Liebrechts terug in Nederland Vrouwen geëmancipeerd bij korfbal De opstellingen Slibar verbeterde wereldrecord van Tauno Luiro Stal Nottelman betrouwbaarst Feijenoord-stadion krijgt een tunnel Tien spelers Huil City op de lijst SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE ri'V r.;, I DAG 25 FEBRUARI 1961 19 - Moe Verlegen In Fagernes VOETBAL AM ATEURVOETBAL KORFBAÏ 99 99 Volledig meedoen Proef mislukt A anvulling JUDO WA TERPOLO HOCKEY TAFELTENNIS HANDBAL T Om vier uur gistermiddag is Rudi Lie brechts, de 20-jarige tuindersknecht uit Vlaardingen, die in Zweden derde werd bij het wereldkampioenschap hardrijden op de schaats, uit Oslo op Schiphol aan gekomen. Hij glom van vreugde. Zijn vader en moeder renden de trap van het vliegtuig op en omhelsden hun zo plotseling wereldberoemd geworden zoon minutenlang. Daarna schudden andere fa milieleden en officials van de K.N.S.B. hem de hand. Later speldde de voorzitter van het ge west Zuid-Holland van deze bond hem in restaurant „de Wijde Wereld" op Schiphol de gouden ere-medaille van dit gewest op de borst. Coach Klaas Schenk uit Anna Paulowna en trainer Piet Zwanenburg uit Rotterdam, die met hetzelfde vliegtuig aankwamen, ontvingen de zilveren ere medaille. „Wij zijn trots op je prestaties," riep dé voorzitter, de heer K. van Diepeningen, uit. „Dankzij ook de arbeid van je coach en je trainer hebben Van der Grift en jij de Nederlandse kleuren in Gothenburg hoog gehouden. Jullie stammen bei den uit het gewest Zuidholland en daarom meen Jk te mogen zeggen, dat dit gewest het aan zijn stand verplicht is binnen af zienbare tijd met medewerking van de Nederlandse Sportfederatie en het hoofd bestuur van de K.N.S.B. een kunstijsbaan aan te leggen". Namens het hoofdbestuur was bij deze ontvangst aanwezig de voorzitter van de technische commissie, de heer H. Roos. „Henk van der Grift is na het behalen van het wereldkampioenschap dermate in de bloemetjes gezet, dat hij gisteren in Oslo te moe was om ook nog aan de 5000 meter mee te doen," vertelde Rudi aan de pers, nadat hij eerst bij een inverview voor radio en televisie iets over zijn eigen ervaringen had verteld. „Henk werd geen moment met rust gelaten en maar steeds opgebeld. Iedereen wilde hem huldigen en bij zich aan tafel hebben. Hij kwam nau welijks aan slaap toe. Vanochtend was hij in Oslo nog in het hotel. Hij zou zaterdag nog aan nieuwe wedstrijden meedoen, maar misschien gaat hij wel terug naar Nederland, ja per auto." Rudi zelf is ook een goed wielrenner, zij het minder prominent dan schaatsrid der. Van het bericht dat Gerrit Schulte hem heeft uitgekozen voor zijn voorlopige amateurploeg voor de weg was hem nog niets bekend. Hij vond het leuk, maar wil de zich er toch nog over beraden. „Ik moet binnenkort in dienst," zei hij, „ik heb al vier maal uitstel gehad. Het vorig jaar februari had ik me al moeten mel den. Nu moet het er maar eens van komen en ik wil me deze zomer met wielrennen niet zo druk maken." Bescheiden en ietwat verlegen antwoord de hij op vragen over toekomstige presta ties op het ijs. „De ene dag gaat het goed, de andere heb je een inzinking. Ik heb in Gothenburg ook wel een beetje geluk ge had, maar ik stel me natuurlijk van de volgende winter veel voor en ik zal mijn best doen." Rudi's vader, een betonafwerker uit Vlaardingen, die zelf goed schaatsen kon hoewel hij geen uitblinker was, herinnert zich nóg heel goed hoe hij zijn oudste zoon (Rudi heeft nog twee jongere zusjes en een jongere broer) op twee verschillende schaatsen op het ijs in Vlaardingen zette, toen het joch 7 jaar oud was. „D^ eerste dag stuntelde hij precies even erg als alle andere jongens van die leeftijd, die voor het eerst op schaatsen staan, maar binnen