Waterschade aan bloembollen is gauw nauwkeuriger te bepalen Havenberichten tmm Propaganda SPOR T IN DE aankomend kantoormeisje LOEKDtnSLOOT Huwelijks reportages Kwekers zijn nu nog zeer onzeker IJtnondverenigingen vandaag en morgen I Dit jaar nog catalogus van Bibliotheca Rosenthaliana Loodgieters- en Eiectriciteifswerkzaamheden PERÉE Feestje voor boven de 80 Ouwehand's Rederij en Visverwerking Oogst van de straat Alarmsirene voor de reddingbootbemanning t m Zij blazen altijd in glas Voorlichtingsavond Jonge kerk bijeen Bart L. Joris (Van onze medewerker voor bloembollencultuur De lente komt in de bollenstreek met rasse schreden nader. Op de velden lopen de arbeiders ijverig met riet te slepen, dat ze van de bollen halen. Overal ziet men al groene rechthoeken zich tussen het dorre riet aftekenen. De nar cissen steken hun neus boven de grond en het riet uit. Gele krokussen bloeien soms al. Door het tellen van de neuzen krijgen de kwekers zekerheid over de zo kwellende vraag, hoe groot de waterschade zal zijn. Het is in de winter zo nat geweest, dat zelfs de beste grofkorrelige tuinen soms blank stonden Het water was wel weer gauw verdwenen, maar het had er toch maar gestaan. Er is dit jaar wel gebleken, hoeveel de eerste klas bollengronden voor de kweker waard zijn. Advertentie Op korte termijn vragen wij een Zij, die vlot en accuraat, eenvoudige kantoorwerkzaamheden kunnen ver richten, verzoeken wij schriftelijk te solliciteren. Het is te begrijpen dat vele gesprekken worden beheerst door de vrees voor water schade. De bloembollen, die nu nog niet eens met hun neuzen boven de grond zijn, zijn vermoedelijk al lang in het buiten land verkocht. Op het ogenblik trekken misschien wel tweeduizend vertegenwoor digers door Europa en Amerika om de bloembollen aan de man te brengen, er is een code bij deze felle concurrentie ge groeid, dat men de aantallen levert die men ook verkocht heeft. Onverschillig of er te veel of te weinig bollen zijn. Verle den jaar waren maar nauwelijks voldoen de bloembollen. Het Produktschap voor Siergewassen beeft wel vergunning gege ven om van tulpen en hyacinten tien per cent en van narcissen zeven percent meer op te planten dan verleden jaar, maar dank zij de activiteit van de afdeling sta tistiek van de Keuringsdiensten weet men nu dat er maar zeven percent meer aan hyacinten is uitgeplant en maar drieën half van de narcissen. Nu plegen de kwe kers van hyacinten meestal wel te beschik ken over de allerbeste gronden, waar men niet zoveel last van het weer heeft. Ook dank zij de zorgen van het voortreffe lijke, zeven eeuwen oude Hoogheemraad schap Rijnland, dat een uitstekende grond waterstand probeert te houden. Voor de voorraad hyacinten is men dus niet zo bang. Des te meer is men dat voor de nar cissen. Deze worden meestal eind septem ber begin oktober geplant en hebben dus enorme hoeveelheden water langs zich heen voelen stromen. Dat kunnen ze ver dragen, als ze er maar niet in moeten blijven staan. En dat schijnt op de min der goede tuinen vrij veel te zijn gebeurd. Al in november begonnen de eerste ge ruchten te komen, dat de wortels van zeer vroeg geplante narcissen begonnen te rot ten. De berichten zijn voortdurend meer alarmerend geworden. Vooral de narcis sen op Texel schijnen enorm veel te lijden hebben gehad. Dit én de geringe uitbreiding van het areaal en een