De Ruyter stelde kandidatuur Europese titel driebanden Vooral meer hockey De opstellingen SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Maar ook Scherz is nog ongeslagen Burnley verzwakt eerste elftal Anton Geesink is terug uit Japan Overwinning op Belgische ploeg Meevaller Jour de Java zet zegereeks voort ZATERDAG 11 MAART 1961 19 Judo VOETBAL P AM ATEURVOETBAL Nederlanders handhaafden voorsprong van 5-4 Eigen stijl KORFBAL WA TERPOLO HOCKEY HANDBAL Zelf doen Niet ideaal TAFELTENNIS Hennie de Ruyter heeft vrijdagmiddag nadrukkelijk zijn kandidatuur gesteld voor de Europese titel driebanden waarom dezer dagen met een grote verbetenheid in Triest wordt gestreden. Voor de derde achtereen volgende maal kwam hjj tot een overwin ning, ditmaal op de sterke jonge Belg Ceu- lemans, maar het was niet alleen hierdoor dat hij zich onder de titelpretendenten schaarde. Zijn bijzonder knappe spel in de eerste helft van zijn partij na 24 beur ten bedroeg zijn gemiddelde 1.375 droeg hiertoe mede voor een belangrijk deel bij. De sigaret, die de wedstrijdleider, de Belg Druart, hem had onthouden (volgens de wedstrijdreglementen mogen de spelers tij dens een partij niet roken) had de Neder lander meer dan verdiend. En hij smaak te Biljarten De Ruyters moreel bleek sterk. Met series van vijf én drie in resp. de twaalfde en dertiende beurt sprong hij van Ceulemans weg en toen hij zijn 21ste beurt met een serie van vijf liet vol gen door een score van veertien in negen beurten, had hij definitief de Belg van zich afgeschud: 16tl na dertig beurten. Tegen het mathematisch zuivere, op een grote technische kennis steunende spel van onze landgenoot stond Ceulemans machte loos. De figuren, die De Ruyter met de drie ballen op het groene laken schreef, waren een lust voor het oog en hielden de toe schouwers, die royaal met hun applaus waren, in hun ban gevangen. Ceulemans draaide met een gedesillu sioneerd gezicht zijn keu uit elkaar. Was het hem in Rotterdam kort geleden nog gelukt De Ruyter op de hielen te blijven, nu bleef hij zelfs ver buiten zijn scha duw. Met De Ruyter behoren na de derde ron de tot de grote kanshebbers de Oostenrij ker Scherz, die reeds eenmaal (in 1958) Europees kampioen was en de Fransman Siguret. Ook Scherz kwam tot een zeer respectabele prestatie tegen de Zwitser Voltas-Ros, een taaie strijder, die verbeten vocht tegen de technisch superieure over macht van de Oostenrijker. Uitslagen van de derde ronde: Poule A: Tonsich 21 70 2 0.300 Siguret 60 70 4 0.857 Ceulemans 37 58 3 0.637 De Ruyter 60 58 7 1.034 Tonsich 22 79 2 0.278 Sogaard 60 79 4 0.759 Ceulemans 60 55 9 1.090 Siguret 44 55 4 0.800 Poule B: Vieira 39 73 5 0.534 Domingo 60 73 6 0.821 Voltas-Ros 53 66 6 0.803 Scherz 60 66 6 0.909 Scherz 60 59 7 1.016 Vieira 43 59 6 0.728 Rudolph 42 62 4 0.677 Domingo 60 62 6 0.967 De stand na de vierde ronde luidt: Groep A: 1. De Ruyter 2. Ceulemans 3. Siguret 4. Sogaard 5. Tonsich Groep B: 1. Scherz 2. Domingo 3. Vieira 4. Rudolph 5. Voltas-Ros pnt. part. h.s. alg. gem 3 3 3 3 4 3 4 3 3 3 0.821 0.923 0.849 0.712 0.347 0.942 0.743 0.657 0.649 0.613 Burnley, de huidige Britse League-kam pioen, heeft voor een sensatie gezorgd door voor de League-wedstrijd van van daag tegen Chelsea een reserve-team op te stellen. Slechts twee van de spelers, spil Tommy Cummings meestal reserve en linksbuiten Gordon Harris, die pas en kele wedstrijden in het eerste speelde, waren opgesteld in de cup-replay tegen Sheffield Wednesday. De overige negen spelers hebben allen in de eerste divisie gespeeld, maar vjif van hen slechts één wedstrijd. De conclusie ligt voor de hand: Burnley wil zijn beste spelers achter de hand houden voor de moeilijkste wedstrijden. De kampioensploeg moet namelijk in de halve finales van het toernooi om de F.A.