Gemakkelijke zege voorlopig Oranje Voor de rust al vier goals tegen teleurstellende Roemenen m. Liebrechts won de 3000 m in Bislet-stadion Oslo RANG is alleen RANG als er op staat Damesploeg van Die Raeckse versloeg SOS Utrecht (3-1) m Middelink coach van amateurs op de weg Gerrit Schulte gaat amateur- ploeg leiden Honkballers staan voor belangrijke vergadering Manager beboet wegens wangedrag Chinees leidt na de eerste dag Van der Grift terug naar Nederland Elf goals bij DOS-Amateurs Heren deden het veel minder met slechts gelijkspel tegen Smash Schakers Halfweg zijn kampioen 21 DONDERDAG 23 FEBRUARI 1961 Voetbal De wedstrijd Door gaan jfjsfe, y - WKBm. jfe,-- m - .v a v: it z-kb - - v,, :r m jg-l r* t V J> - ■- 'kr, 1 Mw ■y/ Huldiging in Amsterdam en Breukelen Rode Duivels speelden gelijk in oefenmatch Velox versloeg NEC voor de beker Gelijkspel van „Spurs" in Engelse league Kampioenschap eerste klasse libre groot Wielrennen Vier verrassende acties van een matig spelende oranje-voorhoede zijn voldoen de gebleken om een teleurstellend offi cieus Roemeens elftal kansloos te ver slaan. Dank zij tien produktieve mi nuten boekte het voorlopige Nederlands elftal ondanks de zes wijzigingen die bondscoach Elik Schwartz noodgedwon gen moest aanbrengen woensdag avond in het Diekman-stadion in En schede voor bijna 24.000 toeschouwers een volkomende verdiende 4—0 zege. Of Elek Schwartz van deze eerste oefen wedstrijd in dit .jaar wijzer is geworden, is echter een geheel andere vraag. Zeker, de achterhoede vrijwel gelijk aan de combinatie die in de laatste interland uit kwam heeft een redelijk goede wed strijd gespeeld. Waarbij echter opgemerkt dient te worden dat, met uitzondering van het eerste kwartier, de Roemenen wel erg teleurstelden. Zij volharden in een bijzon der kort en onnauwkeurig spel. Wie tot een goede prestatie kwam was invaller rechtsbuiten Swart. Met een prachtig doelpunt en een razendsnelle ren die de basis van een Nederlandse tref fer werd, stelde hij ernstig zijn kandida tuur voor een plaats in de Oranjeploeg. Als geheel heeft die „nood-voorhoede" beslist niet voldaan. Dat linksbuiten Gös- gens Schwartz' „derde keus", want kort voor de wedstrijd bleek ook Kerk- hoffs niet beschikbaar tot een uiterst matige verrichting kwam, kan men de jonge Rapid-speler niet kwalijk nemen. Evenmin dat Dik Tol als middenvoor al leen door zijn ijver en doorzetten af en toe gevaarlijk was. Zowel van Henk Groot als van De Vries heeft de bondscoach echter beslist meer ver wacht dan hetgeen zij op deze koude avond in Enschede lieten zien. Alleen in het laat ste half uur van de eerste helft kwam de voorhoede als geheel tot goede combinaties. In die periode ook scoorden de „vóorlopi- gen" in amper tien minuten tijd hun vier doelpunten. Het eerste kwartier was ongetwijfeld voor de Roemenen, die met vrijwel hun nationale elftal onder de naam „Boeka rest" speelden. Toen de Nederlandse ver dediging had ingezien dat het korte en nog al onnauwkeurige Roemeense spel nau welijks tot gevaarlijke situaties kon lei den, ging het echter beter in de Neder landse gelederen. Rechtshalf Van Wissen zorgde voor het eerste gevaarlijke ogenblik. Na 20 minuten schoot hij onverwacht hard in. Doelman Voinescu was al geslagen, toen rechts back Marcu op de doellijn redde. Tien minuten later bleek Marcu echter niet in staat een van de rand van het straf schopgebied afgevuurde kogel te stoppen. Via de