Patterson behield wereldtitel Johansson ging in de zesde ronde k. o. in Miami Beach Belangrijke verschuivingen in tennistoernooi-agenda Van Looy deed het zware werk, maar Groussard won etappe Johansson kreeg deurwaarder op bezoek Jansen leidt amateurs in Tour de France Pechdag voor de Britse „bookies" Internationaal invitatietoernooi van Haarlemse Lawntennisclub Mislukte ontsnapping van Coen Niesten Mevr. Alberts en Mulder kampioen van Haarlem Jour de Java ook morgen favoriet Herman Beidschat is naar Amerika vertrokken Kritiek op beleid Italiaanse bond DINSDAG 14 MAART 1961 13 Eigen vaart Offensief Commentaren De Vroet verlaat Be Quick KLAROP - klinkklare, tandschone drop échte klare drop is lekker en gezond! VAN PARIJS NAAR NICE Het Belgisch elftal tegen de Fransen Na in de eerste ronde twee maal te zijn gevloerd heeft de Amerikaan Floyd Patterson maandagavond zijn wereld titel zwaargewicht behouden door zijn uitdager, de Zweed Ingemar Johansson in de zesde ronde knock out te slaan. Het was een van de spannendste titel gevechten die ooit in deze categorie zijn gehouden. Johansson werd zelf in de eerste ronde ook eenmaal neergeslagen, maar hij was een voortdurend gevaar voor de wereldkampioen, die hij tijdens dit dramatisch gevecht twee maal in ernstige moeilijkheden bracht. De experts hadden vrijwel zonder uit zondering Patterson als zekere winnaar aangewezen. Maar men moest tot de zesde ronde wachten voordat hun voor spelling in vervulling ging. De afloop was geruime tijd onzeker en de strijd was tot kort voor het sensationele einde vrijwel gelijk opgegaan. Al dadelijk na de eerste gongslag werd er fel gevochten. Na furieuze slagwisse lingen wist Johansson tot tweemaal toe zijn fameuze rechtse te plaatsen. De sto ten kwamen zo hard aan dat Patterson naar de planken ging. Hij was beide ke ren weer na enkele tellen overeind, maar kort voor de wedstrijd had de bokscom- missie van Miami bepaald dat er, inge val van een knock down, tot acht geteld moest worden alvorens het gevecht mocht worden voortgezet. En het is niet onmo gelijk dat Patterson, die al onmiddellijk had willen doorvechten, hiervan geprofi teerd heeft. Hij kreeg nu tijd om zich te herstellen, en wist Johansson, die op een kans loerde om met een andere rechtse de strijd te beëindigen, op zijn beurt met een rechtse hoek te vloeren. Ook Johans son was spoedig overeind, maar ook voor hem telde de scheidsrechter tot acht. De beide volgende ronden brachten de 13.000 a 14.000 toeschouwers in de Con vention Hal in Miami Beach in geestdrift, met zoveel vaart en geestdrift werd er gebokst, zonder dat een van de twee par tijen duidelijk in het voordeel kwam. Pat terson ging nog eenmaal neer toen hij een Boksen geweldige stoot miste en door zijn eigen vaart werd meegesleept. Maar de scheids rechter besliste dat het hier geen knock down betrof en telde niet. De derde ronde werd in even hoog tem po gebokst, want beide mannen bleven dezelfde tactiek toepassen en even agres sief doorgaan, zonder het accent op de verdediging te leggen. Om de beurt plaatsten zij treffers, maar al bleek Pat terson veelzijdiger en technisch beter, zijn tegenstander bleef gevaarlijk met zijn oer- harde rechtse, die door linkse halfarmsto- ten werd voorbereid. De vierde ronde was duidelijk voor Pat terson, de -vijfde verliep zonder dat een van de twee mannen in het voordeel kwam. De -beslissende stoot viel 2 min 45 sec. na het begin van de zesde ronde. Niets duidde er aanvankelijk op dat het einde zo nabij was. Johansson