SPORT IN DE IJMOND Kennemer-dames lijden twee nederlagen achtereen 39.50 In de vishal en op zee Piet Roozenburg naar Rusland? „Willem Ruys" terug van tiende wereldreis Drie Beverwijkers aangehouden Kamerleden komen op voor de onderwijs- inspecteurs Strenger optreden tegen ongeoorloofd school verzuim gevraagd Het Nederlands Ballet met Pavlova-programma erard van Praa BROEKEN VRIJDAG 10 MAART 1961 Suèdine damesjasjes Nylon jassen Vlagvertoon van marine op binnenwateren JMHj 11 ^ifl mmm Eichman voor de rechter Toneel en dans in de Inter schol aire Kort nieuws Visser overboord geslagen en verdronken WAT EEN VERSCHIL? Inbreker was „vaste klant" in modemagazijn Het Vocalistenconcours in Den Bosch Toch de „Eenhoorn'' Nagekomen scheepvaart- berichten Receptie toneelvereniging „Jan van Dommelen" WEEKEND-SHIRTS PLEIN 1945 no, 48 - TEL. 7549 Voor de districtscompetitie volleybal heeft het damesteam van De Kennemers twee wedstrijden gespeeld. De eerste was tegen het Zaanse Molenwiek, dat in Beverwijk op be zoek kwam. De eerste twee sets vorm den het spannendste deel van deze wed strijd. Eén daarvan ging met zeer gering verschil naar Molenwiek (15-17), nadat De Kennemers een 14-11 voorsprong hadden moeten laten schieten, en de andere werd door de gastvrouwen, eveneens met ge ring verschil gewonnen (16-14), nadat de bezoeksters aanvankelijk een 10-14 voor sprong hadden. Daarna was het met de strijdlust van de Beverwijkse dames ge daan, want met 9-15 en 6-15 in de volgen de twee sets nam Molenwiek de volle winst mee naar huis. De tweede wedstrijd werd in Hoorn ge speeld tegen leidster TOG, welke er geen twijfel over liet bestaan, wie van de twee de sterkste was. Met 15-11; 15-2, 15-8 werd De Kennemers verslagen en kon het team puntloos huiswaarts keren. Het Velsense VCK ontving VGW (Wor- merveer) in eigen huis en heeft daarin een verdienstelijk gelijkspel bevochten, zij het, dat VGW daarbij haar aanvoerster moest missen. In de eerste set werd het een benauwde overwinning voor het Wor- merveerse team (13-15). Vervolgens bleef VCK de meerdere in de tweede (15-12) en de derde set (15-8). In de laatste set is het een strijd om de winst geworden. VCK boekte een voorsprong (9-5), die door VGW werd genivelleerd en omgezet (9-12). De Velsense dames kwamen weer terug en op gelijke voet (13-13), waarna de opslag enkele malen over en weer ging, totdat VGW aan alle onzekerheid een eind maak te en met 14-16 een gelijkspel forceerde. De VCIJ-heren ontvingen het Hoomse TOG en schenen van plan om in zo kort mogelijke tijd met deze tegenstander te rekenen. De eerste set werd na een re gelmatige voorsprong met 15-11 gewonnen. Ook in de tweede set was de voorsprong tot 11-2 opgelopen, toen de oud-internatio nal De Vries bij T.O.G. aan opslag kwam en de VCIJ-verdediging aan flarden ser veerde. In allerijl trachtten de IJmuide- naren dit puntenkanon met een time-out onklaar te maken. Het mocht uiteindelijk niet gelukken en met 12-15 bracht T.O.G. de balans in evenwicht. In de derde set sloeg deze zelfs in het voordeel van de Hoornse ploeg over (8-15). De laatste set waarin bijna vijftig maal van opslag werd gewisseld, leverde beurtelings voor beide teams een lichte voorsprong op. Het kost- mogelijke tijd met deze tegenstander af te komen, hetgeen uiteindelijk