Hera maakte een grote buis voor zandzuiger Hydra Inrichting vissersschepen weer aanleiding tot felle discussies Uitgaan in Haarlem A. R. de Boer L A. R. de Boer Italiaans bankstel VAN BREUKELEN Grote export van verse haring Heden geëtaleerd Vierjarig kind was een middag zoek Produktschapsprijs voor schipper Dobbelaar VAST TAPIJT MAAKT UW HUIS NOG MOOIER Woninginrichting VERSFUY Banketbakkersallerhande slechts ƒ1.- p. 250 gram VRIJDAG 17 FEBRUARI 1961 17 Landsteiner-plaquettes voor bloeddonors Het is een prettig-warme vloerbedekking, die uw meubelen beter doet uitkomen. Vast tapijt vraagt bijna geen onderhoud. MARKTPLEIN IJMUIDEN CONSTANT VERLOVINGSRINGEN 1 REDERS CONTRA C.K.V. IN PRODUKTSCHAP CONSTANT - VERLOVINGSRINGEN Aanstaande bijeenkomsten bestaande uit 2 fauteuils en 3-zits bank. Bekleed met Astrakan bekleding op schuimrubber. Fraaie kleurencombinaties. Eventueel te combineren met bijpassend teak bergmeubel. Let op kwaliteit en afwerking. Stel de hoogste eisen aan de constructie en vraag ons om uitvoe rige inlichtingen. (voor sfeer in uw woning) TONEEL MUZIEK AMATEURTONEEL VOLKSUNIVERSITEIT DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN LHZKN KN KATKN LH'/, KIN V r achtautochauf f eur aangehouden „Angelina" misschien vanavond vlot De Landsteiner-plaquettes. die uitgereikt worden aan personen die meerdere malen bloed hebben afgestaan aan het Nederland se Rode Kruis, zullen in de komende maand ook uitgereikt worden aan een aantal Velsenaren. De uitreiking ge schiedt donderdag 2 maart in het Patro naatsgebouw in IJmuiden-Oost. In aan sluiting hierop verzorgen „d'Oprechte Amateurs" een amusementsprogramma voor leden van de afdeling Velsen- IJmuiden van het Nederlandse Rode Kruis. Sibello-tapijt een edel- sisal in moderne kleuren 100 cm breed 7.25 K.V.T. Haarbouclê sterk tapijt 100 cm breed 1 5.75 K.V.T. Vérzetbouclé een vorstelijkbezit voor vele jaren. 16.50 „Strong" bouclé een nieuw en sterk synthetisch produkt 100 cm breed 10.90 Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 A II E U TEL. 6321 Bij de machinefabriek „Hera" in IJmui- den is een kolossale zuigerbuis gebouwd. Het gevaarte is 35 meter lang en weegt I 35 ton. De zuigbuis is voorzien van een schamierkoppeling, zodat hij „gestuurd" kan worden. De buis is dezer dagen van de fabriek I naar de Haringhaven gebracht, waar de zandzuiger „Hydra" al lag te wachten. De buis werd van de kant gehesen en I daarna in het water neergelegd, waar mannen met een vletje rondvoeren om de buis verder te bevestigen. De „Hydra" kan de buis met een bok I optillen en dankzij de schamierkoppeling hem naar de bodem van een rivier laten zakken, waar hij het zand van de bodem kan zuigen. De foto's tonen het transport per zware truck en het in het water leg- gen door de „Hydra". De aanvoer van verse haring heeft in januari 2,8 miljoen kilo bedragen. In IJ- muiden werden tot en met 11 februari 758.000 kilo aangevoerd. De gemiddelde prijs was 31 cent per kilo, zeer bevredi gend aangezien 22 cent de minimumprijs is. Alleen in IJmuiden is in januari wat doorgedraaid, namelijk 5000 kilo. Er is veel verse haring uitgevoerd naar West-Duitsland, en ook de visconserven- industrie heeft van de aanvoer geprofi teerd. De eerste Ausschreibung van 1 mil joen mark voor export naar Duitsland was vorige week bijna uitgeput. Van de twee de van 1.350.000 DM resteert nog 1.100.000. De export stokt namelijk langzaam, w; de verse haring betreft. Op de vergadering van het produktschap voor vis en visprodukten heeft de heer Van Dijk verder meegedeeld, dat de zee visserij zeer schraal is. De prijstendens is dan ook hoog, maar de besommingen laten door de geringe aanvoeren veel te wensen. Er is veel gefileerde schol naar Enge land gegaan, veel koolvis naar Duitsland en veel tong naar Frankrijk en