voet van de Roemeense verdediger sprong de bal,- die Swart had ingeschoten, in het doel van de gasten (1-0). Nog geen twee minuten later was het al 2-0. Het schot van middenvoor Tol kon Marcu slechts met de hand uit het doel slaan. Henk Groot versloeg keeper Voi nescu al met zijn schijnbeweging. Terwijl de Roemeense goalie naar rechts dook schoof de Ajaxcied, die de toegewezen strafschop nam, de bal rustig in de linker hoek. De Nederlandse aanval bleef doorgaan. Swart passeerde in een briljante solo vier man, doch strandde op de vijfde. Even later had Henk Groot meer succes. Een voorzet -op-maat van De Vries kopte hij ver buiten het bereik van Voinescu in het net (3-0). Dik Tol besloot, vier minuten voor de rust, de Nederlandse doelpuntenreeks Het was een treffer die echter vrijwel geheel op rekening van rechtsbuiten Swart moet worden geschreven. De Vries had al thans zo scheen het voor iedereen zijn pass veel te scherp afgegeven. Twintig, dertig meter sprintte de Ajax-rechtsbuiten. Juist voor de cornerlijn kreeg hi. de bal te pakken. Een simpele pass naar de vrij staande Tol was toen in feite al voldoende kansloos te maken (4-0). voor de voorlopigen Midvoor Tol scoort de eerste goal T." ■V-/ Vf\ jy/i&SRi De KNWU gaat de wielerzaken gron dig aanpakken Nadat enkele jaren gele den Arie van Vliet belast werd met de training van jonge baanrenners heeft de KNWU thans besloten de Amsterdammer Joop Middelink aan te stellen als coach van de Nederlandse amateurs-wegrenners. Een juiste taakomschrijving moet nog worden vastgesteld. Middelink vertelde ons, dat het in zijn bedoeling ligt alle amateurwedstrijden op de weg te gaan volgen en goede krachten daaruit te selecteren voor uitzending naar grote wedstrijden in het buitenland. Voorts wil hij aankomende amateurs een trai ningsschema voorleggen en met goede raad ter zijde staan. Het zou volgens Midde link de bedoeling zijn, dat hij reeds dit r bij het samenstellen van amateur ploegen voor de „Tour van de Toekomst en de wereldkampioenschappen een ad viserende stem zou krijgen. Ook vindt Middelink, dat jonge ploeg leiders een kans moeten krijgen in bui tenlandse etappenwedstrijden. „Er zijn er genoeg in ons land, die nog geen naam hebben, maar die het heel goed zouden doen". De Bossche „wielergeneraal" Gerrit Schulte gaat in opdracht van een grote firma een amateurploeg samenstellen en leiden met de bedoeling in de toekomst een kern van profs te vormen voor een vaste ploeg van deze firma. Schulte zal zijn „soldaten" recruteren uit het gehele Nederlandse amateurveld. Omdat hu ech ter al op 9 april met zijn ploeg zal debu teren in de ronde van Noordholland heeft Schulte een voorlopige keuze gedaan. De volgende amateurs zullen voor de door Schulte in te leiden training worden uitgenodigd: Schring (Amsterdam) Jan sen (Nootdorp), Althuizen (Den Haag), Nijdam (Halfweg), Oudkerk (Amsterdam), Hoekstra (Ureterp), Biemans (Ulvenhou t Zoet (Sassenheim), K. de JolJ| Graftdijk), Paul (Den Haag), Cees van Amsterdam (Breda) en onze schaatscrack Rudi Liebrechts (Vlaardingen), die ook op d Vet hgt°ind de'bedoeling van Schulte alle amateurwedstrijden op weg te volgen Zaterdag zal in Utrecht de algemene le denvergadering van de Koninklijke Neder landse Honkbalbond worden gehouden. Aanvankelijk leken weinig schokkende za ken aan de orde te komen, maar het af treden van de technische commissie heeft daarin wel enige verandering gebracht. De