-beker aantreden tegen Tottenham Hotspur en voor woensdag staat de wed strijd tegen Hamburger S.V. (Europese beker) op het programma. Volgens de reglementen van de Football League is een dergelijke handelwijze niet toegestaan. In 1924 werd de toen malige bekerwinnaar Newcastle United een boete opgelegd van 750 pond ster ling omdat deze vereniging zeven league wedstrijden, had gespeeld met .een op zettelijk verzwakt eerste elftal. Anton Geesink, de 26-,jarige Europese judokampioen uit Utrecht, is na een trai ning van twee maanden in Tokio en Yoko hama, in ons land teruggekeerd. Hij hoopt zijn Europese titel bij het komende kam pioenschap in Rome te verdedigen en zal later voor de derde maal aan wereldkam pioenschappen judo deelnemen. Op 1 en 2 december worden die in Parijs gehouden. In 1956 eindigde onze landgenoot op de derde, in 1958 op de vijfde plaats. Geesink was opgetogen over zijn verblijf in Japan. „Het is een reusachtig land", vertelde hij, „en al zijn de les-systemen in Nederland tenminste even goed, mis schien zelfs beter, maar dat neemt niet weg, dat Japan de judoka's veel meer mogelijkheden biedt dan Europa. Op iedere school is een grote judomat en een zaal en alle leerlingen vinden het een eer in het schoolteam te worden opgenomen. Ik heb er geweldig getraind. In één dag kreeg ik net zoveel training als hier in een maand, eenvoudig omdat de tegenstanders in Japan veel sterker zijn dan die in Europa." Geesink, die al twaalf maal Europees en zeventien maal Nederlands kampioen is geweest, wist nog niet dat tijdens zijn afwezigheid zijn stadgenoot ditmaal de ti tel bij de nationale judokampioenschappen heeft behaald. Tot drie maal toe is Gee sink ook nationaal worstelkampioen ge weest. „Ik heb voor deze reis naar Japan geen steun van de bond gehad", zei hij. „Het was een zuiver particuliere reis, die me veel geld heeft gekost, al heb ik mede werking gehad van een Utrechtse krant en van de K.L.M. In Tokio heb ik gelogeerd bij de Utrechts familie Van Haaften, die daar woont." Intussen heeft zijn plaatsvervanger in Utrecht de judoschool voortgezet. Dat zal tijdens de komende zomer weer moeten geschieden, want dan trekt Anton naar Zuid-Frankrijk, waar hij als leraar aan een internationale judoschool is verbonden Hij heeft uit Japan een aantal instruc tiefilms meegebracht eh tevens films over dé Japanse iudokampioenschappen. EDO krijgt zondag voor de eerste divisie A het hooggeplaatste Volendam op bezoek. Berends, die in het tweede elftal als links half steeds maar goals maakt, is weer van de partij, maar de jeugdige Breeuwer is nog niet hersteld van zijn schouderblessure van zondag jongstleden. Veel winstkansen zien wij niet voor de Haarlemmers. Vooraf speelt EDO 2 tegen de reserves van Baro nie, Stormvogels heeft voor de thuismatch tegen Vitesse de voorhoede gewijzigd, maar men zal moeten afwachten of die linie tegen de Arnhemse ploeg successen zal kunnen boeken. De stand is hier: Volewijckers 21 32 Volendam 20 31 D F C 21 27 K F C 21 27 Ensch. Boys 21 i6 Vitesse 21 26 H D V S 21 24 Limburgia 