Voetbal in Kennemerland SPOR T IN DE IJ MOND Weer voorstel tot verbanning van gaslicht uit Beverwijk KERKDIENSTEN Verzending van zeepost Politie krijgt telefoon aansluiting met raadhuis KOOT PIANO'S Fa. v. d. Outenaar Raave ZATERDAG. 4 MAART 1961 ZIJLWEG 57 - HAAtlLEM 3 Grote agenda voor de Beverwijkse raad Oranjevereniging IJmuiden-Oost gaat traeteren veer al uw loodgieterswerk aanleg en verkoop van sanitair Tuindersstraat 91-93 - IJmuiden (O.) Telefoon 7851 Schepen, rederijen en werven Plaatwellerij heeft opdracht fabriek te bouwen De marine in maart Aanstaande bijeenkomsten Examens Uitgevaren visserijvaartuigen VVB speelt zondag op eigen terrein de belangrijke wedstrijd tegen WFC, terwijl De Kennemers en Vitesse als lastige te genstanders resp. Zandvoortmeeuwen en Watergraafsmeer ontmoet. In 3A ver wachten we, dat de leidende ploegen, Vel- sen, CSV en Wijk aan Zee, het er resp. tegen de Alkm. Boys, Beverwijk en Eg- mondia over het geheel goed zullen af- bremgen, evenals ADO tegen ZAP. Van DEM, dat uit tegen Meervogels speelt, zijn we niet zo zeker. In 4C hebben we meer hoop voor Kin- heim in de uitwedstrijd tegen THB dan voor de Terrasvogels, die thuis tegen St. Martinus spelen. De Kennemers speelt zondag de lastige uitwedstrijd tegen Zandvoortmeeuwen. De Zandvoorters hebben met 2 verliespunten meer dan QSC nog altijd een behoorlijke kans op de bovenste plaats en dit gevoegd bij het feit, dat ze op eigen terrein nog maar alleen van Alcmaria Victrix hebben verloren, doet ons vermoeden, dat de roodzwarten een zware strijd tegemoet gaan. Daar staat echter weer tegenover, dat ze zich zondag jl tegen QSC ook kra nig geweerd hebben, zodat een gelijkspel zeker niet is uitgesloten. Op Rooswijk: VVB-WFC VVB speelt op eigen terrein tegen WFC. Voor beide clubs en voor De Kenne mers is dit een belangrijke wedstrijd, want de positie der Breesapers is nog lang niet safe. De Wormerveerders deden zon dag jl. goed werk. Door HRC een neder laag toe te brengen en dit succes zal hun zelfvertrouwen in de strijd tegen VVB ze ker ten goede komen. We houden het op een gelijkspel. In Castricum speelt Vitesse tegen Wa tergraafsmeer. De Amsterdammers zijn de laatste tijd aardig voor de dag ge komen 6 punten uit hun laatste drie wedstrijden zodat de Castricummers de overwinning die we tenslotte toch wel verwachten, want op eigen terrein zijn ze heel wat mans zeker niet cadeau zullen krijgen. In 3 A: BeverwijkCSV CSV houdt Velsen in de eindsprint goed bij. In hun laatste vier wedstrijden boek ten zij het maximum aantal winstpunten en de 5-1 overwinning van zondag jl. op de Boys mag er zeker zijn. Tegen Bever wijk komen zij wederom voor een moei lijke opgave te staan maar toch geloven we, dat de vijfde achtereenvolgende over winning zij 't dan met bescheidener cijfers dan tegen de Alkmaarders in 't zicht is. Velsen bindt ditmaal in Alkmaar de strijd aan tegen de Boys. Te oordelen naar wat CSV tegen de Alkmaarders heeft we ten te bereiken, moeten ook de Santpoor ters kunnen winnen, hoewel ze er wel re kening mee mogen houden, dat de Alk maarders op eigen terrein zich in de regel goed weren. Alleen CSV kan op een fikse zege bogen op het Boys-terrein (0-3). Wijk aan Zee trekt naar Egmondia. Te gen deze badmensen verloren de Wijk aan Zeeërs op eigen terrein destijds met 1-2, zodat zij ongetwijfeld met revanche-plan nen bezield noordwaarts zullen trekken. De kans op revanche lijkt ons groot, want de Egmondianen waren er hun laatste drie wedstrijden (nul winstpunten) lelijk van slag. In zeven achtereenvolgende wedstrijden behaalden de ADO-ers zegge en schrijven één winstpunt, met als gevolg, dat de Heemskerkers afgedaald zijn van de lei' dersplaats naar de tiende plaats op de ranglijst. Het wordt dan ook tijd, dat ze weer eens op een paar punten beslag leg gen en die tijd achten we zondags, als ZAP op bezoek komt, gekomen. DEM trekt naar Meervogels. De Aker- sloters schijnen hun inzinkingen weer enigszins te boven te zijn. Ze speelden o.a. tegen Velsen gelijk en we achten ze in staat dit resultaat ook tegen DEM te be werkstelligen. Wat doet Kinbeim? Kinheim schijnt zijn leven te willen be teren, want de 1-0 zege op Onze Gezellen wijst o.i. in deze richting. De Velsenaren