Z.-Amerika werd onder Eisenhower! schromelijk verwaarloosd Fidel Castro buit de diplomatieke blunders van Washington uit In de vishal en op zee d LATIJNS-AMERIKA en SLOT II Het zwijgrecht van de sociale werkster Nieuwe bedrijven in IJmuiden Ministers willen de politiesabel niet laten vervallen is' Betonmortelauto nam zeebad ERENIGD AOEANÜISCHE OCEA71NM VENEZUELA COLOMBIA BRAZILIË ARGENTINIË OCEAAN Hoge Raad zal wellicht een principiële beslissing nemen 114- Politieman beloond voor doortastend optreden Veroordelingen op Nieuw-Guinea Rabarber zeer in trek Verkreukeld in Nieuw-Guinea Drie kandidaten voor Sociale Zaken Na Haagse incident De vacature van secretaris- Parlement (Van een bijzondere medewerker) Men kan zeggen, dat na 1945 ook Latijns-Amerika de politieke invloed van het westen - van de grote machten - had teruggedrongen. Er bleef nog één zaak over: beknotting van de economische invloeu. Groot-Brittannië verdween uit India, uit het Nabije Oosten en Suez. Andere landen zagen hun bezittingen in Azië en Afrika langzaam-aan, of abrupt en met spanningen onafhankelijk geworden. Toen heeft Noord-Amerika een historische fout gemaakt. Want al Sad het in Latijns-Amerika geen koloniale aanspraken - hoewel men er, wat het Panamakanaal betreft, over kan twisten de dollar bleek zon politieke invloed te hebben, dat Washington toen ook uit het wereldgebeuren ten aanzien van zijn zuiderburen de consequenties had moeten trekken. Het verwijt aan het Eisenhower-bewind van grote onoplet tendheid en ongepas te nalatigheid is ge wettigd. Voor een deel kwam dit door de koude oorlog, met zijn sterk Aziatische en Europese facet ten. Daarbij kwam nog dat Moskou tot 1950 vrijwel geen aandacht had voor Latijns-Amerika. Er bestonden nagenoeg geen diplomatieke betrekkingen en van Latijnse zijde was er mede door de ster ke rooms-katholieke invloed geen be langstelling voor communisme. Trouwens, Latijns- Amerika mocht arm zijn en ongeprivile gieerd, in feite was het echt geen gebied waar het communis me een vruchtbaar terrein zou vinden: met al zijn ruimte, met zijn onderbe- volkt-zijn, met ge noeg werk (mits juist geëxploiteerd) en ge noeg eten (mits juist verdeeld). Waar com munistische bewe ginkjes ontstonden, zoals in Mexico en Chili nu nog de sterkste pijlers van Moskou werd zeer gebrekkig gewerkt en wie maar even zijn verstand gebruikte (zoals de Apra-partij in Peru) wendde zich vlug af van Moskou, dat zich even hebberig toonde als de „westerse imperialisten", alleen nog min der schonk. De Verenigde Staten hebben die situatie zonder gevaar geacht en niet begrepen dat de koude oorlog van Russische zijde „ge spreid" zou kunnen worden tot dicht bij het Amerikaanse huis. Het gevolg was, dat het Eisenhower-bewind met dollars strooi de in Europa en Azië, maar zijn achtertuin schromelijk verwaarloosde. Zuidamerika nen hebben dat Washington nooit verge ven. Tegenover een hulp van 61.400 mil joen Marshall- en andere dollars, uitge keerd aan de wereld, stond 4000 miljoen dollar, slechts zes tot zeven percent van de totale som. Een land als Joegoslavië alleen kreeg 2133 miljoen dollar, dus iets meer dan de helft van negentien Latijns- amerikaanse landen samen. „Vijand" Po len mocht 509 miljoen dollar incasseren, Met een geweldige