FRANKRIJK IN OPSCHUDDING GEHEIMZINNIGE BABYSTERFTE Westduits verkeerszondenboek omvat al 'n half miljoen namen Pasteur-vaccin de schuld? Boeddhisme geen bondgenoot tegen communisme Wasmiddel-grondstof nuttig bij operatie Britse confectie: tailleur en tuniek SAMEN UIT jp SAMEN Advertentie handig epen l Trek aan 't koordje COP. MAPI EN JOCNDEf nu toch weer een verdriet met uw ondoordachte taal! antwoordde Joris weemoedig. „Welk een aantijgingen, als ik van een sociaal werker enig benodigd geld in ontvangst neem! En dat, terwijl zo'n functionaris daar mee toch de enige taak volvoert waartoe hij geroepen is'. En dan welke verouderde opvattingen hebt gij toch van opvoeding en onderwijs! Wat zou dat frisse natuurtalent in dit televisie-tijdperk nog met lezen en schrijven moeten? Och, och, ik vrees dat ge me met uw lastig drenzen weer tot harde maatregelen dwingt! Dit doet mij meer verdriet dan u, vrindje, maar het is voor uw eigen bestwilEn zo volgde Panda on vrijwillig de heer Anthropus naar buiten. echte Friese beschuit - in de Split-Strip-Rol - handig open REGINA MODERN REGINA KLASSIEK prachtig tafelcouvert voor u kijk op de rol daar staat alles precies op - I kan behoeden, maar in West-Duits] WrtPst 1*11 fl Pil PP11 flPf zijn er zo velen, die nog nooit een we ULal ryucil CC1I uci bestUurd hebben, dat zij de snelheid nvrfcto b wal All uitwijkmogelijkheden van een auto vo eigöLC KWdlCll men verkeerd schatten. Een der grondstoffen voor de bereiding van synthetische wasmiddelen, het zoge naamde tham, is van groot nut gebleken bij operaties aan de luchtpijp, zo verneemt de United States Information Service van een groep onderzoekers in New York. In een ader ingespoten, zou tham tijdens der gelijke operaties de kwade gevolgen van het koolzuurgas, dat in de longen achter blijft, opheffen en voorts de stijging van de bloeddruk, die bij deze operatie op treedt voorkomen. In West-Duitsland vertelt men elkaar grinnikend dat de automobilisten hun wa gens niet besturen, ze „richten" ze alsof I het projectielen zijn. Verleden jaar zijn er meer dan veertienduizend mensen op de duitse wegen omgekomen. Dat is een op de 3100 Westduitse burgers. Het totale aantal ongelukken bedroeg verleden jaarl 334.000 en bij al die ongelukken werden mensen gedood of gewond. Indien men ooit heeft geprobeerd aan een razende personenauto te ontkomen of een twaalfwielige vrachtauto van veertig ton op een van Duitslands kronkelwegen te passeren, zal men zich over deze cij fers geenszins verbazen. Het verkeerspro- 1 bleem in de Bondsrepubliek is een bijzon der onfortuinlijke combinatie van te veel auto's, vrachtauto's, motoren en andere voertuigen en een bevolking, die voor het grootste deel qua rijden nog in het sta dium van de beginneling verkeert. Naar schatting is de gemiddelde rijervaring van de duitsers ongeveer vier jaar. Een op de twaalf Duitsers heeft thans een auto en de meeste auto's zijn aangeschaft in de periode 1956-60. Alleen al de arbeiders hebben gezamenlijk een klein miljoen auto's en dat is twintig maal meer dan in 1956. Er bestaat in de stad Flensburg een centraal bureau, waar alle verkeersover- treders worden ingeschreven. Dat register bevat op het ogenblik reeds anderhalf mil joen namen. In sommige landen heeft de voetganger een zodanig ontwikkeld instinct tot zélf behoud, dat hij zichzelf voor verplettering Intussen komen uit verschillende delen van het land berichten binnen van ouders, die hun zeer jonge kinderen hebben verlo ren zonder dat een duidelijke doodsoor zaak kon worden vastgesteld en die nu eveneens de genoemde entstof beschuldi gen. Het ziekteverloop dat binnen enkele dagen, soms uren, tot het fatale einde leidde, zou in al die gevallen hetzelfde beeld hebben vertoond. Kerngezonde kin deren tussen een en twee jaar, die zich na hun vaccinaties onwel gevoelden, die daarna niet meer wilden eten, vermager den en verzwakten om vaak ook nog ge deeltelijk of totaal verlamd te raken, alvorens de dood intrad. Er zijn ouders die hun zuigelingen van ziekenhuis naar ziekenhuis transporteerden, zonder ze te kunnen redden en zonder later ooit een opgave te hebben gekregen van de ziekte De Londense damesmodezaken zijn be gonnen met het étaleren van voorjaarcon- fectie. Het meest voorkomende model is het tuniek-ensemble, bestaande uit een tuniek met ceintuur en geplisseerde rok, of een tuniek met lage taille en geplis seerde rok of een blousend lijfje over een geplisseerde rok of tuniek zonder taille BTl plissé's. Wat de mantels betreft, is niet te zeg gen welke stijl de overhand heeft en po pulair zal worden. Misschien de bijna rechte mantel met aangezette vleermuis mouwen tot aan de heupen. De Londense couturiers hebben zich ook veel bezig gehouden met de tailleur die in elke mogelijke stijl verschijnt, jasjes in klokkende of ingenomen rokken. De confectiezaken hebben precies het zelfde gedaan, maar de meest voorkomen de stijl is hier die van gemakkelijk zitten de jasjes vaak afgezet met de stof waar van het bloesje is gemaakt. De bloesjes zijn meestal van zijde of zijden chiffon, soms bedrukt met bloem- patronen of abstrakte en geometrische pa tronen. Advertentie nest gevallen waren, en bracht die weer zachtjes op hun plaats. Jonge konijntjes, die verdwaald waren, bracht ze weer vei lig naar hun konijnenmoedertjes. Daarom hield iedereen van het leuke elfje Bibina. Ook de Bosmannetjes, waar ze vaak langs kwam en dan graag even 'n babbeltje maakte.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9