Kuiper Dievendal schakelde van handwerk op de handel over Havenberichten Kennemer Turnkring vijftig jaar Cou c Er is geen mooier vak gevonden dan hout met hout tesaam gebonden Gouden kring groeide uit tot een vereniging met bijna 7000 leden Schaakclub Driehuis is nu kampioen 'n Haarscherp beeld met televisie van RADIO BECKER voor RIJLES Re "RDAG 11 MAART 1961 RADIO BECKER Links WEEKABONNEMENTEN Watervlietschool gaat ongevallenverzekering aan is „SUCCES" Lange Nieuwstr. 718 - Telef. 4535 Examens WAS zoals g heeft waarbi zijn ui nog ni« voorleg stellens vroeg i voorja; reeds r leiding; wordei Reed pagne geerd Jonge, den da doel zc hoefte der wijs ging. D voedsel organis zakgeld van hu Ze zuil luxe-le mogelij de plaa se on de net zo of verp sten w< De zoek ii versitei a ah zier ders vi verhou; der de vrouwe Maar speurde lisme 1 dent v; nia zei dwaas bitieusc het we! De het pla ten nas een dei stelling dat hij een mi Shriv meeged gesteld, voor di hun dl Jeru2 tegen t en de voor bi heeft c gedeeld gen ver doelein televisi de looj Ben toesterr zaal te geruislc schappi ken pr meer c De r terecht; tends maand? twee zi leen ee en zon< Het bepaalc tigd is te spre proces, de bezv slissen. Israei visiezer dingen se maa protesti neming „exclus 01 LONI zitter v se trar heeft v punt va se defei wijst", ruim ei ruziet kernwa oorlogs' socialisl De st van va gemeen over he zegd w< de NA\ gens C( der aar Gaitske om het „Wij enige i deert," Gezas nog te vêrklar niettem op het „ER IS GEEN MOOIER VAK ge vonden dan hout met hout tesaam ge- honden". Deze wijze spreuk heeft de heer A. N. Dievendal, eigenaar van de kuiperij fa. Balm aan de Burgwal 72 in Haarlem tot de zijne gemaakt. Bijna een halve eeuw geleden stapte hij voor het eerst als elfjarig werknemertje een kui perij binnen en nu nog steeds is hij er trots op, dat in zijn paspoort achter zijn beroep kuiperingevuld kan worden. „Een uitstervend beroep eigenlijk", zegt de heer Dievendal zelf, „maar tja, dat was het zo'n vijftig jaar geleden ook al. Kijk, m'n vader had een grote kuiperij in de Antonlestraat hier in Haarlem en van de vier zoons, die hij had, belandden er bijna vanzelfsprekend drie in het kui persvak. M'n vader had overigens graag gezien dat we alle vier bij hem kwamen werken, maar de jongste wilde niet. En fin ikzelf was ook liever de handel inge gaan, maar je weet hoe het gaat. Vader, die een harde werker was, voelde er niets voor en ik moest blijven. Nu was het zo, dat we veel voor een bepaalde inleggerij werkten en toen ik zo'n jaar of 25 was, wilde ik wel op mezelf staan en ik dacht aan trouwen. De directeur van de inleg gerij heeft zich 'er toen mee bemoeid. Hij verhuurde mij een oud schuurtje, waar ik voor hem kon werken en hij is met m'n vader gaan praten. Die voelde er eerst niet voor, maar later heeft hij toch toegegeven en toen heb ik me bij de Ka mer van Koophandel zelfstandig laten in schrijven. Onder de naam van m'n vrouw want ik wilde m'n vader geen concurren tie aandoen natuurlijk. Die inleggerij is de enige klant toen, die ik heb „meege nomen". In de béste verstandhouding met m'n vader. Trouwens die heeft later, toen hij zijn eigen zaak aan de kant had ge daan nog bij mij gewerkt". Advertentie uitgebreide service door staf van eigen T.V.