een week konden we zien, dat hij aanleg had, toen reed hij beter dan welke jongen van 7 ook". Veel gelegenheid tot schaatsen heeft Ru di in zijn jeugd echter aanvankelijk niet gehad, want er zijn weinig strenge winters geweest. Maar het talent bleek toch duide- lijk als er enkele dagen ijs was en vanaf Rudi's 12de jaar zagen alle deskundigen welk een groot talent hij had. In 1958 nam hij deel aan jeugdwedstrijden in Elburg m eindigde achter Wim Bros uit Pijnak ker als tweede. Hij was toen 17 jaar. De vorige winter ging hij op eigen kosten 'hij had er hard voor gespaard) met de B-ploeg (van de NVBHS) naar Davos en n onderlinge wedstrijden werd hij eerste. Dat leidde tot zijn eerste officiële uitzen ding door de KNSB van deze winter en Moeder Liebrechts begroet haar zoon Rudi op Schiphol. meteen werd hij derde in het wereldkam pioenschap. „Ik had dat zelf niet durven dromen", zei hij op Schiphol. „Ik had alleen gehoopt weer bij de laatste zestien te komen". Henk van der Grift is weer terug in Fa gernes, het stille stadje in midden Noor wegen, waar hij de basis legde voor de kampioenschappen hardrijden. Heel de bevolking van Fagernes "en van de vallei van Valdres was naar het sta dion om de wereldkampioen, die uit Os lo arriveerde een groots welkom te berei den. Ter plaatse werd de Nederlander, die door de Inwoners van Fagernes - als. één der hunnen wordt beschouwd, -benoemd tot ere-lid van de plaatselijke sportvere niging. De heer Asbjoern Granholm, de burgemeester van Nord-Aurdal, begroet te Van der Grift persoonlijk en memoreer de diens verrichtingen in Gothenburg. Daarna begaf het gehele gezelschap naar een nabijgelegen hotel, waar een z.g. kam pioenspartij plaats vond. Er speelde een muziekkorps en 's avonds werd een grote fakkeloptocht gehouden ter ere van de Noorse Nederlander, die binnen enkele dagen naar ons land zal terugkeren. De Joegoslaaf Slibar heeft vrijdagmid dag onder ideale weersomstandigheden in Oberstdorf (W. Did) het officieuze wereld record skispringen verbeterd. Tijdens de tweede dag van de internationale skispring- week kwam Slibar tot 141 meter, waar door hij het legendarische record van de jong gestorven Fin Tauno Luiro, die op 2 maart 1951 op dezelfde reuzeschans tot 139 meter kwam, met 2 meter verbeterde. Ruim 15.000 toeschouwers waren getui ge van de recordverbetering van Slibar. Opmerkelijk is dat de Joegoslaaf niet van het hoogste punt van de schans Startte, doch van een lager platform. Slibar heeft zijn fantastische prestatie mede te dan ken aan een windvlaag die hem, kort voor de landing, iets omhoog dreef waardoor hij zeker enkele meters verder kwam dan aanvankelijk verwacht werd. Des te opmerkelijker is de verrichting van Slibar wanneer men weet dat Sli bar oorspronkelijk van plan was niet te starten, omdat hij last had van een ernsti ge bloeduitstorting aan de linkerenkel.... Koersen in Hilversum In het internationale nummer, dat zon dagmiddag in het Hilversumse Sportpark het middelpunt vormt van een groot en attractief programma, zijn de trainers Not telman en Geersen, respectievelijk met drie en twee paarden vertegenwoordigd. Daar de paarden van Nottelman betrouw baarder zijn, valt de keuze op zijn stal, die het echter hard te verduren zal krijgen tegen Jour de Java en Ugoldman K. Out siders in dit spannende nummer zijn Ur- ma Norton en Typhoon. Hoewel de populaire Noordhollander van Xenon een draver heeft gemaakt, is zijn klasse vermoedelijk nog niet voldoen de om het in het tweede nummer de op komende Xyiander V te kloppen. Voor de plaatsen komen in aanmerking Yelly du Commerce en Ylbode. In de eerste afdeling van de Bruce Low- prijs heeft de sprintster Yvonne Hollandia bij een juiste verdeling van haar krachten