Havenberichten SPORT IN DE Uitbreidingsplan voor Wijk aan Zee Verwacht groter bezoek vraagt voorzieningen IJmondverenigingen vandaag en morgen Oogst van de straat Sombere vooruitzichten voor bollenkwekers Vijf Hoogoven-jubilarissen gehuldigd Meerestein en Oosterwijk spoedig onderling verbonden Wasmachines - Centrifuges Aanstaande bijeenkomsten en uitvoeringen WEEKABONNEMENTEN Bij de politie te Velsen is aangifte ge daan van de volgende gevonden voor werpen: zwarte portemonnee, regenscherm, glacé herenhandschoen, 1 paar heren handschoenen, bruin lederen want, sjaal, portemonnee met inhoud, plastic tas met inhoud, wasteil, herenpet, bruin plastic etui met schrijfbehoefte, driewielig kin derfietsje, gebreide muts, tweewielig kinderfietsje, wit kinderschoentje, gym- herentrui, 3 postzegels, autoped, grijs lederen portemonnee met inhoud, witte speelgoedbeer, vierkleurige ball-point, blauw grijs regenkapje, rijwiel voetsteun, 1 paar oude bruine herenschoenen, ketting met plaatje waarop anker, zwembroekje met handdoek, regenbroek, plastic kinder speelgoed, kinderwantje, herenpolshor loge, 1 paar zwarte werkhandschoenen, leren tas met inhoud, jongensrijwiel, zwart zadeldek, gabardine regenjas, dames rij wiel, blokfluit, pop, visschep, badhand doek, aansteker, ijzeren kruiwagen, ring met 2 sleutels, bruin hondje, padvinders- riem, bruin leder tasje inhoudende toilet artikelen, etui met foto, theeblad, vulpen, kinderbril in koker, autowiel met band, blauwe badtas met inhoud en een band van een racefiets. In het hok zit een Ierse setter. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn te verkrijgen, dagelijks aan het hoofd bureau van politie IJmuiden-Oost. De gevonden voorwerpen kunnen afgehaald worden elke dinsdag van 17.00 tot 18.00 uur en elke zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur aan het hoofdbureau. Door de overvloedige regenval zijn de vooruitzichten voor de bloembollenkweker zeer somber geworden. Dit heeft' de voor zitter van de afdeling Heemskerk van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur de heer Chr. van de Outenaar tijdens de jaarvergadering me degedeeld. Voor de narcissen welke het eerst aan de grond worden toevertrouwd wordt het meest gevreesd. Thans komen de gewas sen goed boven de grond maar als de oogsttijd komt voorspelde de heer Van de Outenaar nog een aantal verrassingen. De handel is zeer gewillig. Het areaal van goede bloembollengrond wordt in deze streken steeds kleiner. Wel is er vervan gende grond in het verschiet, maar het duurt nog jaren voordat dit is geculti veerd. Besloten werd dat het bestuur de con tributieregeling die naar grootte van het bedrijf geldt, controleren zal. Tot nieuwe voorzitter werd benoemd de heer H. J. M. Roozen. Vakantie in Bakkum Op de mooie dagen die nu weer achter ons liggen hebben duizenden ook Castri- cum en Bakkum bezocht. Zeer velen on derhandelden met bezitters van vakantie huisjes om te trachten een goed plaatsje te bemachtigen voor het aanstaande seizoen of zochten alvast een plaatsje uit op het kampeerterrein in Bakkum. De ouden van dagen komen hiervoor het eerste in aan merking. Tegen Pasen zal het kamp wel weer volledig bezet zijn. In het Kennemer Theater te Beverwijk zijn maandagavond vijf Hoogoven-jubila rissen gehuldigd, die allen wonen in de ge meente IJmuiden. Door de adjunct-direc teur van Hoogovens, de heer Ing. F. W. E. Spies, werd de dank van de directie overgebracht en hij voegde er aan toe, dat men zich deze avond eens lekker „on der ons" voelde, omdat alle jubilarissen te maken hebben met het transportwe zen. „Ook ik voel me hier goed thuis", zei de heer Spies, die daarna nog enkele bij zonderheden over het bedrijf vertelde. De jubilarissen, de heren