Adenauer zeer tevreden over bezoek aan Londen Loemoemba direct na aankomst in Katanga gedood Onenigheid in demissionaire Belgische regering WERELDNIEUWS r Vraag 't aan hen die al 'n GRAETZ hebben... ïl Van dag tot dag Selwyti Lloyd begin maart naar Bonn PROCES TEGEN EICHMANN ZAL OP 11 APRIL BEGINNEN Negende vice-premier in Oost-Duitsland benoemd Proteus onderweg naar Schotland r (Op de ^Praatótcel SYMBOOL VAN BETROUWBAARHEID VRIJDAG 24 FEBRUARI 1961 Kennedy weigert ruil met communistisch-China iil Prins Hiro een jaar oud mÈÈtÈMÈmmÊËÊÈÊmm^Ê Eerste zitting wordt rechtstreeks uitgezonden Astronauten worden ongeduldig VERF terwijl umet wast! VERF was- S wonder Elias Toenemend Brits verzet tegen Polaris-basis Hun oordeel is voor U waardevol Vergelijkt men de ramingen voor 1960 die het Centraal Plan Bureau begin vorig jaar publiceerde met wat er in dat jaar in de Nederlandse economie werd verwe zenlijkt, dan moet men inderdaad conclu deren, dat de prognoses te pessimistisch zijn geweest, zoals het Bureau trouwens zelf in het thans verschenen Centraal Eco nomisch Plan 1961 eerlijk toegeeft. De uit voer steeg met 14 percent (raming 8 per cent); de invoer nam toe met 15 pet. te genover een raming van 15,5 pet; terwijl op de betalingsbalans een overschot be reikt werd van 1,2 miljard gulden in ver gelijking met het geraamde bedrag van 0,7 miljard gulden. Het volume der bin nenlandse bestedingen steeg met ruim 6 percent, in het plan was 8,5 pet. voorzien. De produktietoeneming in de bedrijven was geraamd op zes percent, doch deze was in feite negen. Dit was vooral te danken aan de stijging van de arbeids- produktiviteit met tien percent in de in dustrie. De verschillen tussen faming en reali satie zijn dus op sommige punten aanzien lijk en men kan daarom twijfelen aan de waarde van deze plannen voor het ne men van beleidsbeslissingen. Toch houdt de regering wel degelijk rekening met de voorspellingen van het planbureau en voor al als de prognoses aan de sombere kant zijn komen er protesten, met name bij voorbeeld als mede op grond van de plan- cijfers een voorzichtige loonpolitiek wordt gevoerd, of als belastingen niet worden verlaagd enz. Onzes inziens kunnen de ramingen van het Planbureau echter beter aan de voor zichtige kant zijn dan dat zij van een op timistische predispositie uit werden samen gesteld. Men kan dan tenminste achteraf de voldoening smaken, dat het allemaal is meegevallen en men heeft wat het be leid betreft het walletje bij het schuurtje gehouden. Dat dit ook dit jaar dringend geboden zal zijn valt uit het nieuwe plan voor 1961 te concluderen, immers ons produktie-ap- paraat is volbezet en er heerst een grote schaarste aan arbeidskrachten. In deze gespannen, zo niet overspannen situatie werken drie krachten in de richting van grotere bestedingen, namelijk arbeidstijd verkorting, loonsverhogingen en belasting verlaging. Het zal nog helemaal de vraag zijn of de laatste er komt, maar laat ons aannemen dat minister Zijlstra de hand over het hart strijkt, dan kunnen er aan het einde van dit jaar, door de samenbal ling van de genoemde factoren, zulke spanningen ontstaan dat ons economisch beste) deze niet meer zal kunnen dragen, tenzij voor de consumptie en de investe ringen afremmende maatregelen wor den genomen. Veel hangt daarbij na tuurlijk af van het verloop van de Ame rikaanse conjunctuur, waarover op dit moment nog niet zo heel veel te zeggen valt. Ook al zouden de ramingen van het Planbureau dit maal weer aan de voor zichtige kant zijn (en er is geen reden om aan te nemen, dat men zijn instelling heeft veranderd) dan nog is grote behoed zaamheid in het nationaal economisch be leid geboden, omdat bij een iets grotere toeneming van de vraag dan het Centraal Plan Bureau raamt, de produktiestijging van slechts 4,5 percent (tegen negen het vorig jaar) zal worden