Stadions voor wereldtitelstrijd m Leiders in hoofdklasse wonnen Ronde van Sardinië beheerst door Belgische wielrenners Patterson-Johansson miljoenenzaak Basket hoger ophangen Twente kondigt heel strenge straffen aan Van der Leek voor het jeugdelftal Verzekering van 600.000 voor anderhalf uur Rik van Looy won tweede etappe Dit jaar geen Ronde Limburg? Tal-Botwinnik begint 15 maart Basketbalspelers geselecteerd Embleem voor Winterspelen 1964 Knoeierijen in Hongkong? Aanvallend DWR te sterk voor Polar Bears *1 13 DINSDAG 28 FEBRUARI 1961 M" Drie hengsten uitgevoerd naar Hongarije Campbell geeft zijn pogingen niet op Stuck en Fath in Bonn onderscheiden Het jeugdelftal voor morgen tegen België Louison Bobet won de Grote Prijs van Nice Geen „sterionen Cardiff Cits bij Ronde van Nederland slechts één dag naar België I Het Nederlands judoteam tegen de Belgen Nederlandse teams voor wedstrijden tegen de Belgen Rudolph kampioen van Duitsland driebanden Biljarttoernooi om de „Hof van Hollandbeker" Bridgers geselecteerd Sport in het kort Voetbal De voorzitter van de afdeling Twente van de K.N.V.B., de heer W. Averink jr., heeft de leden van de bond in Twente laten weten dat het afdelingsbestuur in de toekomst verzet en handtastelijkheden tegenover de scheidsrechters streng zal be straffen. „Een ieder die zich schuldig maakt aan molestaties van scheidsrechters", zo staat er te lezen in het communiqué dat de heer Averink heeft uitgegeven, „dient er rekening mede te houden, dat hij door het bestuur hiervoor zal worden gestraft voor de duur van gemiddeld tien jaar. VOETBAL. De voetbalwedstrijd tussen de amateur landenteams van Ierland en Engeland, in Dublin gespeeld, is geëindigd in een gelijkspel: 1-1. De op non-actief gestelde DOS-trainer Jaap van der Leek heeft van de KNVB de uitnodiging ontvangen om als trainer- coach op te treden van het Nederlands jeugd-elftal van 16 tot 18 jaar. Van der Leek zal als zodanig voor het eerst fungeren wanneer het jeugd-elftal woensdagmiddag om 4 uur op het Beer schot-terrein in Antwerpen tegen de Bel gische jeugd uitkomt. Na de wedstrijd op 9 maart in het sta dion Galgenwaard in Utrecht tegen de En gelse junioren zal Van der Leek het team vergezellen naar Portugal waar het grote FIFA-jeugd toernooi wordt gehouden. Zondag heeft Van der Leek afscheid ge nomen bij het Rotterdamse Excelsior, waar hij gedurende enkele weken de zieke trainer Janse heeft vervangen. Als waar dering voor zijn werk kreeg Van der Leek van het Excelsior-bestuur een kostbaar polshorloge met inscriptie, terwijl hij van de spelers een zilveren vier-kleurenpotlood ontving. Mevrouw Van der Leek werd in de huldiging betrokken. Men verwacht dat het derde en laatste boksgevecht om de kroon bij de zwaargewichten tus sen Patterson en Johansson op 13 maart meer inkom sten zal opbrengen dan enig ander duel in de ge schiedenis van de boks- sport. Het aantal toeschouwers dat de titelstrijd zal bij wonen, is weliswaar be perkt tot 17.000 vele duizenden minder dan bij de voorgaande ontmoetin gen maar meer dan een half miljoen Amerikanen zullen het gevecht in onge veer 200 theaters en schouwburgen op de tele visie kunnen volgen. „Feature Sports", het bu- In de westeljjke volleybal-hoofdklasse hebben zich geen grote verrassingen voor gedaan. DES en Libanon hadden elk vier sets nodig om respectievelijk AMVJ en OVC te verslaan en ook RE VA won, zij het op het nippertje, van SOS. Van HVS, dat tegen US binnen de lijnen kwam, hadden wij iets meer verwacht dan een gedecideerde nederlaag in 3 sets. Voor