Belg Emile Daems behield beste positie in Ronde van Sardinië II VHS handhaaft zich aan top van de tweede klasse KNSB Russen veranderen taktiek Johansson kreeg dwangbevel Damesploeg van DWT versloeg Rotterdam voor de beker .v.y A Pellegrini won de de derde etappe Masker voor Nisse Sjoukje Dijkstra naar Wenen vertrokken Sportbonders naar Israel Nederland-Oostenrijk in Hilversum Zaalhandbalploeg in Berlijn Perspectieven voor ijshockey sport Wereldkampioenschappen met 32 landen Jonker (Haarlem) in militair XI RCH's trainer Ifp# igpgl WOENSDAG 1 MAART 1961 13 mHmi eu &M <- .H' »?y I - i ixm Korfbal-propagandafilm ,,De gebroken ruit" Na verloop van jaren nationale competitie Sport in het kort Zwitserland. Deze trofee zal de ploeg wor- Italiaanse bezwaren tegeil den aangeboden die het laagste gemiddel- r>cï\/K Plin Toernee Engels elftal Winterserie „Jan Passtoors" Jan de Vos verloor van Michel Diouf 'i&i£ :?fÉ V -/?*' r -\.;y A A- "-C As.r ,;a v, Een 120 km lange en met succes bekroon de ontsnappingspoging heeft de derde etappe van de Ronde van Sardinië geka rakteriseerd. Na ongeveer 80 km rijden in j de 208 km lange rit van Sassari naar Oris- tano sprong de Italiaan Armando Pelle grini plotseling weg uit het voortpeddelen- de peloton, waarvan slechts één man, Arnaldo Pambianco, bijtijds het gevaar in zag. Toen de helft van de rit was afge legd had het tweetal een voorsprong van bijna drie minuten, maar daarna liep het verschil door de activiteiten van een kop groep, waarin zich de Belgen Rik van Looy I en Emile Daems, alsmede onze landgenoot Piet van Est bevonden, terug tot 1 minuut j 10 seconden. De Italianen zagen echter bijtijds het ge- I vaar in en voerden het tempo op, waar door zij na 143 km ruim zeven minuten voor hun achtervolgers doorkwamen. Toen j deed bij de vluchtelingen de vermoeid heid zich gelden, zodat zij mede door W ielrennen een hergroepering van de achtervolgers opnieuw terrein verloren. De beide Italia nen bleven niettemin onbereikbaar tot de finish in Oristano, waar Pellegrini de sprint won. De uitslag van de derde etappe was: 1. Pellegrini (Italië) 5.32.20 (met bon. 5.31.50); 2. Pambianco (It.) z.t. (met bon. 5.32.05); 3. Van Looy (Belg.) 5.36.16; 4. Zanchetta (It.) z.t.; 5. Martin (It.) z.t.; 6. Van Geneugten (Belg.) z.t. 7. Cloarec (Fr.) z.t.; 8. Benedetti (It.) z.t.; 9. Defilippis (It.) z.t.; 10. Desmet (Belg.) z.t.; 29. De Roo, 30. Van Est (beiden 5.36.41). Het algemeen klassement luidt na de derde etappe als volgt: 1. Emile Daems v r*. "i v -«iv De Amerikaanse regering heeft aan federale recht banken in Miami en New York verzocht beslag te leggen op gelden die de Zweedse bokser Ingemar Johansson zullen toevallen in verband' met zijn titel gevecht van 13 maart in Miami tegen de wereld kampioen in het zwaarge wicht. de Amerikaan Floyd Patterson. De Amerikaanse regering beweert dat de Zweed haar Nisse Nilsson, een van de beste Zweed se ijshockeyspelers, is in een wedstrijd tegen een Canadese ploeg zo ernstig aan het gezicht gewond, dat hij voor lopig niet in officiële wedstrijden zal kunnen spelen. Hij traint echter wel regelmatig, waarbij hij een masker draagt ter bescherming van zijn ge zicht. Knapper is hij er niet op gewor den, maar 't helpt wel. Schaatsenrijden Sjoukje Dijkstra, Europees kampioene kunstrijden, is gisteren met haar moeder van Schiphol naar Wenen vertrokken, waar zij deel zal nemen aan demonstra ties. Het publiek zal daar