overtroffen. Juist met het oog op de c.a.o.'s die begin 1962 aflopen, is het zaak het evenwicht ook dit jaar te bewared en als het kan reserves te vormen. Dat het Centraal Plan Bureau op korte termijn geen grote spanningen voorziet is daarbij alleen maar verheu gend. WASHINGTON (UPI) President Kennedy van de Verenigde Staten heeft een voorstel uit het Congres verworpen om Amerikaans voedsel aan te bieden aan communistisch-China in ruil voor Ameri kaanse gevangenen. Lawrence F. O Brien, speciaal gevolmachtigde van Kennedy, zei dat de Chinese communisten het voorstel waarschijnlijk zouden verwerpen als on aanvaardbare pogingen om zich te be moeien met de binnenlandse aangelegen heden van China. Steun aan Formosa TAIPE (UPI) De Verenigde Staten hebben de regering van nationalistisch China de verzekering gegeven niet te zullen stemmen voor toelating van de Chi nese Volksrepubliek tot de UNO, zo wer i vandaag in Taipe gezegd. De verzekering werd gegeven door de Amerikaanse am bassadeur op Formosa, Everett F. Drum- right, tijdens een rede voor de Yan, het hoogste 'wetgevende college van het land. (Van onze correspondent) BONN Bondskanselier Adenauer is gisteravond uitermate tevreden terugge keerd uit Londen waar hij twee dagen lang politieke besprekingen heeft gevoerd. Hij verklaarde op het vliegveld Wahn, dat het overleg zowel voor de Britten als voor de Westduitsers vruchtbaar was geweest. In Westduitse politieke kringen acht men twee resultaten van het Brits-Westduitse overleg van de afgelopen dagen van grote betekenis. Allereerst is het nu wel duide geringschefs aan de dag trad. Men hoort hier al verkondigen dat het pionierswerk van minister Luns is geschied met stilzwij- gende instemming van Bonn, dat immers zo graag wil meehelpen een brug te leg gen tussen E.E.G. en E.V.A. (kleine vrij handelszone) en Groot-Brittannië in het bijzonder. LONDEN (Reuter) In Londen was men er wel enigszins teleurgesteld over dat Adenauer niet warm wilde lopen voor het Britse plan om de Britse Blue Streak- raket te gebruiken voor een ruimteschot m I lel n. cl ic gcuiuiivcn v wi. lijk dat op de aanstaande Parijse bijeen- jn Europees verband. Adenauer heeft zijn komst van de ministers van Buitenlandse belangstelling voor dit plan uitgesproken Zaken van de zeven landen van de West europese Unie, waaronder Groot-Brit tannië, de Britse deelneming aan het po litieke overleg tussen de zes leden van de Europese Economische Gemeenschap zal worden besproken. Voorts komt de Britse minister Selwyn Lloyd begin maart naar Bonn om met de minister van Economi sche Zakert Erhard en anderen te praten over een regeling op lange termijn, ter op heffing van de betalingsbalansmoeilijkhe den in de westelijke wereld. Begrip voor Den Haag Dat men de Westeuropese Unie tot le ven poogt te wekken wordt hier toege juicht. Men verzuimt daarbij niet er op te wijzen dat van de Westeuropese Unie in 1948 slechts vijf. landen (Groot-Brittannië, Frankrijk, Nederland, België en Luxem burg) lid waren, die ermee beoogden een eventuele Duitse herrijzenis de kop in te drukken. In 1954-1955 kreeg de Westeuro pese Unie door het Westduits-Italiaanse lidmaatschap een geheel ander karakter; zij werd de brug voor Bonn en Rome naar de Noordatlantische Verdragsorgani satie. Haar huidige betekenis is van wei nig waarde omdat haar militaire doelen door de NAVO zijn overgenomen. De West europese Unie heeft evenwel een eigen mi nisterraad en een eigen parlement met Britse leden en kan daardoor de Britten eerder naar het continent halen dan via de „gesloten" E.E.G.. Allengs ziet men te Bonn meer sympathie voor de Nederland se houding, zoals die ondermeer tijdens de recente Parijse conferentie der E.E.G.