Zonsverduistering viel, door lichte bewolking, iets tegen Spaak nam afscheid van president De Gaulle |Voor oplichting met valse Permeke gecombineerde straf geëist In de V.S. is men zich het gevaar van Nieuw-Guineakwestie bewust Eurovisie reportage trok miljoenen kijkers Nederland stelt bij voorbaat Djakarta aansprakelijk Winkeldievegge-en-gros Bespreking K.L.M.-landingsr echten zal wellicht hervat worden Driehonderd Marokkaanse Joden gearresteerd Nieuwe beweging voor een verenigd Europa Bij gewapend conflict De grootste wervelstorm aller tijden... In 27 jaar voor enkele tienduizenden guldens Voor overval op dienst meisje 2Vz jaar Ambassadeur Van Roijen in Nederland KLAROP - klinkklare, tandschone drop échte klare drop is lekker en gezond! Prof. dr. Bijlsma aanvaardt zijn ambt in Brussel De zonsverduistering van vanochtend is in ons land weinig opvallend geweest on danks het feit, dat de zon voor meer dan negentig percent door de nieuwe maan werd bedekt. Twee factoren hebben hier toe het hunne bijgedragen. Ten eerste de omstandigheid, dat de verduistering al be gonnen was toen de zon opkwam, want hierdoor ontstond het effect dat de och tendschemering wat langer duurde dan normaal, terwijl bij een eclips overdag het volle daglicht aanmerkelijk in intensiteit vermindert. In de tweede en voornaamste plaats echter heeft de bewolking een be langrijke rol gespeeld. Ten tijde van de verduistering hing er in heel het land een lichte bewolking hoog in de atmosfeer en deze bewolking zorgde voor een aanzien lijke reflectie van het „overgebleven" zon licht, zodat het minder duister werd dan bij volkomen heldere hemel het geval ge weest zou zjjn. Was er dus in het gewone leven niet meer van de eclips te merken dan dat het wat minder snel licht werd en dat de schaduwen wat scherper waren dan nor maal, zij die er speciaal op hebben gelet, hebben de verduistering uitstekend kun- Met ei gen apparatuur maakte de Santpoortse amateur-sterrekundige de heer Landwaard deze fraaie op name tijdens het dieptepunt van de zon-' eclips. nen waarnemen. Toen de zon omstreeks vijf voor acht vuurrood uit de ochtend nevels aan de horizon oprees miste zij aan haar rechterzijde al een aanzienlijke „hap", hetgeen zonder moeite met het on beschermde oog te zien was. Naarmate de zon hoger kwam werd het licht geler en feller. Toen omstreeks kwart voor negen de eclips maximaal was, kon men het verschijnsel uitsluitend door een overbe licht fotonegatief of door een beroet glaasje waarnemen, daar het niet-verduisterde noordwestelijke deel van de zon, hoe klein ook, alles overstraalde. Van toenemende duisternis is dan ook geen sprake geweest. Integendeel, de automobilisten die op het hoogtepunt van de gedeeltelijke eclips oostwaarts reden, moesten hun zonneklep neerslaan om geen last te hebben van het felle licht Advertentie In de grote steden bleek vanochtend dat de televisie-uitzending van de zonsver duistering talrijke mensen binnenshuis had gehouden. Het was omstreeks half negen op de straten stiller dan normaal. De vele duizenden die het schouwspel echter niet op de televisie konden volgen, onderbraken hun gang naar werkplaats of kantoor om even een blik naar de hemel te werpen. Er was weinig bewolking, zodat men het kleine stukje zon dat niet verduisterd was duidelijk kon waarnemen. Vooral op hoeken van straten, op bruggen en pleinen vormden zich groepjes mensen die door filmnegatieven en met roet be slagen stukjes glas de zonsverduistering gadesloegen. Winkeliers stonden in por tieken en voor de scholen dromde de jeugd samen om vol bewondering in oostelijke richting te kijken. Jongens met stukjes film waren uiter aard onmiddellijk vriendje met de hele school. Een taxichauffeur op de Dam ver kondigde dat hij zijn zwarte glaasje wel wilde verhuren: „Voor een kwartje per seconde". Er was echter geen belangstel ling voor zijn negotie. In Engeland, Zuid-Frankrijk, Noord Italië en Joegoslavië waren camera's