al De Groot was bjj US zeer op dreef en de setcijfers 15-11, 15-7, 15-9 geven wel aan, dat de Haarlemmers het de Amster damse studenten niet moeilijk hebben kun nen maken. In de dames-overgangsklasse kwam HBC weer niet verder dan een gelijk spel; ditmaal werden de punten gedeeld met het Alkmaarse JHOC. De 'uitslagen waren: Hoofdklasse West, Van 1 tot 12 maart worden in Lausanne en Genève de wereldkampioenschap pen ijshockey gespeeld. Op de foto ziet men de stadions waar de strijd zich zal afspelen. Op de bovenste foto het overdekte stadion van Genève, op de onderste het open stadion van Lausanne. Nederland is ingedeeld in de C-groep. Ongeveer 340 spelers van 20 landen nemen aan dit kampioenschap deel, maar slechts de acht teams die in de A-groep uitkomen hebben een kans op het winnen van de wereldtitel. De overige 12 landen zijn ondergebracht in een B- en C-groep. Het kampioen schap begint woensdag in Genève met een kwalificatiewedstrijd tussen West- Duitsland en Zwitserland voor een plaats in groep A. De eigenlijke wed strijdenreeks vangt pas donderdag aan. Op die dag vindt de officiële openings plechtigheid plaats in Lausanne. De belangrijkste kandidaten voor de werèldtitel zijn Canada, Rusland., Tsjechoslowakije en de Verenigde Sta ten,. dat bij de OlympischeSpelen in Sqitaw Valley eerste werd. In groep A zijn verder opgenomen Zweden en Finland. De twee overige plaatsen in deze groep zullen pas be kend zijn na het spelen van de kwali ficatiewedstrijden W est-Duitsland Zwitserland en Noorwegen—Oost- Duitstand. De wedstrijden worden ge speeld op de nieuwe overdekte ijsbaan van Genève, die plaats biedt aan 11.000 toeschouwers en op de onoverdekte baan in Lausanne, die een capaciteit heeft van 13.000 bezoekers. Het kam pioenschap eindigt op 12 maart. De indeling is: groep A. Canada, Rus land, Tsjechoslowakije, Verenigde Sta ten, Zweden, Finland, West-Duitsland of Zwitserland, Noorwegen of Oost- Duitsland; groep B: Noorwegen of Oost-Duitsland, West-Duitsland of Zwitserland, Italië, Polen, Groot-Brit- tannië of België, Roemenië of Oosten rijk; groep C: Roemenië of Oostenrijk, Groot-Brittannië of België, Joegoslavië, Zuid-Afrika, Frankrijk en Nederland. Voetbal in Enge land heren: DES—AMVJ 3—1; OVC—Libanon 1—3; SOS—Reva 2—3; Sportcentrum— Concordia 31; USHVS 30; Dames: Veenendaal—RVC 2—3; Boemerang—St. Paul 30; RevaConcordia 31; Die Raeckse—SOS 3—1; DES—ZVC 1—3; Ce lebes—SVV 3—0. Overgangsklasse West I Heren: Die Raeckse—The Smash 2—2; Madjoe—SES De volleybalcompetitie 0—3; TOG—SPE 3—0; Molenwiek—HCSC 30; Czaar PeterOctopus 22; VCIJ The Smash 13; RapideHVC 22. Dames: TOG—VGW 2—2; MHBS—De Blinkert 22; De KennemersOctopus 2—2; JHOC—HBC 2—2. De standen in de overgangsklasse zien er nu als volgt uit: Ook de tweede etappe van de Ronde van Sardinië werd beheerst door de Belgen. Het was wereldkampioen Rik van Looy in hoogst eigen persoon, die na 101 km rijden in Pausania de eerste plaats voor zich op eiste. Vier seconden na hem kwam Van Geneugden als tweede binnen. In het begin van de rit had de Spaanse bergkoning Federico Bahamontes een po ging gedaan de hegemonie van de Belgen te breken. Op de top van de Osilio, een col die meetelde voor het bergklassement, had hij een voofsprong van 1 min. 50 seconden op het peloton en in Martis (na 56 km) had hij hiervan nog niets prijsgegeven. Een serie demarrages van de Fransman Stablinsky werd de Spanjaard echter fataal. Desmet, Brandolini en Cribiori zet ten de aanvallen voort en toen ook Van Looy, Nencini en Van Geneugden zich er mee gingen bemoeien was Bahamontes gauw teruggehaald. De anderen gingen (België) 7.32.01, 5. Attillio Porteri (Italië) 7.32.17, 6. Jean Stablinski (Frankr.) z.t„ 7. Edouard Delberghe (Frankr.) 