Luisterrijk „trouwpaleis" in Moskou geopend AÊphenaar ABDIJSIROOP 17 FELISOL écht kleurecht KRUISWEG 47-49 HAARLEM Advertentie Advertentie vermoeit overdag en houdt 's nachts iedereen wakker. De 23 geneeskrachtige bestand delen van Abdijsiroop (Akker- Siroop) lossen het slijm op en verjagen de ziektekiemen. „Waarom zou ik barmhartig moeten zijn, beste jon gen?" vroeg de wachtmeester op goedige toon. „Je hebt immers niets gedaan, zeg je. En sterven zul je niet. Je bent nog zo jong." Motoaka hoorde de agent, die het komfoor was gaan halen, boven met de huisvrouw praten. Hij begon zich te kronkelen en riep weer: „Wees toch barmhartig, opper". De wachtmeester rekte zich uit om het bloed weer door zijn slapende benen te laten stromen. Hij geeuwde lang en krachtig: „Ik ga boven een poosje slapen. Ik ben moe. Jullie zorgen wel voor mijn gast. En tegen vanmiddag moeten jullie ook de zak klaarmaken. Ga jij maar naar oude Castoche, Gabriel, en haal de ka ter." De agenten lachten daverend. Het kon een goed: dag worden. Van die zak hadden zij al herhaaldelijk ge hoord, maar zij waren er nog nooit getuige van ge weest. Een volkomen ontkleed man werd met een kat in een zak gedaan en die zak werd met inhoud opge takeld. Daarna werd erop losgeranseld. „Laat dat maar aan mij over," riep Gabriel zelf bewust. De agent kwam met het komfoor binnen. „Wees toch barmhartig, opper!" kreunde Motoaka en hij wentelde zich aan zijn touw. De wachtmeester buk te zich en vroeg zacht: „Zul je dan alles zeggen?" De jongen keek hem met verdraaide ogen aan, zag de gloeiende kolen dichterbijkomen en stotterde: »Wat kan ik nog meer zeggen? Ik weet immers niet meer. HOOFDSTUK XXII Textielgoederen met hetFELISOL-etiket zijn kleurecht! Let U dus voortaan op FELISOL,

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 17