op gesteld om het grote moment vast te leg gen. De uitzending werd door de N.T.S. van de B.B.C. in Engeland in Eurovisie- verband opgenomen. Voor de Engelse tele visiemensen zelf leverde hun medewer king een grote teleurstelling op. Een dichte mist stond hun namelijk elk uitzicht op het natuurverschijnsel in de weg. Vanuit I een vliegtuig van de R.A.F., inderhaast omhooggestuurd, kon men de kijkers ge lukkig nog iets laten zien. De Franse, Ita liaanse en Joegoslavische waarnemers hadden meer geluk. De Italianen begroet ten het weer tevoorschijn komen van de zon met een geestdrift alsof zij een goede vriend na jaren van scheiding verwel komden. De cameraploeg van de Joego slavische televisie had het niet gemakke lijk. In een bittere kou stonden zij hoog op de besneeuwde berg Jastrabas op hun post en dat alles voor de nauwelijks twee minuten die de zonsverduistering duurde. Dr. J. J. G. Raymond, directeur van het Zeiss-planetarium in Den Haag, voorzag het gebeuren van een duidelijke toelich ting. In ons land zal men, zo vertelde hij, pas in 1999 weer een totale zonsverduis tering kunnen zien. Opnamen voor speelfilm Op een kale heuvel bij Roccastrada in Italië heeft de bekende Italiaanse film producent Dino de Laurentiis vanochtend de zoneclips laten vereeuwigen voor zijn nieuwe Bijbelse rolprent Barabbas. Vol gens De Laurentiis' interpretatie van Lu cas 23 was de duisternis die inviel toen het laatste Kruiswoord gesproken werd, overeenkomstig aan die van een zonsver duistering. Het is lang niet zeker of de opnamen gelukt zijn, want de cameraman nen het beste team van Italië hebben geen enkele ervaring met het filmen van dergelijke natuurverschijnselen, waarbij het licht van ogenblik tot ogenblik in in tensiteit en kleur wisselt. De paniek die in de film Barabbas( moet uitbreken als „de aarde verduisterd wordt", zal later worden opgenomen. Vliegend observatorium De NAVO heeft vanochtend een van I Frankrijk geleend Caravelle-straalvlieg- tuig met geleerden en instrumenten laten opstijgen om waarnemingen en metingen van de zoneclips te kunnen doen. Ook in de hoofdstad van ons land werd de zonsverduistering met veel belangstelling gadegeslagen. (Van onze correspondent) Ter gelegenheid van een officieel bamket waaraan ook verscheidene Franse minis ters alsmede de Belgische ambassadeur te Parijs hebben aangezeten, heeft generaal Charles De Gaulle gisteren afscheid geno men van Paul-Henri Spaak, de aftredende secretaris-generaa'l van de Noordatlanti- sche Verdragsorganisatie. Ofschoon de Belgische staatsman er aan de dis met geen woord over gesproken heeft, wordt in politieke kringen te Parijs verzekerd dat Spaak de komende maanden en jaren zijn activiteit toch stellig niet enkel tot de Belgische binnenlandse politiek, laat staan tot de komende verkiezingsstrijd, zal wil len beperken. Men schrijft hem het voornemen toe de leiding te willen nemen van een nieuwe beweging voor een Verenigd Europa, het ideaal dat hij in de NAVO niet veel dich ter tot zijn verwezenlijking heeft kunnen brengen. De plannen van Spaak zouden gaan in de richting van een Europese cam pagne, waarbij hij in het bijzonder op de socialistische en links-liberale partijen zou willen steunen. De strijdvraag over integratie en con federatie, die na de jongste klein-Europese topconferentie door het optreden van de Nederlandse minister Luns weer zo'n brandend karakter heeft gekregen, zou Spaak voorlopig naar de achtergrond wil len pogen te schuiven. Het is zeker op merkelijk dat Spaak zich ongeveer een week geleden tamelijk sympathiek uitliet over de plannen van De Gaulle waarin hij de positieve elementen trachtte te belich ten. Pas veel later, wanneer zijn beweging eerst een zekere invloed en omvang in de Nederland stelt de Indonesische regering bij voorbaat verantwoordelijk voor elk ge wapend conflict, dat in Nederlands Nicuw- Guinea kan uitbreken. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Za ken heeft dit gisteravond in duidelijke be woordingen gesteld. Deze verklaring werd nog eens gegeven naar aanleiding van de jongste perscon ferentie van de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio, waarin deze zei, dat de Indonesische regering be reid was tot het uiterste te gaan wat Ne derlands Nieuw-Guinea betreft. De woordvoerder verklaarde, dat Neder landse militairen nooit op vreemd gebied komen. „Als er toch een ontmoeting plaats heeft tussen Indonesische en Nederlandse troepen, dan kan dat alleen zijn veroor zaakt door grensoverschrijding van de In donesiërs", aldus de woordvoerder. Een Indonesische „vergissing" is onmogelijk, zo zei de woordvoerder nog, omdat er geen twijfel bestaat aan de afbakening van eilanden' en gebieden, die tot Neder- lands-Nieuw-Guinea behoren. In artikel 2 van het charter van de souvereiniteits- overdracht is deze begrenzing vastgelegd. Tel de zuigkracht van een mil joen stofzuigers bij elkaar op en het resultaat is een enorme wervelstorm. Een cycloon die huizen en schuren, hekken en bomen In z'n vaart zou kun nen meesleuren. Die gigan tische zuigkracht heeft Ruton in de tientallen jaren van zijn bestaan al afgeleverd. Want Ruton vervaardigde al meer dan één miljoen stofzuigers. Bij het bouwen van al die sterke Rutons en Rutonnettes deden de Rutonconstructeurs geweldige ervaring op. duist door die ervaring ligt Ruton voor op andere goede merken. Daarom is een Ruton zo krachtig, zo doelmatig, zo gunstig in prijs. Koop zo'n Ruton, Uw beste bondgenoot in de strijd tegen het stof. Vraag het Uw leve rancier, hij weet er alles vanl 't was Ruton - 't is Ruton 't blijft Ruton RADOMA N.V. AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft een 45-ja- rige gehuwde vrouw aangehouden, die er van verdacht wordt in de afgelopen jaren voor een waarde van enkele tienduizenden guldens aan goederen uit winkels te heb ben gestolen. De vrouw houdt zich volgens de politie hiermede al 27 jaar bezig en is reeds vele malen met de politie en justi tie in aanraking geweest. De politie heeft bij lange na nog geen overzicht van de hoeveelheid goederen, die de vrouw bij voorkeur ontvreemdde uit kleine winkels. Ze had geen speciale voor keur, want haar buit bestond uit enkele honderden paren nylonkousen, ongeveer 50 elektrische scheerapparaten, 20 transistor radio's, voorts vesten, truitjes, schoenen, handschoenen, horloges, gouden ringen en zovoorts. Haar arrestatie geschiedde na een uitgebreid onderzoek. Tevens werden wegens heling aangehou den een 42-jarige gehuwde vrouw P. en een 23-jarige koopman die veel goederen ver beneden de prijs hadden gekocht. Een groot aantal goederen kon in beslag wor den genomen. Tegen de 51-jarige koopman C. J. W. uit Amsterdam heeft de officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank terzake van oplichting van een Amsterdamse kunst handel aan welke hij een valselijk, met de naam „Permeke" gesigneerd schilde rij had verkocht, tien maanden gevange nisstraf waarvan drie voorwaardelijk en aftrek van de preventieve hechtenis ge- eist. Het schilderij, een Fries molenland schap, was in 1947 geschilderd door de 47-jarige Amsterdamse restaurateur en kunstschilder N. Huppes, die een groot bewonderaar is van de Vlaamse expres sionist Permeke. De heer Huppes, die res taurateur van keramiek is bij het Rijks museum, had het schilderij met zijn eigen naam gesigneerd. Hij had het doek ge ruild, met bijbetaling, met zijn vriend de kunsthandelaar Henk Kouw voor een kunstvoorwerp uit diens zaak. Deze had het schilderij op zijn beurt verkocht aan de bij de justitie minder gunstig bekend staande kunsthandelaar P., zo deelde de officier van Justitie mede. Daarna was het doek in het bezit gekomen van een schilder te Soesterberg. Verdachte was met deze in contact gekomen en had het van hem gekregen om te proberen het te verkopen. Volgens verdachte had de Soes- terbergse schilder tegen hem gezegd dat deze Permeke vals was