Er gaan 43 geurige koffiebonen in elk schepje Nescafé 200 °'2\T,S Kennedy stelt een tienjarenplan aan Latijns-Amerika voor Tactvol beroep op volken van westelijk halfrond Chefarine „4 Parijs bedreigt de kandidatuur van mr. Stikker bij de NAVO Feeststemming in Katanga en Leopoldstad Venkcdk KOEK WERELDNIEUWS Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! General Electric wint eerste proces Na geslaagde conferentie Rccordweekeinde voor Brusselse inbrekers Snelheidsbeperkingen in het Deense verkeer raatótoel r DINSDAG 14 MAART 1961 3 E«-A4«De „RUZeNi 20 50 gf' 2 20 'J Eis tot schadevergoeding niet ontvankelijk Verkiezingen in Israel Jacht op Dode Zee-rollen Wees modern, verf met gemak. Neem Ceta-Bever CETALAC President De Gaulle zou benoeming dwarsbomen Zes politie-agenten in A ntwerpen veroordeeld 0p de M. Mok Advertentie De gulden omhoog, de NESCAFE prijzen omlaag!/ (Van onze correspondent) WASHINGTON. „Vooruitgang ja, tirannie neen". Dat is de leus die Ameri ka's president John F. Kennedy gisteravond heeft aangeheven toen hij de am bassadeurs uit Zuid-Amerika op een receptie in het Witte Huis heeft ontvangen. Kennedy stelde bij die gelegenheid voor, dat de Verenigde Staten tezamen met de Latijnsamerikaanse landen aan een tienjarenplan zouden beginnen: het decennium van de democratische vooruitgang. Hernaaldelijk legde Kennedy in zijn rede de nadruk op de noodzaak van sociale hervorming. Allen, en niet slechts een klein aantal bevoorrechten, behoorden volgens Kennedy te profiteren van de economische groei. Die sociale hervormingen moesten door de Latijns amerikaanse volken zelf worden verwezenlijkt. Alleen indien Zuid-Amerika aldus zou meewerken, kunnen de Verenigde Staten een soort Marshall-plan voor het westelijk halfrond ten uitvoer leggen. Kennedy heeft het Congres verzocht een bedrag van zeshonderd miljoen dollar toe te staan voor hulpverlening aan Latijns- Amerika. De president verklaart dat het wenselijk is dat de Latijnsamerikaanse staten zelf een belangrijke rol spelen bij het beheer van het aangevraagde bedrag. Hij stelt daarom voor dat 394 miljoen dollar zal worden beheerd door de Bank voor Interamerikaanse ontwikkeling, ter wijl de I.C.A. het beheer zou moeten krij gen over honderd miljoen dollar, die in hoofdzaak besteed zou moeten worden voor uitgaven op onderwijsgebied en voor open baar welzijn. Een bedrag van ten hoogste zes miljoen dollar zou moeten worden gebruikt voor versterking van de Organi satie van Amerikaanse staten. z" rzsp - p - ~,rj Hand in eigen boezem Kennedy heeft in zijn rede de nodige tact en omzichtigheid betracht. Dat mocht ook wel, want per slot van rekening richtte hij zich met zijn aansporing tot sociale hervorming in een aantal gevallen over het hoofd van de regeringen heen tot de bevolking van diverse staten. Hij erkende dat de Noordamerikanen niet altijd de be tekenis hadden begrepen van de gemeen schappelijke taak van het gehele halfrond, en liet daarop volgen wat hij eigenlijk Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderen I De vier geneesmiddelen van Chetarine „4" worden in de hele wereld mei uit stekend resultaat gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer duidelijk bewezen en millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer anderen middelen (alen. Tegen pi|nen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 20 tabl. f 0.