stijgende verkoop, als ten minste de lijn van de laatste jaren door gaat, maken de situatie in de narcissen- teelt niet bijzonder rooskleurig. Een licht puntje is er nog: vele kwekers zijn over geschakeld naar de meer gevraagde ras sen. Deze brengen al enkele jaren flink geld op, vooral de trompetnarcissen en die gaat men dus opplanten. De tulpen wor den geregistreerd door het Produktschap voor Siergewassen. Hoeveel hiervan meer is opgeplant is nog niet bekend. Dat zal men vermoedelijk pas begin april weten. Onoverzichtelijk Waf Betreft de tulpen is de toestand uitermate onoverzichtelijk. Deze bollen worden over het gehele land verspreid geteeld, op de allerbeste zandgronden in in Zuid-Holland en Kennemerland op de kleigronden. Op de zandgronden zal alles wel normaal zijn, neemt men aan. Maar op de minder goed doorlatende gronden, zoals de echte geestgrond, zavel, klei en zand en de zuivere kleigronden is dat nog zeer de vraag. Er zijn kwekers geweest die niet op hun tuinen konden komen, zo eind oktober en november, laat staan er bollen konden planten. Zij hebben soms tot januari moe ten wachten. Het is wetenschappelijk be wezen dat de tulpen in november moeten worden geplant om de beste oogst te ge ven. Deze kwekers hadden misschien nog geluk, want de grootste hoeveelheid wa ter hebben deze tulpen net niet gehad. Vele kwekers die wel vroeg konden planten, lopen met de angst in het hart over hun velden. Vooral zij die afhanke lijk zijn van de waterlozing via het Noord hollands Kanaal. Het Noordhollands Ka naal stond dikwijls zo hoog, dat er niet gemalen mocht worden, zodat de lande rijen bijzonder vochtig werden. Nu pro beert de kweker al vast te stellen of zijn bollen verdronken zijn. Hij graaft ze uit, bekijkt de wortels en stopt ze terug. Door zulke steekproeven weet hij al iets. Som migen weten al veel. In Koegras bij Den Helder is de toestand vrij somber. Er zijn percelen waar niet alleen de wortels ver rot zijn maar ook de bollen! Er wordt echter een plan opgesteld om bij Zaan dam en Den Helder een gemaal te bou wen, zodat er een betere waterlozing zal komen. Het is een schrale troost, die de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur zaterdag in haar blad aan de leden kon geven. Intussen lopen de tweeduizend vertegen woordigers bollen te verkopen en niemand weet wat er uit de grond zal komen. Er zijn al optimisten die ze verkopen tegen de prijs, die de kwekers nu vragen en die ook door de exporteurs wordt betaald. Dit is het beroemde en beruchte gokken a la baisse. Het ongeluk is dat een man vele andere exporteurs dwingt om ook zo laag mogelijk te verkopen. Er worden al ideeën geopperd om ze kerheid te krijgen. Eén daarvan is het houden van een enquête onder de kwe kers, teneinde de schade, of beter gezegd: de meer of minder voorraad straks, vast te stellen. „Maar", zeggen andere kenners van de streek „Veronderstel dat de kwe- kers allemaal erg somber gestemd zijn? Hoe hoog worden de inkoopprijzen dan?" Afwachten, oren en ogen wijd open zet ten, is het enige devies. Nog een paar weken en dan zijn de groeiende bollen duidelijk zichtbaar boven de grond. Postbus 5 Advertentie De 103-jarige mevrouw Marie-Jeanne Herrebosch heeft in het restaurant van een warenhuis in Brussel, waar zij vroeger heeft gewerkt, een feestje gegeven voor 103 genodigden allen boven de tachtig jaar. Mevrouw