Splitsing van beurzen heeft alle partijen geschaad i A Weinig groot nieuws op Utrechtse voorjaarsbeurs Concurrentiekracht met 2 a 3 pet verminderd Pleidooi voor meer overleg tussen Europese havens ■S' tM 1' II >1 '*w IMIiè v. Duivenboden Nieuwedynamische structuur voor slagvaardig beleid Gecoördineerd beurspatroon MEUBELSHOW De nieuwe directeur van Sociale Zaken voor verkoudheid Oud scheepswrak gevon den in Noordoostpolder R. Laan jr. neemt afscheid van bedrijfsgroep havens N.V.V. Arnhemsche Hypotheek behaalde goed resultaat lil M mmm VRIJDAG 10 MAART 1961 13 JAARBEURS-DIRECTEUR ERKENT: BEZOEKT DE PERMANENTE SPAARNE 11 IJslands parlement akkoord met visserij-overeenkomst Produktie van ruw ijzer in de KSG gestegen Geen ochtendtrips meer door „Loener Mark" Dr. Van der Wal over revaluatie neem tijdig A merikaans tijdschrift Newsweek is verkocht - w3 Wmmrni^SmM (Speciale berichtgeving) De nieuws Jaarbeursdirecteur, drs. J. H. D. van der Kwast, twee maanden geleden in functie getreden, heeft op een in Utrecht gehouden persconferentie ter introductie van de maandag te openen Voorjaarsbeurs, volmondig en ruiter lijk toegegeven, dat de mede door ruimtegebrek in 1959 noodzakelijk geworden splitsing van de Voorjaarsbeurs in een gebruiksgoederenbeurs en een technische beurs niet aan de aanvankelijk gestelde verwachtingen heeft beantwoord, maar integendeel de Jaarbeurs en haar deelnemers schade heeft berokkend. Het diepgaande onderzoek, ingesteld naar het functioneren van én het leiding geven apparaat èn het uitvoerend appa raat waarbij een deskundig organisa tiebureau werd ingeschakeld heeft reeds geleid tot een nieuwe structuur-in- skeletvorm voor de top-leiding. Het onder zoek met betrekking tot het uitvoerend apparaat" is nog niet afgerond. De nieuwe top-structuur van de beurs steunt op twee grondgedachten: 1. de nieuwe opzet moet een slagvaar dig bestuur garanderen, 2. het bedrijfsleven moet nauw bij het beleid worden betrokken. Samengevat, zo zeide drs. Van der Kwast, komen de réorganisatiemaatrege- len op het volgende neer: A. Het algemeen bestuur (nieuwe stijl) zal een beperkter aantal leden krijgen, waarin deelnemers en het georganiseerd bedrijfsleven, tot voor kort in onvoldoen de mate bij het beleid ingeschakeld, ruim vertegenwoordigd zijn. Het zal geen be moeienis hebben met de dagelijkse leiding van de Jaarbeurs, maar de grote beleids lijnen uitstippelen. B. Uit het nieuwe algemeen bestuur zal een klein college van gedelegeerden wor den gevormd, waarop de directie voor be leidsvragen kan terugvallen. Voorts zal dit college, waar nodig, op de uitvoering van het beleid door de directie toezicht hou den. C. Voor de zich per branche' voordoende problemen op het gebied van het beurswe- zen zullen adviescommissies met de di rectie samenwerken. Deze commissies zul len niet langer door de Jaarbeurs maar door de branchegenoten zélf worden sa mengesteld als representatieve colleges. D. De adviescommissies zullen worden gebundeld in een raad van advies. Deze raad is een belangrijke plaats toebedacht, doordat hij zal worden gekend in beleids zaken van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs. De adviescommissies en de raad van advies zullen worden gevormd uit exposanten en exponenten van het ge organiseerde bedrijfsleven met eventueel een vertegenwoordiging van de bezoekers. Het ligt in het voornemen de raad van advies te betrekken bij de benoeming van leden van het algemeen bestuur. Het bestuur van de Jaarbeurs is ervan overtuigd, zo liet drs. Van der Kwast hier op volgen, dat met deze structuur de dy- namisch-dienende taak van de beurs weer tot zijn recht kan komen, waardoor han del en industrie in de zich evoluerende Europese markt een slagvaardig jaar beursapparaat ten dienste komt te staan. Samenwerking Aan