SPORT IN DE In de vishal en op zee SEVEN-UP Havenberichten COR OLY VESTING-rijwielen De RAI bij COR OLY - Beverwijk, Breestraat 108, Tel. 4627 COR OLY DKW-bromfietsen COR OLY TYPHOON COR OLY RAP-bromfietsen COR OLY ZUNDAPP bromfietsen COR OLY MAGNEET- woensdag 1 maart 1961 Voor RADIO en TELEVISIE arm Mechanisatie in de landbouw Hoofdprijs toto naar 4 winnaars IJmondverenigingen vandaag en morgen ÉitiiiÉ „DOORNROOSJE" DONDERDAG 23 FEBRUARI 1961 7 Voetbal voor mmmm iilÉfli Huisvrouwenvereniging boekte ledenwinst voor voor de oersterke bromfiets Atletiek Auto over kop geslagen L':;;! ">y iililiiiti Hip r 4- Pg voor Drukbezochte receptie van zilveren echtpaar H. Zwart voor voor bromfietsen en -rijwielen biedt alle kinderen van 7 tot 14 j. een fantastisch gezellige middag aan op om 14.00 uur in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg 102, hoek Zeeweg, IDmuiden-Oost. 1. De schitterende mooie kleurenfilm 2. Unieke verkoop bij opbod met 7-Up kroonkurken hoofdprijsoen meisjes- of jongensfiets een autoped 3. Aan alle kinderen wordt een heerlijk flesje 7-Up aangeboden, alsook een blijvende herinnering aan deze middag, enz. enz. zaterdag 25 februari van 14.0015.00 uur op het Marktplein staat te IJmuiden-Oost. In nu dus maar Seven-Up kroonkurken verzamelen Het kind dat de meeste kroonkurken heeft komt in aanmering voor de mooiste prijzen Koopt dus nu Seven-Up en spaar de kroonkurken!! Advertentie Er worden al veel prijzen geschonken voor de veilingen die Vitesse gaat hou den. De jubileumcommissie van de vol gend jaar 40 jaar bestaande voetbalver eniging organiseert deze veilingen ten ba te van de jeugd. Men wil de terrein- en kleedkameraccommodatie uitbreiden. Onder de prijzen bevinden zich al tele visietoestellen en hele kampeeruitrustin gen. Het is de bedoeling dat het jubileum on der meer met een .receptie zal worden gevierd. Een gerenommeerde club zal voor een jubileumwedstrijd worden uitge nodigd. Tafeltennis VGZ, nu weer met Deus, kan deze week winnen in de uitwedstrijd tegen HBC 2. VGZ 2 boekte bij Te Zaanen 2 een zege (7-3), maar tegen de aanstaande kam pioen DSB 2 leed men een nederlaag. VGZ 3 verloor met 6-4 van Hotac 6. De VGZ-dames hadden geen kans tegen Hotac. De Beverwijkse dames waren veel sterker, zodat de dames Stam, Nijkamp en De Haas weinig kans maakten. De uit slag werd 10-0. VGZ 2 dames verloor van Hotac 2 met 7-3. Autoen motorsport Ook in Beverwijk zal men binnenkort kunnen genieten van de autocross-sport. Zondag 26 maart zal de eerste wedstrijd worden gehouden op een weiland aan de Sint Aagtendijk, georganiseerd door de eerste Beverwijkse autocross-club. De tweede volgt dan op 14 mei. De or- Advertentie ganisatie is in handen van de heer P. Out uit Winkel, die zijn sporen op dit ter rein reeds dubbel en dwars heeft verdiend. Op de eerste wedstrijd komen vijftien Beverwijkers uit tegen vijftien rivalen uit Noordholland. In het bestuur van de Beverwijkse auto crossclub zijn gekozen de heren Meulen- kamp, Hoogewerf, Kooiman, Kuis, Burger, Lorijn en Zuiderduin. Wandelsport Ter opening van het wandelseizoen 1961 organiseert de N.H.W.B. haar eerste wan deltochten op zaterdag 4 en zondag 5 maart. Ook voor niet-leden van de N.H.W.B. bestaat gelegenheid aan deze I tochten deel te nemen. Voor de IJmond is I de