Raad van Beverwijk snel door agenda van 28 punten Hondje behoedde jonge baas voor val van gashouder Havenberichten Eerste Spaanse arbeiders in Nederland Thans geëtaleerd zeer exclusief bankstel f 890.- Woninginrichting VERSPUY coll. COSTUUMS modern van coupe van 99.- iol 194.- L0ENDERSL00T Brief over woningbouw naar de minister Geen oefenmatch voor interland Nederland-België A. Markerink gehuldigd wegens trouwe dienst EXCLUSIEVE GORDIJNSTOFFEN Medische verzorging tijdens het weekeinde VER LICHTI N G Perée IJmondverenigingen vandaag en morgen Verzending van zeepost i 9 i RUK GESCHAKEERD IS ONZE.... HEREN SPECIAALZAAK Uw GERO-cassette BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK Trix is Dinand's beschermengel VARA-afdeling trekt steeds meer leden GEDURFD NEE APART JA WONINGINRICHTING - Planetenweg 38-42 - Tel. 5991 voor 't moderne interieur bestaande uit 3-zits bank en 2 fauteuils, in de kleurencombinatie geel en zwart nylon bekleding zijwanden zwart leder PLEIN 1945 No 2 TELEFOON 8089 GRAMMOFOONPLATEN IAZZ, POPULAIR en KLASSIEK KEIZER i 0 vi riART 1 9 6 i De raad van Beverwijk heeft donderdagavond in vrij snel tempo een 28 punten tellende agenda behandeld. De vele voorstellen hadden betrekking op het treffen van tal van voorzieningen in de gemeente. Hiermee was een totaalbedrag van ruim 140.000 aan kredieten gemoeid. Slechts eenmaal kwam de raad in botsing met het college en wel over een voorstel tot subsidieverlening aan de vereniging DEM, die een interland-damesatletiektoemooi organiseert. De raad wilde iets aan de eigen verantwoordelijkheid van DEM overlaten en stelde voor de subsidie op 80 percent van de uitgaven te stellen. Het college nam dit voorstel na dis cussie over. Voor de aanvang van de openbare raads vergadering in het Beverwijkse stadhuis legde de burgemeester een verklaring af over de woningbouw in de IJrnond, zulks naar aanleiding van de toewijzing van de aantallen woningwetwoningen en de door het dagelijks bestuur van het IJmond Ad viescollege gehouden vergadering daar over. Dit bestuur heeft besloten de minister een uitvoerig schrijven te doen toekomen, waarin gewezen wordt op de noodzakelijk heid om meer bouwvolume, toe te wijzen voor allerlei voorzieningen in de IJmond- gemeenten. Met name de woningbouw ver vult de gemeentebesturen met grote zorg. De toewijzing van woningwetwoningen is te gering. Hoogovens bijvoorbeeld, heeft dit jaar behoefte aan circa zevenhonderd woningen. Bij de behandeling van een voorstel tot wijziging van het uitbreidingsplan „Mee- restein", wees de heer Luypen (K.V.P.) erop, dat het ontbreken van één visie op dit en andere uitbreidingsplannen (door dat zij op het grondgebied van twee ge meenten liggen), nu een wijziging van het plan noodzakelijk maakt. De heer D. Koger wenste precies te we ten hoe het zit met de plannen voor de city, temeer daar in de toelichting op de wijziging van Meerestein gesproken wordt van de planning van een winkelcentrum, dat „een eerste aanzet zal zijn tot de bouw van een stadskern of city". Voorzitter Bruinsma zeide, dat het win kelcentrum voor de wijk is en dat het bij verwezenlijking van de city in de toe komst daarop zal aansluiten. De heer Ko ger vond de stelling in de toelichting zo danig, dat zij aanleiding zou kunnen geven tot verwarring. De heer J. Nieuwenweg (V.V.D.) ondersteunde deze zienswijze. Een voorstel tot wijziging van een straatnaam had ieders instemming. Het betreft hier het Westerhoutplein. De heer Reykers (K.V.P.) vroeg of men niet beter deed van Westerhoutplantsoen te spreken. „Je kunt er niet op een bankje zitten", repliceerde voorzitter Bruinsma, die nog verklapte dat sommigen het huis van de familie Boreel (Huize Westerhout) voor het stadhuis van Beverwijk houden. Volkstuinen Belangrijk was dat de raad akkoord