Zand voort verwacht dit jaar meer badgasten dan voorheen VERSCHENEN: AGENDA Ja m Het rijk wil bijdragen in de kosten van kerkebouw Kort en bondig Koeler en weer mist SBSSSSSSf s—«53== 4 Touringheeft het al zeer druk Meer dan miljoen overnachtingen Prijsstop voor het kappersbedrijf t I ZATERDAG 18 FEBRUARI 1961 2 RATH DOODEHEEFVER Zaken floreren Kip met gouden eieren Haarlem Beverwijk V eisend J muiden Heemskerk Overdekte Rivièra Onvoldoende financiën Te steile start oorzaak van ongeluk met lesvliegtuig Verkoudheidsbacillen protektie tegen infektie In wetsontwerp wordt een premie van 25 percent der stichtingskosten voorgesteld Grootste schip van Shell-tankers te water gelaten Examens M z £3 Mogen we op het Zandvoortse strand een bikini dragen? Kunt u ons zeggen waar we aan de zeekant kamers kunnen huren? Mag je in de hadplaats met minderjarige jongens en meisjes onder één dak slapen? Waar kunnen we in Zandvoort kamperen? Mag je in een hondje meenemen op het strand? Hoe duur zijn de kamers in de badplaats? Vreemde vragen voor deze tijd van het jaar? Voor dagen waarin de natuur zich na soms een frivool slippertje nu- en dan hult in een ondoorzichtige mistdeken? Toch worden deze vragen nu gesteld. Dagelijks krijgt mejuffrouw D. Roozemond, secretaresse van „Touring Zandvoort", deze en dergelijke vragen onder de ogen. Juffrouw Roozemond haalt er haar schouders niet voor op. Gestoken in haar wollige vest, stopt ze de zoveelste folder vol bad- nimfen en badende kindertjes in een enveloppe. Ze stopt er nog een lijst met alle hotels, pensions en kamerverhuurders bij. En zo nodig beantwoordt ze alle vreemde vragen in vlot Frans, Engels of Duits. De drie talen zijn nu wel genoemd, om dat de secretaresse zich er gemakkelijk in uitdrukt, maar bij „Touring Zandvoort" komen Frans en Engels niet zo veel voor, en kun je met Duits een heel eind uit de voeten. Want in het toeristische Zandvoort is Duits zo ongeveer de voertaal. Daar over worden allerlei schampere grapjes gemaakt, maar het is nu eenmaal een' feit dat de Duitsers, die de badplaats heb ben afgebroken, haar óók weer hebben op gebouwd. Men kan hier moeilijk „Touring Zand voort", die het vreemdelingenverkeer pro pageert, een verwijt van maken. Want de propaganda voor de badplaats is be slist niet alleen gericht op Duitsland, zo als sommigen wel eens menen. Ook in ons eigen land wordt propaganda gemaakt. En dan verder nog in: België, Noord Frankrijk, Scandinavië en Engeland. „On ze schuld is het niet als hier voornamelijk Duitsers komen. We maken overal pro paganda voor onze badplaats", zegt de di recteur van „Touring Zandvoort", de heer J. B. Th. Hugenholtz, hiervan. „Ten op zichte van Duitsland ligt onze badplaats nu eenmaal bijzonder gunstig. En dan: we hebben alles te bieden dat de Duitsers zo aantrekt". De Duitse belangstelling blijkt in deze dagen zeer sterk. Van de zeventig tot hon derd aanvragen om inlichtingen die per dag bij het kantoor van de V.V.V. binnen komen, is zo'n negentig percent afkom stig uit West-Duitsland, en dan voorna- Advertentie tie stalenboeken van de unieke nieuwe R D-collectie behang jaargang 1961. Onbegrensde mogelijk heden voor een prach tige begrenzing van .Uw kamer van Ik" Vraag de boeken (ge heel vrijblijvend) ter inzage aan Uw behang- leverancier. melijk uit het Roergebied. Hamburg en Bremen. Die aanvragen om inlichtingen zijn na januari in steeds groter aantallen binnen gestroomd. Eerst zo'n tien, toen twintig, dertig, nu al zo'n honderd per dag. Deze aantallen zijn nog nooit zo groot geweest. Voor de directeur van