Liebrechts-Kouprianoff op 5000 m duel van de dag SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Stal Geersen is favoriet in internationale nummer Carol Schuurman ontzegt zich weinig De opstellingen Loting viel voor Van der Grift niet bijzonder gunstig uit Ruzie over recht op totoprijs ISU blijft bij afgelasting Begrafenis Piet Ooms ZATERDAG 18 FEBRUARI 1961 19 het 19de rit De Graaff legen Grishin- Kunstijs ploeg. Nietes- Welles Zomervoetbal VOETBAL „Elek Schwartz heeft me gekozen AM ATEURVOETBAL Strafschop Laten spelen „Ja, ik rook" Liever uit KORFBAL TAFELTENNIS WA TERPOLO ZWEMMEN HOCKEY m 4 (Van een speciale verslaggever) GOTHENBURG, vrijdagavond In I het Gothenburgse Ullevi-stadion is ook een riante sportschool en in deze ruimte kwamen vrijdagavond de in Gothenburg aanwezige vertegenwoordigers van de bonden in de wereld, die het hardrijden Van der Grift heeft in het Ullevi- stadion, waar hij oefent voor de wereldkampioenschappen, een standje gekregen van de trainer van de ploeg, de heer Zwanenburg, omdat hij meer met zijn Zweedse mededingers praatte (in het Zweedsdan trainde. Het standje werd echter lachend gegeven en door Van der Grift (links) nogal gemoedelijk opgevat. op de schaats bevorderen bijeen voor de 115de rit Arie Zee tegen Maier en in de De deskundigen rekenen niet op bijzonde re tijden want het ijs wordt min of meer tegen de natuur in op kwaliteit gehouden. Allerlei technische hulpmiddelen worden van onderaf in de strijd geworpen tegen hii de aanwezigen een minuut stilte in I het dooien van bovenaf. De rijder die aan s - j de beurt is, direkt nadat de schaaf over acht te nemen ter nagedachtenis aan de het ,js }s Keweest, blijft een voordeel be verongelukte Amerikaanse kunstrijders- houden tegenover de man die zijn ronden I rijdt op minder gunstige momenten. En zo is de geluksfactor altijd een wezenlijk be standdeel van het succes van de man die tenslotte de titel zal winnen. Volgens iedereen die wij spraken, ook tijdens de officiële ontvangst in het stad huis van Gothenburg, staat het als een paal boven water dat Kositsjkin wereld kampioen wordt (als hij niet valt of aan een ernstige depressie ten prooi valt.) Wat de tweede plaats betreft houden de Noren het op Van der Grift, de Zweden op hun eigen Nilsson en andere nationali teiten blijven neutraal of chauvinistisch. Een zekere voorkeur voor Van der Grift blijft .niettemin voelbaar. loting voor de wedstrijden om wereldkampioenschap van dit week einde. Voordat de president van de Internationale Schaatsenrijdersbond (I.S.U.), de heer Sven Laftman, de num mers dooreen ging schudden, verzocht Het drama van de volkomen uitscha keling van deze prominente schaatsploeg, die zowel vrienden als rivalen waren op een aangrenzend gebied van de winter sport, wierp zijn schaduw op deze loting. Anders is zo'n loting aanleiding tot geani- Schaatsenrijden De KNVB heeft de 50.000 gulden, die me vrouw Verhoef uit de Derde Helmers- straat in Amsterdam op het door haar ingeleverde formulier heeft gewonnen, nog niet uitbetaald, maar reeds is er een felle strijd ontstaan, over de vraag of haar kostganger, de heer Hermsen, al dan niet recht heeft op de helft van dat bedrag. De kostganger beweert dat hij de helft van het aantal kolommetjes op het for mulier van mevrouw