plons is vrijdagmor- gen, kort nadat de bestuurder was uitge stapt, een geladen betonmortelauto van de IJmuidense pier in zee gestort en onmid dellijk gezonken. Tegenover de politie verklaarde de chauffeur dat hij de wagen voordat hij deze verliet op de handrem en in de eerste versnelling had gezet. Even later zag hij ui j t ..i, «phtpr I de zware auto achteruit de pier afrijden. Achter dat gezicht zaten ook nu echter loopt ter plaatse enigszins naar geen hersens. Castro zelf ging als een wil- T deman tekeer, in woord en daad. Zijn fusillades van zeshonderd tegenstanders verspeelden een deel van zijn goodwill in de wereld en ook in Latijns-Amerika. Zijn onbekookte aanvallen vaak in televisie redevoeringen van vier tot acht uur lang het water af. BRANDJE AAN BOORD VAN KOTTER Aan boord van de Katwijkse kotter KW 103 is vrijdagmiddag brand uitgebroken -I in een der verblijven. De wachtsman had c verspeelden bovendien het begrip van een natte matras bij een kacheltje te dro- klemmiddel schol 49 tot 41 kleine Noordamerikanen, die ook niet meer gen gelegd. Er brak brand uit, waarbij 48 tot 37, kleine schol II 38 tot u, -- 1 tevens enkele dekens vlam vatten. De 1 - 10 M 9 brandweer van Velsen heeft het vuur ge blust. Er is lichte schade ontstaan aan houtwerk van de kotter. 1 de naar Cuba kwamen om er vakantie te hou- j den. Mexico BAHAMA Ell Caïcos Eil.= ijurks Eil DOMINIKAANSE PEP —Antigua Jamaica SHAITpfp^tórico !Ste LucialS'Ki Nicaragua ^Salvador KANAAL CARACAS ostajhc PANA EORGETOWN PARAMARIBO AYENN BOGOTA Galapagos Eilggjf^ ECUADOR S-SALV BRASILIA LA PAZ PAPA UA ASUNCIÓN RIO oe JANEIRO PORTO ALEGRE SANTIAGO ONTEVIDEO UENOS AIRES PLATA FALKLAND EIL.lIslas Malvinas] En niemand in Washington, die deze an- ti-Amerikaansa wrok begreep en tot juiste proporties terugbracht. Zelfs werd er maar weinig ondernomen om de onderlin ge geprikkeldheid weg te nemen. Integen deel. Cubaanse uitknijpers (vaak Batista- profiteurs) werden in Florida onvoldoende gecontroleerd en bepaald tactisch was j men ook niet toen, op een dieptepunt in de relaties, „toevallig" Amerikaanse ma trozen zo nodig met verlof moesten op de Cubaanse basis Guantanamo. Goed, Castro heeft zijn aanhang teleur gesteld. Hij heeft zijn vrienden verloo In een te Alkmaar gehouden vergadering van de Algemene Raad van de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noordholland heeft de voorzitter, de heer M. Fernhout, met voldoening gewag ge maakt van de beslissing van het gerechts hof te Amsterdam inzake de procedure over het verschoningsrecht van een psy chiatrisch geschoolde sociale werkster uit IJmuiden. Deze beriep zich destijds op het verschoningsrecht toen haar gevraagd werd getuigenis af te leggen in een echt- Aanvoer van vrjjdag De aanvoer in IJmuiden was vrijdag 4465 kisten, waarvan 770 tong en tarbot, 3 heilbot, 2225 schol, 103 schar, 137 bot, 200 haring, 30 makreel, 122 schelvis, 290 wij ting, 480 kabeljauw en gul, 5 leng, 25 haai, 53 koolvis, 22 diversen. Prjjzen van vrfjdag Per kilo: heilbot 4,30 tot 2, grote tong 3,90 tot 3,50, grootmiddel tong 3,50 tot 3,20, kleinmiddel tong 3,30 tot 3, kleine tong I 3,40 tot 3, kleine tong II 2,20 tot 2, tarbot I 4,30 tot 4, zalm 8 tot 7. Per 50 kilo: tarbot IV 76 tot 64, grote schol 30 tot 23, grootmiddel