ging met het voorstel tot stichting van een complex volkstuinen. Er komen veertig volkstuinen nabij het plan „Oosterwijk". Er schijnt een grote behoefte te zijn aan volkstuinen. Ook Hoogovens heeft interes se bij het gemeentelijke complex. De raad verstrekte een krediet van 11.200,- voor dit doel. Het ligt in de bedoeling op den duur meer tuinen uit te geven. De heer Van Spronsen (K.V.P.) vond het een van de beste voorstellen van de laatste tijd. Advertentie Aflopende schouderlijn, smalle revers. Pantalons met knievoering. In prachtige „voorjaars- kleuren" O.a. brons - blauw groen Grote sortering OVERHEMDEN, o.a.: Kerko, Rexacco, Valano. Lange Nieuwstraaf/Marktplein Telefoon 4206 De trainer van de KNVB, Elek Schwartz, die alleen verantwoordelijk is voor de sa menstelling van het Nederlands elftal, heeft besloten de afgelaste oefenwedstrijd tegen de London Combination niet op nieuw vast te stellen. Aanvankelijk was overwogen op 15 maart weer te spelen, maar Schwartz be sloot hiervan af te zien om oververmoeid heid van de spelers en de kansen op bles sures te voorkomen. De spelers hadden bij bet niet doorgaan namelijk drie zware wedstrijden in acht dagen moeten spelen, hetgeen Schwartz te riskant acht in ver band met de belangrijke ontmoeting teg n België op 22 maart aanstaande. Uiteraard zullen de in de voorverkoop verkochte kaarten voor de oefenwedstrijd tegen de London Combination door het Olympisch stadion en de voorverkoopbu reaus worden teruggenomen. De wethouder W. Vessies (K.V.P.) deel de mede, dat er een comité is gevormd, dat de volkstuinen in verenigingsverband wil huren van de gemeente. De gemeente zal toezicht houden en de huurders zoveel mogelijk vrij laten. Er is een mogelijk heid om nog honderd tuintjes uit te geven in de toekomst, zodat het gehele complex uit 140 tuinen zal bestaan. Overwogen wordt voorts de gevaarlijke onbewaakte spoorwegovergang in de Sint Aagtendijk te doen beveiligen, hetgeen te meer noodzakelijk is daar het complex tuintjes in deze omgeving wordt aange legd. Zonder veel discussie ging de raad voorts akkoord met voorstellen tot uitbrei ding van het gasbuizennet in Heemskerk en tot elektrificatie van de straatverlich ting op het Westerhoutplein. De heer M. A. de Ruiter (Prot.Chr.) merkte op, dat de sanering van krotwoningen in Beverwijk nauwelijks enige vordering maakt. Hij zei dit naar aanleiding van een voorstel om een parkeerterreintje te maken in de Kerk straat, waar twee bouwvallige woningen zijn gesloopt. Krotopruiming Wethouder Vessies antwoordde dat de sanering moeilijk kan verlopen gezien de kleine woningtoewijzing door het Rijk. Overigens verdwijnen er per jaar gemid deld 50 oude krotten in Beverwijk. Na de tweede wereldoorlog zijn 700 a 800 wonin gen in de gemeente afgebroken. „Maar er is te weinig vervangend bouwvolume", riep voorzitter Bruinsma uit. „De meeste steden zien er aan de buitenkant aardig uit, maar kom in 's hemelsnaam niet in de binnenstad". De heer Bruinsma zei dat de krotopruiming in ons land op grootse wijze moet worden aangepakt. Er zijn 115.000 krotten in ons land geregistreerd! Wat Beverwijk betreft is nog geen totaal plan voor de sanering van krotten opge steld. Vlot verleende de raad een krediet vdor de verbetering van de telefooninstallatie in het politiebureau. De heer De Ruiter (Prot.Chr.) wilde weten hoe het met de uitbreidingsplannen voor de rioolwaterzui veringsinstallatie staat, daar de raad al enkele jaren geleden een krediet van 12.250,- verstrekte voor het maken van een uitbreidingsplan. Wethouder Vessies schetste de moeilijk heden bij het maken van de plannen. De studie vergt zeer veel tijd, bovendien kampt men nu met kinderziekten van de installatie. Te laat Mevrouw Schmohl (P.v.d.A.) vroeg of het niet mogelijk is dat de vrouwenadvies