Verhoef heeft in gevuld en zijn aandeel van het inleggeld heeft betaald. „Nietes", zegt de hospita. „Welles", houdt de heer Hermsen vol. Het conflict heeft inmiddels tot gevolg gehad, dat hij vandaag zijn kamer moet ontruimen. De heer Hermsen, die vreest dat de 25.000 gulden zijn neus voorbij zullen gaan, is verontwaardigd naar het politiebureau Leidseplein gegaan, waar hij zijn nood heeft geklaagd. De inspecteur, die hem te woord stond, heeft hem weinig hoop kunnen geven zolang het geld nog niet uitgekeerd is, kan er nog niet van ver duistering worden gesproken. Maar bovendien zal bewezen moeten wor den, dat mevrouw Verhoef het geld ver duistert. Daartoe zal moeten worden aangetoond, dat tevoren de afspraak is gemaakt, dat het inleggeld samen zou worden betaald en dat de eventuele prijs zou worden gedeeld. Maar mevrouw Verhoef heeft al duidelijk laten weten: „Ik vul de formulieren al een maand lang met behulp van een neef in en ik heb het inleggeld helemaal alleen be taald.' Er is weinig houvast voor de heer Herm sen. Zijn enige kans is een civiele proce dure, waarbij hij de rechter zal moeten bewijzen, dat er tevoren een afspraak met mevrouw Verhoef is gemaakt. Het bestuur van de Internationale Schaats Unie heeft de organisatoren van de wereldkampioenschappen kunstrijden in Praag medegedeeld dat het besluit om de kampioenschappen in verband met het omkomen van de Amerikaanse afvaardi ging bij de luchtramp in Brussel af te ge lasten, niet gewijzigd kan worden. Uit „F.A. News", het maandblad van de Britse Voetbalbond, valt op te maken dat de bond wel wat voor zomervoetbal voelt. Naar aanleiding van recente berichten in de pers, waar in voorgesteld werd het voetballen ge durende een paar wintermaanden te staken en in plaats daarvan in de zomer te spelen, werd in het bonds orgaan gezegd: „Men zou zich kunnen afvragen waarom men in het verre verleden behoefte aan een gesloten sei zoen voelde. Ongetwijfeld was dat om dat Engeland een andere traditionele sport, cricket, had en belangen hadden kunnen botsen. In onze moderne, zich snel veranderende maatschappij, geldt dit niet langer en is zomervoetbal voor ons beroepsspel misschien volkomen logisch en de moeite waard gedurende enkele seizoenen te proberen. Wc zou den des avons kunnen spelen, waardoor geen wrijving zou ontstaan met het county cricket." De cricketwedstrijden zijn meestal 's avonds om zes uur a half zeven afgelopen. In de eerste divisie A kan EDO niet veel kans op winst worden toebedacht in de uitwedstrijd tegen het sterke DFC. Storm vogels heeft een uitwedstrijd tegen BW en zal tenminste een puntenverdeling moe ten kunnen bewerkstelligen. In de eerste divisie B is RCHEBOH een wedstrijd, waarin grote belangen op het spel staan. Wij geven de Haarlemmers (Biesbrouck en v. d. Lippe zijn weer pre sent) de beste kans op de zege, ook al zal die pas na heel veel spannend strijdge woel tot stand komen. VSV heeft thuis aan 't Gooi een verre van gemakkelijke tegen stander, maar een gelijkspel ligt toch wel binnen het bereik van de Velsenaren, dachten we. De standen zijn op het ogenblik: Eerste divisie A: Eerste divisie B: Volewijckers 18 26 Blauw Wit 18 33 Volendam 17 25 Heracles 18 29 DFC 18 25 DHC 18 25 Vitesse 18 25 Excelsior 18 21 Hermes DVS 18 24 ZFC 18 20 KFC 