-technici; enorme ervaring op het gebied van antennebouw; ruime sortering tentoongesteld in een moderne showroom; 4 topmerken, nl. PHILIPS - ARISTONA - ERRES BLAUPUNKT Ook toonaangevend in de NIEUWSTE RADIOTOESTELLEN TRAWLERKADE 64 TELEF. 6490 VEEL BLOEMEN AAN DE MARKT Op de Beverwij kse bloemenveiling had men deze week zijn handen vol om de grote voorraad bloemen weg te kunnen werken. Vooral tulpen en narcissen wer den in grote partijen aangeboden en von den allemaal een koper, zij het dan tegen lagere' prijzen dan men de laatste tijd gewend was. Vrijdag werd voor een bos tulpen tot 1,35 neergeteld, dit was wel een uit zondering. De narcissen krijgen nu veel concurrentie van de buiten-narcissen, die al in grote getale worden aangevoerd. De buiten-narcissen brachten van 15 tot 20 cent per bos op, terwijl de kas-narcissen tot 50 cent per bos kwamen. De aanvoer van anemonen gaat ook gro ter worden, met prijzen tot 70 cent per bosje. Er komen ook al aardige partijen irissen van de soort Wedgewood aan de markt. Hiervoor werd tot goed twee gulden per bos betaald. De eerste kistjes violen gin gen voor rond drie gulden per kist weg. Ook het aanbod van potplanten wordt iets -n-oter. De handel hierin is levendig. Dat gebeurde dan aan de Burgwal, waar de heer Dievendal zich sinds 1930 had ge vestigd en waar ook de achteruitgang van de kuiperij in het algemeen gemerkt werd. Vroeger namelijkmaakte Trien wekelijks tientallen wastobbes en waskuipen, hon derden botervaten en alle mogelijke an dere vaten voor inleggerij en, conserven- fabrieken, verffabrikanten enz. Tegenwoor dig is de „nieuwbouw" er echter uit. Aanpassen „ZE ZEIDEN VROEGER ook al, dat het vak, de kuiperij, op z'n laatste benen liep," zegt de heer Dievendal, „maar ik heb me aangepast aan de gewijzigde om standigheden en ik heb er nog steeds m'n boterham in. Vroeger hadden we zes man in dienst, maar nu doen m'n zoon en ik het samen. We kunnen het werk gewoon niet aan. Kijk dat zit zo, wij tweeën zijn hier in Haarlem de enigen, die het vak nog steeds beoefenen en als de mensen dan bijvoorbeeld een vat nodig hebben dan komen ze automatisch bij ons te recht. Het werk is wel veranderd overi gens. We houden ons nu in hoofdzaak be zig met de vatenhandel. We kopen hon derden oude vaten op, we herstellen ze en we verkopen ze weer aan de fabrikan ten. Vooral de verffabrieken nemen heel wat vaten af. Daarvoor kiezen we gebruik te botervaten, die volgens een oude bepa ling maar een keer gebruikt mogen worden en die meestal nog helemaal nieuw zijn. Iets anders is het met de wijnvaten en de whiskyvaten. Die komen uit alle delen van het land en vaak mankeert daar wat aan. De banden zijn gebroken of er is een duig versplinterd. Die repareren we en dan gaan ze weer de deur uit. Naar de con- servenindustrie bijvoorbeeld, of naar de inleggerij en. Tegenwoordig worden ze ook veel gevraagd als regentonnen. Een aan nemer bijvoorbeeld bestelde van de week juist 200 grote regentonnen. Die ging na melijk bungalows bouwen en bij elk huis wilden de mensen twee regentonnen heb ben. Nou, dat kon gebeuren natuurlijk. Volgende week gaan de eerste tonnen de deur uit. Ook aan particulieren verkopen we die dingen. Voor een gulden of tien, twintig heeft men al een heel mooie