lvm) w Duitse grens definitief, zegt Moskou tot Bonn Kongo hoofdschotel komend debat in UNO-Assemblee Wereldnieuws r Van dag tot dag lj Protest tegen de Proteus viel in het water Venusraket laat niets meer van zich horen Castro's populariteit in Latijns-Amerika taant Verwoerd wel naar Parijs en ook naar Bonn ^PraatótoeL Westduitse politiek houdt geweld in Minister Luns en Menzies spraken weer over Nieuw-Guinea Selwyn IJoyd gaat later deze maand naar Bonn 0p de ZATERDAG 4 MAART 1961 3 P. LORILLARD - NEW YORK KENT FILTERS BEST j/1 a Raadgevende Vergadering dringt aan op snelle oprichting OESO Boudewijn en Fabiola weer op hun huwelijksreis Invitaties van De Gaulle en Adenauer aangenomen Belcampo Brosio's kandidatuur voor NAVO-post nu officieus Advertentie Ook in de foyer van het Lunt-Fontanne Theater in New York, rookt men KENT. S(°SIV[ MlCRONirtpï Internationaal meest gevraagde filtersigaret met de beroemde lichtblauwe micronite filter. In Nederland fit- per 20 a« - - fc.1 i "K •- De kinderbijslag is in de branding ge komen. Voor het eerst is in het parle ment duidelijk de gespannen politieke si tuatie rondom dit belangrijke onderwerp gebleken. Tijdens deze voorpostengevech ten hebben de liberalen, de christelijk-his- torischen en de pacifistisch-socialisten zich al tegen een algemene kinderbijslagver zekering uitgesproken. Daarentegen heb ben de rooms-katholieken nog eens duide lijk gemaakt dat de kinderbijslag bij hen zeer hoog genoteerd staat. De socialisten hebben zich op de vlakte gehouden en de anti-revolutionairen wikken en wegen nog. Minister Van Rooy heeft de gedachte aan een verbetering van de noodwet Kinder bijslag naar het rijk der fabelen verwe zen. De regering houdt vast aan het om streden wetsontwerp en alleen over dit ontwerp wil zij, en zo mogelijk nog deze maand, overleg plegen met de Tweede Ka mercommissie. Het wetsor^werp ligt klaar voor openbare behandeling het wacht nog slechts op het zogenoemde eindver slag en er zijn in de Kamer stemmen opgegaan om de kinderbijslagwet nog vóór september te bespreken. Zo liggen de zaken thans en het is niet overdreven te zeggen dat het er somber uitziet. Moet het weer uitdraaien op een kabinetscrisis? Dit woord is de laatste da gen al vele malen gevallen. Het denkbeeld van prof. Oud om van de kinderbijslag een „vrije kwestie" te maken en ook de C.H.U.-voorzitter mr. Beernink heeft met deze gedachte gespeeld wordt door velen beschouwd als een poging om voor al maar niet de verantwoordelijkheid te behoeven te dragen voor een eventuele ka binetscrisis. Het is geen geheim dat de V.V.D. niets voor de algemene kinderbijslagverzeke ring voelt. De liberale fractieleider in de Eerste Kamer, mr. Van Riel, heeft het onlangs nog duidelijk laten merken toen hij sprak over de „wet die aan grote ge zinnen het stempel van meerderwaardig heid geeft en ook bankdirecteuren en fa brikanten laat meeprofiteren." De andere met de regering beyriende partij, de C.H.U., voelt niet voor de ver zekeringsgedachte die het uitgangspunt is van de Kinderbijslagwet, welke gedachte Zij wel aanvaardbaar vindt ten aanzien van de A.O.W. en de A.W.W., omdat daar van in beginsel de hele bevolking kan pro fiteren. De C.H.U. wil de kinderbijslag fi nancieren uit de rijksmiddelen. De Partij van de Arbeid heeft ook bezwaar tegen de premieheffing voor de kinderbijslag en acht het nodig tenminste een deel uit de algemene middelen (dat is de belasting) te putten. Van wie zullen de rooms-katholieken dan (Van onze correspondent) LONDEN De bemanning van het Amerikaanse moederschip voor Polarison- derzeeboten „Proteus", (9700 ton), dat vrijdag te Holy Loch in Schotland is aan gekomen, is verheugd over de ontvangst door de plaatselijke bevolking. De protest demonstratie van een aantal jongelui van de anti-kern-bombeweging in kleine boot jes, die het voor anker