trekken zonodig naar THB. Deze Haar lemmers zijn er een tijdje lelijk „uit" ge weest, maar zondag jl. behaalden zij toch weer een moedgevende 1-2 zege op St. Pancratius. Toch verwachten we, dat de Kinheimers één puntje in de wacht zullen slepen. Bij Terrasvogels komt St. Martinus op bezoek. De Amsterdammers, die week na week aan de kop der afdeling gingen, heb ben door twee achtereenvolgende neder lagen de ereplaats aan Bloemendaal moe ten afstaan. Zij staan thans één punt op de Bloemendalers achter, zodat verwacht mag worden dat ze alles in het werk zul len stellen niet verder bij hun rivalen achter te raken. We vrezen, dat de Terras vogels van dit streven zondag de dupe zullen worden. De opstellingen zijn: De Kennemers (uit tegen Zandvoort meeuwen) Groot; Lejeune en Mosk; Veg- geman, De Bie en Van den Outenaar; Sluiter, Zwanenburg, Fengen, Verhagen en Kops. De Kennemers 2 (thuis tegen Roda) Meyer; Beentjes en Heere; De Graaf, Hofland en Vermast; Appel, Tervoort, Telkamp, Van Balen en Aardenburg. Stormvogels 3 (thuis tegen Haarlem 4) Los; NN en Visser; De Roos, Venus en de Bruin; Zwart, Maarleveld, Admiraal, Luppens en Van Vliet. Beverwijk (thuis tegen CSV): Meyer; Lindhout en Lorjee; Wolterman, Van der Wateren en Opzeeland; Van der Mey, Kick Minneboo, Winants, Waanders en Ketting. Terrasvogels (thuis tegen St. Martinus) Douma; Disselköter en Pellemans; Nieu- weweg, Van Gelder en Van Eden; Tim mer, Kilian, Kramer. Zwanenburg en Tho- len. Velsen (uit tegen Alkmaarse Boys): Van Duin; Van den Pieterman en Geuzen- broek; Spanjaard, Wijnen en Schoorl; Wittebrood, Weber, Graman, Hoogzaad en NN. DEM (uit tegen Meervogels): Aarden burg, A. Niesten en Beentjes; Stuifbergen, Starmans en J. Niesten; Van Lieshout, Zonjee, Stelder, Aardenburg en Kleef. DEM 2 (uit tegen QSC 2): Alkemade; F. van Buggenum en A. van Buggenum; Opderie, Lodewijks en Van Lieshout; Por- tegies, Willems, Pijnen, Half en De Boer. Advertentie HUTJR-PIANO'S in ruime keuze De raad van Beverwijk die donderdag avond om half acht in stadhuis Scheybeeck in openbare vergadering bijeenkomt, krijgt een agenda van 28 punten te behandelen. Er is een voorstel tot het herzien van 't uitbreidingsplan Meerestein en tot vast stelling van het plan „Winkelcentrum Meerestein". Voorts staan op de agenda voorstellen tot uitbreiding van het gasbui- zennet in Heemskerk, tot aanschaffing van een rekenmachine voor Openbare Werken, tot aanschaffing van landmeetkundige in strumenten en tot aanschaffing van warm waterapparaten. Een voorstel wordt behandeld over de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsin stallatie, voor de bouw van schuurtjes aan de Elink Sterkstraat, voor het verlenen van een subsidie voor een internationaal jeugd voetbaltoernooi tijdens de komende paasdagen en voor een interland-atletiek wedstrijd. Voorgesteld wordt ook het cul turele vormingswerk voor de schooljeugd te subsidiëren. Op de agenda staan enkele benoemingen en een voorstel tot het aangaan van een onderhandse geldlening van f 450.000,-. De Oranjevereniging Oranje-Oost gaat maandag de leerlingen van de lagere scho len en kleuterscholen te IJmuiden-Oost een versnapering aanbieden. In een brief aan de hoofden van de scholen verzoekt men om medewerking. De Oranjevereni ging vraagt hen met de leerlingen een ogenblik bij het regeringsjubileum van Koningin Juliana stil te staan. Advertentie SPEELTUINWERK IN BEVERWIJK. In gebouw „Grapy" te Beverwijk heeft de Speeltuin Centrale vrijdagavond een goed bezochte jaarvergadering gehouden, waar de voorzitter, de heer N. J. Zuurbier, dank bracht aan het gemeentebestuur en speciaal aan de wethouder voor jeugd zaken, de heer A. J. Hermes, voor de medewerking en financiële steun aan de vijf speeltuinen. Ook had de heer Zuurbier grote waardering voor' het vele belange loze werk van de bestuurders van de speel tuinen. Daar het aantal kinderen groter wordt, spoorde de voorzitter de bestuur ders aan in hun omgeving meerdere ouders te bewegen om mede te werken aan dit mooie doel. In het afgelopen jaar is een drumkorps opgericht, waaraan dertig jon gens van tien tot veertien jaar plezier be leven. Dit jaar wil het bestuur pogen een wandelclub op te richten. Uit het jaarver slag bleek dat er 