Sleepboot „Oostzee" zette zinkende tanker „Andros Fortune" op strand Onderscheidingen voor tientallen bloedschenkers in IJmuiden Bijenhouders in en rond Beverwijk Hoofdverdachte tracht schuld op schoonfamilie te schuiven actief persoon Koelkast Ook in Parka kinderjasjes vanaf 16.75 Zoals ENIGE VERKOOPSTERS TEMPELDIENST KRIJNEN - DRIEHUIS KOK flinke medewerker KAPITEIN DE KOE VOEL Bergers de hele nacht aan de pompen HET PROCES-FENAROLI L. J U'V\G 3 MAART 196 1 OP ONZE WIJ KOMEN IN HAARLEM Prinsessen op skivakantie Vragen over contracten voor granen Infiltranten Velsen behoort tot de eersten Aan lager wal Onverkwikkelijk SCHUIMPLASTIC PETTICOATS vanaf 2.75 KERKGENOOTSCHAP LECTORIUM ROSICRUCiANUM Onderwerp: Ontwaakt „DE RANK" prachtige kleurenfilms GEVRAAGD voor de bakkerij en bezorging- Brutoloon ƒ105.- per week. AURORA'S BAKKERIJEN Casembrootstraat 40 Voor het aanschaffen van een wordt het nu de tijd. ASSURANTIEBEDRIDF vraagt v. d boekhouding en zelfst. correspondentie. Uitvoerige brieven onder no 6100 bur. v. d. bl. (Speciale berichtgeving) „IK VOEL ME ERG GELUKKIG dat we erin zijn geslaagd de Andros For tune de baai van Concurbion binnen te slepen, en dat het me gelukt is mijn mensen en die van de tanker van boord te halen. Want de toestand was vannacht hachelijk. Met kop-voor hebben we de tanker de laatste mijlen de baai binnen gesleept naar een zandstrandje. Dat was ook hachelijk, want we hadden helemaal geen zekerheid dat het schip nu zou blijven drijven. Het kon elk moment zinken. Maar nu ligt de tanker voorlopig veilig. We zijn aan het pompen en we winnen op het water. We zullen de hele nacht doorwerken, dan moeten we morgen ochtend een heel eind verder zijn". Het was een overgelukkige stem van de kapitein van de sleepboot Oostzee van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst die gisteravond (donderdag) om 20.30 duidelijk radio-telefonisch doorkwam; over land naar een Spaans kuststation, en vandaar per radio naar de sleepboot die daar dicht bij Kaap Finisterre in de kleine baai van Concurbion langszij van een aan de grond zittend schip lag, waarover de zee vrij spoelde. Want bij hoog water lag de tanker Andros Fortune diep in de zee, geboeid aan de bodem en te elfder ure van een bijna zekere ondergang gered. Kapitein P. W. J. de Koe had reden om zich gelukkig te voelen. Twee etma len was de bemanning van de Oostzee in de kleren gebleven, gespannen hoe al les zou aflopen. Steeds dieper zonk de An dros Fortune in de zee weg, deerlijk door een aanvaring met de Liberiaanse tanker Point Lacre, gehavend aan het achterschip waarin een groot gat zat. Een rij hutten was als een sardineblikje opengereten. Steeds meer hing het schip achterover, tot de diepgang achter meer dan 55 voet was. Een rampzalige en uitermate gevaarlijke situatie. De pompkamer was het eerst volgelopen en drukte het achterschip dieper in de zee. Toen brak het schot van de machine kamer, die vol liep. Toen liep ook het ketelruim vol. Ze zal breken, dachten de zeeslepers. Toen nam kapitein De Koe, zich bewust van zijn grote verantwoorde lijkheid, ten opzichte van de mensen, die nog op de tanker zaten, een besluit. „Ik haal ze eraf," zei hij, „dat was om 1 uur g.m.t.", klonk zijn stem daar uit de verte, „dus vannacht om een uur, en ik was blij dat ik ze heelhuids bij mij aan boprd kreeg, elf man, acht van mijn eigen mensen en drie man van de Canadees, onder wie de kapitein. Zandstrandje De Atlantic, de Duitse sleepboot en wij, hebben de nacht doorgesleept maar elk Advertentie «LKMI MODESHOW DE MANNEQUINS staan weer klaar om U de nieuwe creaties van de Margriet Voorjaarsmodeshow 1961 te tonen! Zoals steeds zullen weer stampvolle zalen genieten van al dat moois waarin U dit voorjaar, déze zomer gekleed zult willen gaan. in het