voldoende snelheid over om Xema S en Weerlicht B haar hielen te laten zien, ten zij zij zelf struikelt over de soms verras send goede Unaniem. De tweede afdeling brengt het heroptreden van de Derby winnaar Ybe van Papenhoef. In goede vorm heeft hij een eerste kans, doch eer der wordt geloofd aan een zege van Wilma Dear, vóór de sterke Xenocraat. Hoewel Yellowbird het met Geersen steeds beter gaat doen, is het de vraag of een amateur met deze mooie hengst tot dezelfde prestaties kan komen. De voor keur gaat daarom naar X Tello en Yvo- nette. Outsider is Ypermoron. In het openingsnummer is als gebruike lijk weinig klasse. Hierdoor kan Yboya Hollandia nu winnen van Yesse Owens en Y Yolanp.. In de "eerste autostartkoers hë'eft de sterke X Lady Hollandia het heft in han den, zij het dat zij zich tegen William Ere bus, Yemen en Yardley W geen enkele misstap kan veroorloven. In de met veertien paarden bezette twee de autostart zijn de paarden die uit het tweede gelid moeten komen al bij voor baat kansloos tegen de gunstiger posities bezettende X Signal, Witty Hanover en Why Not. De snelle, maar vaak onbetrouw bare Whipbird van Permit, mag als een mogelijk outsider niet over het hoofd ge zien worden. Het Feijenoord-stadion krijgt als eerste in den lande een spelerstunnel. Begin vol gend seizoen, misschien al iets eerder, duiken de spelers vanuit de kleedkamer onder de grond om pas voor de afraste ring van het veld naar boven te komen. Het wordt een tunnel van 27 meter lang, twee meter breed en 2.25 meter hoog. Het spits roede lopen behoort dan tot het verleden. Voetbal in Engeland Tien voetballers, van wie er vier de club Hull City in de afgelopen achttien maan den 20.000 pond sterling hebben gekost, zijn door het clubbestuur op de overschrij- vingslijst geplaatst. Met deze maatregel heeft Huil City zich achter die clubs ge schaard, die een grote bezuinigingscam pagne zijn begonnen in verband met de nieuwe salarisregeling en arbeidsvoor waarden voor de spelers. Tot hen die op de transferlijst voor komen, behoort ook Jack Sewell, de vroe gere binnenspeler van het Engels team, die destijds de „duurste" speler was toen hij voor niet minder dan 34.000 pond ster ling door Sheffield Wednesday van Notts County werd overgenomen. a In de eerste divisie A wordt EDOHel- mondia de wedstrijd van de dag, want verliezen de Haarlemmers dan zakken zij naar de laatste plaats, waar nu Helmondia nog op staat, de tegenstander van morgen. Wij geloven evenwel dat de EDO'ers het zullen klaren in het Noorder Sportpark in Haarlem. Stormvogels bindt thuis de strijd aan met Veendam, dat in uitwedstrijden altijd veel zwakker is dan in eigen omgeving. Winst derhalve voor de IJmuidenaren. In de eerste divisie B krijgt VSV het vermoedelijk te zwaar in de uitmatch tegen Excelsior, terwijl wij RCH, ondanks de zwakke wedstrijd van verleden week, toch wel een kans geven op een puntenver deling tegen het iets minder slecht geklas seerde Helmond. De standen zijn op het ogenblik: Eerste divisie A: Eerste divisie B: Volewijckers 19 28 Blauw Wit 19 34 Volendam 18 27 Heracles 19 31 DFC 19 27 DHC 19 27 Vitesse 19 26 Excelsior 19 22 KFC 19 24 't Gooi 19 22 HDVS 19 24 Be Quick 19 21 Ensch. Boys 19 23 ZFC 19 20 Limburgia 19 22. Sittardia 19 20 Stormvogels 19 18 SVV 19 19 Leeuwarden 19 17 Heerenveen 19 18 Veendam 19 16 Go Ahead 19 16 BW 18 15 Eindhoven 19 16 Fortuna (VI.) 19 15 SHS 19 15 AGOVV 19 14 Wageningen 19 14 HVC 19 14 VSV 19 14 RBC 19 13 EBOH 19 12 EDO 19 9 Helmond 19 11 Helmondia 19 8 RCH 19 10 Haarlems positie aan de top van de tweede divisie mag zondag in de uitwed strijd tegen het zwakke PEC niet in ge vaar komen. Hier is de stand: Haarlem 19 27 Velox 19 18 NEC 19 27 Tubantia 18 17 Hilversum 