schol 36 tot 27, kleine schol I schar 38 tot 16,'bot 8, verse haring 33 tot 27, ma kreel 56 tot 18, grote schelvis 74, groot middel schelvis 74, kleinmiddel schelvis 76 tot 70, kleine schelvis I 81 tot 74, kleine schelvis II 79 tot 22, wijting 36 tot 8, grote gul 36 tot 30, middel gul 30 tot 25, kleine gul 26 tot 24, kleine haai 26 tot 25, lommen 27, kleine koolvis zwart 32 tot 27. Per 125 kilo: grote kabeljauw 184 tot 90, grote koolvis zwart 100 tot 92, grote leng Besommingen van vrijdag RO 53 Dirkje 17.637, KW 148 8.617, KW 180 10.120, KW 64 6.250, KW 103 f 7.600, IJM 66 8.100, IJM 67 7.400, IJM 45 2.600, WR 58 9.800, WR 59 10.100. Aanvoer van zaterdag De aanvoer in IJmuiden was zaterdag 4650 kisten vis, bestaande uit 150 wijting, 125 gul en kabeljauw, 50 tarbot, 2770 schol, 500 varia, 800 stuks kabeljauw, 60.000 kilo tong. De aanvoerders waren 66 kust- vissers. Prijzen van zaterdag Export: grote regels kabeljauw 85 tot 95, kleine regels kabeljauw 35 tot 45, grote tong 3,70 tot 3,90, grootmiddel tong 3,30 chend 'hij heeft zijn eiland kapot gemaakt scheidingsprocedure. Het hof bekrachtig- meuu, hij i ncn j t- o na ran Hp rerhter-commis- en in plaats van die Augiasstal te reinigen heeft hij gemeend het „Fidelismo" tot een exportartikel te maken, daarbij verge tend dat het goede vanzelf overwaait, zon der wapendwingelandij. Omringd door charlatans, als zijn onvolgroeide broer Raul, de Argentijnse marxist Guevara en tientallen nietsnutten, is hij de „linker kant" opgeduwd. Castro werd precies een zelfde tyran als zijn voorganger. de de beschikking van de rechter-commis- saris bij de rechtbank in Haarlem van 13 februari 1959, waarbij de gijzeling van de sociale werkster werd geweigerd zij het op andere gronden. De heer Fernhout deelde in dit verband mee, dat van de rechtskundige raadsman van de stichting, mr. Jolles, intussen be richt is ontvangen, dat de procureur-ge neraal bij de Hoge Raad na afloop van de Ter verzachting van deze Amerikaanse diplomatieke blunders dient opgemerkt, dat het logisch was, dat de ambassadeurs er prijs op stelden persoonlijke relaties te onderhouden met de dictators en hun par tijen. In de eerste plaats, omdat alleen de persoonlijke diplomatie ook commerciële voordelen opleverde; in de tweede plaats omdat een dictatuur hoe corrupt en ziek ook toch nog altijd een zekere discipline kent, en ten derde omdat meestal niemand kan uitmaken, wie en wat de oppositie eigenlijk is. Verstoken van elke behoorlijke voorlich ting over de ware stand van zaken bleef Washington onkundig van de politieke ver anderingen, die zich na 1955 in Latijns- Amerika voltrokken. In een korte spanne tijds vielen acht van de vijftien dictators, twee traden vrijwillig af, één werd er ver moord en één pleegde zelfmoord. Maar Washington knipperde nauwelijks met de katalysator voor de ongeprivilegieerde massa van heel Latijns-Amerika. De al jaren en jaren smeulende sociale ontevre denheid had een voorman gevonden, een in spirator, een kerel die het eindelijk eens durfde te zeggen. Een man, die histo risch verklaarbaar en daarom volgens de massa zo terecht Noord-Amerika een soort Suez gaf. De New York Times vat te dat voortreffelijk samen, toen het blad schreef: ..De Cubaanse revolutie heeft als het ware