commissie tijdiger inzage krijgt van de woningbouwplannen. Zij had stefk de in druk dat dit vaak niet het geval is, waar door men in feite het paard achter de wa gen spant. De wethouder zegde toe, dat hij zijn best zou doen de bouwplannen zo spoedig mogelijk onder de ogen van de adviserende dames te brengen. De heer Jac. de Weyer (K.V.P.) zei dat zijn fractie het niet juist vond, dat de sub sidie die DEM heeft gevraagd voor het houden van een interland atletiekwedstrijd door het college in de voordracht hoger is gesteld. Namens zijn fractie stelde de spre ker voor tot maximaal 80 percent van de kosten te subsidiëren en dus niet het ge hele bedrag van de uitgaven. In dezelfde geest liet zich de heer D. Koger (Prot. Chr.) uit. Ook de V.V.D. achtte de voor gestelde subsidie te hoog. Wethouder S. Coelingh (P.v.d.A.) ver dedigde het voorstel van het college De atletiek trekt minder belangstellenden dan bijvoorbeeld voetbalwedstrijden, zodat de vereniging die atletiekwedstrijden organi seert meer financiële risico's loopt. Voor zitter Bruinsma gaf toe, dat de atletiek thans meer steun van de overheid behoeft dan andere sportbeoefening. De heer Scholten (P.v.d.A.) was van me ning, dat er voor de vereniging DEM een „prikkel moet zijn" om zelf toch ook wat te doen. Met deze visie waren alle raads leden het eens. Het college nam het voor stel van de heer De Weijer over, omdat alle raadsleden het ondersteunden. Nog meer voetbal in de raad. Men stemde in met een voorstel tot subsidie verlening voor het houden van een voet baltoernooi van gemeenteambtenaren in den lande. Blij waren de raadsleden met een voorstel om de openbare leeszalen in Beverwijk bij te staan in de financiële moeilijkheden. Ongerust toonde mevrouw Allan-Schilthuis (V.V.D.) zich over de stij gende tekorten bij de bibliotheken. Wethouder Hermes (K V.P.) zei dat het niet mogelijk is tot 85 percent te subsi diëren gezien de financiële toestand van de gemeentekas. Het Rijk overweegt thans een betere subsidie, waarnaar de wethouder belangstellend uitziet. Wanneer het Rijk verhoogt, verhoogt de Provincie de subsidie. Mocht dit doorgaan, dan zou de gemeente ook meer kunnen doen. De wethouder betoogde nog, dat de biblio theken alles doen wat mogelijk is om het ledental op te voeren. De raad besloot tot het aangaan van een geldlening van 450.000,-. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Rudolf A., z. van A. Nieu- wets en M. J. Slikker; Gerardus, z. van E. Lubbers en E. G. van der Winden; Paul D., z. van D. G. lies en M. C. Jacobs; Edu- ardus H. M., z. van J. A. Barnhoorn en R. J. Breschan; Klaas E. A., z. van B. van Dijk en K. Dekker; Aart R., z. van H. G. Verdonk en J. B. Hesselink; Erwin A. T., z. van H. C. Eist en R. B. P. Lafeber; Aart, z. van J. Mak en M. Kalkman; Johannes J., z. van C. M. Bierman en A. E. Bruijns; Hendrik, z. van J. Geerts en E. Bos; Douwe, z. van T. Schingenga en M. Dijk stra; Dirk S., z. van J. J. de Goede en A. Aaldertsz; Johan L., z. van J. C. van den Berkt en H. G. A. Hoogeland; Jacobus J., z. van A. J. de Boet en A. Speelman. ONDERTROUWD: J. Schik en J. H. van der Duin; C. Dekker en H. H. Kramer; T. D. Bakker en J. de Graaff; W. Brasser en C. M Hilbers; J. Geurtsen en W. van Dus- schoten; T. W. Rothof en G. C. Smit. GETROUWD: M. E. Flohr en I. Pieplen- bosch; C. Hofland en D. Pletting. OVERLEDEN: J. Morcus; N. Limmen; P. Moerkerke; B. A. Westgeest; G. Grapen- daal; V. Schmitz. Advertentie VLEKVRU DOOR EN DOOR staat bij LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 5 V PLBJLt VRAAGT FOLDERS De voorziter van de afdeling Beverwijk van de Christelijke Boeren- en Tuind'ers- bond, de heer A. Markerink, heeft don derdagavond tijdens de jaarvergadering een oorkonde in ontvangst mogen nemen welke hem aangeboden werd namens