samenwerking met de RAI hecht de Jaarbeurs veel betekenis, zo verklaar- Een beroemde Franse porceleinfabriek uit Limoges toont op de Utrechtse voorjaarsbeurs sanitair met frisse bloemenmotieven: een terugkeer tot de romantiek? In verschillende sectoren van ons bedrijfsleven, aldus de Jaarbeurs directeur, komt men meer en meer tot de erkenning dat het toegeven aan be paalde groepsbelangen, welke tot ver brokkeling van het Jaarbeurswezen leiden, op den duur het algemeen be lang van handel en nijverheid zal scha den. Het is ons aller belang ernaar te streven in deze meer begrip voor een collectieve verantwoordelijkheid op te brengen. Wanneer deze collectieve ver antwoordelijkheid tot uiting kan komen in een gecoördineerd Nederlands beurs patroon en een concentratie van het aanbod die het internationale karakter van onze jaarbeurs bevordert, dan zul len daarbij de belangen van alle be trokkenen het best zijn gediend. Willen wij de buitenlandse inkopers, die uit de veelheid van manifestaties, die de Europese beurskalender telt, een keuze moeten maken, kunnen trekken, dan moet ons beurswezen spectaculair zijn. Alleen dan zal dit het buitenland aanspreken en zal men onze manifesta ties niet voorbijgaan, aldus drs. J. H. D. van de Kwast op de gisteren gehouden persconferentie. de drs. Van der Kwast verder, een sa menwerking die uitsluitend de bevordering van de belangen van handel en nijverheid als doelstelling zal moeten hebben. De reeds gelegde contacten tussen RAI en Jaarbeurs dienen ertoe te leiden, dat een overmaat aan exposities wordt voorko men.' In dit verband merkte de Jaarbeurs directeur nog op dat hij geen bezwaren ziet tegen gelijktijdige manifestaties in Utrecht, Amsterdam en/of andere steden, wanneer deze manifestaties gezien kunnen worden als onderdelen van een groter sa menhangend geheel en vooropgesteld, dat eveneens voor doelmatige verbindingen tussen de onderscheiden exposities kan worden zorggedragen. Voorts verklaarde drs. Van der Kwast met nadruk, dat de Jaarbeurs gaarne de organisatie van vak- De Russen tonen op de Voorjaarsbeurs de nieuwste aanwinsten van hun auto-industrie. De voorste auto is de „Moskwitz", voor vier personen, daar naast de „Wolga" voor vijf en de „Tsjaika" voor zeven personen. Maan dag gaat de Voorjaarsbeurs open. beurzen wil steunen en bevorderen, zo het bedrijfsleven daar reële behoefte aan heeft. Daarnevens gaf drs. Van der Kwast als zijn mening te kennen, dat de belan gen van handel en industrie het beste ge diend worden door een zo groot mogelijke concentratie van vraag en aanbod in on derling correlerende groepen in algemeen beursverband. Van maandag af is het weer kijken, kopen en verkopen 'in Utrecht. Dan immers gaan zoals gebruikelijk, zonder ceremonieel de spreekwoordelijke poorten van de Voor jaarbeurs open. En dat is, zoals vroeger, weer één grote algemene beurs, hoewel de afdeling gebruiksgoederen op 18 maart zal sluiten en de afdeling technische goederen op 22 maart. Zijn onze voorlopige indrukken juist, dan zal men op deze beurs minder noviteiten aantreffen dan op de voor gaande beurzen. Toch zullen er vele tientallen kleine nieuwtjes te bewonderen zijn vooral in de gebruiksgoede ren-afdeling en veelal bekende artikelen betreffend, die grotere of kleinere verbeteringen hebben ondergaan. Die verbeteringen, in vormgeving vooral, treft men bij voorbeeld duidelijk aan in de groepen verwarmings- en kookapparatuur en elektrische huishoudelijke apparaten. Wasmachines zijn verder geperfectioneerd of zelfs nóg meer geautomatiseerd, terwijl ook op koelkastengebied weer de nodige verbeteringen vallen waar te nemen. Zo kan men er een nog net geen 700.