Gemenebest wenst China bij de ontwapeningsbesprekingen Heler van het Peugeot-losgeld wordt door politie gezocht Wereldnieuws De merel r Van dag tot dag Uitspraak over apartheidspolitiek voorlopig uitgesteld Vogelzang Meeste stemmen gelden Vogelzan ^PraatótoeL Op de MAART 1961 DONDERDAG Sir Winston Churchill via Gibraltar naar West-Indië Militaire ruimtevaart bij Amerikaanse luchtvaart Overleg Peking-Washington OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE VOORNAAM EN AANGENAAM Ergens moet 25 miljoen franc bewaard worden AUDENAUER MET VAKANTIE. Duif Advertentie Een typisch verschil van appreciatie was op te merken bij de berichtgeving over een mogelijke toenadering tussen de standpun ten van Oost en West ten aanzien van het vraagstuk der atoombomproqven, dat op 21 maart weer aan de orde zhl zijn bij de besprekingen te Genève. Appreciatie ten aanzien van de resultaten, die in 1960 op het gebied der atoomenergie werden be reikt en die zowel uit subjectief politiek j standpunt als door een universeel weten schappelijke bril konden worden be schouwd. Terwijl politieke waarnemers hun hoop op een soepeler Russische houding tegen over het Westen baseren op de veronder stelling van Russische vrees voor een Chi- LONDEN (UPI) De eerste ministers van de landen aangesloten bij het Geme nebest zouden vandaag in Londen het de bat openen over de problemen samenhan gend met de ontwapening en de kernproe ven. Gisteren hebben 25 een uitspraak over de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek voor lopig uitgesteld. De ontwapening wordt door alle premiers die aan de besprekin gen deelnemen gekenschetst als 't belang rijkste onderwerp van de agenda. Tijdens de gisteren gehouden algemene beschou wingen bleken de meeste deelnemers de mening te koesteren, dat communistisch China bij de besprekingen over een alge hele ontwapening zou moeten worden be trokken. Naar verluidt zou zowel de Indiasche minister-president Nehroe als zijn Canade- nese atoombewapening, juichen weten- se ambtgenoot Diefenbaker er op hebben schappelijke analisten te Genève de Chi- aangedrongen dat de ontwapeningskwestie w Bohioa rter kern- binnen de eerstkomende maanden de volle nese vorderingen op het gebied der kern aandacht zal krijgen Men is het er even splitsing toe als een belangrijke stap voor- wej ook over eenSj dat de nieuwe Ameri- waarts. Van Indische zijde werd de eerste kaanse president Kennedy en diens rege- atoombomontploffing der communistische ring de tijd moesten krijgen hun politiek Chinezen voor het einde van 1961 voor speld, waarmee China zich niet alleen in de rij der atoomgroten zou scharen, doch een veel onafhankelijker positie zou in nemen tegenover de ganse buitenwereld dan enige andere atoommogendheid ten opzichte van die buitenwereld heeft be reikt. De uitzonderlijke positié van China zou met betrekking tot deze kwestie vast te stellen. De eerste ministers van Nigerië en Gha na zouden beiden van plan zijn uitvoerig in te gaan op de kwestie van de proeven met kernwapens. Nigerië heeft reeds de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk verbroken uit protest tegen de jongste Franse kernproef in de Sahara, in decem ber van het vorig jaar Naar verwacht wordt, zullen de bespre kingen over ontwapening en kernproeven immers grotendeels stèunen op een onaf- ook m0rgen nog voortgaan. hankelijke mening ten aanzien van de mogelijkheid tot oorlog. Deze omstandig heid in aanmerking genomen, zouden zelfs fanatieke geleerden de Chinese vorderin gen op het gebied der