gaan van de „Pro teus" trachtten te vertragen, had weinig te betekenen. Er waren spannende mo menten toen sommige kano's de politiebo- ten te snel af waren, maar een voor een werden ze tot kapseizen of overgave ge dwongen. Ook kikvorsmannen van de Brit se marine kwamen hierbij in actie. De in zittenden, allen van zwemvesten voorzien, werden door de politie uit het water ge vist. Zes hunner werden wegens ordever storing gearresteerd, maar spoedig daar op vrijgelaten. Gedurende het weekeinde worden rond om Holy Loch protestmarsen en demon straties tegen de aanwezigheid van de Po- laris-schepen verwacht. Vrijdagavond was er een officiële ont vangst voor de bemanning door de vrou welijke Provost (Schotse naam voor bur gemeester) van het plaatsje Dunoon, in welks nabijheid de „Proteus" gemeerd ligt. Het schip zal waarschijnlijk vier of vijf jaar in Holy Loch blijven. De kapi tein verklaarde tegenover journalisten dat er voor de bevolking nagenoeg geen ge vaar voor radioactiviteit bestaat indien er een ongeval of brand aan boord mocht ont staan. De demonstranten, merendeels „Beat niks", hebben het niet gemakkelijk gehad. Zij hadden tenten opgeslagen bij de oever van Holy Loch, maar hadden er een inva sie moeten doorstaan van jongelui uit na burige dorpen. Deze hadden de baard van de achtergebleven kampbewaker afgesne den. Gedurende dit weekeinde kunnen nieuwe demonstraties worden verwacht, wanneer de kernonderzeeboot Patrick Henry met een lading Polaris raketten aan boord in Holy Loch zal binnenlopen na een onder waterpatrouille over de oceaan van twee maanden. De bemanning zal aan boord van de Proteus worden genomen en door een nieuwe worden vervangen. De Polaris basis betekent in zekere zin nieuwe kwetsbaarheid voor de Britse eilanden, met name voor Schotland. Holy Loch is echter een verzorgingsbasis, geen lanceerbasis. De Britse regering heeft zich het recht voorbehouden om in tijden van internationale spanning de basis op te heffen. De Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa heeft gisteren haar maartzitting in Straatsburg afgesloten met een aanbeveling aan de vijftien lidstaten om de conventie voor oprichting OESO spoedig te bekrachtigen. De OESO (Or ganisatie voor Economische Samenwer king en Ontwikkeling) gaat dit jaar de OEES (Organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking) opvolgen. Zij zal behalve de achttien landen van de OEES (waarvan er vijftien lid zijn van de Raad van Europa) ook de Verenigde Staten en Canada omvatten. ken. Daartoe worden uitgebreide militaire voorbereidingen getroffen in West-Duits- land en doet de regering daar haar best kernwapens te verwerven. „Het is wel duidelijk, dat thans de ge stelde limiet om een vredesverdrag te sluiten, is overschreden," zo valt voorts in het memorandum te lezen. Voorts wordt gezegd dat de Sovjet-Unie bereid is alle opbouwende voorstellen van de Westduitse regering te bezien en even tueel met haar onderhandelingen te be ginnen. WASHINGTON (UPI Aanstaande dinsdag wordt in New York de geschorste vijftiende zitting van de UNO-Assemblee hervat met in het vooruitzicht niets anders dan twee maanden van disputen tussen de vrije wereld en het westelijke blok. De hoofdschotel daarvan zal de crisis in Kon go zijn. De ontwapening en de positie van secretaris-generaal Dag Hammarskjoeld zullen ook weer aanleidingen vormen tot felle woordenstrijd. Rusland zal waar schijnlijk voor de derde keer trachten Hammarskjoeld te doen vervangen door een commissie van drie man: een com munist, een westelijke vertegenwoordiger en een neutralist. De Russische delegatie zal onder leiding staan van Andrei Gromyko, de Sovjet-mi nister van Buitenlandse Zaken. Valerian Zorin staat op de tweede plaats. De duur van de hervatte zitting zou tot drie weken beperkt kunnen blijven, als de delegaties onderling tot overeenstemming