Vakbonden eisen korter werken voor personeel N.S. Onaangename verrassing voor Amsterdam Ir. Perdijk blijft zijn brug over het IJ verdedigen D DASTEN AGENDA 3 Kort en bondig Zonnige weer houdt aan Credietbank HET SPAARNE Paas- en Pinksterverlof voor de landmacht Rijkswaterstaat acht boogkanaal om de noord niet nodig Bezwaren van Ben W. van Amsterdam acht hij ongemotiveerd Verschillende huren voor gelijke woningen Wapens gevonden bij afbraak van huis in Beemster I ZATERDAG 4 MAART 1961 J. KIEBOOOM: „GEEN STAP TERUG" De „Evertsen" op Curasao VAN Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Schilder 't fleurig Schilder 't vlak Met veel gemak en Uiï* CETALAC Kamerlid vraagt minister maatregelen te nemen Borstbeeld van prof. jhr. mr. W. van Eysinga Huurk@epfinand@rlng op elk gebied Twente De vakbonden blijven op hun stand- Eunt staan, dat de arbeidstijdverkorting ij de Spoorwegen met ingang van de zomerdienstregeling moet worden inge voerd en niet zoals de directie van de Nederlandse Spoorwegen wil, met in gang van de winterdienstregeling. Dit hebben vertegenwoordigers van deze vakbonden gisteren in Den Haag mede gedeeld, tijdens een bespreking die op bet departement van Verkeer en Water staat is gehouden en waaraan onder meer werd deelgenomen door de staats secretaris van Verkeer en Waterstaat en de president van de Nederlandse Spoor wegen. De directie van de Spoorwegen en de vakbonden waren het er al geruime tijd met elkaar over eens, dat arbeidstijdver korting kon worden ingevoerd zonder con sequenties voor het personeelbestand of de dienstverlening en zonder dat de tarieven behoefden te worden verhoogd. De vak bonden hebben zich van meet af aan op het standpunt gesteld, dat deze arbeids tijdverkorting moest worden doorgevoerd met ingang van 28 mei 1961, dit, zoals wij verklaren, in verband met de noodsituatie die in het spoorwegbedrijf is ontstaan. De secretaris van de bedrijfsgroep Spoorwegen van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel, de heer J. Kieboom, zei op een gistermiddag in Utrecht gehou den vergadering van deze bedrijfsgroep, dat er momenteel 1.600 vacatures bij de Spoorwegen zijn, dat vroege treinen te laat vertrekken of wegens gebrek aan per soneel in het geheel niet rijden en dat men zelfs bezig is, Belgisch personeel aan te trekken. Hij noemde het redelijk en rechtvaardig, dat de arbeidstijdverkorting zo spoedig mogelijk wordt gerealiseerd. De spoorweg directie, zo zei hij, stelde zich op het for mele standpunt, dat deze arbeidstijdver korting eerst per 1 april 1962 kon wor den doorgevoerd. Zonder overleg met de vakbonden heeft de direcite van de Ne derlandse Spoorwegen zich bij de autori teiten in Den Haag georiënteerd en zonder dat zij ook in de personeelraad overleg hierover gepleegd heeft, legde de directie zich later vast op het tijdstip van 4 okto ber 1961. De heer Kieboom verklaarde, dat deze gang van zaken gisterochtend tijdens de bespreking in Den Haag de vakbonden eerst duidelijk is geworden. Hij zei voorts, dat van de zijde van de regering aan de vakbonden is gevraagd, verantwoordelijk heid te tonen. Deze verantwoordelijkheid, aldus de heer Kieboom, hebben wij steeds getoond en wij hebben er zelfs inhoud aan gegeven, maar wij zijn niet bereid, ook maar een stap terug te gaan. Wij wensen de invoering van de arbeidstijdverkorting met ingang van 28 mei aanstaande en be houden ons alle rechten voor, wanneer men hieraan niet wenst te voldoen. Op grond van het Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen en de gedragslijn voor de arbeidstijdverkorting, zullen de bonden zich nu