kernsplitsing niet meer als een welkom verschijnsel kunnen zien, aangezien zelfs de meest engdenken- de geleerde toch niet blind kan zijn voor het enorme gevaar, dat China als atoom mogendheid voor de wereldvrede zou vor men. Dat gevaar schuilt immers voor namelijk in China's betrekkelijke onkwets baarheid en in de typisch Chinese doch ook algemeen Oosterse zorgeloosheid wat men senlevens betreft. Als men straks te Genève van Russische zijde compromissen verwacht onder druk van dat gevaar, zal het Westen toch niet minder bereidwilligheid moeten tonen in detailkwesties, die het politieke zijn of niet zijn onaangeroerd laten. Want anders komt het potentiële gevaar voor dat „zijn' langs een Chinese achterdeur toch nog on gehinderd binnen, Tegenstanders van Zuidafrika's apart heidspolitiek zijn gisteren voor Lancaster LONDEN Sir Winston Churchill is donderdag naar Gibraltar vertrokken, waar hij zich zal inschepen op het jacht van de Griekse multi-miljonair Onassis, waarmee hij een tocht naar West-Indië zal maken. Onassis zelf is echter niet aan boord. Churchill blijft per radio contact houden met zijn echtgenote, die zich reeds een week voor een rustkuur in het zieken huis bevindt. Sir Winston nam gisteravond afscheid van premier Macmillan in diens ambtswoning. House, waar de premiers in vergadering bijeenkomen, een onafgebroken wacht be gonnen. Onder degenen die zich hiervoor beschikbaar hebben gesteld zijn vijfenveer tig leden van het Britse parlement. Zes betogers, met zwarte rouwbanden en strikken getooid, stonden gisteren op post toen de premiers bij Lancaster House aankwamen. (Reuter) Premier Menzies van Austra lië heeft, naar verluidt, getracht even tuele critiek op het beleid van zijn rege ring ten aanzien van Australisch Nieuw- Guinea te ontzenuwen. Volgens confe rentiekringen verklaarde de eerste-minis- ter, dat Australië dit beheerschapsgebied niet exploiteert, maar alles doet om het zo spoedig als redelijk en mogelijk is over zijp eigen toekomst te laten be slissen. WASHINGTON (UPI) De Ameri kaanse minister van Defensie McNamara heeft bepaald dat de Amerikaanse lucht macht de gehele verantwoordelijkheid gaat dragen voor alles wat de Verenigde Staten ondernemen op het gebied van de militaire toepassing van de ruimtevaart. De beslissing van de minister heeft in kringen van vloot en leger grote op schudding verwekt. Ten behoeve van de militaire ruimte vaart zullen de Verenigde Staten in het boekjaar, dat op 1 juli aanstaande begint, een bedrag van 850 miljoen dollar uit geven. Vrijwel alle projecten, die onder deze begrotingspost vallen, komen thans voor rekening van de luchtmacht. Het gaat hierbij voornamelijk om de ontwik keling van militaire ruimtevaartuigen en afweermiddelen tegen vijandelijke satel lieten. Voor de luchtmacht is het regeringsbe sluit van grote waarde. Zij wordt hier door in de toekomst de belangrijkste tak van de strijdkrachten. Advertentie Reeds meermalen is ook in deze rubriek aandacht besteed aan het onrustbarend toenemen der zedenmisdrijven. Hoezeer deze soort van delicten is toegenomen, blijkt wel uit de nuchtere cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Van 6328 gevallen in 1956 steeg het cijfer tot 8360 gevallen in 1960. En dat zijn dan nog slechts de misdrijven die aan het licht zijn gekomen en berecht. Onlangs heeft de Tweede Kamer al uit voerig over de sexuele misdrijven gespro ken en thans heeft ook de Eerste Kamer zich ernstig bezorgd getoond. Minister Beerman heeft geantwoord dat er maatre gelen zijn genomen tegen