 22, MHBSMadjoe 03, HBC SESE 2—2, De Kennemers—VCK 2—2, MolenwiekVGW 30. De standen in de hoofdklasse komen er nu als volgt uit te zien: Heren: Reva DES Libanon SOS AMVJ 12 -22 12—22 13—22 13-18 13-12 Sportcentr. 13—12 US Valbovol HVS OVC Concordia 13—12 12— 8 15— 8 1,3 - 4 13— 2 Dames: Boemerang RVC Reva Die Raeckse SOS St. Paul Celebes Concordia ZVC Veenendaal DES SVV 14—26 14-22 15- -22 13—18 12—16 13—12 16-12 13—10 14 -10 13— 8 12-6 13— 0 Het competitieprogramma volleybal dat gisteravond in het Krelagehuis werd af gewerkt, heeft geen verrassende resul taten opgeleverd. In de eerste klasse heren leverde Velox een verdienstelijke prestatie door tegen Eclecta gelijk te spelen (3-15, 21-19. 15-13, 12-15). Bij de dames bracht Onze Gezellen het in een nogal langdradige wedstrijd niet verder dan een punten verdeling met HVS. De kampioenspretendenten in de tweede klasse heren, Die Raeckse 3 in A en Al liance in B, maakten geen fout en boekten beide een 3-0 zege. De uitslagen .waren: Heren: GiosDe Blinkert 2-2, Eclecta—Velox 2-2, HBC 2— Gios 3 2-2, Alliance—HBC 2 3-0, HVS 3— PWN 1-3, Die Raeckse 3Blinkert 2 3-0, WIK 2—Rapiditas 2-2, Gios 2—HBC 3 3-1, DSS 2Spaamestad 0-3, TopscorePWN 3 3-0. Dames: OGHVS 2-2, Die Raeckse 2 OVRA 3-1, HBC 2—Vesmia 1-3, Set Up 3— De Blinkert 5 3-0, Alliance 2HBC 5 0-3, De Blinkert 4—DSS 3 3-1, FES—Velox 2 3-0, Eclecta 2—OVRA 2 1-3, Gios 2—DSS 2 3-0, De Blinkert 3OSS 2 3-0, Alliance HVS 2 3-0. Programma Voor de districts-overgangsklasse ont vangen de heren van Die Raeckse woens dag het Zaanse Czaar Peter. De rood-wit- ten moeten er wel op voorbereid zijn, dat alle ploegen die zij ontmoeten er een eer in zullen stellen de topclub één of twee winstpunten te ontfutselen. Het team van De Nobel heeft in thuiswedstrijden nog niet behoeven te laten zien, waartoe het in staat is. Tegen de Zaandammers zou dit echter wel eens nodig kunnen blijken. De Blinkert ontvangt de dames van Flevo uit Enkhuizen, die in deze competitie een zeer bescheiden rol spelen. Een over winning van de thuisclub moet dus moge lijk zijn. Voor de bezetting van de bovenste plaats in de eerste klasse heren is de ontmoeting HVS 2HBC van groot belang. Wij hou den het op een zege van de Heemstede naren, die dan alleen nog door OVRA worden bedreigd. Het programma luidt: Heren, overgangs klasse: Die RaeckseCzaar Peter (9 uur); le klasse: PSCB—CIOS (7 uur), HVS 2— HBC (8 uur); 2e en 3e klasse: VVCL Gios 4, HVS 4—PSVH 2, Gios 3—OVRA 2, OVRA 3—CIOS 2, Energie 2—OVRA 4. EnergiePWN 2, Die Raeckse 4FES CIOS 3Die Raeckse 2, DSSSet Up Dames, overgangsklasse: De Blinkert— Flevo (8 uur); le klasse: Set UpVesmia (7 uur), TopscoreVelox (9 uur); 2e, 3e en 4e klasse: Vesmia 3PWN, PWN 2Gios 4 OG 2—Die Raeckse 3, OG 3—HBC 4. Het Amsterdamse REVA zal zaterdag 18 maart in Amsterdam voor de eerste ronde van de strijd om de Europese vol leybalbeker voor herenteams uitkomen te gen de Roemeense kampioen Rapid Boe karest. De returnwedstrijd wordt even eens in ons land gespeeld, waarschijnlijk op 19 of 20 maart in Doetinchem. Rugby Het Nederlandse rugby-team zal zon dag 5 maart in een nog nader aan te wij zen plaats in België uitkomen tegen het vijftiental van onze zuiderburen. Voor die dag is ook een wedstrijd BelgiëNeder land (jeugd) vastgesteld. Zaterdag 