J. Bastiaansen. R. Binkhorst, L. Koops, G. Michel en A. Roe per, werden door hun chefs toegesproken, waarbij menig voorval tijdens de doorge brachte kwart-eeuw werd opgehaald. Van zelfsprekend werden ook de vrouwen van de jubilarissen in deze huldiging betrok ken. De dames kregen het bekende Ge denkbord en de heren het Vererende Ge tuigschrift, waarna door de artiesten Mie- ke Telkamp, Diana en Daranti. Dave Parker, Niberco, Frans van Dusschoten, De Niberco Brothers, muzikaal omlijst door Dick Schallies, een zeer gevarieerd programma werd aangeboden. Op muziek van het Kuhfus-Kwintet werd daarna nog menig dansje gemaakt. GEEN SPREEKUUR WETHOUDER DE BOER De wethouder van onderwijs te Velsen, de heer H. de Boer. heeft woensdag 22 februari geen spreekuur. OOK IN DE BADPLAATS WIJK AAN ZEE gaat men het hogerop zoeken. Want als de plannen verwezenlijkt zijn en het gemeentebestuur van Bever wijk verwacht dat dit over tien jaar het geval zal zijn wordt de badgast een fjrachtig uitzicht gegarandeerd over de Noordzee, wanneer hij in een gemakke- ijke stoel zit op de tiende of zestiende verdieping van een der twee torenflats, die men voornemens is aan een vijfhonderd meter lange boulevard te bouwen. Maar daarbij blijft het niet. Er komen enkele hotels en vermaakgelegenheden, een ruime parkeerplaats en nog veel meer zaken die nodig zijn in een badplaats om te voldoen aan de behoeften van de moderne, veeleisende mens. I Vanuit zee gezien zal Wijk aan Zee eerlang deze aanblik bieden. Moderne, hoge gebouwen aan een brede boule vard. De aanleg van de boulevard en de bouw van hotels, dancings enzo voort vormen het belangrijkste onder badplaats, een plan dat gebaseerd is op de verwachte toeneming van het op de evrwachte toeneming van het bezoek en een intensiever strandleven op zomerse dagen. ste gedeelte van het dorp is erop gericht het dorpse karakter te versterken. De Odulfstraat zal worden verbreed en ver keersvrij gemaakt. Voorts heeft men lage winkels in de kern van het dorp gedacht op terrein, dat nog onbebouwd is. Het is niet uitgesloten dat in de verre toekomst het oude hoge badhotel zal verdwijnen. Met een uitbreiding van „Maris Stella" is rekening gehouden. Het gehele uitbreidingsplan voor Wijk aan Zee wordt als het ware ruimtelijk ge markeerd door de hoge bebouwing aan de boulevard, een torenflat bij de Driesprong en een torenflat in het oosten. Doch die laatste is in het plan gedacht op Heems kerks grondgebied Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben hun goedkeuring gehecht aan het raadsbesluit van 11 augustus vorig jaar, om de wijken Meerestein en Oosterwijk met elkaar te verbinden door de door trekking van de Beneluxlaan. De kosten daarvan zijn geraamd op 192.000.—. Groenteveiling Maandag waren de noteringen op de groenteveiling te Beverwijk: spinazie 130 150. witlof 48—72. waspeen 18—45. rabar ber 80—105, spruiten 34—82, prei 1850 groene kool 7—18, uien 2—16. knollen ssJSi De Belgische' sleepboot „Scaïdis" die voor rekening van Smit en Co. te Maassluis vaart, is zondag tijdens een karwei gekapseisd en gezonken. De bijgaande archieffoto toont de sleper tijdens het bergen van de „Vitangi" bij Vlissingen in het begin van 1957. Zaalhandbal T afeltennis Het herenteam van Fusia heeft bij TOG 9 met 73 gewonnen. Fusia kwam met slechts twee spelers op, maar toch is de zege op de rode-lantaarndragers in de afdeling geen grote verdienste. J. Mooy won achtereenvolgens met 21—17, 2220, met 21—19, 21—10 en met 21—7, 21—12. A. Kuiter liet voor zich noteren: 2118, 21—12, 21—14, 21—14, 23—25, 21—15, 21— 15. Het dubbel werd gewonnen met 2117, DINSDAG 21 FEBRUARI Fusia dames won van DSB 3 met 73. Mevrouw Pang kreeg eindelijk loon naar werken. Zij won van mejuffrouw Koehorst met 