18 23 Sittardia 18 20 Ensch. Boys 18 22 Be Quick 18 20 Limburgia 18 20 't Gooi 18 20 Veendam 18 16 SVV 18 18 Leeuwarden 18 16 Heerenveen 18 16 Stormvogels 18 16 Go Ahead 18 15 Fortuna (VI.) 18 15 Eindhoven 18 15 BW 17 15 SHS 18 14 AGOVV 18 13 VSV 18 14 RBC 18 12 Wageningen 18 13 HVC 18 12 Helmond 18 11 EDO 18 9 RCH 18 10 Helmondia 18 8 EBOH 18 10 SPORT IN 'T KORT TAFELTENNIS In Peking wordt de laatste hand gelegd aan een overdekt stadion met 15.000 plaatsen voor de 26-ste wereldkampioenschappen tafeltennis, die daar op 16 april zullen beginnen. meerde onderlinge discussies. Deze keer aanvaardde men zonder meer de feiten der indelingen. De stemming was mat en zelfs de Russische heer Michailchuk had lijn agressiviteit prijs gegeven. Natuurlijk is zo'n loting niet steeds door slaggevend, maar zij kan- winst en verlies inhouden. De favorieten wachten op trek paard en de trekpaarden wachten op een favoriet. Rudi Liebrechts opent zaterdag de 500 meter tegen de Zweed Karenus en datr wordt een wedstrijd waarbij de krachten omdat ik weer in vorm Oen zegt ta- elkaar niet ver zullen ontlopen. Het gaat roj Schuurman. Deze 26-jarige Haagse er voor Rudi, en ook voor de Zweed die te„eizetter midvoor van de eredivisie geen sprinter is, om zo weinig mogelijk fc nlntoeUna en tot ver- punten te verspelen op de kortste afstand, club ADO p g j-aj Liebrechts zit op de 5000 meter ook in de bazmg van vele insiders mtgenoaiga voorste gelederen. Hij rijdt dan de tweede I qm deel te nemen aan de centrale trai nt en wel tegen niemand meer of minder mn oranjekandidaten in Den dan Kouprianoff. Dat wordt een strijd - i \fnr, Ueorhnmvt de-p verras- waarvan de insiders zich veel voorstellen, Bosch. Men beschouwt deze verras want beide rijders worden hoog aange- sende invitatie van bonascoacn slagen. Schwartz als een aanwijzing dat Solorit\ Schuurman woensdag aanstaande als aanvalsleider zal opereren in de wed- Van der Grift rijdt de 500 meter tegen I strijd, die het voorlopig Nederlands de Noor Maier en dat betekent een solorit cjan in Enschede zal spelen tegen tegen het horloge van onze landgenoot, want Maiers kracht ligt op de lange af stand. Ook voor de 5000 meter heeft de door alle concurrenten zeer gevreesde Henk van der Grift het niet getroffen Hij komt pas in de 9de rit aan bod en wel tegen de Deen Kurt Stille, ook al geen In het uitstekend bezette internationale nummernummer in Hilversum heeft stal Geersen met drie paarden niet alleen een numerieke meerderheid over de andere stallen, maar vermoedelijk ook wel de beste kansen op de eindoverwinning. Het gunstigste startnummer heeft Vivant Hol- landia, die wel zulk een snelheid kan ont wikkelen dat hij tot het einde toe stand kan houden tegen Vainqueur en stalgenote Ulrica B. Outsider is Troubadour, die zich vooral op zware baan in zijn element voelt. In het ruim 2900 m lange stayersnummer wordt de goede klasse vertegenwoordigd doorXerophyt. Zijn uithoudingsvermogen, vereist voor een dergelijk lang nummer, is echter niet groot, zodat gevreesd wordt dat de sterke Tombola aan het langste eind zal trekken. De opkomende Xessidor en Wilma Zora zijn de outsiders in dit aan trekkelijke nummer. Nu Xissy Norton weer in de vertrouwde handen van Jan de Graaf start, zal deze snelle merrie haar successenreeks