25 februari zal een voorlopig Nederlands rugbyteam waarschijnlijk in Hilversum een oefenwedstrijd spe len. Een boer heeft het stadion „Veldwijk" in Hengelo onder water gezet, waardoor zondag ook al omdat de pomp van het stadion defect is de voetbalwed strijd TubantiaLcmga moest worden afgelast. De afgelopen dagen steeg het water in de sloten langs de spoorbaan Hen geloEnschede onrustbarend hoog als gevolg van de hevige regenval. De spoorwegautoriteiten namen het zekere voor het onzekere en loosden het water op een stuk land, dat eigendom is van de n.v. „Socrates" in Amsterdam. Over die stuk grond, waarop een bijzonder hoge buitenlandse hypotheek rust, is de Laatste maanden al veel te doen ge weest. Een boer in de omgeving vond het water, dat de Spoorwegen op het land lieten lopen, een bedreiging voor zijn eigendommen en groef op zijn beurt een slootje, waardoor hij het water „door gaf" aan het gemeentelijk sport park. Niet alleen de bijvelden kwamen blank te staan, maar ook het hoofdveld mede als gevolg van het defect raken van de pomp. Gehoopt wordt, dat het veld komende zondag weer bespeelbaar zal zijn. Inmiddels heeft de pachter van de landerijen rond het stadion een eis tot schadevergoeding ingediend bij de Spoorwegen. T ennis A utomobilisme De eerste van de vier ritten voor het KNAC-kampioenschap betrouwbaarheids- ritten wordt georganiseerd door de RAC „Zuid". Hiervoor is aangewezen de 18de Brabant-grensrit, die op zaterdag 25 maart 's namiddags in het natuurpark „De Efteling" in Kaatsheuvel van start gaat. Ook voor de rust en de finish is De Efteling" gekozen. Er komt een indeling in drie klassen, waarvoor een route is uitgezet van resp. 600. 400 en 200 km. in een zg. klaverblad systeem. De navigatie zal geschieden aan de hand van een topografische kaart. Schaatsenrijden In Philadelphia zijn de Noordamerikaan- se kampioenschappen in het kunstrijden op de schaats gehouden. De titel bij de dames ging naar Laurence Owen, die de Canadese kampioene Wendy Griner naar de tweede nlaats verwees. Laurence Owen volgde met dit succes het voorbeeld van haar moeder, Mary Maribell Owen-Vinson. die in 1937 eveneens de damestitel won. Het is de eerste maal in de historie van het kunstriiden, dat een dergelijk geval zich voordoet, en een titel, vroeger door de moeder gewonnen, later ook door de dochter wordt veroverd. Bij de heren werd Donald Jackson kampioen, die de titel ook het vorig jaar op zijn naam liet schrijven. De titel in het paarrijden ging naar Ma ria Jelinek en haar broer Otto. Het paar vertoonde zo'n prachtig staaltje van kunst rijden, dat de duizenden toeschouwers in een luid applaus losbarstten. De prestatie wint nog meer aan waarde wanneer mên bedenkt, dat nog slechts een week geleden broer en zus Jelinek tijdens de training enkele pijnlijke verwondingen opliepen. Otto kreeg een lichte hersenschudding, doordat hij met zijn achterhoofd op het ijs terecht kwam. Maria's dijbeen werd door de punt van de schaats van haar broer zodanig gewond, dat de wond ge hecht moest worden. Kampioenen in het ijsdansen werden Virginia Thompson en William MacLact- lan. Het district Haarlem van de Koninklijke Lawntennisbond hield in restaurant Brink- mann in Haarlem, voor het eerst onder lei ding van de heer S. H. Okker, zijn voor