Hervormde kerk Santpoort-Z. in ,de Hoeksteen" te gebruik genomen SPOR T IN DE IJMOND een flinke mnl. kracht Lr pin WEB RU Constructiebedrijven Uithoorn constructie-bankwerkers constructie-bankwerkers-lassers lassers met of zonder N.V.L-diploma plaatwerkers-draaiers Zoals men de man aan zijn kleren kent Kapsalon HAGED00RN TELEVISIE nylons sokken stretch kousen ankiets DE ZONNEBLOEM le ASSISTENT 2e ASSISTENT STEEN VRIJDAG 24 FEBRUARI 1961 Arhthnnrlprd milden I De »Glory" aan de £rond Acntnonaera guiuen i 323 t n metende Nederiandse kust- en gedeeltelijk met behulp van zuurstof- jje „fc/ddyStone naar Kotter gestrand DAMES, Wenst U een KEURIG KAPSEL? N.V. HEES CO. LIBELLE NYLON-ATELIER zoekt MAAK NU een nieuw kussen, kleed of loper! Aaf v. Pel Handbal Voetbal Volleybal Voor onze afdeling Boek houding vragen wij een Leeftijd min. 20 jaar. Brieven met volledige inlichtingen, o.a. omtrent oplei ding en ervaring, richten aan ons correspondentie-adres Postbus 46 te Beverwijk. N.V. NEDERLANDSE STEEN WOLF ABRIEK, TERREIN HOOGOVENS IJMUIDEN vragen Voor goede krachten zeer hoog loon. Eigen vervoer per bus van en naar Haarlem. Na gebleken geschiktheid kan een woning beschikbaar worden gesteld. Sollicitaties mondeling of schriftelijk dagelijks Industrie weg 3, Uithoorn. DRIEHUIS EEN NIEUW MONUMENTAAL KERKGEBOUW in de gemeente Velsen is in gebruik genomen. Dit geschiedde gisteravond tijdens een indrukwekkende kerkdienst waarbij de voorzitter van het College van Kerkvoogden, de heer W. van Eyk, de hervormde kerk „de Hoeksteen" met het bijbehorend wijk centrum „de Duinpan", gelegen aan de Willem de Zwijgerlaan te Santpoort- Zuid, overdroeg aan de praeses van de Wijkkerkeraad, ds. G. H. van Willems- waard. Het interieur Een overzicht van het kerkinterieur. De wanden en het loshangend plafond geven de indruk, dat men in het duin vergadert. TL-gaten in het dak sym boliseren een vlucht vogels. De heer J. C. Duin uit Castricum heeft vaarder Glory", eigendom van de heer een beloning van achthonderd gulden ge- K veenman te Groningen, is nabij Alten- kregen voor een goed idee, waarmee het I bruchm, tussen Cuxhaven en Brunsbüttel, aftappen van ruwijzer bij de Hoogovens aan de grorKj gelopen. De Duitse sleepboot vergemakkelijkt wordt. Eens in de vier uur Danzig" is uit Cuxhaven uitgevaren om wordt het ruwijzer uit de Hoogoven afge- bulp te bieden. De „Glory" was uit Rot- tapt. Daartoe moet de kleileemlaag voor ^er(jam naar Hamburg onderweg, het aftapgat gedeeltelijk worden doorboord branders worden doorgebrand. 1 T j i De heer Duin heeft nu voorgesteld het riairingen afsteekgat open te boren met een door pe Nederlandse kustvaarder „Eddy- hem uitgedachte boorpunt. Het is gebleken sonte» (475 ton) ujt Groningen, die vorige dat met deze aanmerkelijk goedkopere week bij de Franse kust aan de grond liep boor de kleileemlaag gemakkelijker en sneller is te penetreren. De dienst werd behalve door een groot aantal leden van de Hervormde Gemeen te bijgewoond door vertegenwoordigers van de R.K.Kerk, Gereformeerde Kerk en Remonstrants Gereformeerde Gemeente. Het gemeentebestuur van Velsen werd vertegenwoordigd door wethouder A. de Jong, De (oud wethouder te Velsen) bur gemeester van Rozenburg, de heer J. C. Asschoff, die cud-kerkvoogd is, was voor deze gelegenheid naar Velsen gereisd. De heer Van Eijk gaf een kort over zicht van de wordingsgeschiedenis van het nieuwe kerkgebouw en dankte allen die op welke wijze ook hadden bijgedragen tot de realisering van het bouwplan, dat (zoals in een fraai uitgevoerd