2114 2119. Mesvrouw Schmidt won twee sets, maar moest de overwinning la ten aan mejuffrouw Noteboom met 2022 2022. Door drie overwinningen van me juffrouw Van Beelen en een zege in het dubbelspel werd de einduitslag bereikt. Bij de junioren warén de uitslagen: Al liance 5Fusia 3 14, Alliance 4Fusia 2 4—1, HBC 3—Fusia 1 4—1. Atletiek Suomi houdt dinsdagavond in het sport- paviljoen „Watervliet" de negentiende al gemene jaarvergadering van de Atletiek vereniging „Suomi". Uit het weer uitste kend verzorgde jaarverslag blijkt dat Suomi zich het laatste jaar weer in een opgaande lijn begeeft, zowel kwantitatief als kwalitatief. De vereniging groeide in 1960 van 158 naar 184 leden en donateurs. Dit aantal ziet men graag tot tenminste tweehonderd opgevoerd bij het in augustus te vieren twintigjarig bestaan. Suomi kent nu twee leden van verdien ste in de heren J. van der Heide en E. van der Werf en vier ereleden, namelijk mr. M. M. Kwint, W. J. H. graaf van Limburg Stirum sr. mr. W. J. H. J. P. V. Haitsma Muiier en mejuffrouw A. van Zweden. Postuum erelid is de oud-beschermheer W J. H. (PIM) Muiier, die in PIM III, mr. W. J. H. graaf van Limburg Stirum als be schermheer een opvolger vond. Voor de bestuursverkiezing treden af mevr. L. Adelaar-Hurkmans en I. Lieuwen, die beiden herkiesbaar zijn. Tussentijds treden af de heren J. F. van de Poll en A. Koet, voor wie het bestuur de heren H. van der Weg en T. Hof kandidaat stelt. Er zijn voorts verkiezingen voor de tech nische commissie, feestcommissie en jubi leumcommissie. Voor de laatste zijn kan didaten de heren R. van Aalst. N. Adelaar P. Koeten. T. van der Werff en H. Witvoet. De uitreiking van de prestatieprijzen en het insigne voor het tienjarig lidmaatschap besluit deze vergadering. Op 13 augustus organiseert de r.k. sport vereniging DEM te Beverwijk in opdracht van de KNAU een landenwedstrijd atle tiek tussen dames uit Oost-Duitsland en Nederland. Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN De besturen van de samenwerkende speeltuinen „Schulpen" en „de Meerwei- den" zullen woensdagmiddag in het ge meentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat te Velsen-Noord opnieuw een filmvoorstelling voor de speeltuinjeugd ge ven. In de drumband van deze speeltui nen is nu weer plaats voor een zestal hoornblazers boven de tien jaar waardoor een uitbreiding mogelijk wordt. Er zijn plannen om op woensdagavond, 19 april een openbare les en een uitvoering te hou den door de balletgroep in Velsen-Noord onder leiding van mevrouw Hesmerg en de drumband onder leiding van de heer S. Paap. NIVON organiseert voor vrijdag 24 fe bruari, in de bovenzaal van Hotel Royal te IJmuiden, een instructieavond voor kampeerders. De heer D. Koger, voorzitter van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad en raadslid, mevrouw M. E. Schmohl-Heijnis, raadslid, en de oudste dochter van burge meester J. G. S. Bruinsma, Paula, zullen Beverwijk op 6 maart vertegenwoordigen op het défilé voor H.M. de Koningin, die dan twaalfeneenhalf jaar regerend vor stin is. De Heemskerkse hengelsportvereni ging ,,'t Snoekje" houdt op donderdag 23 februari in zaal Dam haar jaarvergade ring. Onder meer zal hier worden gespro ken over de viering van het vijfentwintig jarig bestaan op 15 maart 1962. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Handbal De leden van de handbalvereniging IJmond, waren zaterdagavond in het sportpaviljoen „Watervliet" bijeen voor een feestavond. Voorzitter W. Siebers be loofde deze eerste contactavond spoedig door andere te laten volgen. Er was voor feest aanleiding, want niet alleen gaat het goed met IJmond, maar juist vrijdag was bericht ontvangen, dat

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6