7.33.10, 8. Rik van Looy (België) 7.33.16, 9. Martin van Geneugden (België) 7.33.35, 10. Fernado Brandolini (Italië) 7.34.30, 35. ex aequo Jacques Anquetil (Frankr.) enJo deRoo (Ned.), beiden 7.38.08, 56. Federico Baha montes (Spanje) 7.42.34, 69. Piet van Est (Ned.) 7.49.34. In het bergklassement leidt Bahamontes met 5 punten voor Oreste Magni met 3 punten. De kans lijkt groot, dat dit seizoen de Ronde van Limburg Nederlands zwaar ste „amateurklassieker'' niet zal door gaan. Gelijk bekend werd deze rit telkens met groot succes door de toer- en wieler club Maastricht georganiseerd, de laatste jaren met aankomst op het Adsteegcircuit in Beek. Vóór de finish van de Ronde van Lim- Heren: Dames: Die Raeckse 20 36 Octopus 18 29 TOG 19 31 The Smash 21 27 MHBS 18 23 Czaar Peter 19 23 Madjoe 17 22 Molenwiek 20 22 VGW 18 21 HCSC 21 22 HBC 19 21 Rapide 20 18 SES 16 20 Sportief 18 17 Molenwiek 16 17 HVC 19 16 Octopus 19 17 TOG 20 16 JHOC 16 15 VCfJ 19 14 De Blinkert 18 15 SES 20 13 VCK 16 13 SPE 20 11 Flevo 17 7 Madjoe 19 10 De Kennem. 17 4 reau dat als promotor op treedt, heeft al de optimis tische voorspelling gedaan, dat het totaal aan entree gelden en andere bijko mende inkomsten bijna 5 miljoen dollar zal bedra gen. De prijzen van de toe gangskaarten variëren van 100 dollar ringplaats tot 20 dollar op het „schellinkje". De rechten voor de tot de 200 theaters beperkte- televisie-uitzending zullen 4 miljoen dollar bedragen. De beide boksers ont vangen elk tenminste 500.000 dollar en waar schijnlijk nog veel meer. Als dit het geval is, zullen de donkergekleurde Patter son en de blonde Johans son elk meer dan een mil joen dollar hebben ver diend aan hun drie ge vechten. Patterson en Johansson hebben het grootste deel van dit fortuin te danken aan de televisie-uitzendin gen van de drie wedstrij den. Voor het komende duel heeft „Feature Sports" 15 percent van de op brengst voor zichzelf be stemd. De beide boksers zullen elk 25 percent ont vangen. Een zegsman van de te levisie-maatschappij, die de rechten van dit gevecht op kocht, verklaarde, dat de 200 theaters, waar de uit zending plaats vindt, een capaciteit hebben voor on geveer 750.000 kijkers. De volbloedhengsten Swashbuckler cn Stormalong en de draverhengst Hippogriffe I zijn naar Hongarije geëxporteerd. De hengsten, waarvan Stormalong en Hippo griffe voorlopig tijdelijk zijn uitgevoerd, zullen in Hongarije in de volbloed- en j draversfokkerij worden gebruikt. Schaken De schaaktweekamp, waarin Mikhail Tal zijn wereldtitel zal verdedigen tegen de oud-kampioen Mikhail Botwinnik, begint op woensdag 15 maart. Met het oog op de geweldige belangstelling voor deze wedstrijd heeft het organisatiecomité de nieuwe zaal van het Moskouse variététhea ter gehuurd die 1500 zitplaatsen telt. De tweekamp omvat 24 partijen. Er wor den drie partijen per week gespeeld: op maandag, woensdag en vrijdag. Afgebro ken partijen op dinsdag, donderdag en za terdag. Tal heeft aan 12 punten genoeg A utomobilisme wmmÊmmmmmmmmm—mmmmmmmmmnmmmmmmÊmÊmmÊmÊm Donald Campbell is van plan dit jaar Qm ütel te behouden. Botwinnik moet een nieuwe aanval te wagen op het ahs ioi/„ mmt uevcfarpn nm zirh we- lute wereldsnelheidsrecord te land. Zijn tweede bestuurder, squadron-leader Peter Carr, verklaarde maandag dat hij een week had besteed om bij Lake Eyre in Zuid Australië