wenden tot het College van Rijksbemiddelaars om daarvan een uitspraak te verkrijgen. Ook zal men no ta's zenden naar de minister van Verkeer en Waterstaat en naar de leden van de Eerste en Tweede Kamer. De werkne mers van de n.v. Nederlandse Spoorwe gen wensen precies zo bekeken te worden als de werknemers bij het normale be drijfsleven, zo zei de heer Kieboom ten slotte. Op de vergadering in Utrecht werd met algemene stemmen een resolutie aangeno men, waarin dit standpunt nog eens wordt vastgesteld. Zij zal ter kennis worden ge bracht van de Spoorwegdirectie en alle betreffende verantwoordelijke overheidsin stanties. Bij ministeriële beschikking zijn de land- machtverloven voor Goede Vrijdag, Pasen en Pinksteren vastgesteld. De helft van de militairen, ingedeeld bij parate onderdelen, gaat met verlof van donderdag 30 maart na 13 uur tot donderdag 6 april vóór 12 uur. De andere helft van deze onderdelen vertrekt op donderdag 18 mei na 12 uur met verlof en moet terugkeren op donderdag 25 mei vóór 12 uur. De militairen van de vredes-opleidings- eenheden krijgen tweemaal verlof, zij het korter. Zij vertrekken met Paasverlof op donderdag 30 maart na 13 uur en keren terug op dinsdag 4 april vóór 12 uur. Hun Pinksterverlof duurt van zaterdag 20 mei na 5 uur 's morgens tot dinsdag 23 mei vóór 12 uur. Het fregat „Evertsen", dat op 15 febru ari uit Nederland naar Nederlands Nieuw- Guinea vertrok, is vrijdag op Curacao aan gekomen. Het schip zal daar drie dagen blijven. Bij het binnenvaren van de haven van Willemstad werd de „Evertsen" door vliegtuigen begroet. Verder was er een erewacht van mariniers en een muziekka pel. De bemanning gaat op Curacao passa gieren en aan enige festiviteiten deelne men. In de derde week van april wordt het fregat op Biak verwacht. Van onze Amsterdamse redacteur Opnieuw is een ernstige controverse aan de dag getreden tussen Rijkswaterstaat en het gemeentebestuur van Amsterdam. Naar pas thans bekend Is geworden, heeft de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris, op 9 januari een brief gericht aan de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, waarin hij zegt geen noodzaak te zien in de aanleg van een boogkanaal rond Amsterdam-Noord. Daarmee is het uitbreidingsplan voor noordelijk Amsterdam, dat dit 55.000 inwoners tellende stadsdeel in de komende tien jaren tot een woon- en werkstad van ruim 100.000 mensen zou maken, op losse schroeven komen te staan. Het bestaan van de brief werd onthuld tijdens de zitting van de afdeling Geschillen van de Raad van State, waar de gemeente Landsmeer in beroep was gekomen tegen een beslissing van Gedeputeerde Staten van Noordholland tot gedeeltelijke goedkeuring van het Amsterdamse uitbreidingsplan. „Dit komt als een donderslag bij heldere waren naar Den Haag gekomen om het hemel", riep de hoofdstedelijke raadsman, mr. W. H. Vliegen, uit. Sprakeloos van verbazing waren ook mr. G. van 't Huil, de wethouder van Publieke Werken, ir. A. van Walraven, directeur van Publieke Werken en ir. N. Snijders, directeur van de dienst Havens- en Handelsinrichtingen. Zij Advertentie Binnenhuis-architectuur Woning-inrichting GR HOUTSTRAAT 155 HAARLEM TELEFOON 11159 c Stadsschouwburg: Vandaag 20 u.: Haag se Comedie met „Familiegenoegens". Zon dag 20 u.: Haagse Comedie met „Een mal meisje". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „De kinderlok ker", 18 j. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u„ zondag tevens 16.15 u., echter dins dag 14 en 20 u.: „My man Godfrey", a.l. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u„ zondag tevens 16.15 u.: „Heerseres van de onderwereld", 18 jaar. Zondag 11 u.: „Hoffmann's Vertellingen", 14 j. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Vijf poorten naar de hel". Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Katja, de ongekroonde keizer in", 14 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „John en Julie", a.l. Maandag en dinsdag 20.15 u.: „The captain's paradise", 14 j. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u„ zondag tevens 16.15 u.: „Het mes", 18 j. Zondag 11 u.: „Bij de Papoea's op Nieuw-Guinea", a.l. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 u„ zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Op hoop van zegen", a.l. Maandag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ontvoerd ach ter het bamboegordijn", 18 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u„ zondag echter 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De maagdenbron", 18 j. Zondag 11 u.: „Cavalleria Rusticana", 18 j. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 u.: „Lokvogels der nacht", 18 j. Zóndag 14.30 u.: „Mijn vriend Kazan", a.l. Maandag en dinsdag 20 u.: „Het batal jon der gedoemdën", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april expositie van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Julia Giesberts. Dagelijks 10 tot 22 u. Bloemcnheuvei (Overveen): tot 27 maart expositie van werken van Wim Hofkes. Dagelijks 1017 u„ zondags 14—17 u. Museum Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 27 maart expositie „Interscholaire"'. Dagelijks 9—13 u. en 14—17 u„ zondag 14— 17 u„ tevens maandag tot en met vrijdag 2022 u. R.-k. leeszaal (Nieuwe Gracht 70): Tot 13 maart bijbelexpositie. Dagelijks 1017 u„ echter zondag en maandag 13—17 u„ tevens maandag, woensdag en vrijdag 19—21 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 3 maart). ZATERDAG 4 MAART City Theater, 19 en 21.15 u.: „Freddy, die Gitarre und das Meer". Rex Theater, 20 u.: „De mummie". ZONDAG 5 MAART City Theater, 15 u.: „Kop op, borst voor uit"; 19 en 21.15 u.: „Freddy, die Gitarre und das Meer". Rex Theater, 15 u.: „Het zwarte schild"; 20 u.: „De mummie". Tentoonstellingszaal Heidestraat 45, 14 17 u.: Schilderijententoonstelling. MAANDAG 6 MAART City Theater, 20 u.: „Op hoop van zegen". Rex Theater, 20 u.: „De mummie". Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 u. en 14—16.30 u. ZATERDAG 4 MAART Kennemer Theater, 19 en 2115 u.: „De grote bedrieger". Luxor Theater, 19 en 2145 u.: „Lok vogels der nacht". W.B. Theater, 20 u.: „De dood rijdt mee". ZONDAG 5 MAART Kennemer Theater, 14.30 u.: „Taza, de zoon van Coehise'" 16.30, 19 en 21.15 u.: „De grote bedrieger". Luxor Theater, 14.30 u.: „Barak 1-113'" 16.30, 19 en 21.15 u.: „Lokvogels der nacht". W.B. Theater, 14.30 u.: „Opstand in Mexico"; 16.30 en 20 u.: „Gevaarlijke pu- MAANDAG 6 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De grote bedrieger". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Lok vogels der nacht". W.B. Theater, 20 u.: „Gevaarlijke puber teit". Marquette Theater, zaterdag ?0 u„ zon dag 14.30 en 20 u.: „Du bist wunderbar". Advertentie Amsterdams standpunt te verdedigen. Zij herinnerden zich slechts één brief: die van de Directeur-hoofdingenieur van de Rijks waterstaat in Noordholland uit 1958, waar in Amsterdam werd meegedeeld, dat er geen enkel bezwaar tegen het boogkanaal bestond, doch dat het rijk in financieel op zicht niet zou bijdragen. Het boogkanaal wordt door Amsterdam noodzakelijk geacht om het IJ te ontlasten van het doorgaande binnenscheepvaart- verkeer. Het kanaal zou aan de westelijke