Dit seizoen minder vakantie activiteiten in Wijk aan Zee Zware straffen op overtredingen in Oostenrijk's verkeer Zondagsschilders bij In de vishal en op zee ST0UTENBEEK WONINGINRICHTING 3 Wal langs Zeestraat Vierjarig meisje aangereden De Hoop een dag in IJmuiden Nieuw Vrachtauto ramt lichtmast Betonauto uit zee opgetakeld I nn DINSDAG 21 FEBRUARI 1961 Feestcommissie heeft gebrek aan mankracht Lord, Bertrand Russell gebruikte een kussen BIJ ALCOHOLMISBRUIK Inbraak en brandstichting gevallen was er een ongeluk gebeurd op het IJmuider strand Het gevolg van deze strenge aanpak is j ui-u,* i» dan ook dat de wijnlokalen in Grinzing Zn'SCS*" Min. niet .n«er werden bezocht door men- IJmuiden. Onbekenden hebben petroleum sen met een eigen auto. In de restaurants gestolen, waarbij een deel van de petro- consta teert men bovendien dat er van 1 leum in brand is gevlogen. Een deel van .anuari af veel mjnder wijn of likeur ge- FABRICAGE-SHOW van 21 februari tot en met 2 maart In de etalages van Zie uw eigen zongordijn maken Vlugge meisjeshanden scheren de sterke, soepele lamellen in de zo voorname en niet te evenaren Luxaflex-zonwering (5 jaar garantie). met dessins U kunt ze zien tijdens de show in de etalages van Asbakjes uit de trams Veel cracks nemen deel wedstrijden in Oslo Bob Buys Wereldtitel vierpersoons bob voor Italiaan Monti 1/ Het aantal evenementen dat de badplaats Wijk aan Zee dit seizoen de vakan tiegangers zal voorschotelen zal minder zijn dan vorig jaar. Dit door gebrek aan mankracht van de feestcommissie van de VVV van Wijk aan Zee. Men streeft ook deze zomer weer naar het afsteken van twee vuurwerken en men pleegt reeds overleg met verscheidene muziek- en gymnastiekverenigingen voor het ceven van uitvoeringen, Ook heeft men al contact opgenomen met de directie van het Provinciaal Waterleiding Bedrijf voor het houden van duinexcursies, waarvoor de belangstelling steeds groter wordt. Wat betreft de boottochten op de Noordzee ziet -men de toekomst donker in. Rijkswaterstaat geeft namelijk geen toestemming tot het gebruik van een aanlegsteiger in verband met de werk zaamheden ter vergroting van de havenmond. Wel streeft men weer naar een brandweerdemonstratie voor de jeugd. aangenaam omdat deze vorm van toeris me steeds groter vormen gaat aannemen. Wijk aan Zee boekte vorig jaar 330.139 Tijdens de jaarvergadering van de VVV 1 overnachtingen, tegen 315.982 in 1959 Wijk aan Zee, die maandagavond in hotel Er waren naar schatting 300.000 dagbezoe Sonnevanck werd gehouden, kwam ook het I kers. De vakantiegangers besteedden een uitbreidingsplan van de badplaats ter spra- bedrag van vier miljoen gulden. De VVV ke. Het bestuur was van mening dat dit gaf 35.000 inlichtingen, verstrekte 31000 veel nieuwe mogelijkheden tot uitbreiding folders en zette 278.660 aan vreemd geld van het toerisme zal geven. Met betrek- om. Zeventig percent van de bezoekers king tot de uitbreiding van Hoogovens had de Nederlandse nationaliteit, 30 per merkte voorzitter E. Gerritse op, dat het cent van de vakantiegangers werd ge aanbeveling zou verdienen een vijf meter vormd door buitenlanders, hoge aarden wal langs de Zeeweg aan te Het ledental steeg van 273 tot 286. Door leggen, die ieder zicht op de industrie de uitgave van een folder, waarvan men zou moeten verhinderen. Deze wal zou het er over eens was dat deze geen succes met geboomte moeten worden verfraaid. is geworden, was er een nadelig saldo I Er zijn plannen