startplaats hotel Kennemerhof aan de Lange Nieuwstraat in IJmuiden. De af standen zijn tien en twintig kilometer. Na afloop ontvangen de deelnemers een her inneringsmedaille. De vertrekuren zijn za terdag tussen 14 en 15 uur en zondag tus- sen 10 en 12.30 uur. Tijdens de jaarvergadering van de Ne derlandse Vereniging Van Huisvrouwen afdeling Velsen-IJmuiden hééft de presi dente, mevrouw L v.d. Kooi-Bogtstra, veel gunstige geluiden over het jaar 1960 laten horen. Het ledental is met 26 gestegen tot 235. Over de excursies en bijeenkomsten had zij niets dan lof. Ook financieel staat de afdeling er goed voor. Het jaar werd met een batig saldo afgesloten. Aan de beurt voor aftreden uit het bestur waren eerste secretaresse E. M. van Geel-de Lange, excursieleidster J. van Schoone- van Es en mevrouw T. van Buren-Van Gardingen, die het ziekenbezoek regelde. In het bestur werden gekozen de dames C. M. Gijsbers-van der Meer, E. G. W. Kotte-Manders en G. Prinselaar-Schagen. Tijdens de maandag aanstaande te houden bestursvergadering zullen de bestuursta- kén worden verdeeld. Mejuffrouw van der Weij uit Haarlem hield na de pauze een lezing over het onderwerp „Gast en gastvrouw". Mevrouw Van der Kooi, die ook de aftredende be- stursleden hartelijk bedankte voor alle tijd en moeite die zij hebben geschonken aan de afdeling, krakteriseerde deze jaar vergadering als een bijeenkomst van viren dinnen. Advertentie Door het grote tekort aan geschoold per soneel zal men ook op de akker- en weide- bouwbedrijven steeds meer over moeten schakelen op de mechanisatie, aldus de heer J. J. Kruizinga, specialist voor de landbouwmechanisatie, op een goed be zochte bijeenkomst van de afdeling Velsen en omstreken van de Hollandse Maat schappij van Landbouw. De heer Kruizinga zei eerst, wanneer men op zijn bedrijf moet gaan mechani seren Het is niet zo dat men met dure machines klaar is. Deze moeten rendabel zijn. Er zijn in deze streek vele kleine wei- debedrijven. Zouden deze machines aan schaffen, dan zouden de kosten per ha veel te hoog komen te liggen, zodat men beter de handen ineen kan slaan en 't gezamen lijk laten doen of een loonbedrijf in de arm nemen. Bij de akkerbouw ligt de mechanisatie veel gunstiger. De bedrijven zijn veelal groter. Hier zullen de machines het werk van de man, die men toch niet meer kan krijgen, moeten overnemen. Maar het per soneel dat de machines bedient moet technisch onderlegd zijn. Daarmee zal men met het loon rekening moeten houden. De heer Kruizinga wees verscheidene landbouwgewassen aan. die zich bij uitstek lenen voor machinale bewerking. Zo zal men er steeds meer toe overgaan bij de graanteelt direct te laten maaien en dorsen op het land. In de Wijkermeerpolder ziet men dit ook hand over hand toenemen. De mechanisering in de aardappelteelt gaat ook al heel goed. al moet men nog wel los- personeel aantrekken. Moeilijker is het met de bietenteelt, vooral in het voorjaar met het uitdunnen Kan men dergelijke teelten niet met de machine doen, dan zal men ze uit zijn teeltschema moeten halen en er die in brengen. die zich wel voor mechanisatie lenen. Advertentie Het is onze vereniging in 1960 niet slecht gegaan, maar wij zullen moeten blijven waken om ons werk in de juiste banen te blijven voeren, aldus voorzitter P. Gruteke