kunnen komen over wat men wel en niet zal bespreken. Bereikt men echter geen akkoord, dan kan de zitting maanden du ren. BRUSSEL (Reuter/Belga) Koning Boudewijn van België en koningin Fabiola zullen vandaag naar Spanje vertrekken. Men neemt aan dat het vorstelijke paar zal terugkeren naar San Calixto, waar het in december 1960 zijn wittebroodsweken heeft doorgebracht. De koning en konin gin zullen hier waarschijnlijk enkele dagen rust nemen. De huwelijksreis van koning Boudewijn en koningin Fabiola werd in december onderbroken doordat de aanwezigheid van de vorst in België vreeist was in verband met de stakingen. MANCHESTER (UPI) Professor Sir Bernard Lovell, de directeur van de Britse sterrenwacht van Jodrell Bank, heeft twee mogelijkheden geopperd voor het feit dat de Russische raket, die op weg naar de planeet Venus is, plotseling niets meer van zich laat horen. Russische geleerden hadden gisteren in Moskou bekendgemaakt, dat zij het radio contact met het thans meer dan 6.683.000 kilometer van de aarde verwijderde ruim tevaartuig hebben verloren. Lovell zei dat het communicatie-sys teem mogelijk nog steeds functioneert, maar het ruimteschip zelf „aan het rollen en wentelen" is geslagen wegens een de fect aan zijn satbilisators. In dat geval zou Jodrell Bank meer kans hebben signalen te ontvangen dan de Rus sische luisterposten. Het debat over Kongo zal zoals gezegd, de gemoederen het meest bezighou den. NKroemah zal volgens de ver wachting zijn plan naar voren brengen voor een Afrikaans commando. Later zal de kwestie-lfongo opnieuw voor het voet licht komen, als de begrotingscommissie met de aanbevelingen komt voor de finan ciering van de UNO-acties in Kongo. In de Assemblee zullen voorts ter spra ke komen Tibet, Hongarije, de verkiezing van zes leden van de Economische en So ciale Raad, de voorstellen tot vergroting van het aantal leden van Ecosoc en de Veiligheidsraad, de economische ontwikke ling van achtergebleven gebieden en de toelating tot de UNO van Mauretanië, vo rig jaar geweigerd door een Russisch veto. WASHINGTON (Reuter) Professor Arthur Schlesinger, die door president Kennedy naar Latijns-Amerika was ge stuurd om uit te zoeken hoe de zaken daar staan, heeft na zijn terugkeer in Washing ton verklaard dat premier Fidel Castro van Cuba daar niet meer zo populair is als vroeger. Aan de andere kant koestert men in Latijns-Amerika grote verwachting van de regering-Kennedy. Schlesinger, die drie weken door La tijns-Amerika heeft gereisd, zei dat Castro een jaar geleden voor vele bewoners van de Latijns-Amerikaanse landen nog als een symbool voor een ingrijpende veran dering op sociaal gebied gold, maar dat men hem nu ziet als een symbool van een communistisch bruggehoofd op het Ame rikaanse vasteland. Castro zou nog steeds zeer populair zijn bij de studenten, maar de vakbondsleiders en socialisten zouden gedesillusioneerd in hem zijn. JOHANNESBURG (Reuter) Premier Verwoerd van Zuid-Afrika heeft een uit nodiging van president De Gaulle om hem na de Londense Gemenebestconferentie te ontmoeten, aanvaard, zo is officieel in Johannesburg meegedeeld. Dr. Verwoerd heeft ook een uitnodiging van bondskan selier Adenauer aangenomen, maar daar deze na de Gemenebestconferentie niet be schikbaar is, zal Verwoerd met vice-kan- selier en minister van Economische Za ken Ludwig Erhard spreken. Dr. Verwoerd is vandaag in Londen aan gekomen. Bij het vliegveld van Johannes burg wemelde het van politie in uniform en in burger. Het vliegtuig werd grondig onderzocht, alsook de bagage van de pas sagiers. (UPI) In een afscheidsverklaring zei Verwoerd onder meer, dat zijn land geen inmenging in de binnenlandse aangelegen heden zou dulden. Hij zei te hopen, dat de leden van het Gemenebest de in het verleden gevolgde politiek van non-inter ventie zouden voortzetten, „opdat