Tsjechische ijshockeyers versloegen Rusland en bereikten top ranglijst Reeds gedegradeerde ZBVS-ploeg trekt zich terug uit competitie Duitse zaalhandbalploeg is uitgeschakeld voor de titel Goldman: „Johansson verliest" Marian Heemskerk naar Amerika Gerrit Schulte traint amateurs Moskou niet tegen Blauw Wit Puntschoenen Burnley in halve bekerfinale Canadezen hebben evenveel punten Zwemcracks in april naar Den Haag Positie Flamingo's is precair geworden Trainingsploeg van volleybalbond Beslag op beurs bekrachtigd Weer poging om Eigér Nordwand te beklimmen Late uitkering VTC zakte naar onderste plaats Over Boards, Spaan- en Plasticplaten gesproken! WOENSDAG 8 MAART 1961 15 Juskowiak voor onbepaalde tijd geschorst Haarlem versloeg VZV De Houtwerf, Kampersingel 22 te Haarlem NV. 0 De zwemster Marianne Heemskerk van de Zwemclub Naarden, die maandag het record op de 4x100 meter wisselslag verbeterde, heeft een uitnodiging aan vaard van de zwemcoach van de Sint Barbara-universiteit in Goleta in Cali- fornië om daar aan wedstrijden deel te nemen en demonstraties te geven. Aan deze St. Barbara University studeert ook de Nederlandse atleet Henk Visser. Het was Henk Visser, die haar bij de zwemcoach van zijn universiteit intro duceerde. Marianne zal op 30 maart in gezelschap van haar vader en moeder naar Californië vertrekken. De heer en mevrouw keren na een verblijf in Cali fornië en Mexico van twee weken naar Nederland terug, maar Marianne blijft nog een derde week. Zij zal op 19 of 20 april weer in Nederland arriveren om op 22 en 23 april te kunnen deelnemen aan de grote internationale zwemwedstrijden, die dan in Den Haag worden gehouden ter gelegenheid van het jubileum van het Haagse zwembad „De Regentes". Gerrit Schulte heeft in opdracht van een grote firma een amateurwielrenploeg sa mengesteld. Het is de bedoeling in de toe komst hieruit een kern van profs te vormen voor een vaste ploeg van deze firma. Ge durende vijf weken zullen de renners steeds drie dagen onder de leiding van Gerrit Schulte in een oefenkamp in Den Bosch bijeenkomen. Gisterochtend ging Gerrit met zijn mannen een flinke tocht inaken. Op de foto ziet men Schulte (twee de van rechts). Aan kop gaat Rudi Lie- brechts, die tijdens de wereldkampioen schappen op de schaats derde werd. Voetbal Aangezien het stedelijke voetbalelftal van Moskou niet bereid is gebleken tijdens de tournee door Nederland vier wedstrij den te spelen, zijn de vier betrokken Ne derlandse verenigingen dinsdag in het K.N.V.B.-bureau in Den Haag bijeen ge komen om tot een oplossing te geraken. Na lange onderhandelingen kwam men tot de conclusie het lot te laten beslissen. Daarbij viel Blauw Wit af. Het programma van het Moskouse elftal wordt nu defini tief als volgt: 9 maart: FeyenoordfRotter- dam), 14 maart: GVAV (Groningen), 16 maart: Enschedees elftal (Enschede). De Russen hebben toegezegd in oktober een wedstrijd tegen Blauw Wit te zullen spélen. Voor de voetballers van Arsenal geen luxe puntschoenen meer. Een van de spelers van het eerste elftal kwam bij de dokter met likdoorns en de dokter constateerde dat die door de schoenen waren veroorzaakt. „Deze schoenen werken de kleine teen geleidelijk onder de vierde teen en ze kunnen misvor ming veroorzaken", zei dr. J. Gallacher, die de voetballer behandelde in een hondens ziekenhuis. De secretaris van Arsenal, Bob Wall, zei: „We zijn eens met de jonge spelers gaan praten en hebben hen op röntgenfoto's laten zien hoe de schoenen de natuurlijke stand van de voet vervormen. De spelers namen toen het besluit geen punt schoenen meer te dragen". Dinsdagavond is de replay voor de kwartfinales van het toernooi om de F.A.