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. f 3.50. PETORIA, Illinois, (UPI) Een eis tot schadevergoeding van 750 miljoen dollar tegen de General Electric Company in ver band met de anti-trustwet, is gisteren door de arrondissementsrechtbank in Peoria, Illinois, niet ontvankelijk verklaard. De eis was ingediend door een huismoe der en een zakenman, namens henzelf en vijftig miljoen andere verbruikers van ar tikelen van General Electric, waarvan on langs hoge functionarissen waren veroor deeld wegens prijzen-afspraken. De rechter, Frederick O. Mercer, ver klaarde de eis niet alleen niet ontvanke lijk maar veroordeelde eisers tot de kos ten van het geding. Eisers vroegen drievoudige schadever goeding voor henzelf en vijftig miljoen an deren. Voor zich zelf eisten zij dlrs 10,88 voor een gekochte lamp en dlrs. 33,50 voor een gekochte klok-radio. De rechter ver klaarde hun eis niet ontvankelijk om de volgende punten: „Uit de transacties was niet gebleken dat de handel tussen de Sta ten erbij betrokken was; eisers hadden niet aangetoond dat zij de andere vijftig miljoen consumenten werkelijk vertegen woordigden; eisers hadden geen samen zwering ter sprake gebracht, hetgeen een vereiste is om een proces op grond van de anti-trustwet aanhangig te maken, omdat de eis slechts tegen één firma werd ingediend. John F. Kennedy wilde zeggen, namelijk, dat velen in Zuid-Amerika niet geheel hadden begre pen dat het noodzakelijk is een volk uit te heffen boven armoede, onwetendheid en wanhoop). Hij kon daarbij wijzen op de noodzaak van hervorming van het belas tingsysteem en van de grondverdeling. Terstond bij Kennedy's ambtsaanvaar- vaarding is gebleken, dat deze regering bezorgd is over het bruggenhoofd, dat het communisme op Cuba heeft veroverd. Zou den de sterke klasse-tegenstellingen in Zuid-Amerika voortduren, dan zouden de communisten een goede kans maken van Cuba uit verder door te dringen op het westelijk halfrond. Dit betekent niet dat Kennedy's oproep tot actie niet oprecht zou zijn gemeend en slechts ontsproten zou zijn uit Amerika's angst voor het opdrin gende communisme. Dit betekent echter wel, dat een nieuw initiatief ten bate van Zuid-Amerika met verdubbelde inspanning en in verhoogd tempo wordt genomen. Culturele samenwerking De punten van Kennedy's programma spreken voor zichzelf. Zijn tact komt op nieuw tot uiting in het tiende en laatste punt, waarin hij bijstand vraagt van de Zuidamerikaanse leraren, om in het noor den onderwijs te geven in de littera tuur en geschiedenis hunner landen. Wij weten, aldus Kennedy, dat wij veel te leren hebben. Zulk een uitspraak zal de zuiderburen, die trots op hun cultuur zijn goed in de oren klinken. Wat de landen van het westelijk half rond de komende tien jaar ondernemen, zal volgens Kennedy aan de wereld moeten tonen, dat economische vooruitgang en so ciale rechtvaardigheid het best bereikt kunnen worden door een actie van vrije mensen in het kader van democratische instellingen. Honger kan niet wachten tot economische diplomatieke besprekingen teneinde zijn. Vandaar dat Washingtons plan van „voedsel voor vrede" voorrang zal krijgen. Kennedy's vredeskorps zal kunnen bijdragen om bijvoorbeeld het onderwijs te verbeteren bij de zuiderburen. De president herhaalde Amerika's belofte om te hulp te komen voor ieder land van het westelijk halfrond, welks onafhankelijkheid be dreigd wordt. Hij sprak de hoop uit dat Cuba en de Dominicaanse Republiek zich weer spoedig zouden kunnen aansluiten bij de gemeenschap van vrije wolken. Kennedy's toespraak bezat de bloemrijk heid, die men in Zuid-Amerika zozeer weet te waarderen, doch bevatte tevens de con crete richtlijnen, die moeten worden ge volgd door hen, die niet alleen bloemen doch ook vruchten wensen. JERUZALEM (AFP) Maandagavond heeft het Israëlische parlement met alge mene stemmen een wetsvoorstel aanvaard voor nieuwe verkiezingen. Men heeft hier toe besloten als gevolg van de voortdu rende kabinetscrisis. Een commissie zal nu uitmaken wanneer de Israëliërs naar de stembus zullen gaan. Men meent te weten dat de commissie zal aanbevelen de verkiezingen in augustus te houden, na het proces tegen Eichmann. JERUZALEM (Reuter) Honderden vrijwilligers en eenheden van het Israë lische leger zijn in het gebied waar in april vorig jaar de „archieven" van Simon Bar-Kochba werden gevonden een nieuwe en intensieve speurtocht naar „Dode-Zee rollen" begonnen, voorzien van de modern ste hulpmiddelen. Zij maken onder meer gebruik van helikopters