in 1962 een nieuwe, meer Men verwacht een grote stijging van verantwoorde folder te doen drukken. Se- het dagbezoek door het steeds beter wor- cretaris C. A. I. M. Kramers, .die aftrad den van de verbindingen met Wijk aan Werd opgevolgd door de heer J. Bustraan Zee. Vooral van Amsterdammers en be- De scheidende secretaris en zijn vrouw woners van de Zaanstreek. De meerdaag- werden hartelijk toegesproken door de se recreatie zal eveneens toenemen, meent voorzitter, men. De heer Gerritse zei, dat de bescher mende maatregelen voor Wijk aan Zee I echter geen gelijke tred houden met de uitbreiding van Hoogovens. Hij hoopte dat het nieuwe fiets- en wandelpad benoorden de Zeestraat nog voor het aanstaande sei zoen gereed zal zijn. Druk seizoen? Hij voorzag verder een druk seizoen, want er komen nu reeds vele aanvragen binnen. Soms 60 tot 70 per dag. Voor juni en juli is reeds 44 percent van de gemeu- In de Grahamstraat te IJmuiden is maandagmiddag een vierjarig meisje door een motor aangereden. Het meisje liep omstreeks half zes plotseling de rijweg op toen juist een motorrijder naderde. Deze probeerde door naar links te stu ren en krachtig te remmen een aanrijding te voorkomen, maar hij slaagde hier niet in. Het meisje werd geraakt, sloeg tegen de grond en liep een bloeduitstorting aan de linker wang en een gescheurde boven lip op. LONDEN (UPI) Toen de Britse filo soof Lord Bertrand Russell besloot deel te nemen aan een „zit"-demonstratie tegen de bases in Groot-Brittannië voor Ameri kaanse Polaris-onderzeeboten, zette hij een van de grootste geesten van onze tijd aan het probleem van zitten op een koud wegdek. Maandag gaf de 88-jarige denker de oplossing. Een opgevuld zitvlak stelde hem in staat drie uur op straat te zitten zonder kou te vatten. Russell zei, dat hij het „kunstje" geleerd had toen hij nog op de lagere school zat, in een tijd dat onder wijzers nog een lat gebruikten als „laat ste argument". Gevoeligheden WASHINGTON (Reuter) Gezagheb bende kringen in Washington hebben ver klaard, dat de Verenigde Staten zich op nieuw beraden over het gebruik van Holy Loch in Schotland als basis voor de „Pro teus", het moederschip voor de met Po laris-raketten uitgeruste onderzeeboten met het oog op bepaalde „gevoeligheden' in de situatie. Het vertrek van de „Pro teus" uit New Londen werd het afgelopen weekeinde reeds uitgesteld en zal mogelijk nogmaals worden uitgesteld. (Van onze correspondent) WENEN Nu in Oostenrijk nieuwe en strengere verkeersvoorschriften per bileerde woningen verhuurd en voor augus- 1 januari in werking zijn getreden, moeten voor overtredingen veel hogere boeten tus zelfs al 69 percent. Er waren wel worden betaald, vooral wanneer dronkenschap hierbij een rol heeft gespeeld. Kon- klachten over gebrek aan medewerking geleden heeft de verkeerspolitie in de loop van veertien dagen een half miljoen schii- van de verhuurders van gemeubileerde L. „„geïncasseerd tegenover slechts drie miljoen over het gehele afgelopen jaar. woningen. Velen zouden niet opgeven dat Autoryders die te veei gedronken hebben kunnen op staande voet bestraft worden hun huis bezet is, waardoor de WV huur- gen boete van zeven. dertigduizend schilling, ook wanneer er geen ongeluk Vnnr- 1 tj_ gehad. Het hoogste bedrag ter waarde van bijna vierduizend gulden werd tot nu toe niet opgelegd, maar een autobestuurder moest tienduizend schil mg betalen omdat hij weigerde zich aan de alcoholproef te onderwerpen. Een ander kJee3 een boete van achtduizend schilling, omdat hij geen rijbewijs had. In geen van beide ders verblijf aanbiedt wat er niet is. Voor al vindt men deze gang van zaken on- dD?