— kostende 250 liter compressor-kast van Nederlands fabrikaat aantreffen, een zeer ruime koel kast dus. De fabrikant zegt ter introductie van zijn kast: .vrijwel iedereen, die een poosje een koelkast in gebruik heeft, vindt de ruimte te klein. Dit zal nog meer gaan spre ken bij de vrije zaterdag". Eveneens van Nederlands fabrikaat is een opklapbaar wandgascomfoor (een- of tweepits), dat speciaal werd ont worpen voor de vele. thans zo klein behuisde jonge huis gezinnen. Het grote voordeel is natuurlijk dat de aanrecht geheel vrij blijft, terwijl er ook een extra-beveiliging op is aangebracht: de gaskraan kan niet worden geopend als het comfoor is dichtgeklapt, terwijl het geval op zijn beurt niet kan worden weggeklapt voordat de kraan gesloten is. Huiskamerkoelkast Een bijzondere noviteit vormt wel de collectie groene, blauwe, gele en wijnrode ijskasten van vrij bescheiden for maat, speciaal ontworpen voor.... de huiskamer, en em drankjes, die men koel wil houden, bij de hand te hebben. Men kan er televisie-toestel of radio op plaatsen. De praktijk zal moeten leren hoe deze huiskamer-noviteit zal aanslaan. Het kastje kost slechts 315, „Droomkeukens" zijn er natuurlijk ook, waaronder één van Belgisch fabrikaat, iets eenvoudiger dan de vanouds bekende, doch ook nogal aan de prijzige kant. Al naar de beschikbare ruimte vergt zon geëmailleerd-stalen keukenuitrusting toch zeker een uitgaaf van enkele tot zeer vele honderden guldens! „Hót-pots" Van goede smaak èn kwaliteit getuigen de handgeschil derde vuurvaste schalen van het servies, dat de naam „hot pot" kreeg, een geïmporteerd produkt. Daarnaast brengt dezelfde importeur een rijke collectie decoratieve vazen en pullen. Ook Mosa komt met niéuwe ser vies-series: welverzorgd en bijzonder at tractief. Elders worden nieuwe modellen glazen, sierlijk en handzaam, uit West- Duitsland geïmporteerd. O" Schrijvend horloge Zijn er twee firma's, die met „het eerste Zwitserse elektrische horloge" (van ver schillend fabrikaat) komen, een derde im porteur introduceert een uit Duitsland af komstige vier-kleuren ballpoint met inge bouwd horloge. De al-oude tuinkabouters kan men op de beurs natuurlijk weer ontmoeten, alleen zijn ze nu niet meer van „steen", maar van weerbestendig plastic! Eveneens voor de (ruime) tuin of voor het vrije veld zijn de „braadspit-grills" van Zweeds fabrikaat, die gestookt kunnen worden met brand hout, houtskool of denne-appels. Het grap pige en decoratieve picnic-fornuisje kost nog geen 80. Wil men dit handige appa raat op een fraai grasgazon plaatsen, dan heeft men dit natuurlijk eerst gemaaid met een elektrische maaier, voorzien van een kabel, die automatisch op- en afrolt. Dit nieuwtje komt uit Duitsland. Vreemde zaken tenslotte ontbreken op een beurs natuurlijk nooit. Een wel zeer curieuze modische rariteit is bijvoorbeeld een vilten rok, waarop een gezicht is aan gebracht met een echt (kunst)oog. Andere bezienswaardigheden zijn, om er slechts enkele te signaleren: herendassen die smal toelopen en de drager, zo zegt de fabrikant, een slank uiterlijk geven, stofdoeken met fraaie decoraties, lederen tassen met een niet-van-echt-te-onder- Advertentie t.o, Damstr. en Teylermuseum De keur-collectie op meubelgebied wordt daar geëxposeerd. KLASSIEK en MODERN; o.a.: ARTIFORT FORMULE COJA TESSI PROPOS en vele andere. Eigen werkplaatsen Allround service Gemakkelijk parkeren Complete Interieurverzorging Ged. Oude Gracht 108-110 Telefoon 13608 - 17165 REIKJAVIK (Reuter) Het IJslandse parlement heeft donderdag met 33 tegen 27 stemmen het akkoord tot oplossing van het visserijgeschil met Groot-Brittannië goedgekeurd. Volgens het plan zullen de Britse treilers over drie jaar niet mper vissen binnen de IJslandse twaalfmijls zone. De Hoge Autoriteit van de K.S.G. heeft heden bekendgemaakt, dat de produktie van ruw ijzer in de aangeslotén landen met 115.000 ton is toegenomen vergeleken met de produktie in