de V.V.V. zijn ze een duidelijke aanwijzing dat de toeloop naar de badplaats dit jaar groter dan ooit zal worden. Verwacht wordt dat Zand voort vooral in augustus vol met Duitsers zal zitten. Iedereen die maar kamers heeft te verhuren, zal dan gegadigden ge noeg hebben. Het aantal overnachtingen wordt voor dit jaar geraamd op ruim één miljoen. Al die vreemdelingen bij elkaar zullen in de komende maanden voor zo'n vijftien tot twintig miljoen gulden in de badplaats omzetten. Dit formidabele bedrag maakt duidelijk dat de zaken in de badplaats bij zonder goed floreren. Er wordt, dank zij de Duitse gasten, een rijk belegde boter ham verdiend. Zelfs in een regenachtig seizoen als dat van vorig jaar, behoefde men niet ontevreden te zijn. Voor de men sen die van het vreemdelingenverkeer le ven, schijnt de regen geen spelbreker meer te zijn. De Duitse belangstelling voor Zandvoort is in snel tempo gestegen. Ruim tien jaar geleden was er van reclame voor de bad plaats in Duitsland nog geen sprake. In 1951 is de toeloop van de oosterburen voorzichtig begonnen. Hoe snel deze is toe genomen, wordt duidelijk als men weet dat in tien jaar het aantal overnachtingen vervijfvoudigd is. In 1959 kwam de eer ste Duitse vloedgolf en in de jaren daar na bleef het vloed. Deze toeloop is wel te begrijpen, want Zandvoort ligt voor West-Duitsland be trekkelijk dichtbij en de prijzen zijn naar Duitse begrippen aantrekkelijk. Het aan tal auto's groeit in de Bondsrepubliek snel. Dus wordt de zee voor steeds meer men sen, vooral ook kantoorbedienden en ar beiders, steeds gemakkelijker te berei ken. De massale toeneming van het aantal badgasten kan het gevaar inhouden dat de prijzen hoger en hoger worden opge schroefd. Prijzen van vijftienhonderd gulden voor één flat per maand zijn al geen zeld zaamheid. Door prijsoverdrijving zou men echter mensen kunnen afstoten en de naam van de badplaats geen goed kunnen doen „Ik gun iedereen zo'n groot mogelijk in komen. Ik zit hier trouwens voor de be langen van de Zandvoorters. Maar men moet oppassen dat men de kip niet de gou den eieren gaat weggooien. De mensen moeten hun eigen belang in het oog hou den", is het voorzichtige vermaan van de heer Hugenholtz. Het is moeilijk te voorspelen hoe de toe toeloop van toeristen zich in de toe komst zal ontwikkelen. Maar dat er steeds meer badgasten zullen komen, is wel duidelijk. „We moeten goed beden ken dat we nog maar aan het begin staan c Stadsschouwburg: Vandaag, zondag en maandag 20 u.: „Joseph in Egypten". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14 en 20 u. „De ellendigen", 14 j. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14 en 20 u.: „De grote be drieger", 14 j. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Door begeerte gedreven", 18 j. Zondag 11 u.: „Hoffmann's vertellingen", 14 j. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Botsende jeugd" 18 j. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Suddenly last summer", 18 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „Loving you", a.l. Maandag en dinsdag 20.15 u.: „Rebec ca", 18 j. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Venus in nerts", 18 j. Zondag 11 u.: „De strijd om de zuidpool". Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De brui den der Morlock monsters", 14 j. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Misdaad op het eiland", 18 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u., zondag echter 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Nooit op zondag", 18 j. Zondag 11 u.: „Met Peter Townsend de wereld rond", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 u.: „Rivalen zien niet om", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Lassie's beste vriend", a.l. Maandag en dinsdag 20 u.: „Bloed in de zon", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 maart expositie van tekeningen van Amsterdamse cartoonisten en krantentekenaars. Dagelijks 1022 u. Het Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 20 febr. expositie van werken van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks 10 17 u., zondags 1417 u. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 27 febr. expositie van werken van Anton Pieck. Dagelijks 1017 u., zondags 1417 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 17 febr.) ZATERDAG 18 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „High Time". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De wraak van Robin Hood". W.B. Theater, 20 u.: „Dinosaurus". ZONDAG 19 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Scalperend schuim"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „High Time". Luxor Theater, 14.30 u.: „Zonen der woestijn; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De wraak van Robin Hood". W.B. Theater, 14.30 u.: „Drums across the River"; 16.30 en 20 u.: „Het vlees en de boze geesten". MAANDAG 20 FEBRUARI Kennemer Theater: Géén voorstelling. Luxor Theater, 20 u.: „Het vlees en de boze geesten". ZATERDAG 18 FEBRUARI City Theater, 19 en 21.30 u.: „F: om here to Eternity". Rex Theater, 20 u.: „Lokvogels van de nacht". ZONDAG 19 FEBRUARI City Theater, 15 u.: „Met de drie Stooges de lucht in"; 19 en 21.30 u.: „From here to Eternity". Rex Theater, 15 u.: „Met de dood voor ogen; 20 u.: „Lokvogels van de nacht". Tentoonstellingszaal Heidestr. 45, 1417 u.: Schilderijententoonstelling, Felison. MAANDAG 20 FEBRUARI City Theater, 20 u.: „From here to Eter nity". Rex Theater, 20 u.1 „Lokvogels van de nacht". Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 u. en 14.30—16.30 u. Tentoonstellingszaal Heidestr. 45, 1921 u.: Schilderijententoonstelling, Felison. Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 u.: „Nachtzuster Ingeborg"; zondagmid dag 14.30 u.: „Van alle markten thuis". Om de jaar op jaar grotere toeloop te kunnen opvangen, zouden de badgasten meer verspreid moeten worden. De ac tieve en ideeënrijke burgemeester van Zandvoort en voorzitter van „Touring", mr. H. M. van Fenema, heeft hier al di verse keren vurig voor gepleit. „Ontsluit het strand en leg een grote kustweg aan", is zijn devies. Want dan pas kunnen de kilometers lange braakliggende stranden worden geëxploiteerd. Maar voorlopig zijn er nog genoeg tegenwerkende krachten. Geprobeerd wordt ook het vreemdelin genseizoen uit te rekken en vooral in voor- en naseizoen meer mensen naar de bad plaats te krijgen. Zo rondom de paasda gen komen er al behoorlijk veel en zelfs in de wintermaanden verblijven er altijd toeristen, die het fijn vinden 's winters langs het strand te lopen. „Zandvoort is Luftkurort", luidt het in de bewoordingen van de V.V.V. Ook het circuit heeft het vreemdelingenseizoen verlengd. Juist op minder drukke dagen zorgt dit voor goed- betalende klanten. Een Engels vliegreis bureau organiseert nu ook reizen naar evenementen op het circuit. Voor de pro- In het kleine kantoor van „Touring Zandvoort" verwerkt mejuffrouw Roozemond dagelijks stapels envelop pen met folders. Zandvoort bereidt zich voor op de seizoendrukte. De borden met „kamers vrij" worden naar de pensions gebracht. van de automatisering van het wegver