21 23 Veendam 21 20 RCH, dat sinds d punten heeft behaald uit twee wedstrijden, is tegen Wageningen zeker niet kansloos, ook al is het een uitwedstrijd. Een over winning zou een geduchte stimulans be tekenen. maar vooralsnog achten wij een gelijkspel ook al een prestatie van belang Het elftal is ongewijzigd. De stand is op het ogenblik: H V C 21 18 Leeuwarden 21 18 Stormvogels 21 18 B V V 20 17 R B C 21 17 Fortuna (VI.) 21 A G O V V 21 16 EDO 21 11 Helmondia 21 8 koerswijziging drie Blauw Wit 21 36 Heerenveen 21 19 Heracles 21 33 Eindhoven 21 18 D H C 21 30 S H S 21 17 Excelsior 21 24 Go Ahead 21 17 Z F C 21 23 Wageningen 21 16 Be Quick 21 23 VSV 21 16 't Gooi 21 23 RCH 21 13 Sittardia 21 22 Helmond 21 13 SVV 21 22 E B O H 21 13 In de tweede divisie zal het constant spelende Haarlem zich niet door Graaf schap laten verrassen en dus ook na zon dag aan de top blijven. De stand is: Haarlem 21 31 Velox 21 20 NEC 21 29 U V S 20 19 Hilversum 21 29 Graafschap 21 19 Wilheimina 21 26 Rigtersbleek 20 18 Roda Sport 21 25 Tubantia 20 17 Baronie 21 25 Zwolse Boys 21 16 L O N G A 19 23 P E C 21 14 Zwartemeer 21 23 Zeist 21 12 Oldenzaal 20 20 De Valk 21 6 HFC is zondag aan de top van de eerste klasse gekomen, maar krijgt morgen in Spartaan een geduchte concurrent tegen over zich. Dat gebeurt aan de Spanjaards laan in Haarlem en wellicht dat dat voor deel van eigen veld de doorslag zal geven De stand is: H F C D C G De Spartaan JOS Hollandia U V V Rheden 14 20 14 19 13 17 13 17 13 16 13 14 13 13 Quick (N.) E S C A 13 12 12 10 Jonge Kracht 13 10 V D Z WVC O S V 12 12 13 In de tweede klasse heeft Zandvoort- meeuwen weinig kans tegen topploeg QSC w&mm N S-*,-' -.V s' Ans nouwenhorst, de 24-jarige aanvoerster van het Nederlands hockeyteam, dat saterdag 18 maart in Birmingham tegen Engeland speelt, is vorig jaar uit TOGO (Den Haag) naar de tweede klas vereniging „Arnhem" (Arnhem) overgegaan. „Volgend jaar verander ik niet van club, wel van naam", zegt ze geheimzinnig. Haar moeder verklapt later, dat ze dan Ans Visser 't Hoofd-Rouwenhorst gaat heten en in Velp gaat wonen. „Ik heb hem bij TOGO leren kennen") is de enige verdere onthulling van Ans zelf. Hennie de Ruyter IJshockey In groep C van het toernooi om het we reldkampioenschap ijshockey heeft de Ne derlandse ploeg vrijdagmiddag in Lau sanne met 5—4 van België gewonnen. De tussenstanden waren 20, 11, 23. Door deze overwinning heeft Nederland zich met 2 overwinningen en 3 nederlagen op de vierde plaats gehandhaafd in groep C, achter Roemenië, Frankrijk en Joego slavië. De Belgen hebben vier wedstrijden gespeeld en alle vier verloren. De doeltreffendste aanvaller der Neder landers was Smit, die de openingstreffer op zijn naam bracht en ook in de derde speeltijd een treffer plaatste. Goed waren Ook Bakker, die eveneens tweemaal de roos trof, en Van Dyck, die één doelpunt maakte. Voor België hadden succes Noter- mann (2), Colfs en Anciaux. Beide ploegen speelden hard. De Belgen kregen 8 minuten strafzitten en de Ne derlanders 10 minuten. Tot ver in de derde speeltijd leek er voor Oranje geen gevaar voor verlies te bestaan. Maar daarna, met Smit op het .strafbankje, begon het te spannen. Een verwoed Belgisch offensief hield de puck minuten lang nabij de Nederlandse kooi. Van 52 voor Nederland werd het nog 54, maar daar bleef het dan toch bij. Al heeft het Nederlands ijshockey- team dan niet veel successen behaald in het toernooi