19 26 Rigtersbleek 18 17 Roda Sport 19 23 UVS 18 17 Wilhelmina 19 22 Graafschap 19 17 Baronie 19 21 Zwolse Boys 19 15 Zwartemeer 19 20 PEC 19 14 LONGA 17 19 Zeist 19 12 Oldenzaal 18 18 De Valk 19 6 In de eerste klasse krijgt HFC, dat eind november!haar laatste thuiswedstrijd speelde, OSV op bezoek, dat weliswaar on deraan staat, maar evenveel tegengoals heeft als HFC, dat de tweede plaats bezet. Hetgeen een waarschuwing mag be tekenen. In 2 A heeft Zandvoortmeeuwen winst kansen in de uitwedstrijd tegen West- Frisia, terwijl in 2 B HBC van Baarn kan winnen (in Heemstede) en Schoten een vrij zekere nederlaag tegemoet gaat tegen Aalsmeer (in Haarlem). Ripperda heeft vrijaf. In de derde klasse zijn onder meer vast gesteld: GD AHillegom, Westerkwartier TYBB en LisseForeholte. In de vierde klassen worden onder andere gespeeld: BloemendaalETO, Hoofddorpse Boys Renova, St. PancratiusTHB, Kinheim Onze Gezellen, SJCDIO, EHSAltior en ConcordiaVVSB. Aurora kan door de thuiswedstrijd tegen DVD te winnen weer enige plaatsen op de ranglijst stijgen. Haarlem krijgt bezoek van Vogel en is zeker niet kansloos. Derdeklasser Nieuw Flora speelt thuis tegen OKV, de naaste concurrent; bij een zege van de thuisclub is zij vrijwel zeker van de kampioenstitel. Animo Ready en Sport Vereent gaan beiden in Amsterdam-Noord op bezoek, respectievelijk bij KCN en OBZB. Het zijn lastige wedstrijden, zodat bij gelijke spe len reeds van een succesje kan worden gesproken. „Wat buitenstaanders ook kletsen, korfbal is een volwaardige sport! Die dat niét meent, geeft zichzelf direct het stempel van outsider, van onweten de. Wie het spel gespeeld heeft of nog speelt weet dat korfbal alles van je vergt. Is er een andere sport waarin ie.om uit te blinken zowel een goede achterspeler, ah een goede midden- speler en een goede aanvaller moet zijn?" Deze felle woorden zegt de 26-jarige Kees van Lunteren, aanvoerder van het Amsterdamse team Rohda, dat ondag micro-korfbalkampioen van Nederland werd en een van de vier Rohda-spelers, die vandaag in Rotter dam meedoet in de micro-korfbalinter- 'andwedstrijd tegen België. „Ik word het een beetje beu. dat bui tenstaanders met een veelbetekenend lachje zeggen: jij korfbalt zeker omdat ie dan samenspeelt met meisjes hè?! Die mensen weten niet. dat als je in je spel bent, je die meisjes niet meer ziet als meisjes, maar als medespeelsters, waar je. als ze fouten maken, net zo hard op kankert als op elke andere medespeler." ,,'t Is typisch, maar korfbal heeft altijd al strijd gevergd om zijn volwaardigheid te bewijzen. Typisch omdat het toch de tweede veldsport van ons land is. met ruim 35.000 georganiseerde beoefenaren. Vroeger was dat zo met gewoon korfbal en nu maken we hetzelfde mee met micro-korfbal", verklaart Kees van Lun teren. achter zijn bureau zittend op het hoofdbureau van politie in Amsterdam, waar hij op de afdeling loonadministra tie werkzaam is. ..Waarschijnlijk ligt dat ook aan de spelopvatting van de korfballers zelf. Vroeger en nu veelal nog in lagere twaalftallen waren het de heren die het spel maakten. Zij renden, combineer den en schoten. En de dames bijvoorbeeld in het aanvalsvak stonden alleen maar bij de paal om mislukte schoten af te vangen en de bal naar een heer terug te plaatsen. Ze waren alleen maar een soort aangeefmachines. Daarom betekenden lange dames vroeger in een korfbal twaalftal meer dan korte. Dames die mee gingen aanvallen, positiekiezen, vrij- lopen enz. waren vroeger helemaal niet gezien. Enom eerlijk te zijn, de meeste dames konden dit eenvoudig niet, omdat ze conditie misten." Korfbalinternationaal Kees van Lun teren werkt op het hoofdbureau van politie in Amsterdam; zonder uniform, want hij administreert de lonen