Zuid- Afrika zijn lidmaatschap kan behouden." Hij gaf zijn landgenoten de verzekering dat hij zijn tot nu toe gevoerde politiek zou voortzetten, ondanks „de gebeurtenis sen in andere landen of gebiedsdelen." De premier sprak vol verachting over de aangekondigde demonstraties in Londen. Hij noemde de demonstranten „onweten de onnozele halzen en linkse werklozen." LONDEN (Reuter) De Londense Times heeft twee brieven gepubliceerd, onder meer getekend door Labourleider Hugh Gaitskell en de voormalige Angli caanse aartsbisschop van Johannesburg, Ambrose Reeves, waarin gevraagd wordt Zuid-Afrika niet toe te laten tot het Ge menebest, zolang het zijn apartheidspoli tiek niet opgeeft. Met een tik Onlangs kocht ik tweedehands een lang speelplaat voor de halve prijs. De ene kant was gaaf maar de andere had een paar krasjes. Nou, die heb ik er graag voor over, als ik ze hoor geven ze me zelfs een zekere vreugde in de gedach te: die paar tikjes hebben me een tien tje uitgespaard, wat een bof eigenlijk. Maar owee wanneer ik met een nieuwe plaat naar huis kom en daar ontdek dat er een tik in zit, al is 't ook nog zo'n kleintje. Over die tik kom je nooit heen, die zou je hele leven een ergernis blijven. En ook U zou, net als ik, op hoge benen naar de winkel terugsnellen en omruiling eisen en als men dat weigerde stampij maken. Deze tik is onaanvaardbaar, evengoed voor hen die er niet over peinzen tijdens 't spelen van een plaat hun voorouderlijke hangklok stil te zetten. Tik tak, tik tak! de hele tijd. En dat alles alleen maar omdat die plaat voor nieuw was gekocht. Welnu, Adam en Eva zijn de enigen ge weest die het leven kregen uit de eerste hand, voor Kain en Abel was het al twee- dehandsgoed en hoeveelstehands het voor ons is, dat steekt niet meer nauw. Het leven is een langspeelplaat die door alle voorafgaande geslachten al is opgezet.En we hebben er niet eens een halve prijs voor betaald maar niets, helemaal niets. Het is een gegeven paard ook nog. Er is geen enkele reden om op hoge poten naar de winkel te lopen, laat staan om stampij te maken. nu nog steun kunnen verwachten? De kin derbijslag is hun troetelkind „deze kwestie staat bij ons hoog genoteerd," verklaren de K.V.P.-woordvoerders zelf. Dat geldt ook voor een deel der gerefor meerden en zoals de situatie er thans uit ziet kan de K.V.P. nog de meeste steun verwachten van de Anti-Revolutionairen. Het voorstel voor de Algemene Kinder bijslagverzekeringswet wil de kinderbij slag een belangrijke uitbreiding geven, namelijk voor zelfstandigen. Dat betekent dat bij aanvaarding van het voorstel on geveer voor 50 percent méér kinderen kin derbijslag zal worden verstrekt. Nu is in 1958 al bij een enquête van de NIPO ge bleken dat 54 percent der ondervraagden tegen de algemene kinderbijslagverzeke ringswet waren. Ervóór verklaarden zich 36 percent en 10 percent onthielden zich van een oordeel. Verdeeld over de politie ke partijen bleek dat van de ondervraag de K.V.P.-stemmers 50 pet. vóór waren en 39 pet. tegen. Van de P.v.d.A. waren slechts 35 pet. voor en maar liefst 57 pet tegen. A.R.: 39 pet. vóór, 49 pet. tegen; C.H.U.; 36 pet. vóór, 50 pet. tegen; V.VD. 17 £ct. vóór, 70 pet tegen. Het bleek dus dat bij alle partijen de meerderheid van de ondervraagde kiezers tegen de AK.W. was, behalve bij de K.V.P. Opvallend was het ook dat van de katholieken toch nog 39 percent tegen wa ren en dat waren danook de gezinnen tot en met vier kinderen. Als nu deze cijfers de situatie in de po litieke partijen zouden weergeven, zouden alle Tweede-Kamerleden behalve die van de K.V.P. het merendeel van de kiezers achter zich hebben als zij tegen de A.K.W stemmen. En nu dan op het ogenblik de K.V.P nog slechts verzekerd lijkt van de steun der anti-revolutionairen, ziet het er voor het wetsontwerp van de regering inder daad somber uit. En daarmee ook