de Christelijke Boeren- en Tuindersbond „HollandBrabant" voor trouwe dienst. Deze oorkonde werd hem tijdens een feestelijke bijeenkomst in „Opgang" uit gereikt door de heer A. Vingerling. Deze wees er op dat men momenteel leeft in een tijd waarin men weinig liefde en vreugde meer heeft voor arbeid in het organisatieleven. Maar er zijn nog men sen voor wie niets te veel is en die nog wel naar buiten optreden en demonstreren wat arbeidsvreugde is. Tot dit steeds kleiner wordende groepje behoort de heer A. Markerink, de nestor van het Christelijke, op agrarische leest geschoeide, organisatieleven in 't IJmond- gebied. Hij is 28 jaar lid van de afdeling Beverwijk, kwam direct als tweede voor zitter in het bestuur en hanteerde na de dood van de heer N. Passchier de voorzittershamer van de afdeling Bever wijk. Voor zijn pionierswerk in het be lang van de Christelijke organisatie werd de heer Markerink een oorkonde overhan digd, waarbij de heer Vingerling de wens uitte dat de heer Markerink een voorbeeld zou mogen zijn voor de komende generatie. „Wij hebben gebrek aan mensen die ons ideaal op het vlak van het Christelijk organisatieleven voortzetten". De heer Markerink heeft een vergelij king gemaakt tussen de jaren 1959 en 1960, voor de agrariërs twee jaren, die grote verschillen te zien gaven. De bloemen en de bloembollen zijn voor de mens een tegemoet en de boer wordt, veel beloofd en weinig gegeven. „Er groeit in de wereld genoeg", zei de voorzitter, „dat is ons in de Bijbel al ken baar gemaakt, maar alles wat groeit komt niet op de juiste plaats, want hier wordt het voedsel vernietigd en elders lijdt men gebrek". Collecte in Beverwijk Volgende week vindt in Beverwijk een collecte plaats ten bate van de vereniging ..Het Hoogeland". die de belangen behar tigt voor het verzorgings-, opvoedings- en reklasseringswerk. SCHOUW OVER DE WEGEN IN DE GEMEENTE VELSEN. Op woensdag 29 maart en zonodig op de volgende dagen zal volgens het wegen reglement Noordholland een schouw wor den gehouden over de binnen het gebied van de gemeente Velsen liggende wegen. GEBOREN: Joannes J. M., z. van H. J. A. Krabbe en A. C. M. Groes; Henricus G. J., z. van P. J. Verduin en M. C. Th. Sun der; Martha A., d. van J. C. van der Lem en M. Welp; Andrew P., z. van G. J. Mosch en G. van Kleef; Cornelis N., z. van J. Blokker en M. E. Schelvis; Gerardus H„ z. van G. W. Boer en H. Uytendaal; Mar- garetha Th. M., d. van H. G. Borst en J. R. Zijlstra; Hans, z. van J. G. Scholtens en D. A. Honig; Johanna M. A. CI., d. van J. de Lange en M. A. Manshanden; Geer- truda M. M„ d. van F. J. Koper en G. J Zuurbier; Johanna M„ d. van C. J. Meyer en A. J. Nijman; Alida E., d. van J. Neuvel en G. M. de Wit; Johanna A. M., d. van N. J. Smit en A. M. A. Sprengers; Wimmie. d. van P. Nijdam en R. Slange: Apollonia J., d. van M. Th. Lute en J. Cl. W. Kraak man; Aloysius T. A. M., z. van A. F. M. van Herpen en H. A. M. van der Linde. ONDERTROUWD: P. M. de Wit en Chr. J. Koop. „HET JONGETJE MET HET HONDJE" noemen ze hem in Velsen-Noord. Hij heet Dinand Haak, is drie jaar oud en woont in een van de noodwoningen bij de PEN-centrale. Hij heeft grote grijsblauwe ogen en is klein en tenger voor zijn leeftijd. Hij is bijzonder ondernemend, zo klein als hij is. „Altijd loopt hij weg", zegt zijn vader. Maar nooit zonder zijn hondje. Onafscheidelijk zijn ze. Dat redde Dinand dezer dagen het leven. Op een van zijn verkenningstochten kwam hij bij een gashouder, niet ver van zijn huis. Er liep een trap tegenop. Trix, het hondje bleef achter op de begane grond, Dinand beklom de treden. Een meter of acht boven de grond wilde hij de trap eens van de buitenkant bekijken. Hij hing al half over de balustrade toen een van de mensen van het PEN hem van de trap plukte. „Dat hondje van u is goud