zoudt u betalen als duf bro Perfect pianospel van Magaloff Druk op Gemenebest na aanval op apartheid T wee voorstellingen in Haarlem door het Nederlands Ballet AFWAS- MIDDEL Grote verschuivingen in balletgezelschappen Vrijlating gevraagd van Hongaarse auteurs Picasso in Vallauris met Jacqueline Roque gehuwd Toneelgroep „Puck" wijzigt haar naam in „Centrum" m Macmillan's staatsmanschap wordt ernstig op de proef gesteld UNO-commissie contra Zuid-Afrika SS-kamparts Riesewetter bracht een bloedoffer Proces Eichmann wordt via televisie uitgezonden DINSDAG 14 MAART 1961 4 Q o Luik krijgt een 50 meter hoog „schouwspelbeeld" Hedwig Wangel overleden Nederlands Danstheater tot opheffing gedoemd Aart van Dobbenburgh maakt portret van de Koningin Concert van het N.Ph.O. in Heemstede op 21 maart Fischer-Dieskau ziek Negen hotersmokkelaars in Antwerpen veroordeeld ACHTER HERMETISCH GESLOTEN DEUREN ,De Jantjes De radio geeft woensdag T elevisie pro gramma 1>AAT nog FIETS nazien Tweemaal des middags voor de verenigde huisvrouwen en des avonds voor een dun publiek van zeker voor de helft minderjarigen - heeft het Nederlands Ballet maandag in de Haarlemse Stadsschouwburg het voor de herdenking van Anna. Pavlova (zij stierf te Den Haag in 1931) samengestelde programma laten zien, waar aan alleen ,,De stervende zwaan" door Joan Cadzow ontbrak. Bij een dergelijke spec taculaire aaneenschakeling van romantische specialiteiten, dynamische evenwichts oefeningen van sentiment en virtuositeit, wordt toch echt een orkest verlangd. Daar bij is het iedere keer opnieuw een eigenaardig feit, dat de getoonde combinaties van bravoure en charme aan uiterlijk effect verliezen, als er grote gaten zijn in de zaal die als spiegel fungeert. DAN VALT HET tevens op, dat eigen lijk alleen de eerste soliste Marianna Hila- rides over voldoende intrinsieke kwalitei ten als danseres beschikt om de stralende uitwerking onverminderd staande en gaande te houden. Vooral het met elegante beheersing volbrachte „Rozen"-adagio van het divertissement uit „Doornroosje" ver diende meer bewondering. Als prinses Aurora in het grote duet zou zij moeten streven naar fellere schittering door meer raffinement in de plaatsing der accenten TOT DE HOOGTEPUNTEN van dit schouwspel in de Russische stijl van rond de eeuwwisseling, met toegewijde kennis van zaken door A. Koemoesnikov ingestu deerd, moeten stellig ook worden gerekend het aandeel van Sonja van Beers in de suite „Les Sylphides" en de fenomenale acrobatiek van Ronald Snijders in de spe ciaal voor hem gemaakte chinoiserie, in de „pas d'action" uit „La Bayadère" van Marius Petipa op muziek van Minkus vol bracht Alexandra van Rhijn niet onver dienstelijk met robuuste allure de moeilij ke taak om Joan Cadzow te moeten ver vangen. Haar plaats in het ensemble werd Advertentie HET MODERNE IN DE GROENE KNIJPFLES (Van onze correspondent) BRUSSEL De technici van de Belgi sche dochteronderneming van Philips wer ken thans met de beeldhouwer Nicolas Schöffer van Hongaarse afkomst, doch genaturaliseerd tot Fransman aan een soort „schouwspelbeeld", dat 3 juni aan staande te Luik zal worden ingewijd. Schöffer is de man van hetgeen hij noemt: het spatiodynamisme en het lumi- nodynamisme. Dat zijn mooie woorden voor iets eenvoudigs: hij maakt construc ties, die door middel van kleine elektrische motoren draaien en van welke de onderde len ook weer beweeglijk zijn. In samen werking met ingenieurs van Philips be licht hij deze wentelende constructies en dan geven zij de wonderlijkste weerspie gelingen; haar schaduwen geven beelden op witte, doorzichtige schermen. Voor Luik heeft men nu echter iets aar digs bedacht. Naast de tentoonstellings