kunnen voortzetten. Zij bezit over deze korte af stand meer speed dan haar naaste concur rent Vita Donum. De derde kandidaat is Upupa S. De lang op rust-geweest zijnde Robert Taylor moet bij zijn eerste optreden worden afgewacht. Hoewel William Axkit nu ook de last krijgt te dragen van zijn uitstekende resul taten, is dit paard toch wel zo goed, dat een nieuwe zege voor hem in het verschiet Koersen in Hilversum ligt. Xenocraat en Xerophyt zullen de plaatsen kunnen bezetten. De eerste over winning van Y Sunshine Hollandia was zo overtuigd, dat bij een herhaling van dit goede lopen de tweede zege binnen haar bereik is. Zij moet echter oppassen voor Young Momenal en Yucatan. Een mogelijk outsider is Young Bonni B Hoewel de positie van Yellowbird in de tweede koers onaantastbaar lijkt, gaat de voorkeur toch eerder naar Yvonette, die bij haar laatste optreden een uitstekende indruk achterliet. Mede door de aanwezig heid van X Tello en Xeres is het echter een volkomen open nummer 18 26 LONGA 16 17 18 25 Tubantia 17 17 18 24 Rigtersbleek 17 17 18 23 UVS 17 16 18 21 Graafschap 18 15 18 19 Zwolse Boys 18 13 18 19 PEC 18 12 17 18 Zeist 18 12 18 18 De Valk 18 6 Voor Haarlem moet er in de tweede divisie een ruime overwinning tegen Zeist, dat naar de roodbroeken komt, in het ver schiet liggen. Hier is de ranglijst. NEC Haarlem Hilversum Roda Sport Wilhelmina Zwartemeer Baronie Oldenzaal Velox Jonge Kracht—HFC kan wel eens een spannend duel worden in de eerste klasse De Haarlemmers zijn niettemin favoriet, De stand is. DCG 11 15 Jonge Kr. 10 JOS 10 14 Rheden 10 HFC 11 14 VDZ 10 De Spartaan 11 13 ESCA 19 Hollandia 10 12 WVC Quick (N.) 10 11 OSV 10 UW 10 10 In de tweede klasse A moet Zandvoort- meeuwen uit van Watergraafsmeer kun nen winnen. In 2 B achten wij Ripperda sterk genoeg om het hooggeplaatste OVVO een verrassend gelijkspel af te snoepen, terwijl Schoten RKAVIC in de uitwedstrijd de baas moet kunnen blijven. HBC ten slotte staat verlies te wachten tegen AFC in Amsterdam. In de derde klasse worden o.a. ge speeld: Archipel-Hillegom en TYBB-Was senaar. Bij de vierdeklassers noemen we de wedstrijden Lijnden-Terrasvogels, ETO De clubs uit Haarlem en omgeving zijn voor de competitiewedstrijden van het betaale voetbal voor zondag als volgt samengesteld: EDO (uit tegen DFC): Amama; Pet- terson en v. d. Oord; Belfroid, Van Dijk en Koenen; Plaizier.Kock, Peters, Klein en Leonhard. RCH (thuis tegen EBOH): Tukker; Schooneveld en Nanaï; Kruyver, Rooders en Biesbrouck sr.; Peper, Brouwer, Honout, De Vries en v. d. Lippe. Haarlem (thuis tegen Zeist): Van 't Kruys; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt en Duyster; Vreeken, Goedhart, Doornbos, Veen en Jonker. VSV (thuis tegen 't Gooi): Geerlofs; Schoon en Reynders; Versluys, Kort en Minks; Van Dolder, Zoeteman, Farenhorst, Hendriks en Brom. Stormvogels (uit tegen BW)De Graaf; De Vries en Freriks; Van Wooning, Janssen en Doorneveld; Bakker, Snoeks, De Boer, v. d. Waal en Ramakers. De amateurs spelen in de volgende formatie: HFC (uit tegen J.K.): Van der Meulen; Dekker en Wijkhuizen; Molenaar, Molijn en Drijver; Geerling, Bouw man, Jansen, Honnef en Koenders. Zand voortmeeuwen (uit tegen Water graafsmeer): Kniese; Stokman en Stobbelaar; Kraayenoord. Koning en