Herre bosch <l.) Het zich nog verleiden tot een walsje met haar schoondochter. LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Met een kapitaal van 5 min., ver deeld in 46 preferente en 9954 gewone aandelen van 500, is te Katwijk opge richt Ouwehand's Rederij en Visverwer king n.v. Deze n.v. beoogt onder andere het uitoefenen van de zeevisserij en de handel in en verwerking van zowel haring als andere vis. Van het kapitaal is bij de drie oprichters de heren D. Ouwehand A zoon, A. Ouwehand en N. Ouwehand 1 min. (40 preferente en 1960 gewone aandelen) geplaatst. Volstorting geschiedt door inbreng van de door de drie op richters, die tevens de directie van de nieuwe n.v. zullen voeren, tot 1 september vorig jaar gezamenlijk onder de naam Ouwehand's Haring- en Zeevishandel uit geoefende haringhandel en haringver werkingsbedrijf en de door de heer D. Ouwehand A. Zoon tot dezelfde datum onder de naam Reederij D. Ouwehand voor eigen rekening uitgeoefende rederij. Bij de politie te Velsen is aangifte ge daan van de volgende gevonden voorwer pen: contactsleutel. 1 pr. witte kinder san dalen. zwarte motorwant, zwart gelakt herenrijwiel, wollen want. herenpolshor loge, ring met sleutels, kettinkje met sleu tels, sjaal, jonge poes, etui met kam en spiegei, vulpen, zwarte jongensschoen 1., badtas met inhoud, fietstas, wandelwagen tje, kinderwant, etui inhoudende potloden en'vulpen, portemonnee met inhoud, auto ped, blauw glacé handschoen, wieldop, wandelstok, 1 pr. rolschaatsen, strandbal, fietspompje, ceintuur- huissleutel, basket- balschoen, deksel van J.L.O.-bnl in etui, zijden sjaal. 1 nr. bruine dameshandschoe nen, zwabber en kinderhandschoen. Deze voorwerpen zijn terug te halen elke zaterdag van 12 tot 13 uur aan het hoofd bureau van politie alhier. j Wanneer de juiste toon daarvoor gevon den wordt zal binnenkort op het seinhuis in Scheveningen een sirene geplaatst wor den, die in geval van alarm de beman ning van de „Dorus Rijkers' (die zal I worden vervangen door de „Brandaris van Terschelling) zal waarschuwen. Daarmede zal dan een einde zijn geko men aan een kwestie die al meer aan twee jaar in behandeling is geweest. Tot I nog toe worden de leden van de reddings brigade gewaarschuwd door schipper Si- I mon den Heyer, telefonisch of op andere wijze. Op het ogenblik is Gemeentewer ken van Den Haag in samenwerking met de kustwacht bezig om de sirene een ge heel eigen geluid te geven, zodat er geen verwarring kan ontstaan met sirenes van I fabrieken, brandweer, politie, ziekenauto's e.d. Voor een snelle waarschuwing van de reddingbootbemanning lag het aanvanke lijk in de bedoeling hun allen een telefoon te verschaffen, maar de aanleg hiervan zou zo lang duren, dat men zijn heil ge I zocht heeft in een sirene. HAVENVERKEER AMSTERDAM I In de week van 5 tot en met 11 februari zijn in de hoofdstedelijke haven aange- komen 153 schepen (438.936 b.r.t.) en ver trokken 159 schepen (418 974 b.r.t.). WOENSDAG 15 FEBRUARI Kennemer Theater, „De avonturen van Panda", AVRO-jeugdtournee. Bloemlust, Heemskerk, 19—21 u.: schil derijententoonstelling Otto van Rees. Raadhuis, 19.30 u.: Vergadering gemeen teraad Velsen. DONDERDAG 16 FEBRUARI Hervormd Jeugdgeb.. IJmuiden, „Oem- bawa", door „Advendo". R.H.B.S., Briniostr. 