Bollenkweker C. L. v. Duijn kan niet zo vrolijk kijken, al bloeien zijn crocussen Water uit tankgracht doet veel tulpenbollen verrotten t TBI Strijd om m.m.s. te Velsen tussen gemeente en RHBS Schipper en meeste opvarenden van de RO 53 „Dirkje" ontslagen Beschuldiging: dronkenschap 1 HKHraïn p» Gezellig IToTmTt stoken in de nieuwe stijl. ,,'k Ben ridder te voet" Wtik11» Si r s - i illllsllli ÏALSi c AANKONDIGINGEN' EN NABESCHOUWINGEN WOENSDAG 8 MAART 1961 5 5S;y vif I'«i sV ■-- «llfpiÉI® Tankgracht oorzaak Geen vergunning meer voor strandhuisjes Politie zal strenger tegen pierbezoekers optreden Britse treiler op rotsen -aspgpp R Nieuw model 1961 De Beckers 466 kolenhaard BECKERS HAARDENFABRIEK N.V.- BERGEN OP ZOOM Bromfietser overleden - .v Zware schade radio televisie Brochure over reclame in de televisie Betere kleurentelevisie De radio geeft donderdag Televisieprogramma Me# De vreugde die iedereen voelt bij het zien van crocussen, die de kop al trots omhoog houden in een koesterend lentezonnetje, wordt bij de heer C. L. van Duijn aan de Duin en Kruidbergerweg 24 wel enigermate getemperd door de gedachte aan een slecht bollenjaar, dat naar het schijnt onafwendbaar is. Ergens verder in zijn land verteert namelijk het water dure tulpenbollen. En dan kun je niet vrolijk kijken, ook al schijnt de zon en bloeien de crocussen. „Ik reken op een strop van vijftigdui zend gulden", vertelt de heer v. Duijn en wij bekennen dat wij bij het horen van dit bedrag danig schrokken. Maar de heer v. Duijn rekent 't voor. Hij heeft voor vijf tigduizend gulden bloembollen in de grond gestopt en rekende op een opbrengst van een ton. Zeker de helft van de bollen ligt thans in de drassige grond te rotten, zo dat hij in het gunstigste geval tenmin ste de kosten eruit haalt. „En het zijn allemaal courante tulpensoorten", zegt hij. Zijn twee zoons zijn in het land bezig de grond te ontdoen van het dekriet. Zij doen daarbij steeds weer de nare ontdekking, dat de tulpenbollen niet boven de grond zijn gekomen. De heer v. Duijn steekt zijn vingers in de grond en haalt een bleke bloembol tevoor schijn, zo week als een te zacht gekookt eitje. We horen bovendien een soppend geluid; water. Drijfnat is de duingrond op ongeveer een vinger diepte. Het is triest, triest te zien dat grote stukken van het land geen leven te zien geven. En de oorzaak van deze bollen-misère is de heer v. Duijn al lang bekend. Hij wijst naar de duinen, achter zijn bedrijf, daar waar de Duitsers aan het graven zijn ge weest om vijandelijke tanks een halt toe te roepen. „De tankgracht kan het overtollige re genwater niet kwijt. Het dringt door de grove duinkorrel naar mijn land, dat la ger gelegen is", verklaart hij. Inderdaad ligt 't bloembollenland van de heer v. Duijn circa vijftig centimeter lager dan de op pervlaktespiegel van het tankval-water. Dat watertje overigens nog diep genoeg om er rechtop in te kunnen staan be vindt zich op ongeveer tachtig meter ach ter het land van de bollenkweker. „Maar de düinkorrel is grof", zegt v. Duijn en dat verklaart inderdaad alles. De drainage in het bollenland werkt per fect, daarvan hebben wij onszelf kunnen overtuigen. Er vloeit constant water uit de buisjes in een naast het vier hectare grote land gegraven sloot. Wanneer het flink heeft geregend kan de waterafvoer geregeld worden met een pomp, die de sloot dan leegmaalt. Die pomp daar van is Van Duijn nu wel overtuigd behoeft hij niet aan te zetten, omdat het water uit de tankval naar de bollen toch door de grond blijft sijpelen en de drai nage dit gemakkelijk kan verwerken. Bo vendien de bollen in de grond, die het dichtst bij de tankgracht, ligt, zijn toch al verrot! De