alle krachten en machten van so ciale ontevredenheid in heel Latijns-Ame rika gemobiliseerd. De Cubaanse hervor mingen hebben sympathie verworven bij de ongeprivilegieerden, al is men het niet altijd eens met de vorm waarin en de wij ze waarop En wat is de toekomst? Castro zelf gaat vandaag of morgen heen, door moord of tegenrevolutie, maar een nieuwe groep (jongeren) staat klaar om het beter te doen. Toch zal er in Latijns-Amerika nooit meer een weg terug zijn. Het Fi delismo heeft Amerika in zijn Latijnse be trekkingen in een stadium gebracht, dat De burgemeester van Velsen, mr. J. Chr. Bührmann heeft vrijdag een gratificatie uitgereikt aan de agent van politie, de heer c. L. van Duivenvoorde. Agent Van Dui- cassatietermijn cassatie in het belang der venvoorde kreeg dit „douceurtje" omdat wet wil instellen, niet omdat de beslissing ^jj, zoals dat heet, doortastendheid en lof- i maar felijke dienstverrichting heeft betoond bij een brand aan boord van de kustvaarder „Jonet" op 29 januari jongstleden. Na per surveillanceauto te zijn aangekomen had de heer Van Duivenvoorden groot gevaar getrotseerd door met een schuimblusser uit de politiewagen een volle fles butagas voor ontploffing te vrijwaren. Na schuim V„tnUientnvi wet Wl1 msteuen, met omuai ue uCI A UlUiybUlVl I hem betreurenswaardig voorkomt. om zo mogelijk de zekerheid over dit Maar zijn opstand had toch gediend als vraagstuk te verkrijgen. Het arrest, dat de Ho-ge Raad dan wijst, brengt geen veran dering in de rechten van partijen. Ten aanzien van de sociale werkster blijft dus vastgesteld, dat zij niet behoeft te ge tuigen. De heer Fernhout sprak de hoop uit, dat deze cassatie zal mogen leiden tot de er kenning van het verschoningsrecht ook voor andere psychiatrisch geschoolde socia le werksters die in teamverband werken onder directe verantwoordelijkheid van de medische leiding van dat team; een er kenning waarnaar door alle op dit terrein werkzame instituten met verlangen wordt uitgezien. De landrechter in Biak heeft een aantal personen berecht die zich schuldig hebben gemaakt aan ondermijnende activiteiten. Zij zijn lid geweest van een verboden ver eniging. De volgende straffen werden opgelegd: I tot 3,40, kleinmiddel tong 3 tot 3,10, tong I 3 tot 2,90, slips 2 tot 2,10, grote tarbot 4 tot 4,20, grote schol 22 tot 28, grootmiddel schol 24 tot 28, zetschol 35 tot 45, schol I 35 tot 42. Binnenland: schol II 22 tot 28, schol III 14 tot 21. Op zee Het was heel mooi weer op zee, met maar af en toe een beetje mist. De vangsten om de noord waren voor een enkeling een tikje beter. Er werden nu 60 tot 200 manden haring, koolvis, ma kreel en wijting per etmaal gevangen. De Claesje deed een trek van twee pak jes, de Postboy ving in twee trekken drie pakjes, de Toronto in een trek twee pak jes. De loggers en kotters op de kust vingen 200 tot 300 kilo tong en 15 tot 20 manden schol per etmaal. Er waren drie kotters, die 70 stuks ka beljauw in een etmaal hadden gevangen. Voor maandag KW 32 Sakina Martine met 35 schelvis, 120 haring, 20 makreel, 45 haring, 25 gul en kabeljauw, 80 koolvis, 35 radio, 170 stuks kabeljauw en 55 kleine kisten ha- ring. IJM 72 Beatrice 70 schelvis, 350 haring, 420 makreel, 40 wijting, 50 koolvis, 75 stuks kabeljauw. Oudste schepen: 1 februari KW 82, 2 fe bruari IJM 37, 3 februari KW 153, 4 fe bruari IJM 15 Emma, 6 februari KW 122 en KW 135. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 100 wijting, 30 schol, 7000 kilo tong en 10 stuks kabeljauw. Binnenkort zal IJmuiden weer enkele nieuwe bedrijven rijker zijn. De belang rijkste aanwinst is een visconservenfabriek met kantoren en kantine, die op het terrein van het Staatsvissershavenbedrijf zal ver rijzen. Eerst zou de fabriek op het indus trieterrein komen, maar het gemeentebe stuur was van mening dat de aard van het bedrijf het gewenster maakte als de fabriek dicht bij de vissershaven zou ko men. De fabriek komt nu ten zuiden van de haringhaven, aan de nieuwe weg, die ont staat door omlegging wegens uitbreiding van de haringhaven. De fabriek wordt ge sticht door de Edivo, een Engelse dieren- voedersonderneming, die een dochtermaat schappij is van de Quaker Oats Cy. te Chi cago-Rotterdam. De architecten A. van Hartogh in Zandvoort en A. Zielstra in Jnai lUBIl 111 Z_,CUiU VUU1 L CU JTX. gespoten te hebben, wierp de politieman Bloemendaal hebben de bouw ondershands gasfles in het water. Vooral voor rabarber bestond vrijdag weer grote belangstelling op de veiling van Ons Belang te Castricum. Hiervoor gegund aan de n.v. J. G. Visser te Leeu warden. Enkele bedrijven gaan ook verrij zen op het open stuk grond op de hoek van de Celsiusstraat en Reaumurstraat te IJmuiden. Men is er al begonnen met de voorbereidende graafwerkzaamheden. Achtereenvolgens komen op dit stuk te staan: een machinefabriek van de firma nodig was. President Kennedy zal daaruit f gevangenjsstraf voor twee Indo- 'pnl nesiërs, vijf jaar voor een Indonesiër, een Papoea en twee Chinezen. Twee andere Papoea's kregen respectievelijk vier en drie jaar en een Chinees twee jaar. zijn consequenties dienen te trekken (en wat dat betreft i£ he' goed, dat niet de erfgenaam van Eisenhower, Nixon, aan het roer is gekomen). Latijns-Amerika heeft door Castro en ondanks zijn blun ders een gezicht gekregen, waarmee! moet worden gesproken. Doet Washington A merikaanSe fllmeXpedltie dat goed en met begrip, dan komen alle Latijnse schaapjes weer in de kudde van de (overigens verouderde) Monroedoctri- ne. Verstaat Washington dit nieuwe, vol- wassen geworden Latijns-Amerika niet, dan staat Moskou klaar om smeulende on tevredenheid tot laaiende vijandschap aan te wakkeren. maar vriend en buurman Mexico ontving ogen. Ook bleef het onkundig van het feit ,jat Moskou tot het inzicht was gekomen, dat Latijns-Amerika, zeer geschikt bleek voor expansie van de koude oorlog. slechts 468 miljoen. Dat zette het kon niet uitblijven kwaad bloed. Nu kan men ter verdediging van het Amerikaanse standpunt aanvoe ren, dat de dollars voor Joegoslavië van Ja, één keer kwam Foster Dulles naar Venezuela, naar de samenkomst van alle veel meer politieke betekenis waren dan ministers van Buitenlandse Zaken van ge- bijvoorbeeld dollars aan Paraguay en dat heel Amerika, alleen om een anti-commu- 1 nistische motie door te drukken en ver volgens weer heen te snellen naar Azië. I waar hij belangrijker zaken had te doen Daarbij zijn collega's met een kater en met lege handen achterlatend. Gewaarschuwd door tientallen anti-Ame rikaanse rellen, maar te laat zag