16, IJmuiden, 20 u.: causerie over middelbare school voor meis jes. Du Commerce, IJmuiden, 20 u.: lezing over zeesleepvaart en berging voor Ont spanningsvereniging PTT. Zomerlust, Santpoort, 20 u.: Cabaret „De Pompadours" voor de bejaarden. Bloemlust, Heemskerk, 1417 u. en 19 21 u., schilderij tentoonstelling Otto van Rees. Rotterdam; Congokust, Antwerpen; Anme Nubel, Hamburg; Esso Emden, Bremen; Bouca, Le Ha vre; Roerdomp, Rochester; Wexford, Rochester, ledig Zaandam; Nysa, Hamburg, iedig 1[Jmuiden, Waverstroom. Liverpool; Bucklaw, Rouaan, Slaw no, Stettin; IJssel, Rotterdam; Nancy Lee Kotka. Woensdag kwamen in IJmuiden aan. Lasbek Rotterdam: Metropole. Swansea; Pergo, Wey mouth, ledig IJmuiden: Peregrine. Felixtowe, Schinkelstroom, Huil; Ouwerkerk, Rotterdam, Essen, Antwerpen; Draco, La Palice. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden; Karl Gun- ther Losche naar Valencia, walsmateriaal van IJmuiden; Leeds, Goole; Albert, Hull, bijlegger IJmuiden; Milly, Norrkoping; Jan Kreumer, Col chester: Madjoe, Antwerpen; Rawind, Gent, Brouwersgracht, Antwerpen; Enrico Telesio, Pe zische Golf; Ciudad de Cucuta, Le Havre; Belgia, Antwerpen; Ardeas, Rotterdam; Freshfield, Rot terdam- Hinde, Londen: Ladon, Rotterdam; Gero, Londen: Calvijn, Berwick, kunstmest van IJmui den; Sitaka. Rotterdam; Flottbeck, Hamburg, Eemstroom, Londen; Zaanstroom, Leith; Libena- kust, Antwerpen; Rijnstroom, Londen; Royai Board, Sundsvall, ledig van Zaandam; Alexan dres Tsavliris, Ghana. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Texel- stroom, Hamburg; Vesta, Rouen; Esso Emden, Hamburg; Saltvik, Norresundby; Havelland, Bre men; Dievertje, Huil; Renovatie, Goole, kunstmest van IJmuiden; Montferland, Bremen;,, tejri, Bremen; Statenlaan, Londen;. kt Advertentie Gas- en Waterfitter KENNEMERLAAN 9 TEL. 5271 Installateur P.E.N De Bibliotheca Rosenthaliana een on derdeel van de Gemeentelijke Universi teitsbibliotheek te Amsterdam zal, on- voorziene omstandigheden daargelaten, dit jaar de resterende delen van haar syste matische catalogus voor de druk klaar hebben. De publikatie van deze catalogus moest na het verschijnen van vijf deeltjes in 1940 worden stopgezet. In de nieuwe delen vindt men de titels van boeken over geschiedenis, sociologie, antisemitisme kortom over allerlei wat op het Jodendom betrekking heeft. Voorts is men bezig om de catalogus van de hebraica, werken met hebreeuwse letters gedrukt, te reorganiseren. Vee! hebraïsten zijn beter op de hoogte mei de titels van hebreeuwse boeken dan me! de namen hunner auteurs. Dit betekent dat de Bibliotheca Rosenthaliana voor haar hebraica niet kan volstaan met een alfabetische catalogus van de namen der schrijvers en een systematische, waarin de onderwerpen staan aangegeven, maar dat zij ook nog een derde nodig heeft en wel op de naam van het boek. Als derde activiteit zij vermeld, dat df Bibliotheca Rosenthaliana een serie publi- katies begint van manuscripten uit eigen verzameling onder de titel: „Publications of the Bibliotheca Rosenthaliana". Het eerste exemplaar van deze serie zal zijn „Das Schemuelbuch des Mosche Esrim Wearba ein biblisches Epos aus dem XV. Jahrhundert", tekstcritisch bewerkt door Felix Falk, in twee delen. De Bibliotheca Rosenthaliana werd in 1880 aan de gemeente Amsterdam overge dragen door baron Georg Rosenthal, die haar van zijn vader had geërfd. De boe kerij omvatte toen 6000 delen, en op het ogenblik telt zij circa 