waterstand is dus te hoog en daar- BELANGSTELLING VOOR PEEN MINDERT SNEL. De aanvoeren op de speciale export veilingen van peen van „Ons Belang" te Castricum beginnen minder te worden Er was dinsdag wel 50 ton, maar de animo hiervoor bleek al sterk geminderd, want slechts de B-peen kon tot 7,50 de 100 kg komen en de rest bleef allemaal beneden de 6 cent. Het buitenland blijkt weinig of geen behoefte meer te hebben aan dit winterprodukt en ook het binnenland heêft géén grote afnemers meer. De con- sumentén wachtten nu liever de voor jaarsgroenten af. De prijzen waren als volgt: B-peen 5.40—7.50V2, C-peen 5—5.80, C-peen 5.30. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: W. van Tilburg—Bruinen berg, d., Rijnstraat 70, IJmuiden. E. de Jong—Uijtendaal, z., Lange Nieuwstraat 260, IJmuiden. M. C. Keus—Born, z., To renstraat 32, Velsen-Zuid. M. J. Adrichem —de Ligt, 2 x z., Wijk aan Zeeërweg 112 IJmuiden-Oost. N. de Vries—Hoogen doorn, d., Acaciastraat 20, IJmuiden-Oost. A. M. H. Rol—Verzij lenberg, d., Water- vlietstraat 26, Velsen-Noord. P. Nijhof— Loerakker, d., Amsterdamsevaart 72 zw. Haarlem. C. Blinkhofde Reus, z., Gra hamstraat 162, IJmuiden. H. C. M. Stolk— Fok, z., Bloemstraat 57 rd., IJmuiden. A. Dam—Kwaak, z., Trompstraat 16, IJ muiden-Oost. C. M. P. KoksAdmiraal z., IJselstraat 31, IJmuiden. C. G. van dér Zon—Kóssen, z., Pres. Steijnstraat 54 IJmuiden. W. H. K'aptein—de Graaff, De Noostraat 90, IJmuiden-Oost. M. H van GeldorpBalm, d., Van Dalenlaan 194 Santpoort-Zuid. R. M. SchalyBakkes, z Corantijnstraat 24, Santpoort. OVERLEDEN: G. W. Koenjpr, 76 j„ we duwe van G. H.S. Elfrink, Brederoodseweg 101, Santpoort. aan verandert de heer Van Duijn niets. Hij ziet maar één oplossing, namelijk het overtollige water in de tankgracht af te voeren door middel van een rioolleiding onder de Duin en Kruidbergerweg door In ieder geval moet er iets gebeuren, want het bedrijf van de heer Van Duijn lijdt grote schade. Een schade waarvan iedereen zich kan overtuigen. „Ik ben ridder te voet", zegt Van Duijn een beetje bitter. Zijn vrouw vertelt ons nog, dat zij vorig jaar november het bol lenbedrijf overnamen van de heer Nijssen Familie v. Duijn - vader, moeder, en drie kinderen (van wie twee in het bedrijf wer ken), heeft vorig jaar de tuin in Heems kerk moeten verlaten wegens stadsuit breidingen. „Dat was een goede tuin", zegt Van Duijn. Hij heeft er twee en veertig jaar de grond bewerkt. Het bedrijf in Driehuis kon hij als vervangende grond overne men en hij deed dat. Want een echte kwe ker blijft kweker. Ook al moet hij natte grond omwoelen en er verrotte bloembol len uithalen. In verband met de plaats hebbende en nog te verwachten ontwikkeling van het strand- en duingebied te IJmuiden zullen in de toekomst geen strandhuisjes meer in dit gebied kunnen worden geplaatst. Op grond hiervan kunnen aanvragen voor plaatsing van strandhuisjes van ge gadigden, die tijdens het badseizoen 1960 geen standplaatsvergunning voor het zee strand hadden, niet worden ingewilligd, ook niet als deze aanvragen door een me dische verklaring worden ondersteund. Voor zover nodig wordt er nog de aan dacht op gevestigd, dat zoals reeds eerder is bekend gemaakt aankoop van een strandhuisje geen enkel recht geeft op de plaats, waar dit huisje op het zeestrand staat of gestaan heeft, aldus een mede deling van Velsens gemeentebestuur. I Daar Rijkswaterstaat heeft geklaagd dat het aantal mensen op de beide IJmuiden- se pieren vooral tijdens de weekeinden groot is, heeft zij de politie verzocht extra oplettend te zijn. De politie is voornemens iedere onbevoegde op de beide pieren op de bon te zetten. Er staan borden die mededelen dat het