aan VCIJ gelukte, dat daarmee een kostbaar gelijk spel bewerkstelligde. Tijdens het weekeind krijgt VCIJ een taaie kluif aan het Zaanse Molenwiek, waarheen de ploeg op bezoek gaat. De Ken nemers ontvangt eveneens een Zaans team S.E.S. terwijl VCK naar Westfriesland trek om in Enkhuizen Madjoe tegemoet te tre den. Handbal Het veldhandbalprogramma is zeer uit gebreid voor IJmond. De dames trekken naar Concordia in Haarlem dat 14 uit 8 heeft. IJmond heeft 9 uit 5. Het zal er dus terdege spannen in Haarlem. De he ren (8 uit 6) ontvangen Aalsmeer 2 met 3 uit 6. Het ziet er naar uit dat IJmond deze wedstrijd zal winnen. De dames spelen in de volgende opstel ling: W. Schoorl, R. Wagenaar en J. Sie- bers, D. Bonekamp, L Blom en M. de Vries, G. Slatman, D. Marckelbach, R. Uitentuis, W. v.d. Kuil en A. Wolters. De heren: J. Böhm, B. Beentjes en L. Tjep- kema, C. de Vries, H. Boom en A. Visser, J. Wolters, K. Klesser, E. Sauer, E. Jon ker en J. Wittebrood. Het. verdere programma luidt: Dames DSO-ÏJmond 2; Rapiditas 2-IJmond 3. Heren Tonegido 1-IJmond 2; IJmond 3- Concordia 3; De Blinkert 2-IJmond 4. Advertentie nieuwste modekleur voor dames en heren Kennemerlaan 100-106 Tel. 550 De Nederlander Piet Roozenburg, onze oud-wereldkampioen, zou volgens sommige berichten zijn uitgenodigd voor een groot internationaal damtoemooi in Rusland. Bij navraag bleek Roozenburg echter nog geen uitnodiging te hebben ontvangen. Van goed ingelichte zijde wordt evenwel medegedeeld dat de Russische Damfedera- tie op het ogenblik werkt aan de organi satie van een groot internationaal toernooi, dat in mei in Riga zal worden gehouden Hiervoor zullen worden uitgenodigd zes Russische en acht buitenlandse grootmees ters. Alleen de laatste zijn door de Russi sche Damfederatie genoemd: Piet Roozen burg (Ned.). Baba Sy (Senegal), Raymond Saint Fort (Haiti), San a Kaw (Suriname), Fanelli (Italië), Michel Hisard (Fr.), en voorts nog een Belg en een Canadees. Als scheidsrechter zal een Fransman of een Nederlander worden uitgenodigd. Wat de strijd om de wereldtitel betreft die zal tussen 11 november en 16 december gespeeld worden tussen titelhouder Tsje- golev en oud-wereldkampioen Koeperman Voor deze krachtmeting is als scheidsrech ter uitgenodigd de Rotterdammer Philip Ham. De eerste partij wordt in Moskou ge speeld, de volgende partijen in de grote Russische damcentra Kiev, Minsk, Riga en Leningrad; de laatste twee partijen worden weer in Moskou gehouden. Ook vele junioren en aspirantenelf tallen komen in het veld. IEV ontvang zondag HBC uit Heemstede IEV heeft 4 uit 9, HBC 0 uit 4, zodat IEV een goede kans maakt, tiegevaar en men zal dan ook goed van Voetbal IJmuiden verkeert in ernstig degrada- zich af moeten bijten. De animo voor de training is momenteel gering en dat is een veeg teken. In de ontmoeting tegen Zuidvogels zit wel kans op een gelijk spel. De opstelling: Prinsse, Strijker en Post, Verwoerd, v.d. Plas en R. de Boer jr, A. v.d. Steen, P. de Boer, J. Grasman, R. de Boer sr. en J. Zwart. Het tweede elftal verloor vorige week onverwacht en zal voorzichtig moeten zijn om de titel niet toch nog te verspelen. De overige wedstrijden: IJmuiden 2NDSM 2; EnergieIJmuiden 3; IJmuiden 4 Energie 2; HillegomIJmuiden 5; VEW -IJmuiden 7. Dammen Henk Laros