40.000 nummers waarvan zeer vele uit meer delen bestaan Vrijwel elk gebied, waarmee de Joodse geest zich heeft beziggehouden is in de Bibliotheca Rosenthaliana vertegenwoor digd. De Bibliotheca Rosenthaliana is ook veel unieke boeken rijk uit diverse lan den en verschillende eeuwen. Zo telt zij een dertigtal wiegedrukken, onder andere „Die Heylighe Bevarden tot dat Heylighe Grafft in Jerusalem" van Bernh. von Breidenbach, dat enige jaren geleden is aangeschaft. Voorts bezit zij bijna 500 ma nuscripten waarvan de oudste een talmu- dische codex uit de dertiende eeuw is. Werknemers bij een glasindustrie in Mainz hebben een trompetterskorps opgericht van glasblazers met glazen instrumenten. De glazen trompetten hebben dezelfde capaciteiten als de metalen instrumenten, alleen klinkt het geluid iets helderder. Het devies van het korps is: behandel de instru menten mee zachtheid. Advertentie KENNEMERLAAN 5 (bij de brug) In samenwerking met de tuinbouwvoor- lichtingsdienst houdt de veiling Kenne merland vrijdag 17 februari in zaal Nij- man te Heemskerk een voorlichtingsavond. De heer W. H. Houtwipper spreekt over chemische onkruidbestrijding in aard beien, de heer J. C. Muyen over een der gelijke bestrijding in andere gewassen en de heer J. Beentjes over de teelt van schorseneren. Verder wordt een film over het boerenleenbankwezen vertoond. In de Hervormde kerk „De Opgang" te Beverwijk vindt op donderdag 16 februari een bijeenkomst plaats van de Jonge kerk. Kapitein Bosma van het Leger des Heils zal het een en ander vertellen van zijn werk. Terwijl u en ik nog diep in de jaskraag ver scholen zitten en de de pressies van Schotland (altijd regen, nooit whis ky....!) over onze tors laten gaan, zijn de reis- jongens al druk bezig ons voor te schotelen, wat we straks allemaal op Majorca, in Lugano, Rome en de Dolomieten kunnen beleven. Getuige hun reisfolders althans, waarvan ik de eersten reeds binnen heb. Smul len maar. Er is nooit een foto bij, waar van natte ellende bijeengeregende toeristen onder een af dak samenhurken. (En fin, op ónze folder-foto's is het ook altijd eeuwige lente). Ook nooit, ter aanbeveling van de win tersport, een foto van 'n tros skiliefhebbers met een ingegipste poot, in de hoogte wijzend, rich ting Hahnenkamm. Maar wie, met mij, deze week een ogenblik op het Haarlemse NS- station verwijlde, heeft daar een momentopname kunnen zien van het na gebruik". Uit de trein strompelde, aan vele kanten door robuste spoormannen onder steund, een paar weken bergsport. Op het perron was reeds een dikke koffer gedeponeerd, waaroverheen twee ski's waren gedrapeerd. Daar achter stond zij nu. Een mooi bruin snoetje, een kwiek leren jasje met de bekende exotische berg- etiketten en daaronder één normaal en één gi gantisch, dik, zwaar, wit gipsbeen. En vreemd; ik consta teerde onder de wach tende reizigers niet het bekende gevoel van deel neming, maar meer van ingehouden leedver maak. Zoiets van, ja- zus, dan-mot-je-'t-maar- niet-doenKennelijk had ze het gedaan en niet zo best ook, en daar droeg ze de opzichtige sporen van Het juf je zelf was er ook een beetje verlegen onder, want die mooie zonoverstraalde gelaats tint ondervond een he vige inflatie van dat gi gantische witte been. Ongelukkigerwijs lopen er dan altijd in de omge ving individuen, wier le vensopvatting zich door het uiterlijk al