Water; Jacobs, Visser, Keesman, Oos- terbaan en Halderman. Ripperda (uit tegen OVVO): Wiedijk; Doves en Bouman; Kuilboer, Dreyer en Van Kampen; Meyer, Pieterse, Houtkamp, Kuyer en Schreuder. Schoten (uit tegen RKAVIC): Kessens; Veen en Dinkelberg; De Looze, Boe- kelaar en Van Elk; Kops, De Gooyer, Otte, Smit en Fransen. „Veel mensen die mij zondag tegen PSV zagen spelen", zegt Schuurman, „zullen zich afvragen, waar mijn vorm is. Ze zagen me die dag geen bijzonder goede wedstrijd spelen, maar dat heeft trekpaard om om de hals te vallen. Intus- niets met vorm te maken. Om een goede sen kan Henk zich richten op de tijden wedstrijd te spelen moet je geluk hebben, van zijn ernstigste concurrenten: Kositsj- een tegenstander die je dat goede spel kin komt in de achtste rit tegen Aaness laat spelen, medespelers die lekker met aan de beurt en Nilsson, Krenus en niet je meedraaien en je in staat stellen te te vergeten Liebrechts en Kouprianoff heb- tonen dat je in vorm bent", ben dan hun tijden al vastgelegd. Maar „Twee voorbeelden", na Van der Grift komen nog Knut Johan- „Die wedstrijd tegen DWS/A, die we nessen, Kuhnert en de Rus Merkulov. Van met 2—1 verloren. De Amsterdammers die kant dreigen nog onmiskenbare geva- maakten het eerste doelpunt en trokken ren voor onze landgenoot, die algemeen als toen een muur op voor hun doel. Wij kandidaat voor de tweede plaats wordt bleven steeds maar aanvallen en lokten beschouwd. de DWS/A'ers niet uit hun doelgebied. Van onze andere rijders start op de 500 jjou sta je daar als middenvoor tussen meter Meeuwisse in de 14de rit tegen Mer- een kluwen tegenstanders. De Amster- kulov, Arie Zee in de 17de rit tegen de dammers speelden met een dubbele stop- Italiaan Gios en De Graaff in de 19 van de per. Het enige wat je in zo'n situatie 21 ritten tegen de Oost-Duitser Schmidt. kunt doen is kansen scheppen voor de Op de 5000 meter rijdt Meeuwisse in de medespeler, die door jouw dubbele 12de rit tegen de Tsjech Schoetter, in de dekking vrij moet staan. Scoort die vrije speler een paar doelpunten, dan heeft hij volgens het publiek een goede wedstrijd gespeeld en heeft de midvoor „weinig opvallend werk" gedaan, zoals dat in krantentermen heet. Toon onder die omstandigheden nou maar eens je goede vorm!" „Tweede voorbeeld. Zondag tegen PSV hadden we een 10 achterstand. Ik kon moeilijk uit de voeten; ten eerste omdat Roel Wiersma een grandioze partij speelde en ten tweede omdat de rest van de PSV-defensie magnifiek op zijn spel aansloot". „Na acht minuten spelen in de tweede I helft pakte Svensson de bal in zijn han den. Strafschop! „Voor geen honderd gulden had ik die strafschop willen nemen", zei na afloop onze trainer. Stel je voor: de uitstekende doelman Bekke ring voor je, om je heen duizenden men sen, die net zo goed als ik begrepen, dat die strafschop een ommekeer in de wed strijd kon betekenen dat als het een doelpunt werd ADO een goede kans had gelijk te spelen tegen het befaamde PSV. Iedereen was hypernerveus. Ik niet! Ik was er volkomen zeker van. dat ik die penalty zou inschieten. Mijn zelfver- trouwen was zo groot, dat ik Bekkering De Fransman André Kouprianoff met een schijnbeweging naar de verkeer- Schuurman tijdens een praatje met bondscoach Elek Schwartz bij de centrale training van deze week op