verboden is voor onbe voegden zich op de pieren te bevinden. De Britse treiler „Loyal Friend" heeft vanochtend vroeg gemeld, dat hij bij de Pentland-archipel, tussen de Schotse noord kust en de Orkaden. op de rotsen was ge lopen en onmiddellijk assistentie nodig had. Er is hulp op weg naar de „Loyal Friend". Het radionoodverkeer werd daar om opgeheven. Advertentie Deze gezellige, robuuste brander is gul met warmte en zuinig met kolen. Met omkeerbaar voorhangrooster, dus geschikt voor nootjes III en de voordelige nootjes IV. Onverwoestbare, gietijzeren body. In ambergrijs of zwart. JJ yS 4" Bruto cap. 17000 kcal/u(voor grote gezinskamer) I Type 455 (iets kleinere afmetingen dan de 466). Bruto cap. 15800 kcal /u f 365.- Type 444 (speciaal voor de moderne flatkamer). W&Y; igr Bruto cap. 12000 kcal /u f 198.- n leeuw vut een haudl DE DIRECTEUR VAN DE RHRS TE VELSEN, de heer R. J. van Arum, heeft met betrekking tot de kwestie van de plannen tot stichting van een middel bare meisjesschool in Velsen door de gemeente, gereageerd op hetgeen de wet houder van onderwijs, de heer H. de Boer, heeft gezegd en waarvan mededeling is gedaan in ons blad van dinsdag. De heer Van Arum schrijft: „Als ik een ministerieel besluit (de verbinding van een mms aan de rhbs te Velsen-Red.) ten uit voer wil leggen, beticht het gemeentebe stuur van Velsen mij van een „laakbare actie" en wanneer ik mij daartegen ver dedig („eet animal est trés méchant: quand on l'attaque, il se défend), „be treurt" de wethouder van onderwijs dat de kwestie „in een sfeer van ruzies is getrokken". Had de heer De Boer van mij verwacht, dat ik de andere wang zou hebben toegekeerd, opdat een eventuele volgende klap wat gemakkelijker kan wor den toegediend? ,j-„j Wie heeft de gemeente toch beschuldigd van nalatigheid of in gebreke blijven, dat de heer De Boer maar steeds hierop tam boert? Ik zeker niet. Bij de voorbereidin gen voor de tenuitvoerlegging van het be wuste ministeriële besluit, is de gemeente als overheidsinstantie zelfs niet in mijn gedachten geweest. En hoe kan hier wor den gesproken van een „ingrijpen van rijkswege", als genoemd besluit reeds De schipper en het grootste deel van de bemanning van de RO 53 „Dirkje" zijn met ingang van 6 maart op staande voet ontslagen door de directie van de n.v. Visserij Maatschappij Piseator te IJmuiden. De betrokkenen waren na hun aan komst te IJmuiden het weekeinde naar huis gegaan. Daar kregen zij een tele gram: „Als gevolg van lieden gebleken misbruik alcoholhoudende dranken aan boord Dirkje RO 5è wordt u met ingang van heden op staande voet ontslagen. Schriftelijke bevestiging volgt. Piseator". Dit telegram was gedateerd op 6 maart. De schriftelijke bevestiging volgde inder daad in de vorm van een aangetekend schrijven. Daarin was het goede cijfer 53 achter RO genoemd. In het schrijven werd verduidelijkt, dat de betrokkenen aan boord van de Dirkje bij herhaling mis bruik van alcoholhoudende dranken hadden gemaakt, zodanig dat zowel op 4 februari als op 20 februari de dekbemanning niet in staat was haar taak naar behoren aan boord waar te nemen, waardoor schip en bemanning in gevaar werden gebracht. De betrokkenen kwamen dinsdagmorgen bij de reder, de heer J. van Noort, die hun zei, dat zij maar met de nieuwe schipper moesten gaan praten, als zij weer wilden varen. Deze nieuwe schipper zou dan de heer M. Letsch uit Scheveningen moeten zijn. Deze gewezen schipper bij de firma Van Toor uit Vlaardingen is nu schipper bij de Rederij Vrolijk in Scheveningen. Hij heeft het commando op de Sch 102, een logger, en zijn vakbekwaamheid is zo groot, dat hij afgelopen maandag nog een produktschapswimpel kreeg als beloning