laat ka rakteriseren: hoed luch tig achterover en een dikke afgesebbelde si gaar tussen neus en kin nebak. De man bedoelde het misschien goed, maar hij kwam uit de hoek met: „Lekker sneeuw- ballen gegooid, zeker...?" Terwijl ze lachte als een boer die ski-pijn had, bood hij toch aan haar te helpen. Dat hoefde niet, gebaarde ze, want ze werd afgehaald doch was te vroeg gekomen. Toch oordeelde ze net beter met haar uitrus ting naar een bank te strompelen en daar, wat minder opvallend, de propaganda voor de ski- sport voort te zetten. Zo kwam ze naast mij te zitten, oogjes omlaag en het gekwetste been om hoog. Toen zag ik pas goed, waarom het gips op af stand zo groezelig had geleken. Er stonden al lerlei handtekeningen op, soms met hele opdrach ten. Het waren bijna al lemaal landgenoten ge weest die als u mij vraagt naar aard en ge woonte van deze ski- nood weer een mooie zuil hadden gemaakt. Dus stond daar onder meer op geafficheerd: „Groeten aan Holland, Mies". Dat was er een die op prentbriefkaarten had willen bezuinigen. Verder een massa lees bare en onleesbare (rond gips schrijft niet zo best, weet u) handtekeningen Wimmen en Hansen, Marijkes, Nellies en Ka- rins. Iemand, kennelijk uit het land van Goethe, Heine en Schiller, had zich in pcëzie laten gaan en had vereeuwigd: „Trotz Prothese, doch schön gewesen". Ik kreeg de lust ballpoint te grij pen en daaraan toe te voegen: „Aber mit un- verletzten Knochen. besser davon gespro- chen" Maar als zo vaak: ik beheerste mij en las verder. Er stond ook een bood schap op van het hotel, in de trant van: Op de ski of in het gips, laat Hotel-Zus-en-Zo uw gastheer zijn. Dan "an een heer wiens voor naam ik ontcijferde als „Toni" en die kennelijk de skileraar was ge weest, stond er de ont boezeming: „Ob man es lernt oder nie, einmal getan, ewig Ski". Der Herr Skilehrer moest ten slotte aan zijn win keltje denken, toen dit kneusje de wereld weer introk. Mijn ontcijfering van de lectuur werd onder broken door een heer die zijn geschonden have kwam opeisen. Hij draal de er beslist niet lang mee, want met twee lat ten op zijn nek en strom pelend gips aan de arm voelde hij zich kenne lijk opgelaten. Toen zij oprees, zag ik de grootste handtekening van alle. met in mach tige streken neergeschre ven: ..Bis nachtes Janr!" Die zal wel van de dokter zijr geweest.... Schaken 1 Handbal Mede als gevolg van de vele bondswed- Bestuur en jeugdcommissie van de hand strijden vordert de competitie bij de bal vereniging „IJmond" hebben reeds schaakclub Pat Mat slechts langzaam. In enige keren ervaren, dat het klaverjassen de eerste afdeling staat clubkampioen M. voor velen een zeer geliefde ontspanning P. Suiker nog steeds op de eerste plaats, is. Deze ervaring heeft dinsdagavond op- maar hij wordt daar toch wel ernstig be- nieuw vele liefhebbers(sters) in het sport- dreigd door zijn voorganger J. Zoontjes, paviljoen „Watervliet" bijeengebracht, Deze voelt er kennelijk wel wat voor zijn want ten behoeve van de zeer uitgebreide titel te heroveren. Het lijkt niet waar- IJmond-jeugd, die de handbalsport is toe- schijnlijk dat één der andere spelers nog gedaan, was er weer een open klaverjas- in staat zal zijn een belangrijke rol te drive. De baten komen geheel ten goede vervullen. Daarvoor spelen Suiker en aan het werk voor de jeugd. Wil men deze Zoontjes te constant en de overige