en voorts: „Ik heb hem keurig klaar gemaakt". Aanvankelijk lukte het niet het schilderij te verkopen omdat, aldus de verdachte, er geen certi ficaat van echtheid bij was. Tenslotte had hij het doek voor 300 gulden aan de 72- jarige directeur van een Amsterdamse kunsthandel verkocht. Toen mevrouw Hup pes ging informeren wat het nu als „Per meke" gesigneerde doek van haar man kostte vernam zij dat de prijs 3.000 was „Erin gevlogen" De directeur van de kunsthandel zei, dat hij bij de verkoop in september 1959 naar de echtheid had gevraagd. Hij vond het een mooi doek. Hij had wel eens van Permeke gehoord en na de aankoop op een veiling gemerkt, dat Permekes goede prij zen opbrachten. „Ik ben er in gevlogen", zei de direc teur. Verdachte merkte op: „De directeur kocht het doek voor 300 en dit was voor mij het bewijs, dat hij wist dat het niet echt was, want een echte Permeke koop je niet voor ƒ300". Hij had gezegd dat het schilderij uit België afkomstig was. De verdachte, die reeds allerhande beroepen heeft gehad, was in de jaren na de oorlog in schilderijen gaan handelen en heeft veel gereisd. In Zwitserland is hij bij verstek terzake van bedrog, in verband met een schilderijenhandel, tot twee jaar veroordeeld. De officier van Justitie, mr. H. G. van Everdingen, die de oplichting bewezen achtte, deelde mede dat de kunstschilder uit Soesterberg degene is die bij de schil derijenzwendelzaak, die in Arnhem is be recht, heeft toegegeven de namen van Pissaro en Renoir op de doeken, die daarin een rol speelden, te hebben gezet. Tegen over hem had deze man ontkend, dat hij de signatuur „Permeke" op het doek had aangebracht. De Soesterbergse schilder, die nog voor de Arnhemse zaak berecht moet worden, zal ook voor de Permeke zaak vervolgd worden. Omdat hij in Soes terberg woont zal hij in Utrecht terecht moeten staan. W. heeft bij zijn transacties in Zwitserland gebruik gemaakt van ex pertises van de Amsterdamse kunsthisto ricus F. H. Ook deze zal, zo deelde de officier mede, hier nog vervolgd worden. H. is eveneens betrokken geweest in de Arnhemse zaak. De raadsman van W. achtte oplichting niet bewezen doch wel het subsidiair ten laste gelegde: het op zettelijk te koop aanbieden van een kunst werk waarop de naam van de maker vervalst is. Hij verzocht een straf op te leggen met een voorwaardelijk deel gelijk aan het voorarrest. De uitspraak volgt op 28 februari. De Amsterdamse rechtbank heeft een 27-jarige boekhouder uit de hoofdstad we gens poging tot diefstal met geweldpleging veroordeeld tot twee en een half jaar ge vangenisstraf. De boekhouder had op 5 juli, met de bedoeling iets te stelen, aan gebeld bij een woning aan het Minerva plein, waar alleen een 22-jarig dienstmeis je thuis was. De man, die zich voordeed als colporteur, had plotseling een nijptang te voorschijn gehaald en daarmede het meisje een aantal slagen toegebracht en voorts haar keel dichtgeknepen. Toen het meisje hevig begon te gillen was de man in paniek het huis uitgerend. Er was twee weken geleden vier jaar tegen hem geëist. ,Op het ogenblik heerst in Washington een bijzonder optimistische stemming. Men heeft het gevoel, dat de nieuwe pre sident goed leiding geeft en van aanpak ken weet. Hij heeft tot nu toe een voor zichtige middenkoers gevaren en geen ra dicale wilde maatregelen getroffen, zoals men van republikeinse zijde voor zijn ver kiezing vreesde, en een ferme houding te genover de Sovjet-Unie getoond". Dit zei de Nederlandse ambassadeur in de V.S., dr. J. H. van Roijen, die gister middag met zijn echtgenote voor een ver blijf van ruim twee weken in Nederland is aangekomen, t Op Schiphol stond hij journalisten te woord, die Wem over verschillende onder werpen vragen stelden. Over zijn contact met de Nederlandse regering zei hij: „Ik voel er behoefte aan om tenminste twee maal per jaar persoonlijk in Nederland contact op te nemen met Buitenlandse Zaken. Alles verandert zo snel, b.v. de ver houding