°d\VeSrsVhebbbenn'enkele planken voor consumeerd wordt en meer mineraalwa- de achterdeur weggebroken en daarna ter. Hoezeer ook de autobezitters klagen een glasruit vernield in deze deur. Door over de huns inziens te hoge boete en over het toiletraampje zijn zij het strandhuis- strenge stra£fen op alcoholgebruik, het je binnengekomen. Ze hebben uit een aan- I makkelijker afgeleid. Daardoor verliezen ze eerder hun reactievermogen, maar hier staat tegenover dat ze niet zo gemakkelijk risico nemen. Het witte hospitaalkerkschip „De Hoop" lag maandagmorgen in de mist aan de ha ringhaven. Men was druk bezig een lek geworden leiding te repareren. „De Hoop" was toch binnen omdat men een zieke schipper naar IJmuiden had moeten bren gen en toen werd er maar van de nood een deugd gemaakt. De administrateur, de heer Van Voort- huysen, maakte van de gelegenheid ge bruik om zich een duidelijk beeld van de stand van zaken te verschaffen. De Vim- voorraad bleek op en deze werd ijlings aangevuld. Ook augurken waren er niet meer maar dat achtte men toch geen reden om later te vertrekken. De bemanning arriveerde, de mist bleef. „Dat geeft niets", vertrouwde matroos Teunis de Bruin ons toe, terwijl hij een heerlijke bak koffie serveerde in de stalon, „die radar van tegenwoordig is zo fantas tisch dat mist er niet meer toe doet. We stuiven in het donker gewoon tussen de vissende schepen door dank zij dat appa raat." De zuster dronk met smaak haar koffie. Ze had er al weer lol in en dat gold ook voor de dominee. Beneden stopte alle geluid. Het lek was gemaakt, de „Hoop" was vaarklaar. „Bezoekers van boord" riep kapitein Rog. Piet Keus ging kijken of alle bijbels in de kerkzaal wel goed lagen, de zuster verdween naar de spreekkamer. De moto ren sloegen aan. „De Hoop" koos weer zee, om bijstand te verlenen aan de vissers in de Duitse bocht. Snel verdween het witte schip in flarden mist. MIST BELEMMERT SCHEEPVAART VERKEER De mist heeft de afgelopen nacht vele schepen verhinderd IJmuiden binnen te lopen of uit te gaan. Halftien 's avonds liep maandag het laatste schip de pieren binnen en precies twaalf uur later kwamen de eerste vier van deze dag. De schepen doen dit op eigen risico. Officieel is het scheepvaartverkeer in IJmuiden niet ge staakt geweest. Advertentie |4TW IV ïWHt» H.tf iËtHftü $1 BIJ FELISON wordt tot 6 maart een expositie gehouden van werk van zondags schilders. Om het mooi te houden heeft men deze expositie, tot stand gekomen in samenwerking met de Nederlandse Kunst stichting, genoemd „Niet alleen op zon dag". Want hebben niet verscheidene der hier vertegenwoordigden al hun plaats ge kregen in 'het Stedelijk Museum te Amster dam, waar bij tijd en wijlen een kabinet is ingericht als gruwelkamer van de schilderkunst. Ondertitel voor deze expo sitie is „Tabernakel der schilderkunst", titel ook van een werk van S. WGlastra, die volgens de catalogus zou schilderen op aanwijzing van bovenzinnelijke contacten en relatie zou hebben met Rembrandt en Van Gogh. Gezien de vele plezierige expo- tal petoSeumlampenr die stonden opgesla- aantal verkeersongevallen ten gevolge van gen, de petroleum overgetapt. Een deel van de petroleum is op de vloer terechtgekomen en in brand gevlo gen Bij het in-of uitklimmen is bovendien een