Charlotte van Pallandt en Kees Verwey exposeren in Amersfoort L Amsterdams Stedelijk Museum vijfenzestig jaar Erepalm voor Fransen in Oberhausen O N.Ph.O.-concert in het Minerva Theater De negen muzen Gestolen schilderijen in Marseille teruggevonden Westduitse dagen voor korte films Jan de Troye assistent bestuurder bij VARA AVRO-bestuur speurt naar nieuwe voorzitter WOENSDAG 15 FEBRUARI 1961 Twee portretten van burgemeester Molendijk Veronica' begint met Engelse uitzendingen Bob Buys Wellicht geen biennale in park Middelheim Erfenis was aanleiding tot Stichting Iers solotoneel in het Holland Festival De radio geeft donderdag elevisipfiropram ma AMERSFOORT BESCHIKT al enige jaren over een door de bekende archi tect Rietveld ontworpen expositiegebouw, dat met zijn naaste omgeving de Zonnehof wordt genoemd. Tot 13 maart wordt daar nu een tentoonstelling gehouden van werken van de beeldhouwster Charlotte van Pallandt en de schilder Kees Verwey. In deze expositie zijn opgenomen de portretten, die beide artiesten m opdracht van de gemeente Amersfoort maakten van burgemeester H. .Molendijk ter gelegenheid van zijn afscheid van deze gemeente. Het resul taat van een dergelijke opdracht aan Verwey wettigt al een bezoek aan deze expositie, daar men hier kennis kan maken met een officieel portret dat Verwey onder vermoedelijk gemakkelijker omstandigheden heeft geschilderd dan dat van Koningin Juliana. Verwey had ook andere portretopdrachten, maar deze betroffen kunstenaars. NIEUWSGIERIG WAS IK bovendien omdat ik in mijn jeugd de heer Molendijk al mee mocht maken, wij enige banden hebben door toen beleden idealen en ik het voorrecht genoot hem niet zo lang geleden weer te zien, nadat dat zovele jaren niet gebeurd was. En dat maakte me dus ook nieuwsgierig naar het resul taat van de door mij ook zo geachte Charlotte van Pallandt. Verwey zag in zoverre een beetje tegen zijn opdracht op, dat hij het even een moeilijke gedachte vond dat beider resul taten op kwaliteit vergeleken zouden kun nen worden. Naar mijn smaak een gezon de twijfel van een artiest die weet wat hij waard kan zijn en bovendien Charlotte van Pallandt bewondert. Dat laatste is wel voelbaar in zijn portret, dat hij van deze beeldhouwster maakte en dat hier terecht ook weer wordt geëxposeerd. Ver wey heeft inmiddels gezien dat zijn por tret toch van een andere geest is gewor den als dat van Charlotte van Pallandt en dat beider resultaten elkaar geen kwaad doen. Bij wat men zich misschien voorstelt van een meer officieel portret is het mogelijk dat dat van de beeldhouw ster het meeste voldoet. Charlotte van Pallandt gaf ruim voldoende van de per soonlijkheid van haar model, zoals we dat trouwens van haar gewend zijn. Maar bovendien gaf zij iets mee aan haar re sultaat van het met anderen in een ge meenschap beleefde idealisme van de fi guur van burgemeester Molendijk, die mij persoonlijk voorkomt als een waardig voorbeeld van de nieuwe na-oorlogse ma gistraat. Toch ontroert mij meer het por tret dat Charlotte van Pallandt maakte van de Koningin, waaruit duidelijker mis- Donderdag 16 februari begint radio „Veronica" met het uitzenden van En- gelse programma's. Als gevolg daarvan zullen de Nederlandse uitzendingen met in' gang van die datum in de ether zijn van een uur 's middags tot acht uur 's avonds Het ligt in de bedoeling dit programma in de maanden maart en april te verlen gen tot middernacht. De Engelse uitzend^igen, waarover in Engeland al enige protesten zijn gerezen, zullen plaats hebben van acht uur 's mor' gens tot 's middags een uur en van midder nacht tot twee uur in de ochtend. Voor de Nederlandse uitzending is een nieuwe pro grammering vastgesteld. Portret van burgemeester H. Molen dijk door Kees Verwey. VOOr Iweer beJint, kunnen ongewild iets open- die mens