tussen de Zes en de Zeven landen van Europa. Om het Nederlandse stand punt goed te kunnen weergeven is het no dig dit uit de eerste hand te vernemen." Landingsrechten K.L.M. Over de landingsrechten van de K.L.M. had dr. Van Royen in Washington gespro ken met de staatssecretaris en diens twee onderstaatssecretarissen, maar de nieuwe Amerikaanse regering heeft nog geen tijd gehad zich in dit probleem in te werken ..Ik ben echter hoopvol gestemd en geloof dat de besprekingen tenminste weer zul len worden hervat. Van Amerikaanse zijde is echter nog geen enkele toezegging ge daan. Voor mij is het duidelijk, dat de wei gering om de K.L.M. op de westkust lan dingsrechten te verlenen beschouwd moet worden als discriminatie jegens Neder land, want alle andere grote luchtvaart maatschappijen hebben er wel rechten gekregen. De K.L.M. is de enige grote maatschappij, die ze nog niet heeft. Men voert nu wel als motief de betalingsba lans aan en houdt ons voor, dat de Ame rikanen weinig hebben aan landingsrech ten in het kleine Nederland, maar waarom kijkt men alleen naar de luchtvaart? Tenslotte voeren wij veel meer goede ren uit Amerika in dan omgekeerd. Wij stellen het exploiteren van een luchtlijn op de Amerikaanse westkust voor als de uitvoer van diensten, die wij verlenen. De Amerikanen zeggen, dat daardoor meer dollars naar het buitenland afvloeien maar ik heb daar tegenover gesteld, dat de aankoop van één DC-8 toestel zo'n ver lies ruimschoots compenseert", aldus de ambassadeur. Wat de E.E.G. en de vrijhandelszone be treft, de Amerikanen zijn bang, dat wan neer het tot samenwerking tussen de zes E.E.G.-landen en de zeven landen van de vrijhandelszone zou komen hieruit econo mische discriminatie tegenover Amerika zou kunnen voortvloeien. Als er echter samenwerking zonder discriminatie kan zijn, dan zal deze de warmste instem ming van Amerikaanse zijde hebben. Nieuw-Guinea Ten aanzien van Nieuw Guinea zei de ambassadeur: „De uitlatingen van Soe bandrio als zouden de V.S. in deze kwestie zich distanciëren van de Indonesische eisen alleen omdat Nederland een partner in de NAVO is, noem ik diplomatiek gesproken je reinste pressie en ondiplo matiek gezegd chantage. Op die recente uitlatingen van Soebandrio heb ik nog geen reacties van Washington gehoord. Men is zich in Amerika thans beter bewust van het acute gevaar, dat de kwestie Nieuw- Guinea in zich bergt. Het is van een po tentieel tot een actueel gevaar uitgegroeid. De voortdurende dreigende taal van In donesische zijde heeft dit duidelijk ge maakt. Persoonlijk geloof ik dat men met een man als Soekarno, die zich niet laat leiden door de regels der logica en bij wie economische of financiële overwegin gen nauwelijks meetellen, nooit kan weten wat hij zal doen. Aëb de andere kant ge loof ik dat het bijzonder kortzichtig van hem zou zijn als hij een aanval op Nieuw- Guinea zou lanceren, want met zo'n daad van openlijke agressie zou hij zich ook te Advertentie Fijn... FAAM... Fantastisch I linkse kringen zal hebben verworven en aangenomen, zou Spaak, die persoonlijk de integratie-gedachte is toegedaan, stelling willen nemen tegen het ..Europa der vader landen" waarvan De Gaulle zich als de profeet heeft opgeworpen. Men acht het in Parijs tenslotte waarschijnlijk dat Spaak al vóór de tweede klein-Europese topcon ferentie op 19 mei in Bonn zijn nieuwe actie voor de eenheid van Europa zal lan- ceren WASHINGTON (UPI) Spaak zal dinsdag op het Witte Huis een bespreking hebben met president Kennedy. Maandag ontmoet Spaak de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. Dean Rusk. De Amerikaanse regering zal na het bezoek van Spaak haar standpunt over diens op volging bekend maken. Volgens de zegslieden wil Spaak trach ten Kennedy ervan te overtuigen dat zijn opvattingen van een bredere politiek van de NAVO juist zijn, gezien het militaire gevaar dat Moskou voor het Westen op levert en dat zich heeft uitgebreid op