-re belangstelling voor dit plan uitgesproken en gezegd het zorgvuldig te zullen bestu deren. ,VV-V~.; JERUZALEM (Reuter) In Jeruzalem Friedmann stelt voor een beloning uit is vandaae officieel medegedeeld dat het I te loven voor het opsporen van de opper- proces-Eichmann op 11 april zal beginnen, ste Gestapo-leider Heinrich Muller en Hit- Eichmanns raadsman, dr. Servatius is in- Iers plaatsvervanger Martin Bormann, zo- middels van zijn vierde reis naar Israel in als dat ook met succes ten aanzien TCpnlpn teriieeekeerd Novak en Bar is geschied. De advocaat zei dat hem in Israel geen De Oostberlijnse aanklager Kaul heeft belemmeringen in de weg zijn gelegd tij- maandag met de Israëlische minister van dens de voorbereiding van het proces en Justitie Rosen gesproken. Hij zei bel?.n§ dat het begin van de behandeling op zijn rijke documenten voor het proces-Eich- vpTvoek was uitgesteld mann te hebben aangeboden, benevens De eerste zitting van het proces zal direct stukken over de huidige rol van voormali vanuit de rechtzaal worden uitgezonden ge nazi s in West-Duitsland, onder wie door de Israëlische radio-omroep. Voorts staatssecretaris Globke en de chef van de zullen dagelijks uitzendingen van een half strafpolitie m Dusseldorp dr. Wehner uur verzorgd worden van vraaggesprek ken met personen die een rol spelen in het proces. Dr. Servatius zei niets te weten van een bezoek aan West-Duitsland van Horst Eichmann, de zoon van Eichmann. Er zijn berichten dat Eichmans zoons Klaus en Horst onderweg zijn naar Keulen om te spreken met dr. Servatius. HAIFA (Reuter) Adolf Eichmann heeft de namen van een aantal mensen genoemd, die „betrokken zouden zijn ge weest bij de moord op Joden in Europa' zo heeft een van Eichmanns verdedigers in Haifa verklaard. Enige van deze men sen leven nog. De openbare aanklager in het proces te gen Eichmann heeft de verdediging inmid dels bewijsmateriaal overhandigd, dat 1500 documenten omvat. Volgens Israeli sche kringen zullen de kosten ter voorbe- I reiding van het proces tegen Eichmann ongeveer vier miljoen gulden bëdragen. BONN (DPA) De leider van het docu mentatiecentrum ter opheldering van nazi misdaden in Haifa, Toeviah Friedmann, heeft de Frankfortse openbare aanklager een lijst doen toekomen met de namen en gegevens van meer dan vijftig Gestapo- beambten die zich in achttien landen aan vervolging van Joden hebben schuldig ge maakt. Dit materiaal zou kunnen dienen bij" de naspeuringen naar helpers van Eichmann. Dikke rookwolken kolken omhoog uit de brandende Argentijnse tanker „Petromar"die in brand vloog na een aanvaring met het Deense schip „Pensylvania" op de rivier Parana de Las Palmas. Later ontplofte de tanker en verdween in de diepte. Het Deense schip liep zwaar beschadigd aan de grond. De kapitein van het Deense schip en 25 opvarenden van de tanker kwamen om het leven. CAPE CANAVERAL (Florida) (UPI) Twee van de drie Amerikaanse astronau ten, die deze week zijn uitverkoren als kandidaten voor de eerste reis door de ruimte, hebben gezegd, dat zij nu reeds met het volgend schot in het Mercury- project omhoog willen gaan, zonder nog verdere proefschoten af te wachten. Prins Hiro, het zoontje van kroonprins Akihito en prinses Mitsjiko van Japan heeft op zijn eerste verjaardag enkele wankele stapjes gedaan aan de hand van zijn moeder. BERLIJN (Reuter) Alexander Abusch 1 de Oostduitse minister van Cultuur, is benoemd tot vice-premier, speciaal ver- I antwoordelijk voor culturele zaken. Abusch is de negende Oostduitse vice-premier. Het is de tweede maal deze maand dat een vice-premier is benoemd, die kenne lijk speciaal tot taak heeft de activiteit I van andere ministers te controleren. Twee weken geleden werd de benoeming bekend gemaakt van Margarete Wittkowski tot vice-premier, speciaal verantwoordelijk voor handel, bevoorrading en landbouw. Als minister van Cultuur zal Abusch wor den opaevolgd door Heinz Bentzien. hoofd van de culturele dienst van de commu nistische partij in