Heftige strijd om bestuurszetels in Italiaanse gemeenten en provincies Italiaanse censuur door juridische vondst tegen zichzelf uitgespeeld Democratie gaat zware weg LUST Fa. v.h. P. KOLK BATAVUS BILONET BROMFIETSEN BEENKLACHTEN X TEXTIELMODE Amerikaanse Overalls net meisje nette kosthuizen Amerikaanse crêpe mousse nylonkousen Duitsers mogen het nazi tijdperk niet vergeten GOUDEN REGEN Lagere censor stelt auteur in staat het hoogste censuurcollege voor gerecht te dagen Zoals men de man aan zijn kleren kent Dameskapsalon HEES RIJWIELHANDEL A. DONKER In dit dagblad HENSEN T,Y.-apparaat HUURT Het voorjaar begint bij KOLK LUXAFLEX aluminium jaiotzioin BALASTORE zongordijnen VRIJDAG 10 MAART 1961 11 Klachten van Oostduitsers krijgen gehoor Dalai Lama doet beroep op UNO Assemblee Boycot tegen België in T anganyika Pakistan bereid concessie te doen inzake Kasjmir HEROPENING JAC. BINKHORST EN ZN. ZOJUIST GEARRIVEERD enkele overjarige voor- en achter telescoopvering slechts 535.- Engelmundusstraat 28 IJmuiden (Oost) - Telefoon 4282 LISELLE SUPP HOSE CIPHEUSSTRAAT 21 TELEFOON 7387 tussen Planetenweg en Orionweg y Telefoon 8166 SANFOR met 2 jaar gratis service 50.per maand of 7.50 per week DROGISTERIJ Dl PAUW" U.S.A. U.S.A. vitrages - gordijnstoffen vloerbedekking - lopers COMPLETE MEUBILERING HAMBURG (UPI) Nahum Goldmann, president van het „Joods Wereldcongres" heeft in een vraaggesprek voor de West- Duitse televisie, de Duitsers voorgehouden dat zij het nazi-regime niet mogen verge ten. Goldman zei dat de Duitsers ge neigd waren het recente verleden te verge ten, waarin miljoenen Joden waren gedood m de concentratiekampen der nazi's. „Men dient de Duitsers te waarschuwen dat zi.i het nazitijdperk niet mogen be schouwen als een ongeluk of een episode die zij uit hun herinnering kunnen ban nen", aldus Goldmann. Men mag het Duitse volk niet vereenzel vigen met het nazidom, maar met geslo ten ogen zou men het nazidom niet gees telijk kunnen overwinnen of een herhaling er van kunnen vermijden. Het Duitse volk behoeft niet de volle schuld op zich te nemen voor wat onder het naziregime is gebeurd, doch wel zal het de verantwoor delijkheid moeten dragen. Voorts zei Goldmann dat Israel moreel ten volle gerechtigd is Eichmann te be rechten. De Oostduitse staatsraad die onder lei ding van partijleider en staatshoofd Ul- bricht staat heeft de verzekering gegeven dat in het vervolg meer aandacht zal wor den geschonken aan klachten en critiek der Oostduitse bevolking. „Neues Deutschland" heeft een uit 1953 daterende verordening in herinnering ge bracht, waarin onder meer werd verklaard dat „oppervlakkig, .gevoelloos en bureau cratisch handelen tegenover de burgerij niet kan worden geduld." „Neues Deutschland" voegt hieraan toe: „in de overgangsperiode tussen kapitalis me en socialisme doen zich tijdelijke moei lijkheden voor. die invloed hebben op de gedachtenwereld en het handelen der be volking. Vele staatswerkers zijn klaarblijkelijk van mening dat wellevendheid en be schaafd optreden zich niet met het socia lisme verenigen. In vele gevallen wordt deze mening ten onrechte gekoesterd", aldus het officiële Oostduitse partij-or gaan. NIEUW DELHI (Reuter) De Dalai Lama van Tibet heeft gisteren een beroep gedaan op de UNO-Assemblee om commu nistisch China ertoe te brengen zijn agres sie in Tibet te staken en te helpen bij het herstel van de onafhankelijkheid van zijn land. De Dalai Lama verklaarde bezig te zijn met het opstellen van een grondwet en economische plannen, welke hij voorne mens is te zijner tijd aan de Tibetaanse vluchtelingen ter beoordeling voor te leg gen. De door hem beoogde hervormingen houden in een vrijwel gelijke verdeling van de rijkdommen, met behoud van de intellectuele, morele en godsdienstige vrij heid. DAR ES SALAAM (Tanganyika) (UPI) De vakbond van havenarbeiders van Tanganyika