1140 kinderen zijn aange sloten. In de week van 28 juli wordt een lijstcollecte gehouden. Het bestuur van de Centrale is ook vertegenwoordigd in de Sociale Culturele Raad, doch dit lichaam zou in het afgelopen jaar nooit bijeen zijn geweest. De jaarverslagen werden goed gekeurd en de aftredende bestuurders her kozen. Over enkele dagen wordt een begin ge maakt met het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan „Kerkbeek" in Heems kerk. Daartoe moet het gasbuizennet van Beverwijk worden uitgebreid. Er moeten ongeveer negenhonderd gasaansluitingen gemaakt worden. De kosten van aanleg, aanschaf en plaatsing van gasmeters wor den geraamd op f 290.000. De raad van Beverwijk wordt daartoe een krediet ge vraagd. Een andere zaak die in de donderdag aanstaande te houden raadsvergadering aan de orde zal komen, is de telefoonin stallatie in het politiebureau te Beverwijk. De huidige installatie maakt het niet mo gelijk dat telefoongesprekken kunnen wor den gevoerd tussen politiemensen en amb tenaren van het stadhuis Scheybeeck, Openbare Werken en de gemeentesecre tarie. Dit kan alleen via het gewone tele foonnet. Dit betekent in de praktijk, dat de twee lijnen (3800 en 3801) herhaaldelijk bezet zijn en het publiek het politiebureau vaak niet kan bereiken. Dit is een onduldbare situatie. Het gemeentebestuur stelt de raad dan ook voor de telefooninstallatie te wijzigen. De kosten daarvan worden op f 1367 geraamd. In het kader van de plannen tot ver banning uit Beverwijk van gaslantaarn- licht en vervanging ervan door electrische straatlampen, zullen, indien de raad daar mee akkoord gaat, de gaslantaarns rond om het Westerhoutplein verdwijnen. Op het plein komen negen wegen uit. Door de aanwezigheid van gasverlichting is de situatie des avonds bijzonder gevaar lijk. Dat het gemeentebestuur niet al eer der tot vervanging is overgegaan, hing samen met de mogelijkheid die bestond dat de Warande naar de verkeersrotonde in Velsen-Noord zou worden doorgetrok ken. Doch nu de beslissing ten aanzien van het streekplan IJmond-Noord is gevallen Volleybal In de uitslagen van de gespeelde wed strijden in de afdeling IJmond van de Nederlandse Volleybal Bond kwamen slechts enkele kleine verrassingen voor, zodat de topteams hun posities onbedreigd zagen. Jammer was alleen, dat de heren wedstrijd SportbondADO 1 niet kon doorgaan wegens niet-opkomen van de scheidsrechters, waardoor de Heemsker kers een vergeefse verre reis maakten. Door een forse overwinning op VCIJ 1 bleef Sportbond bij de dames aan de kop, op de voet gevolgd door PSV, dat DEM 2 versloeg. VGV miste de aansluiting in een wel zeer vreemde wedstrijd, welke van DEM 1 werd verloren (2-15, 15-1, 16-14). VCK 2 kroop voorlopig naar de eerste plaats in de 2de klasse door de volle winst op DEM 3 te vergaren. Hier volgt echter hog bedreiging door ODIN 1, dat zelf niet speelde en OS, dat een zeer gemakkelijke overwinning op ODIN 2 behaalde. Kenne mers 3 verloor verrassend van Tyfoon, dat daarmee dé laatste plaats overdeed. De stand luidt hier: lste klasse Sportbond 7 18 PSV 6 15 VGV 6 13 DEMI 6 11 Kennemers 2 6 7 V C IJ 1 5 4* Tyfoon 6 4 Kennemers 3 6 3 2de klasse T C K 2 5 9* O D I N 1 2 6 Kennemers 4 3 5 OS 3 4* O D I N 2 5 4 D E M 3 5 4 V C IJ 2 3 1 D E M 2 6 3 winstpunten in mindering. De Tyfoon-teams gaan bij de heren met Tijdens de proefvaart, die donderdag vanuit IJmuiden plaats vond, zoals wij vrijdag meldden, werd bouwnummer 500 van de N.V. Scheepsbouwwerf De Dage raad te Woubrugge overgedragen aan de N.V. Visserij Maatschappij Kennemerland te Katwijk aan Zee. Deze nieuwe motor- trawler, Wilhelmina Johanna KW 39 ge naamd, meet 319 reg. ton bruto. De lengte over alles bedraagt 46,60 m„ de breedte 7,63 m. en de holte 3,75 m. Als hoofdmotor heeft het schip een 8 cil. Deutz diesel van 1000 pk. Ook dit vaartuig is met de moder ne navigatiemiddelen, waaronder radar, uitgerust. Vrijdag is deze nieuwe aanwinst van de Katwijkse vloot onder schipper C. Bal voor de eerste reis ter visseiyj ver trokken. De nieuwe motortrawler is van dezelf de klasse als de Brittenburg KW 121, Antje, KW 49, Nicolaas Senior KW 42 en Voorloper VL 16, doch enkele meters lan ger. De „Wilhelmina Johanna" draagt het. nummer van de