Halle. PARIJS (UPI) De Kongolese ex-pre mier, Patrice Loemoemba, is op 18 janua ri, de dag dat hij in Katanga arriveerde, gedood. Aldus heeft een Duitser, de 31-jarige Gerd Arnim, die in de internationale bri gade van Katanga diende, aan het Parijse dagblad L'Aurore verteld. Parnim zei dat hij de lijken van Loemoemba en zijn twee metgezellen op 18 januari in Elisabeth- stad heeft gezien. De Katangese minister van Binnenlandse Zaken, Moenongo, heeft echter op 13 fe bruari verklaard dat Loemoemba tezamen met zijn voormalige minister van Sport en Jeugdzaken, Maurice Mpolo, en de voor malige senaatsvoorzitter Joseph Okito, zijn gedood nadat zij twee weken geleden uit hun gevangenis waren ontsnapt. NEW YORK (UPI) UNO-secretaris- generaal Dag Hammarskjoeld heeft van daag de door de adviescommissie voor Kongo opgestelde scherpe nota aan België gezonden, waarin naleving wordt geëist van de jongste resolutie van de Veiligheids raad tot terugtrekking van alle Belgisch en ander buitenlands militair en para-mi litair personeel. Volgens goedingelichte zegslieden heeft de secretaris-generaal voorts donderdag besloten de Afrikaanse landen te verzoe ken met spoed 3.500 man te sturen ter ver sterking van het UNO-leger in Kongo. Zijn besluit werd gisteren met zijn advies commissie besproken. Bezorgdheid Uit Leopoldstad zond de regering-Ileo gisteren een telegram naar HammarS' kjoeld, waarin de resolutie van de Veilig heidsraad wordt bestempeld als „een aan slag van de wereldorganisatie op de sou- vereiniteit van de republiek Kongo." Ernstige bezorgdheid van de UNO over het lot van de gevangenen van de Loe- moemba-volgelingen in Stanleystad, sprak ten slotte uit de brief die de speciale vertegenwoordiger van de Volkenorgani- 4atie in Kongo, de Indiër Dayal, aan de regering in Stanleystad heeft gezonden. Dayal .w.aanschuwde het regime-Gizenga- Loendoela dat het' zijn plicht is alle le vens te redden die gered kunnen worden. Anti-Belgische demonstraties vonden giste ren plaats in Djakarta, Teheran en Ecua dor. Advertentie Vraag Uw drogist! pakje Loodrecht omhoog De advertenties voor hoger personeel lees ik altijd. In de eerste plaats om er blij over te zijn dat ik niet meer hoef. In de tweede plaats om, met evenveel blijdschap, te ervaren, dat alles en ieder een steeds maar loodrecht omhoog gaat, niet allen wat de centjes, maar zeker wat de status betreft. In de derde plaats om mij te amuseren met de verbijsterende gewichtigdoenerij van de psychotechnische bemiddelaars die deze advertenties voor hun klanten (pur- don; sorry: clientèle) opstellen. Ziehier een authentiek voorbeeld van een oproep voor sollicitanten naar een voor mij) tot nu toe onbekend beroep. De naam van de fabriek laat ik, beleefdheids halve, maar anders luiden. DE HM-HM FABRIEK VOOR METAALBEWERKING te Hm-Hm-stad heeft gelegenheid tot plaatsing van een STAFFUNCTIONARIS VOOR DE KWALITEITSBEHEERSING In de uitoefening van zijn taken wordt van hem een grote zelfstandigheid ver wacht; hij is direct verantwoordelijk aan de algemeen bedrijfsleider. Hij houdt zich bezig met zowel controlerende werkzaam heden op kwaliteitsgebied als vraagstuk ken van kwaliteitsbeheersing. Hierbij heeft hij op collegiaal niveau contact met de verschillende fabricagechefs, de chef van het bedrijfsbureau en leidende functiona rissen van de verkoop. Van hem wordt verwacht dat hij zeer geïnteresseerd is in moderne methodieken op dit terrein en ook in de toekomst de ontwikkeling in zijn vak wil blijven volgen. Opleiding op h.t.s.- niveau, werktuigbouwkundige richting en ruime ervaring op het gebied van kwali teitsbeheersing zijn vereist. Praktijk in de metaalindustrie geeft voorkeur. Leeft. 