keer. Over twintig jaar staan er zes auto's waar er nu nog maar één staat. Deze ont wikkeling wordt onderschat", aldus de heer Hugenholtz. paganda acht de heer Hugenholtz de aan wezigheid van het circuit zeer waardevol Nog steeds bestaan de plannen om Zand voort het gehele jaar door een overdekte „Riviera" te geven; zo'n vier tot vijf jaar geleden is een groot plan voor een „Kur ort" gelanceerd. Het is nadien wat op de achtergrond geraakt, maar nu zijn er weer nieuwe gegadigden voor gekomen, Gedacht wordt hier aan een overdekt bad met golfslag en zandstrand, met daar boven een grote hoogtezon, een restaurant met terrassen en winkels aan het water, ruimten voor sauna- en modderbaden enz. „Het geheel zou vier miljoen gulden kosten. Als we zo'n luxe overdekt bad zou den hebben, zou het geld 's winters ook binnenstromen". We hebben in Zandvoort dringend ge brek aan hotelruimte. En het is maar zo jammer dat de ambtenaren zich hieraan niet storen en geen bouwvergunningen geven. Nu zegt men wel eens: waarom maak je zoveel reclame, als je toch geen ruimte meer vrij hebt. Maar dan antwoord ik: als ik één jaar de reclame verwaarloos heb ik jaren nodig om de schade in te ha len", zegt de heer Hugenholtz. „En daarom hebben we dit jaar weer veel reclamemateriaal naar allerlei bin nen- en buitenlandse reisbureaus gestuurd, al is het veel te weinig, omdat we on voldoende geld beschikbaar hebben. Er gaan zo'n vijftigduizend grote folders, tienduizend lijsten met hotels en pensions en zo'n twintigduizend lijsten met kamer verhuurders de deur uit, alsmede vijftien duizend folders over het circuit. Natuur lijk, dat is waanzinnig weinig. We zouden minstens honderdvijftigduizend folders moeten versturen. We moeten nu eenmaal roeien met de riemen die we hebben, en die zijn wel wat klein. Het bestuur doet wat het kan, maar de subsidie is ongelooflijk laag. En voor ver hoging van de subsidie voelde de gemeen- Naar wij vernemen zal de minister van Economische Zaken maandag een prijs- stop afkondigen voor het dames- en heren- kappersbedrijf. De minister heeft tot het nemen van deze maatregel besloten, om dat hem gebleken is, dat een groot aantal kappers verdergaande tariefsverhogingen heeft toegepast dan was overeengekomen in 't overleg met de federatie van organi saties van werkgevers in het kappersbe drijf naar aanleiding van de nieuwe c.a.o. voor het kappersbedrijf en de daarmee samenhangende afschaffing van het fooien stelsel. De federatie heeft van haar zijde alles in het werk gesteld om de ontwikkeling die tot deze prijsmaatregel heeft geleid te voorkomen. De prijsstop houdt in. dat de tarieven, overeenkomstig de bij de afschaffing van het fooienstelsel gemaakte afspraak, voor kapperswerkzaamheden in een dameskap salon niet hoger mogen liggen dan 10 per cent boven het tarief, dat op 31 december 1959 werd berekend. De tarieven, die op dat tijdstip in de herenkapsalons in reke ning werden gebracht mogen met niet meer dan 15 percent worden verhoogd. De beschikking houdt tevens in dat iedere kapper verplicht is de prijzen die hij in rekening brengt, duidelijk zichtbaar aan te duiden in zijn kapsalon. teraad niets. We zouden meer reclamema teriaal moeten versturen, meer evenemen ten moeten kunnen organiseren en 's zo mers meer informatrices moeten hebben. En omdat de financiën van „Touring Zandvoort" bescheiden zijn, is het aantal evenementen dit jaar beperkt. Wel worden meer evenementen voor kinderen georga niseerd, zoals een puzzeltocht, een feest middag met een goochelaar, een filmmid dag, een tekenwedstrijd met