oorzaak van dit aftreden is het door het bondsbestuur gevoerde beleid inzake de competitiewijziging. De TC was van oor deel, dat voor de hoogste afdelingen meer dan veertien wedstrijden noodzakelijk wa ren, terwijl het bondsbestuur zich met het rapport van een daartoe ingestelde com missie verenigde: niet meer dan veertien wedstrijden mogelijk. Hoewel het verkie zen van de TC en het competitiebeleid ge heel voor rekening komen van het bonds bestuur, is het van het grootste belang dat over deze belangrijke zaken zaterdag uitvoerig van gedachten wordt gewisseld. Uit het jaarverslag van de secretaris van de KNHB. de heer Oosterhof, blijkt weer overduidelijk, dat de Honkbalbond en daaruit eventuele nieuwe gegadigden het afgelopen -71 ir-i rtinpf? te recruteren. Voorlopig i0Hon u^er aanzien- voor zijn ploeg te recruteren zullen de kandidaten met ingang van maart gedurende vijf weken steeds dri dagen per week onder leiding van Schulte in een trainingskamp in Den Bosch bijeen komen. Voetbal in Engeland Harry Potts, de manager van de voet balclub Burnley, is door de Britse voet balbond met 100 guineeas beboet wegens I wangedrag tijdens een wedstrijd in het toernooi om de Europese voetbalbeker. En als aanvullende straf mag Potts zich ge durende de rest van dit seizoen bij geen enkele wedstrijd meer langs de zijlijn ver tonen. Potts is gestraft na zijn gedrag tijdens om Voinescu kansloos ie manen v>-w i de wedstrijd van 30 november tussen de Op die goede eerste helft volgde echter kampioenen van Frankrijk en Engeland, helaas een bijzonder matige tweede. Wel Rejms en Brunley. De Roemeense doelman is Nederlands aanvalsleider Tol te snel af en stompt het leer boven diens hoofd weg. Woensdagavond zijn in het Bislet-stadion van Oslo internationale schaatswedstrijden begonnen, waaraan ook door een Neder landse ploeg wordt deelgenomen. Voor de aanvang van de 500 meter werd onze land genoot Henk van der Grift gehuldigd voor zjjn grootste prestatie tijdens de wereld kampioenschappen in Gothenburg. De toe schouwers brachten hem, toen hij zjjn ere ronde maakte, een ovatie. Schaatsenrijden Van der Grift werd belegerd door scha ren jongens en meisjes die probeerden een handtekening los te krijgen. Politie-agenten moesten de weg voor de Nederlander vrij maken, terwijl de jongens en meisjes in koor riepen „Bravo Henk", „Goed gedaan, Henk" en gelukgewenst Henk". De we- reldkampioen glimlachte bescheiden bij deze enthousiaste uitroepen en wuifde naar de tientallen jongens en meisjes. De duizenden Noren op de tribunes heb ben met bewondering gekeken naar de Nederlander Rudi Liebrechts, die in prach tige stijl de 3000 meter in 5 min. 10,1 sec op zijn naam bracht. Dat was in de snelste rit van de avond tegen de sterke Chinees Lo Chi Huan, die echter 0,9 sec. achter de man uit Vlaardingen bleef. Overigens kregen de Noren na twee af standen, de 500 en de 3000 meter, de eigen aardige situatie voor ogen dat in het alge meen klassement twee Chinezen en een Fransman de eerste drie plaatsen bezetten Namelijk op de eerste plaats door Chi Huan, die tweemaal tweede werd op de 500 meter in 44,7 sec. en op de 3000 meter jaar steeg het aantal leden weer aanzien lijk: nl. van 5502 tot 6747, een stijging van meer dan 22 percent. Het aantal ver enigingen kwam van 117 op 134. De groots te vijf verenigingen zijn: Schoten (1961 le den), Sparta (156), EDO (142), ABC (138) en HCK (136). Het rayon Haarlem is het