een parkoers van 19 mijl uit te zetten op de harde zoutvlakte aldaar. Carr wil ook zien of de 25 mijl lange klei-vlakte, 200 kilometer ten noorden van Lake Eyre, effen en hard genoeg is voor een aanval op John Cobb's wereldrecord van 634,271 kilometer per uur. De Duitse autocoureur Hans Stuck heeft vrijdag uit handen van de Duitse minis ter van verkeer. Hans Christoph Seebohm, de „zilveren lauwerkrans" ontvangen. Stuck was tot beste Duitse coureur van 1960 uitgeroepen. Dezelfde onderscheiding werd uitgereikt aan Helmuth Fath, de beste motorrenner van 1960. tenminste 12'/s punt vergaren om zich we reldkampioen te kunnen noemen. De Zweedse grootmeester Gideon Stahl- berg zal wederom als hoofd-arbiter optre den, bijgestaan door de Brit Harry Golom- bek. Rugby In een artikel in het tijdschrift Look, betoogt Pete Newell, die vorig jaar coach was van de Amerikaanse basketbalploeg, dat Amerika moet propageren dat de basket twee voet hoger wordt "opgehangen, indien men wil vermijden dat basketbal zijn populariteit verliest en dat minder aantrekkelijke inter nationale oplossingen worden gekozen voor het probleem der lange spelers. Newell zegt dat de Amerikanen op hun tellen moeten passen, blijkens het feit dat op de Olympische Spelen in Rome een bal werd gebruikt van een soort dat niet aan de Amerikaanse bal kan tippen. Maar ernstiger dan die bal is dat in vele landen stappen tegen de lange spelers worden genomen of besproken. Met name de Aziaten schijnen veel te voelen voor een Philippijns voorstel het basketbal te splitsen in een spel voor mannen langer dan zes voet twee (1,88 m) en mannen van zes voet twee en korter. Dat besluit zou basketbal devalueren als een serieus internationaal spel, meent Newell. door en schroefden daarbij het tempo zo bu werd dan op genoemd parkoers de hoog op, dat de hoofdmacht in verschei- IVielrennen Het bestuur van de Engelse eerste divi sie club Tottenham Hotspur heeft èen verzekering van 600.000 pond sterling voor een periode van anderhalf uur afgesloten op het leven van zijn spelers en officials. De „Spurs" zullen namelijk zaterdag, na in Sunderland in de kwartfinale van de F.A.-cup te hebben gespeeld, naar Londen terugkeren. De vlucht zal slechts ander half uur duren, tijdens welke periode iedere speler en official voor 30.000 pond sterling is verzekerd. Tot voor kort gold het voorschrift, uit gaande vari het bestuur van de Football League, dat voor binnenlandse wedstrijden bij het vervoer van de spelers en officials geen gebruik mocht worden gemaakt van vliegtuigen. Dit hoofdzakelijk in verband met de nauwelijks te voorspellen Britse weersomstandigheden. Het bestuur van Tottenham Hotspur heeft echter besloten de spelers te laten vliegen, daar de treinreis langer dan acht uur in beslag zou nemen. dene groepen uiteenviel. Rik Van Looy ontdeed zich tenslotte van zijn medewer kers. van wie alleen Van Geneugden te genstand van betekenis bood. De uitslag was: 1. Rik van Looy (België) 2.57.29 (met bon. 2.56.59), 2. Van Geneug den (België) 2.57.33 (met bon. 2.57.18). 