hallen aan' de Maas wordt een door Schöf fer ontworpen mast met aanhangsels van 52,30 meter hoog opgericht. Philips con strueert daarbij een installatie, die elek tronische muziek van de componist Henri Pousseur voortbrengt, en die tevens het staketsel verlicht en er voor zorgt dat op alle mogelijke manieren een spel van licht en schaduw en weerkaatsing zal ontstaan. Het ligt 'n de bedoeling dat het elektroni sch brein ook zal reageren op de weersge steldheid. zodat bijvoorbeeld wanneer het regent bepaalde elementen anders zullen bewegen dan wanneer het niet regent. Wanneer de zon schijnt zullen sommige vlakken en platen van het geheel weer an ders wentelen dan wanneer de hemel be trokken is, enzovoorts. Het wordt dus een soort combinatie van lichtmast en aeolus- harp en het zal wel een aardig accent aan de redelijk trieste Maasoever van de goe de stad Luik geven. Degenen die in de buurt wonen behoeft men echter niet te benijden. De in het begin dezer eeuw zeer beken de Duitse toneelspeelster Hedwig Wangel is, naar eerst thans bekend is geworden, de vorige week in Lohe, nabij Rends- burg, op 86-jarige leeftijg overleden. Op het hoogtepunt van haar roem trok Zij zich in 1909 uit de theaterwereld terug om zich geheel in dienst te stellen van charitatieve werken. Om hiervoor geld te verdienen, trad zij na de Eerste Wereld oorlog nóg enige tijd op. Hedwig Wangel was een van de „Gran- des dames" van het Duitse toneel. Zij vier de' triomfen rond de eeuwwisseling in strikken van Strindberg, Ibsen en Gerhart Hauptmann. Zij heeft voorts enkele malèn voor de filmcamera's gestaan. door Ria Leeuwerink ingenomen. .Job San ders vervulde met voorname viriliteit zijn taak als partner en leek mij in de solo passages al is zijn techniek geenszins opzienbarend boven Ricardo Duse te verkiezen. Jammer genoeg verliep in de avondvoorstelling „De blauwe vogel" niet erg gelukkig. Tot de toeschouwers behoorde ook de choreograaf Serge Lifar, die thans voor het komende Holland Festival met het ge zelschap zijn ballet „Mirages" op muziek van Henri Sauguet instudeert, waarvan de eerste uitvoering in 1947. na zijn terugkeer als balletmeester van de Parijse Opera, werd gegeven. David Koning Het staat thans wel vast dat vrijwel alle vooraanstaande dansers en danse ressen van het Amsterdams Ballet aan het einde van dit seizoen naar het Ne derlands Ballet overstappen. Panehita de Pri, Clazina Nepveu, Chris Toren- hoseh, Ben de Rochemont, Philip en Robert Kaesen hebben de nieuwe ver- hintenis ondertekend. Hun plaatsen worden door Martin Scheepers en de solisten van het tot opheffing gedoemde Nederlands Danstheater ingenomen. De concertserie van het Haarlems Comité voor Kamermuziek is voor dit seizoen besloten met een pianorecital door de Frans-Russische pianist Nikita Magaloff. Hoogtepunt van zijn pro gramma waren drie onbekende Sonates van Scarlatti die door de parelende, ge ciseleerde voordracht een kristallen ex pressiviteit kregen. Trouwens, alles wat deze pianist brengt is van een bijzon dere gaafheid en beheersing. De expan sie blijft steeds beteugeld, intieme pas sages bereiken nooit de vertedering, het is een vertolkingskurisf van het miste midden, al is zé daarom nog niet mid delmatig. Groots is ze ook niet, aan grijpend nog minder. De kunst van het pianospelen wordt te genwoordig in alle schakeringen en stijlen op zeer hoog niveau beoefend het talent is op dit gebied bepaald geen zeldzaam heid meer. technisch savoir-faire en gevoel voor muzikale nuance zijn de minimum eisen. Ik wil niet zeggen dat een pianist als Magaloff niet méér biedt dat dit, maar tot de allergrootsten, die het instrument en de bespeler doen opgaan in