van DCIJ speelt in Den Bosch mee in een damtoernooi, georgani seerd ter gelegenheid van het 35-jarig be staan van de r.k. damclub Excelsior. De andere deelnemers zijn de Franse mees ter P. Dionis, de Belgische kampioen Hu- go Verpoest en drie sterke Noordbraban ders: J. Hobbelen, Vught, A. V. Geffen, Schijndel en N. Knocken, kampioen van Den Bosch. Vrijdag 17 maart begint men in Waal wijk, 18 maart twee ronden in Uden en zondag twee ronden in Den Bosch. Laros speelt dan tegen zijn zwaarste concurren ten Verpoest en Dionis. Korfbal Watervliet gaat zondag naar DED in Amsterdam, dat 14 uit 11 heeft tegen Wa tervliet 6 uit 11. Een gelijkspel zou dan ook al een grote verrassing zijn. Verder wordt gespeeld Rohda4 Watervliet 2; Haarlem 4 Watervliet 3; Watervliet 4 Oosterkwartier 5. Watervliet 2 kan bij winst kampioen worden. Tien uur over tijd door de mist is don derdagmiddag het motorschip „Willem Ruys", het vlaggeschip van de Rotterdam- sche Lloyd, in de thuishaven Rotterdam teruggekeerd van zijn tiende reis om de wereld. Honderden „afhalers" hebben zich van acht tot vijf uur op de kade en in de kantine moeten vermaken. Kapitein Van den Heuvel, die zijn eerste reis met dit schip maakte, vertelde dat men eigenlijk al van Southampton af met de mist te kampen heeft gehad. Sinds dinsdagmorgen had men geen schip meer gezien. Het zicht was soms zo slecht, dat je ,»op de bak" de uitkijk (een afstand vat) ruim zes me ter) niet meer kon zien. Een van de passagiers die het meest popelde om van boord te komen was de 77-jarige Scheveningse nettenboetster Kniertje van der Zwan. die in haar kle derdracht met haar koffertje in de hand al bij de loopplank stond zodra die was uitgelegd. Zij heeft in haar eentje de verre zeereis heen en terug naar Australië ge maakt om haar geëmigreerde zoon te be zoeken. Al met al is ze daarvoor een heel jaar van huis geweest. Ze had acht scho ne, stijf gesteven Scheveningse kappen in haar koffertje meegenomen. Ze draagt die alleen maar op zondag en zag kans er nog drie schoon mee naar huis terug te ne men. Veel bekijks had ze er wel mee gehad. Dat ze als Scheveningse zo gauw zeeziek was geworden, vond ze maar niets. De wachttijd in de mist moet ook lang gevallen zijn aan twee Deense verloofden. Zij maakten de reis met de „Willem Ruys" mee om in hun vaderland te gaan trou wen. De 32-jarige Kirsten Böjesen-Moller en de 31-jarige Henning Holzman hadden elkaar in Nieuw-Zeeland ontmoet en ont dekten uit dezelfde plaats afkomstig te zijn namelijk uit Herning in Jutland. In novem ber verloofden zij zich. Hun haast om na de debarkatie door te reizen moet groot geweest zijn, want ze waren op het hele schip niet meer te zien. De politie van Beverwijk heeft drie jongemannen aangehouden, die ervan worden verdacht zich negen keer te heb ben schuldig gemaakt aan het wegnemen van auto's. Met de weggenomen auto's hebben de jongemannen menig keer een ritje gemaakt. Meestal ging het hier om auto's', waarvan de eigenaar het contact sleuteltje in de wagen had laten zitten. Met een van de weggenomen auto's werd meer dan honderd km gereden. De auto werd later elders aangetroffen. De jon gemannen forceerden soms garages om over een auto te kunnen beschikken. De jongemannen konden worden aan gehouden, nadat zij in Bloemendaal een