dezelfde maand van het vorig jaar. De totale produktie be droeg zes miljoen ton. De stijging was voornamelijk toe té schrijven aan de ver hoogde produktie van Frankrijk en Italië. De toeneming werd door vei en als een ver rassing beschouwd, gezien het feit, dat het produktieverlies door de stakingen in Bel gië veroorzaakt, was begroot op 470.000 ton. De Apeldoomse VVV heeft de ochtend trips door het natuurreservaat „De Loe ner Mark" van de zomeragenda geschrapt. „De Loener Mark", die met het natuur park „Berg en Bos", het „Kristalbad" en het park „Malkenschoten" de „Grote Vier van Apeldoorn vormt, heeft zich in de af gelopen jaren mogen verheugen in hét bezoek van ongeveer tienduizend autobus- passaigiers. De wegen in dit gebied zijn echter zó slecht geworden dat men er de mensen met goed fatsoen niet meer naar toe kan brengen, aldus de directeur van de VVV, en op spoedig herstel valt niet te rekenen. De heer J. B. Neuteboom uit Vlaardin- gen, die benoemd is tot opvolger van de scheidende directeur van de dienst van Sociale Zaken, de heer P. Waardenburg, werkt sinds maart 1959 als adjunct-direc teur van deze dienst te Vlaardingen. Do nieuwbenoemde directeur is op 9 mei 1923 geboren in Zeist, werkte geruime tijd als werkstudent en als docent aan een lagere technische school. In juni 1954 kwam hij voor het eerst in contact met de dienst sociale zaken en wel als afdelingschef in Apeldoorn. De heer Neüteboom is gehuwd en heeft twee kinderen, een jongen (2 jaar) en een meisje (5 jaar). Het feit dat Velsen in velerlei opzichten overeenkomt mét Vlaardingen (onder meer wat de migratieproblemen betreft) èn de grotere aantrekkelijkheid, die Vel sen als woongebied voor hem heeft is voor de heer Neuteboom aanleiding geweest te solliciteren naar de vacature, ontstaan door de pensionering van de heèr Waar denburg. Naar hij vermoedt zal de defi nitieve indiensttreding omstreeks juni vol gen. De korte werkperiode van dé heer Neu teboom in Vlaardingen als adjunct-direc teur is bijzonder vruchtbaar geweest. Niet alleen in deze functie heeft de heer Nêu- teboom echter blijk gegeven van grote activiteiten. Als overtuigd en zeer actief lid van de Nederlands Hervormde Kerk treedt hij na melijk op als emigrantenbezoeker in Wijk I van de Nederlandse Hervormde Kerk in Vlaardingen. Voornamelijk bestaat dit uit het verlenen van practische hulp bij emi- gratiëproblemen. Daarnaast is hij commissaris van de Algemene Diaconale Raad, een instelling, die advies uitbrengt aan de Algemene Sy node van de N.H.Kerk ten aanzien van het regeringsbeleid op het gebied van maatschappelijk werk en maatschappelijke zorg. met het portret van Mary Kok en wat al niet meer. Kleurenrobot Te duur ongetwijfeld voor hen, die het allemaal zelf willen doen, maar daarom niet -minder interessant, is de elektronisch kleurenautom'aat voor het mengen van verven, die op de technische beurs prijkt. Deze machine kiest automatisch de juis te kleuren verf om de gewenste tint te ver krijgen, doseert deze nauwkeurig in een afgemeten hoeveelheid en rekent dit om voor iedere gewenste inhoudsmaat dei- te schilderen ruimte, door inschakeling van een forse ijskast kan het in voorragd houden van allerlei kleuren en tinten verf bijzonder vereenvoudigd worden. De verf- voorraad zou zelfs te reduceren zijn tot een vijftal verschillende basis-verftypen in gestandaardiseerde uitvoering. Met deze enkele basis-verven kan echter een onein dig assortiment kleuren gemengd worden De automaat is ontwikkeld door Stan dard Toch Chemicals inc., te New York en wordt geïmporteerd door de n.v. Fur scheiden krokodillenleermotief, badtassen tis International te Den Dolder. Een Britse textielfirma verschijnt op de Utrechtse voorjaarsbeurs met herenvesten van rayon met wol, die bedrukt zijn met vrolijke Biedermeier