voor het kabinet. Want zou de K.V.P. zich er bij kunnen neerleggen als een zo belang rijk programmapunt niet de vereiste meerderheid in de Kamer haalt? ROME (UPI) Volgens zegslieden op het Italiaanse ministerie van Buitenland se Zaken is de Italiaanse diplomaat, Man- lio Brosio, thans „officieus" kandidaat voor de functie van secretaris-generaal van de NAVO, die door het aftreden van de Belgische politicus, Paul-Henri Spaak vacant is geworden. „De geruchten als zou Brosio zijn kan didatuur hebben ingetrokken, zijn geheel ongegrond", verklaarde een zegsman. „Er is nog geen besluit genomen over een Ita liaanse kandidaat, maar de nominatie van Brosio wordt thans in overweging geno- Duitse grens definitief zegt Moskou LONDEN (UPI) Radio Moskou heeft een op 17 februari gedateerd Russisch me morandum aan West-Duitsland uitgezon den, waarin Bonn wordt verteld dat de als resultaat van de tweede wereldoorlog ge trokken grenzen definitief zijn. De vijandi ge houding van West-Duitsland jegens Oost-Duitsland heeft de enig mogelijke manier van herstel van de eenheid van Duitsland vernietigd. Rusland houdt nog steeds rekening met de mogelijkheid van een interim-regeling voor West-Berlijn. hangende de totstandkoming van een vre desverdrag. De Russische regering gelooft dat een vredesverdrag met Duitsland thans de be langrijkste kwestie is in de Russisch-West- duitse betrekkingen. Zij hecht primair be lang aan een snelle regeling van dit pro bleem, aldus het memorandum. Voorts wordt gezegd dat ieder weldenkend staats man begrijpt dat de grenzen die als resul taat van de tweede wereldoorlog werden getrokken, onveranderlijk zijn. Ook wordt gezegd dat het ontoelaatbaar is de sluiting van een vredesverdrag te laten afhangen van de hereniging van Duitsland en van een afspraak om te ontwapenen. De tegenwoordige politiek van Bonn laat alleen de conclusie toe dat Bonn hoopt haar doelstellingen met geweld te berei- Minister Luns heeft vrijdag in Genève opnieuw met de Australische premier, Menzies, over de kwestie-Nieuw Guinea gesproken. Volgens waarnemers werd gezegd, dat in Australië steeds meer vrees ontstaat, dat Indonesië een oorlog zal ontketenen door een inval te doen op Nederlands Nieuw-Guinea. Zowel minister Luns als de Australische premier weigerde iets te zeggen over de bespreking. „Ik heb werkelijk niets te zeg gen", aldus mr. Luns. „Ik heb alleen een gezellig praatje gemaakt met mijn oude vriend Menzies. Dat is alles wat ik kan zeggen". Menzies is in Genève in verband met een conferentie van Australische diplomaten in Europa. Op deze conferentie, een jaar lijks terugkerend evenement is onder meer de Europese integratie besproken. De Australische diplomaten hebben ook aan dacht gewijd aan de spanning rond Ne derlands Nieuw-Guinea en aan de emi gratie van Ned'erlanders naar Australië. (UPI). LONDEN (Reuter) De Britse minister van Financiën, Selwyn Lloyd, die in de eerste week van deze maand een bezoek aan Bonn zou brengen, heeft deze reis tot 2224 maart uitgesteld. De minister zal met leden van de Westduitse regering economische en financiële besprekingen voeren. (UPI) Dinsdag brengt de Britse minis ter van Defensie Harold Watkinson een bezoek aan Bonn, om besprekingen te voe ren met zijn Duitse ambtgenoot Franz Jo sef Strauss, „binnen het raam van de rou tine-bezoeken tussen ministers van Defen sie van de NAVO", aldus het Britse minis terie van Defensie. In ingelichte kringen meende men dat de kwestie van beschik baarstelling van oefenbases voor West duitse strijdkrachten in Groot-Brittannië voorrang zou krijgen. Cuba. Bij een bomontploffing in Alta Ha- bana, een voorstad van Havana, is vrij dagavond een arbeider om het leven gekomen. Enkele uren na de explosie demonstreerden honderden arbeiders en jongeren, die bestraffing van de schuldigen eisten. Linkse zege. George Price, de