eerbied oproepend resultaat. baren. En in zijn portret van burgemees- VERWEY'S PORTRET, een goed schil- ter Molendijk herken ik iets vertrouwds derij met onder meer prachtig geschilder- uit de jaren dat ik met min of meer gelijk- de handen, beeldt ondanks sterke houding, gerichte mensen mocht omgaan. Daarmee eigen aan burgemeester Molendijk, meer schilderde Verwey een betrekkelijk deel een mens uit dan dat het een magistraat van een groter geheel, maar verwondert verbeeldt. Een acteur als Van Dalsum hij mij om wat hij vermocht te zien. Het maakte het de schilder gemakkelijker, zo- is de vraag in hoeverre hij zelf zich be- als op deze expositie weer blijkt uit diens wust is van wat hij deed. De schilder, portret. Verwey is een schilder die kijkt de echte schilder denkt toch in de eerste en doet en verwonderd kan zijn over zijn plaats in vorm, kleur en lijn. Niet onmo- resultaat, wat betreft de geest die daaruit gelijk is dat Verwey iets raakte omdat spreekt. Zo was het met zijn portret van hij in zijn jeugd ook een ideaal beleefde, deze beeldhouwster dat, naar ik bemerkte, dat zijn model vertrouwd is. Waarbij dan' niet iedereen als portret bevredigt maar even gezegd moet zijn dat ik niet veron- mij ontroert, zoals het resultaat Verwey derstel dat Verwey nu niet meer aan die zelf ontroerde. Het is mogelijk dat het idealen hecht. portret van burgemeester Molendijk niet Portretkunst blijkt toch weer een zeer toon^nn riptanifI0hStPerSrf°? h0id Yer; b°eiend iets. Door de zuiver picturale be toont en dat zelfs het model verwonderd nadering van de schilder op zijn model r?" eigtrl/-fi5rl kunnen zich dingen openbaren. Waar woon- Sf Srti™ 1 Tr voorgezet. Objectie- to te kort schieten bij het uitdrukken ve schilders als Verwey, die toch als een 1 Impressionist sonds, vooroordelen steed, I dTsSSSTS,"e™ SS^bSJoS toe. Misschien is het best mogelijke por tret van burgemeester Molendijk de re sultante uit de benadering van Charlotte van Pallandt en Verwey beide. Het eerste van de drie concerten die het Noordhollands Philharmonisch Or kest onder Henri Arends in het Minerva Theater te Heemstede geeft, bracht de kennismaking met de jonge Nederlandse pianist John Blot, die gestudeerd heeft aan het conservatorium te Parijs, alwaar hij tevens de tweede prijs behaalde in het Concours Marguérite Long 1959. Vermeldenswaard is ook dat hij mu- BRUSSEL Antwerpen zal dit jaar waarschijnlijk zijn tweejaarlijkse tentoon stelling van beeldhouwwerken in het park van Middelheim moeten missen. De sta kingen hebben de voorbereidingen nogal in de war gebracht en enige buitenlandse in zenders, met name de Verenigde Staten, zijn van oordeel, dat er thans te weinig tijd overblijft om tot een verantwoorde keuze te komen. Men doet van de zijde van het Antwerpse gemeentebestuur als nog pogingen om hen te bewegen toch mee te doen. Bueno de Mesquita. De Nederlandse t.v.- en variétékomiek Bueno de Mesquita heeft contracten voor Engeland. Het eerste optreden in Engeland van Bueno de Mes quita zal plaats hebben van 5 tot 10 juni in Hastings en van 12 tot 17 juni in de Fes tival Hall te Scarborough. Er wordt thans onderhandeld over voorstellingen in het Londense Palladium. Een t.v.-optreden in Engeland is vastgesteld. Aan een opzienbarende kunstdiefstal is dinsdag een einde gekomen toen negentien schilderijen van moderne Franse meesters ter waarde van ongeveer 400.000 dollar aan hun rechtmatige eigenaar werden terug gegeven. Tot de schilderijen behoren wer ken van Picasso, Braque, Dufy, Modigliani, Rouault en Bonnard. Enigszins besmeurd met modder kwa men de doeken op vrijwel even mysterieu ze wijze weer aan het daglicht als zij ver dwenen waren van de muren van het beroemde restaurant Colombe d'Or te Saint Paul de Vence, om 3 uur in de morgen van een mooie aprildag vorig