boekje „De Hoeksteen" staat) tien jaar geleden werd onthuld door de IJmuider Courant onder de kop: „Een tweede Hervormde Kerk in Santpoort-Zuid". Spreker noemde in het bijzonder de heer K. Vyth te Amsterdam, Israëliet, die het reeds eerder mogelijk maakte om de serie gebrandschilderde ramen in de Dorpskerk te completeren en die ook nu weer hielp door zijn bijdrage waardoor een grote luidklok kon worden aangebracht in plaats van een „financieel toelaatbare" kleine klok. Bovendien werd dank zij zijn activiteiten een bedrag uit Rhodesia aan het bouwfonds voor de kerk overgemaakt. Wethouder A. de Jong deelde mede, dat burgemeester J. C. Bührmann door drukke ambtsbezigheden tot zijn spijt ver hinderd was zelf aanwezig te zijn bij deze plechtigheid. Hij bracht de gelukwensen naméns het gemeentebestuur van Velsen over. Het gemeentebestuur heeft de bouw gesteund, omdat het de grote geestelijke waarde ervan voor de gemeenschap be seft. Als het kon, zou meer subsidie zijn verstrekt. De kortgeleden aangekondigde Rijkssubsidie voor kerkebouw betekent, volgens spreker, een verbetering. De gemeente Velsen heeft een planten bak geschonken aan „De Hoeksteen" en de heer De Jong sprak de hoop uit, dat de planten het goed zouden doen, zoals hij eveneens hoopte dat de nieuwe kerk flink zou groeien, bloeien en vruchtdra- gen. Namens de Synode van de Nederlandse Hervormde Kerk sprak mr. G. A. J. ter Linden. De heer Ter Linden, die secre taris van de bouw- en restauratiecommis sie der Ned. Hervormde Kerk is, was vol lof over het nieuwe kerkgebouw. Hij zei dankbaar te zijn, dat men het had aan gedurfd met een architect, die nog niet eerder een kerk had gebouwd. Het ver trouwen in hem, ir. J. Kruger, is niet beschaamd geworden. Na een kort dankwoord van ds. Van Willemswaard werd door de oudste ouder ling de bijbel op de kansel gelegd. Ver volgens werd het doopvont gevuld en werd het Avondmaalservies op tafel geplaatst. Alle aanwezigen gingen staan, toen de dienstdoende ouderling de predikant naar de kansel leidde. Onder begeleiding op het orgel door de heer S. Oosterbeek zette de gemeente Ge zang 132:1, 2 en 3 (Wij loven U, o God, wij prijzen Uwen naam....") in. Als Schriftlezing had ds. Van Willens- waard gekozen Mattheüs 7:24-27. Epheziërs 2:17-22; voor de prediking als Tekst: Ephe ziërs 2:20b (Terwijl Jezus Christus de hoeksteen is). In zijn prediking memo reerde de voorganger dat de arbeiders die deze nieuwe kerk bouwden hem op een dag verzekerden, dat het fundament zo oer-sterk was, dat het onmogelijk kon scheuren. De predikant zei in dit onver en 14 februari de haven van Lorient werd binnengesleept, is daar hersteld. Het schip is naar Harlingen vertrokken. TEENAGERSHOW VOOR KONGO In het Patronaatsgebouw te IJmuiden wordt zaterdag om acht uur een teenager show gegeven ten bate van de bestrijding van de hongersnood in de Kongo. Een vijftal groepjes Velsense jongeren zal dan een programma verzorgen van muziek en zang. Een goochelaar zal de avond opluisteren. In de nacht van donderdag op vrijdag is op enkele honderden meters ten noorden van de uitwatering bij Katwijk aan Zee in de mist de houten kotter Arnemuiden 2, de „Vrouw Lleentje" op een zandbank ge strand. Het scheepje, dat zeventien ton meet en dat in 1926 werd gebouwd, was onder de Nederlandse kust aan het vissen op garnalen en platvis. Aan boord waren schipper-eigenaar P. Meulemeester en nog drie opvarenden. Men hoopte aanvankelijk het scheepje, dat op de eerste zandbank was vastgelopen, vanmorgen bij hoogwater op eigen kracht