grootste van de KNHB (1762 leden). In hetzelfde» jaarverslag kan men ook enkele waarschuwende woorden vinden. Deze gelden de organisatoren van top wedstrijden en de verenigingsleiders. De topwedstrijden eisen een goede toeschou wersaccommodatie en bovenal een vlot verloop. En daar ontbreekt nog wel eens het een en ander aan. Ook de jeugdtrai- ningen bij de clubs moeten veel intensie ver worden aangepakt. Jammer is het, dat uit het verslag van achter Liebrechts. Zijn landgenoot Wang Cheng Yu bezette de tweede plaats. Henk van der Grift bereikte met zijn 45,5 lammer ,s nel uaL ull sec. een gedeelte zesde Plaats en bleef ook I de'J^™^gr.J;Sch"er'cornrnissie weer al te dui- op de 3000 meter in 5.19,5 sec. ondei- zijn dgf mgn in die commissie kunnen. De automonteur uit Breukelen kritiek van de laatste jaren wederom bezet nu de zesde plaats, terwijl Rudi Lie- zjcd neer jgg^ a]s zijnde niet be- brechts door zijn 47,2 op de 500 meter in [angrijkj daar zjj voornamelijk door ver liezende' teams wordt gelanceerd. Weder om een duidelijk bewijs, dat deze com- het algemeen klassement achtste staat. missie nog steeds niet de ernst van de zëisiic inziet. Het belangrijkste probleem in de KNHB is op het ogenblik echter het plotselinge aftreden van de voortvarende technische commissie, die in het afgelopen jaar bij zonder veel en nuttig werk verzette. Deze TC was van mening dat in een kwestie als competitiewijziging zeer zeker haar mening gevraagd moest worden. Hoewel De wereldkampioen hardrijden, Henk de Tq onlangs nog een vergadering heeft van der Grift, keert begin maart in ons gehad met het bondsbestuur, gedurende land terug en zal zaterdag 4 maart in "ve]ke over veie zaken van gedachten ge- het Apollopaviljoen in Amsterdam officieel wisseiij werd, werd dit onderwerp niet aan- door de Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond geroercj Kort daarop maakte het bonds- worden gehuldigd. bestuur bekend, dat het aantal van veer- Bij die gelegenheid zal de Ned. Sportfe- tien wedstrijden voor de hoogste afdelin- deratie Van der Grift het ereteken in goud gen gehandhaafd zou blijven. Bovendien met briljant uitreiken. had het bestuur besloten de structuur Maandag 6 maart heeft een uitgebreide enjgSZins te veranderen, om de kansen huldiging plaats in Breukelen, de woon- voor promotie voor de ploegen van de bui plaats van Van der Grift. In een open rij tuig gaat hij om ongeveer 6 uur met ver loofde en familie van het gemeentehuis naar hotel-restaurant Statenwapen, waar de huldig;ng zal plaats hebben. Van der Grift zal hier door burgemeester en wet houders worden ontvangen. Namens de bevolking \jan Breukelen zal hem een ca deau worden overhandigd. Daarna zal er gelegenheid zijn de wereldkampioen geluk te wensen en verdere geschenken aan te bieden. Het geheel zal worden opgeluis terd met muziek. Het rijtuig zal worden begeleid door schoolkinderen, die lampions zullen dra gen. Advertentie mENtmol I.'Ciaao tuu "M""*1 kregen de Nederlanders nog enkele reele scoringskansen, doch angst om het initia tief te nemen - Gösgens weigerde zelfs in goede positie staande een schot at te T,uren en te lang aarzelen waren er oor zaak van de voorlopigen in deze oefenwed strijd niet verder kwamen dan die 4-U. De wedstrijd tussen DOS en het Neder lands amateur-elftal, die woensdagavond in Utrecht werd gespeeld, is een doelpun tenrijke wedstrijd geworden. Reeds bij de rust hadden de Utrechtenaren