spelers I jeugd ook aan zaal wedstrijden laten deel- te wisselvallig. nemen en de financiële kant. die nu een- De laatste uitslagen zijn hier: P. Hart— maal ook aan uitwedstrijden is verbonden, J. Sonneveid 0-1, J. Rodenberg—J. Zoon- enigszins helpen verlichten, dan is er veel tjes 0-1, B. WulmsJ. Sonneveid 1-0, P. geld nodig. ZwartH. Bannenberg 1-0. De rangschikking in de eerste afdeling „IJmond" beurt dus een deel van de ziet er nu als volgt uit: geldelijke middelen uit deze en andere ontspanningsmogelijkheden. Het is daarom 1. M. P. Suiker 8 7 prettig voor de organisatoren dat men niet 2. H. Bannenberg10 7 alleen door talrijke belangstellenden wordt 3. J. Zoontjes6 51M gesteund, maar dat ook velen voor een 4. J. A. Rodenberg 9 5V2 prijzenregen zorg dragen. Dit was het stra- 5. A. Slings 9 mien, waarop de heer J. Smit gisteravond 6. P. Zwart 8 4 zjjn openingstoespraak borduurde. Er is 7. P Tijssen 8 3Vs zoals steeds gezellig geklaverjast en er 8. K. Comis 8 3 was zejfs na enjge toeren een zekere span- 9. J. Sonneveid (1) 9 3 ning omtrent de uitslag, die vooral tussen 10. P. Hart (1) 9 3 de nummers 2 en 3 maar heel weinig in 11. D. G. Huygen 9 2 /t DUntental verschilde. 12. B. Wulms 9 2Vü De uitslag werd: 1. C. de Vries 4923 pun- ,n 5-x waM" terwijl de zes laaggeplaatsten met de zes De marsenprijs was voor de heer C. de besten uit de tweede afdring een meu VrJeg met 4 marsen en de poedelprijs ging groep vormen. In deze tweede groepbe- 2R1R ten naar de heer j Boom. schikken momenteel Schepel, Schroder, Beentjes, Van Voorst Vader, Janssen en De Haas over de beste kansen aan het einde van de eerste speelhelft aan de goede kant Advertentie van de scheidingslijn te komen. In de derde |fA||AF||iiEnin||TIC afdeling delen Alting en Mostertman de K U U O t N K C T A I) A I IC lakens uit. Burger. C. Cramer en Wortel- boer zijn de favorieten in groep 4. Bij de SNEL en VAKKUNDIG jeugd zijn het De Swart en Kuys die een BRANDWIJ K vooraanstaande rol spelen. Vanavond wordt in het Statenhuis in KENNEMERLAAN 155 Beverwijk de competitie voortgezet. Velser Sportweek Korte visserijberichten De Velser Sportweek wordt dit jaar door I de Velser Sportstichting gehouden in de Pe uitvoer van visconserven bedro .g in 1(1 tnt 17 11,ni 196°. volgens voorlopige cijfers van net Evenzeer als vorige jaren zullen in de produktschap, 12.634 ton voor een waarde verschillende delen van de gemeente Vei- van 15,8 miljc^n In 1959 waren deze tota- sen diverse sportdemonstraties worden ge- len respectievelijk 13.879 ton en 18,4 nul- houden door de verscheidene verenigin- joen. De gunstige ontwikkeling in de mossel- De hoofdschotel zal worden gevormd sector heeft zich ook in december onver door de op Schoonenberg" te spelen voet- minderd voortgezet. Niet minder dan 9283 balwedstrijd tussen de winnaars van de ton mosselen werden aangevoerd ter waar in twee poules ondergebrachte Velser- de van ruim 1 miljoen. De Waddenzee amateurvoetbalelftallen, zoals wij reeds leverde 7627 ton, de Zeeuwse percelen 1656 eerder meldden ton. De uitvteor bèdroeg 7973 ton voor 1,7 Vorig jaar was Stormvogels 3 winnaar miljoen. Uitgevoerd werd naar België (2209 en eindigde de tweede klasser VVB uit ton) en Frankrijk (5724 ton). In december Velsen-Noord op de tweede plaats. Mis- 1959 waren de uitvoertotalen respectieve- schien worden nu de rollen