Concertgebouw - op maandag 6 maart en op dinsdag 7 maart telkens om 2.30 en 7.15 en 9.15 uur. Zolang de voorraad strekt zijn plaatskaarten a f 0.80 aan de zaal verkrijgbaar op za terdag 4 maart van 10 tot 3 uur; boven dien op maandag 6 maart van 10 tot 3 uur en voor de aanvang van iedere show. Tijdens de middagshows kunnen kin deren van 2 tot 6 jaar door een erva ren leidster worden beziggehouden. ogenblik konden wij verwachten dat de Andros Fortune achter ons weg zou zin ken. Toen ik de mensen afgehaald had, was de toestand waarin de tanker zich bevond niet minder gevaarlijk. Het dag licht kwam en de tanker dreef nog steeds achter ons aan Drie mijl zaten wij nog van Kaap Finisterre af, en vandaar zou het nog 5 mijl zijn voor we het zand strandje konden bereiken waar we de tan ker aan de grond zouden kunnen zetten. Maar 9 mijl is een hele afstand voor een schip dat elk ogenblik naar de kelder kan gaan. We kwamen rond de kaap en zetten koers naar de baai. Als we de plaats haalden zou de Oostzee de enige zijn die het schip aan de grond zou kunnen zetten Dat moet, om het goed te doen, op een zeer korte tros gebeuren. Dan heb je de sleep geheel in je hand. En de Atlantic kon haar tros niet opkorten. Dus we be sloten dat de Oostzee het laatste eind al leen zou slepen. Ik heb de Andros Fortune geheel alleen de baai binnengebracht, na dat we weer mensen aan boord hadden ge zet. De tanker heeft het uitgehouden. We bereikten het strand, en met kop-voor trok ooooocooooooooooooooooooooooooooooooooocoooooooooooooooc ft Een afstand van bijna duizend mijl hemelsbreed overbruggend, hadden wij gisteravond een radio-telefonisch ge sprek met kapitein P. W. J. de Koe van de sleepboot „Oostzee", die donderdag, tegen de middag, de zwaar beschadigde en in zinkende toestand verkerende j Canadese tanker „Andros Fortune" in de baai van Concurbion (N.W. Spanje) in veiligheid bracht door het schip, met 28.000 ton ruwe olie geladen, aan de grond te zetten. Wat de kapitein van de sleepboot vertelde van deze spectacu laire berging gaat hierbij. Soooooooooooooocxxxxxxdooooooooooooooooooooooocooooooocjoó ik de tanker zover, tot hij aan de grond liep. Het was gelukt. Het schip kon niet meer zinken. Pompen We liggen nu langszij van de tanker, de Oostzee en de Atlantic en we zijn de hele dag hard aan het werk geweest, vertelde kapitein De Koe verder, we hebben een deel van de lading ruwe olie van het ach terschip naar tanks in het voorschip over' gepompt om de tanker achter wat lichter te maken. 1200 ton hebben we zo al ver plaatst. We hebben drieduimspompen aan boord gebracht en we zijn gaan pompen op de volgelopen machinekamer en het ke telruim. Vanavond was het water al an derhalve meter gezakt. We winnen dus. We zullen de hele nacht doorwerken, mor genochtend proberen ankers uit te bren gen om het schip, als het zou gaan drij ven, in bedwang te kunnen houden. Bij hoog water zit het dek tussen achterschip en brughuis echter nog geheel onder wa ter. De zee loopt er overheen. Maar we krijgen de tanker weer drijvend, en be ter dan toen hij hier kwam. Wat er ver der moet gebeuren, zullen we later wel zien. De Atlantic heeft ook contact met haar rederij opgenomen en we wachten dus op orders." In de bergen van Noord-Zweden bren gen de Zweedse prinsessen een winter sportvakantie door nu de sneeuw in de omgeving van de Zweedse hoofdstad is verdwenen. Van links naar rechts in het noordelijke zonnetje: de prinses sen Desirée, Margaretha en Christina. Het Tweede-Kgmerlid de heer Vredeling (P.v.d.A.) heeft aan de minister van Land bouw en Visserij de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het juist dat er onlangs bespre kingen zijn gevoerd tussen Franse en Nederlandse regeringsdelegaties over con tracten op lange termijn voor tarwe en voedergranen? 