ongrijp baarder maar wezenlijke waarden, behoort hij mijns inziens toch niet. Als men als een leraar het hoogste, sublieme getal aan Rubinstein toekent, of aan Casadesus of aan de Rus Swiatoslaw Richter, dan weet men dat Magaloff een negen verdient (met een vette plus, zou eertijds een van mijn leraren op school gezegd hebben). Zijn Beethoven (Sonate opus 109) liet het manco onderkennen. Slaagde hij erin van het mijmerende variatiedeel een persoon lijke confidentie te maken? Een gentle man draagt het hart niet op de tong. Men zegt: bijzonder goed gespeeld. Daarin zit dan eigenlijk de beperking al opgesloten. Magaloff is een musicus die door zijn sa voir-faire verhinderd wordt tot een volle dig contact te komen met de binnenkant, of zo men wil: met de onderkant van de muziek. Na de pauze Chopin. Een wel zeer ge ijkte keuze uit diens oeuvre! En weer die gepolijstheid, die bijkans irriterende ze kerheid van de man die weet dat het pu bliek straks tóch wel om enkele toegiften zal vragen hetgeen natuurlijk ook ge beurde. Waarom ook niet; de perfectie kan op zichzelf een genoegen zijn, een no bel tijdverdrijf. Maar dat is het 'm nu juist: want groter is de prestatie van hem die de tijd niet verdrijft maar verdicht tot één moment, waaraan niet te ontko men valt_ Dat is méér dan goed. Dat is de kunst. Sas Btinge Comité van Waakzaamheid Ter gelegenheid van de herdenking der bevrijding van Hongarije op 4 april aan staande heeft het Comité van Waakzaam heid 1956, dat Nederlandse intellectuelen en kunstenaars verenigt, aan de Hongaar se regering een verzoek om clementie ge richt voor de Hongaarse schrijvers die zich nog in gevangenschap bevinden. De brief waarin dit verzoek is vervat, herin nert eraan dat een jaar geleden bij de zelfde gelegenheid Tibor Dery en enkele andere schrijvers werden vrijgelaten, het geen grote vreugde en voldoening in Ne derland, zoals in de gehele wereld, heeft veroorzaakt. Het Comité van Waakzaam heid 1956 spreekt de hoop uit dat de schrij vers die het vorige jaar niet in vrijheid werden gesteld, thans op dezelfde clemen tie van de Hongaarse regering mogen re kenen. Volgens de in het buitenland bekende gegevens bevinden zich nog dertien Hon gaarse schrijvers in gevangenschap. Het zijn Istvan Bibo (tot levenslang veroor deeld), Gyula Obersovsky (levenslang) Gyorgy Adam (levenslang), Joszef Gali (vijftien jaar), Gabor Tanczos (twaalf jaar), Ferenc Merey (twaalf jaar), Fe- renc Kunszabo (tien jaar), Sandor Fekete (negen jaar) Paul Locsei (acht jaar), Mihaly Lendvai (acht jaar), Gyorgy Fa- zekas (acht jaar of langer), George Lit- van (zes jaar) en Laszlo Kardos, over wie geruchten liepen dat hij zelfmoord zou hebben gepleegd. Recente berichten wijzen er evenwel op dat Kardos nog in leven is, in gevangenschap. De brief van het Comité van Waakzaam heid 1956. waarvan de Amsterdamse hoog leraar prof. dr. H. Dooyeweerd voorzitter is, is ondertekend door de secretaris Max Nord en maakt melding van adhesiebetui gingen van de Nederlandse schrijvers S Carmiggelt, Pierre H. Dubois, Anton van Duinkerken (prof. dr. W. J. M. A. Assel bergs), H. A. Gomperts, Adriaan Morriën, G. K. van het Reve, prof. dr. G. Stuive ling (voorzitter der Vereniging van letter kundigen), Gabriel Smit en Adriaan van der Veen. De kunstenaar Aart van Dobbenburgh, wonende aan de Duindoornlaan in Bent veld, heeft van het bestuur van de af deling Noordholland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten de opdracht gekregen, een lithografie te maken van Koningin Juliana. Dit is geschied op ini tiatief van de burgemeester van Zand- voort, mr. H. M. van Fenema, die er zich reeds enkele malen over uitliet, onder an dere tijdens