jaarsvergadering. In de vacature ontstaan in de najaarsvergadering, door terugtrek king van de heer A. L. M. Rogmans, werd voorzien door benoeming van de heer J. A. v. Splunter van de vereniging Velserbeek als representant van de kleine verenigin gen in het districtsbestuur. De vereniging Snellius is geliquideerd en het district telt nu 15 clubs. Men stelt pogingen in het werk om het district uit te breiden met de Bollenstreek. Het verzoek daartoe be reikte reeds het hoofdbestuur en het be stuur van het district Den Haag, waar onder de bollenstreek ressorteert. Op de begroting die zonder wijzigingen werd aanvaard bereikt de post jeugdtrai- ning bijna de helft van de totale uitgaven. De jeugdtraining heeft vorig seizoen tot tastbare resultaten geleid en men kon het dan ook bijzonder waarderen dat de heer W. E. v. d. Broek zich weer bereid had verklaard het komend seizoen de jeugd training weer op zich te nemen. De districtskampioenschappen, die vorig jaar ter gelegenheid van het jubileum van „WOC" op de banen van „Wimbledon" in Óverveen werden gehouden, zullen niet meer terugkeren naar het park „Einden- hout". De capaciteit, de liquidatie van het wedstrijdcomité Eindenhout en de onze kerheid over de toekomst van het park vormden de motieven voor deze beslissing. De heer D. Potharst hield nog een plei dooi ten gunste van de rechtspraak en verzocht de verenigingsbesturen vooral bij de jeugd animo voor de arbitrage te wek ken. Voorzitter Okker werd gevraagd naar de stand van zaken betreffende de sport hal, waarvoor ook bij de tennissers met het oog op training en overdekt tennis be langstelling bestaat. Als lid van de sport raad veronderstelde de heer Okker na de binnenkort te houden vergadering mede delingen te kunnen doen. Het dagelijks be stuur van het district Haarlem wordt nu gevormd door de heer S. H. Okker, voor zitter, de heer C. Ottolini, Louise de Co- lignylaan 1, Santpoort (secretaris) en de heer H. R. Abma (penningmeester). De Internationale Lawntennis Federatie heeft de kalender voor het seizoen 1961 vastgesteld. De data van de belangrijkste internationale kampioenschappen zijn: 14 tot 23 april: Internationale kampioen schappen van Parijs. 16 tot 28 mei: Parijs: Internationale kam pioenschappen van Frankrijk. 9 tot 13 februari: New York: Kampioen schappen van Amerika overdekte banen (heren). 27 februari tot 3 maart: Longwood: Kam pioenschappen van Amerika overdekte banen (dames). 23 maart tot 3 april: Johannesburg: Kampioenschappen van Zuid-Afrika, harde banen. 26 juni tot 8 juli: Wimbledon: Internatio nale kampioenschappen van Groot-Brit- tannië. 17 tot 23 juli: River Forest: Internatio nale kampioenschappen van Amerika, har de banen. 19 tot 27 augustus: Moskou: Internatio nale kampioenschappen van Rusland. 20 tot 27 augustus: Longwood: Inter nationale kampioenschappen van Amerika dubbelspel. 1 tot 10 september: Forest Hills: Inter nationale kampioenschappen van Amerika enkel- en gemengd-dubbelspel. 13 tot 18 februari: Londen (Queen's Club): Internationale kampioenschappen van Groot-Brittannië overdekte banen. 27 februari tot 3 maart: Moskou: Inter nationale kampioenschappen van Rusland overdekte banen. 2 tot 12 maart: Sydney: Australië, harde banen. 3 tot 12 maart: Cairo: Verenigde Arabi sche Republiek, harde banen. 