2. Is het verder juist, dat deze bespre kingen geleid hebben tot overeenstemming in beginsel over een contract voor tarwe, terwijl over voedergranen geen overeen stemming is bereikt? 3. Indien beide vorige vragen bevesti gend worden beantwoord, kan de minister dan nadere mededelingen doen over de inhoud van het beginselakkoord voor tar we, alsmede over de redenen, waarom voor voedergranen geen overeenstemming is bereikt? Heeft hierbij een rol gespeeld het verschil van inzicht over de vraag of op ons land de verplichting rust voor gra nen contracten op lange termijn aan te gaan? Is over deze aangelegenheid contact opgenomen met de Europese commissie en wat is hiervan het resultaat geweest? Op Nieuw-Guinea zijn drie Indonesiërs, voortvluchtige leden van een eerder ach térhaalde groep infiltranten, gevankelijk naar Hollandia overgebracht. De bindingsavond der afdeling Velsen- IJmuiden van het Nederlandse Rode Kruis, donderdag in het patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost, is een succes geworden. Van de voorzitter, de heer J. P. Weyburg vernamen de aanwezigen, die de zaal vrij wel geheel vulden, iets over het mooie werk dat hier door vrijwilligers geheel be langeloos wordt verricht. Er is, zo liet hij er onmiddellijk op volgen, echter nog zo veel meer te doen en hiervoor zijn nog meer vrijwilligers en is veel geld nodig. De afdeling Beverwijk van de Neder landse Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt mag dan geen groot aantal le den hebben, haar leden behoren tot de pu re liefhebbers, want op de donderdagavond (Van onze correspondent) ROME. Nadat drie beklaagden in het Romeinse Fenaroli-proces elk af zonderlijk hun verklaringen hadden afgelegd, werden zij dezer dagen met elkaar geconfronteerd. Bij die gelegenheden pleegt men hier een aantal sterke politie mannen in de rechtszaal op te stellen, omdat cle verdachten dan .doorgaans, om "het eigen hachje te redden, elkaar gaan beschuldigen en elkaar in dë haren vliegen. In dit geval niets van dat alles. Dé''drie heren hebben elk bevestigd, wat zij reeds hadden gezegd, doch zonder zich in het minst op te winden. Vooral in Milaan overheerst de opvatting, dat Fenaroli wel, doch Ghiani niet schuldig zou zijn. Die opvatting is alleen gebaseerd op de indruk, die Ghiani maakt. Er is maar één zwak punt. Op de dag, waarop hij werd gearresteerd, stonden voor de ingang van zijn huis twee agenten in burger, die met hem de lift namen en uitstapten op dezelfde etage waar hij woont. Ghiani, in plaats van met de sleutel zijn eigen appartement te openen, belde toen aan bij de buren op dezelfde etage. Waarom? „Ik was bang", zegt hij. Maar waarom zou hij bang zijn, wanneer hij onschuldig is? Zijn naam was tot op dat ogenblik nog in geen krant verschenen en hij kon niet weten, dat Fenaroli's procuratiehouder Sacchi, uit angst zelf in moeilijkheden te raken, had opgebiecht, dat Fenaroli „een zekere Raoul", achter naam onbekend, naar Rome had gestuurd om zijn vrouw te vermoorden. Ghiani wijst er op. dat het plaatsbewijs voor de slaapwagen op 7 september werd uitgeschreven gebruikmakend van een rij bewijs op zijn naam. In januari 1958 was uit zijn kleren, die hij in de werkplaats pleegt uit te trekken, zijn portefeuille ver dwenen, verloren of gestolen. In die por tefeuille was ook zijn rijbewijs en hij had. toen dit hem niet werd teruggezonden (Italiaanse dieven hebben de gewoonte do cumenten aan hun slachtoffers terug te sturen) een duplicaat aangevraagd. Dit blijkt waar te zijn. Veel later werd hem het origineel over de post toegestuurd. Nu rijst de vraag: heeft Fenaroli misschien zich van een andere handlanger bediend, die reisde onder de naam Raoul Ghiani? In dat geval is deze, ongetwijfeld zeer uit geslapen man, werkelijk zo