vergaderingen van de Zand- voortse Gemeenteraad, dat de meeste ge meenten niet beschikken over een goed ge lijkende beeltenis van onze Koningin in de raadzaal. De kosten van de vervaar diging van deze lithografie worden gedra gen door de ongeveer honderd burgemees ters in Noordholland. Aart van Dobbenburgh werd gevraagd, een beelteris van onze Koningin te maken die „huiselijk" aandoet: - Veertien dagen geleden is de Bentveldse kunstenaar aan deze vererende opdracht begonnen. Hij heeft in paleis Soestdijk een eigen kamer gekregen en mag vrij door het paleis rond lopen en Koningin Juliana heeft al ver scheidene malen voor hem geposeerd, ter wijl zij hem menig keer bij zijn werk opzoekt om te zien hoe dit vordert. Op dinsdag 21 maart zal het tweede con cert van het Noordhollands-Philharmo- nisch Orkest van de abonnementsserie te Heemstede plaatsvinden in het Minerva- Theater. Het concertdat onder leiding staat van Henri Arends, wordt geopend met een uitvoering van de Derde symfo nie van Schubert. Hierna volgt Le Festin de l'Araignée van Roussel. Het concert wordt besloten met een optreden van de Franse pianiste Sylvie Mercier, die het pianoconcert KV 491 van Mozart ten geho re zal brengen. Sylvie Mercier werd te Parijs geboren. Haar opleiding ontving zij aan het Conser vatoire National de Musique te Parijs. Zij werd onderscheiden met een eerste prijs, waardoor zij kon deelnemen aan een cur sus interpretatie van Wilhelm Kempff, die jaarlijks te Positano gegeven wordt. Kempff was zo enthousiast over deze leer linge. dat zij een tweede cursus bij hem mocht volgen. Zij heeft een snelle carrière gemaakt. Zij gaf concerten in Frankrijk, Spanje, Italië, Oostenrijk en Duitsland. In Nederland trad zij op voor de radio en te Amsterdam gaf zij een recital. In februari maakte zij een tournée door Polen. De beroemde Duitse bariton Dietrich Fischer-Dieskau, die in België een aantal concerten zou geven, is in een Brussels ziekenhuis opgenomen. Hij lijdt aan een voedselvergiftiging. Na een afwezigheid van drie jaar heeft I treden, waarin hij meer dan dertig de zanger Charles Trenet in het ThéAtre chansons zong, bracht het publiek de de h'Etoile zijn terugkeer op de plan- 48-jarige artiest een tien minuten ken gevierd- Na afloop van zijn op- durende ovatie. De „zingende dwaas" dankt hier zijn Opgetogen toehoorders. In Cannes is maandag onthuld, dat de 79-.iarige schilder Pablo Picasso op 2 maart in het dorpje Vallauris, aan de Franse Riviera, in het huwelijk is getre den met zijn 35-jarige model en metgezel lin Jacqueline Roque. De plechtigheid werd slechts door een klein aantal perso nen bijgewoond. De gebruikelijke openba re aankondiging van het huwelijk was op verzoelF van Picasso achterwege gebleven. Dit is Picasso's tweede huwelijk. Zijn eerste vrouw as Olga Koklova, een danse res van het Diaghilev-ballet, met wie hij in 1917 huwde. Zij overleed in 1955. Uit dit huwelijk werden twee kinderen geboren, de thans 30-jarige Paul en 26-jarige Maia. De in Malaga in Spanje geboren kunste naar bezit een atelier in Vallauris. In 1953 kocht hij de villa „La Californie" in Cannes. Het jaar daarop ontmoette hij voor het eerst Jacqueline Roque. Stichtingsbestuur en leiding van de toneelgroep Puck hebben besloten de naam van het gezelschap te wijzigen. Met ingang van 1 september K/61 zal de groep worden voortgezet onder de naam: „TONEELGROEP CENTRUM". FILMSTER BELINDA LEE VERONGELUKT De Britse filmster Belinda Lee is maan dag met haar wagen verongelukt. Zij ver loor de macht over het stuur bij een snel heid van 180 km per uur. BRUSSEL, (ANP) Een smokkelaars bende van negen leden, Nederlanders en Belgen, heeft maandag terecht gestaan voor de