13 tot 22 maart: Oslo: Noorwegen, over dekte banen. 27 maart tot 3 april: Monte Carlo: Mo naco. harde banen. 24 tot 29 april: Bournemouth: Groot- Brittannië, harde banen. 29 mei tot 4 juni: Barcelona: Spanje, harde banen. 4 tot 10 juni: Oslo: Noorwegen, harde banen. 9 tot 16 juli: Bastad: Zweden, harde banen. 10 tot 17 juli: Praag: Tsjechoslowakije, harde banen. 17 tot 23 juli: Gstaad: Zwitserland, harde banen. 10 tot 24 september: Cascais: Portugal harde banen. 25 september tot 2 oktober: Tel Aviv Israel, harde banen. 14 tot 24 oktober: Casablanca: Marokko, harde banen. DiCk Savitt, ex-Wimbledon kampioen, heeft maandag in New York voor de derde maal het Amerikaanse herenenkelspel op overdekte banen gewonnen. In de finale versloeg de 34-jarige Savitt zijn landge noot Whitney Reed met 6-2, 11-9 en 6-3 „Sovjetski Sport", het bekende Russische sport blad, heeft dezer dagen een aanval gericht op de zelfgenoegzame houding" van de Russische topvoet ballen Onze voetballers hebben maar al te vaak meer in teresse voor het sleuteltje van een Pobeda (een Rus sische auto), dan voor de sleutel van het succes. En als ze dat niet krijgen, wil len ze een andere sleutel: die van een flat met uit zicht op het zuiden", schrijft het blad. Zoals elk jaar aan het begin van het seizoen, heeft ook nu weer de kwes tie van de transfers de Russische gemoederen in beroering gebracht. Het recht van een voetballer om te spelen voor welke veleniging hij wil, is nauw keurig vastgelegd in het Russische spelers-charter, maar er staat tevens bij, dat men de aanvrage om van club te veranderen moet voorleggen aan de machtige Russische Voet balbond. „Twee „vliegende Hollanders" bedreigen de Europese kampioen hardrijden Kositsj kin" en „de Nederlandse sensaties duren voort" zijn de koppen waaronder de bla den uit Oslo commentaar leveren op de fantastische prestaties het afgelopen week einde van de Nederlandse hardrijders bij de internationale races in Hamar. „Na de wedstrijden in Hamar is het dui delijk dat twee Nederlanders Kositsjkin bedreigen, Van der Grift in het gevecht om de wereldkampioenschapstitel op basis van alle vier de afstanden, Liebrechts in het gevecht om de eerste plaats op de lan ge afstanden, aldus het blad „Arbeider- bladet. Het blad gaat verder: „Van der Grift en Liebrechts hebben dit weekeinde een bij zonder diepe indruk gemaakt en zij delen nu vier baanrecords op deze traditionele arena, die zo vele tópschaatsers heeft aan getrokken van de dagen van Jaap Eden tot nu toe." „De resultaten van Hamar kondigen een nieuw gouden tijdperk aan voor de Neder landse hardrijderij", wordt in het blad „Aftenposten" verklaard, dat voorts be weert dat Kositsjkin opkeek van de tijden van de Nederlandse schaatsers, vooral de 8.02.5 van Rudi Liebrechts op de 5000 meter. „Niemand van de Scandinavische en Russische schaatskoningen maakte op een laaggelegen baan een tijd die beter was dan 8,06, noch Johannesen, Hjalmar An dersen, Sigge Ericsson of de Rus Oleg Gontsjarenko; dan behaalt een Nederlands groentje een tijd van 8.02.5 met op de tweede plaats de Fransman André Kou prianoff met 2.1 sekonden achterstand. „Wat kunnen wij van deze jongens het volgende weekeinde, bij de wereldkam pioenschappen in Gothenburg verwach ten?", vraagt het