varia Nieuwe „Haarlem te water gelaten Wasmachines - Centrifuges Lijst van archeologische monumenten Aanvaring bij het lichtschip „Goeree" Twee schooljongens liftten naar Vaals De „Pollux" in zijn element Maggi-Idee No. 1 Maggi-Idee No. 2 doppertjes/worteltjes V. *>:v-- koopt hebt U een ^^"asBBss heerlijk maal in een wip klaar. Maggi-Idee No. 3 Maak Maggi Minestrone w *v sl In de afgelopen nacht omstreeks kwart voor een zijn twee schepen anderhalve mijl ten noorden van het lichtschip Goeree met elkaar in aanvaring gekomen. Het waren het Noorse schip „Gerolda" en het Engetse „Laomedon". De „Gerolda", die opweg was van Rotterdam naar Antwerpen, liep zware schade aan stuurboordzijde op. Het schip is naar Rotterdam teruggekeerd. Geen van beide schepen heeft om assistentie ver zocht. De „Gerolda" meet 11.430 ton en de „Laomedon" 7.864 ton. Twee Velsense schooljongens, wonende in Velsen-Noord, hebben hun ouders in grote ongerustheid gebracht. Dinsdag zijn zij niet naar school gegaan, maar hebben aan de kant van de weg gestaan in de hoop dat een automobilist hen zou mee nemen. De hoop werd vervuld. De knapen kregen een lift tot Vaals. De Velsense po litie trof dinsdagavond omstreeks half tien twee jongensfietsen aan nabij de Vel- ser tunnel. De schooltassen zaten nog achterop de fiets. Vannacht om half een werd mededeling ontvangen dat de ko ninklijke marechaussee te Vaals de twee jongens had aangetroffen en meegenomen. Advertentie ALLE GOEDE MERKEN PRIMA CENTRIFUGE 149.- Volle garantie. - Betaling in overleg WISKER MARKTPLEIN w TELEFOON 4262 BROMFIETSER BOTSTE TEGEN FIETSER NABIJ SPUISLUIS Op het fietspad nabij de Spuisluis te IJmuiden is dinsdagavond omstreeks half elf een bromfietser in de bocht tegen een fietser gereden. Na evén versuft te zijn geweest reed de bromfietser huiswaarts, doch nabij de Zuidersluis werd hij ander maal onwel. De ongevallendienst heeft het slachtoffer naar huis gebracht. Het bleek dat de man een hersenschudding had op gelopen. Noors bezoek. Van 17 tot 21 februari zal het Noorse adelborsten-opleidingsschip „Haakon VII" (1800 ton), een bezoek bren gen aan Rotterdam. Er zijn 16 officieren, 90 adelborsten en 120 schepelingen aan boord. In de binnenkort te houden vergadering van de Provinciale Staten van Noordhol land zal een voorstel van Gedeputeerde Staten aan de orde komen aan prof. dr. W. Glasbergen te Amsterdam opdracht te ge ven tot het samenstellen van een voor lopige lijst van de in de provincie gelegen te beschermen archeologische monumen ten. Ter toelichting delen Gedeputeerde Sta ten mee, dat de onderhandelingen over de aankoop van een prehistorisch grafheuvel- necropoo] te Zwaaedijk een teleurstellend verloop hebben gehad. Daarom heeft prof. Glasbergen in overweging gegeven bedoel de grafheuvelnecropool zo spoedig moge lijk op de lijst van te beschermen archeo logische monumenten in Noordholland te plaatsen. Ook heeft hij zich bereid verklaard een voorlopige lijst van te be schermen archeologische monumenten in Noordholland samen te stellen. Wanneer de lijst zal zijn samengesteld zullen Ge deputeerde Staten voorstellen indienen de daarin vermelde monumenten te bescher men, zolang dat nog niet het geval zal zijn volgens de Monumentenwet. (Van onze Haagse redacteur) Zachtjes gleed dinsdagmiddag de IJM 9 „Haarlem" bij de N.V. Sleephelling Mij. Scheveningen langzaam het water in. De tewaterlating werd verricht door me vrouw N. Korbee, de echtgenote van de nieuwe schipper. De „Haarlem" is reeds het vierde schip van de Rederij v/h J. C. Pronk in IJmuiden, dat in Scheveningen werd gebouwd. De „Haarlem" is het ze vende schip van deze rederij. Over drie maanden zal de IJM 9 in de vaart komen. Voor die tijd moet de op bouw nog voor een groot deel worden aan gebracht en de radar en radio-telefonie worden geïnstalleerd. Het schip ging zon der een streek verf het water in, maar zal spoedig weer op de helling gaan. De eerste sleephelling wordt namelijk weer door een ander schip in gebruik geno men. De IJM 9 wordt uitgerust met een Deutz-motor, heeft twee ruimen, één ge koeld voor 2000 kisten vis en het ander voor het opbergen van vaten en kisten. De lengte is 43,28 meter, breedte 7,20 en hoogte 4 meter. De rederij Celton uit Douarnenez heeft bij de kreeftwerf in Concarneau een dertig meter lang vriesschip voor kreeften be steld. Het schip krijgt een vriestunnel en een laadruim voor 1,5 ton ingevroren kreeftenstaarten. De Nederlandse kustvaarder „Democraat" uit Groningen die bij Whitby een rots raakte en daardoor een gat opliep, is door de vissersboot „Pilot Me" in de haven van Whitby binnengesleept, terwijl de beman