ton, van zuiver eikehout en volkomen water dicht. Maar met het nieuwe werk is zo lang zamerhand toch wel helemaal afgelopen. Alleen plantenkuipen voor varens maken we nog op bestelling. Voor de gemeente bijvoorbeeld of voor de Hortus in Amster dam. Maar dat is kruimelwerk, de grote handel is de in- en de verkoop". Zoon H. Dievendal knikt. „Ik ben kui per", zegt hij, „over een aantal jaren ben ik de enige hier in Haarlem. Want het gekke is, dat geen jongen er over piekert om in een kuiperij te gaan wer ken en het vak te leren. Terwijl er toch eigenlijk geen mooier handwerk be staat. De heer H. Dievendal op een berg vaten op een van de grote opslag plaatsen in Haarlem. De heer A. N. Dievendal bezig met het verwisselen van een duig in een van de regentonnen. Rechts De kuiperijhet oude ambacht, dat in Haarlem nog slechts enkele vertegen woordigers telt. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Pru dentie van Skarehagen; Lingestroom, Lon den; Spaarnestroom, Huil; Alexandros, Abu Zenima, erts Hoogovens; Jakan, Ant werpen, ledig Hoogovens; Waalborg, Swan sea, walsmateriaal Hoogovens; Libertas, Rotterdam; Libra-R, Nantes, bijlegger; Helga Hausschildt, Papenburg; Tim S, Hamburg! Jan Jonas, Esbjerg; Isigny, Le Havre; Tanny, Duinkerken, ledig Hoog ovens; Arvidsjaur, Narvik; Aardenburgh, Antwerpen; Ardeas, Rotterdam; Hoog vliet, Par; Kirovograd, Cork, ledig Hoog ovens; Ursa Minor, Fowey; Vatnajoukull, Londen; Hertha Gerdau, Middlesbrough; Siegenland, Norresundet. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Ti- mo van Londen, melkpoeder voor Koog aan de Zaan; Amyntas, Rotterdam; Anna Elisabeth, Londen; Sonja D, Londen; Pyg malion, Rotterdam; Waterland, Las Pal- mas; Pollux, Hull; Theodora, Kopenhagen; Hans Bernstein, Gdynia. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Lies naar Londen; Transvaal, Hamburg; Bata- vus, zuiger naar Hoek van Holland; Hu- bro, Par Quara; Hunter, Scarborough, kunstmest Hoogovens; Kehrwieder 2, Odense, Walsmateriaal Hoogovens; Feh- marn, Hamburg; Leliegracht, Antwerpen; Japara, Kaapstad; Swift, Harlingen; Aino, Bremerhafen, ledig Velsen; Henja, Londen; Nero, Rotterdam; Hunzestroom, Liver pool; Markab, Preston; Cantick, Head Londen; Cawi, Londen; Martha Ahrens, Hamburg; Aldebaran, Helsinki; Spaarne stroom, Londen; Ahoy, Goole, kunstmest Hoogovens; Libra R, Aalborg, bijlegger; Notos, Kopenhagen; Corjesu, Civitavec chia; Wulp, Lieverpool; Loke, Stockholm; Sibonga, Hamburg; Sont, Rochester, Koog aan de Zaan. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Eemsborg naar Liverpool; Düsseldorf, Bre men; Thorwald, Bremen; Bellavia, Ham burg; Wolfgang Russ, Hamburg; Willi Böhmer, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam 'en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen, DE ADMINISTRATIE óoooooooooxooooooasooooooooooooofyvDoootyy^oooooooooooooG De Oudercommissie van de openbare lagere Watervlietschool in Velsen-Noord, die vrijdagavond in het Gemeentelijk Wijk centrum voor de ouders van de leerlingen een jaarvergadering heeft gehouden, heeft het besluit genomen voor de leerlingen een collectieve schoolongevallenverzekering aan te gaan, waarbij de leerlingen prac- tisch de gehele schooldag tegen mogelijke ongevallen tijdens spel in het speelkwar