blad zich af. Nu voeren de sportjour nalisten van de grote bla den geen actie tegen deze beperking van de persoon lijke vrijheid, maar zij be schuldigen de bond ervan te veel aanvragen in te willigen. De voetbalbond is het daar niet mee eens en wijst vol trots op het feit, dat van de 600 A-spelers slechts 17 toestemming kregen van vereniging te veranderen. De belangrijkste voor waarde is, dat de transfer het betreft amateurs in het belang moet zijn van het vaderland. Rusland is al bezig met de voorberei dingen voor het wereld kampioenschap 1962 en heeft zesentwintig spelers uitverkoren voor een in tensieve training. In verband daarmee heeft de Voetbalbond ont huld, dat spelers die in aanmerking komen voor het nationale team trans fers „toegewezen" hebben gekregen, zodat zij in de hoogste regionen kunnen spelen om te wennen aan de speelwijze van de andere „sterren". Maar toch heeft de Rus sische Voetbalbond het no dig geacht een waarschu wing te doen uitgaan, dat aanvragen voor een trans fer, die een beter en com fortabeler leven beogen, aan een ernstig onder zoek zullen worden onder worpen. In dit verband memo reert een blad een sterk staaltje van deze „sterren- ziekte". Het schrijft over de bekende eersteklasser Edward Tsitsija, dat deze regelmatig met „blessures" het veld verliet. Toen de club-officials hem vroegen wat er aan de hand was, zei de brave Edward dat hij zo verlangde naar een nieuw flatje. „De club", zo vertelt het blad, „schonk hem de no dige materialen voor de bouw van een huis. Maar nog was Edward niet te vreden. Hij stond er op dat hij zoveel onderdelen kreeg, dat ook zijn broer een huis kon bouwen". Over amateurs gespro ken Boksen Niet alle amateurtitels van Noord holland hebben maandagavond in Kras- napolsky in Amsterdam een bestemming gevonden. In enkele gewichten zal op een nader te bepalen datum om de titel worden gevochten, omdat een der fina listen maandag door blessures niet verder kon boksen. In het weltergewicht echter zal dit jaar in het geheel geen kampioens medaille worden uitgereikt, want de club genoten Baars en Kuit ontzagen elkaar in de finale dusdanig, dat de scheidsrechter beiden diskwalificeerde. Over het algemeen was het peil van het boksen nogal middelmatig. Een van de beste partijen bokste Herman Schregar- dus, die in de derde ronde de jongt Len ten met een rechtse vol op de kin trof en winnaar door k.o. werd. De uitslagen waren: Bantamgewicht: Te Paske (Amsterdam) w.o.p. van Gans (Amsterdam). Lichtgewicht: Jan Knep- pers (Amsterdam) wint door opgeven in de eerste ronde van Scholte (Amsterdam). Lichtweltergewicht: Schregardus (Am sterdam) wint door k.o. in de derde ronde van Lenten (Amsterdam). Middengewicht: Hallie (Amsterdam) w.o.p. van Rooth (Amsterdam). De titel in het halfzwaargewicht werd zonder meer toegewezen aan de Amster dammer Jan de Vries. Lichtweltergewicht junioren: Dolleman (Amsterdam) w.o.p. van Bisschop (Am sterdam). Paardesport Voor de internationale draverij om de Grand Prix d'Hiver, die op dinsdagmiddag 14 februari op de Brusselse baan Sterre- beek wordt gehouden, zijn de Nederlandse dravers Vrijdag en Upie Scott P inge schreven. Beide paarden, die respectieve lijk gereden zullen worden door A. R. Not- telman en A. G. Heskes, starten over het 2300 meter