op de dinsdagavond in paviljoen Water- vliet gehouden jaarvergadering van de Velsenoordse atletiekvereniging Suomi. De heer Gruteke was vooral optimistisch gestemd over de jeugd, want Suomi heeft nu een jeugdafdeling zo groot als nimmer te voren. En met deze jeugd moeten wij binnen 3 of 4 jaar een atletiekploeg op de been kunnen brengen die nationaal een woordje mee kan gaan spreken. Maar ieder dient dan zijn steentje bij te dragen, meende de voorzitter. De aftredende bestuursleden, mevr. Ade- laar-Hurkmans en I. Lieuwen werden her kozen. Wegens het tussentijds bedanken van twee bestuursleden maakten de heren H. van der Weg en T. Hof resp. als wed strijdsecretaris en als penningmeester hun entree in het bestuur. De TC zal het ko mende jaar bestaan uit mevr. J. Koeten- Bleeker en de heren G. Schmitz, J. F. van der Poll en A. Koet. Dit jaar gaat men het 20-jarig bestaan herdenken. Een commissie zal de feeste lijkheden gaan voorbereiden. Volgens traditie werden de prestatieprij- zen 1960 uitgereikt. Bii de dames ging de prestatieorijs naar D. Adelaar-Hurkmans: meisjes A niet toegekend; meisjes B: Gré Oorthuis; meisjes C: Gea Blok; meisjes D: Annie Bakx; heren: A. Koet: jongens A: Herman Schmohl; jongens B: Ton Blok; jongens C; Dirk Clots! iongens D: Rob Schmitz. Het speldje voor het 10-jarig lid maatschap kreeg G. Blötevogel. C. van Willegen-Haitsma. H. J. Kloppenburg, W. Kok en D. van Zutphen. De heren Van der Kroft uit Loosduinen en Schuurman Hess uit Bussum zullen een belangrijk kleiner bedrag uit de toto ont vangen dan zij hadden gedacht. Gisteren hebben zich namelijk nog twee deelnemers gemeld, te weten de heer A. A. Heyboer uit Zuidzande (Zeeland) en mej. v. d. Jagt uit Rotterdam, die eveneens 14 punten hebben behaald. Dit kwartet deelt nu de eerste prijs van 107.191 gulden. De tweede prijs even groot als, de eerste wordt verdeeld tussen 114 deel nemers met 13 punten. Een personenauto, die een caféhouder van een Duitser had geleend, is vannacht aan de noordkant van de Velser tunnel over de kop geslagen. De caféhouder meende dat er iets op de weg lag en gooide het stuur om, wat tot gevolg had dat hij de macht daarover verloor. De wagen kwam tegen de trottoirband terecht, ram de vervolgens een A.N.W.B.-bord en kwam tot stilstand tegen een lichtmast. De auto was inmiddels over de kop geslagen en een Beverwijkse dame werd uit de wagen geslingerd. Zij bleef gewond op straat lig gen. Na verbonden te zijn in het Antonius- ziekenhuis is zij naar haar woning in Beverwijk gebracht. De auto die ernstig werd beschadigd, is met een kraanwagen naar het politiebureau gesleept. - DONDERDAG 23 FEBRUARI Hervormd Jeugdhuis, IJmuiden, 20 u.t Concert Jeugdkoor „De Goede Herder St. Jozefhuis, Velsen-Noord, 20 u.: Caba retvoorstelling voor bejaarden. Kerkgebouw „De Hoeksteen", Santpoort, 19.30 u.: Officiële ingebruikneming, ^als mede van wijkcentrum „De Duinpan". Kennemer Theater, Beverwijk, Lente show van Libelle. VRIJDAG 24 FEBRUARI Hotel Royal, IJmuiden, 20 u.: Kampeer- instructies NIVON. Gem. Ontspanningslokaal, Van Diepen straat, lezing door de heer G. van Schaik Zillissen over lastechniek voor leden NVL. Advertentie De heer en mevrouw H. Zwart waren gistermiddag het middelpunt van een zeer druk bezochte receptie in Hotel Royal te IJmuiden. Het