De Vliert in Den Bosch. de hoek stuurde en daarna inknalde". „Kijk dat is vorm! Vorm is voor het grootste deel zelfvertrouwen, vertrouwen in eigen kunnen en in dat van je mede spelers. Die vorm heb je of heb je niet. Het heeft niets te maken met hard trai nen. Ik train niet harder dan anders. Tonny van der Linden is zoals ieder een zegt uit vorm. Wil dat zeggen, dat hij minder traint? Ik geloof er niks van, ik geloof eerder dat hij nu harder werkt dan ooit. Die vorm kan lang bij je blijven en snel weggaan. Aan dat weg gaan doe je niks. Daarom loop ik nooit met de borst vooruit, want je kunt na een goede periode een tijd krijgen waarin je niks klaarmaakt. Vanavond kwamen twee jongens bij me om een Carol Schuurman-fanclub op te richten. Ik wil ze niet teleurstellen, het schijnt nu een rage te zijn, maar aanmoedigen zal ik ze niet". „Vorm uit zich ook niet in één wed strijd, maar in een aantal. Toen we met ADO tegen Roemenië speelden, draaide ik goed omdat ik vorm heb enomdat de Roemenen ons lieten spelen. Ze vol hardden op het doorweekte VUC-veld in een kort spel, dat vruchteloos was. Wij speelden met lange trappen en snelle uitvallen. Ik had tegen die jongens ruim te en mogelijkheden. Onder die om standigheden moet de vorm zich tonen. Die wedstrijd zag Elek Schwartz". „Tussen twee haakjes: één ding be grijp ik niet, dat topvoetballers als die Roemenen niet hebben ingezien dat je op een veld vol plassen met kort tik-tak- spel niks begint. Enfin, dat zagen zelfs de Spanjaarden niet in toen ze tegen Engeland speelden op een doornat Wem bley veld". „Uiteraard zal ik, als ik in het elftal tegen Roemenië gekozen wordt, mijn uiterste best doen. Wie zou dat niet doen? Maar als je alleen door je best te doen een goede wedstrijd kon spelen dan zou den er elke week op ieder veld sublieme wedstrijden zijn, want er is geen speler die het veld opgaat met de gedachte: Nou ga ik vanmiddag eens lekker slab bakken". „Vooral als debutant in zo'n vertegen woordigend elftal moet je veel geluk hebben. Je moet allereerst de kans heb ben om zoveel mogelijk je eigen spel te spelen. Drie jaar geleden, in het seizoen 1957-1958, was ik ook in vorm, beter dan nu. Toen mocht ik in mei 1958 meedoen in een interland tegen Turkije. Ik stond toen tussen de grootmeesters Lenstra en Wilkes, die allebei hun eigen spel speel den, waar ik me bij aan moest passen. Dat lukte niet, ik werkte als een paard, maar kreeg geen moment gelegenheid in mijn eigen spel te komen. Bovendien waren de Turken zo goed dat ze me geen duimbreed gaven. Maar heb ik toen slecht gespeeld? Ik zeg: nee. Ik kreeg alleen de mogelijkheden niet. Volgens mij kun je niet in de ene wedstrijd goed spelen en in de volgende ineens waarde loos zijn, als je normaal door blijft trainen". „Ook geloof ik niet in het geforceerde trainen, wat sommige oefenmeesters doen. Ik bedoel dit, als een trainer zegt loop twee rondjes om het veld en ik merk dat ik na anderhalf doodop ben stop ik en forceer me niet om niet voor de anderen onder te doen. Om welke redenen dan ook kun je die avond niet meer, een andere avond kun je er drie lopen. Dat hangt af van het werk wat je die dag verzet hebt. Ik moet als tegel zetter de hele dag staan. Als ik zwaar werk heb gehad is het toch logisch dat ik 's avonds minder