- beker gespeeld tussen Burnley en Shef field Wednesday. Burnley won met 20 en komt in de halve finales uit tegen Tot tenham Hotspur of Sunderland. Lange tijd scheen het dat Burnley, evenals in de eerste ontmoeting, niet tot deolpunten zou kunnen komen. Bij de rust was de stand nog steeds dubbelblank maar in de 52ste minuut scoorde Jimmy Robsón en 15 minuten later kwam aan alle onzekerheid een eind toen de binnen- speler van het Ierse nationale elftal Mcllroy een strafschop inschoot. Burnley komt in de halve finales uit tegen de winnaar van de „replay" Tottenham Hot spurSunderland. Sheffield United, de enige club die zich direct voorx de halve finales kwalificeer de, verloor dinsdag de positie aan de top van de tweede divisie aan Ipswich Town. In de ontmoeting tegen deze vereniging kreeg Sheffield United namelijk met 31 klop. De eerste sensatie in het toernooi om het wereld- en Europese kampioenschap ijs hockey is er. Met een daverende 6-4 zege (tussenstanden 2-1, 2-2, 2-1) versloeg dinsdagavond in Genève het jonge ijs- hockeyteam van Tsjechoslowakije het team va<n Rusland. De ruim 13.000 toeschouwers waren als in een ban gevangen: 4-4 was de stand in de derde speeltijd met nog zes minuten te spelen en onophoudelijk, als een stoomwals, drukte het Russische team op de Tsjechische veste. „Tsjecho. Tsjecho", schreeuwden de toe schouwers en het was alsof deze vurige roep de Tsjechen tot nog grotere krachts inspanningen voerde. Want ineens was er de prachtige solorüsh van de Tsjech Mayo- rov, die twee. drie Russische spelers voor bij ging en met een prachtige, vallende be weging de puck achter de Russische goalie schoot. Hetp ubliek was buiten zichzelf, het voelde als het ware dat de Tsjechen gin gen winnen en een waar fluitconcert ont stond dan ook toen de Amerikaanse scheidsrechter Barry de Tsjech Bubnik wegens een overtreding voor twee minuten naar de strafbank zond. Het Russische team probeerde op alle mogelijke manieren tot doelpunten te komen, maar de muur door de Tsjechen voor het doel opgetrok ken was niet te doorbreken, ofschoon de zege op dat moment aan een zijden draad hing. Het was dezelfde Bubnik. die in de laat ste minuut van de strijd de zege voor ae Tsjechen veilig stelde. Mooi aangeven van Starsky was er de oorzaak van dat in de Russische defensie een gaping ontstond, terwijl Bubnik zo onverwacht voor het Russische doel opdook, dat de doelman zelfs geen hand uitstak om het schot te keren. De overwinning van de Tsjechen betekende tevens, dat zij de leiding hadden genomen in de hoofdgroep. De stand ziet er als volgt uit: 1. Tsjechoslowakije 8 matchp. 225 2. Canada 8 27—8 3. Rusland 6 30.13 4. Zweden 4 1218 5. Finland 2 1323 6. West-Duitsland 1 5—19 7. Ver. Staten 1 11—28 8. Oost-Duitsland 0 814 Tsjechoslowakije heeft dus het favoriete Russische team met 6-4 (2-1, 2-2, 2-1) ver slagen. In Lausanne zegevierde Canada met 5-2 (0-0. 0-0, 5-2) over Oost-Duits land. In groep A werden dinsdag twee wed strijden gespeeld. De resultaten waren: ZwedenFinland 6-4 (1-1, 2-2, 3-1): West- Duitsland—V. S. 4-4 (2-3. 11. 10). De Duitse international Juskowiak is door zijn vereniging Fortuna Düsseldorf voor onbepaalde tijd geschorst omdat hij drie minuten voor het eindê van de zon dag tegen VFB Bottrop gespeelde wed strijd (die door Fortuna met 2-0 werd verloren) bij een woordenwisseling met enkele toeschouwers het terrein had ver laten. In een wedstrijd voor groep C zegevierde Frankrijk met 112 over Zuid-Afrika. De tussenstanden waren 1-1, 3-0 en 7-1. Voor groep B won Polen verrassend van Zwit serland: 3-1. De scores in de drie perioden waren 1-1, 0-0 en 2-0. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Haagse zweminrichting De Regen tes worden er in dit bad op 22 en 23 april internationale zwemwedstrijden gehouden. De organisatie-commissie, met als secre taris Cor Brasem, heeft voor deze jubi leumwedstrijd de bekendste Europese zwemmers en zwemsters uitgenodigd.Hier onder bevinden zich o.a. uit Zweden Ceder- quist en Segerström. uit West-Duitsland Baumann en Bleeker, uit Engeland Elisa beth Long en Champion, uit Italië de rug- slagzwemster Piacentini, uit België Desmet. Verder is een aantal Oostduitse zwem mers en zwemsters uitgenodigd. Van Ne derlandse zijde staat de afvaardiging vast van de volgende zwemmers en zwemsters: Adri Lasterie, Marian Heemskerk en Tine ke Lagerberg van Naarden, van Het Gooi Corrie Schimmel, van PSV Leo Verburgt, Ada den Haan en Betty Heukels, van Zian Ria van Velsen en Wieger Mensonides en van De Robben Rita Kroon en Henny van Vlaanderen. Voor de eerste klasse dames van de competitie district Noordholland werd in Velsen gespeeld de wedstrijd VZVHaar lem. VZV had een invalster voor midvoor Nel Toon. Voor de rust nam Haarlem de leiding door Nel Goedhart. In de tweede helft brachten Thea Hölsken en Corry Holm de Haarlem-overwinning op 3-0. De reserves van Njord wonnen van VZV 3 met 5-2. In de landelijke basketbalcompetitie gaat het de Haarlemse teams niet bepaald naar den vleze. In de eredivisie is de situatie ronduit zorgelijk. ZBVS heeft het eredivi sie-avontuur wel heel onvoorspoedig afge sloten. Met nog vier wedstrijden te spelen zagen de reeds gedegradeerde Sant poorters zich genoodzaakt zich terug te trekken uit de competitie. Hierdoor is een zeer moeilijke situatie ontstaan voor de wedstrijdcommissie van de basketbalbond. De nu nog overgebleven Flamingo's ver keren in degradatiegevaar. In de eerste klasse A is Antilopen de- fintief uitgeschakeld door de bovenste plaats, terwijl in de B-afdeling Typhoons nog goede kansen heeft. AMVJ leed enige, tijd terug een verrassende nederlaag te gen ROVS, maar de Amsterdammers pro testeerden tegen het meespelen van een ongerechtigde speler. Tenzij aan alle voorschriften is voldaan, wordt dit pro test toegewezen. In de damesafdelingen werden door de Haarlemse ploegen aanmerkelijk betere resultaten bereikt dan in de eerste helft. Dit geldt niet voor HOC, dat de gehele competitie constant speelde en op het ogen blik deelneemt aan de kampioenscompe titie. ZBVS trekt zich terug! Dat was het grote nieuws, dat een bijzonder moeilijke situatie schiep in de eredivisie. Met nog vier wedstrijden te spelen zagen de Sant poorters geen kans meer een volledige ploeg in het veld te brengen. Het vertrek van Fred Knapp en Henk van Nooyen was een van de oorzaken van dit betreu renswaardige feit. Wat moest er nu ge beuren? Alle wedstrijden ongeldig verkla ren of de laatste vier wedstrijden voor ZBVS als verloren beschouwen? De eer ste regeling lijkt logisch. Enige jaren geleden werd deze regeling ook toegepast, toen het Amerikaanse team van de vlieg basis Soesterberg zich terugtrok. Indien men ook nu deze regeling had toegepast, had Flamingo's de enige ploeg die van ZBVS verloor, daar baat van gehad. Als men de vier wedstrijden als verloren voor ZBVS had beschouwd, werd Flamingo's benadeeld, aangezien de me dekandidaten voor