België. Uit het globale EEG-invoercontingent is pas 430 ton geput. De export van oesters was in januari ruim een miljoen stuks meer dan vorig jaar. De voorraad ingele verde oesters is nu 450.000 stuks. De garnalenvisserij is belangrijk slech ter dan vorig jaar. Nu 145.000 kilo, vorig jaar 253.000 kilo. De prijs steeg maar wei nig, van 'f 2.93 tot 3.15. In het afgelopen jaar heeft Nederland 36,01 miljoen kg. pekel- en steurharing uitgevoerd, vergeleken met 36,36 miljoen kg in 1959, 39,81 miljoen kg in 1958 en 49,08 miljoen kg in 1957. De aangegeven baarde bedroeg in 1960 27,6 miljoen, in 1959 27,3 miljoen, in 1958 28,2 miljoen en in 1957 30,9 mil joen. De gemiddelde aangegeven waarde per kg netto beliep in het afgelopen jaar 77 cent, in 1959 75 cent, in 1958 71 cent en in 1957 63 cent. Naar België ging in 1960 9,94 miljoen kg, naar West-Duitsland 9.88 miljoen kg, naar Frankrijk 5,96 miljoen kg, naar Oost-Duitsland 2,46 miljoen kg, naar Is rael 2,07 miljoen kg en naar Noorwegen 2,0 miljoen kg. Van de geëxporteerde hoeveelheid kwam 42,85 percent uit Scheveningen, 27,58 pet. uit 'Vlaardingen, 25.89 percent uit Katwijk, 2,17 percent uit IJmuiden en 1,51 percent uit andere plaatsen. In het laatste kwartaal van 1960 be droeg de uitvoer 14,24 miljoen kg (vorig jaar 13,33 miljoen kg) en de gemiddelde aangegeven waarde 74 cent (onv.) per kg netto. „De heer A. de Boon is een demagoog. Hij heeft op een tijdstip, dat niet pas send was, dingen gezegd op een toon, die niet door de beugel kon. Op deze manier wordt het voor de bestuursleden van het Produktschap voor Vis en Vis produkten moeilijk om nog als gezamenlijke partners te werken". Dat zei gisteren de heer Th. Meyering uit Katwijk in de vergadering van het Pro duktschap in Den Haag als woordvoerder van de Katwijkse reders naar aanleiding van de critiek van de heer De Boon op de inrichting van vissersschepen. Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 TEL. 6321 De afdeling Heemskerk van het R.-K. Vrouwengilde houdt op woensdag 22 fe bruari een bijeenkomst. De heer' A. Dominicus liit Alkmaar zal een lezing met lichtbeelden houden over zijn reis naar Sicilië. De Gronings-Drentse vereniging „De Hondsrug" geeft op zaterdag 18 februari in ,,'t Centrum" te Beverwijk een toneel avond. Enige leden zullen opvoeren het spel ,,'t Meroakel woagentje". Hij hekelde het, dat de heer A. de Boon, secretaris van de Centrale van Zee varenden ter Koopvaardij en Visserij, in de vorige vergadering op de Nieuwjaars rede van voorzitter drs. Van- Dijk niet op de gebruikelijke wijze heeft gereageerd. „U hebt gesproken over onderwerpen, die niet in de vergadering van het produkt schap (een marktorganisatie, Red) thuis horen. U mag deze vergaderingen niet misbrui ken om ideeën te uiten, die u elders naar voren kunt brengen en misschien ook wel moet brengen. U moet het produktschap niet afbreken maar opbouwen." De heer Meyering meende, dat het. produktschap alleen maar kan werken als allen van het zelfde belang zijn vervuld. De heer De Boon had zijn antwoord onmiddellijk klaar. „Wij zullen niet af laten", zei hij, „waar de gelegenheid maar is, onze mening te zeggen als anderen mededelingen doen die niet stroken met de werkelijkheid." Hij zei dat hij zijn kritiek heeft geuit omdat de voorzitter in zijn Nieuwjaarsre de had gesproken over de accommodatie aan boord van schepen. „Het is in het be lang van de bedrijfstak als we trachten de geest, die helaas nog in de vloot bestaat, te veranderen. Deze geest is niet in het belang van de visserij". Geest van 70 jaar terug De heer De Boon wees op het vloot- overzicht, dat de directie van de visse rij heeft gegeven. Daaruit blijkU dat het grootste deel van de schepen nog dateert van veertig jaar geleden of ouder. De om standigheden aan boord ademen de geest van 70 jaren