heeft een boycot ingesteld te gen alle voor Kongo of het mandaatgebied Roeanda en Oeroendi bestemde Belgische goederen. Ook zendingen wapens en muni tie voor Kongo en het mandaatgebied, on verschillig waar deze vandaan komen, zul len door de havenarbeiders niet behandeld worden. Goederen voor Katanga en Zuid-Kasai, ongeacht hun herkomst, vallen eveneens onder de boycot. Een dynamiet/-ontploffing in een steen groeve heeft in het Portugese plaatsje Cinfaes do Douro een antieke muntenregen veroorzaakt. De munten die ten dele van goud waren droegen beeltenissen van de Romeinse keizers Augustus en Nero en van paarden, ruiters en leeuwen. De steengroeve bevindt zich in de buurt van de plaats waar in de middeleeuwen het kasteel stond van Portugals eerste ko ning, Alfonso Henriques en diens leermees ter Egas Moniz. (Van onze correspondent) Subsidieregeling. In de staatscourant is een voorlopige subsidieregeling gepubli ceerd, op grond waarvan minister Klompé het maatschappelijk werk ten behoeve van ongehuwde moeders kan subsidiëren. De nieuwe regeling gaat er vanuit, dat de hulpverlening aan deze bijzondere groep speciale kennis en ervaring vereist. Ook is subsidiëring mogelijk van tehuizen voor ongehuwde moeders. De regeling heeft terugwerkende kracht tot 1 januari 1960. (Van onze correspondent) ROME. De Milanese schrijver Giovanni Testori en de uitgever Gianfranco Fel- trinelli, welke laatste- internationale bekendheid verwierf doordat hij de roman van de Rus Boris Pasternak als eerste het licht deed zien, hebben een aanklacht ingediend wegens „het verspreiden van onzedelijk geachte geschriften" tegen.... de commissie van censuur te Rome. De leden van die commissie worden niet genoemd, maar het is een publiek geheim, dat de minister van Toneel, Sport en Toerisme er zitting in heeft. Het gaat om een toneelstuk van Testori. Eind november (in Rome begint het seizoen heel laat) werd plotseling de belangrijkste première, die ingestudeerd werd door Italië's beste toneelgroep (het gezelschap van Rina Morelli en Paolo Stoppa) verboden. Het ging om Testori's „L'Arialda", de geschiedenis van eén ongeveer veertigjarige Milanese uit de arbeidersklasse. ARIALDA is in haar jeugd jarenlang verloofd geweest met een jongeman, die haar voor zijn dood heeft laten beloven, dat zij nooit met een ander zal trouwen. Ze heeft dat bijna twintig jaar lang volge houden tot haar beste vriendin Vittoria sterft en haar weduwnaar, een groente boer met twee halfvolwassen zoons, haar voorstelt met hem te trouwen. Zij wil dat heel graag, maar zij is „bezeten" van haar vroegere verloofde, die haar geen rust laat, haar 's nachts en weldra over dag „bezoekt". De groenteboer krijgt daar al gauw genoeg van en laat zijn oog val len op een Napolitaanse weduwe met een huwbare dochter. Arialda neemt wraak. Niet alleen werpt zij de Napolitaanse voor de voeten dat zij bloedschande riskeert, omdat de oudste zoon van de groenteboer een verhouding heeft met haar dochter, maar tevens weet zij een jonge prosti- tuée ertoe te bewegen liefde te veinzen voor de weduwnaar, die nu ook de Napo litaanse op straat zet. Het einde is zelf moord van de doodarme, door schulden achtervolgde, door haar dochter gehoonde en gehate Napolitaanse en uiterste wan hoop van Arialda, die niet alleen haar eigen leven heeft verwoest, maar zich tevens schuldig voelt aan de dood van de andere vrouw. DAT ALLES IS GESCHREVEN in een taal, die weliswaar geen dialect is, maar de kracht en pittigheid heeft van het dia lect en er de rake uitdrukkingen van ge bruikt. zij het dan „vertaald" in het Ita liaans. Er komen vrij grove woorden in voor, althans in de tekst zoals die in druk is verschenen, maar de regisseur, graaf Luchino Viscounti, heeft enkele der meest ruwe scènes doen vervallen en sommige woorden door minder grove vervangen. Zoals gezegd, werd het stuk 