lange parkoers in de kopgroep Behalve de bekende Franse paarden Mar seille en Kracovie, die nog een belangrijke rol speelde in de Prix d'Amérique behoren tot de deelnemers de Russische cracks Priatel en Bezzabotny. Het totale prijzen- bedrag is 30.000, waarvan f 16.500 voor de winnaar is bestemd. In deze voor België belangrijkste draverij hebben Nederlandse rijders met hun paar den al meer dan eens de eerste rol ge speeld. Willem H. Geersen won dit num mer reeds drie keer; de Nederlandse stal Arctic, die met Forges en Jousko Williams in 1958 en 1960 won, gaat thans met Upie Scott P een kans wagen. Cricket Met nog negen wickets in handen heeft Australië nog 201 runs nodig om West Indië in de vqfde en beslissende testmatch te verslaan. Op de vierde dag van de wed styd kregen de Australiërs het initiatief opnieuw in handen. Ze namen de acht resterende tweede inni.igs wickets van West Indië voor 195 runs en hadden toen zelf 258 runs nodig voor de overwinning. Daarvan werden er maandag in Melbourne 57 gemaakt voor het verlies van één wicket. Gerry Alexander, die 73 runs scoorde in ruim twee en een half uur, was de enige van de Westindiërs die stand wist te hou den tegen de Australische aanval waarin Alan Davidson de meest succesvolle bow ler was. Deze nam 5 wickets voor 84 runs Tegen het einde van de dag kwam Australië dus weer aan bat en was het zaak snel een zo groot mogelijk aantal runs te scoren. De man die daar het best in slaagde was Bobby Simpson, die in iets meer dan een uur 44 runs (n.o.) scoorde. De stand is: West Indië 292 en 321 Australië 356 en 57 voor. Het Nederlandse jeugd-badmintonteam dat zaterdag 18 februari in Brussel tegen België speelt, is als volgt samengesteld Imre Rietveld, Felies de Nooyer, Marja Ridder, Raymond van Rhoon, F"ees van Wijk, Bob Ernst en Jos Waltmans. De bewoners rond het stadion „Villa Park" van Aston Villa in Birmingham, waar op 18 februari de wedstrijd tus sen Aston Villa en Tottenham Hot spur voor de cup zal worden gespeeld, hebben tenslotte hun zin gekregen. Elk seizoen hebben zij, die in de buurt van het stadion wonen, zich gruwelijk geërgerd over het feit, dat honderden voetbalenthousiasten hen in de nacht voorafgaande aan een be langrijke bekerwedstrijd uit de slaap houden. De voetballiefhebbers betrek ken dan namelijk al de wacht om er zeker van te zijn, dat zij een van de 70.000 gelukkigen zullen zijn, die de wedstrijd in het stadion kunnen bij wonen. Teneinde een kaartje te kun nen bemachtigen hebben zij er zelfs een nachtwake voor over, hetzij zittend op straat, hetzij zittend in geparkeer de auto's. De politie ven de stad Birmingham heeft thans ingegrepen en het bestuur van Aston Villa doen weten, dat de kaartverkoop voor de wedstrijd op zondagmiddag dient te geschieden. Het zal niemand worden toegestaan reeds de nacht tevoren de wacht te betrek ken. De politie zal er in de betreffende nacht scherp op toezien, dat hiertegen niet wordt gezondigd. Bovendien zal iedere koper slechts één kaartje in ontvangst kunnen ne men. Deze maatregel is genomen om te voorkomen, dat „opkopers" de kaar tjes later tegen hoge prijzen van de hand zullen doen. Zondag vindt in het oude RAI-gebouw in Amsterdam het micro-korfbaltoernooi om het kampioenschap van Nederland plaats. Dit toernooi