De vier kinderen van de Canadese filantroop Samuel Brof- man hebben een miljoen dollar geschon ken voor een museum waar de zeven rollen die in Israëlisch bezit zijn kunnen worden ondergebracht. Zij zullen bovendien jaar lijks een bedrag geven voor het onderhoud van het museum en archeologische expedi ties. Advertentie (Van onze correspondent) rn PARIJS In Atlantische kringen in Pa rijs, en in het bijzonder rond de Neder landse delegatie begint men zich af te vra gen of er binnenkort nog wel een opvolger zal worden benoemd voor de heer Paul- Henri Spaak, die het secretariaat-gene raal nu al ruim een week geleden voor goed heeft verlaten. Nadat de algemene verwachting eerst was, dat mr. D. U. Stik ker, die momenteel de Nederlandse dele gatie leidt, wel onmiddellijk op de stoel van de heer Spaak zou kunnen plaats ne men. is nu de indruk bijna dal de Italiaan se adjunct-secretaris Casardi zijn proviso rische functie voor onbepaalde tijd zal kunnen blijven uitoefenen. De oorzaak van die weinig bevredigende oplossing van het opvolgingsprobleem hoeft in Parijs niet ver te worden gezocht. Die oorzaak ligt in het Elysée bij het Franse staatshoofd, generaal Charles De Gaulle. Men weet dat Italië, toen het vertrek van de heer Spaak werd aangekondigd, bijna een nationale traditie respecteerde, door voor deze hoge functie terstond een landgenoot, in de persoon van de tegen woordige Italiaanse ambassadeur in Wash ington Manlio Brosio kandidaat te stellen. Mr. Stikker werd daarentegen niet door zichzelf tot opvolger in spe uitgeroepen, maar door de Amerikanen in die kwaliteit LEOPOLDSTAD (UPI) De Kongolese hoofdstad maakte zich vandaag gereed om president Kasavoeboe een hartelijke ontvangst te bereiden. Gisteren waren de staatshoofden van Kongo, Katanga en de mijnstaat Zuid-Kasai, respectievelijk Kasa voeboe, Tsjombe en Kalondji, reeds uit Tananarive in de Katangese hoofdstad Elisa- bethstad aangekomen waar zij uitbundig werden toegejuicht door een menigte van naar schatting tienduizend mensen. De dag van morgen is tot een nationale feestdag uitgeroepen uit vreugde over het welslagen van de topconferentie te Tananarive. De festiviteiten beginnen met een Te Deum, dat in alle kerken in de Kongolese hoofdstad zal worden gezongen. Daarop volgt een parade van de strijdkrachten. Men is het er echter over eens, dat veel nog zal afhangen van de houding van de leiders, die als aanhangers van het be- wind-Loemoemba bekend stonden. Ook zal de vraag, hoeveel nieuwe staten binnen de vorige week opgerichte statenbond moeten worden aanvaard, een grote rol kunnen spelen. In plaats van de zes pro vincies, welke Kongo telde na de zelf standigwording, zou de nieuwe statenbond een dozijn of meer kleine staten tellen. Beestachtig Intussen bereikten berichten over mis handeling van blanken in de onder Loe- moemba-gezinde leiding staande provincie Kivoe de Kongolese hoofdstad. De UNO heeft een Maleise patrouille naar Karna gezonden, op 220 kilometer ten zuidwesten van de provinciale hoofdstad Boekavoe, om een onderzoek in te stellen paar een geval van aanranding van een Amerikaanse zendelinge, door vier Kongo lese soldaten. Van de zijde van het UN O-hoofdkwar tier werd ook vernomen, dat tien Euro pese vluchtelingen uit het gebied Kindoe- Maniema zoudén hebben blootgestaan aan beestachtige mishandelingen. Bij deze groep bevonden zich twee priesters, drie nonnen, en vijf burgers. Zij zijn de eer sten die er in slaagden te ontvluchten aan hun kwelgeesten. Driehonderd andere Europeanen, onder wie nog negen Ameri kaanse zendelingen, worden nog steeds door de Kongolezen gevangen gehouden. Berichten uit Kivoe spreken voorts over nonnen die zich moeten ontkleden, onbe schrijfelijke vernederingen moeten onder gaan en gedwongen worden om te dansen. Vrouwen zijn onteerd en priesters gesla gen en gedwongen om te zingen: „Ik doodde Loemoemba, de Christus van Kon go". Het Kongolese ministerie van Buiten landse