zijde moeten uitmonden in het Noordzee kanaal en aan de oostelijke kant tegenover de ingang van het AmsterdamRijnkanaal. De gemeente Landsmeer heeft zich van het begin af tegen het kanaal verzet. Het tracé zou namelijk dit dorp in tweeën snijden, met aan de noordzijde 4000 en aan de zuidzijde 3000 inwoners. De burgemees ter van Landsmeer, de heer G. G. Post, meent, dat dit de ondergang van zijn ge meente zou betekenen. Tegenover de vijf Amsterdamse deskundigen, die uit de hoofdstad waren gekomen, stond hij hele maal alleen. Maar hij stond sterk, want hij beschikte over een afschrift van de brief van ir. Maris. Ir. Maris ontkent de noodzaak van het boogkanaal, omdat, het IJ zeker niet smal ler is dan de veel drukker bevaren Nieuwe Waterweg. Hij meent dat het IJ ter hoogte van het Centraal Station belangrijk kan worden verbreed en dat een verplaatsing van het Prins Hendrikdok van de Amster damse Droogdok Maatschappij naar het westelijk havengebied ter plaatse een be langrijke verbreding zal geven. Ir. Snijders heeft de wijze, waarop rijks waterstaat de scheepvaarttellingen op het Op 22 oktober 1960 heeft ir. Perdijk de gemeenteraad van Amsterdam in een adres een herzien plan aangeboden voor een hoge hangbrug als verbinding tussen de IJ-oevers in de plaats van een tunnel. Deze brug zou 69 miljoen kosten, dat is 76 miljoen minder dan de IJtunnel zal ver gen. Bovendien zal de brug zoals ir. Per dijk zich deze denkt in vijf jaar gebouwd kunnen zijn. De tunnelbouw zal zes jaar vergen. In een brief die ir. Perdijk van B. en W. heeft ontvangen zeggen dezen dat vóór het tunnelbesluit viel de mogelijkheid van een brugverbinding reeds onder het oog is gezien, maar dat deze wegens de daar aan verbonden bezwaren is verworpen Onder andere is toen overwogen dat op het internationaal scheepvaartcongres in 1949 te Lissabon een vrije doorvaarthoog- te van 70 meter werd aanbevolen. De daarbij behorende lange opritten of schroeftorens zouden, afgezien van ande re bezwaren, een zeer bedenkelijke wij ziging van het stadsbeeld geven. Een ho ge brug heeft bovendien het nadeel dat de ten laste van het verkeer komende trac tiekosten bij een brug aanmerkelijk hoger zijn, omdat het te overwinnen hoogtever schil zeker drie maal zo groot zou zijn als bij een tunnel, hetgeen, de rentabiliteit van het object zeer nadelig zou beïnvloeden. Een nadeel van een hoge brug vormt bo vendien de grote hinder welke van de wind zou worden ondervonden door het verkeer. Voorts zijn er mogelijke bezwaren voor het luchtvaartverkeer op Schiphol. B. en W. vinden dan ook geen aanleiding tot wij ziging van hun inzichten over een vaste IJ-oeververbinding. Ir. Perdijk heeft nu B. en W. geant woord dat het „gekheid is voor de IJbrug over een doorvaarthoogte van 70 meter te spreken. Tegenwoordig varen er reeds 100.000 tons schepen met lage masten, die niet over de geprojecteerde IJtunnel kun nen omdat daarboven met veel moeite 12 meter waterhoogte kan komen, terwijl het Noordzeekanaal op 15 meter diepte wordt gebracht." De voorgestelde IJbrug is, al dus ir. Perdijk, in dit opzicht te prefere ren boven de tunnel en niet omgekeerd. Zijn IJhangbrug laat een vrije doorvaart hoogte van 55 meter. De midden-over spanning zou 350 meter beslaan. Het is onverschillig, zegt ir. Perdijk, of men met een auto met een snelheid van 50 km. per uur door een 25 m. diepe tün nel dan wel over een 70 m. hoge brug rijdt: de tractiekosten zullen bij eenzelfde helling der opritten van 3,5 percent in bei de gevallen per kg. evenveel bedragen als bij het rijden over een horizontale weg Overigens: bij een helling