nam het initiatief, scoorde herhaaldelijk met felle stoten en was in de meerderheid tegen een retirerende wereldkampioen. Gold het hier een list van Patterson..? Sommige ex perts denken het. Maar hoe het zi.j. door een reflex be weging of met voorbedachte rade. plotse ling ontspande het lichaam van Patterson zich als een veer en bliksemsnel ging hij in het offensief. Hij trof de Zweed met een meedogenloze linkse hoek op de punt van de kin. en liet daar een nog hardere rechtse op volgen toen Johansson terug veerde uit de touwen. De Zweed ging neer en slaagde er niet in de gevechtshouding aan te nemen voordat de scheidsrechter tot tien geteld had. De strijd was beslist, Patterson had zijn titel behouden. Johansson was er niet zo erg aan toe als bij het vorige treffen toen hij na de k.o. geruime tijd buiten kennis bleef. Nu kon hij, begeleid door de scheidsrechter, naar zijn hoek wandelen. Patterson leidde aan het einde van de vijfde ronde op punten op de kaarten van °de scheidsrechter zowel als op die van de twee juryleden. De scheidsrechter en een van de juryleden hadden 48 punten aan Patterson toegekend tegen 47 aan Johans son. Volgens de telling van het andere jurylid leidde Patterson met 49 tegen 47 punten. De scheidsrechter, Billy Regan, zei: „ik had juist tot „tien" geteld toen Johans son probeerde overeind te komen. Maar hij was niet op tijd. Toen ik hem naar zijn hoek bracht wist hij niet waar hij was. Zijn ogen waren troebel en hij zou niet hebben kunnen doorboksen, zelfs al was hij voor „tien" op de been gekomen. Kort nadat de boksmatch tussen Ingemar Johansson en Floyd Patterson om de we reldtitel zwaargewicht geëindigd was met een overwinning door Patterson, heeft Jo hansson maandagavond in Miami Beach enkele deurwaarders op bezoek gehad. Zij kwamen hem nog enkele officiële stukken in opdracht van de Amerikaanse belasting dienst aanzeggen dat hij de Verenigde Sta ten niet mag verlaten, voordat de belas tingdienst zeker is van zjjn geld. Johansson zou naar schatting een mil joen dollar hebben verdiend. Daarover moet belasting worden betaald. De belas tingdienst, wijs geworden door ervaringen na de vorige boksmatch, eist van Johans son een garantie. Indien hij deze stort mag hij vertrekken Het gevraagde garantiebedrag is zo groot dat Johansson liever nog even in Amerika zal blijven om de zaak recht te zetten. Johansson zei na afloop: „Het spijt me dat ik niet op tijd overeind was. Toen de scheidsrechter tot acht geteld had werd ik bang dat ik het niet halen zou. En toen viel ik weer neer. Ik ben niet van plan met boksen op te houden." Patterson zei: „Ingeman was van avond een groot vechter. Al vóór de match heb ik gezegd dat de notering 4/1 idioot -was. Ik heb ook voorspeld dat na deze wedstrijd het Amerikaanse publiek eveh trots op hem zou zijn als het Zweedse.' De wereldkampioen, die zo zacht sprak dat de verslaggevers moeite hadden om hem te verstaan, zei nog dat hij niet te vreden was over zijn prestatie en dat de Zweed hem verrast had met zijn aanval in de eerste ronde. „Ik dacht dat hij voor zichtig boksen zou, net als in onze tweede ontmoeting, maar in plaats daarvan viel hij met zijn rechtse aan. Voor ik wist wat er gebeurde had ik er één te pakken en was ik voor lang daarna groggy. Het ge beurde alles zo snel, zo snel.. Die rechtse haalde bij mij alle fut er uit en trok een streep door al mijn plannen. Ik was con fuus. Maar ik wist dat ik hem uit moest slaan voor hij het mij deed." Het linkeroog van de kampioen zat