een 6-1 voorsprong genomen. Het einde kwam met een 6-5 zege voor DOS. De Spaanse scheidsrechter Manuel As- sensi had gemeld dat Potts tijdens de wed strijd het veld opliep en de bal weg schopte die was neergelegd voor een vrije schop tegen zijn ploeg. De disciplinaire commissie van de Brit se voetbabond zeide dat dit gedrag haar extra verdroot, daar het de tweede maal was dat Potts zich aan wangedrag schuldig had gemaakt terwijl hij de leiding had van een Engelse club die in het buitenland speelde, en ook daar een dergelijk gedrag van een verantwoordelijke functionaris het Britse voetbal in discrediet bracht. Potts ontving ook nog de waarschuwing dat als hij zich nog eens aan wangedrag schuldig, maakte, hij een tijdlang zou worden geschorst. Voor zo verbekend is de thans aan Potts opgelegde boete zonder precedent van een De volleybalsters van Die Raeckse heb ben hun aanhang een prettige verrassing bezorgd door het Utrechtse SOS in een wedstrijd, die het predikaat „hoofdklasse" ten volle waardig was, met 31 te ver slaan. De heren van de rood-witte club daarentegen stelden wat teleur, door tegen Zo groot als de ruststand aangeeft was Engelse voetbalmanager, potts, cue ouci- Smash niet verder te komen dan een het verschil in het veld echter niet, maar speler van Burnley is, was al eens met i - ilCb vvioviin 1 1, I 1 11—.4- ;«/i,'rlnntnn rfoHll- in de amateurdefensie waren enkele zwak ke plekken. Na de rust ging bet beter bij de ama teurs, die in de defensie op enkele plaat sen veranderingen hadden aangebracht Voor de rust scoorden Tony van der Lin den (3x), Hanek (1), Van Asselt (1) en Luiten (1) voor DOS, terwijl Liebregts de stand op 6-1 bracht. Na de pauze liepen de amateurs in tot 6-5 door doelpunten van Liebregts en drie gave treffers van Sollner (Alcides). Woensdagavond speelden België's beste spelers onder de naam van de Rode Dui vels een oefenwedstrijd tegen de Franse eerste-divisie-club Racing Club de Pal"is- De ontmoeting eindigde in een gelijkspel (2-2). Bij de rust hadden de Parijzenaars een 2—1 voorsprong. Woensdagavond is in het Goffertstadion in Nijmegen de bekerwedstrijd NEC— Velox gespeeld. Velox zegevierde met 2- Bij de rust was de stand 10. 10 pond beboet wegens incidenten gedu rende en na de wedstrijd Burnley-Kilmar- nock in het internationale toernooi in New York vorige zomer. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Engelse league luiden: Eerste di visie: FulhamBurnley 01, Cardiff City -Newcastle United 3—2, Tottenham Hot spurWolverhampton Wanderers 11 tweede divisie: Lincoln CitySheffield United 05, SunderlandPlymouth Ar gyle 21. Uit de voorwedstrijden hebben zich de volgende acht biljarters geplaatst voor de finale van het nieuw ingestelde kampioen schap van Nederland eerste klasse libre groot biljart, die van 2 tot en met 5 maart in Den Haag wordt gespeeld: A. Agema (Haarlem), L. van Hinthum (Oss), G. Kemp geljjk spel. De „derby" tussen MHBS en De Blinkert in de dames-overgangsklasse eindigde eveneens in een puntenverdeling, hetgeen een verdienstelijk resultaat van laatstgenoemde club mag heten. In de eerste klasse heren leed Velox een 30 nederlaag tegen Gios, waardoor de degradatie voor de blauw-witten een feit werd. In de eerste set zag het er niet naar uit, dat Die Raeckse de ontmoeting tegen SOS succesvol zou kunnen beëindigen. De Haarlemse dames wisten veelal geen raad met de services en smashes van de gasten vooral mej. Gielens