rechter in Antwerpen. De straffen varieerden van vier maanden tot twee jaar. Geschat wordt, dat de bende in korte tijd meer dan 10.000 kg Nederlandse boter naar België heeft gesmokkeld. (Van onze correspondent) LONDEN. Ondanks premier Macmillans verzoeningspogingen en bij behorende propaganda inzake de toekomstige betrekkingen van het Gemenebest met de Unie van Zuid-Afrika, ging het maandag op de Gemenebestconferentie in Londen uren lang hard tegen hard. De spanning was op een gegeven ogenblik zo groot, dat niemand kon ontkomen aan de indruk van een werkelijke crisis- sfeer. Sommigen geloven dat deze, als iedereen het zijne gezegd heeft, weer zal overwaaien. Gisteravond laat was er officieel echter nog geen nieuws over de conferentie; geen enkele voorspelling is dan ook mogelijk, afwachten is de boodschap. Het was Macmillan's bedoeling, dat de kwestie'wan Zuid-Afrika's lid-maatschap van het Gemenebest na de uitroeping van de republiek op 31 mei zou dienen te worden opgevat als een louter formele aan gelegenheid en als het ware met een hoofd knik door de rest van het gezelschap zou worden goedgekeurd. Immers, in het ver leden is ook het lidmaatschap van de re publieken India, Pakistan en Ceylon auto matisch bestendigd. Zuiver grondwettig bekeken kan er volgens Macmillan en en kele andere premiers geen bezwaar wor den gemaakt tegen Zuid-Afrika's verdere lidmaatschap. Het Gemenebest zou zich volgens deze opvatting niet kunnen inlaten met bepaalde kanten van de binnenlandse politiek van een aangesloten land. Mac- millen had als het ware de bal toege speeld naar Verwoerd, die dan ook de bekende argumenten hanteerde, namelijk dat er ook wel het een en ander valt aan te merken op andere Gemenebestlanden „zoals Ghana" dat de oppositie onder drukt, of Australië dat Japanners weert. Al eerder is door voorstanders van het behoud van Zuid-Afrika als Gemenebest lid betoogd dat Verwoerd tenslotte zijn politieke tegenstanders, tenminste voorzo ver dezen blank zijn, een kans geeft, zodat er altijd de mogelijkheid bestaat dat de tegenwoordige nationalistische regering gewipt wordt. Macmillan had er naar ge streefd het apartheidsprobleem los te ma ken van Zuid-Afrika's lidmaatschap om het eerste dan dinsdag afzonderlijk te be handelen. Maar NKroemah, de premier van Gha na, cn zijn Afro-Aziatische medestanders, voelden er weinig voor met Hun critiek op het Zuidafrikaanse regime als mosterd na de maaltijd te komen, namelijk nadat de toekomstige republiek Zuid-Afrika vei lig en wel het Gemenebest zou zijn binnen geloodst. Toen de strijd gisteren zijn hoogtepunt naderde, werd térwille van zo groot moge lijke vertrouwelijkheid en geheimhouding besloten de afvaardigingen tot een mini mum aantal personen te beperken, zodat NEW YORK (UPI) De UNO-beheer- Schapscommissic heeft gisteren een drin gend beroep gedaan op de eerste minis ters van de landen van het Britse Gemene best opdat deze al hun invloed zouden aan wenden om Zuid-Afrika te dwingen gehoor te geven aan de resoluties, aangenomen door de Volkenorganisatie, waarin de ras senpolitiek van dit land wordt veroordeeld. Met 68 tegen 0 stemmen bij twaalf ont houdingen werd voorts een resolutie aan genomen. ingediend door Mexico en Ve nezuela. waarin een beroep wordt gedaan np landen, die nauwe betrekkingen onder houden met Zuid-Afrika. om eveneens al hun invloed aan te wenden. A merikaanse aanvat De Amerikaanse vertegenwoordiger in de beheerschapscommissie van de UNO- assemblee, Jonathan Bingham, heeft giste ren een scherpe aanval gedaan op de Zuidafrikaanse regering met betrekking tot de apartheidspolitiek en het mandaat gebied Zuidwest-Afrika. Bingham verklaarde dat de kappige