was vijfentwintig jaar ge leden, dat de heer Zwart, thans directeur van de Machinefabreik en Technische Han del H. Zwart in de Middenhavenstraat en IJmuiden in het huwelijk trad met de dochter van een IJmuider schipper. Beide echtelieden zijn in IJmuiden geboren en hebben altijd in IJmuiden gewoond. Onder de aanwezigen waren de consul-generaal van België te Amsterdam mr. H. R. de Vleeschouwer, de Belgische ambassadeur had telegrafisch een gelukwens gestuurd. Advertentie Terwijl een rij brandweerwagens en am bulances met in angstige spanning wach tend personeel gereed stond, maakte een Vickers Viscount van de KLM die gisteren boven Schiphol verscheen met een defect aan het landingsgestel, toch een veilige landing. Op weg naar Londen ontdekte gezagvoerder Van der Laan dat de linker „poot" niet kon worden vastgezet, waar door een landing rampzalige gevolgen zou kunnen hebben. Hij keerde naar Schiphol terug, omdat hij daar alle omstandigheden kent. Op de luchthaven legde de brand weer een schuimbed waarin bij een buik landing een eventuele brand meteen zou verstikken. Enkele keren vloog het toestel laag over Schiphol en toen de deskundigen zekerheid hadden dat het defect niet zo ernstig was dat een buiklanding moest worden uitgevoerd, besloot de gezagvoer der tot een normale landing. Daarmee maakte hij een einde aan de alarmtoestand die anderhalf uur lang op de luchthaven had geheerst. Aanvoer van woensdag In IJmuiden werden woensdag in totaal aangevoerd 82.440 kisten, waarvan 134 tong en tarbot, 9 heilbot, 10 tongschar en schar- tong, 225 schol, 15 schar, 50 bot, 3985 ha ring, 1075 makreel, 565 schelvis, 915 wij ting, 527 kabeljauw en gul, 30 leng, 15 haai, 2 ham, 20 poon, 637 koolvis, 26 diversen. Prijzen van woensdag Per kilo: heilbot 4-3, grote tong 4-3,70, grootmiddel tong 3,40-3,20, kleinmiddel tong 3-2,80, kleine tong 1 3-2,80, kleine tong 2 2-1,96, tarbot 1 4,20-3,70. Per 50 kilo: schartong 30, grote schol 22, grootmiddel schol 22-17, kleinmiddel schol 30, kleine schol 1 32, kleine schol 2 31-8, schar 36-20, bot 9-8, verse haring 21,60-11, makreel 39-10, grote schelvis 50-32, groot middel schelvis 48-34, kleinmiddel schelvis 55-37, kleine schelvis 1 70-36, kleine schel vis 2 44-14, wijting 32-8, grote gul 57-34, middel gul 46-32, kleine gul 43-24, kleine haai 36-30, ham 134, poontjes 36-25, lom- Advertentie Advertentie BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Jacqueline D„ d. van J. Aar denburg en A. S. van der Meij. Cornelia M„ d. van R. ten Brug en C. Nieuweboer. Albertus C., z. van A. H. Lauwers en M. de Haan. Pieter, z. van P. Slagter en H. C. Brouwer. Linda J., d. van N. Korbee en J. S. A. de Zwart. Robertus G. M. M„ z. van G. M. Hergarden en C. J. Weterings. Albert J., z. van A. J. Dorenbos en M. C. Kramer. ONDERTROUWD: J. Glimmerveen en J. B. van Gellekom. P. Winkelaar en A. I Koopmans. GETROUWD: J. van Oossanen en E. Vellema. OVERLEDEN: F. van der Peet, oud 73 jaren, wdn. van A. C. Vaal. T. M. Mulder, oud 82 jaren, wed. van H. H. A. Ostendorf. N. Vlottes, oud 75 jaren, geh. met J. Ver sluis. N. Heine, oud 44 jaren, geh. met J. M. Röling. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Emiel Maria, z. van E. A. Martens en C. Hollenberg; Elisabeth Theo dora, d. van J. W. Nederstigt en C. W. Damen; Catharina Anna Maria, d. van N. Hollenberg en A. C. Welp; Josephus Maria Engelbertus, z. van E. Zonneveld en C. Eijsackers; Jacobus Adrianus, z. van J. G. Welboren en C. Th. Ligthart. ONDERTROUWD: C. M. de Nijs en C. M. Deen. GETROUWD: A. F. C. Greaves en J. van Mameren. Toegangsprijs: zes Seven-Up kroonkurken. Onder meer wordt de kinderen aangeboden Een sprookje voor alle leeftijden van prachtige prijzen waaronder als en verder vele mooie prijzen. In verband met de grote belangstelling kunnen de kroonkurken reeds ingeleverd worden bij de Seven-Up wagen, welke op Tegen inlevering van 6 kroonkurken ontvangt ieder kind van 7—14 jaar een toegangsbewijs Indien nog voorradig kan inlevering van kroonkurken tegen een toegangsbewijs ook vóór de aanvang van de voorstelling aan de zaal op woensdagmiddag 1 maart geschieden. men 27, kleine koolvis zwart 30-25. Per 125 kilo: grote kabeljauw 124-86, grote koolvis zwart 102-60, grote koolvis wit 110, grote leng 75-66. Besommingen van woensdag IJM 18 Ariadne 15.670, KW 87 Albatros 8450, KW 42 24.650, KW 176 2130, SCH 135 15.120, SCH 153 13.210, VL 197 7990. Aanvoer van donderdag Zes trawlers, vier loggers en vijftien kotters zorgden donderdag voor een aan voer van 4075 kisten vis, waarvan 345 schelvis, 170 wijting, 110 gul en kabeljauw, 165 koolvis, 1100 haring, 165 kleine haring, 810 makreel, 685 schol, 10 tarbot, 250 varia, 2345 stuks kabeljauw, 22.500 kilo tong. VL 16 Voorloper (8 februari) 660 kisten, waarvan 125 schol, 135 haring, 275 makreel, 35 wijting, 40 gul en kabeljauw, 50 koolvis, 1670 stuks stijve kabeljauw, 100 kleine kisten haring. IJM 10 Maria van Hattem (8 februari) 690 kisten, waarvan 75 schelvis, 390 haring. 70 makreel, 30 wijting, 80 gul en kabel jauw, 40 radia, 5 diversen, 500 stuks kabel jauw, 65 kleine haring. IJM 72 Beatrice (9 februari) 660 kisten, waarvan 40 schelvis, 450 haring, 45 ma kreel, 60 wijting, 45 koolvis, 20 varia, 65 stuks kabeljauw. SCH 52 (8 februari) 820 kisten, waarvan 55 schelvis, 350 haring, 320 makreel, 35 wijting, 15 gul en kabeljjauw, 15 koolvis, 50 varia, 10 stuks kabeljauw. Prijzen van donderdag Export: grote regels kabeljauw 42-77, kleine regels kabeljauw 34-48, kisten ka beljauw 80-90, grote zwarte koolvis 96-98 zwate koolvis maat kleine kabeljauw 55- 60, grote schelvis 62-64, grootmiddel schel vis 48-58, grote tong 3,70-3,80, grootmiddel tong 3-3,20, kleinmiddel tong 2,80-3, tong 1 2,90-3,10, slips 1,90-2, grote tarbot 3,80-4, grote en middel schol 22-26, zetschol en schol 1 28-35. Binnenland: grote gul 38-48. middel gul 31-38, torren 20-28, koolvis 1 en koolvis 2 20-25, witte koolvis 88, lengen 66-69, klein middel schelvis 48-62, pennen 56-61, braad 20-37, wijting 21-26, schol 2 20-27, schol 3 10-15, haring 14-18, makreel 13-18, bonken 45-48, paapjes 10-12. Besommingen van donderdag IJM 10 11.900, KW 63 6650, KW 157 f 1790, KW 113 1260. Op zee Op zee stond een stevige bries met wind kracht 7 om de noord. De vangsten waren Advertentie slaagt u best bij REESTRAAT107 EVERWUK TEL 3357 40 tot 80 manden haring, makreel en wij ting per etmaal. De Deining ving in twee trekken, 30 manden hoops, de Golfstroom in een trek 20 manden hoops, de Job Gouda in een trek een pakje, de IJM 28 Amster dam eveneens. De loggers en kotters op de kust vingen 