3. Nencini (Italië) 2.58.13, 4. Daems (België) 2.58.23, 5. Cloarec (Fr.) z.t., 6. Cribiori (Ita lië) 2.58.30, 7. Massignan (Italië) 2.58.53, 8. Pizzoglio (Italië) 2.58.56, 9. Coletto (Italië) 2.58.58, 10. Conterno (Italië) 2.59.03. Van de Nederlanders werd Jo de Roo 31ste in 3.01.51 en Piet van Est 74ste in 3.13.17. Het algemeen klassement na de tweede etappe luidt als volgt: 1. Emile Daems (België) 7 uur 30 min. 52 sec., 2. Andre Cloarec (Frankrijk) 7.31.07, 3. Oreste Mag ni (Italië) 7.31.55, 4. Alfred de Bruyne Voor de voetbalwedstrijd tussen de jeugdelftallen (16-18) van België en Ne derland, die woensdag 1 maart in Antwer pen wordt gespeeld, is het Nederlandse team als volgt samengesteld: Doel: Van Zoghei (DCS). Achter: Monster (Hermes DVS) en Ter Horst (Leeuwarden). Midden: Pnerre (Feijenoord), De Vries (Enschedese Boys) en Van Buitenen (Her mes DVS). Voor: Kras (Volendam), Van Straalen provinciale nieuwelingenwedstrijden op touw gezet, die voor het sluitend maken van de financiële balans een wezenlijk bestanddeel van de ronde vormde. Deze nieuwelingenkoers werd evenwel op het kortelings gehouden Limburgse kalender congres niet, zoals werd verwacht aan Beek. maar aan het comité van Stein toe gewezen. Direct nam toen het bestuur van „Maastricht" het besluit om in 1961 de hoge kosten ook wanneer de verschil lende teams werden geadopteerd te dekken zonder passend voorprogramma. Aan een voorprogramma met profs kan, gelet op de kosten, vele duizenden gul dens niet worden gedacht. De wieler vereniging Bergbeklimmers in Stein heeft zich nadien bereid verklaard de organisa tie van de Ronde van Limburg over te nemen. Hiertegen heeft „Maastricht" geen be zwaren. De moeilijkheid zit dan evenwel in de organisatie, aangezien „Maastricht" door een jarenlange ervaring en vele rela ties vooral uit het bedrijfsleven een apparaat heeft kunnen opbouwen, dat het vele werk tot een goed einde kon brengen De wielervereniging Bergbeklimmers heeft geen ervaring. „Maastricht" blijft bereid de Ronde van Limburg te organiseren, evenwel alleen in dien de provinciale nieuwelingenwedstrijd op de oude wijze, in Beek, kan doorgaan. Zoals de zaken er nu voorstaan is het doorgaan van de Ronde van Limburg 1961 twijfelachtig. De Fransman Louison Bobet heeft maan- I dag in de sprint de Grote Prijs van Nice gewonnen. Hij legde het 190 km lange parkoers af in 4 uur 43 minuten. De uit- Nederland zal deelnemen aan hét toer nooi om het Europese basketbalkampioen schap heren, dat van 29 april tot en met 10 mei van dit jaar in Belgrado wordt ge houden. Voorlopig zijn veertien spelers geselecteerd, waarvan er twaalf de trip zullen meemaken. De veertien „voorlopi- gen" zijn: T. Boot, F. de Haan, M. Slees- wijk (allen The Wolves). H. Braun, J. Driehuis, H. Perrier (allen The Blue Stars) J. Bruin (Punch). W. Vranke (Monark). R. de Jong (The Arrows), G. Kak en R. Sterker (beiden Landlust), D. Pouw (Ar gus), G. van der Berg (The Wolves) en S. Schagen (US). (Elinkwijk), Van der Graaf (Hermes DVS(. sjag was verder: 2. Picot (Fr.), 3. Dejou- 99 Keizer (Ajax en Adelaar (Velox). Res.: Van Leeuwen Sparta), Veenstra (GVAV), Van Toledo (Sparta) en Jansen (ADO). De voetbalbond van Hongkong heeft een bedrag van 5.000 HongKong dollar hannet (Fr.), 4. Otano (Spanje), 5. Francis Anastasi (Fr.), allen in dezelfde tijd als de j winnaar. In de Ronde van Nederland, die van 16 tot en met 25 mei wordt verreden, zal slechts één etappe in België worden ge houden, namelijk op eerste pinksterdag (21 mei), nadat de karavaan geneutrali- uitgeloofd" voor inlichtingen over beweer- I seerd van Helmond naar de grens is ge- De eerste Engelse divisieclub Cardiff I de knoeierijen ter gelegenheid van een reden. Vandaar wordt dan gekoerst naar City is de eerste geweest in de League, die wedstrijd tussen de Young Boys uit Zwit- uuy is ae eerste gewee j t ninP3 uit HongKong. Di tweede pinksterdag van Genk naar Spa De Chinese combinatie, die de tegenstan- I komt te vervallen. In plaats daarvan wor- ders der Zwitsers was en