30-35 jr. Ik vind staf-functionaris al sinds enige jaren indrukwekkend mooi, al gaat die in drukwekkendheid er langzamerhand wel een beetje af, doordat ik de indruk heb dat bijna iederéén staffunctionaris is. Héél vroeger waren dat alleen sinterklaas, de pedellen van universiteiten en tamboers majoor. „Kwaliteitsbeheersing" daarentegen is verrukkelijk. Ik heb het vermoeden dat dat betekent „iemand die kwaliteit kan beoordelen", maar dan is het woord wel slecht gekozen, want kwaliteit beheer sen lijkt mij onmogelijk. Wél de kennis van kwaliteit beheersen. Maar dat doet van héél ouds her iedere bakker, slager, kruidenier en noemt u verder maar alle mensen op, die iets te verkopen of te fabriceren hebben. „Controlerende werk zaamheden op kwaliteitsgebied" heette vroeger, dunkt mij: beoordelen van kwa liteit, hetgeen wel hetzelfde, althans een logisch uitvloeisel zal zijn als „zich bezig houden met vraagstukken van kwaliteits beheersing". Overigens lijkt het mij wel fijn om dan contact te hebben met al die „leidende functionarissen" en dat dan nog wel (ha, die Piet! hallo, die Kees!) op collegiaal niveau. En het wel héél bijzonder dat ver ondersteld wordt dat zo'n beheersende staffunctionaris (wéér op niveau; maar nu op h.t.s.-niveau) geïnteresseerd is in mo derne (niet: methoden) doch methodieken en dat hij (niet in het verleden, doch in de toekomst) de ontwikkeling in zijn vak wil blijven volgen. Het is fraaie taal. Ik neem aan, precies dezelfde begeerde vent in twee regels te omschrijven, maar dan niet op psycho technisch taai-niveau. Maar gewoon. Op gevaar af dat mijn status dan in diggelen zal vallen. (Van onze correspondent) BRUSSEL Er blijft geharrewar bin nen de afgetreden Belgische regering. On derwerp van de meningsverschillen is hoe kan het anders de Eenheidswet. De rooms-kathoiieken zijn van oordeel dat de belangrijkste uitvoeringsbepalingen, met name die welke belastingverhoging met zich brengen, nog moeten worden uitge vaardigd. De liberalen vinden dat zulks alleen maar kan wanneer tegelijkertijd de sociale sanering wordt doorgevoerd. Tech nische redenen zouden zich echter verzet ten tegen een dergelijke combinatie. De rooms-kathoiieken beschuldigen nu de li beralen van woordbreuk. De liberalen, zo zeggen zij, zouden drie weken geleden hebben verklaard akkoord te gaan met het uitvaardigen van alle uitvoeringsbesluiten, juist op die voorheffing en de werkloos- heid na Sedert twee dagen bestoken partijen el kander nu met vérklaringen, interviews en communiqué's, waarvan de tendentie kan worden samengevat in: het is niet zo, en: wel zo. Vandaag zal men opnieuw NEW LONDEN (Connecticut) (V.S.) (Reuter) De „Proteus", het moeder schip voor Amerikaanse met Polarisraket- ten uitgeruste onderzeeboten, is naar Schotland vertrokken, waar het schip in Holy Loch zal worden gestationeerd, vol gens een Brits-Amerikaans akkoord. Het schip zal op 3 maart in Schotland a*an- komen. In Groot-Brittannië bestaat veel verzet tegen de komst van de „Proteus". Berichten dat het vertrek, aanvankelijk ZO, en; wei Z,U. V diiuiciag mwx I .Dencmeil uai nel VUIUCK, dauvaimcnjn in de zitting van de ministerraad trachten op zondagavond bepaald, was uitgesteld, tot klaarheid en zo mogelijk nog tot over- hadden geleid tot speculaties dat de eenstemming te komen. Natuurlijk schuilt Amerikaanse regering zich nog eens over in een of ander reeds de nodige verkie- het plan zou beraden. Een woordvoerder zingspropaganda en zelfs van de zijde van van het State Department noemde ech- de liberalen een zeker dreigement om te ter <je geruchten, dat de Verenigde Sta- bewijzen dat zij straks vrij staan in hun ten het plan wellicht zouden opgeven, vol- keuze met wie van de twee grote partijen komen ongegrond. zich te verbinden. LONDEN (Reuter) Pat Arrowsmith, De voorstanders van de regeringscoali- secretaresse van het comité voor directe tie tussen socialisten en rooms-kathoiieken actie tegen een kernoorlog, heeft presi- tdie de reeds zo veel genoemde regering dent Kennedy 