closetpot vernield. De gehele inboe- dronkenschap is in alle geval sterk terug gelopen. Vrouw achter het stuur Of dit verschijnsel ook in verband staat del is door de daders overhoop gehaald. met het feit dat veel meer vrouwen ach In hetzelfde weekeinde is ook ingebro- ter het stuur worden aangetroffen, heeft ken in het strandhuisje van een bakker de statistiek nog niet uitgemaakt. Men be- uit IJmuiden-Oost, eveneens door middel weert hier dat Oostenrijk in dit opzicht van vernieling van een glasruit. In dit ^et record houdt, omdat de bezitters van huisje verbrandden een bed en twee bak- rijbewijzen voor 42 percent vrouwelijke kersbroeken. Deze baldadigheid wettigt het personen zijn. De rij-examens van de vermoeden, dat men met jeugdige daders iaatste tijd worden hier voornamelijk af- te doen heeft. gelegd door dames boven de veerjig en door meisjes rond de twintig. Ook staat, het vast dat de vrouwen het theoretische gedeelte en vooral de verkeersvoorschrif ten beter beheersen dan de mannelijke autobestuurders, maar dat wil niet zeg- gen dat ze „beter" rijden. In het alge- Maandagmorgen heeft een vrachtauto meen zjjn ze voorzichtiger, maar ook ang- op de Hagelingerweg te Santpoort een stiger> vooral bij het inhalen. Wanneer ze lichtmast omver gereden doordat de rem- d;er£oe een poging doen, verliezen zij op men weigerden. Ook reed de auto tegen eens de moed en dan komt het dikwijls een geparkeerde personenauto op. die tQt cornpiiCaties. Ook kunnen zij zich ernstig werd beschadigd. Bij een onder- mjnder goed concentreren en worden ge zoek op het hoofdbureau van politie te Vel- sen is gebleken, dat de hoofdremcilinder lekkage vertoonde. De vrachtauto reed gistermorgen om tien over half acht over de Hagelingerweg in zuidelijke richting. Bij de Cremerlaan stond een N.Z.H.-bus bij de halte en daar vóór stond een vrachtauto. De bestuurder wilde passeren en stuur de naar links. Van de andere zijde na derde echter veel verkeer, hetgeen de chauffeur noopte te remmen. De remmen weigerden echter waarna de bestuurder onheil probeerde te voorkomen door naar rechts te sturen. Hij belandde via de berm op de westelijke ventweg en ramde daarbij een lichtmast. Met de rechtervoorkant kwam de vrachtauto vei volgens tegen de linkerachterzijde van een geparkeerde personenauto, Een enquête onder de trampassagiers van Miinchen heeft uitgemaakt, dat men geen prijs stelt op het voorrecht te mogen roken tijdens de rit al thans 85 "Io van de tramgebruikers bleken voorstanders van niet-roken te zijn. De directie heeft daarop de nu nutteloze asbakjes uit de wagens laten halen en in de remises laten opslaan. Meer dan tweeduizend stuks hebben al een plaatsje in de magazijnen van de tram gevonden. Maandagmiddag omstreeks vier uur is de bok „Wijkeroog" van de Rijkswater staat erin geslaagd de zaterdag in zee ge storte betonmortelauto op te takelen. Des morgens om ongeveer half elf was Wijsmuller uit IJmuiden met de Junior" naar de plaats gevaren waar de auto op de bodem van de 'zee rustte on geveer vijftig meter vanaf de kop van de Noorderpier. Duikers brachten spoedig enkele stroppen aan, waarna in de middag de „Wijkeroog" kon worden besteld. Na dat de „diepzeeduikende" betonauto op de pier was gehesen, trok een kraanwagen, die achteruit de pier was opgereden, de drenkeling weg. De wagen was behoorlijk beschadigd. Later heeft de bok ook de zeven tons betonmolen uit het water ge haald. Zaterdag was de auto te water geraakt. De