degradatie, US en Ar- De Nederlandse Volleybalbond heeft dinsdag een trainingsgroep samengesteld, die onder leiding van Van Zweeden en Van Hal elke dinsdag in Den Haag zal samenkomen om zich voor te bereiden op de twee resterende landenwedstrijden van dit seizoen. Het Nederlandse herenteam komt op 22 april in Antwerpen uit tegen België en op 3 juni in Le Havre tegen Frankrijk. Geselecteerd voor deze trainingsbijeen komsten werden: Tinkhof, Kooien, Hoog land en Oosterbaan (allen DES, Voor burg), Van dér "Stoep erf Rum (beiden Sportcentrum Baarn), Maas, Goedhals en Jansen (allen REVA, Amsterdam), Van Wijnen (SOS, Utrecht), Van Eyck en Groenhuysen (beiden Libanon, Rotter dam) en Allers (Valuas, Venlo). Het Duitse zaalhandbalteam, een van de grootste kanshebbers voor de titel van we reldkampioen, is uitgeschakeld voor de finale. Slechts wanneer het donderdag van Denemarkei wint ligt een derde plaats binnen het bereik. Het land, dat dinsdagavond voor deze grote verrassing zorgde, was Roemenië, dat met 129 de zege uit het vuur sleepte. Bjj de rust was de stand 75 in het voordeel van de Roemenen. Handbal Ondanks de aanmoedigingen van de 7500 toeschouwers, die in de Grugahal in Kre- feld het Duitse team wanhopig aanmoedig den, waren het de Roemenen die van de aanvang af het spel in handen namen. Via 20, 51, 53 en 73 gingen de Roeme nen met 75 voorsprong de rust in. Een hevig offensief van de Roemenen leverde vier doelpunten op (117) en zo stond Duitsland voor de hopeloze taak met nog vijf minuten te spelen vier doelpunten in Advertentie Waar vindt u zo'n collectie als bij Charley Goldman, die Rocky Marciano trainde voor zijn kampioenschap in het zwaargewicht, heeft In- gemar Johansson zien trai nen en weet nu zeker dat Floyd Patterson in de derde ontmoeting met Johansson zijn tweede overwinning gaat behalen. Goldman heeft drie fouten ontdekt: Johansson komt met zijn plaagstoten niet ver genoeg, laat zijn linkerarm na zo'n plaagstoot zakken en traint niet hard genoeg op zijn harde rechtse met als ge volg dat die te zwak is. „Als het niet anders kan mag een bokser zuinig zijn op zijn sparringpartners, maar dan moet hij na elke match heel hard aan de grote zak werken om zijn rechtse keihard te maken. Als hij niet hard traint kan hij ook niet hard vechten", zei Goldman. „Want als je onderbewustzijn niet op harde stoten is ingericht, duurt het drie of vier ron den voordat je je bewust bent van de bokswedstrijd." „En zie je, dat heeft In- gemar zijn tweede match gekost. In de tweede ronde had hij een kans en die ging ongebruikt voorbij. Waar om? Omdat hij zich niet hard getraind had op hard vechten. Je moet zo trainen dat je uit instinct hard slaat." Goldman weet ook hoe Patterson Johansson kan verslaan. „Het is makkelijk. Altijd links van hem blij ven. Met zijn eigen linkse kan hij wéinig kwaad doen en zijn harde rechtse kan ook al weinig uitrichten omdat die de meeste kracht kwijt is tegen de tijd dat de slag geplaatst wordt. Alleen sufferds worden met een rechtse stoot geraakt. In de eerste plaats heeft die rechtse geen kracht als je altijd aan de linkerkant van de man staat. En ten tweede: een rechtse bokser hou je tegen door linkse hoeken op zijn maag. Dan moet hij zijn rechter elle boog laag houden en krijgt hij geen kans om zijn recht se stoot te plaatsen." Goldman is ervan over tuigd dat Patterson wint. Hij vindt de training van Johansson allerminst goed en lacht erom dat de Zweed vijf dagen voor de wed strijd gewoon vakantie neemt. „Het is Johanssons manier