jaar. Een van de schilderijen wordt nog ver mist. Het is „Boeket Bloemen" van de schilder Bazaine en volgens de eigenaar van de Colombe d'Or. Francois Roux, is het waarschijnlijk naar Zuid-Amerika verdwenen. De politie heeft verklaard de schilderijen gevonden te hebben in het bagagedepot op het station Saint Charles te Marseille na een geheimzinnig telefoontje van een man die beweerde pastoor te zijn. De man ver telde de politie dat iemand uit zijn parochie hem tijdens de biecht had gezegd te weten waar de schilderijen verborgen waren. Later zou hij de politie het ontvangstbewijs zenden waarop zij de schat in ontvangst zouden kunnen nemen. (Van onze Amsterdamse redacteur) HET STEDELIJK MUSEUM te Amsterdam bestaat deze maand 65 jaar. Het is geen jubileum om er een groot feest van te maken, maar wel zullen velen op de achttiende februari bijeen zijn om te herdenken, hoe dit museum te danken is aan wee bekende Amsterdamse families en om het glas te heffen op het feit dat deze instelling sindsdien een faam heeft gekregen die tot ver over de grenzen reikt. Het ontstaan van het museum is voor een belangrijk deel het gevolg van de mildheid van douairière Lopez Suasso-De Bruyn, die de gemeente Amsterdam in 1890 tot universeel erfgenaam van haar kostbare verzameling historische meubelen en curiosa bleek te hebben gemaakt. Zij verbond hieraan de voorwaarde dat deze collectie onder de naam Sophia Augusta-stichting in 'n openbaar museum zou worden ondergebracht. Aanvankelijk werd het bezit tentoonge steld in een ruim patriciërshuis aan de Kloveniersburgwal. In diezelfde tijd ech ter maakte de familie Van Eeghen door het schenken van een kapitaal de bouw van een museum mogelijk. Architect A. W. Weissman ontwierp het gebouw, dat in 1896 in de Van Baerlestraat in die da gen de rand van de stad verrees en dat tot op de dag van vandaag als een uiter mate praktisch ingedeeld en van uitste kende lichtinval voorzien museum geldt. Reeds bij de opening werd het beheer van het museum aan de gemeentelijke overheid opgedragen. De collectie-Suasso, die hier met compleet ingerichte acht tiende eeuwse kamers werd onderge bracht kreeg gezelschap van de verza melingen van het Medisch,-pharmacqutisqh Museum, het Museum voor' Tijdmeetkun- de en het Schuttermuseum en voorts werd hier ruimte gereserveerd voor het schilde- rijenbezit van de gemeente en van dat van de schildersvereniging „Arti et Amiciti ae". Hoewel het Stedelijk Museum aanvan kelijk grotendeels historisch museum was, werd de openingstentoonstelling gewijd OBERHAUSEN Met een zeer geva- zieklessen gegeven heeft aan de arehi- rieerde inzending van korte films, waar- teetuurstudente Farah Diba, die later van veie van bijzondere kwaliteiten, heeft keizerin van Perzië zou worden. Frankrijk de erepalm, weggedragen op de Westduitse Dagen van de Korte Film, die In het (betrekkelijk zelden uitgevoerde) zojuist voor de zevende maal te Oberhau- Pianoconcert in C van Mozart, K.V. 503, sen in het Rijnland zijn gehouden en die toonde Blot te beschikken over een cor- groter belangstelling dan ooit tevoren heb rede, zij het wat droge techniek. Een zeker ben getrokken. Er kwamen in totaal circa gemis aan souplesse kenmerkte ook zijn negentig films in vertoning uit 24 landen: qjuzikale benadering als geheel, waarin documentaires, korte speelfims, tekenfilms, men af en toe wel expressieve momenten Poppenfilms, enz. Nog een kleine twintig herkende, maar die toch te zeer in de ban ondere landen hadden ook films aange ven een starre degelijkheid bevangen meld, maar die werden geweigerd, omdat bleef. Wellicht speelde een gebrek aan 2e. naar bet oordeel van de selectiecom podiumervaring de pianist parten, men m^sie niet goed genoeg waren. kreeg de indruk dat hij niet genoeg los Er was scherper geselecteerd dan in