dicht, en hij had een wondje onder dat oog. Ook zijn tong was gewond. Johansson was eveneens zwaar geteis terd. Zijn linkeroog was gezwollen en hij had een wond onder het rechter oog.N Beide boksers waren zwaarder dan bij hun vorige ontmoetingen. Op 26 juni 1959 (Johansson won door k.o. in de derde ron de) wees de schaal voor Johansson 89 en voor Patterson 82,5 kg aan, op 20 juni I960 (Patterson won door k.o. in de vijfde ronde) waren de gewichten: Johansson 3 en Patterson 86,2 kg Arie de Vroet, oud-international en thans trainer van Be Quick, heeft besloten zijn contract met de Groningse club niet te verlengen. Patterson (links) en Johansson worden gewogen en drukken elkaar ten be hoeve van de fotografen de hand voor het gevecht. (Telefoto) De Nederlandse amateurploeg in de „kleine Tour de France", de Ronde van de Toekomst, die van 2 t/m 16 juli wordt ge houden, zal onder leiding staan van Jefke Janssen. Janssen, die 41 jaar oud is, kan bogen op een grote ervaring in het wieler-metier. Hij maakte in 1947, 1948, 1950 en 1953 deel uit van de Nederlandse Tour de France- ploeg. De afgelopen zaterdag is bij de Britse bookmakers genoteerd als een van de grootste pechdagen die zij ooit hebben beleefd. Verwacht wordt dat hun ver liezen in de voetbaltoto in de honderd duizenden ponden zullen lopen als ge volg van het feit dat 21 van de 92 com' petitiewedstrijden een gelijkspel op leverden Het diepst in de put zitten die „bookies die „fixed odds" geven. Bij deze vorm van wedden ontvangt de wedder een gegarandeerd bedrag voor zijn winnen de keuze, ongeacht het aantal gelijke spelen op de lijst. Het gaat er maar om dat die gelijke spelen die hij heeft voorspeld er bij zijn. Een bekende bookmaker betaalt bijv. 70 tegen 1 voor drie gelijke spelen, 300 tegen 1 voor vier gelijke spelen en 5.000 tegen 1 voor zes gelijke spelen. Een woordvoerder van William Hill, de grootste bookmaker van Engeland, zei de: „Wij hebben een fortuin verloren maar we kunnen het dragen. Maar de hemel sta de kleinere bookies bij die geen grote reserve hebben Een prachtige dag voor de gokkers? Neen, want het aantal winnaars was te groot Neem de populairste toto, „Treble Chan ce", waarin men acht gelijke spelen moet voorspellen onder de 92 wed- Advertentie FijnFAAM Fantastisch De toernooi-commissie van het district Haarlem van de KNLTB heeft de toer- nooi-agenda voor het komende seizoen vastgesteld. Naast de gebruikelijke toer nooien, waarvan er enkele ten opzichte strijden. Na" aftrek van 30 percent be- I van <lp toernooi-agenda van 1960 een be lasting en 10 percent onkosten, wordt langrijke tijdsverschuiving hebben onder het overblijvende gewoonlijk verdeeld saan, vinden we op de agenda vermeldt een internationaal invitatie A-toernooi van de Haarlemse Lawntennisclub, dat tijdens de Pinksterdagen plaatsvindt. in vier dividenden. Het hoogste divi dend is 50.000 pond en hoger voor win naars die 24 punten krijgen. Maar als gevolg van de 21 gelijke spelen, is bere kend dat er meer dan 100.000 winnaars zullen zijn, hetgeen betekent dat het De districtskampioenschappen worden zoals wij reeds eerder meldden, evenals hoogste dividend maar een paar shilling v9r'S .iaar weer op de banen van het ten nispark „Wimbledon" in Overveen gehou- den, echter 2 weken vroeger dan vorig van de „grote vier" onder de Engelse I ^ar\ toernooi van Brederode is ver toto's, zeide: „Wij verwachten dat we Plaatst van begin augustus naar medio ju- minder dan een pond zullen uitkeren en fj; ,oernoo> van de TC Zandvoort