'n telegram gezonden waar van Theo Lefèvre, de voorzitter van de in wordt gezegd dat tussen Pasen en Pjnk- C.V.P. met Spaak tot gevolg zou moeten hebben) zien de onenigheid tussen de libe ralen en rooms katholieken niet zonder leedvermaak. Andere vrezen dat de libe ralen, wanneer de rooms katholieken bij de verkiezingen een overweldigende meer steren een mars van Londen haar Holy Loch zal worden gehouden. Het comité zal trachten de basis op niet-gewelddadige wijze te bezetten. Een deputatie uit Glasgow, die zegt met het gezag van de grote massa van de wer- derheid zouden krijgen, wellicht in de hoek I kende klasse in Schotland te spreken, van de socialisten worden gedreven, het- I heeft een protest tegen het gebruik^ van geen ook zeker niet de eenheid van de li- Holy Loch als basis voor de „Proteus in berale partij ten goede zou komen. gediend bij premier Macmillan. Advertentie Ontploffing. Drieentwintig arbeiders in een plasticfabriek in Madrid zijn woensdag gedood, toen een ketel uit elkaar sprong. Op drie na waren alle doden vrouwelij ke employés tussen de 15 en 20 jaar. Vele meisjes schijnen door de rook te zijn verstikt. Ontploffing II. Woensdag heeft zich in een olieraffinaderij bij Borger, in de Ame rikaanse staat Texas, een explosie voorgedaan, waardoor zeker tien bouw vakarbeiders de dood hebben gevonden. De raffinaderij is eigendom van het Philips-concern. Ku Klux Klan. Met punthoeden bedekte leden van de Ku Klux Klan hebben van de voorzitter van het schoolbestuur van East Baton Rouge in de Amerikaanse staat Louisiana geëist dat geen negers op de plaatselijke school voor blanken zullen worden toegelaten. Een lid van het schoolbestuur werd met de dood be dreigd. Spionage in India. Premier Nehroe van In dia heeft gisteren in het parlement ver klaard dat het onlangs opgerolde bui tenlandse spionagecomplot geen schade heeft berokkend aan India's defensie of veiligheid. Nehroe weigerde te zeggen of de Sovjet-Unie de hand in het spel heeft gehad. Wel bevestigde hij dat la gere Indische ambtenaren inlichtingen hebben doorgegeven aan lagere ambte naren van de betrokken buitenlandse missie. Het personeel hiervan is sinds het ingrijpen van de Indische regering teruggetrokken Wolvenplaag. Het in Praag verschijnende dagblad Lidova Democracie heeft don derdag bericht dat in Slowakije naar schatting tweehonderd wolven grote schade aanrichten onder huisdieren en zelfs het leven van de mensen belagen. Volgens het blad ontvangt ieder die een wolf doodt, een bedrag van tweeduizend kronen als beloning. Doodstraf. Een Oostduitse rechtbank heeft Kurt Goercke, een voormalig S.S.-korpo raal, ter dood veroordeeld omdat hij schuldig bevonden werd aan moord op meer dan drieduizend mensen, voorna melijk Polen en Russen. Voorts heeft Goercke honderddertig mannen, vrou wen en kinderen zelf vermoord. Goerck heeft Joden vergast, ziekenhuispatiënten neergeschoten en gevangenen doodge marteld. Scaldis geborgen. De Belgische sleepboot Scaldis, die zondagavond bij het vlot- trekken van een in de Schelde gestrand schip omsloeg en zonk, iis gelicht en naar een dok in Antwerpen gesleept. In tweeën. De Argentijnse tanker Floren- tino Ameghino is gistermiddag in de ha ven van La Plata in de lucht gevlogen, in brand geraakt en in tweeën gebro ken. Leden van de bemanning sprongen over boord om een heenkomen te zoe ken, maar gevreesd wordt dat velen ge dood of gewond werden. De explosie was in het hele havengebied te horen en verbrijzelde tal van ruiten. De beide helften van de Florentino Ameghino staan in brand. Radio Televisie Stereo-radioarammofooncombinaties Transistor portables Vraag uitvoerig prospectus bij GRAETZ (Nederland) N.V. Haarlem. Wilsonsplein 15, FAHNRICH f 765.- Demonstratie en levering uitsluitend door de erkende radio-handelaar

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3