weigering van de Zuidafrikaanse regering acht te slaan op UNO-resoluties het pro bleem buitengewoon moeilijk en onhandel baar had gemaakt. alleen de premiers en hun intiemste advie- seurs in dê' zaal achterbleven. Het werd daarbij duidelijk dat Macmil lan er niet in zou slagen de kwestie Zuid- Afrika te laten verdrinken in een overladen agenda. Zijn staatsmanschap werd als zel den tevoren op de proef gesteld. De gehe le toekomst van het Britse Gemenebest leek er van af te hangen hoe Macmillan met deze uiterst explosieve zaak zou om gaan. Indien het gegaan was, zoals Macmillan had gewild, zou Verwoerd zich waarschijn lijk hebben bepaald tot een formele ver klaring, welke uitdrukking zou hebben ge geven aan Zuid-Afrika's verlangen na 31 mei in het Gemenebest te blijven. Ook dit zou geen einde van de crisis hebben betekend. Wat er tenslotte gebeuren zal, hangt namelijk behalve van Macmillan vooral af van de wijze, waarop Verwoerd reageert op de door verschillende premiers gestelde eisen dat Zuid-Afrika zijn rassen politiek moet wijzigen. De meeste premiers spraken maandagochtend, sommigen meer dan één maal. Verwoerd was 's middags de laatste spreker. Hij legde een lange ver klaring af, waarin hij zijn collega's van repliek diende. Alles speelde zich achter hermetisch gesloten deuren af. Over de inhoud van de speeches was omstreeks middernacht nagenoeg niets tot de buiten wereld doorgedrongen Er werd ook geen communiqué gepubliceerd. De verwach ting was dat de felle debatten over Zuid- Afrika vandaag zouden worden voortgezet. Het Gemenebest hangt dus nog steeds in de waagschaal. De conferentie heeft gisteren overigens eenstemmig besloten om Cyprus als der tiende lid van het Gemenebest toe te laten. President Makarios zal zich ogen blikkelijk naar Londen begeven om aan de rest van de Gemenebestconferentie deel te nemen. WEST-DUITSLAND (DPA) - In het pro ces te Ansbach tegen de vroegere „Lager- führer" van het concentratiekamp Gusen. Karl Chmielewski, is maandag het optre den van de kamparts, SS Obersturmfüh- rer Kiesewetter ter sprake gekomen. Een vroegere gevangene, Viktor Opressnig, ge tuigde dat Kiesewetter 20 april 1942 zijn dienst met de volgende woorden begon: „Vandaag zal ik ter gelegenheid van de verjaardag van de Führer een bloedoffer brengen". Dit „bloedoffer" bestond uit meer dan honderd gevangenen, die met injecties werden gedood. Opressnig vertelde dat bij het desinfec teren van een barak die een broeinest van vlooien vormde 136 Russische gevangenen werden „mee vergast", onder wie een jongen van tien jaar. „De man die het gas heeft geleverd en voor het vergassen verantwoordelijk was, Anton Slupetzky uit Linz, Schubertstrasse 20, loopt nu nog vrij rond". De Oostenrijkse autoriteiten heb ben eenmaal een vervolging ingesteld te gen Slupetzky, maar deze ingetrokken omdat een getuige a charge onvindbaar was. Thans zijn deze bezwarende getui genissen echter wel voorhanden. De VARA-tv presenteerde maandag avond in een uitzending uit de Kleine Komedie in Amsterdam Herman Bou- bers volkstoneelspel „De Jantjes". Een vrolijke scène. Het vrolijke volksstuk „De Jantjes" da teert uit 1921 en veel van de primitieve problematiek, waaruit het is opgebouwd, heeft zijn actualiteit verloren. Niet alleen is de sfeer van de Amsterdamse zelfkant, die dit stuk beheerst, verdwenen doch de tegenwoordige generatie heeft er zelfs nooit van gehoord. Maar toch zullen ook vele jongeren met geboeide interesse de opvoering in „De Kleine Comedie", die gisteravond door de VARA-televisie werd uitgezonden, hebben gevolgd. Herman Bou- ber, de auteur, is zelf uit de Jordaan voortgekomen en is er met zijn ziel nooit uit geraakt. Zijn stukken