vlot te brengen, maar eer het hoogwater kwam was het reeds lek geslagen. De bemanning gaf omstreeks halfacht de wens te kennen van boord ge haald te worden. Van Katwijk aan Zee is toen de motorstrandreddingboot uitge varen. Deze is er in geslaagd de vier man van boord te halen. De kans dat het houten vaartuigje nog kan worden geborgen is zeer gering, daar het steeds dieper in het zand wegzakt. God haalde, na een ge duldig en moedig gedra gen lijden, heden thuis onze lieve dochter en zuster GRÉ VAN VUURE op de nog jeugdige leef tijd van 19 jaar. „Jezus was haar Alles". Hij helpe ons, dit gemis te dragen. A. J. van Vuure G. J. van Vuure-Vis Jan Dirk Trude. IJmuiden, 23 febr. 1961 Radarstraat 5. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden in de Bethlehemkerk aan het Gijzenveltplantsoen te IJ muiden op maandag 27 februari 1961 a.s. om 13.45 uur, waarna de begrafe nis zal plaats hebben op de begraafplaats „Wes- terveld" te Driehuis om 15.30 uur. woestbare fundament de beginselen te zien waarop zijn Kerk gegrondvest is. Nadat de gemeente staande psalm 98:3 („Doet bij uw harp de psalmen horen") had gezongen, sprak ds. Van Wil- lenswaard zijn zegen over haar uit. De genodigden begaven zich dan naar de grote zaal, waar gelegenheid was tot het aanbieden van gelukwensen. Sterren De architect, ir. J. Kruger uit Voorburg, heeft met „De Hoeksteen" een voorbeel dig stuk werk afgeleverd. Hij is er volle dig in geslaagd een kerk te ontwerpen, die beantwoordt aan de idee. Het gebouw past voortreffelijk in de omgeving. Men nadert de ingang via een trap, die voor dames gemakkelijk ligt, maar voor heren minder prettig is. Daarom is daar naast een glooiing aangebracht, die ook geschikt is voor invalidenwagens. Men komt de kerk binnen via het ontmoetings centrum, dat hoger ligt dan de eigenlij ke kerk en dat een laag plafond heeft. De kerkruimte betreedt men door enke le treden af te dalen, een symbool van de inkeer. Het houten velum, dat los op de schragen hangt, wijkt daar terug naar boven, zodat men een sterk gevoel van ruimte ondervindt. De zetels zijn kring vormig om de preekstoel gezet, die met In de kerk staat nu nog een harmo nium, maar volgend jaar komt er dit orgel te staan. Het is een tweeklaviers- orgel met vrij pedaal. Het wordt ge bouwd door de firma gebroeders Van Vulpen te Utrecht. het in de baksteen gegrifte kruis het cen trum van de ruimte vormt. Het licht komt hoofdzakelijk van bui ten. Daardoor zal elk moment van de dag weer een andere verlichting geven. Aan de verbondenheid met de omgeving werkt ook mee, dat het loshangen van het plafond het effect geeft, dat er geen ramen maar openingen zijn. Achter een van de ramen staat een oude eik, die de illusie nog ver sterkt. Het idee van de architect, verband te leggen met een hagepreek in het duin, komt er in deze kerk zeer duidelijk uit. De gevouwen voorwand heeft hierin een be langrijk aandeel. Deze „Hoeksteen" maakt totaal geen gewilde indruk. Dat komt enerzijds door de harmonische samengang van de ver schillende ideeën en motieven, die in dit gebouw tot uiting komen,rriaar ander zijds, doordat ir Kruger heeft voortge bouwd op schema's uit de oudste Chris tentijd. De kerk is geheel opgebouwd uit bak steen en hout. Hierdoor wordt de akou- stiek sterk bevorderd. De preekstoel,, avondmaalstafel en doopvont zijn van mas sief marmer. Er zijn 210 plaatsen, in de ontmoetings ruimte kunnen er nog honderd bij worden geplaatst. De Rechter-Commissaris in het faillissement van G. F. Dictus, van beroep monteur, wonende te