bestuurder was uit de wagen en ver keerde in de veronderstelling dat hij zijn voertuig op de handrem en in de eerste versnelling had gezet. Nauwelijks was hij uitgestapt, of de auto reed tot ontsteltenis van de, op de pier werkende, arbeiders achteruit in de richting van het water. De wereldkampioen in het hardrijden op de schaats, de Nederlander Henk van der Grift, staat bovenaan de lijst van top ders uit elf lenden, die woensdag 22 en donderdag 23 februari in het Bislet-stadion in Oslo aan internationale wedstrijden zul len deelnemen Behalve de Nederlanders Van der Grift Rudi Liebrecht en Wim de Graaff zullen rijders uit Oostenrijk, Denemarken, Noor wegen, China, Japan, Zweden, Finland, Frankrijk, West-Duitsland en Italië aan de start verschijnen. Volgens de organisatoren had Rusland voor het weekeinde al toegezegd, dat alle rijders, die op de wedstrijden om de we reldtitel uitkwamen, aan de ontmoeting in Oslo zouden deelnemen. De Russen hebben echter inmiddels meegedeeld, dat zij van deelneming hebben afgezien. Duikers op de plaats waar de beton auto in zee verdween. sities bij Felison kan ik me moeilijk voor stellen, dat het bestuur van deze vereni ging schuldig is aan deze regels in de ca talogus. Ik heb er niets tegen dat deze Glastra schildert en wat hij doet is nog leuk om te zien ook. Toch zie ik liever het werk van een oud-zeeman, P. Witteveen, om de argeloosheid die uit diens primitieve schil derijtjes met schepen spreekt. Of geniet ik een werkje van de in 1955 overleden J. H. Kamps, omdat het me zo doet den ken aan oude uithangborden. Maar het is nu eenmaal sinds het optreden van de Franse douanebeambte Rousseau een sport geworden Zondagsschilders te ontdekken en hun werk tot kunst te verklaren. Daar heeft de handelaar wat aan. Daar kan de kunstbeschouwer zich gewichtig mee voe len bij gebrek aan eigen creatieve vermo gens. S. C. Houtman kwam als broodbe zorger bij'de al enige jaren geleden ver dwenen kunsthandel Buffa en kreeg daar bet. idee eens zijn olieverf]es te laten zien. Bij Buffa gaf men niet graag zijn goede naam weg. maar men bezat genoeg ge voel voor humor Houtman naar Van Lier te sturen. En daar lukte het Houtman be langstelling voor zijn werk te verkrijgen. Zo werd mij eens het verhaal verteld toen een schilderi] van Houtman op de vei ling van het bezit van wijlen Van Lier aangeboden werd. Bij Felison viel het geheel me in zoverre mee, dat hier niet zo'n gruwelcollectie I vertoond wordt als bij de laatste exposi tie van de daartoe uitverkoren mededin gers naar de Talensprijs voor amateurs. Aantrekkelijk zijn zelfs de donkere land schappen van J. v.d. Sloot, al denk ik er direct bij hoe mooi diens resultaten had den kunnen zijn als deze liefhebber het vak had geleerd. Huisschilders als D Weeshoff (1825-1887) en zijn zoon K. Wees hoff zouden in deze tijd wellicht echte schilders genoemd zijn geworden en in aanmerking hebben kunnen komen voor de contraprestatieregeling. Van de eerste Weeshoff is hier 'n bloem st.uk in voor zijn tijd „oude trant", dat even verbaast. Met een schilderij van een haan valt de schilder door de mand. Maar de man pretendeerde vermoedelijk niet een echte schilder te zijn en gaf dan ook zijn werk weg. Eerlijk gezegd zou ik als curiosum liever de haan dan het bloem stuk hebben willen bezitten. Een zekere Van Praag schijnt nog lessen op een aka- demie gehad te hebben, maar de tijd, on ze tijd zat hem mee en hij behoefde het zich verder niet