tier en zelfs een uur vóór en een uur na schooltijd verzekerd zijn. Deze verzekering zal met het nieuwe jaar ingaan. Een tweede belangrijk besluit dat door de ouders werd genomen was de bijdrage aan de oudercommissie wegens de ver hoogde kosten op alle gebied drastisch te verhogen, n.l. van 2.tot 3.50 per jaar. Er werd herinnerd aan de mogelijkheid om een dépendance van de openbare school te stichten in de buurtschap „De Gilden" wanneer te zijner tijd de bebouwing daar zal zijn voltooid. Hoewel vorig jaar de gezamenlijke scholen in Velsen-Noord de traditionele Koninginnedagviering wegens het bevrijdingslustrum moesten onderbre ken, zal deze viering dit jaar opnieuw met Advertentie 'T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN medewerking van alle scholen geschieden in een grote optocht. Reeds nu werd hier voor van de ouders medewerking gevraagd De ontvangst van de kinderen in een zaal, waar een feestprogramma wordt uitge voerd. vindt dit jaar plaats in het Bever- wijkse Kennemer Theater. De ouderavond werd bijgewoond door de rijksinspecteur voor het lager onder wijs in de inspectie Zaandam, de heer Rol. Amsterdam. (Gem. Un.). Geslaagd voor het kandidaatsexamen wis- en natuurkunde: J. Ch. J. Bart, Santpoort en F. J. Hoogsteder, Castricum, Nu al weer vijftig jaar geleden verenig den zich in Kennemerland de gymnastiek verenigingen in - de Kennemer Turnbond, de tegenwoordige Kennemer Turnkring, die is uitgegroeid tot een van 'de gróótste afdelingen van de KNGV, het Koninklijk ■Nederlands Gymnastiek Verbond. Was het aantal aangesloten verenigingen bij de op richting zeven, reeds enkele jaren later werd dit aantal opgevoerd tot elf. De eer ste jaren stond de Kennemer Turnbond los van het toenmalige Nederlandsche Gymnastiek Verbond, zoals ook de andere turnbonden in dit verbond een zelfstandig bestaan leidden. De Kennemer Turnbond behoorde tot het Gewest Noordholland en was slechts in naam verbonden met het NGV. Hoewel de eenheidsgedachte in het Ver bond nog moest groeien, zag men de be tekenis hiervan spoedig in. In 1913 werd de heer A. W. Driessen in het gewestelijk bestuur benoemd. Voordat de verschillende Turnbonden officiële onderdelen in het Gymnastiek Verbond werden moest het 1919 worden; toen werden officieel Turn kringen ingesteld, waarbij elke Kring een vertegenwoordiger in het gewestelijk be stuur kreeg. Als zodanig trad voor de KTK de heer J. Hop op, dié in 1916 de heer Driessen als Kringvoorzitter had opge volgd. Bij de reorganisatie van het KNGV in 1926, werden de gewesten opgeheven, waarbij de heer Hop in het Bondsbestuur gekozen werd, van welk bestuur hij tot zijn overlijden in 1943 deel uitmaakte. Ge durende 27 jaar hanteerde de heer Hop de voorzittershamer van de Kennemer Turn kring en het was voor een groot deel aan zijn leiding te danken, dat de Kring zo'n bloeiperiode beleefde. In 1939 telde de KTK twaalf verenigingen met 2.889 leden, waarvan 535 dames, 283 heren, 580 meisjes, 362 jongens, 565 kleuters en 564 bijzondere leden (Steunende Ereleden e.d.). Het werk van de Kring en haar vereni gingen werd tijdens de oorlog zeer be moeilijkt, vooral toen de „avondklok" werd ingesteld en later nog vooral rond het Noordzeekanaal door de evacuaties. Toch bleek na de oorlog, dat met