bij 24 punten en er zullen geen lagere Y,an midden augustus naar begin juli. Het li _ï*oon onrinn I trv/w.v\ dividenden zijn" Er zit voor een paar gokkers echter nog een aardig kansje in. Er waren Groenendaal-toernooi zal iets later plaats vinden dan vorig jaar. Augustus geldt voor de toernooi-agenda als vakantiemaand. De agenda luidt als volgt; Van 20 tot en maar vier ploegen die hun uitwedstrijd I T i. wonnen en de gelukkigen die deze vier ™et 22.mei; *nte™atl°naal invitatie A- _iI toernooi van de Haarlemse Lawntennis- ploegen hebben aangewezen, zullen bij een inzet van een shilling 10.000 pond uitgekeerd krijgen. club (HLTC) op de eigen banen aan de Spanjaarslaan in Haarlem. 23 mei; Schooltoernooi; Van 19 tot en T ennis Door een ontsnapping op het juiste mo ment is Joseph Groussard de grote man geworden in de vierde etappe van de wegwedstrijd Parijs-Nice. Hij demarreer de samen met Henri Anglade in de straten van Saint Etienne, even nadat de moege streden R.ik van. Looy na een kilometers lange solovlucht het hoofd had moeten bui- W ielrennen gen voor het fel jagende peloton. De kus van het mooie meisje was voor de Frans man. maar degene die zich het meest had ingespannen om die onderscheiding te ver werven was ongetwijfeld de Belgische wc reldkampioen. Van Looy was er na 125 km vandoor gegaaq, samen met onze landgenoot Gel- dermans, Mahé, Stablinski, Poulidor, Ele na en Colette. Zes renners van dit groepje van zeven werden na 16 km weer ingelo pen, niet echter Van Looy, die alleen de strijd tegen het peloton voortzette. Hij hield het 28 km vol, kwam op een gegeven moment ruim een minuut voor, ondanks hevige tegenaanvallen van Anquetil en An glade, maar was tenslotte niet opgewas sen tegen de gebundelde krachten van de concurrentie. Coen Niesten trachtte van de rustpauze, die volgde op de capitulatie van Van Looy, gebruik te maken door te ontsnappen. De Nederlander werd echter teruggehaald. Even later hadden Grous sard en Anglade meer geluk. Zij konden tot aan de finish voorblijven en daar zege vierde Groussard gemakkelijk. Hij won er niet alleen de etappe mee, maar kwam ook bovenaan te staan in de algemene rangschikking. De vierde etappe van de wegwedstrijd Parijs-Nice is dus gewonnen door de Fransman Groussard. Hij legde de 193,5 Vijftien seconden voor het einde van de zesde ronde in de wedstrijd om het wereldkampioenschap zwaargewicht is Ingemar Johansson met een droge linkse op de kin door Floyd Patterson naar het canvas gezonden. Hij slaagde er net niet in voor de tiende tel van referee Bob Regan weer de bokshouding aan te nemen. De scheidsrechter telt de Zweed uit. Op de achtergrond in de neutrale hoek kijkt Patterson in spanning toe. (Telefoto) met 25 juni; Districtskampioenschappen A, B en C op het tennispark „Wimbledon" in Overveen; Van 3 tot en met 9 juli; Open A-, B- en C-toernooi van de LTC Zandvoort op de banen nabij de Kennemer km van Montceau-les-Mines naar Saint Golfclub in Zandvoort; Van 11 tot en met Etienne af in 4 uur 34 min 35 sec. De uitslag was: 1. Groussard 14 juli; Districts-jeugdkampioenschappen (Fr.) °P banen van de HLTC aan de Span- 4.34.35; 2. Anglade (Fr.) 4.34.35; 3. Altig iaardslaan in Haarlem; Van 17 tot en met (Did) 4.35.14; 4. Benedetti (It.); 5. Picot 23 Juli; Open A-, B-en C-toernooi van wed- (Fr.; 6. Niesten (Ned.); 7. Piet van Est strijdcomité „Brederode" op de tennisba- (Ned) 8. Vloeberghs (België). "en va" het tennispark „Brederode" ach- Na de vierde etappe is de algemene ,er de ruïne van Brederode in Santpoort; rangschikking: 1. Groussard (Fr.) 15.21.50 ^an 31 tot en met 6 augustus: Open 2. Simpson (Gr.b.) 15.22.20; 3. Desmet A~- B" en C-toernooi van het wedstrijd-co (Belg.» 15.22.23; 4-. Sorgeloos (Belg.) 15,22.24; 5. Anquetil (Fr) 15.22.36; 6 mité „Groenendaal" -op de banen van het tennispark Groenendaal in het wandelbos StablihSkT "(Fr.) z.t.; 7. Planckaert (Belg 'Groenendaal- in Heemstede; Van 2 tot en Iconen. n t IA l1Ta aA - 15,22.48 Niesten (Ned.) (Belg.) z.t. Lefèbvre (Fr.) 15.22.50; 9. 