sigarettenautomaat zouden hebben ge forceerd. (Van onze Amsterdamse redacteur Maandag vertrekken uit Amsterdam vier zogenaamde ondiepwa termijnen vegers via het Amsterdam-Rijnkanaal om ge durende tien dagen bij wijze van vlagver toon een bezoek te brengen aan enkele steden. De mijnenvegers, genaamd Van Straelen, Van Hamel, Van Moppes en Lacombe (naar in de laatste oorlog postuum onder scheiden marine-officieren), zetten eerst koers naar Utrecht om op 15 maart de marinedag van de Jaarbeurs op te luis teren. Iedere honderdste bezoeker van de Jaarbeurs zal de schepen mogen bezich tigen. Versterkt met mariniers en de Ma rinierskapel zullen de opvarenden van de vier schepen een mars door de Domstad maken, 's Avonds geeft de kapel een tap toe. Na het bezoek aan Utrecht varen de schepen verder voor vlagvertoon in Arn hem, Nijmegen, Den Bosch en Gorkum. .«V-. - m Van verschillende zijden, aldus is te lezen in het voorlopig verslag van de Eerste Kamer inzake de begroting voor 1961 van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, bestaan bezwaren tegen de salarisregeling van de inspecteurs voor alle schooltypen. Het is volstrekt onaan vaardbaar voor, zo zeggen deze Kamer leden, dat een directeur of rector in salaris achteruit gaat wanneer hij tot inspecteur bevorderd wordt. Met klem wordt er bij de minister op aangedrongen aan deze toe stand een einde te maken. In het verslag wordt voorts de wenselijkheid geuit de positie van de inspecteurs als geheel nader te bezien en daarbij in aanmerking te nemen de omvang van hun taak, de zware door hen te dragen verantwoordelijkheid en de uitzonderlijke kwaliteiten waarover zij dienen te beschikken. Advertentie Pluk geede vruchten van het geld, spaar voor contante koop, STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente VeUen In het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de begroting vpor 1961 van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen wordt de aandacht ge vestigd op de handhaving van de Leer plichtwet. Spijbelen leidt veelal tot erger lijke baldadigheid, zo zeggen vele Kamer leden. Er zijn vele gevallen waarin de ouders straffeloos het belang van de kin deren verwaarlozen. Helaas wordt het on geoorloofde schoolverzuim bevorderd door de afwezigheid van een goede controle op het schoolgaan, door het ontbreken van een effectief opsporingssysteem, door de lange berechtingsprocedure en door de mildheid die bij de berechting van de over treders betracht wordt. Gevraagd wordt of de minister bereid is een zodanige wijzi ging van de Leerplichtwet voor te bereiden dat de controle op en de opsporing van ongeoorloofd schoolverzuim wordt ver beterd en of de minister met zijn ambtge noot van Justitie overleg wil plegen over de invoering van een betere berechtings procedure. Het Nederlands Ballet onder leiding van Sonia Gaskell geeft op maandag 13 maart een balletvoorstelling in de Stadsschouw burg in Haarlem. Het Anna Pavlova- programma, dat enige weken geleden met veel succes in Den Haag gegeven werd, zal in Haarlem worden uitgevoerd. Het programma bestaat uit „Les Syl- phides" (Fokine-Chopin) met Sonja van Beers, Peter Appel, Alexandra van Rhijn en Irène de Vos in de hoofdrollen; „Dans van de Chinese acrobaat" (Koemoesnikoff- Glière) met Ronald Snijders