uitzondering van de verenigingen rond het kanaal in het algemeen de ledenaantallen aanzienlijk gestegen waren. Eind 1945 was de stand voor de Kring 3.916 leden, waarvan 949 dames, 368 heren, 919 meisjes, 390 jqngens, 805 kleuter;- en 485 bijzondere leden uit vijftien vereni gingen. Na de oorlog werden enige nieuwe verenigingen opgericht, welke eveneens aansluiting bij de KTK zochten te weten de G.V. Heemstede, ODIN, Heemskerk, WVGV, IJmuiden, Volo en Ecleeta Haar lem. In de loop der jaren traden echter ook enkele verenigingen uit het Verbond, hetgeen merendeel het gevolg was van noodlijdendheid. Door het toetreden van de vereniging DOS in Castricum per 1 ja nuari j.l. is het aantal aangesloten ver enigingen binnen de Kennemer Turnkring gekomen op 19 met totaal 6.891 leden, waaronder 1.284 dames, 300 heren, 936 meisjes, 415 jongens, 3.386 kleuter en 570 bijzondere leden. Het gebied van de Ken nemer Turnkring omvat thans de gemeen ten Haarlem, Heemstede, Zandvoort, Bloe- mendaal, IJmuiden (Velsen), Beverwijk, Heemskerk en Castricum. Reeds in de eerste jaren van haar be staan maakte de Kring een flinke propa ganda, wat gezien de bepaald niet hulp vaardige houding van de overheidsinstan ties geen gemakkelijke taak was. Toch werden openluchtdemonstraties, wedstrij den, wandeltochten en atletiekwedstrijden gehouden. Bij de groeiende belangstelling van de gemeentelijke autoriteiten en in de naoor logse jaren ook van de regering, werd het mogelijk de werkzaamheden van Verbond en als gevolg hiervan ook van de krin gen belangrijk uit te breiden. De taak van de Kringen bestaat thans onder meer uit officiële vertegenwoordiging van het KNGV, het bevorderen van de lichame lijke opvoeding en de tumsport, het geven Het volledige bestuur van de Kennemer Turnkring tijdens de receptie ter ge legenheid van het vijftigjarig bestaan. van cursussen, het organiseren van kader- weekends, demonstraties, wedstrijden, wandeltochten, atletiek- en gymnastiek- vaardigheidsproeven en bevordering van kampwerk binnen het Verbond. Daarnaast heeft de Kring een voorlichtende taak en bevordert naar vermogen de samenwer king tussen de gemeentelijke overheden en de plaatselijke verenigingen. Dank zij de belangrijk verbeterde mede werking van de gemeentebesturen is er veel ten goede veranderd in vergelijking van de vooroorlogse jaren. Het gebrek aan goede gymnastiekzalen is er de oorzaak van, dat de activiteiten van Kring en ver enigingen niet tot volle ontplooiing kun nen komen en meerdere verenigingen nog een groot aantal jeugdleden, dat op de scholen geen of onvoldoende lichamelijke opvoeding krijgen, niet als lid kunnen in-« schrijven. Op technisch gebied heeft de Kennemer Turnkring' bewezen haar steentje te kun nen bijdragen, als we bedenken, dat in de Kring keurturners en keurturnsters groot werden als de dames T. Comelese-de Wit, B. Ipenburg-Drommel, R. de Wolf Wajer en A. v. Solingen en de heren J. J. Munten, G. Wiethaar, C. de Wolf en H. de Groot. Kenmerkend is, dat in de gehele be- staansperiode van de KTK slechts vier voorzitters leiding gaven te weten A. W. Driessen, J. Hop, F. G. J. v. d. Berg en de huidige voorzitter A. J. Fortgens; het aantal penningmeesters is echter nog klei ner, daar na de heer K. B. Hos, die tot 1926 