logger Helena KW 39, die in 1959 door de Mij. Kennemerland werd verkocht aan de Apostolos Patsarikas te Salonica in Griekenland. Dit in 1951 ge bouwde schip, eveneens in Woubrugge, was de eerste logger die de rederij nieuw in de vaart bracht. De N.V. Visserij Mij. Kennemerland heeft met haar zustermaat schappij, de N.V. „De Drie Haringen", de beschikking over 11 schepen, waarvan er 9 na de oorlog zijn gebouwd en wel 8 door de N.V. Scheepsbouwwerf De Dageraad. De nieuwe kotter De Vijf Gezusters KW 53 is maandag voor de eerste reis ter vis serij vertrokken. Dit vaartuig is gebouwd in opdracht van schipper-eigenaar W. de Mol te Katwijk aan Zee bij de Scheeps werf Fa. S. Seymonsbergen te Amsterdam De inhoud bedraagt 108 reg. ton bruto bij een lengte over alles van 26,80 m„ een breedte van 6,20 m. en een holte van 2,90 m. Deze nieuwe aanwinst is uitgerust nv t een 6 cil. viertakt Kromhout motor van 375 pk. en is gebouwd ter vervanging van de op 29 april van het vorige jaar op de Noordzee gezonken kotter onder dezelfde naam en nummer. De kotter De Hoop I IJM 45, groot 71 reg. ton bruto, die in oktober 1954 door de N.V. Zeevisserij Mij. De Hoop I in de vaart werd gebracht na te zijn gebouwd bij de scheepswerf Fa. W. Visser Zn te Den Helder, is verkocht aan de Fa. Kleyn te Scheveningen. Onder de naam Klaartje SCH 66 is het vaartuig woensdag uit IJmuiden vertrokken. De Mij. De Hoop die thans nog De Hoop II IJM 59 en De Hoop III IJM 73 in de vaart heeft, hoopt binnenkort een nieuwe kotter De Hoop I IJM 45 weer aan haar vloot toe te voegen. grote voorsprong aan de kop in beide klassen. Tyfoon 1 won in een gezapige wedstrijd van OS en Tyfoon 3 bleef de meerdere over DEM 2 en is voorlopig niet bereikbaar. VCIJ 2 won weliswaar van DEM 1 en verwees dit team naar het derde plan. maar kon de afstand met de leider niet overbruggen. ODIN moest de eer aan VCK laten, dat nu in de lift is. Tyfoon 2, dat slechts tot geringe winst kwam, staat merkwaardigerwijs het laagst genoteerd van de „zwarte" ploegen. ADO 2 kon het ook nu weer niet bolwerken en verloor van VCIJ 3. Hier is de stand: lste klasse 2de klasse Tyfoon 6 16 Tyfoon 3 7 17 V C IJ 2 6 13 D E M 2 7 12 DEMI 6 11 V C IJ 3 6 8* VCK 68 Tyfoon 4 78 Sportbond 5 7 Tyfoon 2 6 6 ODIN 5 6 A D O 2 73 A DO 1 5 4 OS 5 1 winstpunten in mindering. Dammen De 42-jarige dammeester H. Laros heeft nog steeds twee punten voorsprong in de strijd om het damkampioenschap van de IJmond. Tielrooy en Gerrevink staan ge lijk op de tweede plaats. De uitslagen van de vijfde ronde waren: VooysGerrevink 0-2, Van StratenSwier 0-2, LarosBink horst 2-0, KrijgsmanTielrooy 0-2. De stand: Laros 9, Tielrooy en Gerrevink 7, Vooys 5, Binkhorst. Krijgsman, Swier. Van Straten 3. De Noordhollandse kampioen eerste klas Leo Binkhorst gaf Laros uitstekend partij. Pas in het vergevorderd middenspel maak te hij een foutje, dat door Laros werd uit gebuit. Krijgsman was uitstekend op dreef tegen Tielrooy. maar in een moeilijke stel ling koos hij een minder goede voortzet ting. Op 15 maart wordt de strijd voort gezet. Laros speelt nog tegen Gerrevink en Vooys, Tielrooy tegen Van Straten en Swier en Gerrevink tegen Binkhorst en Laros. In de eerste klas verloor leider Bosma van zijn D-CIJ-clubgenoot De Boer. Ade laar won weer. nu van Visser. De stand: Adelaar 7-12. De Boer 6-10, Conradi 5-9, Bosma 6-9. In de tweede klas leidt Veldman van Sportief. Voetbal Elftalopstellingen voor zondag: Vitesse (thuis tegen Watergraafsmeer): Stuifbergen. Res en Jonker; Res, Jonker en Liefting; De Zeeuw. Beentjes. Vermolen Zonneveld en Twisk. ADO (thuis tegen ZAP): Burger: Wei- boren en A. van Tunen; Schouws, Dam en Bruins; G. van Tunen. v. d. Kolk. Van Duivenvoorde. N. van Tunen en De Wit. SVIJ (thuis tegen DIOS, aanvang half 1): Venus! Minneboo en Van der Zwet; Meyer, Schaap en Schippers; v. d. Laan. Buding, Spanjaard, Glas en v. d. Schalk. VVB (thuis tegen WFC): A v. d. Bo gaard; v. d. Velde en Altena, Effern, Both en Kersbergen; A. Luitjes. Hoogendijk Kooimans. R. Luitjes en Koppen. Kinheim (uit tegen THB): Van Dijke; Paap en Hatzman; v. d. Griend. Bakkum en Brouwer: Demmers. Haan, Mosk. Sel- len en Smit. IEV (thuis tegen Spaarndam): Jansen; Castricum en Persijn; Fijen. Vendel en Kramer; Duin, Buur. Bos. De Reus en Korver, Wijk aan Zee (uit tegen Egmondia): De Blok; Schellevis en De Winter'. Burger, Scholten en Bol: Seysener. De Boer, Durge, S. Bol en v. d. Wel. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Montfer- land" (5/3); Australië: ms „Neckarstein' (8/3) en ss „Strathmore" (9/3; Brazilië: ms „Montferland" (5/3); Brits-Oost-Afrika ms „Europa" (9/3; Canada: ss „Rijndam (8/3) en ss „Queen Mary" (9/3); Chili: ms „Worms" (2/3; Indonesië: ss „Essen" (5/3 Ned. Antillen: ms „Oranje Nassau" (7/3) Ned. Nieuw-Guinea: ss „Perseus" (9/3); Su riname: ms „Jason'' (8/3); Unie van Zuid Afrika en Z.W.-Afrika: ms „Athlone Cast le" (5/3) en ms „Japara" (7/3. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Naar „Plaat wel en wee" van de N.V. De Plaatwellerij te Velsen-Noord mee deelt is aan dit bedrijf de „engineering' opgedragen van een nieuwe fabriek voor de N.T.F. in Bergum. Deze nieuwe fabriek, die door de Plaatwellerij zal worden ont worpen en gebouwd, wordt gebaseerd op de verwerking van beenderen, afkomstig van exportslachterijen, met een capaci teit van vijf ton per uur. Hieruit kunnen per uur ongeveer drie ton beendermeel en technisch vet worden gewonnen. Van de B.I.P.M. is opdracht ontvangen tot het levereii van elf roerders met ver mogens variërend van 0,5 tot 5 pk. Wegens zijn benoeming tot bedrijfslei der bij de N.V. Machinefabriek „Voor waarts" in het concern van „Bronswerk is door ondernemingsraad, werkmeesters en werknemers van het Bedrijfsbureau afscheid genomen van de heer H. J. Den- gerink. Er werden hem geschenken aan geboden. De heer Dengerink zal echter het secretariaat van de afdeling IJmond van de Nederlandse Vereniging voor Lastech niek blijven behartigen. Op zaterdag 11 maart wordt door de per soneelsvereniging van De Plaatwellerij een excursie gehouden naar Hoogovens en Breedband. Deze vereniging zal op 24 maart wegens de grote belangstelling een speciale kien- avond voor de leden houden. Smaldeel I. bestaande uit de kruiser „De Zeven Provinciën" de jager „Gelderland" het fregat „De Bitter" en de onderzee boot „Zeeleeuw", maakt thans een voor jaarsoefening in het Middellandse-Zeege bied. Deze maand zal in de Tyrrheense Zee geoefend worden met vliegtuigen van squadron 320 van de Mrineluchtvaartdienst die daartoe zijn gestationeerd op het vliegveld Capodichino te Napels. Tevens zullen er oefeningen gehouden worden met in Italië gestationeerde vliegtuigen van de Amerikaanse marine. Het smaldeel zal een bezoek brengen aan Toulon. Een be zoek aan Gibraltar staat later in de maand op het programma. Op 29 maart worden de schepen in hun thuishavens terugverwacht. Van smaldeel V, bestaande uit het vliegkampschip „Karei Doorman", de ja ger „Groningen" en de jager „Limburg" ondergaan de twee eerstgenoemde schepen een onderhoudsbeurt. De „Limburg" zal deze maand individuele oefeningen houden in de Noordzee. Van 23 tot en met 27 maart zal dit schip een niet officieel be zoek brengen aan Chatham ter gelegen heid van het sluiten van het „Nore Com mand van de Britse marine. Tijdens de voorjaarsbeurs in Utrecht zul len vier ondiepwatermijnenvegers, een be zoek brengen aan de Domstad en wel in de periode van 13 tot en met 16 maart TWEE VELSENAREN IN BESTUUR BOUWFONDS OUD-KATH. KERK In „De Oud-Katholiek" van vandaag schrijft mr J. A. van de Ven uit Rotterdam, dat de aartsbisschop van de oud-katholieke kerk van Nederland mgr. dr. A. Rinkel op 17 november 1960 vier bestuursleden van het Bouwfonds van de oud-katholieke kerk van Nederland heeft geïnstalleerd. Dit aantal is inmiddels uitgebreid tot zven leden, waardoor het bestuur op' volle sterkte is gebracht met de installatie van mevrouw C. C. J. Zwart-van den Bergh uit Utrecht en de heren W. C. Tol uit IJ muiden en W. D. Wiljouw te Velsen- Noord. De keus van deze drie personen is niet toevallig. Mevrouw Zwart vertegenwoor digt de Bond van Oud-Katholieke vrou wen. „Geen wezenlijk andere bedoeling zat voor bij de keus van twee Velsenaren Velsen is onze grootste parochie en juist in de IJmond zal waarschijnlijk de eerste grote kerkbouwtaak moeten worden aan gevat". Van het bouwfonds kan elk oud-katho liek gezinshoofd in deze maand een circu laire verwachten. Reeds