leider van de Verenigde Volkspartij van Brits Honduras, is door gouverneur Sir Colin Thornley tot premier benoemd. De linksgeoriënteerde volkspartij heeft bij de verkiezingen van woensdag alle achttien zetels gewonnen. Critiek van Ulbricht. De Oostduitse leider Walter Ulbricht heeft critiek uitgeoe fend op de „eenzijdige" ontwikkeling van de economie in de verschillende Oosteuropese communistische landen en aangedrongen op intensievere eco nomische samenwerking tussen deze landen, zo meldt het communisti sche blad Neues Deutschland. Ulbricht zei dat in de communistische landen nog steeds de praktijk bestaat zoveel mogelijk alles alleen te doen. Dit be tekent een verspilling van de geeste- Ujke en materiële middelen. Wie zijn kind liefheeft. De Britse minis ter van Binnenlandse Zaken R. A. Butler heeft ouders en opvoeders er vrijdag nog eens op gewezen dat wie zijn kind liefheeft de roede niet spaart. „De wortels van de jeugdmisdaad lig gen thuis en op school", aldus minis ter Butler in een brief aan het partij blad van de conservatieven. „Wij wil len meer discipline en van een aan tal ouders een beter voorbeeld." Rose balletten. Het Parijse hof van appel heeft vrijdag het beroep van de socia listische leider, André le Troquef, te gen het vonnis voor zijn aandeel in het schandaal der „rose balletten" ver worpen. Het hof bevestigde de veroor deling tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van een jaar en een boete van drieduizend nieuwe frank. Blanke slavinnen. Op aanwijzing van In terpol, de internationale politieorgani satie, heeft de politie van de Argen tijnse hoofdstad Buenos Aires de 52-ja- rige Argentijn Gregorio Pellon aange houden, verdacht van medeplichtigheid aan handel in blanke slavinnen tussen Buenos Aires en Venezuela. Bij zijn ar restatie had Pellon cocaïne bij zich, waarvan ook hoeveelheden in zijn wo ning werden aangetroffen. De politie kon tot de aanhouding overgaan dank zij een klacht van een van Pellons slachtoffers, de Argentijnse vrouw Ar- manda Maglio. Moord. Londen werd vrijdag weer eens opgeschrikt door een moord op een vrouw. Thans geschiedde de misdaad in het centrum van de stad, namelijk in een tussen twee schouwburgen ge legen zijstraatje van Charing Cross Road. Het slachtoffer was mevrouw Elsil Batten, de echtgenote van de En gelse beeldhouwer Mark Batten, die president is van het Koninklijk Genoot schap van Britse beeldhouwers. Zij werd dood aangetroffen achter de toon bank van een antiekzaak, waar zij werkte. Een antieke dolk, waarschijn lijk behorende tot de winkelvoorraad, stak door haar hart. Bezoeker. President Tito van Joegoslavië heeft een uitnodiging aanvaard om dit jaar een staatsbezoek aan Brazilië te brengen. Ruimteraket gelanceerd. Vrijdag is te Cape Canaveral in Florida een Blue Scout-raket gelanceerd met radiotele scopen en een stuk menselijke huid aan boord. De raket bereikte een hoogte van 2560 kilometer. De vier motoren van de 23 meter lange raket werkten uitstekend. De bedoeling van de proef was meer te weten te komen over de gevaren van stralingen waaraan een mens bij een ruimtevlucht blootstaat. Massagraf. Het Oostduitse persbureau A.D.N. meldt dat in de Oostduitse stad Schwerin massagraven zijn aangetrof fen met de lijken van ruim vijfhonderd Russische, Poolse, Joegoslavische en Franse krijgsgevangenen uit de Twee de Wereldoorlog. Volgens A.D.N. wa ren de meeste krijgsgevangenen dood geschoten. Mijnramp. Reddingsploegen hebben vrij dag uit een kolenmijn bij West Terre Haute in de Amerikaanse staat Indiana de lijken gehaald van tweeëntwintig kompels die bij een explosie de dood gevonden hadden. Alle slachtoffers wa ren verbrand toen de door mijngas en stof ontwikkelde ontploffing het gedeel te van de kolenmijn waarin zij aan het werk waren, vernielde.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3