die als de sterk- den de renners hetzij per autobus over ste ploeg van de kolonie werd beschouwd, gebracht of rijden geneutraliseerd naar verloor met 6-0. In de Chinese pers doken Kerkrade, waar in de middaguren een berichten op volgens welke de wedstrijd criterium wordt gereden, de enige activi- was „verkocht". Bij twee vorige gelegenhe- teit in de Ronde op J—- den hadden de Zwitserse bezoekers zwaar verloren van Hongkongse ploegen die als zwakker dan de Chinese combinatie wer den beschouwd Genk bij Hasselt. Maar de in het schema openlük Veef^ aangekondi'gd; dèt°èr\~bl'- I seriand" en een ploeg uit HongKong. De opgenomen tweede Belgische etappe op' gend iaar door het bestuur van deze club wedstrijd werd gehouden op 19 februari. geen „sterionen" zullen worden uitbetaald. 1 Dit ondanks het feit, dat onlangs door de bestuurderen van de League de maximum lonen van de spelers waren verhoogd. Merkwaardig genoeg zijn de spelers van Cardiff City het volkomen met de ziens wijze van hun bestuur eens. Besloten werd een onofficieel maximum loon van 30 pond sterling per week uit te betalèn. in öe Ronde op deze zevende dag. De achtste etappe, op 23 mei. voert de I deelnemers dan weer normaal van Kerk- rade naar Zundert. Tirol, en speciaal Innsbruck, bereidt zich voor op de komende Olympische Winterspelen, welke daar in 1964 ge houden zullen worden. De grafische kunstenaar prof. Arthur Zelger heeft nu het Olympisch embleem van de winterspelen vrijgegeven: het wapen van Innsbruck de gestyleerde brug bekroond door de vijf Olympische ringen en voorzien van het randschrift „Innsbruck 1964". Het embleem is wettelijk beschermd. Voor de interland-judowedstrijd België Nederland op zaterdag 4 maart in Antwer pen, zal de Nederlandse ploeg bestaan uit: W. Dadema (Hilversum), G. Stroefs (Utrecht), J. Schaefer (Roermond), H. van Tergouw (Utrecht), W. Hoekman (Rotter dam), R. de Wolf (Leiden), A. de Lange (Den Haag), R. Paanen (Amsterdam), J. H. Gouweleeuw (Delft) en J. Dirks (Utrecht). De technische commissie van de Neder- landsche Rugby Bond heeft de Nederland se teams senioren en junioren die zondag in Wemmei bij Brussel tegen België zullen uitkomen, als volgt samengesteld: Senioren: full-back: Van Reenen (Hil versum); drie-kwart lijn: Sandtman ('t Gooi), Van Lunteren (AAC), Sozonoff (Luchtmacht) en Muller (Te Werve); half- spelers: Tolsma (AAC) en Silbernberg (AAC); voorwaartsen: Kaljee (Hilversum). Brian (AAC). Visscher (AAC), Noest (Leidse Studenten), Van Schoonhoven (AAC). Keiler ('t Gooi). Teixeira de Mat- tos (Huzaren, aanv.) en Burgert (AAC). Reserves: Van den Berg (Eindhoven). Geurts (Eindhoven) en Staneke (AAC). Junioren: full-back: Hoes ('t Gooi); drie kwart lijn: Rosman (Hilversum). Salomon (Te Werve). Ferwerda (AAC) en Van Ginkel (AAC); halfspelers: Mooij (Delftse Studenten, aanvoerder) en Luteyn ('t Gooi); voorwaartsen: Neurdenburg (Delft- se Studenten). Dron (Leidse Studenten), Van Soest (Te Werve), Heydendahl ('t Gooi). Otten ('t Gooi), Hoeting (AAC), Tabak (Hilversum) en Toussaint Steenstra (Leidse Studenten). Reserves: Soeters (Eindhoven). De Louw (Eindhoven). Slooff (Delftse Studenten), Hoyng (Delftse Sudenen) en Van de Bo- venkamp ('t Gooi). De waterpolocompetitie Voor de derde ronde van de bekercom petitie was de eersteklasser Polar Bears tijdens het weekeinde in het Sportfondsen- bad in Haarlem de gast van DWR. De Haarlemmers slaagden er in ook deze Edese ploeg te verslaan en zij gaan nu over naar de vierde ronde. Flink aanvallend begon DWR de strijd hetgeen resulteerde