IJmuiden, ge meente Velsen aan het Plein De klok in de klokketoren naast de kerk I 1945 no- 7' h®e^ bePaald: wordt electrisch geluid. Men had eerst 1- dat de schuldvorderingen een kleinere klok willen hebben maar ^^d voo? 10 april door talrijke giften waaronder uit Rhode- jggj. sia kon de grotere „Ik roep u allen" wor- 2 'de verificatie.verga den aangeschaft. Men gebruikt heteluchtverwarming, de vloer in de ontmoetingsruimte bestaat uit cellstone, op verschillende plaatsen zijn dubbele deuren toegepast als akoestische sluis. Dat zijn zo enkele gegevens van deze nieuwe kerk, die gebouwd is op enke- Haarlfem, 23 februari 1961. dering zal gehouden wor den op woensdag 26 april 1961 des namiddags te 1.30 uur, in het Paleis van Justitie, Jansstraat 81 te Haarlem. Ie zalen. De jeugdzaal in deze „Duinpan" bevat een gelegenheid om boeken neer te zetten, van belang, omdat hier in de toe komst een dependance van de gemeente-1 bibliotheek komt. Er is wasgelegenheid, zodat deze ruim te benut kan worden als kleedkamer voor I toneel en dergelijke. Men stapt uit deze jeugdzaal zo qp het podium van de jeugd- kapel, waar men behalve jeugddiensten allerlei vorm van verenigingswerk kan bedrijven. Er is een aansluiting voor filmprojec tie, de achterzijde van de zaal is verhoogd om een beter volgen van voorstellingen mogelijk te maken. Verder bevat het com plex een kerkeraadskamer en een predi- kantskamer, een keuken en toiletten. De curator: Mr. H. J. Pot, Ged. Oude Gracht 92 Haarlem. verzorgt het volgens de nieuwste methode! REGGESTRAAT 86 hoek Rijnstraat. Tel. 4546 midden in de Rivieren buurt, bush. Scheldestr. Wilt U vooral in drukke periodes, zioals de Paas dagen, tijdig bespreken? in huur en door huur in eigendom. Compleet met antenne voor ƒ30.- of ƒ7.50 p. week. Keus uit PHILIPS, ERRES, GRUNDIG, ARISTONA. 2 jaar gratis onderhoud. Vraagt inlichtingen bij B. KRAAY - Stephensonstraat 61 p. m. voor diverse afwisselende magazijnwerk zaamheden. Pers. kennismaking: Kalverstr. 11. IJmuiden-O. kunnen allemaal op de kousenkaart Bjj een totaal van 10 paar ÉÉN PAAR GRATIS! Moderne handwerkstoffen, o.a. damast, kaaslinnen, rabana, linnen en ruitst'of. Voorget. handwerken o.a. Wandkleden, Dekservetten en Tafelkleden. Oostenrijkse kleden, Schorten, Tassen en Ceintuurs Deense handwerkhoeken, Dubarry Nylons KENNEMERLAAN 27 kent men de zaak aan hel blad, waarin zij adverteert. De handbalvereniging IJmond, die met genoegen op de laatste zondag kan terug zien wegens het behaalde kampioenschap zaalhandbal van het eerste damesteam en de prachtige zege van de heren 1 op Attila, kan zich alvast instellen op de promo tiewedstrijden voor dames 1 in Amster dam. Deze wedstrijd voor een plaats in de tweede klasse district West A dames zal op zondag 5 maart in het oude RAI- gebouw worden gespeeld. Voor het eerste IJmond-herenteam heeft de zaalhandbalcompetitie zondag een ein de genomen, zodat nu het wachten weer is op veldhandbal. De IJmond 1-dames dienen de competi tie zaalhandbal in de Alkmaarse veiling hal zondag te besluiten met een wedstrijd tegen ADO 1 uit Heemskerk. Aangezien deze wedstrijd pas om acht uur 's avonds is vastgesteld heeft IJmond verzocht ver andering in dit tijdstip te brengen. Mocht dit niet gaan, dan stelt IJmond voor om zondagmiddag op Watervliet tussen de bei de damesploegen, maar dan met elf-hand bal, een veldwcdstrijd te spelen en daar van de uitslag bepalend te maken voor de zaalhandbalwedstrijd. Het tweede IJmond-damesteam trekt naar Alkmaar voor de wedstrijd tegen Sa men Eén 1. De heren van IJmond 2 ont moeten in de zaal Zandvoortmeeuwen 1 en voor de IJmond 3-heren zijn er opnieuw twee wedstrijden en wel tegen Scheidsrech ters en Zandvoortmeeuwen 2. Voor de IJmond-jeugd is er verder zaal handbal, bussenbal en veldhandbal voor junioren. Vastgesteld zijn de juniorenwed strijden: Meisjes: HBC 1IJmond 1; HBC 2—IJmond 3; DSO 1—IJmond 2; Jongens: IJmond 1Concordia 1. 