tentoonstel ling, een tentoonstelling van opmerkelijke strandvondsten, zeepkistenraces in een competitie en een bouwwedstrijd van strandforten. Het aantal evenementen is in enkele jaren toegenomen, maar de personeelsbe zetting van „Touring" is hetzelfde gebleven. Nu al wordt er in een hoog tempo gewerkt. En straks is het een constant geloop van mensen die inlichtingen aan de balie ko men vragen. Een paar cijfers laten deze drukte aan de balie zien.. Vorig jaar wer- De Raad voor de Luchtvaart heeft uit spraak gedaan inzake het ongeval op 7 april van het vorige jaar bij de lucht haven Zuid-Limburg. De 20-jarige leer ling-vlieger L. Jongman uit Alkmaar kwam om het leven, toen het toestel, een nieuwe Saab „Safir" lesmachine, vlak na de start in een tolvlucht geraakte en in een boomgaard neerkwam. De Raad voor de Luchtvaart conclu deerde dat bij het onderzoek niet is ge bleken van enige technische storing aan het vliegtuig. Naar het oordeel van de Raad wijzen zowel de afgelegde verklaringen als de omstandigheden, waaronder het ongeval geschiedde erop, dat de leerling-vlieger een te steile start heeft uitgevoerd, welke boven zijn macht ging. Advertentie zijn als de dood voor leschermtUw_keel l0) taUttli en koolkoorts. Jf. 1.10 Dit doosje betekent: den in mei 1707 mondelinge inlichtingen gegeven, in juni 5600, juli 6800, en augus tus 13.847. Gemiddeld kwamen er per dag zo'n kleine vijfhonderd mensen aan de ba lie, soms meer dan zevenhonderd. Dit jaar zullen deze aantallen nog wel hoger liggen, want de verwachtingen zijn hoog gespannen. De invasie Duitsers zal vermoedelijk groter dan ooit zijn. Voor Zandvoort een geruststellend vooruitzicht, voor anderen een reden om een somber gezicht te zetten. De regering heeft vandaag bij de Twee de Kamer het ontwerp van de „Wet pre mie kerkebouw'' ingediend. Volgens dit ontwerp zal het in de toekomst mogelijk zijn aan kerkgenootschappen en daarmee gelijk te stellen rechtspersoonlijkheid be zittende genootschappen een eenmalige premie ter grootte van 25 percent van de wettelijke stichtingskosten van een kerk gebouw te verlenen. De regering stelt voor de wet premie kerkebouw tien ja-ar te doen gelden en toe te passen op kerkgebouwen, waarvan de gunning aan de aannemer na 1 maart 1961 plaats heeft. Volgens de Wet premie kerkebouw zal het tevens mogelijk zijn een bijdrage te verlenen voor de stichting van bezinnings centra van kerkgenootschappen en niet kerkgenootschappen op geestelijke grond slag. Voor de stichting van kerkgebouwen, waarop de wet van toepassing zal zijn, zal van overheidswege (dus noch van ge meente, noch van provincie) geen ande re bijdrage mogen worden verstrekt dan de door het rijk te verlenen premie. De regering stelt de Kamer voor de wet niet van toepassing te doen zijn op nood kerken, gebouwen die tijdelijk tot kerk zijn ingericht, op gebouwen gesticht ter vervanging of uitbreiding van een be staand kerkgebouw, en op de bouw van pastorieën. De regering is bij haar voorstellen uit gegaan van het rapport dat de commissie- kerkebouw onder voorzitterschap van mr. E. M. J. A. Sassen in 1957 heeft uitgebracht. Blijkens de memorie van toe lichting neemt zij de motieven welke de commissie-Sassen aanvoerde voor haar standpunt, namelijk dat onder de huidige Op de werf van Cammell Laird te Bir kenhead in Engeland is het grootste tank schip van Shell-tankers n.v. te water ge laten. Het schip ontving zoals tot dus verre gebruikelijk is bij de schepen van deze Nederlandse maatschappij de naam van een schelp: „Sepia". De „Sepia" is 250 meter lang, ruim 34 meter