voor de beste met een logger aangevoel de haring in Scheveningen. De heer Letsch voer voor reder Van Noort, die procuratiehouder bij de Fa Van Toor in Vlaardingen is geweest, als stuur man op de „Dirkje", omdat zijn logger 's winters stil ligt. Hij maakte beide reizen, waarover in het ontslagschrijven wordt gerept, mee. Deze stuurman kreeg geen ontslag, even min als de machinisten en de kok. Onder de ontslagenen heerst grote ont stemming over dit ontslag. Men begrijpt niet, hoe men op 6 maart kan worden ontslagen op grond van dronkenschap op 4 en 20 februari (twee dagen waarop de Dirkje uitvoer), welke dronkenschap zij bovendien ontkennen. Daarenboven vinden zij het dubbel vreemd dat zij bij de nieuwe schipper misschien weer in dienst kunnen komen volgens de woorden van de reder, welke deze tegenover ons bevestigde. De heer Noort heeft ons verklaard, dat hij een onderzoek heeft ingesteld en dat hij daarbij tot de conclusie is gekomen dat er inderdaad sprake is geweest van herhaalde dronkenschap. „Te bewijzen is het natuurlijk niet", voegde hij daar aan toe. Tijdens zijn onderzoek heeft hij de bemanningsleden, die nu zijn ontslagen, niet gehoord. De ontslagenen hebben al de hulp in- geroepen van hun vakbonden. Men bestu- deedt daar nu het geval en overweegt op welke wijze men het beste hulp kan bie den aan de ontslagen 'bemanningsleden. Wij vernemen verder, dat het nog in het geheel niet zeker is, dat de heer Letsch schipper op de Dirkje zal worden. Men zou hem in Scheveningen zeer on gaarne laten gaan. Bij de Rederij Pisea tor wil men de heer Letsch graag als schipper hebben, omdat hij een vakman op het gebied van gekaakte haring is. Zo als men weet, zijn de Dirkje en Claesje onlangs verbouwd om ze geschikt te ma ken voor de kantjesvisserij. Een bestuurder van het CKV, de Centrale van Zeevarenden ter Koopvaardij en Vis serij, verklaarde ons naar aanleiding van dit ontslag: „Dit is nog nooit eerder vertoond. Deze wijze van ontslag verlenen keuren wij zonder meer af. Wij zullen dan ook werk van deze zaak maken". Men zal onder meer het Bureau Arbeidsrecht gaan inschakelen. Op de Stationsweg te Velsen-zuid is dins dagavond omstreeks negen uur een brom fietser aangereden door een wielrijder Ogenschijnlijk mankeerde de bromfietser niets. Doch enige tijd erna geraakte de man bewusteloos. Er is een getuige van het ongeluk. De politie verzoekt een van de fietsers die de vermoedelijke oorzaak is van de botsing zich te melden bij het poli tiebureau te IJmuiden-oost. f \\<r Gelukkig poseren de opvarenden van „De Hoop 2" hier met hun echtgenoten in de Houtrust-Rotonde te Den Haag. Beker en wimpel zijn een beloning ge weest voor het grote vakmanschap, waar mee schipper Dubbelaar en zijn mannen de aangevoerde vis in het afgelopen seizoen hebben verzorgd. Zij scoorden het hoogste gemiddelde van de gehele Nederlandse vissersvloot en brachten da-armee de naam van IJmuiden op aller lippen. werd genomen toen de gemeente nog niet bij de fase der zelfstandige mms was aan geland, maar nog hoopte het gebouw van de rhbs in handen te krijgen? Waarop doelt deze hele passage eigenlijk? Wil de heer De Boer daarmee suggereren dat het Rijk ingrijpt zodra een gemeente in ge breke blijft? Maar dit is een artikel in de zogenaamde Mammoet-wet die nog steeds in het stadium van wetsvoorstel verkeert". De heer Van Arum vervolgt in zijn schrijven: „De ouders van de leerlingen kunnen nu eenmaal meer invloed uitoefenen op het gemeentelijke onderwijs", beweert de heer De Boer. Het onderwijs aan een mid delbare school, ook aan een mms, ligt in de wet vast. Hieraan kan zelfs geen wet houder of inspecteur iets veranderen, laat staan, de ouders. En