'verboden, maar Stoppa, Rina Morelli, Giovanni. Tes tori en Luchino Visconti drongen bij het ministerie aan op een hernieuwd onder zoek en in tweede instantie werd het stuk, een maand later, door de staatssecretaris voor Toneelzaken goedgekeurd. Met één maand vertraging (en dus met grote fi nanciële verliezen) kon de grote schouw burg in Rome geopend, en „L'Arialda" opgevoerd worden. Het werd een welver diend succes. Na 53 opeenvolgende opvoe ringen, waarbij de zaal steeds tot de laat ste plaats toe uitverkocht was, vertrok het gezelschap naar Milaan, het bleef daar bij één voorstelling, want de procureur-gene raal van Milaan liet de „speeltekst", d.w.z. het manuscript, dat door de censuur is goedgekeurd en van de vereiste stempels en handtekeningen voorzien, in beslag ne men wegens grove aantasting der openba re eerbaarheid. Het stuk kan nu nergens in Italië meer worden vertoond, daar een zonderlinge wet aan elk der ruim 190 pro cureurs der republiek het recht toekent om toneelstukken of films te verbieden (welk verbod dan onmiddellijk geldt voor het hele land), dagbladen en tijdschriften in beslag te doen nemen. Die wet stamt uit de fascistische tijd en Mussolini beoogde er vooral mee alle critiek op zijn regime de kop in te druk ken. In het huidige clericale Italië wordt van diezelfde wet gebruik (of misbruik) gemaakt, om alles wat naar het oordeel van één enkele magistraat ontoelaatbaar is, te verbieden. Stoppa heeft zijn reeds tien jaren bestaande toneelgezelschap, zoals gezegd het beste van Italië, moeten ontbinden, de belangrijkste schouwburg van Milaan is gesloten, de schrijver van het stuk, Testori, de uitgever van de tekst, Feltrinelli, en de impresario Capelli zullen voor de rechter moeten verschijnen we gens aantasting der openbare eerbaar heid. In het parlement worden „vragen gesteld", waarbij zoals steeds wanneer het om culturele zaken gaat de linkste partijen spreken over machtsmisbruik van de zijde der magistratuur, de fascisten juichen over een ontwakend Italië dat een einde zal maken aan de vuilbekkerij der „zogenaamde intellectuelen" en de chris ten-democraten, regering inbegrepen, niet weten wat zij ervan moeten zeggen. De to neelspelers gaan uit protest in staking en alle toneelgezelschappen, filmproducenten, enzovoort nemen zich heilig voor hun nieu we werken voortaan eerst in alle plaatsen van Italië te vertonen en het allerlaatst in Milaan, waar een door preutsheid be zeten procureur de gehele bevolking be handelt alsof het onmondige kinderen wa ren. Tijdens een persconferentie heeft de be trokken procureur-generaal verklaard, dat het zijn doel is de zeden van het land te zuiveren, dat hij niet begrijpt hoe men in Rome dit stuk heeft kunnen toelaten en dat hij nog zal nagaan of ook Visconti, Stoppa en Rina Morelli voor de rechter verdienen te worden gesleurd. Na rijp be raad heeft hij twee dagen later ook de ge hele oplage (of althans wat daarvan nog over was) van de gedrukte tekst in be slag laten nemen. Maar lang niet alle Italiaanse rechters zijn het met die Savonarola-opvattingen van hun Milanese collega eens, en het zal stellig een interessant debat worden. Te meer nu de advocaten van Feltrinelli en Testori deze redenering hebben gevolgd: „Naar onze mening is het stuk verre van onzedelijk. Het ademt een typisch Ita liaanse en diep religieuse, katholieke men taliteit (de trouw aan de doden, die men niet kan opzeggen als de trouw aan leven den) en het is een kunstwerk van uitzon derlijke betekenis." MAAR ALS DE AANKLACHT, die de procureur van -Milaan heeft ingediend, ge rechtvaardigd is, dan zijn de leden der commissie van censuur medeplichtig. Zij hebben door het stuk vrij te geven voor vertoning in dat geval in hoger mate dan wie ook ertoe bijgedragen, dat een de goe de zeden aantastende tekst te Rome werd opgevoerd in het openbaar en door tien