van de politiemensen. „Dat is nu anders, de dames moeten in elk vak volledig meedoen, zij rennen net zoveel als de heren en schieten net zoveel als wij. De dames die nu in de hoogste klasse meespelen, moeten conditie heb ben om mee te kunnen draaien. Onnodig te zeggen dat dit het spel veel levendiger maakt.... en misschien nu pas vol waardig. „Als ergens de vrouwen ge ëmancipeerd zijn, dan is dat bij het korfbalsper', voegt Kees van Lunteren er plotseling glimlachend tussendoor. Hij neemt zijn sport serieus, speelt al negen jaar in het eerste van Rohda en al vanaf 1954 regelmatig in het nationale twaalf tal. „Diezelfde strijd om voor vol aange zien te worden, wordt nu gevoerd met microkorfbal. Toen we daar vijf of zes jaar geleden mee begonnen, zagen zelfs vele korfballers het als een zwak aftrek sel van het veldspel. Microkorfbal zou door bloedarmoede geen lang leven be schoren zijn, voorspelden ze. Nee, op de manier waarop we het toen speelden niet. We speelden het net zoals op het veld alleen dan zonder middenvak en middenspelers, dus acht spelers tegen acht en schoten het liefst van de lijn af. De afstanden waren natuurlijk in de zaal veel kleiner, dus een aanvaller kon in zijn aanvalsvak vanaf elke plaats op de korf schieten, zonder dat hij, zoals op het veld. eerst dichter bij de korf moest proberen door te dringen. Op die manier degradeerde het spel tot een schietfeestje waarbij weinig combinatie en techniek nodig was." „Gelukkig wordt echter de laatste tijd ingezien, dat microkorfbal heel andere eisen stelt dan veldkorfbal. Nu de com binaties verder worden doorgevoerd en nu ook de dames volledig meedraaien is het een spel geworden dat veel van je uithoudingsvermogen eist; dat veel meer tactisch inzicht vraagt en waarbij technisch kunnen enorm zwaar weegt." „Om die combinaties verder te deer. doorvoeren heeft men drie jaar geleden de proef genomen om een cirkel rond de korf te trekken. Een doelpunt dat van binnen die cirkel gescoord werd, telde dan voor twee. en een van buiten de cirkel voor één punt. Die proef mislukte echter jammerlijk, omdat de vier ver dedigers zich al heel gauw op de cirkel gingen opstellen en het bijna onmogelijk maakten om in die cirkel door te dringen. Het gevolg was dat het eerder het af- standschieten bevorderde dan het meer combineren." „Ik heb ook basketbal gespeeld, maar ik prefereer microkorfbal, omdat je bij korfbal als verdediger beter kunt spelen Als je bij basketbal als verdediger een aanvaller maar evenaanraakt, krijg je een persoonlijke fout. Mij microkorfbal wordt er lang niet zo gauw gefloten. Daarom zijn er bij microkorfbal niet zulke hoge scores, ook al omdat we geen bord achter de korf hebben, wat het doelen stukken moeilijker maakt." „Het gevolg is misschien ook dat micro korfbal wat harder is. maar wat geeft dat. Als sportman of sportvrouw moet je tegen een stootje kunnen. En tussen hard en gemeen ligt een enorm verschil Gemeen hoeft microkorfbal nooit te zijn kan het ook nooit worden, omdat de scheidsrechter bijna voortdurend „op je lip zit". „Microkorfbal is mijns inziens een fan tastische aanvulling op het veldkorfbal, dat vaak in lange perioden in de winter niet gespeeld kan worden. Bij voorbeeld in Amsterdam zijn de meeste korfbal- velden op gemeenteterreinen, die als er maar even een plasje opstaat, worden afgekeurd. Het ideale zou zijn als we net als de handballers de veldcompetitie gewoon in de winter enkele maanden stil zouden leggen om „micro" te spelen.'' „Die wedstrijd zaterdag tegen de Bel gen is de tweede microkorfbal-interland die we spelen. De eerste wonnen we met 4-2 van de Belgen in Antwerpen. Wat het zaterdag wordt? De Belgen zijn erg vooruitgegaan. Ze spelen harder dan wij en.... er