om het wereld- en Europees kampioenschap ijshockey, helemaal voor niets is onze ploeg ook weer niet naar Zwitserland getrokken. Elk deelnemend land heeft namelijk 'esduizend Zwitserse francs (ruim f 5200,aan televisierechten uitbe taald gekregen. Het is nog niet bekend wat de Nederlandse IJshnckeybond met dit geld gaat doen. Wellicht in de nieuwe kunstijsbanen steken? „We zijn tegen de Engelse dames niet kansloos in de wedstrijd, die we zaterdag 18 maart in Birmingham moeten spelen", zegt de 24-jarige Ans Rouwenhorst, aanvoerster van het Nederlandse hockey-elftal, maar als we van ze winnen, zal dat een enorme gebeurtenis zijn'. „Je kunt rustig zeggen, dat het Brit se team het sterkste is van de wereld. 7.e eindigden twee jaar geleden in het zestienlandentoernooi in Amstelveen wat je een beetje kunt beschouwen als een toernooi om de wereldtitel, als ren soort Olympische Spelen voor dames- hockey ook als eerste. Australn* was toen tweede en wij deelden de derde "n vierde plaats met Nieuw-7.eeland" „De aanstaande interlandwedstrijd be tekent dus wel iets. Ook voor de Engelsè dames. Voor ons nationale team is het de zwaarste match van het seizoen, daarna moeten we eind april nog tegen België en West-Duitsiand. Ik had liever Engeland als laatste gehad, dan zou ons team beter ingespeeld zijn. Alhoewel, we gaan naar Birmingham toe met een voor hoede bestaande uit speelsters, die al jarenlang met elkaar spelen. Alleen onze rechtsbuiten Mariettè Vigeleyn Ont breekt (baby) en wordt vervangen door Ans Beyer uit P.W. We hebben verder als debutanten nog de backs mevr Nol ten (EMHC. Eindhoven) en Kick Keers (Kieviten, Wassenaar) en. Jo Jurfissen terug in doel". „Een enig stel, allemaal dikke vrien dinnen van elkaar, een elftal met een prachtige teamgeest, elf speelsters die alles voor elkaar over hebben en de volle honderd percent willen geven. Daarom zijn we niet bij voorbaat kans loos tegen de sterke Engelsen!" „De Engelse dames zijn enorm goed. Ze lopen reusachtig, combineren enorm snel, spelen altijd in een hoog tempo, rukken naar voren met vijf speelsters 1 tegelijk, van wie ieder over een goed schot beschikt. Ze hebben een eigen speelstijl die Engelsen, een stijl, waarbij ze het minder zoeken in geraffineerde sticktechniek dan in snelheid van lopen en tactiek In andere landen zie je speel sters die misschien wat stickbehandeling betreft op de vierkante meter individueel beter zijn dan de Engelsen, maar als ploeg met hun speeltrant direct gericht op snelheid en doeltreffendheid bestaat er volgens mij geen betere". „Dat het Engelse dameshockey zo goed is, is, meen ik ook voor een heel belangrijk deel te danken aan het feit, dat bijna alle meisjes op school hockey spelen. Als u een tijd geleden die wed strijd in het Wembleystadion oj) de tele- visie heeft gezien, dan heeft u ook ge zien,dat het halve stadion vol school meisjes zat, die enorm luidruchtig hun nationale team aanmoedigden. De Britse leraressen voor lichamelijke oefening. doen op de middelbare scholen enorm veel aan hockey. Op zo'n brede basis is uiteraard beter een nationaal team te bouwen dan op de in vergelijking smalle basis in ons land. Wat wordt er in ons land nou op scholen aan hockey ge daan'", zegt mejuffrouw Rouwenhorst, zelf bezitster van de M.O.