stelde de rood-witte verdediging voor tè grote problemen en met 6—15 ging deze set dan ook verloren. De tweede set verliep echter heel wat gunstiger voor de thuisclub. Met Corrie van der Haar aan service en Hennie Wit kamp aan het net werd een ruime voor sprong opgebouwd (80), die voldoende bleek voor een ruime set-overwinning. De derde set gaf een nog groter Die Raeckse- overwicht te zien; naast de reeds genoemde dames blonken ook Wil Spiering, in de verdediging, en Lydia Baay, door goed op- (Voorthuizen), B. van Leeuwen (Amster- I bouwend werk, uit. SOS verweerde zich dam) L. van Leur (OSS), K. Meijer (Am- fel, maar kwam tegen het Die Raeckse- sterdam), N. de Vos (Amsterdam) en C. team in deze vorm duidelijk capaciteiten Wijdeveld (Voorthuizen). I te kort (155). De vierde set stond op een wat lager peil en ging aanvankelijk gelijk op Nu was het Lydia Baay, die deze set met een aantal fraaie services ook in het voordeel van de Haarlemsen besliste. De Die Raeckse-heren begonnen tegen The Smash veelbelovend. Het serveren van de rood-witten alleen al, en in het bij zonder de opslag van Van Beekum, bleek de Castrieummers te machtig en met 154 ging deze set naar de Haarlemmers. De volgende sets gaven echter een geheel an der beeld te zien. De gasten toonden in De Haas en Kluft over goede smashers te beschikken en ook verdedigend deden zij niet meer voor de De volleybalcompetitie Haarlemmers onder. Toen bleek wel, dat het gemis van aanvoerder De Nobel, die overigens door Reinhart niet onverdienste lijk werd vervangen, het ploegverband bij Die Raeckse niet ten goede kwam. Er ont stonden nogal wat misverstanden, die op hun beurt weer afbreuk deden aan de concentratie. Dat deed ook de wat aan vechtbare beoordeling van de techniek door scheidsrechter Peters. Met 1315 won The Smash de tweede set; in de derde set stelden de rood-witten tenminste één winstpunt veilig (15—11), maar verder kwamen zij niet. Met 815 ging de vierde set naar de gasten. Actief De dames van De Blinkert speelden tegen MHBS een zeer actieve partij. In vele wedstrijden, die wij van de groen- witten hebben gezien, hebben wij ons ver wonderd over het gebrek aan tempo in dtt team. Hoewel De Blinkert het zonder aanvoerster Wil Daan moest stellen, wer den de zaken ditmaal energiek aangepakt en kregen wij een levendige wedstrijd te zien. Met uitzondering van Josien van Calmt- hout, die weer eèn uitstekende wedstrijd speelde, is er van de goede vorm, waarin het MHBS-team heeft verkeerd, niet vee] meer over. Met deze puntenverdeling, 8—15, 15—10, 9—15 en 15—11, kreeg De Blinkert eigenlijk nog iets minder dan het verdiende. Eerste klasse In de eerste klasse dames leverde hekke- sluiter Eclecta een verdienstelijke prestatie door Set Up met 30 (1511, 1511 en 1510) te verslaan De club van mevrouw Van Oycn heeft dus nog een kansje, om de laatste plaats aan het team van de Kweekschool over te doen. Voor de Velox-heren is de degradatie uit de eerste klasse een feit geworden. De blauw-witten gaven Gios aardig partij maar moesten toch in drie sets het onder spit delven (155, 1614 en 1816). Tot 15 maart zullen de volleyballers het nu zonder hun speelzaal moeten stellen, die het toneel gaat worden van de tradi tionele beurs. Helemaal stil zal de compe titie echter niet liggen, want in de HBC- zaal in Heemstede en in de Gertenbach- school in Zandvoort, waar OSS als gast heer optreedt, zullen nog enige wedstrijden