waard, meneer", zei' deze man even later tegen de heer Haak. „Doe hem nooit weg." Hij liet de vader van Dinand een scheur in zijn jas zien. Even tevoren had hij nog geschopt naar het hondje, dat wild keffend tegen hem opsprong. Het diertje hield echter maar aan en rende zenuwachtig heen en weer tussen de man van het PEN en de gas houder. Het beet zich vast in de jas van de man en trok hem mee in de rich ting van de gashouder. Teen zag de man het jongetje zijn halsbrekende toeren op de trap uithalen. Hij rende de trap op en behoedde het jongetje voor een dodelijke val. Hij bracht Dinand naar huis, waar een zenuwachtige vader (zijn vrouw verwacht zeer spoedig een kind) zijn zoontje in ont vangst nam. „Drie maanden geleden kocht ik Trix voor drie rijksdaalders van een asylhouder", vertelde vader Haak. „Ik had Dinand gevraagd, wat wil je hebben voor je verjaardag? Hij is 18 december jarig. Een hondje zei hij. Hij is gek op dieren. Ik ging naar het asyl en vond dat vrolijke De afdeling Velsen-Noord van de VARA kan er opnieuw op bogen in het afgelopen jaar gelijke tred te hebben gehouden met de ledentoename van de omroepvereniging aangezien de afdeling ondanks vertrek van verschillende leden groeide van 650 leden naar ruim zevenhonderd leden. Dit was de verheugende mededeling van de heer A. van der Hoff, afdelingsvoorzit ter, tijdens de donderdagavond in het ge meentelijk wijkcentrum gehouden jaarver gadering, die goed was bezocht. Op 25 juli wordt in Apeldoorn het grote VARA-zomerfeest gehouden. Van Velsen- Noord kunnen aan dit feest maximaal honderdtien personen deelnemen. Het keurig verzorgde omroep- en tele visierapport, dat een zeer duidelijk beeld geeft van het hoe en waarom van de uit zendingen, was aanleiding tot verschillen de vragen en wensen. De heer Eterman. lid van de verenigingsraad, gaf commen taar, doch moest tevens toegeven, dat het niet gemakkelijk is om elke wens te ver vullen. Ook de samenwerking op het gebied van de zondagse sportuitzending tussen AVRO ep WARA. waarover al meer is geschreven en gesproken, kwam aan de orde. Een -coördinatie.lijkt gewenst, doch van AVRO- z'ijde blijkt men moeilijk tot zodanige samenwerking bereid. Verzocht werd hier aan meer publicatie te geven. De bestuursverkiezing gaf geen moei lijkheid. De aftredende heren E ten Brinke secretaris. Meerweidenlaan 50 zw.. en tweede penningmeester I. Notenboom werden herkozen. De heer S. Goes comple teert het bestuur Een gratis kienwedstrijd om fraai Limburgs glaswerk liet bijna alle aanwezigen met een prijsje huiswaarts gaan. lichtbruine hondje wel leuk. Ik kocht het. Een uur later lag Dinand al met Trix over de vloer te rollen en sindsdien is de hond geen twee meter van hem vandaan ge weest. Trix haalt hem uit de speeltuin als ik het vraag. Zij houdt Dinand vast aan de slip van zijn jasje als het oversteken gevaarlijk is en als haar baas bij vreem den binnen is, blijft zij net zolang blaf fen tot Dinand weer buiten komt. Zij is met geen steen weg te krijgen. Zij heeft het een keer van elf uur 's morgens tot half drie 's middags volgehouden." Trix is Dinands beschermengel bij al zijn avonturen. Dat is nodig, want Dinand klimt overal op, zelfs op het dak van het gebouw van de Gieteling. En als Dinand thuis komt van visite, dan legt Trix haar pootjes om zijn nek en is met geen stok meer van hem vandaan te krijgen. Dinand logeert nu met zijn vader bij zijn grootouders, die aan de Rijksweg in Santpoort wonen. Zijn moeder ligt in een Santpoorts ziekenhuis. Trix is uitbesteed in het Kerbertasyl in IJmuiden, een oude vertrouwde omgeving. De noodwoning aan de Oosterparallelstraat is voorldpig afge sloten. Pas over tien dagen zullen het jongetje en zijn hondje weer verenigd zijn. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Henja uit Londen; Jason, Rotterdam; Jans, Londen; Jan Matejko, Singapore; Aagte- dijk, Antwerpen; Transvaal, Rotterdam; Nordvest, Le Havre; Dusseldorf, Hamburg; Willy Böhmer, San Juan; Bellavia, Ham burg; Heyo, Norrköping; Frans Böhmer, Hamburg; Frits Thyssen, Puerto Ordaz; Densu River, Las Palmas; Grebbestroom, Hull; William, Bremen, ledig IJmuiden; Martha Ahrens, Hamburg; Adriaantje Eli sabeth, Rotterdam, ledig IJmuiden; Si- bonga, Rotterdam; Cantick Head, Blyth; Kaap Falga, Rotterdam; Lilo, Vastervik. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Ere bus, Par, bijlegger IJmuiden; Argos, Rot terdam; Swift, Londen; Hera, Antwerpen; Wulp, Rotterdam; Leabeth, Miami; Rana, Aultbea; Jagersfontein, Antwerpen; Buck- law, Leith; Kehrwieder 2, Hamburg, ledig IJmuiden; Bieberstein, Antwerpen; Loke, Londen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Spes naar Stettin, ledig IJmuiden; Dina, Portsmouth; Jacob Kjode, Norresundet; Afoena, Ittersum; IJstroom, Plymouth; Ouwerkerk, Rotterdam; Walma, Bremer haven, ledig Velsen; Essen, Soerabaja; Dievertje, Londen; Corsica, Gent; Konny M, Rotterdam; Johnny, Rotterdam; Nep- tun, Hamburg; Nanusa, Hamburg; Mont- ferland, Santos; Bruin, Antwerpen; Togo- kust, Freetown; Oranje Nassau, Cowes Road; Bomma, Delfzijl; Twee Gebroeders, Rotterdam; Artemis, Hamburg; Batu, Ant werpen; August Thyssen, Narvik; Alioth, Antwerpen; Breda, Curagao; Hellas, Nor folk; Scheldestroom, Londen; Vliestroom, Manchester.. Peregrine, Harlingen; Do- nau, Antwerpen; World Leader, Norfolk; Fischbek, Antwerpen; Joseph Frering, Monrovia, ledig IJmuiden; William, Ko penhagen, walsmateriaal IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Nor bron, Beau; Cavelier de la Calla, Duin kerken; Nestor, Rotterdam; Imke, Rotter dam; Borba, Lissabon; Nanny, Delfzijl; Wiebolt Böhmer, Hamburg; Arabritt, Stockholm. Advertentie BORST Een vurig lied van Asturische vissers schalde woensdag in het houten zaaltje van het CJMV-buitenverblijf in Usselo bij Enschede. Het was een begroetings lied van vele Spanjaarden, die als eersten van hun landgenoten in Nederland zijn aangekomen om hier in de bedrijven te werken. Er zullen.in de komende... weken circa vierhonderd geschoolde Spaanse textielarbeiders in Twente te werk worden gbstold. In totaal zullen ongeveer twaalfhonderd Spanjaarden naar Nederland komen, van wie grote groepen bij de Hoogovens en in IJmuiden een plaats in de bedrijven zullen krijgen. Des avonds om zes uur zou de Ensche- dese bus in Usselo aankomen. Door de mist, die vanaf Venlo beperkingen aan de snelheid oplegde, werd het kwart voor tien voor de heer A. F. Haccou de Span jaarden namens de directies van de Twent se textielbedrijven kon verwelkomen. Dit Advertentie IJMUIDEN Artsen: H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5675; W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023; A. J. van Leusen, Van Tuyllweg 34, telefoon 4328. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstr. 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. no. 7949. SANTPOORT Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-dorp, telefoon 8570. Apotheek: Noorder-Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-Noord, tel. 02500- 52956. VELSEN Wijkverpleging: zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 02550- 6504: IJmuiden en IJmuiden-Oost; zus ter C. Nap, Rembrandtlaan 5, IJmuiden, tel. 02550-6195: IJmuiden en IJmuiden- Oost; zuster J. Markerink, Middendui- nerweg 89, Santpoort, tel. 02560-8924: IJmuiden-Oost en Velsen-Zuid; zuster A. d. Ruiter, Hagelingerweg 175, Sant poort: Driehuis en Velsen-Noord; zus ter K. Langejan, Brederoodseweg 105, Santpoort, tel. 02560-7477: Santpoort- Noord en Santpoort-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Arts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. J. Vos, Arends- weg 