in de titelrol; „La Bayadère" (Petipa-Minkus) met in de hoofdrollen Alexandra van Rhijn en Job Sanders; en na de pauze het divertissement uit Doornroosje" (Petipa-Tsjaikofski) waaraan alle solisten en het corps de bal let medewerking verlenen. Adolf Eichmann (links) voor rechter A. Bach uit Haifa (zittend achter de tafel). Aan de wand hangt een Israëlische vlag. De foto werd genomen in het fort Taggart, even buiten Nazareth. De wethouder voor Onderwijs en Kunst zaken van de gemeente Haarlem, de heer D. J. A. Geluk, heeft gisteravond in de Haarlemse stadsschouwburg met een kor te toespraak de eerste dans-, toneel en declamatieavond van het Interscholair Jeugdtoernooi 1961 geopend. Na de vele aanwezigen, waaronder de burgemeesters van Bennebroek en Zand- voort en een vertegenwoordiger van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen welkom te hebben geheten, constateerde de heer Geluk onder meer dat weinig scholen bij de voorbereidingen gebruik hebben gemaakt van de regisseur die speciaal hiervoor was aangetrokken. Hij herinnerde in dit verband aan de be schouwingen die verleden jaar in de bla den hadden gestaan en waarin werd aan gedrongen op meer vakbekwame leiding bij de voorbereiding. De heer Geluk sprak tevens de hoop uit, dat men in de toekomst op de scholen meer aandacht aan de declamatie zal wij den. Aan de voordracht-, toneel,- en dans- manifestaties van gisteren en hedenavond zullen wij morgen een bespreking wijden. Studentenflats. In Nijmegen zullen twee flats voor de huisvesting van 160 studenten worden gebouwd. B. en W. stel len de raad voor aan de stichting Univer siteitshuis Nijmegen 183.000 subsidie te verlenen. De kosten van bouw en inrich ting van de flats zijn geraamd op 2.341.456. De regering subsidieert de bouw eveneens en garandeert een lening van 1.600.000. Van de provincie Gelder land wordt een subsidie van 40.000 ver wacht. Studenten zullen 60 per maand aan huur en dienstverlening moeten betalen. Politiechef Groningen. Aan de heer J. J. Haye is met ingang van 1 september op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofdcommissaris van gemeentepolitie te Groningen. Zwemcompetitie. In het Sportfondsen- bad in Haarlem houdt DWT dinsdagavond 14 maart (aanvang acht uur) de vijfde ontmoeting van de zwemcompetitie Kring Haarlem. De zestienjarige Johannes Imthorn uit Katwijk aan Zee is tijdens de visserij van het dek van de KW 37 geslagen. Dit ge beurde bij het binnenhalen van het visnet, waarbij een touw om het been van de jonge visser sloeg en hem van dek trok. Hij verdween onmiddellijk in de diepte. De bemanningsleden zagen geen kans hem te redden. Het slachtoffer verdronk. Het ongeluk gebeurde op circa tachtig mijl ten noorden van IJmuiden. Donderdag morgen liep de KW 37 in IJmuiden binnen. Tussen de ontwikkelde en de onder ontwikkelde landen bestaat een enorme kloof in inkomen, een weerspiegeling van een angstwekkend verschil in welvaart. De kloof wordt nog steeds breder, omdat de geïndustrialiseerde landen zich veel sneller ontwikkelen dan de achtergebleven gebieden. De grafiek geeft de verschillen niet geheel juist aan., daar de koopkracht van de nationale valuta's uiteenloopt.1 Dit be zwaar wordt door een omrekening in dollars niet uit de weg geruimd. JAARLIJKS INKOMEN PER HOOFD