omgekeerd. lijk 7183 ton en 1,5 miljoen. Voor de mosselconservenindustrie was Tafeltennis i960 een bevredigend jaar. Ruim 8000 ton mosselen werden verwerkt tegen 7200 in De tafeltennisvereniging VGZ heeft wei- 195g De uitvoer lag in beide jaren op onge- nig geluk gehad in de wedstrijden tegen veer hetzelfde niveau namelijk op 1150 ton respectievelijk Togido 3 in Haarlem en v00r een waarde van 1,7 miljoen. Johez 1 uit Haarlem. Wegens de afwezig- Qok de visconservenindustrie heeft ge heid van F. Deus moest VGZ het met in-I profiteerd van de onverwacht grote aan vallers doen. A. Th. Ales verloor in Haar- j voeren van verse haring in december. De lem van H. van Zwol. doch J. S. Hoogeweg produ^tie van haringconserven kon daar- maakte gelijk door van me]uffrou\v A. daar worden opgevoerd. De uitvoer van Lahey te winnen (1-1). Invaller I visc0nserven verliep bevredigend en be- verloor van G. Boot, maar nu zorgde droeg ^33 ton voor een waarde van 1,8 Ales voor de gelijkmaker (2-2). Hierna miljoen In december 1959 waren de uit voerde Togido 3 de stand tot 5-2 op In voertotalen reSpectievelijk 1163 ton en f 1,5 een spannende game tegen G. Boot met ni orfon' 8~^1 ïWRmtAmnnin (22 20) Togido In Hamburg-Altona zal voor vishal 3 20-20 doch Boot won (22-20).Togido I nieuwbouw kQmen De hal zal scoorde nog eens voor meerdere doeleinden kunnen worden Nog spannender was de strijd thuis tegen gebruikt. Er zal verse vis worden afgesla- Johez 1 waarin Ales won van Th. Bellaat, gen, maar ook kunnen voor filering be- jonez i, wd Reliant versleet» en stemde waren er een nacht worden be- fwtjS b.v,?d7enewB lonT nederlaag bracht (4-0). Doch VGZ had van diepgekoelde vis en haring zijn er weinig geluk. Ales en Wijker verloren, mogelijkheden. maar Hoogeweg won ook zijn derde game De Britse vangsten in de IJslandse wa- (5-2) Opnieuw misten Ales en Wijker hun teren werden in november verre overtrof- kansen (5-4), zodat de dubbel de uitslag fen door die in de Barentszee en aan de moest bepalen. Met 21-18, 18-21 en 15-21 Moermanskust. wist Johez 1 toch nog gelijk te komen Een enorme hoeveelheid zalmra is di Vv I jaar uit de kwekerijen in de staat Washing- De VGZ 1-heren moeten nu naar HBC2 ton naar zee gegaan. De produktie op de in XhÏÏT Waar miSSChi6n PUm het ^e^Hk der- WIn Akersloot heeft VGZ 3-heren kennis tien miljoen jonge zalmen van de zilveren gemaakt met Meertreffers 1. van welke variëteit, die men volgend jaar uit gaat ploes J Velseboer de sterkste speler was, zetten. die Vuist J Ales en D. M. Langeveld allen Slechts 300 seine-loggers nemen deel aan versloeg. Zij wonnen hun partijen wel van het winterharingseizoen aan de Noorse W J Kaandorp en P Admiraal. Met de westkust. Biologen verwachten dat het winst in het dubbel won VGZ 3 met 3-7. seizoen niet langer dan zes of zeven weken In Castricum kwamen de dames niet zal duren. Vorig jaar deden 4o0 schepen verder dan 2-8 tegen CSV 3. Gisteravond mee, het jaar daarvoor 600, de duur van behaalden de VGZ 2-dames door de dames het seizoen was in vorige jaren tien tot elf L. en T. Scheerman tegen B. Cornelisse de weken. Men neemt aan. dat het seizoen eerste twee scoringspunten van de com- slechte resultaten zal opleveren, en de petitie. RKTVV 1 uit Uitgeest won onbe- haringvoorraad nog enkele jaren zal ver- •dreigd met 8-2. minderen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9