Eisen hower in, dat er wat gedaan moest wor den. Hij benoemde zijn broer, professor Milton Eisenhower, als goodwill-ambassa- deur, daarbij vergetend dat de naam toch I vereenzelvigd zou worden met de nalatig heden van zijn bewind. Dat ondervond vi ce-president Nixon, die een poging waag de om de verkreukelde relaties glad te strijken, maar die overal waar hij landde in de knel kwam en wel zo zeer dat hij terwijl de Amerikaanse mariniers ge reed werden gehouden „gered" moest worden uit de Venezolaanse massa, die hem bijna had gelyncht. Castro werd, ondanks alles en hemzelf, een mijlpaal in de ontwikkeling van het Westelijk halfrond. „Zeros"-nullen, zo noemt men de Latijns-Amerikaanse paupers wel. Ze staan aan de kant, want er is geen werk voor hen. Uit New York is in Hollandia aangeko men dr. Robert Gardner, de leider van een filmexpeditie van het Film Study Centre van 't Peabody-museum, behoren de tot de Harvard-universiteit. Dr. Gardner zal onderzoeken of er mo gelijkheden zijn voor een filmexpeditie naar de woeste Casuarinekust in zuidwes telijk Nieuw-Guinea, omdat de Baliem- het stenen tijdperk, hetgeen de bedoeling is, veel technische moeilijkheden oplgvert. De overige leden van de expeditie worden de volgende maand verwacht. hetgeen veel belangrijker is elke aan (bijvoorbeeld) West-Duitsland uitge leende dollar het begin werd van honderd nieuwe, terwijl in corrupt en politiek-ver- ziekt Latijns-Amerika van elke geschon ken dollar en zo negentig cent verdween in de zakken van de toch al rijken. Het is waar en juist, maar daarmee verwaar loosde Washington negentien potentiële vrienden, die eenmaal vijand gewor den, als men dit sterke woord mag ge bruiken een hoop last en schade zou den berokkenen. Degenen die Washington deze nalatig heid hadden moeten rapporteren, hadden de ambassadeurs moeten zijn. Maar de politieke vrienden van het Eisenhower-be wind bleken niet uit het beste diplomatie ke hout gesneden. Het waren meestal mannen, die zich compromitteerden met dictators, of zich zo onbenullig gedroegen, dat „El Yanqui" al gauw de personifica tie werd van een rijke nietsnut met veel „kapsones Protectie De rebel Castro, na zijn mislukte aan- I slag op het paleis van Batista veroordeeld, Er werd aan deze kant geblunderd, vrij Selaten uitgekn^ Spruille Braden, die rich sp^iaal tegen Perón kantte (en terecht) ging zo ver, vlak voor de verkiezingen in Argentinië openbaar het Peronisme af te zweren, daarmee Perón juist een wapen verschaf fend om zijn stokpaardje tegen de Ameri- kaanse bemoeizucht in draf te zetten. An- dere ambassadeurs vatten een soort per soonlijke genegenheid op voor dictators zoals de moordenaar Perez Jimenez Venezuela en de despoot Tacho Somoza m Nicaragua, zodat daardoor alleen al deze dictaturen zich (onbewust) geprotegeerd xicaanse generale staf, zette met zeventig man voet aan land op Cuba medio 1958. Tot tien man gedecimeerd, verschansten zij zich in de ontoegankelijke bergen van de Sierra Maestra in het oosten en toen begon Castro zijn opmars, die anderhalf jaar zou duren. Een opmars die aanvan kelijk meer steunde op ideeën dan op mu nitie en die door het State Department vrijwel werd genegeerd. Die strijd resulteerde in de overwinning Batista op Cuba op^ieuwjaarsdag^l^, to« gastro