ning van de Democraat uit alle macht de pompen bediende. Een mosselvisser met pensioen uit Guardbridge in Schotla*nd heeft bij zijn dood 6630 pond nagelaten, aldus „Fishing News". In het Britse Lagerhuis heeft de onder secretaris van Buitenlandse Zaken meege deeld, dat men het IJslandse gouvernement heeft gewezen op de Britse haast. Groot- Brittannië wil een snelle beslissing en men oefent druk uit op IJsland, teneinde bin nen enkele dagen een positief antwoord van de IJslandse regering te krijgen. (Fishing News). Op de volkshogeschool „Allardsoog" te Bakkeveen wordt op vrijdag 3 en zaterdag Bij A. Vuyk en Zonen's scheepswerven te Capelle aan de IJssel is te water ge laten het voor rekening van de firma Re- thymnis and Kulukundis te Londen ge bouwde motorvrachtschip „Pollux". De afmetingen van het schip zijn: leng te over alles 155,30 m., lengte tussen de loodlijnen 143,25 m., breedte 19,70 m., hol te tot bovendek 12,50 m. en holte tot tus sendek 9,^5 m. Het draagvermogen is 14.000 dw. Het schip is versterkt voor het vervoeren van zware lading. Elk lid van de bemanning beschikt over een eigen hut. Het schip wordt voorts voorzien van een volledige inrichting, welke het geschikt maakt voor het bevaren van de St. Law rence Seaway in Canada. De hoofdmotor van de machineinstallatie is een diesel motor van 7200 pk. 4 maart de dertiende visserijbijeenkomst voor Waddenzeevissers gehouden. Drs. R. Boddeke van het Rijksinstituut voor Vis- serijonderzoek zal een inleiding houden over het onderwerp „Hoe kunnen wij de garnalenvisserij verbeteren?" De heer J. Piebenga zal spreken over zijn bezoek aan IJsland, er zal een film over een redding aan de IJslandse kust worden vertoond, en ook zullen films over de visserijdagen van II ..lingen en Urk worden gedraaid. Een forum besDrc^kt de mogelijkheden van de "arnalrn- en kleine zeevisserij in het noor den des lands De heer B. Poortman spreekt over ..Coöperatie in de visserij". makkelijke MAGGl-TIP - voor de vrije zaterdagen Hier is een eersteklas idee voor een makkelijke en bijzonder geslaagde soep. Koop 1 Zilverzakje Maggi Groentesoep en 1 Zilverzakje Maggi Kippensoep. U neemt 2 liter kokend water en U strooit er de inhoud van de beide zakjes in. Na een kwartiertje zachtjes koken (soepballetjes desgewenst laten meepruttelen!) hebt U een smakelijke en opwekkende week-end soep voor de hele familie. Dit recept is ook ideaal als U eters krijgt, want dan heeft U royaal voor iedereen een heerlijk soepje vooraf. En niets stimuleert de eetlust zo plezierig als een opwekkend bord soep. Recept van Mevrouw M. A. Eijkhout-Jansen, Gerardsweg 19, Nijmegen. Een blik haring in tomatensaus op een schaal ledigen. De tomatensaus er overheen leggen. Dan van Maggi Eisoep een sausje maken - en dit over de tomatensaus doen. Die tomatensaus ^-**5 met die eisaus „doen" het heerlijk. We eten er b.v. doperwtjes, worteltjes etc. bij met puree. De kinderen zijn hier dol op en noemen het „Maggi-vis". (Mevrouw Eijkhout-Jansen ontvangt voor haar suggestie een snelkookpan) Hebt U vis over van vrijdag (koopt U maar gerust iets royaler!) dan hebben we hier een verrukkelijk recept voor U. Koop een Zilverzakje Maggi Eisoep met tuinkers. Maak ze klaar volgens de gebruiksaanwijzing en roer intussen 30 g bloem met 1 dl koude Goudbouillon tot een mooi glad papje. Dat voegt U onder voortdurend roeren bij de soep en een paar minuten later hebt U een kom heerlijke gebonden saus. Een saus die uitstekend pa^t bij wit^^^ Maak een smakelijke fÊMiMïit Italiaanse maaltijd! klaar volgens de gebruiksaanwijzing. Doe er wat balletjes door of 2 eetlepels fijngehakte jm peterselie vlak voor het SY u opdoen. Ook kunt U A Jij» een paar gesnipperde M uitjes of 2 gesneden en JHk l licht gefruite preien in T de Minestrone doen. Als de soep heerlijk gebonden is doet U ze goed heet op en strooit er naar smaak flink wat geraspte oude kaas over. Met wat stokbrood of sneetjes brood is dit een maaltijd die staat in de maag! De Heer W. J. Maresch, Osdor- perban 65, Amsterdam, zegt: Nu ik zaterdags vrij heb is het zo fijn er samen op uit te gaan, winkelen of naar buiten. Mijn vrouw hoeft zich om het eten niet te bekommeren want ze maakt in een wip de heer lijkste dingen met Maggi Minestrone. Ik ben dol op die soep! Een raad. Bewaar vooral deze recepten. Er volgen nog veel meer tips en raadgevingen. Voordat U het weet hebt U een kookboekje vol goede ideeën. Hebt U zelf nog andere, nieuwe voorstellen, zend ze dan aan Marian Berg, Postbus 8043, Amsterdam, en U krijgt een aardige verrassing als ze gepubliceerd worden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6