zijn enkele spon tane reacties, ook van buiten de eigen kring ontvangen op de mededeling van de oprichting van het Bouwfonds, ten behoeve waarvan een nieuw gironummer (225000) is geopend onder Bouwfonds Oud-Katho lieke kerk te Rijswijk. zal de Warande niet kunnen worden door getrokken. De Kroon heeft het bezwaar te gen doortrekking van deze weg door het landgoed Westerhout, wél ontvankelijk ver klaard. Het gemeentebestuur van Beverwijk kan dus eerst thans met plannen tot verbete ring van de verlichting van het plein ter tafel komen. Ook zullen verlichte verkeers borden worden geplaatst en een klein ver- keerseiland wordt aangelegd. De raad wordt voor uitvoering van deze plannen een krediet van 14.100 gevraagd. De afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid heeft op haar pro gramma twee bijeenkomsten. Maandag avond worden de leden van de Vrouwen groep ten huize van mevrouw Goossens in de gelegenheid gesteld tot discussie over de congresvoorstellen voor het komende Vrouwenbondscongres. Op maandag 20 maart wordt in het gemeentelijk centrum aan de Smidt v. Gelderstraat een discus sie gehouden over het onderwerp: „De toe komst van het socialisme". Inleiders zijn de heren J. van Os van den Abeelen, A. Pielage en M. de Boer. De N.V.V.-vrouwenbond te Beverwijk houdt op dinsdag 7 maart een filmmiddag in gebouw Grapy voor de gepensioneerde leden van het N.V.V. Tevens vindt een wedstrijd in kienen plaats. De V.A.R.A.-afdeling Velsen-Noord zal op donderdag 9 maart in het gemeente lijk ontspanningslokaal aan de Van Die penstraat haar jaarlijkse ledenvergadering houden. In deze bijeenkomst worden de radio- en televisierapporten behandeld in het kader van de statutair vastgestelde agenda. Aftredend, doch herkiesbaar zijn de heren E. ten Brinke, secretaris, en I. Notenboom, tweede penningmeester. In de vacature J. Bijtenjoorn zal de heer S. Goes voorzien. De leden van de Doopsgezinde Ge meente te Beverwijk zullen op donderdag 23 maart in de kerk aan de Meerstraat in een buitengewone ledenvergadering bijeen komen. Als enige punt op de agenda staat het beroepen van een nieuwe predikant. Ds. A. Vis, de huidige predikant, gaat dit jaar met emeritaat. MARKTBERICHT De noteringen aan de Beverwiikse groenteveiling waren vrijdag: spinazie 86 94; witlof 3874; rabarber 45105; was- peen 10—38; spruiten 26—85; boerekool 12—29; prei 12—29; knollen 7—23; groene kool 12—27; rode kool 6—12; soepgroen ten 2365. AMSTERDAM (Gem. Un.) Bevorderd tot arts R. F. Westerman, Santpoort. Zaterdag 18 februari: rat. Golfstroom KW 4: m.l. Willem Robert RO 27, Prinses Juliana VL97. Maandag 20 februari: m.t. Elie Chenevière IJM 32, Delft IJM 37, Beatrice IJM 72, Stadt Enck- huysen KW 82, Dirkje RO 53, Ada VL 7; m.l. De Vrouw Anna KW 52 (3 maart binnen), Hette Margaretha KW 74, Sursus Corda KW 124, Willy KW 141, Gijsbert Bastiaan KW 161, Dolfijn RO 2 (3 maart binnen), Bertina VL 85: m.k. Tiny KW 34, Esperanza KW 102, Wim KW 103 (3maart bin nen), Peter Leonard KW 156, Agatha KW 172 (3 maart binnen). Dinsdag 21 februari: m.t. 's-Gravenhage IJM 26, Thorina IJM 33, Wiron IV IJM 209, Francina KW 153: m.l. Vertrouwen KW 6, Hubertha Gerarda KW 9. Willem Cornells KW 16, Grietje KW 20, Nederland VI KW 37, Bertha KW 38, Everard Christina KW 40, Aafke Jacoba KW 41, Neptunus KW 45, Maria Jacoba KW 73, Doggersbank KW 75, Toenadering KW .95, Bali KW 129, De Vier Gezusters KW 162, Onderneming KW 175, Noord ster VL 197; m.k. Alnilam KW 90, Gijsbertha KW 143, Helena KW 164 (3 maart binnen). Woensdag 22 maart: m.t. Albatros KW 87, Em ma Wilhelmina KW 135. Cornelia Maria SCH 135: m.l. Huiberdina Gijsbertha KW 85, Onderneming IV SCH 153. Donderdag 23 februari: m.t. Emma IJM 15, Ariadne IJM 18, Jacoba Gesina IJM 36, Medan IJM 57. Voorloper VL 16. Vrijdag 24 febr.: m.t. Maria van Hattem IJM 10. Zaterdag 25 februari: m.t. Toronto IJM 97; m.l. Noorderkroon SCH 55. Maandag 27 februari m.t. Johannes Polderman IJM 20, Post Boy IJM 35, Wiron II IJM 211, Sa- kina Martine KW 32, Nicolaas Senior KW 42, Ma- Ha Theresia KW 9.9, Soli De Gloria KW 152, Claesje RO 46, Onderneming I SCH 261, Michiel Jan VL 110, Petronella VL 131; m.l. Adeodatus IJM 30, Jan IJM 81, Verwachting IJM 204, Adria- r.us KW 10, Arie Nico