presteer dan anders. Dat heeft niks met je conditie te maken. Conditie kan iedere speler hebben, dat hangt van je training af en van je ijver. Dat wil niet zeggen dat iedere speler ook souplesse kan hebben. Ze zeggen dat ik nog al hoekig en stijf speel. Zo ben ik nou eenmaal. Ik kan trainen wat ik wil, maar ik kan mezelf niet veranderen. Wim Tap, de oud-ADO'er, die nu 50 a 55 jaar is, als je die een balletje ziet trappen gaat dat nog met een souplesse waar ik jaloers op ben. Dat heeft die man en- dat houdt hij". „Ja, ik rook", zegt Carol Schuurman als we hem een sigaret voorhouden, „en tamelijk veel ook. Ik kan het niet laten. De een heeft er meer behoefte aan dan de ander. Ik geloof er niet in, dat je door niet te roken klassen beter wordt. Als dat zo is, dan zou geen voetballer ooit meer tabak aanraken. Ik ben twee jaar van het roken afgeweest. Toen ik er weer een goed jaar mee bezig was be reikte ik mijn topvorm en speelde tegen Turkije. Ze hebben me verteld dat Eli de Heer, een van de beste spelers van het ADO-kampioenselftal in 1940, elke dag een pakje zware shag oprookte. „Ook op andere manieren doe ik voor mijn voetballen niets bijzonders. Ik leef zoals ik zonder voetballen ook zou leven, ik eet wat ik lekker vind. Vaak biefstuk als ik die van mijn vrouw zelf mag bakken. Niet omdat ik daar sterk of zo van zou worden, maar simpel omdat ik er gek op ben". „Het enige wat ik voor een wedstrijd doe, is 's zaterdagsavonds vroeg naar bed toegaan. Misschien is dat ook alleen maar suggestie. Ik hoop woensdag een goede indruk achter te laten, maar nog eens, dat is van een heleboel factoren afhankelijk. Een middenvoor is erg af hankelijk van zijn medespelers. Een binnenspeler bijvoorbeeld heeft veel meer mogelijkheden. Als die een slechte wedstrijd speelt dan heeft hij dat voor een groter deel aan zichzelf te wijten dan een middenvoor". „Ik speel nu al zeven jaar in het eer ste van ADO, maar nog steeds is het zo, dat ik liever uit speel, dan thuis. Op ons eigen veld voor ons eigen publiek voel ik elke wedstrijd, dat men van mij een of meer doelpunten verwacht, bijna eist. Dat drukt me. Ik wou dat de mensen eens gingen beseffen, dat het scoren van doelpunten niet het alleenzaligmakende is. Als ik Clavan een mooi balletje kan toespelen, zodat hij een goede scorings kans heeft, dan is dat door hem gescoor de doelpunt misschien nog meer van mij dan van hem. Gelukkig denken we er in het team allemaal zo over". „Ik heb", zo besluit ADO-middenvoor Carol Schuurman, „misschien met mijn uitspraken de gedachte gewekt dat ik voetballen niet zo belangrijk vind. Die gedachte is volkomen onjuist. Het voet ballen vult naast mijn gezin en mijn werk mijn hele verdere leven, andere hobbies heb ik niet. Ik vind voetballen zo belangrijk dat ik er uren over praten kan; zo belangrijk, dat ik er een éigen mening over vorm. Er zullen er heel wat zijn die het met mijn uitspraken niet eens zullen zijn. Prachtig! Laat iedereen zijn mening hebben, ik heb de mijne niet over voetbal in het algemeen, maar over mijzelf als voetballer". St.Martinus, Renova-Bloemendaal, THB- Hoofddorpse Boys, Onze Gezellen-St. Pan- cratius, DIO-DOSR en VVSB-EHS. In verband met de wedstrijden om het micro-korfbalkampioenschap van Neder land, heeft de competitileider van