en vooral „De Jantjes" zijn een simpele doch navran te exprèssie van een levensbewogenheid, barbaars misschien in haar directheid en ongeschaafdheid, doch zo eerlijk als goud en daarom onvergankelijk. „De Jantjes" is indertijd een succes van de eerste rang geweest en vertegenwoordigt een brok Amsterdams leven, dat van grote bete kenis was voor het hele Nederlandse volkskarakter. Vandaar dat de VARA een pluim voor deze uitzending verdient, die onthullend zal hebben gewerkt op onze 'jongeren en de ouderen onder -ons ongerv twijfeid eèn 'groot plezier van herkenning en herwaardering zal hebben gegeven. De 'uitvoering stond op aanvaardbaar peil,-de typering wa& van uitstekend gehalte «en de geest van Bouber had weinig geleden in vergelijking met de prestaties van oude gardisten. Beeldschermer De Onafhankelijke Televisie-autoriteit te Londen heeft maandagavond in Londen bekend gemaakt dat zij hel exclusieve recht heeft verworven het proces tegen de Nazi-oorlogsmisdadiger Adolf Eich mann per televisie uit te zenden. HILVERSUM 1. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de huisvrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws en tentoonstellingsagenda. 13.20 Koperorkest. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconc. 14.45 Volksmuz. 15.00 Hoe gaat het op sociaal terrein?, lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Vrouwenkoor, strijk-ens. en sol. 17.15 Gram. 17.25 Roemeens orkest. 17.50 Regeringsuitz.Jeugduitz. Suriname's bergen en hun namen, door C. But- ner. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 Dans- muz. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 De Christen op de barricaden, toespr. 19.20 VARA-Varia en gram. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Cabaret. 20.35 Gram. 20.45 Dit is uw leven. 21.45 Gram. 21.55 Strijktrio. 22.20 Zestig jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, le zing. 23.15 Radio-philharmp.ork. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S -ber. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10 15 Morgendienst. 10.45 Gram. 10.50 Tweede vader land. hoorspel (herh.). 12.00 Gram. 12.10 Viool duetten. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram, of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Volksmuz. 13.40 Gram. 13.50 Gram. 14.55 Gram. 15.30 Muzik. lezing. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram- 17-40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 De koorzang onder de loep, muzik. lezing. 18.20 Het Spectrum, le zingen. 18.35 Leger des Heilsmuziek. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Lichte muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.15 Lijdensoverdenking. 20.45 Vocaal ens. en sol.. 21.05 Pianorecital. 21.20 Gram. 23.25 Platennieuws. 23.55 —24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 11.00 Schoolradio. 14.45 Schoolkoor. 15.00 Koor zang. 15.15 Schoolkoor 15.30 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les 16.30 Omr.orkest. 17.00 Nieuws. 17.15 Kamermuziek. 17.35 Kamermuz. 17.50 Boek- bespr. 18.00 Lekenmoraal en -filosofie. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 19.50 Klankb. 20.30 Rep, voetbalwedstrijd Frankrijk—België. 21.45 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 22.5523.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.30 TV-spel. VOOR WOENSDAG NTS: 15.1517.00 Voetbalwedstr. om de Europa Cup te Praag. VARA: 17.00 Voor de kinderen- NTS: 17.30—17.40 De verrekijker. 20.00 Jöum. en weeroverz. NCRV: 20.20 Pas geperst. 20.50 Licht progr. 21.30 Meisjeskoor en instr. ensemble. 21.40 Attentie. 22.10 Avondwijding. Advertentie

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4