15.22.50; 10. met 10 september; Invitatie A-toernóói "en Van Looy I Open B- en C-toernooi van de LTC Bloe- mendaal op de banen van tennispark De Nederlanders bezetten na de vierde „Duinwijck" aan de Joh. Verhulstweg in etappe verder de volgende plaatsen in de algemene rangschikking: 15. Geldermans 15.23.50; 40. Stolker 15.33.12; 41. De Roo 15.33.51; 42. P. van Est 15.33.59; 44. De Haan 15.34.18. Bloemendaal 3 september; Interdistricts-jeugdwedstrij- den tussen Amsterdam, Noordholland- Noord en Haarlem te houden in Amster dam; 16 en 17 september; besluit van het seizoen met de A. M. Tijsseling-club- kampioenschappen op de banen van het tennispark „Eindenhout" aan de Wagen weg in Haarlem. De kegelcompetitie In de A-klasse dames heeft mevrouw A. Alberts op overtuigende wijze haar kegelkampioenschap van vorig seizoen geprolonogeerd. Met een gemiddelde van 74.2 heeft zij ook een sterke vooruitgang geboekt ten opzichte van (Je 71,1 van 1960. De tweede plaats wordt wederom bezet door haar clubgenote mevrouw T. Frant- zen met 71,1. Derde is mevrouw A. Boel tjes met 67,9. Bij de heren A-klassers is de strijd uiterst fel geweest; de resultaten vertoon den over de gehele linie een sterke voor uitgang. Met een buitengewoon fraai ge middelde van 77,6 heeft J. Mulder jr. de kampioenstitel behaald, op de voet ge volgd door A. Hartog met 77,3. Derde is J. Winthorst met 76,4 gevolgd door C. Koning met 75,8. In de B-klasse zijn de uitslagen bij de dames: 1. Mej. A. van Baaren gem. 72,6, 2. mevrouw G. Kaasenbrood 70,6, 3. mevr. S. Kales 68,4. Bij de heren: 1. W. Stoelman met 73,3, 2. J. Voetelink 72,6, 3. J. Gelsing 71.3 en 4 W. Steijsel 71,3. In de C-klasse heeft mevrouw B. Har- tag het kampioenschap behaald met een fraai gemiddelde van 74,5, hoger zelfs dan de dames-kampioenen van de A en B- klasse. 2. Mevrouw R. Hölsken 70,9 en 3 mevrouw R. v. d. Graaf 69,4. Bij de heren 'in "déze klasse heeft W. Horsmeijer jr. met 72,3 de eerste plaatS) veroverd, gevolgd door W. Kruyd met 70.4 en B. Gort met 70,2. Bij de D-klassers zijn de uitslagen, dames: 1. Mej. Kelderman met 65,1, 2. Mevrouw Dreyer 64,4, 3. Mevrouw van Rheenen 64,1 Heren: 1. W. Bakker 72,1, 2. L. Meijer 68,2, 3. H. Meijer 67,6 Koersen in Hilversum Op de woensdagavond in het Hilversum- se Sportpark te houden drafmeeting staat Jour de Java wederom zo gunstig, dat zijn vierde achtereenvolgende overwinning wel een feit zal worden. Een niet geringe han dicap is echter voor deze grote hengst de voor hem te korte afstand, die hem tot een snel begin zal nopen. Dit kan hij nog niet, zodat ter dege rekening gehouden moet worden met Ulrica B, een uitsteken de flyer Ogoldman K en de verbeterde Vitalis zijn de mogelijkheden voor de ove rige plaatsen. De 4-jarige Ypermoron was in zijn laat ste koersen zo regelmatig als een uurwerk en dit stempelt dit goede paard tot de fa voriet in de serie-draverij. Zijn leeftijds- genote Yvonette kan de tweede plaats be zetten, vóór Xeres. Op zware baan is Wil co Marie een mogelijk