bovendien nog vele andere ijssterren kunnen bewonde ren, o.a. de Europese kampioen bij de he ren Alain Giletti uit Frankrijk en het Duitse paar Marika Kilius en Hans Jür- gen Baümler, die eveneens de Europese titel -bemachtigden. „In Wenen hoor ik nader waar ik ver volgens in Duitsland demonstraties zal ge ven," vertelde Sjoukje, „vermoedelijk in Krefeld, Düsseldorp, Hannover en Essen. Misschien ga ik tot slot ook nog naar Boedapest." Ondanks dit drukke programma dacht ze over twee weken weer in Nederland terug te keren. „Er is een kans dat ik in april naar Ottawa ga," besloot ze, „maar daarvoor moet ik eerst nog de toe stemming van de bond hebben." Onze Europese kampioene had lang op zich laten wachten. De passagiers voor de machine naar Wenen begaven zich reeds naar de bus, die hen naar het toe stel zou brengen, toen de familie Dijkstra pas de hal binnenkwam. Tevoren was door de luidsprekers al gevraagd of de familie Dijkstra zich zo spoedig mogelijk zou willen melden. „We zijn zo laat omdat we het spreek uur van pappa hebben afgewacht," zei Sjoukje. „Dan kon hij ons in de auto naar Schiphol brengen." Er zal in Wenen geen puntentelling zijn daar het een demonstratie geldt, maar het publiek mag de prestaties van de drie bes te paren beoordelen: Maria en Otto Jelli- nek, Marika Kilius en Jürgen Baeumler en Margot Gobi en Franz Ninger. „Het zal een onofficieel wereldkampioen schap zijn", aldus een functionaris van de Weense kunstrijdersclub. De nagedachtenis van de Amerikaanse kunstrijders zal bij een kleine plechtigheid voor de aanvang van de demonstraties worden geëerd, aldus de woordvoerder Opnieuw is het de Haarlemse schaak club VHS gelukt met het eerste tiental een overwinning te behalen in de tweede klasse competitie van de KNSB. In Bus- sum kwamen de Haarlemmers tot een ruime zege op BSG 2. dat nog steeds in de hoek zit waar de klappen worden uitge deeld. In deze zone zag het Amsterdamse studententeam ASVU zich met ruim ver schil door plaatsgenoot De Pion verslagen hetgeen degradatie betekent. Wie de tweede degradant zal zijn is nog niet zeker. BSG 2 staat er zeer ongunstig jr, maar ook het Haarlemse team van Het Oosten, dat een 5—4 achterstand tegen Zaandam opliep, is nog kandidaat. Het laatste treffen tussen Het Oosten en BSG zal de beslissing moeten brengen. Ro- thert c.s. hebben het, voordeel reeds aan een gelijk spel voldoende te hebben om zich te handhaven. En die kans lijkt in eigen omgeving wel aanwezig. Eveneens beslissend is het treffen tussen VHS en VAS 3, waarbij het Haarlemse tiental aan een gelijk spel voldoende heeft om tot promotie te komen. Hetgeen trou wens uit de stand blijkt: 1. VHS 11 5. Watergraafsm. 6 2. VAS 3 10 6. Het Oosten (1) 3 5. De Pion 7 7. BSG 2 2 l.Zaandam (1) 6 8. ASVU 1 In de Noordhollandse Schaakbond heb ben zich weer enkele kampioenen gemeld. In de tweede klasse kwamen Zaanstreek Noord en Oppositie (Heiloo) tot de begeer de eerste plaats en zullen nu moeten Schaken wachten tot nog twee tweede-klasse-kam pioenen zich hebben aangemeld voor de promotiestrijd om twee plaatsen in de eer ste klasse. In deze eerste klasse won Schaakmat in afdeling A zijn laatste wedstrijd van Weenink (Beverwijk) en gaat nu in een beslissingswedstrijd met Schaaklust uit maken welke vereniging met Halfweg om een plaats in de overgangsklasse mag spe len. In de eerste klasse B werd VHS 3 op een 45 achterstand gezet door Santpoort en zal beslist de