economisch, sociaal en politiek terrein. RABAT (AFP) In de Marokkaanse hoofdstad Rabat verluidt dat verleden week bijna driehonderd Joden in de steden Mek- nes, Fez en Tanger zijn aangehouden, na dat pamfletten waren verspreid, waarin de Joden werden uitgenodigd gemeen schappelijk de dood te herdenken van hun rasgenoten, die omkwamen bij het ver gaan van het jacht „Pisces". (De „Pisces" was, met een aantal clandestiene Joodse passagiers, die Ma rokko wilden verlaten, vertrokken, liet jacht, dat niet zeewaardig bleek te zijn, verging, waarbij tientallen Joden om het leven kwamen. De Joodse passagiers had den Marokko heimelijk willen verlaten, omdat een openlijke emigratie van Ma rokkaanse Joden naar Israel vrijwel onmo gelijk wordt gemaakt.) In de pamfletten werd voorts afkeuring uitgesproken over het anti-semitisme, dat in bepaalde Ma rokkaanse kringen heerst. Er is nog geen enkele beschuldiging tegen de aangehouden Joden uitgebracht. Men meent te weten dat zij in Marok kaanse politiebureaus gevangen worden gehouden. Vervolging in Rusland WASHINGTON (Reuter) Adlai Ste venson, de Amerikaanse ambassadeur bij de UNO, heeft verklaard „geschokt en ver ontrust" te zijn door berichten over ver volging van Joden in Rusland. Hij zou het ministerie van buitenlandse zaken verzoe ken deze aangelegenheid ter hand te ne men, met het oog op mogelijke nieuwe ini tiatieven in de UNO. Stevenson verklaarde dit in antwoord op voorstellen vSn de Republikeinse senator Kenneth Keating om de UNO te vragen de Jodenvervolging in Rusland te veroor delen. genover de Anglo-Amerikaanse landen in het ongelijk stellen. De toenemende bewapening van Indone sië is uit de Sovjet-Unie afkomstig. Dat geeft op zich zelf te denken. Het stand punt van de vorige Amerikaanse regering was dat zij tegen iedere wijziging van de territoriale status is die door geweld tot stand wordt gebracht. Dr. Van Roijen kon zich niet voorstellen, dat het nieuwe Ame rikaanse regiem een tegenovergesteld standpunt zal innemen. Over president Kennedy zei de ambassa deur: „Ik ken hem al van de tijd af, dat hij senator was in Massachusetts en heb hem thans weer enkele malen ontmoet, o.a. aan een dejeuner van het comité voor Buitenlandse Betrekkingen. Vorige week gaf hij een receptie voor alle 94 diploma tieke vertegenwoordigers in Washington waarbij ook de leden van zijn kabinet aan wezig waren om met ons kennis te ma ken. Na afloop bewoog hij zich met me vrouw Kennedy nog een uur onder de gasten. Dat was alles voor ons nieuw en het werd zeer op prijs gesteld. Naar zijn mening spreekt het niet vanzelf, dat de Amerikaanse levenswijze automatisch zal zegevieren, wanneer Amerika maar ge woon voortleeft als tot nu toe. Hiertegen heeft hij ogenblikkelijk een waarschuwend woord laten horen. Dat acht ik toe te jui chen, zei dr. Van Roijen. De ambassadeur zal vermoedelijk op 3 maart naar Was hington terugkeren. De Nederlandse ambassadeur in de Verenigde Staten, dr. J. H. van Roijen, is voor een verblijf van twee weken in ons land aangekomen. Op Schiphol beantwoordde hij vragen van journa listen over internationale vraag stukken. Aan Protestantse Theologische Faculteit BRUSSEL Prof. dr. R. Bijlsma, de nieuw benoemde buitengewoon hoogleraar in de praktische theologie aan de Neder landstalige afdeling van de Protestantse Theologische Faculteit in Brussel heeft zijn ambt aanvaard. De plechtigheid had plaats in het Schotse kerkje dat ligt in de ouurt van het Terkamerbos. Onder de honderden belangstellenden waren talrijke gemeente leden van dr. Bijlsma die predikant is in De Bilt. Ook burgemeester K. Fabius >'an deze gemeente was naar Brussel getogen. Prof. Emile Hoyois, president van de raad der faculteit, installeerde de nieuwe hoogleraar. Vervolgens hield prof. Bijlsma zijn rede, die ging over „De bijbel in de kerk", met als onder titel „vrijheid en ge bondenheid binnen het kerkelijk gezag".

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5