breed en meet ongeveer 65.000 ton deadweight. Het tankvaartuig heeft een schroef die aangedreven wordt door turbinemotoren welke 22.000 p.k. leveren. Zowel het casco als de motoren zijn ge bouwd door de Engelse scheepsbouwmaat schappij. omstandigheden de verstrekking van over heidsbijdragen voor kerkebouw wenselijk is, in hoofdzaak over. De regering wijst er nog op dat zij het niet meer dan billijk acht dat daar een belangrijk deel van de nieuwbouw na de tweede* wereldoorlog van overheidswege werd gesubsidieerd, ook de stichting van kerkgebouwen in de subsidiëring te be trekken. AMSTERDAM (V.U.). Geslaagd voor het artsexamen O. S. Ingwersen, Bloemendaal. Schenking. Het Internationaal Insti tuut voor Sociale Geschiedenis te Amster dam heeft van de Rockefeller Foundation een schenking van 27.000 dollar ontvangen voor het uitgeven en publiceren van ma teriaal over de communistische internatio nale conferenties te Zimmerwald, Kien- thal en Stockholm, van documenten be treffende socialistische en communistische bewegingen in Zuid-Oost Azië omstreeks 1920 en van nog niet gepubliceerde wer ken van Karl Marx. Geen onteigening. De Kroon heeft zijn goedkeuring onthouden aan het besluit van de gemeente Driebergen-Rijsenburg inzake de onteigening van een gedeelte van het Rijsenburgse bos. Op de Rijsenburgse bos sen, die jaren geleden aan de gemeente ten geschenke werden gegeven, rustte een servituut. Toen een klein gedeelte nodig was met het oog op het uitbreidingsplan, kon de gemeente dit alleen doen door een onteigeningsprocedure tegen zichzelf in te stellen. De Kroon heeft beslist dat de ge meente de gronden niet als bouwterrein mag gebruiken. Officieel bezoek. De bondspresident van Oostenrijk, dr. Schaerf, zal op uitnodi ging van de Koningin en de Prins van 16 tot 19 mei een officieel bezoek aan Neder land brengen. V.V.V.-directeur. Tot directeur van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Utrecht is benoemd mr. R. de Josselin de Jong. Hij zal in deze functie de heer J. C. Wilbrenninck opvolgen. De nieuwe di recteur is na zijn studie te Leiden in Ne- derlands-Indië werkzaam geweest bij de Koninklijke Java-China Pakketvaartmaat schappij. Daarna heeft hij enkele jaren gewerkt bij het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. In 1945 keerde hij terug naar het oosten, in 1955 werd hij gepensioneerd. Sedert 1 januari 1957 is hij directeur van de n.v. Droogdokmaatschap pij Tandjong-Priok te Rotterdam. Val van 30 m hoogte. De 30-jarige A. C. van der Waal, afkomstig uit Rotter dam, is van een 30 meter hoog statief van een stalen bouwconstructie gevallen bij de nieuwbouw van het provinciale elek triciteitsbedrijf te Groningen. Het ongeluk gebeurde toen hij een stuk touw wilde pakken en daarbij misstapte. Hij was op slag dood. Tentoonstelling „Suiker". In het nieuwe R.A.I.-gebouw te Amsterdam zal van 11 tot 19 april de vijfde Internationale Tentoonstelling „De Suiker" worden ge houden. Tot de deelnemers behoren ook industrieën uit België, Duitsland, Frank rijk en Engeland. De Nederlandse Banket bakkerij zal met een zeer spectaculaire afdeling vertegenwoordigd zijn. Ook zal er een groot voorlichtingscentrum over suiker en daaruit bereide produkten komen. Duitse jongens aangehouden. Twee Duitse jongens van zestien en zeventien jaar zijn een maand geleden van huis weg gelopen en via Nederland op weg gegaan naar Frankrijk met het Vreemdelingen legioen als uiteindelijk doel. In ons land maakten zij zich in De Bilt, Rotterdam en in Den Haag schuldig aan diefstal van auto's. Bovendien stalen