van de noten kwam. Een geheugenstoornis vorige jaren, maar niettemin kwamen er, in het tweede deel bracht hem even in in het bijzonder van de Bondsrepubliek moeilijkheden, waarna hij zich echter met zelfvan ltalië en van Engeland veel films de beheerst gespeelde finale volledig wist in vertoning, die geenszins konden bogen te herstellen. Het pleitte voor zijn koel- °P de kwaliteiten, welke men zou hebben bloedigheid, maar toch ook wel voor de verwacht, nu immers twee bijzonder- goe- ernst waarmee hij zich had voorbereid dat de bijdragen van Nederland waren gewei- hij in dit laatste deel de touwtjes weer perd Met stijgende verbazing hebben in handen had, zowel wat betreft de tech- we ons s°ms afgevraagd op grond waar- nische afwerking als de voordracht. I van bepaalde films, die niet in de scha- De avond was geopend met het Concerto duw konden staan van „Het Gerucht" of Grosso in D van Francesco Bonporti, met van „Wadlopers"hier het publiek uier concertmeester Hesmerg in de obligaat- den voorgezet. partij. Dit werk is onlangs besproken naar aanleiding van een uitvoering in de Haar- Gelukkig was Nederland toch nog ver- lemse abonnementscyclus. Na de pauze tegenwoordigd. Van Max de Haas zag men kon men luisteren naar een vlotte, gerouti- "De Ballade van de Hoge hoed", een werk neerde uitvoering van Beethovens Eerste van een kwart eeuw geleden, dat uiter- Symfonie. aard buiten mededinging werd vertoond Sas Bunpp en voorts „Dagen mijner Jaren", welke I film van 1960 dateert. In een Oostduitse EjXCUSeS voorstelling met een als geheel middelma tig programma liep een overigens reeds De Londense Daily Mail hééft zijn ver- Lval\ daterende knappe film van onze ontschuldigingen aangeboden aan filmster landgenoot Joris Ivens. „Mijn Kind". Bo- Elisabeth Taylor, van wie het blad ge- verJdien zag men in een voorstelling van schreven had, dat zij te zwaar was voor de reclamefilms, die alle buiten mededinging rol van Cleopatra. Dat leidde tot een werde" vertoond, o.a. zeer veel poppenfilms civiele procedure. Het blad meldt nu dat de Yan Jo°P Geesink, voor een deel met kwestie in der minne geregeld is, en dat *op ,®n schouders uitstekend boven de aan Liz Taylor een aanzienlijk bedrag is overige bijdragen, hetgeen het publiek in betaald als schadevergoeding. iTw n "?6V llJw J3"" middag wel een Hollands festival", hoor- DE „VANDAAG"-PRIJS. de ik een Fransman achter mij zeggen De redactie van „Vandaag" (Frans de tegen een zijner landgenoten en toen die Bruyn, Jaap Romijn en Oscar Timmers) geantwoord had, dat Geesinks films hun heeft de jaarlijkse „Vandaag"-prijs die royale plaats in deze voorstelling wel ver- toegekend wordt aan de meest belovende diend hadden, gaven de heren ook nog eni- debutant in bovengenoemd jaarboek, rit- beschouwingen ten beste over de sym- gereikt aan de dichter Caspar Hendriks. pa v?e, eiSenschappen van het vriende- Caspar Hendriks is een zoon van de "ike Nederlandse volk Utrechtse illegale drukker wijlen Jan Hen- Korte speelfilms van jonge Fransen dnks, die in boekvorm zijn herinneringen aan de oorlogsjaren publiceerde Zijn zoon Ik stak reeds de loftrompet voor de redigeerde reeds als kind een tijdschrift Franse inzending. Daarbij bevonden zich dat door zijn vader gedrukt werd. Later o.a. enkele korte speelfilms van jonge re- was hij werkzaam in de uitgeverij. gisseurs. Uitstekend kwamen ook de Ame- rikanen, de Tsjechoslowaken, de Polen en de Hongaren voor de dag. Vorig jaar was de Amerikaanse inzending te Ober hausen niet sterk; nu was ze over het algemeen uitstekend. Dat Oosteuropa juist op het gebied van de korte film veel pres teert was al eerder gebleken. Een Amerikaanse film over Goering, aan de hand van authentieke filmdocu menten, viel echter tegen men had aan het slot het gevoel, dat die niet-onsym- pathiek