knap, dat het best mogelijk is. dat hij toch nog straffe loos „de volmaakte misdaad" heeft ge pleegd Tot nu toe ontbreken overtuigende bewijzen. Fenaroli heeft geïnsinueerd, dat de moordenaars (minstens twee volgens hem, waarvan een een vrouw. Er is op de kle ding van het slachtoffer een vrouwenhaar gevonden, waarvan de herkomst niet is op gehelderd) tot de engere kennissenkring van Maria Fenaroli behoren. Met andere woorden, hij tracht de zusters en broers van de vermoorde vrouw verdacht te ma ken. Het is een wat vreemde familie. De vader van Maria Fenaroli Martirano was een baron in Apulië en zeer rijk. Fou tieve speculaties tijdens de Eerste We reldoorlog deden hem echter volkomen aan lager wal geraken en toen hij in 1919 te Rome stierf liet hij een zevental kinderen achter in uiterst zorgwekkende omstandig heden. Zowel Maria, de vermoorde vrouw, als haar jongere zuster Anna, is later gedurende enkele jaren „werkzaam ge weest in een bordeel. Fenaroli zegt, dat hij die bijzonderheid pas heeft vernomen na de dood van zijn vrouw. Van Anna wist hij het wel, van zijn vrouw niet. Anna Fe naroli daarentegen heeft verklaard, dat voor het huwelijk de broer van Fenaroli een onderzoek heeft ingesteld naar de her komst van de verloofde en juist op grond van dat verleden van Maria het huwelijk had afgeraden. Zij houdt ook vol, dat Fena roli twintig jaar lang zijn vrouw voortdu rend dat verleden voor de voeten heeft ge worpen. Fenaroli zegt voorts, dat het ten enen male uitgesloten is, dat zijn vrouw een buitenechtelijke verhouding had. Maar nu komt de mysterieuze Vincenzo Barbaro. de „koning der uitbrekers". De rechter heeft en daar waren vier uren mee ge moeid de papieren voorgelezen, die in zijn cel zijn aangetroffen. Daaronder is een brief, getekend C. B„ waarin „de ware moordenaar" aan Barbaro smeekt 1 hem niet verder te achtervolgen en be looft naar het buitenland te zullen vertrek ken. Hij vertelt, dat hij niet de bedoeling had Maria te vermoorden, maar haar al leen voor een laatste keer had bezocht om aan de relatie met een vrouw, dertig jaar ouder dan hij, een einde te maken. Zij wil de hem niet laten gaan en „bij ongeluk wurgde hij haar. Hij vertelt ook in welke la van de latafel hij de juwelen heeft ge vonden, die hij op last van Barbaro la ter heeft weggestopt in de werkplaats van Ghiani. Aan de echtheid van die brief wordt getwijfeld. Barbaro is fantast ge noeg om zoiets zelf te schrijven en hij kan alle mogelijke handschriften nabootsen. Als getuige, dit is wederom bevestigd, kan hij niet worden gehoord. In een andere brief van 15 april 1960 dreigt Barbaro zelfmoord te zullen plegen, wannéér Ghiani veroordeeld mocht wor den. want dit zou zijn schuld zijn. Hij kent de ware moordenaar en heeft deze aange zet dingen te doen, waardoor schijnbaar een bewijs werd gevonden tegen Ghiani (het wegstoppen der juwelen). In weel een andere brief van 25 juni 1960 aan de rechter van instructie in het proces-Fena- roli schrijft hij o.a.: „Ik laat mij niet langer dóór'u intimi deren en buig niet meer voor uw chanta ges en voor het grove machtsmisbruik, waarmee gij de wet en de grondwet schendt en een onschuldige wilt doen ver oordelen tot levenslang. Het laatste en grootste standstuk, dat der juwelen, is mijn werk. Maar nu moet de wereld dit weten, dit en het hele schema van ver valsingen waarmee men Ghiani ten val wil brengen. Ik zal de opzet vernietigen op dezelfde wi.ize, waarop ik heb meege werkt om dit bedrog te scheppen. En ga er niet toe over mij te laten vermoorden, want ook daarvoor heb ik mijn maatrege len genomen. Op een dag, die zeer nabij is, zult gij het zijn die veroordeeld wordt en het zal een zedelijke veroordeling zijn, uitgesproken door de openbare mening' Men ziet de rol van Vincenzo Barbaro, hoe