van trainen, maar dat wil niet zeggen dat het goed iszei de wijze veteraan. Boksen Een federale rechter heeft het beslag, dat de Amerikaanse belastingen hebben gelegd op de beurs van de Zweedse zwaargewicht Ingemar Johansson voor zijn titelgevecht op 13 maart in Miami Beach tegen Floyd Patterson bekrachtigd. Het beslag op de beurs, groot bijna 600.000 dollars (ruim 2 miljoen gulden), duurt tot 17 maart. Districtsrechter Emett Choate heeft de belasting-autoritei ten het recht gegeven een onderzoek in te stellen naar de omvang van het beschik bare geld en naar de plaats, waar dit geld zich bevindt. De belastinginspecteurs zul len echter Johansson vóór het gevecht niet lastig mogen vallen met vragen be treffende het onderzoek. te lopen, Het lukte niet en de Roemenen verlieten als overwinnaars het strijdperk. De standen zien er als vólgt uit: Groep 1: gesp. gew. gel. verl. pt. v.t. Zweden 2 2 0 0 4 33—21 Tsjechosl. 2 1 1 0 3 40—21 IJsland 2 0 1 1 1 25—33 Frankrijk 2 0 0 2 0 17—40 Groep 2: Roemenië 2 2 0 4 27—22 Duitsland 2 1 1 2 24—30 Denemarkén 2 1 0 1 2 23—24 Noorwegen 2 0 0 2 0 17—25 rows, zonder te spelen twee punten rijker zouden worden. Ter illustratie geven wij de ranglijsten in beide gevallen. Bij toe passing van de eerste regeling: Punch 17-12, Arrows 17-12, US 16-10 en Flamin go's 15-8. In het tweede geval zou het worden: Punch 19-16, Arrows 19-16, 18-14 en Flamingo's 17-10. Na lang beraad heeft de wedstrijdcom missie van de NBB nu besloten de vier nog door ZBVS te spelen wedstrijden met 2-0 verloren te verklaren, terwijl ZBVS De basketbalcompetitie bovendien elke keer twee verliespunten krijgt. Hierdoor is de situatie voor Fla mingo's bijzonder precair geworden, te meer daar Arrows met 59-57 van Argus won. Boven aan de ranglijst staat nog steeds Wolves, dat onbedreigd kampioen van Nederland gaat worden. Om de twee de plaats wordt door Herly, Blue Stars, Landlust en Monark gespeeld. In de eerste klasse A bezet Antilopen de vierde plaats echter zonder kans te maken op promotie. Daarvoor komen de Amsterdamse teams Thor, ASVU of Agon in aanmerking. White Stars passeer de Zeemacht op de ranglijst. In de eerste klasse B is de situatie nogal onoverzich telijk, doordat Maasvogels tot nu toe slecht acht wedstrijden speelde. Maar dat deze ploeg AMVJ of Typhoons nog zal gaan bedreigen is niet te verwachten. 24 maart a.s. zal in het Krelagehuis worden beslist, wie in deze afdeling kampioen wordt. De damescompetitie is zo goed als af gelopen. In afdeling A gingen Landlust en HOC naar de kampioenscompetitie en de gradeerde het Amsterdamse Fortuna. Whi te Stars klom op tot de vierde plaats dank vijf overwinningen uit de laatste zes wedstrijden. A Ipinisme Maandag zijn vier Duitsers na uitge breide voorbereidingen en onder de diep ste geheimhouding begonnen aan een po ging om de noordwand van de Eiger in het Berner Oberland te beklimmen. Aap de noordwand van de 3974 meter hoge Eiger zijn sinds 1938 achttien alpinisten omgekomen. Slechts 18 bergbeklimmers uit een veertigtal expedities hebben de top en daarna het dal levend bereikt. De noordwand van de Eiger is levens gevaarlijk, speciaal in de winter. De ge meente Grindelwald, die telkens weer moet zorgen voor het reddingswerk, heeft er een gewoonte van gemaakt eventuele beklimmers eraan te herinneren dat zij niemand kunnen verplichten hen te red den. Toni Hiebeler uit Münehen,.een zeer er- groepje van vier. Slechts enkele der meest ervaren berggidsen waren tijdens de voor bereiding door Hiebeler in vertrouwen ge