DER BEVOLKING (omgerekend in S) Twee Haègse jongens, 16 en 18 jaar, hebben een inbreker aan de politie kunnen uitleveren, nadat zij hem met veel tact naar een ijssalon hadden meegelokt. De jongens zagen de man met enkele post zakken uit een raam van een kantoor klimmen. Zij maakten een praatje met de man, die eerst erg onvriendelijk deed, maar al spoedig bijdraaide. De jongens bemerk ten dat de man dronken was en met een zoet lijntje kregen zij hem in de ijssalon, waar zij de politie opbelden. Het bleek, dat de 32-jarige man meer malen in hetzelfde pand had ingebroken. Hij ging steeds aan de achterkant een brandtrap op en nam een kijkje in een modemagazijn, of in een kantoor, waar hij ook nu was geweest. In het kantoor was hij al drie keer binnengedrongen, maar er was nooit geld. Ditmaal was hij daarom maar vertrokken met de juist binnenge- gekomen post van het kantoor. In het modemagazijn heeft hij zich eens geheel in het nieuw gestoken, maar verder gingen zijn ambities toen ook niet. De jury van het achtste Internationale Vocalistenconcours in Den Bosch, dat van 2 tot en met 6 september wordt gehouden, is als volgt samengesteld: Manus Willem- sen, voorzitter; leden: Frans van Amels- voort, Den Bosch; Hélène Bouvier, Parijs; Scipio Colombo, Bazel; Lode Devos, Brus sel; Roy Henderson, Londen; Elisabeth Höngen, Wenen; Julius Patzak, Amster dam; Frans Vroons, Amsterdam en Annie Woud, Overveen. (Door het wegvallen van de laatste drie regels was ons bericht van gisteren onvolledig. Red.). De „Eenhoorn", een luchtige éénacter door Jef van der Heyden, geschreven in opdracht van de V.P.R.O., zal worden uit gevoerd in het V.P.R.O.-programma van vrijdag 17 maart. De rolverdeling is: Simon: een vrijgezel (Johnny Kraaykamp), Winny: een bezoekster (Betsy Smeets), Karei: een maniak (Ger Smit), een stem (Jack Dixon) en een agent (Gerard Hey- stee). De muziek werd gecomponeerd door Paul Chr. Westering en wordt uitgevoerd door een ensemble onder zijn leiding. De regie heeft Jack Dixon. kleine vaart Aardenhurgh 9 t. anker Terneuzen n. Antwerpen. Admiraal Courbet 9 z.w. Sunk n. Rotterdam. Ac! mi ralengracht R v. Mantyluoto n. Amsterdam. Andromeda 9 v. St. Nazaire te Par. Areas 9 5m. n.n.w. Bari n. Sibenik. Ardeas 9 ten anker Hoek van Holland n. R dam. Arnoudspolder 10 v. Jersey te Antwerpen verw. Auriga G 9 8 m. o.n.o. Ameland n. Boston. Avanti 9 t. anker Dungeness n. Rotterdam. Batavier-3 9 50 m. w.n.w. Hk. v. Holl. n. R'dam. Beyerland 9 80 m. w. Texel n. Harlingen. Biak 9 te Owers n. Newport. Binnenhaven verm. 11 v. Casablanca n. Agadir. Biscaya 9 dwars Goodwin n. Dublin. Bonafide 9 40 m. n.n.w. K. St. Vine. n. Bordeaux Con Brio 9 dwars Whitby n. Antwerpen. Cornelis Broere 11 te Dordrecht verwacht. Delfdijk 9 10 m. z. Hoek v. Holland n. Liverpool. Dollard 9 10 m. n.o. Noordhinder n. Preston. Domburgh 9 dwars Gris Nez n. Rotterdam. Donata 9 v. Frederiksund te Wemeldinge verw. Duiveland 9 v. Grangemouth te Rotterdam verw. Eemsmond 9 v. Ceuta te Tanger verwacht. Enimapolder 9 in Rode zee n. Eilat. Evo S 9 10 ra. n.n.w. Peterhead n. Belfast. Erebus 9 15 m. z.w. Goeree t. ank. n. Kopenhagen. Fiducta 9 ten anker op Schelde n. Antwerpen. Fiducia-2 9 20 m. w.n.w. Cromer n. Boston Flevo 8 4 m. n.w. Kp. Roca n. Antwerpen. Flores 9 40 