van 3,5 per cent rijdt men veiliger over een hoge brug dan door een tunnel, meent hij. Ir. Perdijk merkt met betrekking tot de hinder van de wind op, dat de last die men op hoge bruggen ondervindt niet merk baar groter zal zijn dan die op de brug gen over de grote rivieren en overal el ders in ons platte land. Omtrent de be- IJ heeft verricht, gelaakt door op te mer ken. dat uitsluitend rekening is gehouden met de doorgaande vaart en niet met het locale verkeer en 't zeer frequente cfwars- verkeer (ponten en overzetbootjes). Ver plaatsing van het dok is onmogelijk zon der de bedrijfsvoering van de A.D.M. te schaden. Voorts worden zeeschenen in het oostelijk havengebied herhaaldelijk bij het afmeren belemmerd door de overige scheepvaart. Hij achtte het boogkanaal een levensnoodzaak voor de Amsterdamse haven. Het afwijzende standpunt, van de rijks waterstaat is een grote verrassing voor Amsterdam, dat zijn noordeliike uitbrei dingsplan gpheel oo het boogkanaal heeft afgestemd. Het onthouden van de rijks goedkeuring om het kanaal te graven zal een ernstige vertraging in de woningbouw veroorzaken en on langere termijn de ont wikkeling van de haven remmen. Am sterdam, dat optimistisch werkt aan de slotacte van het tunneldrama, ziet zich nu geplaatst voor een kanaaltragedie.... Prof. mr. C. P. M. Romme, de afgetre den voorzitter van de K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer, is door de Koningin benoemd tot groot-officier in de orde van Oranje Nassau. De bij deze onder scheiding behorende versierselen wer- zij het werk van de premier verbeterde. den prof. Romme vrijdagmiddag in het kabinet van de minister-president in Den Haag door prof. De Quay omge hangen. Hij deed dat volgens de minis ter van Maatschappelijk Werk, mej. dr. Klompé, niet helemaal goed, zodat zwaren voor het luchtvaartverkeer zegt hij tenslotte, dat de pylonen van de brug gen niet hoger zullen reiken dan de 100 meter hoge fabrieksschoorsteen in Am sterdam-Noord. Evenmin zullen zij hoger zijn dan de acht schoorstenen van de cen trale Hemweg, die evenals de Westertoren 85 meter hoog zijn. Het Eerste Kamerlid mr. J. H. J. Mae- nen (K.V.P.), heeft aan de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid vra gen gesteld over het feit dat bij huurders met name die van woningwetwoningen in diverse gemeenten ernstige ontevreden heid bestaat over de toepassing van de richtlijnen inzake de toepassing van de huurverhoging, welke aanleiding geeft tot verschillen, die niet gemotiveerd worden geacht. Deze verschillen betreffen speci aal woningen in woninggroepen van een zelfde woningtype, welke worden geëxploi teerd door eenzelfde woningbouwcorpora tie. Aangenomen mag worden, dat zowel het woongerief als de onderhoudstoestand, voor zover deze van de verhuurder afhan kelijk zijn, geen verschillen vertonen. Het komt zelfs veel voor, dat bewoners, die met zorg de woning bewonen en voor eigen rekening bijzondere onderhoudswer ken hebben verricht, als gevolg van de ver schillen bij de toepassing der richtlijnen een hogere huur moeten betalen dan me debewoners van gelijke woningen die min der worden bewoond. Als gevolg hiervan worden woningbouw verenigingen hoewel zij voor de han delingen van de huuradviescommissies ge nerlei verantwoording dragen niette min ten opzichte van de huurders in een moeilijke positie geplaatst. De heer Maenen vraagt de minister de richtlijnen zodanig te herzien of aan te vul len dan wel andere maatregelen te nemen, waardoor de verschillen in beoordeling, welke met het rechtsgevoel van de betrok ken bewoners in strijd zijn, ongedaan