Zaken heeft gisteren meegedeeld, dat Moboetoetroepen drie compagnieën Loemoemba-soldaten hebben ontwapend en gevangen genomen. Een compagnie werd ontwapend in Mondombe, een stad op vijf honderd kilometer van Coquilhatstad, de hoofdstad van Evenaarsprovincie. De troepen van Moboetoe rukten vervolgens op naar de stad Ikela. zeventig kilometer zuidelijker. Hier werd een pantserauto buit gemaakt. voorgesteld. Pas veel later stelde de Ne derlandse regering zich achter de kandida tuur-Stikker. Het is inderdaad geen geheim dat mr. Stikker een warm voorstander is van het plan-Norstad, dat tot doel heeft van de NAVO de vierde atoommacht ter wereld te maken, welk plan thans ook president Kennedy voor zijn rekening moet hebben genomen. Ook de denkbeelden van mr. Stikker op het gebied der Europese poli tiek en der integratie lopen goeddeels pa rallel met de Amerikaanse inzichten, zo dat het niet onbegrijpelijk was dat Wash ington deze ervaren staatsman, diplomaat en financier, die bovendien als voormalig voorzitter van de Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking iijn spo ren als internationaal topfunctionaris al had verdiend, graag als opvolger van Spaak op de Atlantische vertrouwenspost zag zitten. Dovemansoren Men mag aannemen dat die gevoelens en wensen ook wel tot uiting zijn gebracht door de Amerikaanse reizende ambassa deur Harriman op zijn recente rondreis langs de Europese hoofdsteden. Het is in Parijs niet bekend of Harrmian er in Ro me in is geslaagd de Italiaanse regering ertoe te bewegen haar kandidaat ten be hoeve van mr. Stikker terug te trekken. Doch het is meer dan waarschijnlijk, dat de Amerikaanse zendbode bij De Gaulle tegen dovemansoren heeft gesproken toen hij Franse steun zocht voor de benoeming tot secretaris-generaal van onze landge noot. Zonder dat er enige aanwijzing is die kan doen vermoeden dat Frankrijk de Ita liaan wegens persoonlijke kwaliteiten bo ven de Nederlander zou verkiezen, heeft het er wel veel van weg dat De Gaulle er geen bezwaar in ziet het secretariaat-ge neraal van de NAVO voorlopig maar zon der definitieve titularis te laten. De zeer kritische visie van Frankrijk op de Noord- atlatische Verdragsorganisatie in haar huidige opzet is sinds 1958, toen De Gaulle zijn befaamde plan voor een Anglo-Sak- sisch-Frans triumviraat ontvouwde, pre cies hetzelfde gebleven. Daarom tonen de Fransen dan ook helemaal geen haast om in de vacature-Spaak te voorzien nu zij aan de tegenwoordige NAVO nog niet zo heel veel gewicht wensen te hechten. Hoewel er ook al wel verband is gelegd tussen deze Franse obstructie en het Ne derlandse verzet tegen De Gaulle's Euro pese plannen, gelooft men in de omgeving van mr. Stikker toch zeker niet dat men hier van een soort wraakneming zou mo gen spreken. Niettemin moet deze hele ontwikkeling voor de NAVO wel bijzonder onbevredigend en voor Nederland en mr. Stikker niet zeer hoffelijk worden genoemd. Dat ook bij andere delegaties een zekere wrevel heerst over de impasse waarin men nu beland is, blijkt uit het gerucht dat de Britten opnieuw hun vroegere ambassa deur in Parijs, Lord Gladwyn naar voren zouden willen schuiven. Het is bekend dat De Gaulle Lord Gladwyn enige tijd gele den al aan premier Macmillan voor de post zou hebben voorgesteld, vanwege de goede persoonlijke betrekkingen, die hij en deze voormalige ambassadeur in Parijs altijd hadden onderhouden. Naar verluidt zou de Britse premier deze suggestie van de generaal toen niet zo bijzonder hebben geapprecieerd. Het is echter mogelijk dat Londen sedertdien van mening is veran derd opdat de Atlantische organisatie in Parijs weer zo gauw mogelijk van een vas te leiding zou kunnen worden voorzien. (Van onze correspondent) BRUSSEL Het voorbije weekeinde is een record geweest voor de inbrekers en dieven van Brussel. Er werden 53 dief stallen en inbraken gepleegd. Tot de be langrijkste van deze „kraken" behoort een diefstal van juwelen in een magazijn