m. o. Sandhammern n. Cayenne. Fortuna 9 70 m. w. Hanstholm n. Dundee. Frans Böhmer 10 m. n.n.w. IJmuiden n. A'dam. Gaasterland 9 50 m. w.n.w. Hk. v. Holl. n. R'dam. Geestdijk 9 te Cromer n. Boston. Geeststroom 9 50 m. n.w. H. v. Holl. n. Maassluis. Gemma 9 420 m. z.o. Bermuda n. Buenos Aires. Heerengracht 9 35 m. z.w. Aalesund n. Helsinki. Grebbestroom 9 60 m. n.w.. IJmuiden n. A'dam. Helemar H 9 v. Rotterdam te Dahouet. Helena 9 v. Bordeaux n. Antwerpen. Helvetia S 7 v. Amsterdam te Antwerpen. Hoe Vinces 9 ten anker n. Ipswich. Hoogland 9 te Hoek van Holland. John M 9 60 m. w. Terschellingerbank n. Emden. Jupiter 9 120 m. o. May eil. n. Naestvedt Kaap Falga 9 3 m. n.w. Hoek v. Holl. n. A'dam. Kastanjesingel 9 v. Bordeaux n. South Wales. Leendert Broere 9 v. Malmö te Billingham. Leuvehaven verm. 10 v. R'dam n. Helsingborg. Lindesingel 9 v. Rouen n. Mersey. Madjoe 9 20 m. o. Lizardhead n. Shoreham. Manta 9 10 m. w. Bar n. Naestved. Manto 9 44 m. n.w. Algiers n. Gibraltar. Marva 9 ten anker Casablanca. Matthew 9 te Smithknoll n. Rotterdam. Midas 8 v. Palermo n. Algiers. Myfem 9 v. Oxelosund te Rouen verwacht. Nero 8 te Amsterdam n. Rotterdam. Netta 8 45 m. z.w. Marseille n. Casablanca. Noorderlicht 9 v. Stavanger te Mosjoen verw. Oranjepolder 9 te Hoek v. Holland n. Rotterdam. Pacific 9 50 m. z.w. Casquets n. Nantes. Pasteursingel 9 v. Plymouth n. Par. Phidias 8 te Genua n. San Feliu. Plato 9 te Aarhus n. Amsterdam. Schieborg 9 ten anker Cromer n. Rotterdam. Soemba 9 5 m. n.w. Hoek v. Holl. n. Rotterdam. Spaarnestroom 9 4 m. z.w. Tongue n. Amsterdam. Soolanda 9 dwars Owers n. Dordrecht. Stanislas 9 dwars'Valencia (Ierland) n. Bayonne. Steenbergen 10 te Hamburg verwacht v. Bremen. Stephanie verm. 9 v. Bordeaux n. Barry. Strabo 8 te Glynia n. Amsterdam. Tbaletas 8 v. Limassol n. Famagusta. Var. Brakel 9 v. Ipswich n. Rotterdam. Walcheren 9 30 m. n. Hanstholm n. KBge. Westropa 9 30 m. z.w. Ouessant n. Ortona. Willem Barendsz 9 100 m. n.n.o. Villano n. Brsit Willi Böhmer 9 ten anker IJmuiden n. A'dam. Wilpo 7 te Leixous v. Goole. Zeehaan 9 dwars Kp. San Sebastian n. Ceuta. Zevenbergen 10 te Le Havre verw. v. Duinkerken LOS ARBEIDER AANGEHOUDEN Een 24-jarige los arbeider is op verzoek van de Velsense politie te Noordwijker- hout aangehouden wegens verdenking van diefstal van gereedschappen ten nadele van Hoogovens in IJmuiden. De verdachte is ingesloten in het hoofdbureau van politie te IJmuiden-Oost. Ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van de toneelvereniging „Jan van Dommelen" uit Santpoort, recipieert het bestuur zaterdag 11 maart, des avonds van half acht tot half negen in hotel-café restaurant „De Üileboom" aan de Hoofd straat te Santpoort. Advertentie Nieuwe collectie w.o. TRENCO, FABLO - OTELLO Aanvoer van donderdag De totale aanvoer van vis in IJmuiden was donderdag 5820 kisten, waarvan 484 tong en tarbot, 13 heilbot, 25 tongschar en schartong, 590 schol, 40 schar, 15 bot, 2115 haring, 295 makreel, 340 schelvis, 530 wij ting, 580 kabeljauw en gul, 40 leng, 10 ham, 10 wolf, 30 poon, 680 kool vis, 23 diversen. Prijzen van donderdag Per kilo: heilbot 3,50-2,30, grote tong 3,60-3,40, grootmiddel tong 3-2,70, klein middel tong 3-2,60, kleine tong I 3,10-2,80, kleine tong II 2,40-2,20, tarbot I 3,20-2,50, zalm 