resterende partij moeten winnen om althans nog een beslissings wedstrijd met VVV 2 af te dwingen. Inzet vormt dan de degradatie naar de tweede klasse. «Bij de derdeklassers nam Bergen in af deling B de leiding over van Pat Mat 3 In de vierde klasse behield Kijk Uit 4 in afdeling C een kleine kans. In afdeling D overwon Heemstede 3 plaatsgenoot Het Oude Slot en is nu welhaast zeker van promotie. De uitslagen zijn: Overgangsklasse: Zaandam 2—Kijk Uit 3V2—4'It voorlopig. Eerste klasse, afd. A: Weenink—Schaak mat 4'/2—5'/j; MSC—Pat Mat 2 5V2—4»/j; EdamSchaaklust 2V27'/s; Afd. B: VHS 3—Santpoort 4—5 voorl.; VVV 2—Heem- De dagen van de „stomp en schop" verdedigings tactiek in het Russische voetbal zijn voorgoed voorbij. Van nu af geldt de leus: „Maak meer doelpun ten dan je rivalen" en niet meer: „Houd de score van de tegenpartij zo laag mo gelijk". Deze nieuwe speelme- thode op de Russische voet balvelden werd besproken in een artikel, geschreven door de voetbaldeskundige Nikolai Starostin en ge publiceerd in een Russisch weekblad. In zijn artikel zegt Sta rostin, dat combinatiespel, techniek, snelheid, grote in dividuele bekwaamheid en sportiviteit op het veld de eisen zijn, die de voetbal liefhebbers van tegen woordig in Rusland van de spelers verwachten. Deze voetbalenthousiasten ver heffen steeds meer hun stem tegen onnodig ruw spel en te fors aanvalsspel van man tegen man, dat dikwijls meer op kwanti teit, dan op kwaliteit is ge baseerd". Het artikel gaat verder: „Boris Arkadyev, Grogory Pinaichev, Mikhail Yakus- hin en andere grote voor beelden op het gebied van de voetbaltechniek zijn in middels van de velden ver dwenen. Deze sterren wiens principe was „houd de score van de tegenstander zo laag mogelijk" zijn ver vangen door Vyacheslav Olovyov, Nikita Simonyan Konstantin Beskov, Avtan- dil Gogoberidze en andere ionge coaches, die de leuze hebben gekozen: „maak meer doelpunten dan je rivaal". Starostin zegt voorts in het artikel: „De nieuwe leuze zal ook ongetwijfeld grote veranderingen met zich meebrengen in de aanvalslinies van de clubs Er zijn reeds belangrijke clubs, die hun opstelling grondig hebben gewijzigd Dynamo" uit Kiev bijvoor beeld zal binnenkort, voor al in de verdediging, wijzi gingen aanbrengen. In „Spartak" zullen nieuwe spelers komen. „Lokomotiva" uit Mos kou heeft onlangs drie spe Iers hun congé gegeven en acht nieuwelingen uit een tweede-divisieclub opge nomen. Zelfs de bekende club „Dynamo" uit Moskou heeft de noodzakelijkheid ingezien nieuw bloed in zijn gelederen te brengen aldus besluit Starostin zijn artikel. stede 2 3—7; HalfwegBloemendaal 73 (Halfweg kampioen). Tweede klasse, afd. A: Zaanstreek NoordKTV 7 V22l/j; VVV 3—Zaanstreek Noord 4V25V2 (Zaanstreek Noord kam pioen); Purmerend 2Caïssa 5Vz4'/a; afd. B: Purmerend—Caïssa 2 8—2; Saende— Oppositie 3—7 (Oppositie kampioen); afd. C: De Torens—HWP 3Vi—3'/i voorl.; afd. D: Het Oosten 2—Zand voort voorlopig. Derde klasse, afd. A: DOS—Wieringer- meer 3—4 voorl.; Caïssa 3—Schaaklust 2 —9; Schaakmat 2—KTV 2 3—4 voorl.; afd. B: MSC 2—Pat Mat 3 7—3; Schoorl- Bergen 4'25V2; afd. C: Witte Paard Kijk Uit 3 6—4 (Witte Paard kampioen); Bloemendaal 3Zaandam 4 64; afd. D: Zandvoort 2Hoofddorp 6 V23'/s. Vierde klasse: afd. A: Magnus—Aarts woud 8—2; KTV 3—Magnus 5—5; afd. C: Kijk Uit 4—Castricum 3 5—5; Lasker- SSCH 5—5; Kijk Uit 4—Weenink 3 6*/2- 3'A; KSC 2—Driehuis 3—7; Weenink 3— SSCH 5Vs4'/2; afd. D: HWP 3—Halfweg 51/54i/2; Heemstede 3—Het Oude Slot 63 voorl.; Het Oosten 4Rolland 3 51 voorl.; Rolland 3—Aalsmeer 3 4'/a5V2; Aalsmeer 3HWP 3 41/:5V2. KNSB, tweede klasse B: BSG 2VAS 3 4—6: VHS—Zaandam 6—4; Het Oosten— ASVU 6V2—3V2; De Pion—Watergraafs meer 5—5; Zaandam—Het Oosten 54 voorl.; BSG 2—VHS 2V2—7VZ; VAS 3- Watergraafsmeer Vk2'/i; ASVUDe Pion 2—8 (ASVU degradeert). Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan I van de ..Hapoel", de grootste sportbond van I Israel, wordt in de eerste tien dagen van mei in Israel een Europees-Afrikaans- Aziatisch sportfeest gehouden, waaraan ook een grote ploeg van de Nederlandse culturele sportbond zal deelnemen. Neder land zal onder andere vertegenwoordigd zijn bij het zwemmen, waterpolo, tennis, gyymnastiek, basketbal, tafeltennis, scha ken en handbal. De Nederlandse groep, die op 29 april van Schiphol vertrekt en daar op 11 mei (Hemelvaartsdag) terugkeert, omvat 144 1 deelnemers. Er zijn ook deelnemers bij uit Haarlem en omgeving. Gymnastiek Nederlands grootste gymnastiekvereni ging, de Hilversumse Gymnastiekvereni ging, die 1550 leden telt, zal ter gelegen heid van haar 75-jarig bestaan op 28 ok tober de landenwedstrijd damesturnen Nederland-Oostenrijk in de Hilversumse Expohal houden. Dit wordt een return-match: vorig jaar wonnen de Nederlandse turnsters met een minimaal verschil van de Oostenrijkse da mes. De jubileumviering begint op 18 maart, eveneens in de Expohal, met een massale uitvoering voor 3200 toeschouwers door 1200 gymnasten. Voorts heeft de H.G.V. de organisatie van het regionaal bondsjeugdfeest van de K.N.G.V., waar aan op 17 en 18 juni 5000 a 6000 jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar zullen deel nemen. Jo de Roo, vorig jaar winnaar van de Ronde van Sardinië, maar die nu een weinig opvallende plaats inneemt in het klassement. (Belg) 13.07.08; 2. André Cloarec (Fr.) 13.07.23; 3. Arnaldo Pambianco (It.) 13.07.33; 4. Alfred de Bruyne (Belg.) 13.08.17; 5. Jean Stablinski (Fr.) 13.08.33; 6. Oreste Magni (It.) 13.08.36; 7. Attilio Porteri (It.) 13.08.58; 8. Rik van Looy (Belg) 13.09.32; 9/10. Mar tin van Geneugten (Belg.) en Edouard Del- berghe (Fr.), beide 13.09.51; 11. Gastone Nencini (It.) 13.10.46; 36/37. Jacques An- quetil (Fr.) en Jo de Roo (Ned.) beiden 13.14.49; 55. Federico Bahamontes (Sp.) 13.19.15; 68. Piet van Est (Ned.) 13.26.15. De Koninklijke Nederlandse Korfbal bond heeft een filmpje laten vervaard! gen („De gebroken ruit"), dat gebruikt zal worden ter opluistering van propagan da-avonden en contactbijeenkomsten voor jeugdige leden. De première was tijdens het weekeinde in Rotterdam. Pater Raymond Van Sasse van IJsselt (regie) en Herman Kleibrink (camera) hebben van het 38 minuten durende film pje een vlot, pretentieloos verhaal ge maakt. Over een jongen, die uit baldadig heid een ruit ingooit, op zijn vlucht in aanraking komt met een groepje korfbal Iers en uiteindelijk voor zijn nieuwe club het winnende doelpunt scoort in de beker finale tegen een team, waarvan zijn gro te rivaal de aanvoerder is. Vanavond wordt het filmpje (o.a.) ver toond tijdens de eerste filmavond van de NSF-filmdienst in het Concertgebouw in Haarlem. 