terug. „Maar ik vond het vooral fout, dat de inrichting van de nieuwe schepen in de zelfde geest geschiedt. Daarom zal ik niet voldoen aan het verzoek van de heer Meyering. We zullen onze mening blijven zeggen. Als we geen oplossing vinden be staat de vloot geen tien jaren meer." Wel vernieuwing „Dit is een gewoon demagogie" con stateerde de heer Meyering. „De heer De Boon weet best, dat er wel degelijk sprake is van vernieuwing. Als men een enquête onder zeelui zou instellen, zou men roem horen." „Er zijn het afgelopen jaar negen sche pen afgevoerd, er zijn er veertien bijge komen. Dit is sanering van tegenoverge stelde werking" repliceerde de heer De Boon. „Daar is geen praten tegen" verzuchtte toen de heer Meyering, waarna de heer Van Dijk de schuld op zich nam dit ge hele debat te hebben ontketend. „Ik moet toch zeggen" zei de voorzit ter verder, „dat ik er van overtuigd ben, dat de inrichting voor de bemanningen is verbeterd. Er blijven natuurlijk nog wen sen, maar we kunnen toch wel stellen, dat de vooruitgang niet alleen technisch is maar dat het voor de bemanning ook steeds beter wordt. De wensen, die er nog zijn Weinig belangstelling voor peen De speciale peenveilingen van Ons Be lang te Castricum hebben de laatste week maar weinig belangstelling gehad, vooral van de kopers voor het buitenland. Dit bleek donderdag uit de prijzen, die weer minder hoog waren dan dinsdag. De B. en C. peen kwamen nu niet hoger dan 8.- per 100 kg. en de D. peen kon zelfs niet hoger komen dan even 6.- Het binnenland bleek al evenmin grote belangstelling aan de dag te leggen want men betaalde niet meer dan 5.70 per 100 kg. De noteringen van donderdag waren: peen B. 5,208; peen D. 5.60—6.20; peen O. 5.00— 5.70. De aanvoer bedroeg 52000 kg. Sjalotten brachten 30 cent per kg. op. moeten we samen bekijken. Alleen geef ik toe, dat dit feitelijk beter in het vis serijschap dan het produktschap kan ge schieden. Laten we deze discussie besluiten met de duidelijke wens en wil open te staan voor eikaars inzichten, en de meningsver schillen niet steeds in het openbaar uit te vechten. Laten we er ook aan denken, dat de inrichting van schepen onder toe zicht staat van de scheepvaartinspectie. Natuurlijk is er nog veel oud zeer. Maar we moeten onze ogen niet sluiten voor het feit, dat het bedrijf bezig is de zaken steeds te verbeteren. Keulen en Aken zijn tenslotte niet op één dag gebouwd. „Wij erkennen" zei de heer De Boon, „dat er op de schepen veel is veranderd. Maar de huisvesting kan nog veel beter. We zijn niet zozeer tegen de bestaande in richtingen op de nieuwe schepen als wel tegen de geest die er uit spreekt. Men redeneert „een visser kleedt zich toch niet uit!" Zolang die geest niet verandert, verandert de hele zaak niet". Advertentie Woensdagmiddag kreeg de Velsense politie bericht van een zenuwachtige en ongeruste moeder, die mededeelde dat haar vierjarig zoontje sedert een paar uur onvindbaar bleek. Het kind was door zijn moeder om kwart over een naar school gestuurd, of schoon de scholen dan gesloten zijn. Toen om half vier het kind nog niet thuis was, ging moeder naar de politie. De kinderpolitie werd ingeschakeld bij de opsporing. Toen men tegen vijf uur nog geen resultaat had bereikt, kwam de politie op het lumineuze idee eens een kijkje in de school te gaan nemen. Bij de dienst Openbare Werken werden de sleu tels opgehaald. De veronderstelling dat het kind toch in de school zou zijn werd bewaarheid. Inderdaad troffen de diena ren der wet het kind in een lokaal aan. In alle gemoedsrust zat het daar van blokken een kasteeltje te bouwen. De werksters die de school altijd op woensdagmiddag schoon maken, hadden de voordeur open laten staan. Het kind was gewoontegetrouw naar binnengegaan en had zich in een lokaal genesteld om er naar hartelust