4,90. Per 50 kilo: tarbot IV 76, tongschar 81- 80, schartong 18-17, grote schol 25-22, grootmiddel schol 23-22, kleinmiddel schol 37-32, kleine schol I 54-35, kleine schol II 45-22, schar 38-25, bot 10-8, verse haring 19-11,20, makreel 25-9, grote schelvis 58- 35, grootmiddel schelvis 56-40, kleinmiddel schelvis 62-42, kleine schelvis I 67-50, kleine schelvis II 57-27, wijting 36-8, grote gul 48-42, middel gul 47-40, kleine gul 34-19, kleine leng 28, ham 112-80, kleine wolf 43, poontjes 26-20, lommen 31-30, kleine koolvis zwart 33-20, kleine koolvis wit 28. Per 125 kilo: grote kabeljauw 146-84, grote koolvis wit 98-94, grote koolvis zwart 86-62. Besommingen van donderdag IJM 18 Ariadne 21.650, IJM 15 Emma 12.230, KW 135 f 16.760, KW 24 f 8.920, KW 146 9.290, KW 186 9.330,' IJM 73 4.430, VL 16 19.800. Aanvoer van vrijdag Vier loggers, een Zweedse kotter en 24 kotters hebben vanmorgen in IJmuiden in totaal 2218 kisten vis aangevoerd, waarvan 30 schelvis, 60 radio, 60 wijting, 60 gul en kabeljauw, 30 koolvis, 400 haring, 1000 ha ring van 45 kilo, 210 makreel, 700 schol, 20 tarbot, 250 varia, 1600 stuks kabeljauw, 20.000 kilo tong. SCH 135 Cornelia Maria (22 februari) 850 kisten, waarvan 30 schelvis, 60 radio, 60 wijting, 60 gul en kabeljauw, 30 kool vis, 400 haring, 210 makreel, 1500 stuks kabeljauw. De Zweedse kotter zorgde voor 1000 kis ten haring. Prijzen van vrijdag Export: grote regels kabeljauw 51-65, kleine regels kabeljauw 35-40, kleine kisten kabeljauw 96-106, grote schol 23-26, groot middel schol 20-23, zetschol en schol I 26-32, grote tong 3,40-3,50, grootmiddel tong 2,60-2,90, kleinmiddel tong 2,60-2,80, tong I 3,10-3,30, slips 2,20-2,60, grote tarbot 2,60-2,80. Binnenland: grote gul 40-45, middel gul 37-40, torren 26-28, zwarte koolvis 67-71, koolvis I 27-30, leng 72, braad 48-62, wij ting 35-36, schol II 33-39, schol III 27-32, Zweedse haring (45 kilo) 11,50-13, trek- haring 18-19, makreel 13-17, paapjes 10-12. Voor zaterdag Thuisstomend is de IJM 10 Maria van Hattem met 700 kisten, benevens de IJM 97 Toronto met 750 kisten, waarvan 250 stuks kabeljauw. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 35 schelvis, 535 wijting, 50 gul en kabeljauw, 20 koolvis, 250 haring, 160 makreel, 380 schol, 300 stuks kabeljauw, 7000 kilo tong. Op zee Het was goed weer om de noord maar de vangsten waren nog minder dan giste ren, namelijk 40 tot 100 manden makreel, haring en koolvis per etmaal. De Deining deed een trek van 20 man den hoops, de Golfstroom een trek van 25 manden hoops, de Clara een dagvangst van 40 manden hoops. Bij de pitboei en aan de kust waren de vangsten 150 tot 250 kilo tong en 7 tot 10 manden schol. Vijf kotters vingen 10 stuks kabeljauw, twee 40 stuks per etmaal De 's Gravenhage, de Delft en de Thorina zijn naar zee vertrokken. Besommingen van vrijdag KW 33 f 7250. KW 108 f 6680 KW 93 f 10.300, KW 157 f 8220. GV 579 f 10.100 GV 469 f 11.350. Trawler gezonken Op 55.20 gr. noorderbreedte en 5 gr oos terlengte heeft vannacht een Duitse traw ler een Engelse trawler overvaren De Engelse trawler is gezonken, maar men heeft de opvarenden kunnen redden. De ramp speelde zich af tussen de Dog- gersbank en de kleine vissersbank. ten noorden van Terschelling.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7