120 tot 200 kilo tong en 10 tot 20 manden schol en schar. Zes kotters vingen 40 stuks, drie 50 stuks, twee 30 stuks en tien 10 stuks kabeljauw per etmaal. De loggers en kotters bij de pitboei vin gen 200 tot 250 kilo tong en 10 tot 15 man den schol en twee tot drie manden tarbot per etmaal. De KW 87 Albatros is weer naar zee vertrokken. Voor vrijdag Voor morgen is nog niets bekend. De oudste schepen zijn nu: 10 februari KW 32 Sakina Martine, 11 februari IJM 99 Eg- mont, SCH 261 Onderneming 1, SCH 117 Onderneming 3 en VL 133, 13 februari RO 46 Claesje, KW 80 Dirk Maria, KW 49 Antje, KW 121 Brittenburg, VL 131 Petro- nella. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 50 wij ting, 200 schol, 3500 kilo tong. A. Hartman overleden Op 63-jarige leeftijd is in Vlaardingen overleden de heer Arie Hartman, een der firmanten van het grote haringexportbe drijf Jan Don en Co. Men zal zich herin neren dat vorig jaar het pakhuis van deze firma is afgebrand. De heer Hartman wordt morgenmiddag om 14.31 uur op Wes- terveld gecremeerd. Woensdag kwamen ln IJmuiden aan- Achilles van Antwerpen; Poseidon. Hamburg; Nova Zem- bla, Londen, oud papier lossen Wormerveer; Be- wa, Londen; Eemstroom, Shoreham; Stad Gent, Norfolk (U.S.A.), kolen lossen Buitenhaven IJ muiden; Wexford, Rochester, ledig naar Zaan dam; Bambi, Klaipeda; Keizersgracht, Mantyluo- to: Twee Gebroeders, Rotterdam; Bram, Swan sea; Elisabeth Roorda, Par; Jean Ex., Londen; Notos, Delfzijl: Atlantic, Hull: Pegasus, Par; La- don, Antwerpen; Daje Böhmer, Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Gerd Staerke, Hull, laden Binnenhaven IJmuiden; Ex plorer. Noordzee, proefvaren; Frean, Rotterdam; Lista, Antwerpen; Areas, Rotterdam;John, Rot terdam; Spoorsingel, Sunderland: Barlind, Rot terdam: Ciudad de Bucaramanga. Rotterdam; Steckelhorn, Duinkerken; Groenbek, Antwerpen; Glebe, Sunderland. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Hugo Nielsen naar Hamburg; Burutu Palm, Hamburg; Vrede, Antwerpen; Ramona, Rochester, Stijfsel van Koog aan de Zaan; Staten laan, Londen; Ca- ribia, Helsingborg, kunstmest geladen IJmuiden; Kuurtanes. Kotka; Friesland, Bremen; Senatore G. B. Bibolini, Rotterdam; Kaap Falga, Rotter dam, ledig van Zaandam: Oosterbrugh, Rotter dam; Kazbek, Tuapse; Hinde, Londen; Martens- hoek. Egersund zout geladen IJmuiden; Pere grine, Harlingen; Kwiek. Bergen; Minerva 2, Ant werpen; IJstroom, Plymouth: Westland, Las Pal- mas; Puent Amesco, Monrovia; Calchas, Lissa bon; Clangula, Liverpool; Phidias, Rotterdam; Sta vos. Hamburg; Theano. Rotterdam; Togokust, Rotterdam; Angolakust, Dakar. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Ammon naar Hamburg; Maaskade, Caen; Fivel, Gothen burg, walsmateriaal geladen IJmuiden; August Thijssen, Narvik; Atlantik. Bremen; Heeren gracht, Dover; Peperkust, Antwe-pen; Boulogne sur Mer, Duinkerken; IJssel, Rotterdam; Anita Thvssen. Narvik. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). JONGEN AANGEREDEN Een bestuurder van en personenauto gaf woensdag geen voorrang aan een scholier die op een fiets over de Hoofdstraat in Santpoort reed. De jongeman werd aan gereden en liep een lichte hersenschudding op. Hij is naar zijn woning in IJmuiden- Oost overgebracht.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7