1. De opstellingen zijn: Dames IJmond 2 R. Wagenaar (doel), P. van Acker, C Glas, C. Kos, W. Ras, T. van Tunen, L Visman, C. de Vries, L. Wijers. Heren IJmond 2: L. Tjepkema (doel) J. Boom, H. Bos, S. Grootendorst, W Harms, G. Munter, F. Rem, E. Spieren burg, L. Wassenaar, J. Wittebrood. Na de nederlaag van zaterdag j.l. i IJmuiden in een moeilijke positie komen te verkeren. Er zal heel wat moeten ge beuren, wil men de dans ontspringen, dat wil zeggen de degradatie naar de 3de klas se. Om in de resterende wedstrijden nog wat punten te veroveren is de wedstrijd van zaterdag zeker niet geschikt. Want het sterke Huizen, dat ieder jaar weer een greep doet naar het kampioenschap staat ook dit seizoen weer bovenaan. En om hiervan te winnen. Toch zijn de duels tussen IJmuiden en Huizen in het verleden altijd zeer span nend geweest en waarom zou er ook nu niet een heel klein kansje inzitten? IJmuiden komt uit met: W. Prinsse; J. Strijker, C. Post; H. Verwoerd, R. de Boer, L. Hesselingen; H. J. van Gelder, P. de I Boer, J. Grasman, L. v.d. Plas, J. Zwart. Het volledige programma luidt; IJmui denHuizen (3.30 uur), IJmuiden 2Ken- nemerland 2, Kennemerland 3IJmuiden I 3, IJmuiden 4VVRA, VVBIJmuiden 6, ETO 2IJmuiden 7. Junioren: VEWA a.IJmuiden a. De competitie van de afdeling IJmond van de Nederlandse Volleybal Bond werd, behoudens een tweetal wedstrijden, nor maal voortgezet, afwisselend met goede en slechte wedstrijden. In deze week werd tevens door de afde- lings-scheidsrechterscommissie het schrif telijk examen voor scheidsrechter afge nomen, dat door een twaalftal kandidaten met gunstig gevolg werd afgelegd. Na enkele proefwedstrijden zullen de geslaag den worden opgenomen in het scheids- rechterskorps, dat daardoor een welkome uitbreiding zal genieten. Bij de dames heeft ODIN 1 zich veel moeite moeten getroosten om Kennemers 4 onder de duim te houden (12-15, 11-15, 13-15), hetgeen in iets mindere mate ook het geval was met ODIN 2 ten opzichte van VCIJ 2 (15-13, 15-11, 15-9). OS won, zowel in de eerste als in de laatste set,, gemakkelijk van VCK 2, doch heeft zich in de tweede set laten verleiden en verloor deze op het nippertje. VCIJ 1 liet er tegen DEM 2 geen twijfel over be staan, wie van de twee de sterkste was, terwijl Tyfoon door Sportbond met lege handen naar huis werd gestuurd. VGV bouwde tegen Kennemers 2 in elke set regelmatig een voorsprong op, die alleen in de laatste set nog even in gevaar kwam.. DEM 1 Wisselt goede met zwakke wedstrijden af. Een bepaald zwakke was het deze keer tegen PSV, dat er dankbaar gebruik van maakte en „op haar slofjes" won. Bij de heren ging ODINOS niet door, omdat de zaal bezet was. VCIJ 3Tyfoon 2 ging eveneens niet door, maar hier om een ergere reden: beide teams kwamen niet "olledig op! DEM 2 maakte korte metten met Tyfoon 4, terwijl Tyfoon 3 van de ge legenheid gebruik maakte om op dit club team te winnen door ADO 2 ruimschoots te verslaan. ADO 1 bood meer tegenstand aan VCIJ 2 en smaakte daarbij het genoe gen een set winst op zijn naam te brengen en voor dit ijverig streven een punt te verdienen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7