leefde bij de gratie van de Noordameri- kaanse protectie. Het gevolg was, dat als ten slotte en de beeldenstorm van dic tators begon met de val van Peron zo'n potentaat viel, bijna altijd de Ameri kaanse ambassadeur mee struikelde, om dat de aan het bewind gekomen oppositie geen vrede meer had met de Amerikaan se beschermheer. met zijn tot vijftigduizend man aangewassen rebellenleger Havana binnen trok. Daar mee was hij en nu komt het de eerste revolutionair geworden, die o.p een sociaal-economisch plan, tegen militairen en grootgrondbezitters in, den overwinning behaalde. Als zodanig werd hij een soort derde Bolivar, de man die Latijns-Ameri ka plotseling een gezicht had gegeven. „,rd d,„ .„k tot transportslagerij vlees- centrale van de firma Joosten, de bouw- onderneming Mazerel, het autoverhuur en transportbedrijf van de heer Lindenberg en het autoverhuurbedrijf „Het Kompas" van de heer Van Kampen. Aan de gemeenteraad van Velsen is een voordracht van drie personen gedaan ter benoeming van een nieuwe directeur van de dienst voor Sociale Zaken, in verband met de pensionering van de heer P. Waardenburg. Voorgedragen zijn de heren drs. C. X. Jansma, adjunct-directeur van Sociale Zaken te Haarlem; mr. J. W. ten Napel, directeur dienst sociale zorg te Voorburg, en J. B. Neuteboom, adjunct directeur van de dienst voor maatschap pelijke zorg te Vlaardingen. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: G. H. P. Narold-Kuiper, d., Schulpweg 26, Velsen-Noord; G. J. M. Kemink-Vredenburg, d., Dr. Sehaepman- laan 9, Driehuis; Th. M. Ruha-Timmen, z„ Hofdijklaan 29, Driehuis; J. E. Schilling- -- - M. 16, Santpoort; L. Verschoor-Brands, d„ Bre- deroodseweg 78, Santpoort; D. B. Moss- Jones, z„ Waalstraat 16, IJmuiden; P. Bak- ker-Beumer, d„ Schutterstraat 5, IJmui den; Th. A. M. Pels-Jongmans, d., Burg. Weertsplantsoen 7, Santpoort; A. Schee- lings-de Bruin, z., Dennenstraat 2, IJmui- den-Oost; A. B. C. Duin-Beentjes, d., Arubastraat 1, Santpoort; M. J. C. van Steijn-van Winden, d., Hagelingerweg 77, Overigens waren ook" de geschoonde spruiten in trek omdat hiervoor prijzen van boven dei gulden, werden genoteerd. Sjalotten bleven ook nu om de drie dub- bëltjêS draaien én de- boerekool blijkt bij de consument nog wel de nodige aantrek kingskracht te hebben omdat hiervoor nog tot 40 cent werd betaald. Witlof draaide rond 50 cent en rode kool kwam ongeveer voor minimumprijs bij de kopers terecht. De noteringen van vrijdag waren: spruiten 46105 cent, prei 10 26 cent, sjalotten 30 cent, rode kool 10 cent, witlof 4156 cent, rabarber 69&5 cent, boere kool 39'/i cent. Wanneer het gerechtelijk onderzoek is voltooid, zullen aan de Tweede Kamer mededelingen worden verstrekt over het stek, d„ Roerstraat 12, IJmuiden; C. vallei voor de verfilming van.mensen uit p0ijtje_0ptreden in Den Haag, waarbij de Schoone-Schoorl, d„ Tulpenstraat scholier Wim Scholte door een sabelsteek om het leven kwam. Dit hebben de minis ter van Binnenlandse Zaken, mr. Toxo- peus, en de minister van Justitie, mr. Beerman, geantwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Bakker (CPN) over deze kwestie. Ook over het incident in de nacht van oud- op nieuwjaar, waarbij de heer Van Ee gewond werd, volgens ooggetuigen eveneens door een