te spelen met al het speel goed van de kleuterschool Zaterdag 18 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie speelt „Joseph in Egypten" van Vondel, onder regie van Johan de Meester. Medewer kenden zijn onder anderen Ellen Vogel, Lous Hensen, J#ohan Schmidt en Tom van Beek. Zondag 19 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie speelt nogmaals „Joseph in Egypte", onder regie van Johan de Meester. Maandag 20 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie speelt „Joseph in Egypte", onder regie van johan de Meester. Dinsdag 21 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep „Theater" speelt „Lijmen" van Elsschot, onder regie van Fred van Engelen. Bewerking: Manuel van Loggem. Medewerkenden zijn onder andere Lo van Hensbergen, Bernard Droog, Ingeborg Elzevier, Elly van Ste kelenburg en Gerard Hartkamp. Woensdag 22 februari, Stadsschouwburg. 20 uur: Charlotte Kohier met „Lady L" door Romain Gary, in een vertaling van Han Hoekstra. Donderdag 23 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie speelt „Familiegenoegens" van Philippe Hériat, onder regie van Joris Diels. Medewer kenden zijn onder anderen Georgette Hagedoom, Maria de Booy, Do van Stek Jan van der Linden en Piet Römer. Woensdag 22 februari, Minerva theater, 20.15 uur: Het Nederlands Volkstoneel speelt „Rooie Sien" van Marius Spree onder regie van Beppie Nooy. Zondag 19 februari, Huize Hesmerg, Lanck- horstlaan, 20.15 uur: Pianorecital door Sibijl Whiteman. Op het programma staan werken van Bach, Beethoven, Franck, Chopin, Prokofjev en Ravel. Dinsdag 21 februari. Concertgebouw, 20.15 uur: Het N.Ph.O. geeft het zevende con cert in de serie D, onder leiding van Henri Arends. De pianist Hans Henke- mans verleent zijn medewerking aan dit concert, waarop wekren worden uitge voerd van Haydn, Beethoven en Bartók. Dinsdag 21 februari, Remonstrantse kerk 20 uur: Kerkconcert door de „Haarlemse Postfanfare", onder leiding van de heer J. Wildschut. Op hef programma staan werken van Ruh, Wesley, Delbecq Landsman, Handel, Franck, Pureell Bach en Van Leeuwen. Donderdag 23 februari, Concertgebouw 20 uur: De Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereniging geeft, onder lei. ding van Jaap Hillen, een uitvoering van de Johannes Passion van Bach. Mede werkenden zijn onder anderen de so praan Nelly Groenevelt, de alt Watiy Krab, de tenor Han le Fèvre, de tenor Paul Hameleers, de bas David Holle- stelle, de organist Albert de Klerk en het Utrechts Studenten Orkest. Vrijdag 17 februari, Stadsschouwburg. 20 uur: Lectorium Rosicrucium speelt „Vreemdeling". Maandag 20 februari, Concertgebouw, 20 uur: De toneelvereniging „Vondel" speelt „Op drift". Woensdag 22 februari, Concertgebouw, 20 uur: De Haarlemse toneelvereniging „De Vriendenkring" speelt „Glazen speel goed". Vrijdag 17 februari, Minerva theater, 20 uur: Mevrouw M. A. ter Haar-Craandijk spreekt over de ontwikkeling en de be tekenis van de grafologie. Maandag 20 februari, Frans Halsmuseum. 20 uur: Dr. P. H. Esser houdt een ver handeling over de behandeling van de psychiatrische patiënt. Dinsdag 21 februari, Frans Halsmuseum. 20 uur: Dr. A. L. Constandse spreekt over de achtergronden van het huidige wereldgebeuren. Donderdag 23 februari, Frans Halsmuseum, 20 uur: De heer Joh. Beijk spreekt over de nieuwe St. Bavo. Vrijdag 17 februari, Concertgebouw, 20.15 uur: Dr. De Valk spreekt over „De reli gieuze oorsprong van de „wetenschappe lijke wet" (Stichting Geloof en Weten schap Vrijdag 17 februari, Gebouw Raamsingel no. 30, 20 uur: Prof. dr. Joh. J. Hanrath spreekt over „Reizen door India, Pakis tan en Afghanistan". (Wereld federalisten beweging). Zaterdag 18 februari, Café-restaurant Die Raeckse, 20 uur: Een toneelgroep van de Nederlandse Reisvereniging speelt „Zo als de Ouden