wordt in Rotterdam in de Energiehal gefloten door een Belgische scheidsrechter, die de spelregels anders interpreteert dan onze fluitisten." ,,'t Zal een harde strijd worden zo besluit korfbal-internationaal Kees van Lunteren. De clubs uit Haarlem en omgeving zijn voor de competitiewedstrijden van het betaalde voetbal voor zondag als volgt samengesteld: EDO (thuis tegen Helmondia): Amama; Petterson en v. d. Oord; Klein, Van Dijk en Koenen; Plaizier, Belfroid, Duivenvoorden, Spiers en Breeuwer. RCH (uit tegen Helmond): Tukker; Schoonenberg en Nanai; Kruyer, Rooders en Biesbrouck sr.; Peper, Brouwer, Honout, De Vries en v. d. Lippe. Haarlem (uit tegen PEC): Van 't Kruis; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt en Duyster; Vreeken, Goedhart, Doornbos, Veen en Jonker. VSV (uit tegen Excelsior); Vader; Schoon en Reijnders; Van Gerden, Kort en Minks; Van Dolder, Soete- man, Farenhorst. Malesteijn, Brom, Stormvogels (thuis tegen Veendam): De Graaf; De Vries en Freriks; Van Wooning, Janssen en Doorneveld; Bakker, Van der Lugt, De Boer, v. d. Waal en De Graaf. De amateurs spelen in de volgende formatie: HFC (thuis tegen OSV): Van der Meu- len; Dekker en Wijkhuizen; Molenaar, Molijn en Drijver; Geerling, Bouw meester, Jansen, Honnef en Koenders. Zandvoortmeeuwen (uit tegen West- Frisia): Kniese; Stokman en Stobbe laar; Kraayenoord, Koning en Water; Van der Steen, Jacobs, Paap, Visser en Halderman. Schoten (thuis tegen Aalsmeer): Kes- sens; Veen en Dinkelberg; De Looze, Boekelaar en Van Elk; Kops, De Gooyer, Otte, Smit en Fransen. Zondag houdt de NJJB in het N.V. Huis in Utrecht de Nederlandse kampioen schappen voor dan-graden. Deelnemers zijn de finalisten van de kampioenschap pen in de districten. Aanvang half twee. Met de dameswedstrijd DWRHVGB begint vanavond om acht uur het water- poloprogramma in het Sportfondsenbad in Haarlem. Polar Bears uit Ede is vervolgens te gast bij de heren van DWR voor de bekercompetitie. VZV uit Velsen meet daarna de krachten met de dames van DWT. Vervolgens komen de herenreserves van DWT. zij spelen tegen de reserves van Haarlem. De reserves van VZV gaan in de laatste wedstrijd te water tegen HPC 3. Nu in de westelijke eerste klasse heren een kampioen is, is de spanning er een beetje af. Dat betekent dat de resterende drie competitiewedstrijden nog wel ver rassend kunnen verlopen. Het zou ons dan ook niets verbazen als Laren zondag in Bilthoven tegen SCHC zou verliezen. BMHC ontvangt Togo, waarvan gewonnen moet kunnen worden. Bij de dames zal Alliance op Crailo de strijd moeten aanbinden met Be Fair, een der concurrenten van BDHC voor de bo venste plaats. Winst voor Alliance lijkt ons onwaarschijnlijk. BDHC moet, om Be Fat# op een afstand te houden, dus ook winstpunten behalen. En dat is mogelijk tegen Groen Geel in Bloemendaal. Overgangsklasser Alliance (heren) ont moet op Klein Zwitserland de oud-eerste klasser HHIJC. Wellicht kunnen de Heem- steedse hockeyers het tot een puntenver deling brengen. Zondag houdt DSB weer haar junioren- toernooi. Men kon dit keer vijfentachtig in schrijvingen noteren van spelers uit de gehele afdeling Kennemerland. Het toer nooi wordt gehouden in de lagere school aan het Prinsen Bolwerk in Haarlem en begint om 12 uur. Om zes uur hoopt men de prijzen te kunnen uitreiken. Voor de competitie krijgt TYBB VTC uit Velsen op bezoek en zal met grote cijfers winnen. In de avondcompetitie krijgt GTTC een bescheiden winstkans tegen Nufa en is Hotac kansloos tegen Vic tory '55. Vandaag en morgen worden in de oude R.A.I. de Nederlandse zaalhandbalkam pioenschappen gehouden. Voor een be schouwing zie men de sportpagina van gisteren. i

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19