aan de Waterloolaan en een van horloges te Ukkel. Uit de juwelierszaak werd voor 25.000 gulden aan ringen, spelden en ande re kleine juwelen meegenomen. Enige grotere voorwerpen, die zich te ver van de ruit bevonden, hebben zij niet kunnen grij pen. De nacht daarvoor hadden dieven, wel licht dezelfde, te Ukkel ook met een steen een ruit van een juwelierszaak ingeslagen. Zij stalen twaalf horloges ter waarde van ongeveer tienduizend gulden. (ANP) Zes Antwerpse politiemannen zijn maandag tot gevangenisstraffen van zes tot vijftien maanden veroordeeld we gens diefstallen uit de Antwerpse haven opslagplaatsen. Voor het vervoeren van de gestolen goederen maakten zij gebruik van een patrouillewagen van de havenpolitie. Restanten van het gestolene werden in hun woningen aangetroffen. Twee nachtwakers, die eveneens deel uitmaakten van het komplot, werden we gens heling tot voorwaardelijke straffen veroordeeld. KOPENHAGEN, (Ritzau) In het Deen se parlement is een wetsvoorstel ingediend dat de minister van Justitie de bevoegd heid geeft op elk gewenst tijdstip en voor elke gewenste periode voor het gehele land of een bepaalde .streek, snelheidsbeperkin gen voor het wegverkeer op te leggen. Mogelijk zal van deze bevoegdheid reeds gebruik gemaakt kunnen worden voor de komende paasdagen. De minister zei bij de indiening van het voorste] dat. het de bedoeling is snelheids beperkingen op te leggen op dagen als met Kerstmis, Pasen en Pinksteren en bepaal de zondagen in het zomerseizoen waarop extra druk verkeer wordt verwacht. Advertentie Voor het gerecht Tot de schouwspelen die mij in het leven ontzegd zijn gebleven, behoorde tot voor enkele dagen dat van een rechtszaal in vol bedrijf. Men kan zo'n verzuim op verschil lende manieren inhalen, bijvoorbeeld door een overtreding te begaan. Deze radicale methode mag en wil ik echter niet aanbe velen en daarom verwijs ik belangstellen den liever naar de publieke tribune. Op welke wijze ik zelf in het justitiële milieu belandde, zal ik in het midden laten, want een flagblad is nu eenmaal geen zondaars bankje en zelfs geen pekelzondaarsbankje. In een wachtkamer die alleen door haar kaalheid indrukwekkend mocht heten, zat ik met een schare lotgenoten de roepstem des deurwaarders af te wachten. Daar waar gelegenheid bestaat rustig mensen op te nemen, verveel ik mij nooit, niet omdat ik door een hooghartige neiging tot observeren word bezield, maar uit pure geboeidheid door het doen en laten van mijn medeschepselen. In dit geval was er meer sprake van laten dan van doen, want afwachtend stilzitten is wel een bij uitstek passieve bezigheid. Toch ried ik in al deze mensen een verborgen en misschien zelfs vurige activiteit, namelijk die van de ver drukte onschuld, subsidiair om in de tale van het gerechtelijke Kanadn te blij ven die van de zich tot het uiterste wegcijferende schuld. Immers, men hoef de niet tot dieptepsychologische middelen zijn toevlucht te nemen om te doorgronden dat al deze aanwezigen aan de oproep tot verschijnen gehoor hadden gegeven om te trachten voor hun overtreding met het ge ringst mogelijke aantal kleerscheuren te boeten. Op zeker ogenblik onderbrak de deur waarder de stroom van mijn bespiegelin gen door een reeks namen af te roepen. Een kleine processie begaf zich naar de zaal waar men oog in oog met het Recht kwam te staan, of juister, te zitten. Op een achterbank kreeg ik gelegenheid diverse verdachten achtereenvolgens naar voren te zien treden en zo werd ik dan getuige van de Nederlandse rechtspraak, zij het een rechtspraak in zeer bondige vorm, want de zaakjes bleven ten hoogste enkele minuten in Themis' weegschaal rusten. De officier gaf een tik op de balans, de rech ter toonde de neiging deze tik iets te ver zachten, waarop de plaats vrijkwam voor de volgende overtreder. Toen eindelijk de arm van de wet zich naar mij uitstrekte, had ik het gevoel een belangrijk moment te beleven. Het zal weliswaar voor latere