KW 17, Adriana KW 19, Orion KW 22, Volharding KW 23, Cornells KW 24, Concordia KW 26. Floris KW 59, Elizabeth KW 64, Henk KW 66, Satumus KW 69, Willempje KW 89, Molva KW 91, Nestor KW 101, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107. Geertje KW 108, Avon tuur KW 114, Astra KW 115, Robert William KW 123, Petronella KW 125, Jacoba Catharina KW 132, Vertrouwen KW 166, Pieter Anne KW 169, Anna Jacob KW 186, Onderneming III SCH 117, Drie Gebroeders HD 79, Voorlichter VL 114, Koningin Wilhelmina VL 190; m.k. Dageraad IJM 4, Zui derkruis IJM 7, Maartje IJM 8 (1 maart binnen). Poolster IJM 11, Maria Lovisa IJM 16, Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38, Arend Willem IJM 40, Margrita IJM 42 (28 febr. binnen), Swift IJM 54, Klaas Junior IJM 60, K. P. IJM 61, Jaap IJM 62, Michiel IJM 63, Ronny IJM 64, Frank IJM 65, Paul IJM 66, Hans IJM 67, De Hoop III IJM 73, Wiron VII IJM 206, Wiron VI IJM 207, Wiron I IJM 210, Neeltje IJM 240, Magda IJM 727, Deo Volente II KW 11, Arendje Jacoba KW 21 (2 maart binnen), Anne Marie KW 27, Ermine KW 30, Petronella KW 31, Limanda KW 33, Stern KW 36, Wilhelmina KW 46. Prinses Margriet KW 51, De Vijf Gezusters KW 53 (eerste reis), Dine- marie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Ludy KW 61 (2 maart binnen). Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Maart..e KW 71 (2 maart binnen). Nico KW 72, Zeearend KW 79, Neeltje Johanna KW 84, Adriana Catharina KW 92 (2 maart binnen), Jeannette KW 93, Willem KW 94, Nico KW 96, Arendje KW 98, Jacoba KW 105, Karla Ellen KW 106, Gijsbert Dirk KW 109, Cor nelis KW 118, IJsbrand KW 119, Flamingo KW 120. Agatha Arie KW 126, Adriana KW 131, Ko ningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, Urania KW 136, Maartje Jacoba KW 137, Samenwerking KW 146, Dirk van Beelen KW 148, Gijsbert Ma rian KW 150, Willy Alida KW 155, Agatha KW 157, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165. Alice KW 182, Jana KW 210, Maryanne WR 7, Petra WR 32, Jan Willem WR 34, Sagitta WR 37, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Arie Geertje TX 51, Albert MO 1. Dinsdag 28 februari: m.t. Egmont I—M 99, Dei ning KW 8, Antje KW 49, Brittenburg KW 121, Cornelis Vroliik Fzn. SCH 171, Liesje en Rutger VI 153: m.l. Wiron III IJM 221, Nelly Maria KW 70 Gezina Geertrui KW 176, Prinses Marijke SCH 9, Onderneming II SCH 27, Martha Maria VL 199; m k. Mare Liberum KW 117. Anna Lydia KW 145, Pietertie HD 87, Samenwerking HD 125. Woensdag 1 maart, m.t, Jacob Pronk SCH 52; m.k. Corrie IJM 78, Elly Gerda KW 142 (3 maart binnen). Zondag 5 maart IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, Kanaal straat, 10 u.: ds. G. van Doorn; 17 u.: ds. J. van den Berg; De Rank, 10 u.: J. Plug, jongerendienst; Bethlehemkerk, 10 u.: ds. J. van den Berg; 19 u.: ds. S. de Roest; Jeugdkapel, 10 u.: Th. Mooy. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u.: ds. J. A. Tiemens; Petrakerk, 10 u.: ds. J. A. Tiemens; 17 u.: ds. H. W. Wierda. Woensdag, Ichthus kerk, 20 u.: ds. W. Diepersloot; Petrus- kerk, 20 u.: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 u. en 17 u.: ds. H. Knoop. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. M. Vlietstra; woensdag 20 u.: ds. M. Vliet- stra, biduur voor gewas en arbeid. R.-K. Kerk, Grego'riuskerk, 8.30 en 10.30 u.: stille mis; Petruskerk, 7, 8, 11.30 en 17 u.: stille mis; 9.30 u.: hoogmis. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: Hoogmis; 19 u.: lof met lijdensmedi- atie; woensdag 9 u.: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: Heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 u.: open bare samenkomst Edisonstr., o.l.v. kapt. J. van Doorn. Doopsgez. Gem., Helmstraat, geen dienst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.: G. Planting; 11.15 u.: zondagsschool. Volle Evans. Gem., Cult. Geb„ 19.30 u.: G. R. Mik; dinsdag 20 u.: J. van Gijs. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 en 20 u.: bijeenkomst, spreker J. Jeninga. Geref. Gem., Cult. Geb., 10 u en 17 u.: leesdienst. Kerk v. Jezus Christus v, d. Heiligen der laatste dagen. Cult. Geb., 17 u.: dienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. S. de Roest; 19 u.: ds. J. Langen- bach, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethel kerk, 10 u.: ds. H. W. Wierda; 17 u.: ds. W. Diepersloot. Evangelisatiever. Elon, Kapel Varenius- str„ 10 en 19.30 u.: ds. J. Visser; 11.45 u.: kindersamenkomst. Jehovah's Getuigen, Velserduinweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie. Ver. v. Vrijz. Hervormden, Abelenstr. 