meer moeilijk te maken met zijn verfsmeersels. Waarom ook zijn werk niet en wel dat van andere schilders, wier produkten in genoemd Stedelijk Mu seum geplaatst werden als nieuwste expe rimenten? Uiteraard is ook Sal Meijer ver tegenwoordigd. Die heeft wel echt zijn best gedaan met zijn uitvoerig gedetailleerde schilderijtjes. Er is een tijd geweest dat men dergelijk werk als van een benauwen de kleinburgerlijkheid ondervond. Kennemerland bezit een aantal schilders wier werk, al is het misschien niet groot, echt bevrijding schenkt. Het moet voor hen wel een bittere pil zijn te weten dat zij voorlopig nooit zoveel bekendheid in ons land zullen winnen als bijvoorbeeld een Meijer. Een expositie van hun «wer ken bij Felison, waar zij wel meer optra den, zou een verademing zijn. Monti, de 35-jarige Italiaanse kolenhan delaar uit Cortina d'Ampezzo die vorige week voor de vijfde maal de wereldtitel twee persoons bob veroverde, heeft dit weekeinde te Lake Placid ook zijn wereld kampioenschap vier persoons bob gepro longeerd. De Italiaan is hierdoor de meest succesvolle bobber aller tijden geworden. In verband met de hoge temperatuur is het kampioenschap dit jaar slechts in twee manches betwist. De beide manches die voor zondag op het programma ston den moesten namelijk worden geannu leerd. De totale tijd van de Italiaanse ploeg die onder leiding van Monti stond bedroeg 2 min 18,40 sec. Amerika werd tweede met 2 min 18.70 sec. De derde plaats was voor Zweden met 2 min 19,09 sec. Aanvoer van maandag De totale aanvoer van vis in IJmuiden was maandag 11400 kisten waarvan 1417 tong en tarbot, 7 heilbot, 1 griet, 25 tong schar en schartong, 3312 schol, 108 schar, 149 bot, 2913 haring, 698 makreel, 408 schelvis, 1041 wijting, 690 kabeljauw en gul, 35 leng, 11 haai, 5 ham, 1 heek, 15 poon, 529 koolvis, 35 diversen. Prijzen van maandag Per kilo: heilbot 4.10—2.30, grote tong 4.103.70, grootmiddel tong 3.503.20, kleinmiddel tong 3.30—2.70, kleine tong I 3.30—3.00, kleine tong II 2—1.86, tarbot I 4.503.50, zalm 74.50. Per 50 kilo: tarbot IV 108—76, tarbot II 220—74, kleine griet 54, schartong 26—21, grote schol 27—20, grootmiddel schol 29— 22, kleinmiddel schol 42—33, kleine schol I 41—29, kleine schol II 32—8, schar 41—11, bot 8, verse haring 31—14.40, makreel 49— 13, grote schelvis 64—40, grootmiddel schelvis 6248, kleinmiddel schelvis 66 52, kleine schelvisl 65—52, kleine schelvis II 55—20, wijting 47—8, grote gul 48—34, middel gul 37—27, kleine gul 31—24, kleine leng 30, kleine haai 3632, ham 154134, kleine heek II 30, poontjes 5430, lommen 27, kleine koolvis zwart 3122, kleine koolvis wit 4036. Per 125 kilo: grote kabeljauw 216—90, grote koolvis zwart 10073, grote koolvis wit 96—88, grote leng 88—74. Besommingen van maandag IJM 32 Elie Chenévière 12.320, IJM 15 Emma 20.649, KW 82 Stadt Enckhuysen 14.147, KW 175 8072, KW 186 8283 KW 153 /'16.700, KW 176 3250, KW 107 f 3280, KW 169 2910, KW 161 6590, KW 108 4270, KW 52 6420, KW 51 3670, KW 166 825, KW 10 3650, KW 17 4490, KW 124 f 4620, KW 126 f 4500, KW 172 7880, KW 31 3250, KW 118 3920, KW 98 3410, KW 96 4880, KW 136 4690, KW '34 f 1250, KW 60 f 1380, KW 105 5150, KW 66 4000, KW 58 3750, KW 36 f 1020, KW 133 f 3770, KW 72 4160, KW 177 f 860, KW 113 f 2520, KW 69 3150, KW 158 2720, KW 134 2870, KW 132 4290, IJM 59 f 4810, IJM 30 f 3650, IJM 62 f 3940, IJM 60 f 4320, IJM 64 4040, IJM 63 f 4750. IJM 61 3150, IJM 65 4020, WR 34 f 4680, MO 1 f 3720, HD 125 4200, IJM 206 10.700, IJM 208 4500. IJ C Vishal Aanvoer van dinsdag De aanvoer in IJmuiden was dinsdag 6650 kisten vis. waarvan 300 schelvis, 260 wijting, 110 gul en kabeljauw. 