onbetrouwbaar dit heerschap dan ook mo ge zijn, is niet onderschikt. Er is achter dit hele proces een bijzon der onverkwikkelijke bijzonderheid. De po litie heeft vele maanden geen spoor van de dader kunnen vinden. Toen, na de be kentenis van Sacchi, op één dag Fenaroli, Ghiani en Inzolia werden gearresteerd, waarmee de politie haar door tal van on opgeloste moorden verzwakt prestige ten dele herstelde, vond de toenmalige minis ter-president Tambroni het nodig een te legram van gelukwensen aan de politie te sturen in verband ,met de arrestatie van de schuldigen in de moordzaak - Fenaroli". Zo iets ligt stellig niet op de weg van een eerste minister, vooral niet omdat men niet over „schuldigen" kan praten, zolang de rechter geen vonnis heeft gewezen. gehouden jaarvergadering waren van de 23 leden er 18 aanwezig en dit is in deze tijd van vergadermoeheid een heel mooi resultaat. Voorzitter H. Dekkers wierp een korte terugblik op het bijenjaar 1960 en constateerde, dat het uiterst moeilijk wordt om de bijen naar het koolzaad te sturen: in de eerste plaats staat er heel weinig van dit bloemrijke zaad, maar er ger is, dat de boeren in de omtrek heel vroeg spuiten met vergif; er zijn dan ook veel bijen gedood. De witte klaver en de heidedracht gaven goede honingresulta- ten. Er gingen vorig jaar 45 bijenvolken naar het koolzaad, 34 naar de witte kla- De bijen hebben concurrentie gekre gen. Nu de eerste crocussen in de tuin tjes beginnen te bloeien, vliegen met mooi weer de bijen op deze voorjaars bode af. Maar meestal komen zij te laat, want er zijn al andere liefhebbers ge weest: de huismussen, die ook gezien hebben dat er honing tussen bloem, en steel zit. De huismussen gaan radicaal te werk: zij bijten de bloemen af en eten de.zoet-c, steel o.pL ver en 23 naar de heide. De bijen consu meerden bijna 300 kilo bijensuiker; dit wil zeggen dat de leden hun 50 bijenvol ken ongeveer 6 kilo suiker bij moesten voe ren. In het bestuur werden de heren Jb. Cox en de heer W. C. Hilbers herkozen. Een belangrijk punt van bespreking was de vraag: waar gaat men straks met de bijen naar toe? In de naaste omgeving wordt geen koolzaad meer gezet en ook in de Wieringermeer wordt dit steeds min der. Toch wist de reiscommissie nog een landbouwer te vinden die 6 hectaren kool zaad teelt, maar er mogen maar zes vol ken per hectare geplaatst worden voor een gunstige honingdracht. Men moet dus naar andere „honingjachtvelden", uitzien. Deze zijn al gevonden in de fruitboomgaarden van de Beemster en in de Bangerd. Er gaan nu 20 naar het koolzaad en een 20 naar de boomgaarden. Men hield zich nog bezig met de vraag hoe men moet handelen met een nog uit de oorlog stammende regeling, namelijk dat men voor ieder bijenvolk dat „te gast' gaat naar de drachtvelden een pot honing moet afstaan, ook al komen de bijen met niets thuis Besloten werd dit hoofdelijk om te slaan. Kassier veroordeeld. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft de 61-jarige kassier van de coöperatieve boerenleenbank te Tietkerk veroordeeld tot een gevangenis straf van een jaar en zes maanden. Hem was een verduistering van ruim I 25.000 ten nadele van de bank tenlastegelegd. De rechtbank had hem veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. Dr. Lamping, directeur-geneesheer van IJmuidens Antonius Ziekenhuis, wees in het bijzonder op het belang, ja de onmis baarheid van de bloedtransfusiedienst; de ze kan niet bestaan zonder bloedschen kers. Velsen is een der eerste gemeenten in Nederland die tien jaar geleden een bloedtransfusiedienst organiseerden. Het aantal donors is gestegen; er zijn mensen in deze gemeente, die reeds langer dan zeven jaar tweemaal 's jaars hun bloed hebben gegeven voor in levensgevaar ver kerende medemensen, en een nog veel groter