598.000 dollar schuldig is aan achterstallige belas ting. Deze belastingschuld zou zijn ontstaan door de partijen die Johansson in 1959 en 1960 al met Patter son heeft gebokst in Ame rika en wegens openbaar optreden buiten de ring, bijv. voor de televisie. Jo hansson stelt zich op het standpunt dat hij domicilie in Zwitserland heeft en daarom geen belasting be hoeft te betalen in Ame rika. In zijn trainingskamp in West Palm Beach, in Florida, is Johansson een dwangbevel overhandigd. Promotor Bill Fugazy heeft verklaard dat zijn firma Features Sports Inc., ongeveer 250.000 dol lar van het Johansson toe komende geld vasthoudt, hangende de regeling van de belastingaffaire. Als de regering wenst dat een ho ger bedrag wordt vastge houden. zal Features Sports dit natuurlijk doen, aldus Fugazy. Handhal De Nederlandse zaalhandbalploeg, die woensdagavond in het Berlijnse Sport- palast de eerste wedstrijd voor het toer nooi om het wereldkampioenschap zaal handbal tegen Duitsland speelt, is dinsdag middag op het vliegveld van Berlijn, Tem pelhof, aangekomen. De Nederlandse ploeg ontvangen. „Er zit perspectief in", aldus de voor zitter van de ijshockeyclub Hokij, de heer E. Hopman, toen hij hoorde over de plan nen van de kunstijsbanen in Amsterdam en Deventer. „Eindelijk zullen we dan eens wat ruimer kunnen gaan ademhalen in ijshockeykringen". Voor Amsterdam zullen direct spelers uit de hoofdstad als Hereur, Hoogervorst en Smit kunnen uitkomen en men zal na- werd door enkele officials Chris Aeterdenbosch, de Nederlandse trai- ner, verklaarde dat het team ^rheugt ^rl1^^1^5^ ^or^te™ maar op de strijd tegen de Duitsers het zich geen illusies maakt. Het Duitse zaalhandbalteam is als volgt samengesteld: doel: Beier en Hinrichs achter: Hirgch, Stubbe, Giele, Grill; voor: Haberhauffe, Mühleisen, Schwenker, Graft en Thiedemann. Dat de Duitsers een gemeenschappelijke ploeg van oost en west hebben, wil echter nog niet zeggen dat tussen hen alles pais en vree is. Gisteravond weigerden de Oostduitse spelers een banket mee te ma ken dat door het stadsbestuur van West- Berlijn werd gegeven ter ere van de Duit se ploeg. In plaats daarvan gingen de Oostduitse spelers naar de Oostberlijnse Staatsopera. De Duitse Handbalbond liet weten dat zij deze gang van zaken be daar wonen geen ijshockeyers. Amster dam en Deventer kunnen natuurlijk be ginnen met enige Canadezen te engage ren. Spelers van Den Haag kunnen de plaatselijke teams komen versterken. Zij krijgen hierdoor meer speelmogelijkheden, hetgeen alleen maar welkom kan zijn. Uiteraard kan het Hokij-team verster king krijgen van de spelers uit Deventer en Amsterdam. Het zal nu ook gemakke lijker worden sterke buitenlandse teams naar Nederland te laten komen. De kosten kunnen dan worden gedeeld en de kans bestaat dat we na verloop van enige tijd sterkere teams in het veld kunnen bren- gen. In het algemeen verwacht de héér Hop man, dat er meer belangstelling voor de I mail, uat ei uicci uciangorcaxuig vuui uc treurde en zij sprak de hoop uit j ijshockeysport zal komen nu er meer ba- de kampioenschappen dergelijke meiden- 1 - - ten achterwege zouden blijven. nen worden aangelegd. „Wat bestond er vroeger geen belangstelling voor de wed strijden tussen Amsterdam en Den Haag. Zij trokken altijd volle banen. Binnen tien jaar hopen we nu een flinke nationale competitie te kunnen opbouwen", aldus T ennis Voor de derde ronde dames bëkercompe- titie bonden dinsdagavond in het Sport- fondsenbad in Haarlem DWT en Rotter dam de strijd aan. DWT had in de achter hoede weer eens Do Turkenburg opgesteld die haar veld goed uitzette en de Rotter damse aanvallen in de kiem smoorde. Met de DWT-aanvallen