het ontvluchten van psychopaten uit inrichtingen. Maar dat geeft geen enkele waarborg tegen het optreden van de „aardige" mannen die bijvoorbeeld met auto's en snoepjes arge loze kinderen lokken. Er wordt aangedron gen op meer voorlichting van de kinderen. Op het kritieke moment vergeten ze ech ter meestal de ingepompte adviezen waarschuwingen. De minister ziet geen heil in strengere straffen, omdat de delin quenten gewoonlijk een ziekelijke geest hebben. Maar hij erkent dat de openbare orde en veiligheid voorop staan. Er zal toch iets moeten gebeuren om het algemeen gevoel van onbehagen in ons land, dat de laatste tijd begrijpelijk sterk is toegenomen, te verminderen en zo mogelijk weg te nemen. Politie en jus titie zouden meer aandacht kunnen beste den aan het doen en laten van degenen die al eens wegens een zedenmisdrijf zijn vervolgd, ook al is het nog zo lang ge leden. Deze mensen moeten de indruk krijgen dat er meer op hen wordt gelet. Zulk een geregelde controle zou in elke gemeente door de politie kunnen worden toegepast. Voor elke plaats is het aantal te controleren gevallen percentueel niet groot en het personeelsprobleem van de politie zou naar onze mening geen belem mering behoeven te vormen. Deze maat regel zou kunnen mee helpen om de onge rustheid onder ouders en opvoeders be langrijk te verminderen. WARSCHAU, (UPI) De Amerikaanse ambassadeur te Warschau, Jakob Beam, heeft dinsdag gedurende anderhalf uur geconfereerd met de ambassadeur van communistisch China te Warschau, Wang Ping Nan. Het was de 103de conferentie in de reeks welke in 1955 te Genève be gon. Op 18 april zullen de ambassadeurs elkaar opnieuw ontmoeten. Te Washington is meegedeeld, dat Beam een lijst van 34 Amerikaanse kranten en persbureaus heeft gekregen, die belang stelling hebben voor het uitzenden van een vertegenwoordiger naar communistisch China. Hij had opdracht de Chinese am bassadeur een uitwisseling voor te stellen en hem om namen van kranten of journa listen te vragen die voor deze uitwisseling in aanmerking kunnen komen. o o co modieuze „zuidwester" Nieuwe Parijse lij». In zui ver haarvilt, afgeboorde rand. garnering ottoman- lint, stiksels in bol. Festiadeprijs 29.75 Stel voor: U gaat uit met z'n vieren. Bioscoop? Drie willen er lachen met Danny Kaye, maar U wilde eigenlijk liever treuren met Vivian Leigh. Wees sportief en doe mee met Danny; de volgende maal gaan Uw vrienden wel met U mee om tranen weg te pinken. Etentje? Eén wil er graag Italiaans dineren, de anderen Chinees. Wat doet die ene minestrone- minnaar? Met een wijze glim- 1 i'h overstappen op tjap-tjoy en haaievinnesoep. Nóóit spel breker zijn, dat maakt het uitgaan licht en vrolijk. En presenteer vooral zo nu en dan een Gladstone, want Gladstone - met of zonder filter - is de sigaret die iedereen voldoening schenkt. 20 STUKS F UN VERSAILLES (UPI) De Franse politie is begonnen aan een speurtocht naar de man, die vermoedelijk het grootste deel van het losgeld voor Eric Peugeot in zijn bezit heeft. Dit geld wordt vermoedelijk bewaard tot de aandacht verslapt is en er niet meer uitgekeken wordt naar de serie nummers. Volgens welingelichte kringen zou meer dan 25 miljoen franc zijn inge wisseld in West-Duitsland, vermoedelijk Frankfort en Dusseldorp. Volgens anderen werd er ook geld gewisseld in Spanje, Zwitserland en Kopenhagen. De commissaris van politie Paul Dennis ontdekte in een garage aan de Rue Lecon- te-de-Lisle in Parijs, in de kofferruimte van een kleine auto ongeveer 57.000 nieu we franc, van de in