-akte voor Lichamelijke Opvoeding. „Eigenlijk is men in ons land dames- hockey pas voor „vol" aan gaan zien, na dat fantastische wereldtoernooi in Amstelveen. Toen hebben bijna elke dag gemiddeld zo'n 5.000 mensen naar een dameswedstrijd gekeken. Toen ontdekten ook vele heren, die door hun successen in de voorgaande jar^n alle belangstel ling naar zich toetrokken, dat dames evenmin als Ripperda in de thuismatch tegen Celeritude. HBC tenslotte moet JSV kunnen verslaan. De wedstrijd van Scho ten tegen Baarn is uitgesteld. In de derde klasse zijn o.m. vastgesteld: WesterkwartierHillegom en Voorburg— TYBB. In de vierde klasse worden o.a. gespeeld: BloemendaalTerrasvogels, Hoofddorpse BoysLijnden, St. PancratiusETO. Kin- heimRenova. OGTHB, DOCOS—DIO EHSOranje Groen en ConcordiaLug- dunum. Eerste klasser Watervliet brengt een be zoek aan DED, dat tot de sterkste ploegen behoort. Indien de gasten in vorm zijn. kan een gelijkspel worden behaald. In de tweede klasse zijn er wederom drie thuis wedstrijden. Haarlem krijgt het niet al te sterke Victoria op bezoek; Aurora en Oos- terkwartier hebben het tegen ZKV en DDV veel zwaarder. In de derde klasse gaat Oosthoek op bezoek bij Oosterpark. speelt Animo Ready aan de Kleverlaan tegen Biko en Sport Vereent ontvangt hedenmiddag DSV uit Bussum. Met de dameswedstrijd NjordDWR 2 wordt het wekelijks waterpoloprogramma in het Sportfondsenbad in Haarlem van avond (om acht uur) geopend. Daarna volgt de bekerwedstrijd DWRMerwede Drie HPC-zeventallen maken het pro gramma vol, met als slotwedstrijd HPC— HVGB. Nagenoeg alle westelijke eersteklassers spelen zondag de laatste wedstrijd van het seizoen: de dames hebben nog twee wed strijden voor de boeg. SCHC bezoekt BMHC en zal proberen de Bloemendaalse hockeyers van de tweede plaats te verdrin gen. Bij de dames is het te verwachten, dat Be Fair in Rotterdam van Groen Geel wint. Het is dan voor topclub BDHC zaak de volle winst te behalen op Alliance (12 uur). De heren overgangsklasser Alliance is in het sportpark in Heemstede gastheer van Amsterdam II. Deze ontmoeting biedt alle mogelijkheden. Bij de heren promotieklassers wordt de IJmondwedstriid" tussen Eechtrop en Strawberries aan de Wijkaanzeeërweg in Beverwijk gespeeld. De nieuwe overgangs klassen HBS en BMHC II spelen tegen Kampong (op Bleek en Berg) en tegen en in Hilversum. De damesploeg van De Blinkert speelt zondagmiddag om halftwee tegen het hoofdstedelijke Sagitta en mag wederom op krachtige tegenstand rekenen. Rapiditas kruist in Utrecht de degens met het op papier minder sterke UD. IJmond heeft een aantal spelers disciplinair gestraft en zal in de gewijzigde opstelling de handen vol hebben aan het bezoekende Aalsmeer 2 (11.30 uur). De heren van Concordia duelleren aan de Van Oosten de Bruynstraat in Haarlem met de sterke Niloc-reserves (twee uur). hockeyen kunnen, dat ze een goede wed strijd kunnen spelen". „Men zegt wel eens dat hockey alleen door een bepaald soort mensen gespeeld wordt, vooral studenten en zo. dat het een beetje een kliek is. Maar dat is per se niet waar. Tot vorig jaar speelde ik in het Haagse TOGO. Daar kan iedereen lid van worden. Wel heeft elke vereni ging een ballotage-commissie, maar dat heeft men toch in alle sportclubs. Mis schien, omdat we hockey strikt als een amateursport beoefenen, leggen de hockeybestuurders wat meer accent op de gezelligheid door de sport, zullen ze met het balloteren wat meer aandacht schenken aan het karakter van het aspi rant-lid, zullen ze er meer op letten of hij wel past in de sfeer van de vereni ging. Bij