was het anders gesteld. Marjolein Bernink, Annie Metzelaar en Atie Ootes hadden al een aanval voor DWT goed afgerond toen laatstgenoemde dame een overtreding beging waardoor zij de kant op moest. Meteen zette Rotterdam met de speelstersmeerderheid een aanval in, maar de DWT-keepster stopte 't schot. Een tegenaanval van DWT werd door een Rotterdamse dame op ongeoorloofde wijze tot staan gebracht en Marjolein Bernink kreeg een strafworp te nemen, maar miste. Toen buitte Rotterdam de speelstersmeer- VOETBAL. De uitslagen van de dins dagavond voor de Engelse league gespeel- I de heer Hopman, de wedstrijd luidden: twee divisie: Swan sea Town—Bristol Rovers 2—1. PRIJS. Een grote Zwitserse horloge fabriek heeft een speciale trofee uitge loofd voor de sportiefste ploegen in de wereldkampioenschappen ijshockey in de aan straftijd heeft. De spelers van die daia WeuStl ljaeil UüV IS Vxlip ploeg krijgen een chronometer. 1 De Italiaanse tennisbond heeft officieel zijn bezwaren kenbaar gemaakt tegen de data voor de halve eindstrijden en de fi nale van de wedstrijden om de Davis- cup (Europese zone). De data 4, 5 en 6 augustus zijn voor Italië zeer ongunstig, omdat in die maand de Italiaanse steden vrijwel leeg zijn, van wege de zomervakanties. De Italiaanse tennisbond beeft bij hef bestuur van het Davis Cup-Comité een verzoek ingediend, de data alsnog te willen wijzigen. Tafeltennis Voetbal tn En&eland De Engelse voetbalbond (F.A.) heeft bekend gemaakt, dat gedurende de zo- mertoernee, die het Engels elftal zal ma ken in Europa, nog een wedstrijd tegen Italië zal worden gespeeld en wel op 24 mei in Rome. De andere wedstrijden, die tijdens de toernee op het programma staan zijn, 21 mei: in Lissabon tegen Portugal (voor de wereldbeker) 27 mei: in Wenen tegen Oos tenrijk. Er zullen 32 landen vertegenwoordigd ','n bij de wereldkampioenschappen tafel tennis, die van 5 tot en met 14 april in Peking worden gehouden. Tot deze landen behoort niet Nederland, dat wegens de hoge reiskosten verstek moest laten gaan In totaal hebben 260 speelsters en spe lers ingeschreven voor de zeven onderde len. Japan is in het bezit van zes van de zeven titels. Het heren enkelspel staat op naam van de Chinees Jung Kuotuan. In het toernooi om de Swaythling-cup (heren) komen 28 landen uit en bij de dames, die om de Corbillon-cup strijden, zijn dat er 22. Het heren enkelspel wordt betwist door 158 spelers uit 30 landen en het dames en kelspel door 96 speelsters uit 22 landen. Het aantal ingeschreven paren voor het heren-dubbelspel bedraagt 72, voor het dames-dubbelspel 42 en 68 voor het ge mengd-dubbelspel. Alle 32 landen plus Ierland, Noorwegen, de Verenigde Arabische Republiek en Wa les zullen zijn vertegenwoordigd op het congres van de Internationale Tafeltennis- federatie, dat eveneens in Peking wordt gehouden. De loting Voor de Swaythling- en Corbillon-cup is dinsdagavond in Peking de loting verricht. De loting ziet er als volgt uit: Heren (Swaythling-cup): groep 1: China, Tsjechoslowakije. West- Duitsland, India, Portugal, Oost-Duitsland, Mongolië, Ghana, Nepal en Burma. groep 2: Hongarije, Zweden, Roemenië, Polen, Bulgarije, Australië, Nigerië, Dene marken en Vietnam. groep 3: Japan, Joegoslavië, Brazilië, Engeland, Rusland, Singapore, Korea Cuba en Nieuw-Zeeland. Dames (Corbillon-cup): groep 1: Hongarije, Roemenië, West- Duitsland, Polen, Oost-Duitsland, Paki stan en Mongolië. groep 2: China, Tsjechoslowakije. Frank rijk, Bulgarije, Portugal, Australië en Nepal. groep 3: Japan. Engeland. Zweden, Rus land, Nieuw-Zeeland, Ghana, Noord-Korea en Noord-Vietnam. derheid 'toch nog met succes uit. Beb van Bekkum-Sluiter bracht de ruststand op -1. In de tweede helft wisselden de aan vallen elkaar af. Tonnie Wassenberg bracht na een rush vanuit de DWT-achterhoede de eindstand op 41. Heren Voor de tweedeklasse heren van de com- I petitie district Noordholland werd in het Sportfondsenbad de wedstrijd DWRVZV De waterpolocompetitie gespeeld. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. DWR verscheen met een invaller voor Jan Sint. Met een drukbal "an Piet de Bruyn nam DWR de leiding en Jaap Bood had de stand al op 20 gebracht toen Jan Kobes kon tegenscoren. In de tweede helft moest DWR alle zeilen bijzetten om de voorsprong te behouden maar het lukte. In Zaandam werd voor dezelfde afdeling de Qiitmoeting HaarlemNereus 2 ge speeld. Het was een vrijwel gelijk opgaan de strijd. Haarlem kwam met 20 voor, welke achterstand de Nereus-reserves wegwerkten. Haarlem bleef echtqr pro- duktiever voor het doel en Paanakker en Kolstee brachten de ruststand op 24, Na de hervatting werd het spel rommelig. Na dat het 44 was geworden kreeg Nereus een strafworp (54) maar kort voor het einde schoot Haarlem een strafworp in (5—5). Voetbal Voor de voetbalwedstrijd tussen het Ne derlands en het Belgisch militaire elftal, die vanavond 1 maart 'n Nijmegen wordt gespeeld, is het Nederlandse team als volgt samengesteld: doel: Van Vianen (ADO); achter: De Groot (Hermes DVS) en Fafie (Feijenoord); midden: Lazaroms (NAC), Pronk (Ajax) en Eykenbroek (HDVS); voor: Seelen (Ajax), Bergholtz (MVV), Visschers (NAC), Boogaard (Volewijckers) en Jonker (Haarlem). Reserves: Kik (Feijenoord), Meijers (Sparta), Euwes (Blauw Wit), Heynen (VVV), Hainje (Heerenveen) en Vesters (Ajax). De wedstrijd wordt geleid door de Duit se arbiter Treichel. Wandelsport Zaterdag 4 en zondag 5 maart wordt de laatste van de vier winterserie-wandel- tochten gehouden van „Jan Passtoors" te I Haarlem. Voor degenen die niet in de ge legenheid waren om aan de serie deel te nemen bestaat nu de gelegenheid om de laatste tocht als dagtocht mee te wandelen. Als herinnering hieraan ontvangt men een wimpel. De start is vanuit het „Kadervor- mingscentrum", Houtmanpad in Haarlem west: zaterdag tussen 14.00 en 14.30 uur, zondag tussen 11.00 en 12.30 uur. Boksen De Nederlandse weltergewicht Jan de I Vos verloor dinsdagavond in Bordeaux op punten van de Franse middengewicht Mi chel Diouf. Het gevecht was vastgesteld op tien ronden. De Vos had het nadeel van de langere I reach van de Fransman, waarvan deze een goed gebruik maakte in de eerste en tweede ronde. Daarna kwam De Vos er beter in en ging in de aanval. Het punten- verschil aan het einde van de partij kan niet groot zijn geweest. De algemene opi nie was dat Diouf tot winnaar werd uitge roepen dank zij het feit dat hij de Neder lander in de tweede ronde een keer neer kreeg. Dit is de nieuwe trainer van RCH, de heer Van der Laan. IJSHOCKEY. In het Olympisch ijssta dion Cortina d'Ampezzo is dinsdagavond een ijshockeywedstrijd gespeeld tussen het Italiaanse team en de „Trial Smoke Eat ers" uit Canada. De wedstrijd, die een levendig, maar vrij ruw verloop had, werd met 92 door de Canadezen gewonnen. De tussenstanden waren: 31, 01, 60.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13