duurt van 11 tot 6 uur en wordt gespeeld op 4 velden. De poule-indeling luidt als volgt: Afd. A Blauw Wit (Amsterdam), Deetos (Dor drecht), Samos (Utrecht), Vitesse (Beilen) Afd. B: Koog Zaandijk, Ons Eibernest (Den Haag). Rohda (Amsterdam), Vicus Orientis (Leiden). Afd. C: Luto (Amster dam), Stanfries (Roordahuizum), ZKC (Zutphen), Het Zuiden (Rotterdam). Afd D: Eindhoven, NIC (Groningen), Rigters bleek (Enschede), Spangen (Rotterdam). Het is jammer, dat aan dit toernooi geen Haarlemse twaalftallen kunnen deelnemen daar microkorfbal in Haarlem, wegens gemis aan sportzalen, nog steeds niet be oefend kan worden. Voetbal in Engeland De bekende Engelse binnenspeler Jim my Greaves heeft meegedeeld, dat hij aan het einde van dit seizoen Engeland zal gaan verlaten. De scherpschutter van Chelsea en het Engels elftal zal het vol gend seizoen gaan spelen voor een Spaan se of Italiaanse club. „Die betalen zo goed", was Greaves' commentaar. Hiermee gaf hij tevens een van de twee voornaamste redenen op, waarom hij En geland luttele maanden voordat het toer nooi om het wereldkampioenschap in Chili begint, gaat verlaten. Geld is dus de ene reden, en de tweede is, dat Greaves van mening is, dat een overgaan naar het vas teland hem in staat zal stellen zijn spel „te verkopen". „Op dezelfde manier dus als de Spaan se en Italiaanse voetballers doen", zei hij „Zelfs als ik maar voor twee jaar zou gaan, zou ik als een betere speler naar Engeland terugkeren", voegde hij er met overtuiging aan toe. Greaves, die enkele weken geleden door een vertegenwoordiger van Barcelona zou zijn gepolst, verklaarde, dat hij in zijn contract de clausule wilde zien opgeno men, dat hij voor Engeland zou mogen uitkomen, wanneer hij dat wilde. Er is ook sprake van, dat nog een spe Ier naar het buitenland zal gaan: Mei Charles. Zijn broer John, die voor de Tu- rijnse club „Juventus" speelt, heeft zich hierover iets laten ontvallen. Enkele ïta liaanse clubs zouden zich zeer voor Mei interesseren. „Mei en ik hebben dikwijls over het plan gesproken, dat hij naar Italië moest komen. En als de Italiaanse wet aangaan de het niet mogen contracteren van bui tenlandse spelers eenmaal zal zijn opge heven, zie ik niet in, waarom hij niet naar Italië zou gaan. Het mooiste zou natuur lijk zijn, als hij ook door „Juventus" zou worden gecontracteerd", besloot John Charles. Voetbal P. de Wolf en S. Plooyer, de trainers van Alkmaar en Heerenveen, zullen op uitnodiging van de KNVB de internationa le cursus voor trainers en coaches, die de Europese Voetbal Unie organiseert, bij wonen. Deze cursus wordt van 4 t/m 10 juni in de sportschool van Magglingen (Zwitserland) gehouden. Zoals bekend zal o.m. Elek Schwartz, de Nederlandse bondscoach, optreden als docent. Als do centen zijn voorts aangezocht Sir Stan ley Rous en Walter Winterbottom (beiden Engeland). Sepp Herberge (Duitsland), Gustav Sebes (Hongarije) en G. Boulog ne (Frankrijk). Als laatste voorbereiding voor Frankrijk Nederland (amateurs), welke wedstrijd op 3 april in Amiens wordt gespeeld, wordt nu definitief op woensdag 22 maart in Rotterdam gespeeld: Nederlands amateur elftal tegen Luxemburg-B. De wedstrijd vindt op het Excelsiorterrein in Rotter dam plaats, tegelijkertijd met Nederland België. Maandag heeft zich