als deze ouders ver langens zouden .hebben binnen de perken van de wet? Och, dan bespreekt de ouder vereniging deze gewoon met de directeur, die als hij het voorrecht heeft aan het hoofd van een Rijks Hogere Burger School te staan in zoverre autonoom is, dat hij bij wederzijdse overeenstemming, aan die verlangens direct kan tegemoetkomen, zonder daarvoor eerst de toestemming te moeten vragen van een of andere autori teit die misschien niet eens uit een functie bij het onderwijs is voortgekomen en dus niet deskundig is. Is het een wonder dat ik mij (en met mij vele leraren en ouders) zo tot het Rijksonderwijs gevoel aangetrokken? In dit verband spreken van ouderlijke ipvloed kan misschien succes boeken als slogan in een verkiezingscam pagne, als argument in deze aangelegen heid snijdt het geen hout. Meent de wethouder van onderwijs ver der werkelijk dat de afdeling mms aan de Rijks Hogere Burger School te Velsen niet open zou staan voor leerlingen uit Bever wijk, Heemskerk enzovoort? De heer De Boer trekt in twijfel, en zulks zelfs zeer sterk, of wij tweehonderd leerlingen kunnen herbergen. Het moge hem geruststellen te vernemen (maar hij kan dit weten) dat wij ruimte hebben zowel binnen als buiten het gebouw, voor het dubbele aantal. Dat vele leerlingen „al zouden wegtrek ken naar scholen in Haarlem, Bloemen- daal en Beverwijk" is weer zo'n gratis in sinuatie Naan het adres van de RHBS, zo als er voorheen zovaak zijn gelanceerd Maar Haarlem en Bloemendaal zullen altijd leerlingen blijven gaan (niet alleen uit Velsen) om redenen die wij zullen la ten voor wat zij zijn; dat leerlingen te Be verwijk voortaan veelal het lyceum al daar zullen bezoeken is logisch en gezond daarvoor is die school juist opgericht. Dat de plannen van de gemeente Vel sen, naast de bestedingsbeperking, oor zaak waren van de opschorting, was mij bekend. Juist om de kwestie niet „in een sfeer van ruzie te trekken" had ik dit niet genoemd. Nu de heer De Boer hierover zelf spreekt, kan ik het rustig beamen. De plannen van de gemeente Velsen hebben die van de toenmalige directeur doorkruist, maar het gemeentebestuur, dat thans meent dat ik eerst overleg had moeten plegen, heeft de minister plannen tot naas ting van de rhbs voorgelegd, zonder di recteur en- of docenten maar iets daarvan mede te delen of te vragen hoe zij dit nu wel zouden vinden. Tot slot moet het mij van het hart dat ik, die hier onbevooroordeeld mijn taak heb willen aanvaarden, betrokken werd in een even onverkwikkelijke als onnodige strijd, die zijn oorsprong vindt in een wei gering van departementele zijde, waar aan ik part noch deel heb. Desondanks ben ik bereid die strijd te aanvaarden om onze school te verdedigen tegen kenne lijk slechte verliezers". Op de hoek Driehuizerkerkweg en de Feithlaan te Driehuis zijn een bestel- en een personenauto dinsdagavond met el kaar in botsing gekomen. De bestuurder van de bestelauto had geen voorrang ver leend. Er ontstond zware materiële scha de. Groot was de schade die werd toege bracht aan een personenauto die om streeks vijf uur dinsdagmiddag in Velsen- dorp tegen een uit een weggetje rijdende vrachtwagen botste. Eind 1960 waren zesentachtigmiljoen toe stellen in eenenveertig landen onder het bereik vgn televisiereclame. Negentien miljoen van deze toestellen bevonden zich In negen Europese landen. In verschillend- de delen van dit continent bereidt men zich op de komst van dit nieuwste reclamemedium voor, terwijl weer ande re landen de invoering van radioreclame overwegen. Gezien deze situatie heeft de Internationale Kamer van Koophandel (I.K.K.) te Parijs dezer dagen in het En gels en Frans een brochure uitgegeven, welke