wor den gemaakt. Bij het slopen van een oude woning aan de Zuiderweg in Beemster is een opslag plaats van wapens ontdekt. Toen slopers een afgesloten kamertje wilden afbreken, viel een handgranaat naar beneden, welke gelukkig niet ontplofte. De mannen waar schuwden de politie, die op haar beurt de Mijnopruimingsdienst inschakelde. Bij on derzoek bleken in het kamertje drie sten- guns, veertien handgranaten en meer dan honderd patronen te liggen. Bovendien stond er een doos met ontplofbare stoffen, voldoende om een grote explosie te ver oorzaken. De wapens en de munitie waren van Duitse en Engelse makelij. Het huis is vele jaren bewoond geweest door een bejaarde man, die vorig jaar is overge bracht naar een bejaardentehuis. Hij heeft aan de politie verklaard, dat het kamertje altijd afgesloten is geweest en dat, zolang hij in het huis woonde, nooit iemand het heeft betreden. De herinnering aan de onlangs overle den gecommitteerde van de Leidse Uni versiteitsraad. prof. jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, zal binnenkort, behalve door zijn werk en voor zijn leeftijdgenoten door hun persoonlijke herinnering, ook levend ge houden worden door een borstbeeld, dat een plaats zal krijgen in het juridisch stu diecentrum Gravensteen te Leiden. Het beeld is tijdens het leven van prof. Van Eysinga vervaardigd door de Haagse beeldhouwster Gra Rueb, die het na zijn overlijden in ongegoten vorm heeft afge staan aan de Leidse universiteit. Het zal nu gegoten worden en van een sokkel wor den voorzien. Dodelijk ongeluk. In de centrale van de Provinciale Gelderse Elektriciteits maatschappij te Nijmegen is de 58-jarige hoofdmonteur J. Spijkerman om het leven gekomen. Hij was bezig met laswerk aan een sleepketting. Deze ketting kwam op een gegeven moment in beweging met het gevolg, dat de monteur werd meegesleept. Hij raakte bekneld en was vrijwel op slag dood. Vrijgesproken. De Haagse rechtbank heeft een 52-jarige kelner van de voorma lige „Dutch Inn", aan de Katwijkseweg te Wassenaar vrijgesproken. Hem was ten- lastegelegd dat door zijn roekeloosheid dit hotel-restaurant in de nacht van 5 op 6 maart 1960 tot de grond toe is afgebrand. De kelner had toegegeven dat hij had gerookt in bed en dat hij met de brandende sigaret in slaap was gevallen, maar er tevens op gewezen dat de brand zeer wel kan zijn ontstaan door kortslui ting. Een aantal omstandigheden zou hier op namelijk hebben gewezen. Burgemeester Westzaan. Tot burge meester van de gemeente Westzaan is be noemd mr. P. B. J. Reeling Brouwer te Oosterbeek, hoofdcommies ter gemeente secretarie te Renkum. Hij is 40 jaar en lid van de Partij van de Arbeid. Hulde aan de politie. In de gemeen teraad van Rotterdam heeft de heer R. Laan jr. (P.v.d.A.) de Rotterdamse politie hulde gebracht voor de grote activiteit, die zij aan de dag heeft gelegd om de moord op Marcel Nivard tot opheldering te bren gen. Het deed burgemeester Van Walsum, naar hij zei, bijzonder goed dat dit woord door de raad werd gesproken. Mr. Van Walsum sprak voorts woorden van bijzon dere deelneming aan het adres van de familie en pleitte ervoor, dat aan zaken als deze geen ongezonde publiciteit wordt gewijd. Troelstra-oord herbouwd. Het her bouwde Troelstra-oord in Beekbergen, één van de vakantiehuizen van het N.V.V., zal op 1 mei worden heropend. Het hoofdge bouw brandde op 26 februari 1955 geheel uit. Alleen de beide vleugels bleven ge spaard. Ze vormen nu met het nieuwe hoofdgebouw één geheel. Het vakantie oord kan thans 240 gasten herbergen. Meisje dronken gevoerd. De politie rechter te Utrecht heeft een 