deze functie vervulde, slechts de thans nog zitting hebbende functionaris, de heer F. J. Rikkering, het beheer over de finan ciën had. De functie van secretaris ging zeven keer in andere handen over: K. v. Opijnen, B. J. Wieland-Los, F. G. J. v. d. Berg, A. J. Fortgens, F. W. G. Bischot, J. Venings en de tegenwoordige functionaris J. Vogel. In de technische leiding waren geduren de vele jaren de voornaamste figuren de heren B. J. Wieland Los, P. Dijkstra, J. J. v. Doom, C. Th. Smal, F. W. G. Bischot en J. F. v. d. Berg. Vooral de laatste jaren kenmerken zich door moeilijk te vinden technische functionarissen te vinden. De huidige samenstelling van het be stuur is: A. J. Fortgens, voorzitter; J. Vo gel, secretaris; F. J. Rikkerink, penning meester; ir. W. Singer, tweede voorzitter; mevrouw F. E. Donkersloot, tweede secre taresse; J. H. B. Brink en mej. E. M. Ha- gens met als technische bestuurders H. Oostdam, H. v. Wijnen, W. J. de Wolf en mej. I. Smit. De jubileumcommissie, die ter viering van dit 50-jarig bestaan is gevormd, heeft een aantrekkelijk programma samenge steld. De receptie is vanmiddag in restau rant Brinkmann in Haarlem. Op 3 en 4 juni zal in Beverwijk de Bondswandel- dag gehouden worden; op 10 juni volgt een BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: L. H. Tijms-Dukel, z., Bonekampstraat 12, IJmuiden-Oost; I. A. Klute-Waasdorp, d., Tafelbergstraat 21, Haarlem; G. Ulehake-Klinkien, d., Pla- netenweg 247, IJmuiden; M. J. M. van Kleef-Bleeker, d., Wenckebachstraat 78, Velsen-Noord; R. Zwanenburg-de Vries, z., Stolstraat 11, IJmuiden-Oost; J. E. de Weerd-Vlieger, z., Oosterduinplein 12, IJ muiden-Oost; A. Drijver-Vriend, z., Wijk aan Zeeërweg 70, IJmuiden-Oost; C. C. J. Schipperij n-Alders, z., Planeten weg 11, IJmuiden; H. M. Haak-Weijders, d., Ooster Parallelstraat 2, Velsen-Noord; N. Sehr- Kramer, z., Rijnstraat 117, IJmuiden; S. G. C. van Breukelen-van der Lee, z., Lagersr straat 19, IJmuiden-Oost; C. M. Post- Schippers, z., Tasmanstraat 10, IJmuiden; C. H. Stoelman-van Hooff, z., Oranje straat 58, IJmuiden; D. M. Dangerman- van Laar, z., Pres. Steijnstraat 5 rd., IJ muiden; P. P. van Veen-Binkhorst, d., Ka naalstraat 58 rd., IJmuiden. OVERLEDEN; A. A. Franken, 65 j., echt genoot van M. Broersen, Zeeweg 222, IJ muiden-Oost; T. van Noord, 70 j., echtge noot van P. C. Woerlee, Trompstraat 207, IJmuiden-Oost; D. Koorn, 79 j., weduwe van J. Grapendaal, Meervlietstraat 22, Vel- sen-Zuid. ONDERTROUWD: J. F. C. Heilig, Hage- lingerweg 131, Santpoort en M. C. van Schooten, Slaperdijk 38, Santpoort, t.a. Hagelingerweg 131, Santpoort; W. L. P. Schaap, van Nieuwkoopstraat 11, IJmui den-Oost en E. H. Wiering, de Noo- straat 103, IJmuiden-Oost; t.a. de Noo- straat 103, IJmuiden-Oost; F. T. M. Brand- sen, Elzendreef, Schoten (België) en W. M. P. Osendarp, Kanaalstraat 240, IJmuiden; M. A. Nieddu, Planciusstraat 35, IJmuiden- Oost en A. M. Sneek, Planciusstraat 35, IJmuiden-Oost; H. J. Smit, Hofdijklaan 21, Driehuis en H. I. Bonekamp, Meerweiden- laan 39, Velsen-Noord, t.a. Hofdijklaan 21, Driehuis; W. de Klerk, Dolfijnstraat 4, IJ muiden en M. M. Korthals, Hagelinger weg 105, Sentpoort, t.a. Kerkerinklaan 12 bv., Santpoort; B. Wij shake, Chéribon- straat 35, Haarlem en