zongen". Zondag 19 februari. Concertgebouw, 20 uur: Openbare dansavond. Maandag 20 februari, Gebouw der Vrijzin nig Hervormden, Jacobstraat, 20 uur Kees Hana spreekt over het eiland Cor sica. (Vereniging „Weten en Werken) Maandag 20 februari, Concertgebouw 14.30, 19 en 21.15 uur: Mode-show. Maandag 20 februari. Restaurant Boeken rode, Heemstede, 20 uur: Mevrouw J Tadema-Sporry houdt een voordracht getiteld „Japan is anders dan u denkt" Buurtvereniging Aerdenhout-Bentveld Dinsdag 21 februari. Hotel Lion d'Or, 20 uur: De schrijfster M. Diekmann spreekt over de Nederlandse Antillen. (Nederlandse Vrijgezellen Bond) Dinsdag 21 februari, Krelagehuis, 20.15 uur: Mr. M. L. Stibbe spreekt over de anthroposofie en haar resultaten in de samenleving, (Centrum voor Vrij Gees tesleven). Woensdag 22 februari, Café-restaurant Die Raeckse, 19.45 uur: Bijeenkomst Haar lemse disco-club. Donderdag 23 februari, Café-restaurant Brinkmann, 20 uur: De heer W. Metse laar spreekt over enkele aspecten van het Delta-plan. (Koninklijke Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde) Donderdag 23 februari, Café-restaurant Brinkmann, 20 uur: Filmavond van het Genootschap Eng eland-Nederland. Dinsdag 21 februari. Café-restaurant Brinkmann, 20 uur: Filmavond van een reisbureau. Iedere zaterdag in het sportgebouw aan de Kleverlaan: Jongerensociëteit Haarlem. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks ge opend van 1017 uur: zondagen 1316 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden Dagelijks geopend van 1015 uur, des zondags van 1315 uur. Voormalig woonhuis Jacobus van Looy Kleine Houtweg 103: Op donderdagen geopend van 10—12.30 en van 13.30 17 uur. Op zondagen van 1417 uur. Museum „Het Huis van Looy". Van 28 januari tot 20 februari tentoonstelling van werken van leden van het genoot schap „Kunst zij ons doel". Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur; des zondags van 14 tot 17 uur. Kunstzaal 't Goede Uur, Nieuwe Kerksplein Gedurende de maand februari expositie van tekeningen van de cartoonisten en courantentekenaars uit Amsterdam. Da gelijks geopend van 10 tot 22 uur. Da gelijks van 21 tot 22 uur klassiek gram- mofoonplatenconcert. Gebouw Bloemenheuvel, O verveen. Van tot 27 februari tentoonstelling van wer ken van Anton Pieck. Dagelijks geopend van 10—17 uur; des zondags van 14—17 uur. Avondvoorstelling op 15, 17, 22 en 24 februari, van 19.3021.30 uur. Teylersmuseum, Spaarne 16. Tentoon stelling uit eigen bezit. Schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen, historisch-natuurkundige instrumenten 31-toons Fokker-orgel. Dagelijks geopend (behalve op maandag) van 1115 uui De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Vleeshal. Grote Markt. Van 10 februari tot 19 maart Beroepententoonstelling I960 Avondopenstelling op 15 en 22 februar 1. 8 en 15 maart van 2022 uur. Lijst van door de Stadsbibliotheek in Haarlem aangeschafte boeken: Romans: Ben-Gravriël, Een huis in Praag: Ca mus, Keer en tegenkeer; Eberhart, De vrouw op de achtergrond; Konsalik, De grote terugtocht Moskou—Berlijn; Simenon, De weduwnaar: Toon der, Heksennest; del Valle-Inclan, Liefdessonates; Gardner, The case of the caretaker's cat; Heyer, No wind to blame; Highsmith, A game for the living; Piper. Sweet and plenty; Scott, A choice of heaven; Upfield, Bony buys a woman; Bes sette, Le libraire. Ontwikkelingsboeken: Piccardt, Wijsbegeerte in verval; Duyker, Palland en Vuyk, Leerboek der psychologie, 2e dr.; Anderson, De wereld van het oude Testament, dl 1; Hall, Zij waren be reid..; Banning, Karl Marx; Thayer, Russia; de Haan, Instructie voor het practicum in de na tuur- en scheikunde; Mulder, Het Amsterdamse Bos; Wolfgang, Hutter en Kruckenhauser, Skiën en hoe. te wedeln; Wagter. van de Pol en Elf- fers, Wat maken wij van ons huis?; de