totaal 500.000 nieuwe franc. Het geld was verpakt in een plastic zak. De beide verdachten Rolland en Lar- cher, hadden gezegd, dat dit het overschot was, maar de politie denkt er anders over en heeft een waarschuwing gezonden aan de politie in Duitsland en andere Europese landen om uit te zien naar de „derde man", die pas bij de ontvoering betrokken is geraakt, toen de feitelijke misdaad reeds achter de rug was. Zijn bijdrage aan de campagne was het in circulatie brengen van het geld. De gearresteerde misdadigers zijn allen in staat van beschuldiging gesteld wegens ontvoering van een minderjarige, jonger dan vijftien jaar. Omdat de ontvoerde, Eric Peugeot, in goede gezondheid was te ruggegeven is de maximumstraf voor Rol land twintig jaar gevangenisstraf. Auto gevonden Inmiddels heeft de politie het uitgebran de wrak gevonden van de auto welke de ontvoerders hadden gebruikt. Dezè autó, het eigendom van een Amerikaan, was in de omgeving van de Eiffeltoren gestolen. Het wrak was al in mei van het vorig jaar ontdekt op een weg nabij Joigny, in het departement Yonne, doch het verband met de zaak-Peugeot werd toen niet gelegd. Spoedig zal de reconstructie van de ont voering plaats hebben. Reconstructie van de misdaad is in Frankrijk vereist bij dé wet. De politie heeft een bezoek gebracht aan de villa te Grisy-les-Platres nabij Pon- toise, waar Larcher en Rolland Eric Peu geot een drietal dagen verborgen hielden. Deze villa bevindt zich op korte afstand van een vliegveld, doch staat overigens tamelijk eenzaam. Kikvorsmannen zoeken in de Seine naar de schrijfmachine waar op de brieven aan de familie Peugeot wer den getikt. Larcher en Rolland hebben de bekende strafpleiter René Floriot als hun verdedi ger aangezocht. Advertentie twin-set, Italië Licht, soepel, makkelijk wasbaar dralon. Draagt heerlijk. Wit, honinggeel, bleu, rose, beige, ivoor, zil vergrijs, marine. Maten 38 t/m 46. Festiadeprijs 39.75 BONN (AFP) Bondskanselier Ade- I nauer wordt maandag voor zijn gebruike lijke vakantie aan het Comomeer in Cade- nabbia verwacht. Hij zal dinsdag 21 maart een onderhoud hebben met de Italiaanse j premier Fanfani. Storm in het bos Storm in het bos doet ons altijd denken aan de vreemde krachten die soms ineens een groot bedrijf kunnen teisteren. Het kan geweldig en groots stormen in het bos. Er gaat dan een reusachtige ruising door al de miljarden twijgen van het bos en de bomen kraken en steunen; en eek hoorn, anders toch altijd een geducht en dries dier, zit benauwd in een hoekje en hoopt dat de wind hem niet onder de staart zal grijpen en voort zal doen zeilen als een bruin blad. Er is iets heel merk waardigs aan het toeslaan van de storm in het bos. Bomen die aan de buitenste rand staan en dus, zou men zeggen, het grootste gevaar lopen omgetrokken te worden of af te breken zelfs, blijven on beducht staan. Ook eenzame, kromge groeide stakkers zonder schoonheid en I fleur handhaven zich en zij staan, de dag na de storm, onberoerd in hun zandver stuiving, op hun open heide-veld, in hun weitje. Het dennenbos vertoont het vreemdste verschijnsel: daar liggen, g e- Jieel middenin en toch totaal I ingesloten en ondersteund door medebomen, ineens verschil- lende fiks-opgeschoten bomen ontworteld neergeslagen. Hoe is het mogelijk dat juist daar de wind zo heeft kunnen huishouden? vraagt men zich af. Het lijkt zo ongerijmd dat die veilig-geborgen exemplaren juist getroffen moesten worden door het geweld. Zo is het, wij zeiden het al, ook in een groot bedrijf. Daar staan lieden