aantal doet dit bijna drie jaar lang. Toch is het nog niet genoeg, want elk jaar stijgt, vooral door het toenemend aantal verkeersongelukken, het getal van hen die slechts door bloedtransfusie kun nen worden gered. De wetenschapsmen sen hebben al heel veel dingen uitgevon den, maar niemand is er tot dusver in ge slaagd een vervangmiddel voor menselijk bloed uit te vinden. Spreker wekte op tot meer eendracht, vanzelf zouden er dan meer mensen zijn die bereid zijn hun bloed af te staan aan hen die dit nodig hebben om in leven te kunnen blijven. De tot meer steun aan het Roode Kruis opwekkende woorden hadden al direct een waarneembaar succes: enkele honderden zogenaamde verrassingsenveloppes waren in een mum verkocht. De winnaars kre gen heel aardige verrassingen, alle ande ren ten minste drie snoepjes de man. Maar de grootste verrassing brachten AVRO's Oprechte Amateurs, die een non stop programma uitvoerden zoals IJmui- den-Oost nog maar zelden te zien en te horen kreeg. Amateurs van de kleinkunst uit Hilversum, Utrecht, Amsterdam, Haarlem en IJmuiden zetten hun beste beentje voor en het enthousiast applaus na elk nummer loog er niet om, dat de in groten getale opgekomen IJmuidenaren het allemaal zeer waardeerden. Tussen de cabaretnummers door wér den onderscheidingen aan tientallen bloed schenkers in de gemeente Velsen uitge reikt. Onderscheidingen De Landsteiner Plaquette werd uitge reikt aan: de dames A. Braak-Koedijker, H. J. E. van den Bos en G. Zwakman, en aan de heren B. van den Berg. Jac. Blenk, Sj. Brachter, C. van den Brink, K. Brou wer, M. van Erk, G. M. Griekspoor, R. Hessel, G. B. Kalkman, J. H. Kettman, P. J. de Klerk, H. Kremer, P. J. Kwast, D. C. van Leeuwen, H. Leutscher, J. P. Loen- dersloot, A. Minnebo. H. G. Mol, C. Oot- jers, S. Schelvis, C. A. Schonenberg, J. J. Schoonhoff, E. Schreuder, Ch. K. de Vries, N. P. de Vries, M. de Vrij en K. Wielinga. De Landsteiner penning was voor: de dames S. Homan-Wey, J. Hopman-Kete laar, J. Hühl-Mantel, C. Huyboom-Jansen, H. Knapen, M. van Laar-Herrendorf, A. H. Postma-Mol, D. Schellings-Versteeg, D. Schellevis-van der Does, Gr. Schot en M. Zonneveld-Heesterbeek, en de heren S. E. Aleng, K. Bancroft, J. H. Bierling, H. Blan- kendaal, A. J. Boelhouwers, Joh. Boot, P. Brakenhoff, S. Bravenboer, L. Dekkers, M. Dijkhuizen, N. F. Fatels, A- Hartgers, C. Hartog, J. van der Hoek, C. Hofman. P. H. Hoogeland, KI. van Hulst, J. van Hulst, J. Kollé, N van der Laan, C. H. van Leeuwen, A. Liefting, F. J. Makkinga, C. Merten, D. Noordzij, D. Nijp, W. J. Oorthuysen, Th. Putman, E. J. Riedeman, J. van Rosmalen, P. J. Rozemeyer, P. Schaap, P. Schellevis, R. M. Spierings, P. A. Uiterwijk Winkel, W. Uytendaal, Aalt van der Veen, H. van Veen, J. J. van de Veldt, A. Verduin. C. Visser, M. Vogel, F. Walda en C. Wortman. is er weer een leuke nieuwe kollektie ln Tinneroy en Poplin Ziet onze etalages en U zult verrast zijn over de vlotte modelletjes men de man aan zijn kleren kent. kent men de zaak aan het blad. waarin zij adverteert. PLANETEN WEG 28 GALERIJ DITINWIJK P.S. Zojuist ontvingen wij weer wat GEVRAAGD IN KANTOORBOEKHANDEL Sollicitaties tot 6 uur J. MITIJS, Ged. Oude Gracht 193, 5-daagse werkweek. telef. 22175 STATIONSWEG 95 - VELSEN ZONDAGMORGEN 5 MAART - 10.30 uur: ZATERDAGAVOND A S. 8 UUR wordt in WILHELMINAKADE geheel gratis voor personen boven 16 jaar een aantal vertoond. Aangeboden door de Ned. Herv. Jongens- en Meisjesver. „EUREKA". De prijzen zijn sterk verlaagd en de modellen geheel aangepast aan de behoeften. Laat u eens Inlichten door Driehuizerkerkweg 87 - Telefoon 5736 f Gevraagd voor RUTECK'S CAFETARIA, Kruisweg"^ 22-24. Haarlem Sollicitanten kunnen bovenstaand adres zich dagelijks melden op

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7