de KNKB slechts een inhaalprogramma vastgesteld. Aurora en Haarlem spelen hedenmiddag resp. tegen Altius en ZKC I, waarbij Aurora goede winstkansen heeft. O'-kwartier gaat op bezoek bij ZKV in Zaandam; deze wedstrijd heeft als inzet de onderste plaats. In de derde klasse is vastgesteld de plaatselijke ontmoeting Oosthoek-Nieuw Flora, waarbij de gasten favoriet voor de zege zijn. Sport Vereent brengt een bezoek aan Biko te Bilthoven. Dit weekeinde zal TYBB het niet zo moeilijk krijgen. De Haarlemmers trekken naar Disnie in Hoorn en moeten gezien de slechte positie van dit team ruim kunnen winnen. VTC krijgt het in eigen huis tegen Treffers veel zwaarder. Veel zal daarbij afhangen van de vraag hoe het Velsense team is samengesteld. Wint VTC, dan is het ergste gevaar geweken, maar bij ver lies mag men zich gaan afvragen hoe er nog redding mogelijk zal zijn. Er wordt gespeeld in de rijks h.b.s. aan het Brinio- plein, (7 uur). De heren van Neptunus uit Zutfen ko men vanavond om acht uur in het Sport- fondsenbad in Haarlem om voor de beker competitie de krachten te meten met de heren van DWR. Daarna komen de da mes van Neptunus uit Arnhem uit tegen de Haarlem-dames. HPC-HVGB wordt ge speeld voor de bekercompetitie. Voor de competitie district Noordholland komen de dames van NVA en NJORD tegenover el kaar waarna nog HPC 2-NJORD gespeeld wordt. Zondag is het een belangrijke dag voor NVA; dan wordt des -piiddags (aanvang 2 uur) gelegenheid gegeven tot het afleg gen van examen voor de diploma's A. en B. van de KNZB. Daarna worden er onder linge zwemwedstrijden gehouden. Het zwemfeest heeft plaats in Stoop's bad in Overveen. In het westen is Laren al een eind op weg naar het kampioenschap als op Crailo van Be Fair gewonnen kan worden. Delft- se Studenten ontvangt BMHC voor een wedstrijd, die wel eens in een puntenver deling zou kunnen eindigen. BDHC moet in Wassenaar de sticks kruisen met Kieviten. De Bloemendaalse dames hebben in weken niet gespeeld en daar Kieviten niet zo geheel makkelijk te overwinnen is vooral niet op eigen ter rein vragen wij ons af of BDHC wel twee winstpunten zal behalen. Alliance moet op bez. ek bij Gooi, waartegen de speelsters uit het Heemsteedse sportpark zeker niet kansloos zijn. Onder zeer grote belangstelling, vooral uit de filmbranche, is vrijdagmiddag het stoffelijk overschot van de op 76-jarige leeftijd overleden lange afstand zwemmer en filmverhuurder Piet Ooms, op de be graafplaats Zorgvlied in Amsterdam ter aarde besteld. In de aula zei de voorzitter van de KNZB de heer J. de Vries, o.m. dat de sportsuccessen van Piet Ooms hij be haalde zo'n veertig jaar geleden achttien Nederlandse titels belangrijk waren, maar dat de karaktertrekken van de mens Piet Ooms hem tot een groot man stem pelden. De heer H. S. Boekman, vice-voor- zitter van het bestuur van de Nederland se Bioscoopbond, memoreerde dat Piet Ooms ruim dertig jaar in het bioscoopbe drijf werkzaam is geweest. „Hij is een onvergetelijke vriend geweest. Een woord van Piet Ooms was gelijk aan een hand tekening." Voorts werd het woord gevoerd door de heer H. Pieksma, vice-voorzitter van DJK, van welke club Piet Ooms bijna zes tig jaar lid was en zijn vroegere zwem- makker Karei Meijer.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19