200 koolvis, 2650 haring. 400 kleine haring. 1000 Zweed se haring, 215 makreel, 1900 schol, 55 tar bot, 200 varia. 1160 stuks kabeljauw. 35000 kilo tong. IJM 33 Thorina (8 febr.): 700 kisten, waarvan 60 schelvis. 450 haring, 10 makreel 70 wijting, 30 gul en kabeljauw, 60 kool vis, 20 varia. 300 kleine haring. IJM 26 ,'s Gravenhage (8 febr.): 945 kis ten. waarvan 45 schelvis. 775 haring. 40 makreel, 35 wijting, 20 gul en kabeljauw, 35 koolvis. 100 kleine haring. KW 122 Arie Ouwehand (6 febr.): 235 kisten, waarvan 50 schelvis. 120 haring, 15 makreel. 30 wijting, 15 gul en kabeljauw, 5 koolvis. 250 stuks kabeljauw. KW 135 Emma Wilhelmina (6 febr.): 665 kisten, waarvan 80 schelvis, 310 haring, 100 makreel. 30 wijting. 35 gul en kabeljauw, 45 koolvis, 5 varia. 150 stuks kabeljauw. SCH 135 Cornelia Maria (7 febr.): 655 kisten, waarvan 50 schelvis, 450 haring. 60 makreel, 45 wijting, 50 gul en kabeljauw en koolvis. SCH 153 Onderneming 4 (7 febr.): 610 kisten, waarvan 40 schelvis, 420 haring. 50 makreel. 40 wijting. 20 gul en kabeljauw, 40 koolvis. GG 291 1000 haring en 45 kilo tong. Prjjzen van dinsdag Export: grote regels kabeljauw 80100, kleine regels kabeljauw 4450. kisten klei ne kabeljauw 96108, grote zwarte koolvis 92100, grote schelvis 5565, grootmiddel schelvis 55. grote tong 3.703.80, groot middel tong 3.103.30. kleinmiddel tong 2.70—2.80. tong 1 2.70—3.10, slips 1.70— 1.85. grote tarbot 3.704. grote en groot middel schol 2325. zetschol en schol 1 36—40. Binnenland: grote gul 4246, middel gul 3439. torren 2740, zwarte koolvis maat kleine kabeljauw 6668, koolvis 1 en 2 23 25, leng 7681, pennen en kleinmiddel schelvis 5660, braad 3446, wijting 26 34, schol 2 22—27. schol 3 11—18. bonken 41, paapjes 14.50, makreel- 1624, trek- haring 1622. Zweedse haring 15.6017.80. Besommingen IJM 26 f 18.100, IJM 33 23.300, KW 90 f 8850, KW 143 f 8320, KW 16 f 5520, KW 9 7740. KW 73 f 9930, KW 135 15.200, SCH 153 f 15.000, SCH 135 15.000. IJM 209 10.080. IJM 207 2400. Voor woensdag IJM 36 Jacoba Gesina 50 schelvis. 350 haring. 240 makreel. 30 wijting. 15 gul en kabeljauw. 30 koolvis, 15 stuks kabeljauw. IJM 57 Medan 50 schelvis. 470 haring, 30 makreel, 60 wijting. 40 gul en kabeljauw, 45 koolvis, 5 varia. 50 stuks kabeljauw. VL 121 Willem 50 schol. 360 haring, 55 makreel. 50 wijting. 25 gul en kabeljauw, 35 koolvis. 45 radio, 15 varia. 85 stuks kabeljauw. KW 42 Nicolaas Senior 25 schelvis. 100 haring, 110 makreel, 25 wijting. 390 kool vis. 30 stuks kabeljauw. Thuisstomend KW 87 Albatros met 200 kisten en VL 84 Jan Senior met 800 kisten. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 180 schelvis, 40 radio, 150 wijting, 20 gul en kabeljauw, 110 koolvis, 300 haring, 300 makreel. 65 poon. 500 stuks kabeljauw. Er was in Scheveningen een Zweedse kotter met haring. Op zee Het was goed weer op zee maar overal was het mistig. De visserij leverde 60 tot 120 makreel, harine en koolvis per etmaal op. De Claesje ving in 24 uur 120 manden makreel en haring, de Egmont ving in één trek 40 manden hoops, de Amsterdam in één trek 4 manden makreel, de Deining in één trek een pakje, de Cornelis den Duik in één trek 20 manden hoops. De Delft. Beatrice, en Dirkje zijn naar zee vertrokken.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7