124, tel. 3586, Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, tel. 3340. Apotheek: Apotheek Huisman, Wijker- straatweg 164, Velsen-Noord, tel. 02510- 3883. HEEMSKERK—UITGEEST Arts: G. H. Smeets, Middelweg 9. Uit geest, tel. 02513212. Apotheek: De Heemskerkse Apotheek, Maerelaan 46, tel. 2490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: zuster Verstegeren, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, tel. no. 4409. Kraamverzorging: zuster De Ruyter, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, telef. no. 4409. CASTRICUM Arts: J. Spuls, Anna van Saksenstr. 3, telefoon 3087. Wijkverpleging: zuster Admiraal, Lim men. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes. Vinkenbaan 8, telefoon 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk. Advertentie VOOR ELK INTERIEUR Kennemerlaan 9 - Tel. 5271 Erkend installateur PEN. VRIJDAG 10 MAART Raadhuis Velsen, 20 u.: Politiek Jonge rencontact. Royal, IJmuiden, 20 u.: Nivon, lichtbeel den „Corsica". Gebouw Schans, Beverwijk, 20 u.: Ama teurfotografen. Advertentie U vindt ze in een ruime sortering in de gezellige platenkelder van PLEIN 1945 no. 54 - TELEFOON 4516 welkomstwoord werd door een reisleider, die de tocht had meegemaakt vertaald en ontlokte een hartelijk applaus, waarbij enkelen van puur enthousiasme gingen staan. Daarop volgde het lied, waarbij een van hen de maat sloeg met een op- scheplepel. De reis is tamelijk vlot verlo pen. Alleen bij de Spaanse grens bleek, dat een der Spanjaarden geen uitreisvi sum in zij i pas had staan, waarop hij naar Barcelona is teruggestuurd. Men heeft overnacht in Nïmes en Verdun. In tegenstelling tot de Italianen die hier wer ken zijn de meeste Spanjaarden getrouwd. Overigens lijken zij veel op de Italianen, vrij klein van stuk met doorgaans weelde rig zwart haar. De Spanjaarden hebben een contract voor een jaar. In verband met het feit dat de pensions niet dicht ge zaaid liggen, heeft de directie van Van Heek en Co Koninklijke Textielfabrieken NV. besloten een tehuis voor Italiaanse en Spaanse arbeiders te gaan inrichten. Vandaag gaat weer een bus naar Barcelo na om een groep te halen. Men streeft er thans naar minstens twee groepen per week naar Twente te krijgen. Plattelandsvrouwen luisteren naar voordracht Buitengewoon groot was donderdag avond in Beverwijk de belangstelling van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen. Mevrouw Backer-Breed uit Schagen droeg Anton Coolen's „Kinderen van ons volk" voor. Zij bracht dit echt Brabantse stuk op gevoelvolle wijze. De aanwezigen leefden volkomerf mee met de hoofdperso nen Marie Verberne, Godefridus van de Breemwortel en Chiel Siegers. Medegedeeld werd nog dat er een bloem schikcursus gehouden zal worden, waar voor zich reeds 24 dames opgaven. Op donderdag 23 maart gaat men een bezoek brengen aan de damesbeurs in de RAI te Amsterdam. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms Alberto Dodero 14 maart en ms Aludra 16 maart; Australië: ms Wil lem Ruys 13 maart en ms Alcor 15 maart; Brazilië: ms Graveland 13 maart, ms Aludra 16 maart en ms Subra 16 maart; Canada; ss American Gunner 12 maart, ms Ophelia 15 maart en ms Westerdam 16 maart; Chili: ms Archimedes 15 maart en ts Moselstein 16 maart; Indonesië; ss Clytoneus 15 maart; Ned. Antillen: ss Zeeland 12 maart, ss Baarn 14 maart en ss Friesland 16 maart; Ned.-Guinea: ms Willem Ruys 13 maart en ms Neder Waal 15 maart; Nieuw-Zeeland: ms Willem Ruys 13 maart en ss Friesland 16 maart; Suriname: ms Chiron 15 maart; Unie van Zuid-Afrika en Z.W.-Afrika: ms Edinburgh Castle 12 maart en ms Alkes 14 maart. Inlichtingen betreffende de verzendings- iata van postpakketten geven de Dost- kantoren.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5