nomen. N'emand mocht iets van de be klimming weten al was het alleen maar omdat het motorlawaai van passerende vliegtuigen met journalisten of persfoto grafen lawines zou kunnen veroorzaken. Maandagochtend zijn de vier Duitsers uit het hotel op de Kleine Scheidegg ver trokken en dinsdagavond hadden zij het „lage sneeuwveld" bereikt en er hun bi vak ingericht. De klimmers zijn volgens een berggids die hen geholpen heeft zeer goed uitge rust. Zij dragen zware rugzakken en kun nen daarom niet snel klimmen. Door de vorst is de kans op lawines of steenstortingen klein en de klimmers maken daarom een door de deskundigen als tamelijk goed beoordeelde kans om de top te bereiken. Het viertal heeft de Hin- terstoisser passage, een strategisch punt op de levensgevaarlijke weg naar de Noordwand, reeds bereikt en het bivak ligt voorbij deze plaats. Pas dinsdagavond laat lekte êr iets uit over het plan van de vier Duitsers. Hie beler is een van de weinigen die de Eiger beklommen en die de tocht ovêrleefd heb ben. Toen de heer J. F. Sieverink, wonende in de buurtschap Broekheurne (bij Ensche de), vorige week maandag de krant in keek en de voetbaluitslagen vergeleek met zijn voorspellingen in de toto kwam hij tot 12 goede uitslagen. Volgens de krant was één wedstrijd niet doorgegaan en de heer Sieverink concludeerde hier uit, dat deze wedstrijd voor de pool was vervallen. Vrijdag j.l. leverde hij zijn nieuwe toto formulier in bij een Enschedese sigaren winkelier. Het gesprek kwam op de toto van vorige week. „Als die ene wedstrijd was doorgegaan, had ik een goede kans gehad om dertien goede voorspellingen te hebben. Nu had ik er twaalf", vertel de de heer Sieverink. De sigarenwinke lier keek hem ongelovig aan. „Maar alle wedstrijden zijn doorgegaan". „Nee", was het antwoord, „in de krant stond van niet". Het een en ander werd nog eens gecontro leerd en het bleek dat de heer Sieverink toch dertien uitslagen goed had voor speld. Inmiddels was de officiële termijn van inzending al verstreken. Maar de sigarenwinkelier belde de KNVB op en zette dë gang van zaken uiteen. „Stuur die krant maar eens op", was het com mentaar, „dan zullen we zien wat we kunnen doen". Gistermorgen werd de sigarenwinkelier opgebeld door de KNVB: „Het zit goed en de prijs van ruim 800,wordt als nog toegekend". De winkelier is direct naar de boerderij van de heer Sieverink gereden en heeft hem het heuglijke nieuws medegedeeld. Deze verklaarde dolgelukkig: „Nu kan ik tenminste eindelijk een bromfiets kopen". 2s De tafeltenniscompetitie Bij de overgangsklassers in de tafelten niscompetitie wordt het zo langzamerhand een trieste za«ak met VTC, dat alweer ver loor, ditmaal van AMVJ 3 en bovendien met lede ogen moest toezien hoe Disnie A VGA 2 verraste. Dit hield in. dat Disnie de onderste plaats aan VTC kon overdoen. En gezien het programma kan men zich afvragen hoe de Velsenaren die plaats nog ooit weer kwijt zullen raken! VTC verloor zijn ontmoeting tegen AMVJ 3 met 9-1 en kon alleen het dubbel op zijn naam bren gen. GTTC stelde bitter teleur door zowel van Nufa a'ls van Victory '55 te verliezen. Tegen Nufa voldeed Hamers met twee overwinningen en maakte Fred van Wie- ringen ziin debuut met 1 punt. Blom ver loor drie keer. Vooral zijn nederlaag tegen Swart was snlitig omdat hij bij de stand 19-19 twee maal fout serveerde. Tegen Victory hing een gelijkspel in de lucht. Twee keer verloor Hamers op matchpoint en ook Blom en Van Wieringen hadden nogal pech, Hamers zorgde uiteindelijk voor een punt en Blom voor