outsider. De 2400 m lange Bate-prijs wordt be heerst door Xaverius II en Witty Hanover, die in hun laatste vijf starts steeds in de voorhoede eindigden. Daar de afstand in het voordeel is van Witty Hanover zal hij in de eindstrijd zijn vrijwel gelijkwaardi ge rivaal net kunnen kloppen, bij welk duel Uppsala Pluto als derde kanspaard op enige afstand zal volgen. Het openingsnummer brengt weeer een aantal uitstekende jonge paarden aan de start. De volle zuster van de crack Theo Messidor Zippora zal terecht het meeste vertrouwen genieten, doch niet vergeten mag worden de sterk gaande Zalkestis, Zippy Erebus en Zambesi zijn de Outsiders. In de monté-draverij zullen vrijwel de zelfde paarden lopen als in de overeen komstige nummers in de afgelopen weken, echter met dit verschil dat de onderlinge handicap sterk verschilt. De crack in dit métier, Sador B, staat nu zelfs 160 meter achter de kopgroep. Hiervan kon Willy's Lieveling we] eens profiteren, gevolgd door Victor van Oranje en Victress H. Daar Sador B verreweg de betrouwbaarste is zal hij in zijn outsidersrol zijn supportersscha- re nauwelijks gedund zien. Het Belgische elftal voor de wedstrijd tegen Frankrijk op 15 maart in Parijs, is als volgt samengesteld: Doel: Delhasse (FC Luik). Achter: Heylens (Anderlecht) en Thellin (Standard Luik). Midden: Hanon (Anderlecht), Lejeune (FC Luik) en Lippens (Anderlecht). Voor: Jurion (Anderlecht), Goeyvaerts x%T" "••'VAs: $3 y^'-- Maandagavond is met een KLM-toestel de 21-jarige Herman Beidschat uit Haar lem, die bij de Europese honkbalkampioen schappen verleden jaar in Barcelona tot „de beste pitcher van Europa" werd ge kozen, voor een training van vijf weken van Schiphol naar Amerika vertrokken. Hij zal de eerste drie dagen doorbrengen in Fort Meyers, waarna hij naar een trainingskamp in Jacksonville Beach gaat om daar een speciale training te krijgen bij de Pittsburgh Piratees. die reeds enkele maanden met de training voor het komen de seizoen bezig zijn. Reis en training zijn mogelijk gemaakt door het Leo van der Kar-fonds. Beidschat, die in militaire dienst is, heeft van de hogere legerleiding verlof gekregen tot 1 mei. Daarna zal hij weer als korporaal terugkeren naar de school voor militaire lichamelijke opvoeding in Hooghalen om zijn opleiding als sergeant-sportinstructeur te voltooien. Bij zijn vertrek naar Amerika werd hem op een ietwat plechtige wijze door dr. W. H. E. Posthuma. voorzitter van de KNHB namens het Van der Kar-fonds 250 Tr 5'WeSria .(FC Luik), Houf dollar aangeboden als zakgeld i.-tandard Luik) en Paèschen (Standard Beidschat hoopt op 24 april op Schiphol luik). terug te keren. Dr. Posthuma reikt Herman Beidschat het zakgeld uit voor zijn verblijf in Amerika. Hankbal In het In Rome verschijnende dagblad „Paese Sera" wordt critiek geleverd op het voornemen van de Italiaanse Honk- balbond om ten gunste van Nederland af te zien van het recht tot het organiseren van het Europese honkbalkampioenschap in 1962. De bond zou hiertoe besloten hebben, nadat Nederland beloofd had op nog nader vast te stellen data twee wedstrijden in Italië te zullen spelen. Deze handelwijze van de Italiaanse bond is niet correct, aldus het bericht in „Paese Sera". De organisatiekosten zouden niet meer dan 2.600.000 lire bedragen. Dit bedrag zou meer dan gedekt worden door een subsidie van 4. miljoen lire. on langs c'-mr het Italiaanse Olympisch Comi té voor internationale honkbalwedstriiden uitgetrokken.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13