zij 's nachts een luchtdrukpistool van 85 uit de etalage van een Haagse wapenhandel. Toen zij probeerden bij Zundert over de grens te komen, hield de marechaussee hen aan en bracht hen naar Den Haag, waar zij aan de politie werden overgegeven. Prof. Vondeling. Prof. dr. ir. A. Von deling, die benoemd is tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der economische wetenschappen aan de rijksuniversiteit te Groningen, zal op 28 februari zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een rede in de aula van deze universiteit. Oud minister Vondeling zal onderwijs geven in de kennis van de internationale organisa ties, in het bijzonder in verband met de landbouw- en voedselpolitiek. Verkeersexamen. Het verkeersexamen voor scholen voor voortgezet onderwijs (middelbare scholen, ulo's enz.) zal dit jaar worden gehouden op donderdag 20 april. Vorig jaar, toen dit examen voor het eerst landelijk door het Verbond voor Veilig Verkeer werd georganiseerd, namen er 6.000 kandidaten aan deel. Rooftocht op schepen. Een 13-jarig jongetje uit Zaandam heeft de afgelopen weken aan boord van schepen in de Am sterdamse haven met medeweten van zijn vader een gouden horloge en enige porte monnees met totaal 600 gulden inhoud ge stolen. Het knaapje en een 12-jarig vriendje, dat als uitkijk fungeerde, zijn aangehouden. Ook de vader is gearres teerd. Het K.N.M.I. deelt mee: Maxtmum-tempenturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 34 uur. in de richting van de Golf van Biscaye en Frank rijk uitbreidde. Daardoor is de wind ge draaid naar richtingen tussen zuid en west, zodat de komende 24 uur iets minder zachte lucht van maritieme oorsprong wordt aangevoerd. Aan de kust drong weer mist van zee r>en Held*,- binnen die mogelijk ook in het binnenland ynenbure tijdelijk weer toeneemt. Vrijdag werden v2Z bij stralende zon weer recordtemperatu- - ssmgen ren bereikt, met name in De Bilt, waar met een maximum-waarde van 16.4 graden de warmste dag zo vroeg in het jaar in deze eeuw werd geregistreerd. Door het nieuwe hogedrukgebied zullen de temperaturen nog altijd boven normaal Helsinki blijven, maar door mist en wolken zal het Stockholm WEERRAPPORTEN Eelde De Bilt Twente Eindhoven mist mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt Zd-Limburg onbewolkt Zondag 19 februari Zon op 7.48 uur, onder 18.00 uur. Maan op 9.52 uur, onder 23.30 uur. Maandag 20 februari Zon op 7.46 uur, onder 18.02 uur. Maan op 10.19 uur, onder uur. Maanstanden 22 febr. 9.35 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 18 februari Hoog water 5.53 en 18.09 uur. Laag water 1.32 en 13.58 uur. Zondag 19 februari Hoog water 6.38 en 18.56 uur. Laag water 2.15 en 14.40 uur. Maandag 20 februari Hoog water 7.23 en 19.41 uur. Laag water 2.56 en 15.22 uur. Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Het hoog en laag water te Zandvoort is Madrid 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Mallorca half bew. Oslo mist Kopenhagen mist zwaar bew mist mist onbewolkt mist onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt mist motregen mist mist onbewolkt onbewolkt mist mist mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. w 15 wzw 15 zzw 11 z 16 16 zzw 18 z 16 z 15 w 7 w 5 windst. 1 zzw 4 zzo 11 zzw 9 z 16 z 17 zzo 9 ono 17 windst. 14 windst. 18 n 14 zzo 12 zzw 5 windst. 5 nno 7 windst. 10 O 14 windst. 9 windst. 10 windst. 8 windst. windst. 17 no 15 windst. 17 windst. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,1 0 0 0,1 0 0 0 0 0 0 0 0

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2