duizenden personen aangehoord. Vandaar de in de aanhef genoemde aanklacht. Na tuurlijk is het allerminst de bedoeling van Feltrinelli. Testori en hun advocaten om de commissie van censuur te doen veroor delen en het is ook hoogst onwaarschijn lijk, dat dit zal gebeuren. Wat zij willen is een rechterlijk vonnis uitlokken, waar bij eindelijk de geestdrijverij van de Mi lanese procureur veroordeeld wordt. ROME. Op 6 november van het vorige jaar zijn de Italianen ter stembus getogen om niet in alle, maar toch in verreweg de meeste gemeenten en provincies nieuwe gemeente- en provincieraden te kiezen. Men zou denken, dat na zo lange tijd nu eindelijk wel overal een burgemees ter zou zijn gekozen, de eerste plicht van de nieuwbenoemde leden van de gemeenteraad. Niets daarvan: druppelsgewijs komen de berichten binnen, dat nu eens in deze dan in gene stad men het eindelijk eens is geworden. Maar in heel veel gemeenten duurt het gekibbel onverminderd voort. En wat erger is: er zijn allerlei machten bezig, die trachten pressie uit te oefenen en te beletten, dat de burgemeester en de wethouders voortkomen uit die partijen, die door de kiezers het meest werden begunstigd. De communisten bijvoor beeld, zien met lede ogen aan, dat in verscheidene gemeenten de /Nenni-socialisten deel gaan uitmaken van het college van Burgemeester en Wethouders, waardoor zij worden ge- isoleerd en tezamen met de fascisten in de oppositie worden gedrongen. De aanhangers van Moskou trachten dit te ver hinderen; in de eerste plaats via heftige artikelen in de com munistische pers tegen Nenni en de „autonomisten" in de socialistische partij (daaronder verstaat men de meerderheid der socialisten, die elke politieke hand met de communisten wil verbreken en alleen in de vakbonden bereid zijn met hun vroegere vrienden te blijven samenwerken). De christen democraten zouden volgens deze kranten trachten zich van de socialisten te bedienen, zoals zij zich in het verleden hebben bediend van de sociaal-democraten, de republikeinen en de liberalen, steeds met het gevolg dat de betrokken partij al gauw sterk aan betekenis inboette. Natuurlijk is daar wel iets van waar, maar het is een halve waarheid. Ook een zo conservatief waarnemer als Ricciardetto zegt in het weekblad Epoca, dat het de christendemocraten er alleen maar om te doen is nog tien of twintig jaar aan de macht te blijven en daar zij zelf, ten gevolge van de eindeloze reeks schandalen, waartoe hun vriendjespolitiek, hun nepo tisme en hun slechte administratie leiden, hun aanhang ge staag' zien afnemen, moeten zij „de basis der democratie verbreden". Daarbij, zo schrijft Ricciardetto, wordt dan stilzwijgend afgesproken, dat ieder die zijn steun geeft aan een bewind, waarin de christendemocraten de leidende rol spelen, een „democraat" is en een partij, die vandaag nog in de oppositie is en dus niet-democratisch, wordt morgen „democratisch" als zij zich voor de wagen van het katholieke regime laat spannen. Men ziet het oordeel van communisten en conservatieven is" bijna gelijkluidend. En toch is dat oordeel niet helemaal juist. Het zou juist zijn, indien Nenni en de andere „autonomisten" van zijn partij bereid waren met alle christendemocra ten samen te werken. Maar dat zijn zij nu juist niet. In tegenstelling tot de libe ralen (we bedoelen de officiële zich libe raal noemende partij) de republikeinen en de sociaal-democraten zijn de socialisten niet van plan in de val te lopen. Zij stel len hun voorwaarden en eisen in elke ge meente, waar zij een post aanvaarden, dat hun wethouder dan ook een deel van het socialistisch partijprogramma zal kun nen verwezenlijken en er niet alleen maar „voor spek en bonen" bijzit om goed te keuren, wat de katholieke collega's be slissen, zoals dat maar al te veel het geval is, waar een sociaal-democratische minderheid de christendemocraten