ornamenten. Dit exemplaar, in olijf groen en zwart, heeft knopen van ge verfde slangenhuid. Iedere plotselinge en onverwachte verandering in de waardeverhouding tussen eigen geld en het vreemde geld verstoort het rekenen van koopman en industrieel en is dus een ernstige zaak, aldus dr. G. van der Wal, voorzitter van de raad van beheer der Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs, op een gisteren te Utrecht ge houden persconferentie. Dit is in hoge mate het geval, daar waar op internationaal niveau scherp gecalculeerd moet worden. Vele exporttransacties worden met een zeer klein netto-winstpercentage afgesloten. Iedere daling van de opbrengst in guldens, waar geen overeenkomstige daling van kosten tegenover staat, gaat volledig ten koste van onze nettowinst. Daardoor heeft de op zichzelf niet grote herwaar dering van de gulden een sterk effect op de nettowinst der desbetreffende transacties, Voor Nederland als geheel kan in dit verband gezegd worden, dat de revaluatie van 4,74 pet waarbij wij een grondstof- armland zijn onze concurrentiekracht met 2 tot 3 pet doet verminderen, omdat zij slechts over de door ons toegevoegde waarde behoeft te worden berekend. Waar echter ons exportpakket plus minus 38 pet van de produktie der bedrijven uitmaakt, heeft dit toch in totaal een belangrijk ef fect, ook al is door de regeringsmaatregel dit effect ten opzichte van onze belangrijke handelspartner West-DuitSland zelf niet direct beïnvloed. Het heeft echter voor de koopman wei nig zin, zo vervolgde dr. Van der Wal, uit te rekenen hoeveel macro-economisch ge zien ons land wint bij de goedkope invoer en hoeveel het verliest aan onze duurdere export. Het zijn niet macro-economische vergelijkingen, maar de calculaties van hun eigen posities die in deze dagen handel en industrie en dienstverlening ernstig bezighouden. Voorts vestigde de Jaarbeurs directeur er de aandacht op, dat speciaal op de marginale exportmarkten de con currentie aanmerkelijk groter zal worden Dit alles zal van het Nederlandse be drijfsleven extra inspanningen eisen. Alles zal gedaan moeten worden om de arbeids produktiviteit verder op te voeren. In zo verre kan de genomen maatregel ontnuch terend op de overspannen conjunctuur werken. Enige ontspanning op de arbeids markt kan thans worden verwacht, doch dr. Van der Wal gelooft niet, dat de om vang van het aanbod van arbeidskrachten in belangrijke mate zal toenemen. In eerste instantie zal de consequentie van de revaluatiemaatregel op export naar en dienstverlening aan het buitenland het sterkst worden gevoeld. Verhoging van de inspanning ter bevordering van hun export zal voor de betrokken bedrijven in ver sterkte mate noodzakelijk zijn. Hiertoe zal ook een waardevolle bijdrage geleverd kunen worden door de Jaarbeurs, die men immers kan zien als een belangrijke mani festatie, welke behalve voor de binnen landse markt ook door zijn aantrekkings kracht op de buitenlandse kopers voor de export een taak heeft. Advertentie fyO TABLéIRN gV FKRIFS-W** N.V. PH1LIPS-DUPHAR Bij het ploegen van zijn land aan de Veneweg in Rutten in de Noordoostpolder heeft de landbouwer J. Jensma overblijf selen van een scheepswrak gevonden. Het wrak dateert van ongeveer 1800. Er werden gebruiksvoorwerpen of res ten daarvan aangetroffen op de plaats waar het vóoronder gelegen moet hebben. Daaronder bevonden zich een sterk geoxy- deerd oorijzer, vermoedelijk van zilver, èen zeer mooie boterdoos, een kóperen emmer en koperen ketels, borden en scha len, resten van schaatsen en schoenzolen, koperen tabaksdozen, Keuls aardewerk en een speelgoedfluitje in de vorm van een poppetje. De voorwerpen zijn' overgebracht naar het oudheidkundig museum op het voor malige eiland Schokland. Het Amerikaanse tijdschrift Newsweek heeft bekendgemaakt, dat