generaties van schoolkinderen niet in de geschiedenisles verwerkt worden, maar voor mij persoon lijk was dit contact met het gezag in zijn statigste vorm als de ontsluiering van een mysterie of, om het iets nuchterder te zeggen: de concretisering van iets dat men doorgaans als een abstractie ervaart de staat. Het conflict daarmee, de bot sing, maakte de letter van de wet levend voor mij. Voorwaar een interessante be levenis, waarvoor ik als het dan moest en het moest inderdaad wel de penning wilde offeren, zonder welke geen schuld gedelgd kan worden. Omgekomen. In Hal, België, is een 12- jarige jongen in de vlammen omgeko men toen hij probeerde zijn nieuwe fiets uit de in brand staande garage van zijn vader te redden. Op het mo ment waarop hij de garage binnenliep ontplofte de benzinetank van zijn va ders auto. Indonesische verdediging. Indonesië moet voor zijn verdediging voor een groot deel rekenen op guerilla-activiteit, zo heeft de Indonesische minister van De fensie, Nasoetion, in een schrijven aan een jeugdcongres in Semarang gezegd. Hij zei dat het land moet worden ver deeld in gevechtsgebieden waarbij elke sector zijn eigen troepen en voorraden kan leveren. Critiek op Irak. In een artikel in het jong ste nummer van het internationale communistische maandblad „Problemen van de vrede en het socialisme" wordt een aanval gedaan op het regime van premier Kassem in Irak. Gezegd wordt dat Irak een reactionaire politiek volgt door de berechting en gevangenzetting van communisten die in maart 1959 de opstand in Mosoel hielpen onderdruk ken. Doodstraf. In Saoedi-Arabië is de dood straf of gevangenisstraf van vijfentwin tig jaar ingevoerd voor agressief optre den tegen leden van het Koninklijk Huis of de staat, aldus een bericht van radio- Mekka. Verder is de dood gesteld op pogingen tot omverwerping van het ko ninklijk bestuur, hoogverraad, het in gevaar brengen van de veiligheid van de staat of het veroorzaken van onenig heid in het leger. Aanval op Sovjet-ambassade. Een groep Cubaanse anti-Castro terroristen heeft zaterdagavond een overval gedaan op de Russische ambassade in Havana. De aanval werd na een kort vuurgevecht door de politie afgeslagen. Later wer den enige arrestaties verricht. Politieke eenheid. De Westduitse Vereni ging van Jonge Europese Federalisten heeft op een congres in Esslingen een resolutie aangenomen waarin wordt verklaard dat de huidige stand der Europese integratie nieuwe stappen op de weg naar politieke eenwording vraagt. Het congres pleitte voor direc te, algemene Europese verkiezingen voor het Europese parlement, instelling van een politiek secretariaat als orgaan van een raad van regeringsleiders en samenvoeging van de executieven dér drie Europese gemeenschappen, E.E.G. Euratom en E.G.K.S., zonder dat de supranationale bevoegdheden van deze organen erdoor worden aangetast. Piratenschip. De Cubaanse marine heeft gisteren bekendgemaakt, dat een pira tenschip een aanval heeft gedaan op het Cubaanse instituut voor petroleum te Punta Gorda in de baai van Santiago de Cuba. Het schip, dat een hoge vaart liep, vuurde met een licht kanon en mi trailleurs op de olieraffinaderij. Een lid van de Cubaanse marine werd gedood en een ander raakte gewond. Speelgoed. Twee donderende explosies hebben gisteren een fabriek van muni tie voor speelgoedrevolvers in Luzerne in de Amerikaanse staat Pennsylvania, in de lucht doen vliegen. Drie personen werden gedood en zeven anderen met ernstige brandwonden in het ziekenhuis opgenomen. Minstens twee andere em ployés van de fabriek worden vermist en zijn vermoedelijk eveneens om het leven gekomen. Angola. Ghana heeft verzocht te mogen deelnemen aan de debatten van dé Vei ligheidsraad, als dinsdag de kwestie- Angola aan de orde komt. Het verzoek werd gericht tot Adlai Stevenson, de Amerikaanse vertegenwoordiger die de ze maand als voorzitter van de raad optreedt.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3