twee. Hotaw tenslotte zorgde voor een verheugejide arrestatie dom—met" 7-*3 van Victory te win nen. Fer de Loor bleef ongeslagen en Kui- ner en Weenink zorgden beiden voor twee punten. De standen werden nu: V V G A 19 38 TYBB 16 29 Nedlloyd 4 19 30 Nedllovd 3 16 28 Victory '55 20 28 Scvlla 2 15 21 Povac 2 19 26 AMVJ 3 16 20 Togido 18 22 Smash 3 15 16 Nufa 19 18 A V G A 2 14 11 Hotac 19 17 Maccabi 16 9 Raniditv 19 14 Treffers 14 7 GTTC 19 9 Disnie 16 7 Shell 18 12 VTC 16 6 Barna 18 9 KLM 19 3 Eerste klasse In de eerste klasse A was er goed nieuws voor TYBB 2, dat middels een forse over winning op Togido 2 de kampioensvlag kon hijsen. Rietvink. Visser. Van Veenendaal, de laatste ditmaal vervangen door Nelis, behaalden deze prestatie zonder verlies en met een bijzonder hoog gemiddelde. De strijd aan de staart kwam weer volop in de belangstelling, omdat zowel Rapidity 2 als TOG 2 wonnen. Twee teams van Togi do. Prowano 2 en GTTC 2, kwamen hier door weer binnen bereik van deze staart- teams. In 1 B waren er weinig veranderingen. TOG bleef winnen en ook Prowano haalde de volle buit binnen. Desondanks mag men echter aannemen, dat ook TOG de titel zal kunnen grijoen en dus evenals TYBB naar de overgangsklasse kan promoveren. In de tweede klasse was er alweer een succes voor TYBB en wel voor het derde team dat na een overwinning op RKTVU kampioen werd Onderaan kwam Oranje- zwart 2 vrijwel in veiligheid door Togido 5 te verslaan. TOG 3 won van DHC 2 en aldus is vrijwel alleen DHC 2 nog voor Togido te bereiken. In 2 B werd VTC 2 kampioen door een ruime overwinning op Ready Hier zal Oranje Zwart 3 na ziin nederlaag tegen Shot definitief de derde klasse moeten opzoeken. In de dames tweede klasse gaven DSB en TYBB elkaar onnieuw niets toe Onder aan verraste DHC Oranie Zwart met 7-3 en behoudt dus zijn kans om de dans te ontspringen. De resultaten De uitslagen waren Heren: le kl. A: TYBB 2Togido 2 9-1, Rapi dity 2-Prowano 2 7-3, TOG 2-GTTC 2 7-3, HBC- Togido 4 6-4. DSB—Oranje Zwart 6-4, (TYBB kampioen), le kl. B: VGZ—TOG 4-6. DHC— Winfried 4-6. GTTC 3—Johez 5-5, Prowano HBC 2 8-2, RapidityTogido 3 0-10, 2e kl. A: Heemskerk—HBC 3 5-5, TYBB 3—RKTVU 8-2. 'TYBB kampioen), DHC 2—TOG 3 4-6. Hotac 2 CSV 4-6. Togido 5Oranie Zwart 2 3-7. 2e kl. B- Readv—VTC 2 1-9, Hotac 3—DHC 3 6-4, Oranje Zwart 3—Shot 3-7. CSV 2-CTTC 3-7. Johez 2Velsen 5-5 (VTC kampioen, Oranje Zwar degradeert), 3e kl. A: Togido 6VTC 3 3-7, Heemskerk 2Velsen 2 7-3, Ready 2CSV 3 7-3, Hotac 4RKTVU 2 6-4, Oranje Zwart 4 CTTC 2 7-3, 3e kl. B: Spinneweb—CTTC 3 9-1, Winfried 2—Prowano 3 6-4, Heemskerk 3Te Zaanen 0-10, 3e kl. C: BloemendaalVTC 4 2-8, Johez 3—GTTC 0 3-7, DSB 2—DHC 4 10-0, (DSB kampioen), 3e kl. D: Shot 2—TOG 4 5-5, GTTC 5—HBC 4 4-6, DokoRijtelbi 5-5, TYBB 4—Togi do 8 8-2, 4e kl. A: Spinneweb 2—TOG 6 9-1, VTC 5 —Droste 2 10-0, TYBB 5—DSB 3 2-8, 4e kl.B: VTC 7Shot 3 3-7, Togido 9—Prowano 4 4-6, HTC 4—DSB 4 1-9, HBC 6—Riitelbi 2 2-8, 4e kl. C:, Winfried 3 Leiduin 6-4. Droste 3TOG 7 3-7, TYBB 6—HTC 2-8, DSB 5—Alliance 6-4, Johez 4 Te Zaanen 39-1 (HTC kampioen), 4e kl. B: VTC 6—TOG 8 10-0, Sninneweb 3—HBC 5 4-6, HTC 3—TOG 9 7-3. 4e kl. E: Meertreffers- Doko 4 6-4. Doko 3—VGZ 3 1-9. Heemskerk 4 CSV 4 8-2 (Hotac 6 kampioen). Dames 2e kl.: TYBB—Rapidity 10-0, DHC— Oranie Zwart 7-3. CTTC-Hotac 6-4, HBC—DSB 4-6, 3e kl. A: Prowano—VTC 2 7-3. VTC—Shot. 5-5. 3e kl. B- CSV 2—CSV 3 7-3, Doko—CSV 1-6. VGZ RKTVU 0-10. CSV 2—Hotac 2 2-8, 4e kj DSB 3Te Zaanen 2 4-6

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 15