ons neemt namelijk de onder linge vriendschap een enorm grote plaats in. We spelen hockey om vrienden te maken. Nare opmerkingen tegen scheids rechters, waar je de laatste tijd nog al vêe] over leest, zul je op een hockeyveld niet horen. Bij ons is het resultaat wel belangrijk, maar niet alles". „We trainen met de geselecteerde speelsters in principe als het weer het toelaat elke zaterdagmiddag onder leiding van Frieda Brouwer. Mensen, die in de sfeer van het semi-professionalisme van de voetballers zitten, zullen dat waarschijnlijk te weinig vinden, zullen die training niet hard genoeg vinden, omdat ze ons niet zien afbeulen. We doen iets aan conditie, tactiek en techniek, maar lopen geen rondjes tot we er bij neervallen. Trainster Frieda Brouwer verwacht dat we zelf zoveel mogelijk doen. Dat doen we ook, omdat we onze sport wei degelijk serieus nemen. Ik loop vaak in trainingspak door het bos. Als ik even kan sta ik achter in de tliin een balletje te slaan Dat doen we allemaal, durend aan het handje van de trainster Misschien is het verschil tussen ons en voetbalprofs, dat er bij ons meer van de speelsters zelf uitgaat, dat we niet alles opgelegd hoeven krijgen, niet voort hoeven te loper om wat te doen". „Daarmee wil ik niet zeggen, dat de training voor onze sport ideaal is. Vooral bij de verenigingen niet. Niet eens alle eerste-klas-clubs hebben een trainster. En als die er al is, dan is het meestal een lid, die het initiatief neemt. Een op leiding voor hockeytrainster is er niet. Als beginnend speelster ben je helemaal op jezelf aangewezen en moet je je zelf techniek en tactiek bijbrengen voor namelijk door te kijken en van anderen te leren. Misschien komt daar door de groeiende waardering voor hockey door dames binnenkort verandering in". „Het belangrijkste lijkt me, dat men bij het begin begint, dat net als in Enge land de meisjes op school de sport beter leren kennen en waarderen, dat de gym- nastiekleraressen niet alleen kastie of slagbal met de meisjes spelen, maar ook hockey, meer hockey De clubs uit Haarlem en omgeving zijn voor de competitiewedstrijden van het betaalde voetbal voor zondag als volgt samengesteld: EDO (thuis tegen Volendam): Amama; Petterson en v. d. Oord; Belfroid, Van Dijk en Berends; Van Beekum, Dui venvoorden, Koster, Peters en Spiers. RCH (uit tegen Wageningen): Tukker; Schoonenberg en Nanai; Kruyer, Rooders en Biesbrouck sr.; Peper, Brouwer, Honout, De Vries en v. d. Lippe. Haarlem (uit tegen Graafschap): Van 't Kruis; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt en Duyster; Vreeken, Goedhart, Doornbos, Veen en Jonker. VSV (uit tegen Go Ahead): Vader; Schoon en Reijnders; Van Gerven, Kort en Minks; Zoeteman, Hendriks, Farenhorst, Jager en Heijmans. Stormvogels (thuis tegen Vitesse)' De Graaf; De Vries en Freriks; Van Wooning, Janssen en v. d. Lugt: De Boer, Snoeks, Bakker, De Graaf en v. d. Waal. De amateurs spelen in. de volgende formatie: HFC (thuis tegen Spartaan): Van der Meulen; Dekker en Wijkhuizen; Mole naar, Molijn en Drijver; Geerling, Bouwman, Jansen, Honnef en Koen- ders. Zandvoortmeeuwen (uit tegen QSC): Ter Wolbeek; Stokman en Stobbelaar; Water, Koning, en Kraayenoord; Vis ser, v. d. Steen, Jacobs, Paap en Hal- derman. Ripperda (thuis tegen Celeritudo): Wie- dijk; Doves en Bouman; Kuilboer, Dreyer en Van Kampen; Meyer, Burghout, Houtkamp, Mentjox en Kuyer. en Zandvoortmeeuwen ontmoet als gast heer om