steunt. Verder weigeren de socialisten te worden opgenomen in een college, waar hun chris tendemocratische collega's, die steeds in de meerderheid zijn, tot de rechtervleugel van die partij behoren. Het is voorlopig alles nog op het niveau van gemeentera den, maar de mogelijkheid bestaat, dat we binnen enkele jaren, waarschijnlijk na de verkiezingen van 1963, ook weer socialisti sche ministers hebben. De belangrijkste voorbeelden van het geschipper met de gemeentelijke bestuurs zetels zijn tot nu toe Milaan, Genua en Florence. Over Milaan vooral heeft men zich vreselijk opgewonden en de „libera len", wier spreekbuis in dit geval de Cor- riere della sera is, doen hun best om het te doen voorkomen, of de belangrijkste stad van Italië nu een soort domein van de bolsjewieken gaat worden. In werke lijkheid heeft Milaan na de bevrijding eerst lange tijd een linksgeoriënteerd col lege van burgemeester en wethouders ge had met de Nenni-socialist Greppi als bur gemeester. Greppi heeft de stad uitste kend bestuurd op een wi jze, waaraan voor al Rome een voorbeeld kon nemen. Na Greppi kwam er een sociaal-democraat als burgemeester, een beroemd chirurg. De wethouders waren christen-democra ten, sociaal-democraten en republikeinen plus soms één, soms twee liberalen. De „geweldige" veran'dering bestaat nu hier in, dat de nieuwe burgemeester ook een sociaal-democraat is en opnieuw een man van wetenschap, de wethouders zijn chris ten-democraten, sociaal-democraten, repu blikeinen en (drie) socialisten. De libera len, die Milaan als hun voornaamste ba sis beschouwen, bevinden zich in de op positie in het niet erg prettige gezelschap van communisten en fascisten. Zou hun al t^ conservatieve uitleg van de liberale leer daar niet schuld aan zijn? De links liberalen menen van wel. In Genua is precies dezelfde christen democratische burgemeester teruggeko men, die al vele jaren de stad bestuurd heeft en in 1959 vervangen werd door een „regeringscommissaris" omdat hij in de gemeenteraad geen meerderheid meer achter zich had tenzij hij de steun der fascisten aanvaardde, waar hij niet voor voelde. Over Genua heeft men fel gekib beld, maar niemand heeft erop gewezen, dat er maar twee mogelijkheden zijn: christen-democraten tezamen met sociaal democraten, socialisten en republikeinen of christen-democraten tezamen met libe ralen en fascisten. Scheuring In Florence is de bekende burgemees ter La Pira, „de heilige burgemeester", teruggekeerd, ook al is men het nog niet helemaal eens over de wethouders- posten: de christen-demoeraten willen na melijk met alle geweld, dat de wethouder van onderwijs uit hun gelederen zal voort komen. De hooglopende ruzies over deze LONDEN (AFP) De Pakistaanse pre sident maarschalk Ajoeb Chan, heeft op een persconferentie in Londen verklaard dat zijn land bereid is tot concessies in het geschil met India over Kasjmir. Hij voeg de hieraan toe, dat hij op de conferentie van het Britse Gemenebest deze kwestie niet ter sprake zou brengen. Ook staat er niet een onderhoud met premier Nehroe op het programma. benoemingen hebben de christen-democra tische partij aan de rand van een scheu ring gebracht. Tambroni, die het nu een maal niet verkroppen kan, dat de partij secretaris na de onlusten van juli laatst leden zijn kabinet naar huis heeft gestuurd om hem te vervangen door de meer plooi bare Fanfani, heeft naast zijn dagblad Telesera nu ook een politiek maandblad De Staat opgericht, dat (u mag raden wie hem de middelen ter beschikking stelt. Precies, dezelfde grootindustriëlen, die in 1919-1922 Mussolini aan de macht hebben gebracht) aan ruim 200.000 adressen gra tis wordt toegezonden. Het verheerlijkt „de sterke staat", De Gaulle, Franco, Sa- lazar. Daarnaast is er een beweging ont staan van streng katholieken, alle rechts georiënteerd, die Tambroni en de minis ter van Defensie