worden gespeeld. De uitslagen Heren: Die RaeckseSmash 22. Gios Velox 3—0. CIOS—OSS 2—2. HVS 4—Die Raeckse 4 1—3. DSS—CIOS 2 1—3. Gios 3—HVS 3 2—2. PSVH 2—Alliance 2 0—3. PSVH—OVRA 2 2—2. Energie 2—Topscore 2—2. Dames: Die RaeckseSOS 31. MHBS De Blinkert 22. Set UpEclecta 03. OVRATopscore 22. Vesmia 3Eclecta 2 3—0. HVS 2—Gios 2 1—3. Set Up 3— FES 0—3. .IBS—OVRA 2 2—2. FES—De Blinkert 5 2—2. tenrayons te vergroten. Hiervoor zouden twee eerste klassen in gesteld worden. Vooral deze maatregel geeft zoveel bezwaren en doet de twijfel rijzen of het bondsbestuur wel op de hoog te is van het spelpeil in de overgangs klassen en tweede klasse. Toen dit werd gepubliceerd in het officieel orgaan van de KNHB, trad de TC en bloc af, ook de door het bestuur voorgestelde kandidaat voor de functie van secretaris, de heer Bremer. Of deze geschiedenis ook nog in vloed heeft op de secretaris-verkiezing moet worden afgewacht. Het is te hopen dat de komende ver gadering gelegenheid zal bieden om veel en vooral verstandige woorden aan deze materie te besteden en dat deze kwestie niet als een interne bestuursaangelegen- heid zal worden beschouwd. Schaken Een overwinning met 7-3 van de schaak club Halfweg op Bloemendaal heeft de Haifweg-schakers het kampioenschap ge bracht in de eerste kiasse B van de Noord hollandse Schaakbond. Behalve Halfweg is ook het team van Zaanstreek-Noord in de tweede klasse A op de drempel vafn het kampioenschap gekomen. Bovendien wer den enkele teams aangewezen tot het spe len van beslissingswedstrijden. In de overgangsklasse was de belang rijkste gebeurtenis ongetwijfeld de onver wacht vlotte overwinning van Pat Mat op VHS 2. Deze overwinning kon voor de Beverwijkers wel eens een bijzonder aan genaam slot betekenen van een overigens matig seizoen. Zij staan nu namelijk één ount voor op de reserves van Zaandam, die nog met een onbesliste ontmoeting tegen Kijk Uit zitten. De stand luidt hier 3V24V2 ten gunste van Kijk Uit. Over de beide resterende partijen kan men onderling geen overeenstemming krijgen. De betref fende partijen zijn dan ook ter arbitrage voorgelegd. Beide clubs vragen de wed strijd als geheel te winnen.... In de eerste klasse B heeft Halfweg dus het kampioenschap behaald De zege op Bloemendaal liet aan duidelijkheid niets te wensen. Het bordgemiddelde (32-14) geeft trouwens ook een duidelijk beeld van de slagvaardigheid van de Halfweg- ploeg. Slagt c.s. zullen nu een tweetal pro motiewedstrijden moeten spelen met de kampioen van 1 A. Wie dat zal worden staat nog niet vast. Schaaklust (Andijk) is uitgespeeld en wacht nu af of Schaak mat (Scharwoude'1 erin zal slagen de wed strijd tegen Weenink (Beverwijk) met winst af te ronden. In dit geval zullen Schaaklust en Schaakmat een beslissings wedstrijd spelen om uit te maken welk team met Halfweg om een plaats in de overgangsklasse mag strijden. In de eerste klasse A is al een beslissings wedstrijd noodzakelijk tussen Edam en Pat Mat 2 (Beverwijk). Inzet is de weinig aanlokkelijke laatste plaats met de daar aan verbonden degradatie. De tweedeklassers zagen in afdeling A een ware krachtsexplosie van Zaanstreek- Noord op het tot dan nog ongeslagen KTV. Nog slechts een half punt uit de verdaagde wedstrijd VW 3Zaanstreek Noord (3'A 4V2) zal voor de schakers uit de Zaan voldoende zijn om zich kampioen te kun nen noemen. En dat lijkt welhaast zeker

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 21