het voor een niet nader genoemd bedrag gekocht wordt door de maatschappij die de Washington Post uitgeeft. Over de huidige arbeidssituatie in de havens van Nederland, ook in verband met de E.E.G., heeft de heer R. Laan jr., voorzitter van het bestuur van de bedrijfsgroep havens van de Nederlandse Rond van Vervoerspersoneel van het NVV, vanmorgen op de driejaarlijkse vergade ring van deze bedrijfsgroep in het NVV- huis te Utrecht zijn licht laten schijnen. Met verheugenis memoreerde de voorzit ter de met ingang van 26 februari inge stelde 43/4-urige werkweek voor de meer dan 20.000 Rotterdamse en Amsterdamse havenarbeiders. Overleg over een totstandkoming van een dergelijke werkweek in de kleinere havens in ons land is thans volop gaande, zo meldde de heer Laan jr. In het bijzonder omtrent de verkorting van de werktijden in de havens van Delfzijl en Zaandam zijn reeds vruchtbare besprekingen ge voerd. Verwacht mag wórden 'dat binnen afzienbare tijd de resultaten ervan aan de dag zullen treden, aldus de voorzitter. Gezien de huidige ontwikkelingen in de internationale economische verhoudingen, ook op het gebied van zeehavens, opperde de heer Laan jr. de gedachte v&ortaan de alom bestaande problemen in de Westeuro- pese zeehavens gemeenschappelijk aan te pakken. Volgens hem is het onontkoom baar een gespreksorgaan in het leven te roepen. Een gesprek tussen gemeenten, het rijk en de Europese havens, zou vooral nu allerwegen ingrypende werkwijzigingen een feit zijn geworden in het bestek van een internationaal studiecentrum tot het oplossen van velerlei moeilijkheden kunnen leiden. De heer Laan jr: wees erop dat dan eerst in eigen land gemeenschappelijk or de op zaken moet worden gesteld. Van het nationaal studiecentrum uit en via het scheppen van een Nederlandse havenauto riteit, speciaal belast met het beleid in de grote havenbekkens van Waterweg en IJmond, zou men dan geleidelijk kunnen geraken tot een soort van E.E.G.-haven autoriteit, aldus spreker. Tijdens de vergadering namen de leden afscheid van hun voorzitter. De heer R. Laan jr. zegt de bedrijfsgroep havens na melijk vaarwel, omdat hij benoemd werd tót directeur van de afdeling regionale zaken van het secretariaat van de Inter nationale Transportfederatie. De heer Laan, die gedurende 22 jaar de vervoers- vakbeweging heeft gediend en daarmee ook nu nog niet zal ophouden, heeft de laatste tien jaar posten in de leiding van de bedrijfsgroep havens van het N.V.V- bezet. Vrijdag zal deze 46-jarige vakver enigingsleider in Rotterdam ten afscheid recipiëren. Het in 1960 behaalde financiële resultaat door de n.v. Arnhemsche Hypotheekbank voor Nederland mag, blijkens het jaarver slag gunstig worden genoemd. De bedrijfs winst steeg van 543.000 tot 582.000. De hypotheekportefeuille is vrijwel constant gebleven. Aan hypothecaire leningen wérd afgesloten voor een bedrag van ruim 7,25 min (v.j. 5,6 min), terwijl aan geheel of gedeeltelijk afgeloste hypotheken werd ontvangen 7,32 min (onv.). Het totale hy potheekbestand is derhalve iets gedaald van 37,2 min tot 37,1 min. De gemiddelde hypotheekrente onder ging een stijging van 4,461 pet tot 4,687 pet. De gemiddelde rente op pandbrieven en schuldbekentenissen is van 3,441 percent gekomen op 3,468 pet. Voorgesteld wordt 231.600 te reserve ren voor belastingen, 100.000 toe te voe gen aan de extra reserve en het resterend gedrag ad 250.000 aan te wenden aan de extra uitkering aan aandeelhouders van een rentevergoeding van vijf pet. (onv.) over de op de aandelen verplicht gedane stortingen en een dividend van 27 pet (25 pet) op de verplicht gestorte bedragen. Öp de Utrechtse voorjaarsbeurs toont men deze kleurige huiskamerij'skastjes voor kleinbehuisden en gemakzuchtigen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13