één deelnemer in de toto met 14 punten gemeld. Het aantal tweede prijswinnaars (13 punten) is tot nu toe 8. Het Nederlands jeugdelftal (1618 jaar) dat woensdag in Den Haag uitkomt tegen Scheveningen Holland Sport, is als volgt samengesteld: doel: Van Zoghei (DOS); achter: Monster (Hermes DVS) en Ter Horst (Leeuwarden); midden: Pierre (Feijenoord), De Vries (Enschedese Boys) en Van Buitenen (Her mes DVS); voor: Kras (Volendam), Van Straalen (Elinkwijk), Van der Graaf (Hermes DVS) Keizer (Ajax) en Adelaar (Velox). Reserves: Van Leeuwen (Sparta). Van Toledo (Sparta), Jansen (ADO) en Veen- stra (GVAV). Het Belgisch militair voetbalelftal, dat woensdag in Brussel tegen het Nederlands militair team uitkomt, is als volgt samen gesteld: doel: Lemaire (FC Luik); achter: Bare (FC Luik) en Wouters (FC Antwerp); midden: Heylens(Anderlecht). Bauweraert (Daring CB) en Marien (AS Ostende); voor: Listaeghe (FC Antwerp). Verbiest (Anderlecht), Ritzen (Waterschei-Thor), Muyle (AS Ostende) en Zaman (Beerschot) Handbal Het Braziliaanse herenzaalhandbalteam zal niet deelnemen aan de eindronden van het wereldkampioenschap zaalhandbal, die van 2 tot en met 12 maart in verschillende Westduitse steden zullen worden gehouden De oorzaak hiervan zijn moeilijkheden van financiële aard. Bovendien zijn ver scheidene spelers niet in vorm, omdat zij geweigerd hebben de vorige zomer te trai nen. Zoals bekend was Brazilië zonder in de voorronden gespeeld te hebben de Bra zilianen werden hiervan evenals Japan en IJsland vrijgesteld omdat de voor de voorwedstriiden te maken reizen door de grote afstand te kostbaar zouden worden direct in het eindtoernooi ingedeeld. Later werd gemeld dat de besprekingen van de F.I.H. met Noorwegen het gewens te resultaat hebben gehad. Het Noorse team, dat in poule A van de voorronden op de tweede plaats achter Denemarken eindigde, zal dus in plaats van Brazilië aan het eindtoernooi in West-Duitsland deelnemen. W telrennen Bij de neutralisatie om vij f uur in de nacht van maandag op dinsdag was de stand in de zesdaagse van Antwerpen: 1. Van LooyPostVannitsen (Belg.-Ned.- Belg.) 882 punten; op één ronde: 2. Van SteenbergenSevereynsMaes (Belg.) 738 pnt.; 3. BugdahlTerruzziDepaepe (Dld.- It.-Belg.) 567 pnt.; 4. NielsenLykke Proost (Den.-Den.-Belg.) 563 pnt.; 5. Ar noldPattersonAerenhouts (Australië- Austr.Belg.) 520 pnt.; 6. PlattnerDeno- yetteDemunster (Zwits.-Belg.-Belg.) 465 pnt.; 7. PfenningerBucherVan Tonger- loo (Zwits.-Zwits.-Belg.) 373 pnt.; op negen ronden: 8. WagtmansPlantazVoorting (Ned.) 210 pnt.; op 27 ronden: 12. Captein De GrootRentmeester (Ned.) 249 pnt. Zwemmen Voor de eerste maal is een zwemmer er op de 200 yards rugslag in geslaagd be neden de twee minuten te blijven. De Amerikaan Tom Stock deed dat maandag tijdens universitaire wedstrijden In Bloom- ington (Indiana), waar hij in een 25 yards- bad de 200 yards rugslag won in 1 min. 59,9 sec. Het oude Amerikaanse record stond op naam van Chuch Bittick met 2 min. 0,1 seconde. De prestatie van Stock kan natuurlijk niet in aanmerking komen voor een we reldrecord. In de eerste plaats zwom de Amerikaan in een 25 yards-bad en ten tweede bestaat er geen wereldrecord op de 200 yards, maar wel op de 220 yards.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11