voorgestelde man zich eigenlijk alleen maar vergist had in de militaire en politieke machtsverhoudingen. De Duit sers zelf rekenden ongenadig met het na- tionaal-socialisme af in een door de jury (onder voorzitterschap van onze landgenoot Bert Haanstra) terecht bekroond filmpje. „Brutalitat in Stein" en de Italianen deden het daarna ijog eens grondig over in een aangrijpends kleurenfilm over de Joden vervolgingen en de recentere anti-semiti- sche uitbarstingen, Ceneri della Memoria (De as der herinnering). Een Pools filmpje Muzikanten, dat in november bij een soortgelijke filmmani festatie als deze „Kurzfilmtage" te Leip zig de eerste prijs veroverde, kreeg hier een van de prijzen van de stad Oberhausen. Met een prijs van de industrie uit het Roergebied werd een film van de Sovjet- Unie onderscheiden, „Het Veulen", een prachtig werk van studenten ener film academie, dat ook reeds vertoond was in het studentenfilmfestival te Amsterdam. De overige Russische films waren niet opmerkelijk. Bij de Amerikanen maakt men zich op het gebied sran de tekenfilm steeds meer los van de invloed van Disney. Een voor treffelijk voorbeeld van werk in een nieu we stijl was „Het interview", een film van Ernest Pintoff, die met een der prij- Scène uit een Joegoslavische tekenfilm. zen van de stad bekroond werd. Ook de Joegoslaven hebben in het verleden te Oberhausen knappe tekenfilms laten zien in een nieuwe stijl, waarin naar vereen voudiging gestreefd wordt en ze verwier ven zich er zelfs een grote reputatie mee, toen hun speelfilms nog geen enkele naam hadden. Nu echter bleek de Joegoslavi sche inzending niet erg sterk. Eén van hun tekenfilms, „Het Ei", mocht er zijn, maar van de andere bleek het tempo te traag en het verhaal moeilijk of zelfs in het geheel niet te volgen. Ze zouden er goed aan doen, aan het experiment niet het ritme en de begrijpelijkheid van hun te kenfilms te offeren. De Japanners en de Chinezen hebben een omvangrijke filmproductie, maar hun inzendingen waren zo bescheiden, dat men zich geen beeld kon vormen van wat ze presteren op het gebied van de korte film. Verrassend was echter een Japanse pop- penfilm, waarvoor men de stof had ge vonden in een sprookje van Grimm! Spe ciaal vermeld dient ook nog een bijzon- der-geslaagde Deense film te worden: A City Called Copenhagen (Een stad genaamd Kopenhagen), die op geheel andere wijze dan in toeristische films gebruikelijk is, propaganda maakt voor de Deense hoofd stad, heel origineel en heel geestig. Ook in een Italiaans filmpje over Rome had men de platgetreden paden verlaten, even eens met een goed resultaat, al kon „Wel come to Rome" nog niet tegen het Deense filmpje op. De belangstelling voor de manifestatie te Oberhausen was heel groot; uit binnen- en buitenland waren de filmvrienden toe gestroomd. Men kwam te Oberhausen daardoor hotelruimte tekort. aE>n moderne kunst. En het is opmerke lijk dat de werken van moderne kunste naars tot op de dag van vandaag hier een belangrijke plaats zijn blijven innemen. Toen direkteur C. W. H. Baard in 1936 het Stedelijk Museum overdroeg aan jhr. D. C. Roëll (de latere directeur van het Rijksmuseum) was het reeds grotendeels gereorganiseerd. De historische afdelingen waren naar andere gebouwen en musea overgebracht en de schilderijencollecties namen toen reeds de voornaamste plaats in. Sinds 1945 is de leiding van het muse um in handen van jhr. J. W. H. Sandberg Het Stedelijk Museum heeft zijn goede naam te danken aan de prachtige collec ties die er zijn ondergebracht, zoals bij voorbeeld de grote collectie van Vincent van Gogh, die wereldvermaardheid heeft. De Van Gogh's zijn evenwel geen eigen dom van de gemeente Amsterdam. Niet temin hecht de stad aan deze verzame ling een zo groot belang, dat er ver ge vorderde plannen zijn tot een met