dag-in- dag-uit in de gevaarlijkste rukwinden en slagen erin het kopje hoog te houden al dan niet met inzet van hartkleppen, maag wand en zenuwstelsel. Maar zij handhaven I zich. Zij worden gebeukt en geslagen en gemarteld ook wel en dat schijnt een deel hunner functie te zijn. „Begrijp je nou zo- iets?", zeggen andere employés dan tegen elkaar, „hoe die Piet zich weet staande te houden; er deugt nooit iets aan hem en geen draad goed werk komt er ooit uit zijn handen en toch redt hij het. Hoe lapt j 'ie 'm dat?" en dan suggereren zij (vaak terecht uiteraardeenvoudige chantage, simpele bedreiging met doodslag of moord en neg enkele activiteiten van zuiver-mis- dadige aard, alle dus middelen waarmee genoemde Piet zich op de been houdt. Wij zeggen niet dat Piet het leuk heeft en dat het leven hem een dal vpl gelukzaligheid schijnt, maar Piet redt het. In tegenstelling met de bomen middenin het bos. Die mooi en rank en nijver omhoog- streven en geen draad kwaad in zich heb ben en zeer stil en onopvallend doorgroeien naar hoger en hoger en vooral ook naar het Welzijn van de Zaak, het Nut van het Algemeen, het Goed van de Baas. Op een dag steekt de storm op. De Pieten zetten zich schrap en laten licht-chanterende af- weer-opmerkingen af. Piet A weet iets van Chef E. inzake het omgaan met opmerke lijke meisjes van Geheel Ander Niveau en ook dat dit plaats vindt (en vondin het privékantoor. Piet B. kent nauwkeurig het Verleden van Chef C. En dat is voldoende. Piet H. weet alles van die merkwaardige vergissing in de boeken van Administra teur D. De Pieten krommen de nek en laten de storm, opsteken. En dan worden de nijvere, ranke stammen in het bedrijf ont worteld. Dan slaat de stormmidden in het bos, met groot geweld en zonder enig meedogen, neer op de stille, integere werkers en vaak zelfs zonder gekraak gaan zij onder. Dat zien wij soms om ons heen gebeuren. Er zijn lieden die ons verslag doen van zulke onverhoedse stormen in hun bos. Zij, deze zegslieden, beschouwen dat als een natuurlijk fenomeen. Dat zal het ook wel zijn. Maar het verwondert ons altijd weer als wij door het bos komen en I zien hoe eekhoorn zich de staart drukt bij opkomend kwaad weer. Er is weinig in het leven waarop men rekenen kan doch bij mijn weten is het nooit gebeurd dat op de winter geen lente volgde en dat er in het nieuwe jaargetijde niet een merel in het hoogste topie <van de boom de solopartij in de voorjaarssymfonie ver tolkte. Het vreemde echter is. dat de merel nooit naar zijn me ning gevraagd wordt over be langrijke dingen der toekomst. Of nooit? Toch wel eens. Want het hartroerende boek van Abel Herzberger over de diepere zin van het lijden der Joden tijdens de laatste we reldoorlog, „Amor Fati", ein digt met de woorden: „Weet gij het, lieve merel?" De diepere zin van alles wat op de wereld boeit, beangstigt, verwondert of ontmoedigt zouden denkers als Herzber ger voor zichzelf kunnen ont raadselen door hun overvolle hart te legen als een prullen mand en het te vullen met niets dan een glimlachende vraag: „Weet gij het, lieve merel?" En de merel blaast zeepbel- Ten van geluid als een schakel ketting aaneen omhoog, de ruimte in boven de bomen, ver boven de sfeer waar de men selijke zuchten en vragen blij ven hangen als zware rook. Hij doet alsof hij alles weet en geen raadsel deert zijn blijmoedigheid, omdat zijn be staan en zijn wederkeer enkel raadsels zijn voor anderen. Zo laat hij geen vraag onbeant woord, omdat in zijn verschij ning en zijn lied alle antwoor den besloten liggen. Hij