Latil. Zo leven wij morgen; Gees, Het boék van de scoop; Kuhner, Van zeilvlucht tot reactiemotor; Onck en van Beurden, Uit de soepele pols; Noordzij, De dichter Rilke als mens; Nieuw Nederlands toneel; Bruckmann, Die schone Wohnung; Lau- terburg, Stoffdrucken; Gelatt, The fabulous pho nograph; Berghuis, Kamakto, het wordt dag. Weissberg, Mensen als koopwaar; Southern, De opkomst van het avondland: Hermans. Algerije Roessingh, De godsdienstwijsgerige problematiek in het denken van Martin Heidegger; De sprei ding van het hoger onderwijs tot 1970; Haerlem. Advertentie GEVULDE KOEKEN, 100 ®/o zuivere amandelspijs22 ct. GROTE BITTERKOEKEN 15 ct. le KLAS BANKETBAKKERIJ LAGERSSTRAAT 13 - TELEF. 5362 De groep Castricum van de rijkspolitie is er, in samenwerking met de verkeers- groepen van Alkmaar en Wormerveer en de Alkmaarse gemeentepolitie, in ge slaagd een chauffeur van een vrachtwagen aan te houden die in Castricum tegenover twee 11-jarige Castricumse meisjes schen nis der openbare eerbaarheid had ge pleegd. Deze meisjes hadden de tegen woordigheid van geest om het signale ment van de man op te nemen en, na hun moeder te hebben ingelicht, direct de politie van het geval in kennis te stellen De politie wist na een ijverige speurtocht de bewuste chauffeur in Alkmaar te doen aanhouden. Deze bleek een 23-jarige Aals meerder te zijn, die bij zijn aanhouding bekende in meerdere plaatsen zulke da den te hebben gepleegd. Schipper A. Dubbelaar van de IJM 59 De Hoop 2", een kotter van de N.V. Zee visserij Maatschappij „De Hoop 1" te IJmuiden, heeft de produktschapsprijs voor verse zeevis en verse haring gewon nen. Hij voerde de best verzorgde verse zeevis en haring met een voortuig met een motorvermogen van 120 tot 250 PK aan te IJmuiden. De prijs voor vaartuigen van 250 tot 500 PK viel ten deel aan schipper P. Zwaan van de UK 222, de prijs voor de trawlers boven 500 PK aan schipper C. Guijt van de KW 4 „Golfstroom" van de N.V. Visse rij Maatschappij „De Nieuwe Mercurius" te Katwijk aan Zee. De beste gezouten haring werd te Vlaar dingen aangevoerd door schipper F. van Schoor van de logger VL 114 „Voorlich ter", schipper J. van der Harst van de trawler VL 131 Petronella krijgt een extra produktschapswimpel voor de best ver zorgde gezouten haring, met een trawler te Vlaardingen aangevoerd. De produktschapsprijs voor gezouten ha ring viel in Scheveningen ten deel aan schipper A. de Niet van de SCII 16, een trawler. Daarom ging de extra wimpel hier naar een logger, de SCH 102, schipper M. Letsch Schipper L. Kuijt van de KW 123 Robert William voerde in IJmuiden-Katwijk de beste gezouten haring aan. Dit schip is van de rederij D. Ouwehand Az. Een extra wimpel is er voor schipper N. Pronk van de SCH 171 van Cornells Vrolijk's Visserij Mij N.V. te IJmuiden voor de beste gezouten haring, met een niet Kat- wijks vaartuig aangevoerd te IJmuiden- Katwijk. Op het Texelse strand maakt het perso neel van de IJnuidense sleepboot Simson goede vorderingen met het bergen van de kustvaarder Angelina. De lading van dit schip is grotendeels gelost en opgeslagen op het strand. Drie pompen, elk met een capaciteit van honderd ton per uur, hebben het ruim leeggepompt. Donderdagmiddag bracht men ook nog een „straaljager", een gasturbinepomp met een capaciteit van 750 ton per uur, in actie. Hiermee pompte men het achterverblijf en de machinekamer leeg. De Angelina zit nu nog met het voor schip aan de grond. Vanmorgen is een po ging om de kustvaarder vlot te trekken mislukt, tegen de avond zal men bij hoog water opnieuw proberen de Angelina in •diep water te brengen. Bij het leegpompen van het achterschip ontdekte men tevens het lek. Dit bevond zich bij de schroefas tunnel. Men is er in geslaagd het gat te dichten.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7