rijks- steun te bouwen Van Gogh-museum, welk gebouw bij het Stedelijk Museum zou moe ten aansluiten. Zolang het Stedelijk Mu seum bestaat heeft het te kampen met ruimtegebrek. In 1954 verrees aan de Van Baerlestraat een moderne uitbreiding die volgens veler mening slecht paste bij het gebouw van architect Weissman. De Ierse toneelspeler Michedl McLiam móir zal in het komende Holland Festival enkele voorstellingen geven van „The Im portance of Being Oscar", een stuk solo toneel door hemzelf gebaseerd op frag menten uit het werk van Oscar Wilde met aan elkaar bindende eigen tekst. Het werk, dat geregisseerd is door Hilton Edwards, werd voor het eerst uitgevoerd tijdens het Dublin International Theatre Festival 1960 en wordt in ons land gepresenteerd in samenwerking met Dublin Gate Theatre Productions, Ltd. Micheal McLiammóir, die in Cork werd geboren, kwam als 7-jarige naar Londen, waar hij sinds zijn tiende jaar jongens- rollen speelde in His Majesty's Theatre. Zijn eerste rol als volwassene speelde hij ill 1912: de hoofdpersoon in de toneelver sie van „Oliver Twist". Na de eerste we reldoorlog gaf hij zijn toneelloopbaan tij delijk op en tot 1927 vergenoegde hij zich met de schilderkunst. In dat jaar keerde hij terug tot de oude liefde en richtte in Galway, samen met Hilton Edwards, het enige theater ter wereld op, waar uitslui tend werken in de Ierse taal, het Gaelic, worden gespeeld. Een jaar later stichtte hij het Dublin Gate Theatre, waar hij, wederom in samenwerking met Edwards, tot heden toe ruim 350 stukken op de plan ken bracht. Daaronder waren er zeven van zijn eigen hand. Zijn bekendste werken zijn „Diarmuid Agus Grainne" en een to neelversie van Wilde's „The Picture of Dorian Gray". Hij maakte tournees door Europa, Amerika en Noord-Afrika. Vaak ook keerde hij als gast terug naar Lon den, onder andere voor de vertolking van de rol van Brack in „Hedda Gabler" van Dame Peggy Ashcroft (1954). Als televisie acteur speelde hij de rol van Wilde in de „Famous trials series" van de B.B.C. en hij vervulde de Jago-rol in Orson Welles' verfilming van „Othello". De ac teur trad reeds eerder in Nederland op en wel tijdens de gastvoorstellingen van ..Hedda Gabler" in 1956, als ook in 1959 bij de gastvoorstellingen door het Dublin Gate Theatre van „Saint Joan", waarin hij de Dauphin-rol vertolkte. UNIVERSITEITSBIBLIOTHEEK IN LEIDEN Tot directeur van de Universiteitsbiblio theek in Leiden is beftoemd mr. J. R. de Groot. De heer De Groot was sedert 1 januari 1960 reeds waarnemend biblio thecaris. Mr. De Groot is in 1918 geboren in Alkmaar. Na zijn studie in Amsterdam was hij van 1941 tot 1950 advocaat en pro cureur in Alkmaar. In 1950 werd hij we tenschappelijk ambtenaar bij het Rijks instituut voor Oorlogsdocumentatie in Am sterdam. In 1959 kwam hij als weten schappelijk ambtenaar bij de gemeente lijke bibliotheek in Leiden. Mr. De Groot In „Een man van gewicht" kan men vanavond op het beeldscherm Tine de Vries en Allard van der Scheer in actie zien. De regie van dit door de NCRV uit te zenden televisiespel wordt ge voerd door Gerard Rekers. Inn Knnm*» ®.<r?}re,ef®en §root aantal publikaties in jan Kootnen tijdschriften en encyclopedieën. Het hoofdbestuur van de VARA heeft tot assistent-bestuurder benoemd de heer J. L. de Troye, tot dusver chef van de reportagedienst. Tot zijn taak zal onder meer behoren het onderhouden van con tacten met culturele en maatschappelijke organisaties en met de pers. Hij zal zijn werkzaamheden beginnen, zodra is voor zien in de vacature, die bij de reportage- dienst is ontstaan. Nu jhr. Roëll volgend jaar zal aftreden als voorzitter van de AVRO, speurt men in deze omroepvereniging naar een kundi ge opvolger. In dit verband wordt reeds de naam genoeirid van mr. E. Stutterheim, te Laren. Er zijn evenwel