Andreotti als hun leiders beschouwen. Het is zelfs zo ver gekomen, dat een Genuees kamerlid, Durand de la Penne, uit protest dat de christendemocraten in zijn stad socialistische wethouders dulden, uit de partij is getreden. Diezelfde Du- rand de la Penne heeft daarna een oproep gericht tot de hele rechtervleugel van de christendemocratische partij om zich af te scheiden. Pella stelt zich daartegen te weer en meent, dat Durand de la Penne verkeerd heeft gedaan en dat men de strijd moet voeren binnen de partij „om onze opvatting, die de juiste is, te doen zegevieren". Zou een kleine groep zich afscheiden, dan verzeilt zij onvermijdelijk in het fascistische vaarwater, waar al de ze heren heel dicht bij staan. Van het allergrootste belang is nu het aanstaande socialistische partijcongres. Zal de zeventigjarige Nenni, die na een taaie strijd tegen het onbegrip van een deel der christen-democraten er althans in is geslaagd de partijsecretaris Moro en de eerste minister Fanfani te winnen voor een zeer beperkte „opening naar links", ook dit keer het congres acljter zich hebben? Zijn belangrijkste tegenstan der Vecchietti, die terug wil keren tot sa menwerking met de communisten, heeft een groot aantal betaalde functionarissen in dienst genomen om een voor een al de partijleden te benaderen, die gewoon lijk niet hun stem geven aan een der ge delegeerden naar het partijcongres. De op zet is natuurlijk deze vele tienduizenden stemmen te winnen voor een meer linkse politiek. En Nenni is veel te veel een so cialist van de oude stempel om tegen zul ke bureaucratische methoden veel te. kun nen doen. Het congres zou dus wel eens lelijk voor hem kunnen aflopen. Dit zou voor Italië een ramp zijn. Hiermede maken wij bekend dat wij a.s. zaterdag middag om 3 uur ons. geheel gemoderniseerd en naar de eisen des tijds ingericht, schoenherstëlbéürijf her openen. Uw bezoek zal door ons zeer op prijs worden gesteld. Iets nieuws voor IJmuiden is onze le IJmuider hakkenbar. Speciaal ingericht voor het herstellen en vernieuwen van naaldhakken. TUINDERSSTRAAT 119 TELEFOON No. 7643 Vraagt vrijblijvend voorlichting over bi) UW kousen vakspecialist kent men de zaak aan het blad, waarin zij adverteert. is uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft. LANGE NIEUWSTRAAT 471 IJMUIDEN U geniet méér van televisie indien U het nieuwste Compleet met antenne Keuze uit PHILIPS ERRES GRUNDIG ARISTONA Vraagt eens aan bij llmuiden B. Kraay - Stephensonstraat 61 Telefoon 4325 Tevens gevestigd te: Nijmegen, Delft, Haar lem, Gouda, R'dam, Maassluis en Den Haag. GEVRAAGD plm. 16 iaar. Om opgeleid te worden in de drogisterij. Liefst Mulo-opleiding. Sollicitaties liefst zaterdag 67 uur MARKTPLEIN 27 TELEFOON 4854 Wij zoeken voor ons fabriekspersoneel in IJmuiden en omgeving Brieven met volledige inlichtingen worden ten Spoe digste bij ons ingewacht. N.V. IJSFABRIEK EN KOELHUIS IJSVRIES Kanaalstraat 36 - IJmuiden - Tel. 4641 (02550) Deze kousen, die uiterst rekbaar en elastisch zijn. sluiten om het been als gegoten. Ze zijn sterk als een wandelkous en toch elegant als een ragfijne avondkous. De waarde van deze crème mousse nylons (die door 80 van de 100 Amerikaanse dames gedragen wordt) is 3.75. Nu echter kunt u er van profiteren in de maten 8 t.m. IIV2 voor slechts 2.29. Deze aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. PLANETENWEG 28 GALERIJ DUINWIJK IETS NIEUWS VOOR UW WONING 7 Wij brengen een fantastische collectie KOLK als adviseur Stelt u nooit teleur En u weet het Voor meubelen slaagt u het best in IJmuiden's oudste speciaalzaak. De keuze is onbegrensd Huiskamers, slaapkamers, eethoekjes, bankstellen, dressoirs enz. enz. ALLES VOOR UW WONING Vraag gratis brochure of demonstratie. in alle maten leverbaar. PRES. KRUGERSTRAAT 69 - TELEFOON 4129

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11