één uur Lijnden, een moeilijk te kloppen tegenstander. Als titelkandidaten ontmoeten de dames- ploegen van Concordia en IJmond elkaar om tien over elf aan de Van Oosten de Bruynstraat. Voorts speelt voor de afde lingscompetitie HOC tegen het Hillegomse Concordia (12.40 uur), ontmoet Rapiditas om haiftien Full $peed en duelleren IEV en HBC als degradatiekandidaten (één uur). Bij de heren zal Rapiditas 2 leider De Blinkert niet tot grote inspanning kunnen stimuleren (2.20 uur). Ook in de overige duels. Concordia 2AVA. HOCZandv.- meeuwen 2 en Tonegido—IJmond 2, geven we de ontvangende verenigingen de beste papieren. In de competitie zijn er voor TYBB nog twee wedstrijden. Vandaag komen de geel zwarten voor eigen publiek tegen Scylla 2 achter de tafel Tot voor kort golden de Leidenaren als een gegadigde voor de titel en zelfs nu zij zijn teruggevallen zullen zij de Haarlemmers nog geducht tegenstand bieden. Desondanks lijkt een kleine zege zeer wel mogelijk. 7 uur, (Kleine Theresia- school aan de Zomervaart). Op dezelfde tijd begint VTC in de Rijks hbs in IJmui- den-Oost aan de wedstrijd tegen AVGA 2. Koersen in Hilversum De lange reeks van wintermeetings in het Hilversumse sportpark wordt zondag middag besloten met een aantrekkelijk programma, waarin de rijk gedoteerde Grote Winter-prijs het middelpunt vormt. Indien Jour de Java de goede weg blijft bewandelen gaat hij hier zijn derde ach tereenvolgende zege tegemoet, daar hij onder dezelfde voorwaarden zijn grote concurrent Typhoon al eerder klopte. Seigneur Bascom is het derde kanspaard. Een nieuwe verschijning in dit elite milieu is de Belg Haon, die zeker niet kansloos is. Ook de amateurs hebbén de beschik king over een uitstekende groep paarden, waaruit het vrijwel onmogelijk is eén keuze te doen. Daar de sterk komende Xissy Norton en U Diena zeer gunstig ge handicapt staan, mag verwacht worden dat dit duo in deze volgorde door de finish zal komen. Sisuil S en Wybo K spelen in dit goede gezelschap de rollen van out sider. De zachte winter heeft er toe geleid, dat thans reeds de 3-jajigen in groten ge tale de baan opkomen. Zelfs de 2-jarige recordhouder Zéfa maakt haar seizoen debuut, dat zij direct met succes kan be kronen, omdat Zibello Hanover K en Zephyr Magowan niet tegen haar opge wassen zijn. De goede vorm, waarin Wil- liar.i Erebus loept, kan wederom gehono reerd worden met een zege, hoewel dit tegen paarden als Yellowbird en X Tello maar net aan zal zijn. Ook Weerlicht B staat voor een moei lijke opgave. Xema S en de robuste Xeno- craat zullen in dit nummer de plaatsen kunnen bezetten. In het stayersnummer staan snkele uit gesproken flyers, die uiteraard zullen proberen de eerste duizend meter het tempo te drukken. Dit zal de sterke Xes- sidor kunnen verhinderen met een con stant hoog tempo, zodat de keus op dit paard valt vóór Windy Hanover, Wash ington en de outsider William Z. Ook Nottelman zal weer niet voor niets naar Hilversum komen. De moeilijk te rijden Xenon kan in het derde nummer zijn successenreeks voortzetten, daar zijn jongere concurrenten Yucatan en Young Momenal hem over deze lange afstand niet kunnen bijhouden. Ook de Breakaway Scott-prijs draagt een zeer open karakter. Er mag verwacht worden dat Ydéal Double de baas zal biijven over Xantina en X Lady Hollandia. Op een zeer zware baan verdient Xelinotte de meeste aanbeveling.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19