ook bestuurs leden, die graag zouden zien dat de voor zittershamer wordt toevertrouwd aan de heer E. de Jong te Leidschendam, die al jarenlang zitting heeft in het dagelijks be stuur van de AVRO. Reeds geruime tijd is men het in het algemeen bestuur onderling niet eens over de gang van zaken in de AVRO. Er is een groep bestuursleden, die uitermate onte vreden is over wat men noemt het slappe beleid van de meerderheid van het dage lijks bestuur. Deze leden vertegenwoor digers van de gewesten Noord- en Zuid- Holland en Utrecht hebben sinds kort elkaar gevonden en de handen ineengesla gen. Hun streven tot verbetering van de minder gelukkige situatie zou van invloed zijn geweest op de beslissing van jhr. Roëll om in 1962 af te treden. Ook hebben zij bewerkstelligd, teneinde een betere doorstroming van jongere krachten te ver krijgen, dat zittende bestuursleden bij het bereiken van de 70-jarige leeftijd voor hun bestuursfunctie moeten bedanken. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d vrouw. 9.10 De groenteman 91o Gram. 9.35 Waterstanden. 9,40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Huishoudelijke zaken, praatje. 11.15 Strijkork. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het bedrijfsleven, lezing. 13.00 Nws. 13.30 Lichte muz. 14.00 Bariton en piano. 14.30 V. d. vrouw. 15.05 'n Odyssee met z'n twee, hoorsp. (deel 5 en slot). 15.50 Gram. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Verz.progr. v. d. jeugd. 18.30 Lichte muz. 18.45 Sportpraat- ie 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kind 19 05 Gevarprogr. 20.00 Nws. 20.05 Omr.ork. en solist. 21.10 De taak van de overheid inzake de Ne- derland.se taal, toespr. 21.45 Tenor en piano. 22.15 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23 00 Sportact. 23.10 Discotaria. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. tv 1100 KRO' 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. J; 5. 'am- 7-45 Morgengebed en overweging .00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgen- Gram- KRO: 1100 V. d. zieken ii muz' 12 00 Middagklok - nood klok 12.04 Pianospel. 12.25 Wij van het land ie.' ï2-3? Land' en tuinb.meded. 12.30 Gram! 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13 20 Lichte muz. 13.40 Gram. NCRV: 14.00 Verlopend getij, dialoog. 14.30 Herdenking 75-jarig be- paa" s?F(ftas Studiosorum Reforrnatorum. 15.15 a tviu "i m Y?C.S ens' l®-00 Verkenningen in de Bijbel. 16.20 Oude muz. 16.50 Gram. 17 00 V ork fa is c30 (?raJT- }7'40 Beursber 17.45 Milif. ork. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Koperork. 18 50 Sociaal perspectief 19.00 Nws. en weerber 19 10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radio krant. 19.50 Pol.lezing. 20.00 Gevar.progr. 21.30 Gram. 21.50 Periodieken-parade. 22.00 Kerkor- .SOS"ber- 22.40 Avondover- ïg'a Boekbespr. 23.00 Gram. 23.25 De Nieuws volkeren, muzik. lezing. 23.55—24.00 BRUSSEL, 324 m. „A202 Amus.ork. 12.30 Weerber. 12.35 Gram 12.50 Beursber 13.00 Nws. 13.15 Gram. 1400 Schoolradio. 16.00 Beursber. 16 06 Franse les 16.21 Ork.conc. 17.00 Nws. 17 15 V d. kind 1815 Gram. 18.20 V d sold. 18.50 Sport.kron. 19 00 eeYuev!? Pol kron- 20.00 Voordr v. rwïrvn' 11 rS> -NTGram„' 2100 -lazzmuz. 21.30 ?255-23.00 Nws. 15 Radio"Universiteit. rrmr. VOOR WOENSDAG NTS: 8.15—9.00 Eurovisie: De totale zonsver- rpin ri ^'j Pm 1700 v- d- kind. NTS: 17 30— NCRV ?n 9orM er' 20 00 Journ en weeroverz slnhJe'ia we gram 20'50 Bezoek a, h. was- S in??"™ v Madame Tussaud te Lon- aen. i 1.15 ken man van gewicht. TV-snel 21 T5 Attentie. 22.10 Avondwijding. KTTtc 00 vo°R donderdag NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Achter het DnnrTva 20,30 uit de dierentuin; 21.00 Dood van een handelsreiziger, TV-spel. i

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4