1, 10.30 u.: ds. A. J. Engels. Vergad. v. Gelovigen, De Ruyterstr. 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.-K. Kerk. H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg, heilige mis: 6, 8, 9.15 (hoogmis), 10.45 en 12 u.; 18 u.: avond mis. VELSEN-ZÜID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunrluskerk, 10 u.: ds. L. Brink; 19 u.: ds. H. P. Huis man. Leetorium Rosicrucianum. Stationsweg 95, 10.30 u.: R. C. Vonk. Oecumenische Raad, Engelmunduskerk, woensdag 20.30 u.: voorganger kapelaan A. J. Rinkel (Oud-Katholieke Kerk). VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. H. P. Huisman; 19 u.: ds. G. van Doom. Geref. Kerk, 9.30 u.: ds. A. C. van Nood; 17 u.: ds. J. Knol. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis; 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: 18 u.: avondmis. Vrije Evang. Emanuël, 10 u.: P. D. Zut- phen. Vrije Evang. Emanuël, 10 u.: G. Nieu- wehuize. DRIEHUIS: Evang. Lutherse Gem., Kapel Wester- veld, 9.35 u.: ds. J. W. Schneider. R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds. J. C. Remijn; 19 u.: ds. mr. G. A. Alma; De Hoeksteenkerk, 10 u.: ds. C. H. van Willenswaard; 19 u.: ds. G. H. van Wil- lenswaard, jeugddienst. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis: 7, 8.15, 9.30 en 11.30. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10 u.: ds. J. J. Rebel; 16 u.: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 10 u. en 17 u.: ds. H. Uge- sen. Rem.-Doopsgezinde Gem., Geb. Spaarn- berg, Wüstelaan 75, 10.30 u.: ds. P. J. van Schayck. BEVERWIJK: Maranatha, 10 u.: Ed. W. Pera. R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7, 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 u.: 19 u.: avondmis; Regina Caeli 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 10 u. (hoogmis). Vrye Evang. Gem., Koningstr., 9 u.: ds. J. Moerl nd; woensdag 20 u.: ds. J. Moerland. Oecumenische Raad, Prinsesselaankerk, woensdag 19.30 u.: lijdensmeditatie. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; Irenekapel, 10 u.: ds. G. van Schuppen; Heilige doop; De Opgang, 10 u.: ds. W. Oorthuys; 19 u.: Zangdienst; 19.15 u.: Jeugddienst, ds W. J. Jens; Oosterwijk-Meeresteyn, 10 u.: vie. L. A. Nagtegaal; Jeugdkapel De Op gang, 10 u.: mevr. Olivierse. Vrjjz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. A. G. van Wijk. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. Joh. Knol; 17 u.: ds. C. Meyer. Chr. Gereformeerde Kerk, Prinsesselaan kerk, 15 u.: ds. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingssamenkomst: 12 u.: zondags school; 16.30 u.: kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. M. Wendte; 11.30 u.: Kinderkerk. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 u.: ds. C. Meyer; 17 u.: ds. A. C. van Nood. R.-K. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 uur; Hoogmis 9.15 u.; Kindermis 11 u.; 12 en 17.15 u.: Avondmis. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Missen: 8.15 en 10 uur. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15, 11 en 18 uur. Ned. Herv. Gem., 10.30 u.: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. IJ. van der 7 pp BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8.30 en 10.30 uur. KONINKLIJK ZILVER VOOR MEJ. W. E. A. ZWALVE Mejuffrouw W. E. A. Swalve uit Bever wijk is te Haarlem begiftigd met de ere medaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Mejuffrouw Swalve heeft deze onderscheiding te danken aan het feit, dat zij veertig jaar lang werk zaam is bij de n.v. Focus te Haarlem Zij is te Haarlem hartelijk gehuldigd, ontving zeer veel geschenken en meer dan vijfen dertig bloemstukken. Ook thuis, aan de Breestraat 142 te Beverwijk, ontving zij blijken van belangselling. Mejuffrouw Swalve is reeds 35 jaar secretaresse van de Nederlands Hervormde Zondagschool te Beverwijk.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7