K. M. Numan, Duin- vlietstraat 52, Velsen-Noord, t.a. Cheribon- straat 52, Haarlem; A. L. Bonder, P. C. Hooftlaan 71, Driehuis en H. N. D. Sebel, Waddenweg 54, Amsterdam, t.a. v. d. Bergh v. Eysingaplantsoen 66, Santpoort; W. J. Jonker, Kerkerinklaan 15, Santpoort en A. M. H. van de Pieterman, Hagelinger weg 99, Santpoort, t.a. Otterade 20, 's-Gra- venhage; J. Workum, van der Helst- straat 21, IJmuiden-Oost en P. P. Viskil, Bloemstraat 103, IJmuiden. GETROUWD: W. F. Kabalt en R. Ger- rits, Woonwagenkamp, Velsen-Zuid; H. Sondorp en C. A. Zondag, Hagelinger weg 119, Santpoort; C. Poot en M. E. Bol, Hesselt van Dinterlaan 2a, Pijnacker; J. J. van der Zwan en H. Zwaan, Homburg straat 18 rd, IJmuiden; H. Dibbets en M. M. A. Gausling, Noorderlaan 45, Velsen- Noord; J. A. Tervoort en K. Otter, Timor- straat 72, Haarlem; J. van Vliet en T. Drijver, Stolstraat 8, IJmuiden-Oost; H. M. van Sermondt en M. Blom, Beuken straat 42, IJmuiden-Oost; F. Duijnhouwer en J. Muller, Juliana van Stolberglaan 1, Goes. grote demonstratie op de Grote Markt in Haarlem, op 2 juli is er op Watervliet in Velsen een jeugddag, waarna op 14 oktober in het Concertgebouw in Haarlem een feestavond zal plaatsvinden met op 15 ok tober in hetzelfde gebouw een landen- wedstrijd NederlandOostenrijk, waar mede de jubileumviering wordt besloten. De schaakclub Driehuis is kampioen ge worden in de 4e klasse van de Noordhol landse Schaakbond door een 3Vs 6V2 ze ge op Castricum 3. Zoals reeds meer in dit seizoen is gebleken, toonden de Drie- huis-schakers ook nu ten minste in de 3e klasse thuis te horen. De tegenstand wel ke zij in deze laagste afdeling van de NHBS hebben ondervonden mag wellicht individueel hardnekkig zijn geweest maar het totaalbeeld bracht gewoonlijk een sterk dominerend Driehuis. In de ontmoeting met Castricum 3 kwam Zeijlmans al spoedig in groot voor deel. De zege zou hem snel ten deel zijn gevallen indien hij de afwerking niet te licht had opgevat. Nu kwam er nog even spanning. Zeijlmans trok toen echter alle registers van zijn schaakkennis open, to verde een tweede dame op het bord om daarmee alsnog de beslissing in zijn voor deel af te dwingen. L- Schouten had het misschien nog het moeilijkst tegen een rivaal die ook het een en ander van schaken afwist. Toch bleek Schouten uiteindelijk net iets slag vaardiger. De overwinningenreeks zette zich aan de kop-borden voort door toedoen van Stals, V.d.Plas en Hoogzaad. Dat Valk, Schouten sr. en Berkhout jr. ten onder gingen en Berkhout sr. een remise moest toestaan was nauwelijks belangrijk daar tussen de bedrijven door Kramer een vol punt scoorde. De volledige uitslag luidt: CASTRICUM 3 DRIEHUIS; W. van Heyningen A. Zeijlmans 0-1; C. Brand L. Schou ten 0-1; P. Ouwerkerk J. A Stals 0-1; J. Baardwijk H. v.d. Plas 0-1; J. Mar kus J. Hoogzaad 0-1; N. Kortekaas G. B. Valk 1-0; J. Pauw G. Schouten sr. 1-0; S. Mendes da Costa P. J. A. Kramer 0-1; A. Kerstens J. A. Berk hout remise; M. van Grondelle J. L. Berkhout 1-0 Totaal 3V2 6V2. De laatste wedstrijd van Driehuis is te gen Assendelft 2. Het is als gevolg van spelersmoeilijkheden bij de Assendelftena- ren twijfelachtig of de wedstrijd, die geen enkel belang meer heeft, nog gespeeld zal worden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6