be looft niets, voorspelt niets, vreest niets en faalt niet. Hij komt en zingt en komt terug, niet beladen met plichten en verantwoordelijkheden, doch licht van hart en drijvend op de lucht, een handvol vogel vol muziek. Weet hij het, de lieve merel? Waarom hatende mensen elkander zonder reden en waarom hebben zij zonder hoop elkander lief? Waarom rennen zij door zevenenzeven tig lentes heen zonder het hoogste topje van een boom te beklimmen? Waarom stapelen zij de blokken van het heden op elkander om te reiken naar een toekomst die nooit komen zal? Waarom rusten zii niet in het mooie misschien, op jacht naar een onmogelijke werkelijkheid? Waarom staan zij zwijgend en korzelig naast elkander in files en bussen, of zwijgend en korzelig tegen over elkander aan grenzen van prikkeldraad? Waarom vergeten zij elkander zo snel waarom ruilen zij levens waarden zo onnadenkend in tegen een glinsterend stukje avontuur? Waarom liggen zij ziek, terwijl het leven hen naar buiten roèpt? Waarom vluchten zij naar binnen, ter wijl de ochtend van hun geluk daarbuiten gloort? Weet gij het. lieve merel? Waarom heet het sentimen taliteit, geroerd te worden door een tastbaar schiifie schoonheid dat in een schuch ter uur van de schepping wordt gesneden en gratis ge presenteerd en waarom is het zo'n volwassen, ernstige zaak wanneer men voor veel geld en moeite datzelfde schijfje schoonheid misvormd en uitgedroogd in een lijst aan de muur heeft gehangen? Waarom is de wijsheid van een dichter vluchtig en mis prezen, terwijl de kennis van de atoombommaker met goud en roem wordt betaald? Waar om kent men elkander niet, en oordeelt men elkander des ondanks? Waarom wil men zichzelf niet kennen, en aan vaardt men onverdiende roem met opgewonden blijdschap? Waarom wil men de waarheid niet lezen, doch weent men om schokkende leugens? Weet gij het, lieve merel? De merel haalt niet de schouders op en gaat niet diepzinnig zitten peinzen om ernstig lijkende onzin te be denken. En daarin verschilt hij van de mensen. Hij steekt de gele snavel omhoog naar de zon en grijpt zich vaster aan het hoogste takje, waarvan hij weet dat het hem niet verloochenen zal. En hij zingt de ene kleine waarheid na de andere als muzikale confetti over onze hoofden uit. Dan is zelfs de treurwilg, waarop hij troont, niet treurig meer. Een boom als een vol wassen man, die van plezie rige zorgeloosheid glimlachend het hoofd buigt. En de merel laat hem in het vallende duis ter achter als een getrooste, die de nacht niet vreest. Waarom vrezen zovele men sen de nacht? Is het omdat hun nieuwe ochtend even leeg zal zijn als hun avond was? Dan vrezen zij niet de nacht, doch de ochtend zoals zij niet de droom, doch het ont waken vrezen en niet de lief de zelf, doch het onherroepe lijke einde ervan tegemoet zien als de dood. Waarom moet liefde eindigen' Waarom is er een dood voor alle mensen? Weet bij het, lieve merel? Hij weet het. Want ook voor merels is er een dood. Doch zijn antwoord is een parel ketting van klanken, geregen door zijn levensvreugde en het licht weerkaatsend op zijn be sef van het allesomvattende heden. Een merel is niet van gisteren of morgen. Hij is van nü en hij rijgt zijn bestaan uit de momenten waarop hii leeft. Waarom zouden de mensen zo verachtelijk en verkwistend omspringen met hun heden, terwijl het hun beide handen vult? Niets is zo onuitputtelijk als het heden, doch het druipt tussen de vingers door wan neer men het als beloften wil zien. En het vervliegt in rook als men het herinneringen ontwringen