sabelsteek, zullen dan Santpoort; M. Schelvis-Penninx, z„ Keizêr mededelingen worden verstrekt. De ministers achten het niet wenselijk om de sabel als wapen voor de politie te laten vervallen, omdat de politieambte- naar dan bij de beteugeling van ordever storingen, indien het gebruik van de gum mistok onvoldoende resultaat heeft, veel al geen andere keus zou hebben dan ge bruik te maken van het pistool. Wilhelmstraat 22, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. Pater, Corvers- laan 66, Velsen-Noord en G. Noppen, Cor- verslaan 66, Velsen-Noord, t.a. Ladder beekstraat 10, Velsen; L. Dijkshoorn, van Lenneplaan 48, Driehuis en W. van der Steen, Geleenstraat 25, IJmuiden, t.a. van Lenneplaan 48, Driehuis; W. F. Kabalt, Woonwagenkamp te Velsen en R. Gerrits, Het gebruik van wapenen door de politie Woonwagenkamp te Velsen; H. Sondorp, is zorgvuldig met waarborgen omkleed. Deze zullen echter nooit zover kunnen rei ken, dat zij betreurenswaardige gebeurte nissen, die het gevolg zijn van menselij ke actie en reactie, onmogelijk maken. Hagelingerweg 119, Santpoort en C. A. Zondag, Hagelingerweg 119, Santpoort; J. Taag, Ratelstraat 4, IJmuiden-Oost en A. Vellema, Daltonstraat 5, IJmuiden, t.a. Daltonstraat 5, IJmuiden; C. J. Gouda, Bij dergelijke gebeurtenissen zal het tref- I Velserduinweg 54, IJmuiden-Oost en J. fen van maatregelen aan het beleid van de burgemeester en van de justitie moe- ten worden overgelaten, aldus de minis ters. Brandenburg, Ruijsdaelstraat 9, IJmuiden- Oost t.a. Kennemerlaan 189 IJmuiden; L. Koops Lange Nieuwstraat 304, IJmuiden en I. Wortel, Roggeveenstraat 14, IJmui den-Oost, t.a. Lange Nieuwstraat 304, IJ muiden; C. Prins, Zandpad 11, Maassluis en M. van Opbergen, Abelenstraat 2, IJ- muiden-Oost; J. Bulthuis, P. Venengast- generaal van het h/liropese straat 58, Appingedam en M. Menet, Bruna I TT1 ■ainimroctrQal' 5 9!antl Het bureau van het Europese Parlement heeft, gezien de bepalingen van het per- j soneelsstatuut, besloten in de staatscou- rant van de Europese Gemeenschap een advertentie te plaatsen waarin kandida ten voor de post van secretaris-generaal l van het Parlement worden opgeroepen. I Deze functie is vorig jaar december va- 1 kant geworden doordat, in het kader van een reorganisatie, ontslag werd verleend aan de Nederlandse secretaris-generaal mr. F. de Nerré tot Babberich en diens Duitse adjunct Hummelsheim. Mr. H. R. Nord, voorzitter van de Euro Klauwersstraat 3, Santpoort; J. Bruin, Madeliefstraat 2, Alkmaar en M. Stada, de Noostraat 60, IJmuiden-Oost, t.a. Dol fijnstraat 308, IJmuiden. GETROUWD: H. M. J. Stals en C. A. A. M. Imming, Marnixlaan 1, Driehuis; C. J. van Amersfoort en S. J. de Vries, Regge- straat 48, IJmuiden; J. Keppler en C. A. Smit, de Wetstraat 26, IJmuiden; G. J. Hermsen en H. J. van Loo, Sluiseiland 46, IJmuiden; A. C. Blinkhof en J. van Wijk, President Krugerstraat 34, IJmuiden; B. E. L. C. M. Korzelius en R. Wolf, Spiegel straat 41 zw., Haarlem. OVERLEDEN: J. Parlevliet, 63 j., echt genoot van J. Dalmeijer, Lange Nieuw straat 502, IJmuiden-Oost; M. A. Breek, pese Beweging in Nederland, is reeds van 54 j„ Bloemendaalsestraatweg 136, Sant- I Nederlandse-zijde als kandidaat genoemd, poort.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9