in treffers van De Bruyn en Sint zodat de eerste helft afge sloten werd met een 2-0 voorsprong. Kort voor het ingaan van de rust werd Hagen voor een overtreding het water uitgezon den, maar direct na de hervatting stootte DWR door de verdedigingslinie van de Be ren en De Bruyn schoot in een leeg doel. Toen kwam Hagen de DWR-gelederen we derom versterken. Sint en Jansen hadden de stand op 5-0 gebracht toen Sint een strafworp tegen de paal schoot. Hierna zet ten de bears een offensief in en Van der Veer schoot raak. Daarna werd Sint (DWR) het water uitgezonden maar de Beren za gen geen kans om de spelersmeerderheid uit te buiten. Doch toen ook één hunner het water was uitgezonden ging het vlotter Van der Veer rondde een Beren-aanval goed af (5-2). Voor de dames wedstrijd DWR-HVGB verscheen laatstgenoemd team met drie dames waardoor de strijd niet doorging en DWR reglementair een 5-0 overwinning kreeg. De damesontmoeting DWT-VZV le verde een spannend duel op. Bij een schermutseling voor het VZV-doel werkte Marjolein Bernink de bal over de doellijn. De VZV-midvoor Nel Toon maakte met ee achterwaarts schot gelijk en kort daarna bracht zij de ruststand op 1-2. In de tweede helft bokete Annie Metze- laar voor DWT succes. Wederom met een achterwaarts schot van Nel Toon kreeg VZV een voorsprong. Marjolein Bernink zwom even later door de VZV-verdediging heen (3-3). Tenslotte begon VZV tekenen van vermoeidheid te vertonen, waardoor DWT een overwicht kreeg en Atie Ootes het winnende doelpunt voor DWT scoorde (4-3). In deze afdeling heeft Haarlem uit gespeeld tegen Waterlelie en met 2-1 ge wonnen. Biljarten Bij afwezigheid van August Tiedtke. die Duitsland zal vertegenwoordigen bij het Europees kamnioenschan driehanden in Triëst, is Ernst Rudolph dezer dagen kam pioen van Duitsland drie banden geworden. Hij behaalde 12 punten. Tweede werd Spielmann met 10 punten. Wonsdag zal in het clublokaal van de biljartclub „Hof van Holland" aan dê Grote Markt in Haarlem het kader-toer nooi om de „Hof van Holland-beker" be ginnen. Het toernooi zal duren tot en met zondag. De lengte der partijen is- 450, 350, 300, en 250 caramboles. Aan het toernooi zullen deelnemen P. Dickmann van DES, J. Doves van „Vrien denkring", G. Karman van „Suisse", S. van Lochem van „Rembrandt", R. van Lunenburg van „Duvelshoek", K. Meyer van „Insulinde", J. F. Nobels van „Hof van Holland" en J. Willemse van SVV. De selectiecommissie van de Nederland se Bridgebond koos een aantal Nederlandse herenparen, die uitgenodigd zullen worden voor selectiewedstrijden. Het zijn P. Boen der (Den Haag), ir. L. Oudshoorn (Oegst- geest), R. de Leeuw (Den Haag), F. Nieman (Den Haag), C. Slavenburg (Rotterdam), H. Kreijns (Rotterdam), H. Filarski (Amster dam), ir. R. Kaiser (Maarn), G. Lengije (Amsterdam), mr. G. Kramer (Utrecht), M. Cats (Amsterdam), N. Verboog (Amster dam), J. Kokkes (Amsterdam) en R. van der Velde (Blaricum). Deze selectiewedstrijden, die zaterdag aanstaande zullen beginnen, hebben ten doel het Nederlandse nationale team voor de Europese kampioenschappen aan te wijzen. Dit team zal bestaan uit drie paren. De kampioenschappen zullen in september aanstaande in Torquay (Engeland) gehou den worden. SPORT. Maandagavond moesten in het Wembley-stadion de windhondenrennen worden afgelast, doordat de mechanische haas weigerde te lopen. Later ontdekten technici dat het mechanisme van de haas nat was geworden. Dat was te verhelpen, maar het publiek was toen al naar huis.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13