wil. De mensen ontmoeten en verlaten elkan der. Doch op het punt van hun beider stilstand kijken zij over elkanders schouders naar de toekomst of naar het ver leden. Wat zij zoeken, weten zij. Doch wat zij zullen vin den Weet gij het, lieve merel? Kom terug, zoals ge gegaan zijt blijf, zoals ge geweest bent: een zingende vogel zon der verlangens naar verten, een hooggeklommen wezen dat niet hoger wil. Lieve me rel, trek niet het uniform van marcherende of vluchtende vechters aan, graaf u niet diep in de aarde om goud of stijg niet op met bommen onder uw vleugels. Verlies de melo die van uw hartelied niet. ook al slaat het platte vermaak in rokerige ruimten zijn alcoho lische armen om u heen. Vergeet niet dat uw bestaan gelegen is in de hoogte bij de wolken, waar het heden zo ruim en veilig rondom u was gebogen. De klare lucht, de boomtak, de lente. Ga niet ge kleed in de dracht van de sombere jagers naar zeker heid, ruil niet uw koortsach tige wensen voor de vaste greep om het takje van de boom. En denk aan de treurwilg, die vast en verankerd in zijn taaie bodem staat, gebogen, wachtend, van dit heden in alle andere. Hij vreest de och tend niet, omdat hij weet dat gij komen zult. Weet gij dat ook, lieve merel? Liefde en leeftijd. Een jaloerse Italiaan van negentien heeft een 44-jarige met selaar in een hinderlaag gelokt en ge dood die zijn dertigjarige vriendin het hof had gemaakt. De moordenaar, Sal- vatore TamariSco, vluchtte na zijn daad naar het gehucht Boscotrecase, op de hellingen van de vulkaan de Ve suvius. Moeilijke keus. Drie patrouillewagens van de politie in de Amerikaanse stad San Francisco en twee gemotoriseerde agenten begaven zich dinsdagavond naar een rel. Toen ze er aankwamen wisten ze niet welke partij ze moesten kiezen: de vechtersbazen waren colle ga's in hun vrije tijd. Prostitutieverbod. President Nasser heeft dinsdag jl. een besluit getekend, waar bij de prostitutie in de Verenidge Ara bische Republiek wordt verboden. Het verbod wordt in de zuidelijke provincie van de V.A.R. meteen van kracht, voor het noorden geldt een overgangsperiode van zes maanden. Treinbotsing. Woensdagochtend heeft zich nabij Katihar, aan de grens tussen West-Bengalen en Bihar, in India, een botsing tussen een passagiers- en een goederentrein voorgedaan, die aan elf personen het leven heeft gekost. Er werden 37 mensen gewond. De toestand van elf der gewonden is ernstig. Naamsverandering. De Amerikaan Elef- therious Appalaskonstappaliou, 34 jaar oud, heeft verleden week zijn naam wet telijk laten veranderen in Dennis Appal, „omdat zelfs mijn vrouw mijn naam niet kon spellen." Geen drinkwater. In de Braziliaanse stad Rio de Janeiro heerst een ernstig te kort aan drinkwater, doordat een pomp station enige dagen geleden tengevolge van een overstroming defect is geraakt. De gouverneur heeft de noodtoestand af gekondigd. Alle tankauto's zijn gevor derd om de watervoorziening van de ziekenhuizen te waarborgen. Havenarbeiders. In Chili hebben dertigdui zend havenarbeiders woensdag hun sta king voor hogere lonen hervat, nadat pogingen om het geschil door tussen komst van het ministerie van Arbeid te beëindigen, op niets waren uitgelo pen. Verdacht van moord. De 21-jarige Edwin Busch zou vandaag voor het hof van Bow Street in Londen verschijnen. Hij wordt verdacht van moord op mevrouw Elsie Batten, de eigenaresse van een handel in antiek. Zij werd op 3 maart in haar zaak gevonden met een ouder wets steekwapen in het hart.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3