aanbevelingen bevat voor het me ten van het bereik van televisie- en ra dioreclame. De publikatie van de I.K.K., die in de veertig bij haar aangesloten landen ver spreid gaat worden, is een vervolg op de door deze instelling gegeven normen en richtlijnen omtrent pers-, bioscoop- en buitenreclame. Er wordt mee beoogd het onderzoek te stimuleren naar de kwanti tatieve en kwalitatieve samenstelling van de lezers-, kijkers- en luisteraarskring. Voorts tracht men er de verkrijging mee te bevorderen van deugdelijke, internatio naal vergelijkbare uitkomsten, die zullen kunnen bijdragen tot een zo efficiënt mo gelijke besteding van reclamegelden. De brochure bevat een overzicht van de voornaamste, tot nu toe ondernomen on derzoekingen. Dit nieuwe I.K.K.-rapport is opgesteld door haar werkgroep onder voorzitterschap van Nederland (W. H. van Baarle), waarin voorts België, Denemar ken, Duitsland, Engeland, Frankrijk en de Ver. Staten vertegenwoordigd zijn. Radio Corporation of America heeft aan gekondigd, dat een verbeterde buis voor kleurentelevisie is ontwikkeld. De helder heid van de kleuren zou met 50 percent zijn verbeterd. RCA is de enige fabrikante van buizen voor kleurentelevisie. De bui zen zullen aan alle fabrikanten van toe stellen worden geleverd. Beeldschertnet HILVERSUM 1. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram VPRO: 7 30 Dagopening. AVRf 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Gram. 11.45 De opvoeding van het geweten, lezing 12.00 Lichte muz. 12.30 L.and- en tuinobuwmeded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws, meded. en beursber. 13.30 Lichte muziek 14.00 Pianorecital. 14.30 Voor de vrouw. 15 05 Zangrecital. 15.35 Voordr. 15.55 Aceordeonmuziek 13.25 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Jazzmuz 18.00 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 18.30 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Gevar. progr 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.15 Concertgebouw-ork en sol (21.10—21.35 Pocketboek en jeugd, gedach ten wisseling). 22.15 Zang en piano. 22.30 Nws. beursber, van New York en meded. 22 45 Journ 23.00 Sportact. 23.10 Discotaria. 23.55 24.00 Nws HILVERSUM II. 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram, 7 30 Voor de jeuga 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.03 Idem 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. KRO: 11.00 Voor de Zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Pianospel. 12.25 Voor de boeren 12.35 Land- en tuinbouwmeded. 12 38 Gram 12 50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Metro- pole-ork. en soliste met klein koor. NCRV14 00 Bondsdag Chr. Plattelandsvrouwen en meisjes 14.45 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.20 Piano recital. 16.50 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muziek. 18.15 Sportrubr. 18.30 Meisjeskoor. 18.50 Sociaal pers pectief. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, praatje 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21 30 Gram 21.50 Periodiekenparade 22.00 Kerkorgeleoncert 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking 22.55 Boek- bespr. 23.00 Gram. 23.25 Volksmuziek met comm 23.55-24.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG NCRV: 17.00 Voor de jeugd. NTS 17 30 uur Voetbalwedstrijd Duitsland-België (tweede helft). 20.30 Journaal en weeroverzlcht AVRO 20.20 Act. 20.30 Sportpanorama. 20.50 IV-film 21.3022.30 Litteraire gedachtenwissellng. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. 20 30 Filmbespr. 20.50 Gevar. progr. 21 15 Politie, sa tirisch blijspel. 22.20 Dagsluiting.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5