18-jarige jon gen veroordeeld tot f 100 boete, waarvan 50 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, omdat hij een 15-jarig meisje in een patates-winkeltje met cognac dronken had gevoerd. S.E.R. Ter vervulling van de vacature ontstaan door het ontslag van de heer A. J. J. Wamsteeker is door het Nederlands Verbond van Vakverenigingen tot lid van de sociaal-economische Raad benoemd de heer L. P. G. Nelemans. Brand in Helmond. De fineerafdeling van de houthandel J. Raijmakers n.v. te Helmond is door brand verwoest. Ruim vier uren is de Helmondse brandweer met al haar materiaal in actie geweest om het vuur te blussen. Terug naar Washington. Na twee we ken overleg met de Nederlandse regering is de Nederlandse ambassadeur in de Ver enigde Staten, dr. J. H. van Roijen, van Schiphol naar Washington teruggekeerd. Hij heeft zich laten voorlichten over de laatste ontwikkelingen ten aanzien van de eventuele samenwerking tussen de zes E.E.G.-landen en de zeven landen der vrij handelszone. Van zijn kant heeft hij de regering ingelicht over de nieuwe Ameri kaanse regering. Burgemeester Luyksgestel. Tot bur gemeester der gemeente Luyksgestel is be noemd de heer H. A. J. Roels, corpmies ter gemeentesecretarie van Warmond. De heer Roels is 35 jaar en lid van de K.V.P. Advertentie KRUISWEG 70 HAARLEM TEL. 15239 Persoonlijke en discrete behandeling Het KNMI deelt mede: Het hogedruk- gebied, dat met een luchtdruk van bijna 1040 millibar van de Golf van Biscaye naar onze omgeving is getrokken, verplaatst zich naar Duitsland. Ons land komt daar door aan de westflank van het hogedruk- gebied, waar een zwakke stroming droge lucht aanvoert uit Frankrijk. Het droge en overwegend zonnige weer zal gedurende het weekeinde aanhouden met voor de tijd van het jaar hoge middagtempera turen. De komende nacht is er opnieuw nacht vorst mogelijk. WEERRAPPORTEN Zondag 5 maart Zon op 7.18 uur, onder 18.26 uur. Maan op 21.45 uur, onder 8.36 uur. Maandag 6 maart Zon op 7.16 uur, onder 28.28 uur. Maan op 22.54 uur, onder 9.00 uur. Maanstanden 10 maart 3.58 uur laatste kwartier. 16 maart 19.51 uur nieuwe maan. 24 maart 3.49 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 4 maart Hoog water 5-03 en 1741 uur. Laag water 0.46 en 13.05 uur. Zondag 5 maart Hoog water 5.33 en 17.46 uur. Laag water 1.15 en 13.38 uur. Maandag 6 maart Hoog water 6.06 en 18.21 uur. Laag water 1.47 en 14.07 uur, Het hoog en laag water te Zandvoórt is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. 13?» d a Neerslag, laatste 34 uur. 2"3 i u u £j Den Helder onbewolkt zw 9 0 Ypenburg licht bew. zzw 11 0 Vlissingen onbewolkt z 11 0 Eelde zwaar bew. zzw U 0 De Bilt onbewolkt z 12 0 half bew. windst. 11 0 Eindhoven licht bew. z 12 0 Zd-Limburg half bew. z 10 0 Helsinki geheel bew. zzw 1 0,3 Stockholm zwaar bew. zw 7 0 Oslo zwaar bew. windst. 0 Kopenhagen zwaar bew. wzw 8 0 Aberdeen geheel bew. zw 10 0 Londen mist windst. 13 0 Amsterdam zwaar bew. z 11 0 Brussel licht bew. zzo 11 0 Luxemburg onbewolkt nno 9 0 Parijs onbewolkt no 12 0 Bordeaux onbewolkt ono 16 0 Grenoble licht bew. windst. 13 0 Nice onbewolkt nnw 15 0 Berlijn licht bew. wnw 9 0,1 Frankfort onbewolkt ono 10 0 München geheel bew. zw 5 1 Zürich mist windst. 8 0 Genève geheel bew. o 9 0 Loearno onbewolkt windst. 16 0 Wenen geheel bew. nw 7 1 Innsbruck geheel bew. windst. 5 2 Athene geheel bew. nw 17 Rome onbewolkt no 15 0 Ajaccio onbewolkt ono 16 0 Madrid onbewolkt windst. 21 0 Mallorca onbewolkt windst. 17 0 Lissabon onbewolkt nno 23 0 Belgrado zwaar bew windst 11 0

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2