Geen veranderingen aan top van hoofdklasse volleybal er zijn geen betere Anastasi won (snelle) vijfde etappewedstrijd Parijs-Nice „Het kan vriezenkan dooien ye 1 Miljoenen voor Patterson en Johansson Patterson verdedigt zijn titel in september Johansson wil een gevecht om de Europese titel Belastingschuld van Ingemar is 3.500.000,- Gekluisterd Felix Smeets f Uitlooppogingen De Roo lukten niet Extra-competitie honkballers Herman Beidschat in Amerika Ook tegen GVAV kon Moskou het niet winnen TYBB-ers kunnen beslissende match met gerust hart tegemoet zien WOENSDAG 15 MAART 1961 17 ms&m Neem toch Mening Handicap Gegroeid Boksen Het gevecht om het wereldkampioen schap in het zwaargewicht heeft Patter son ruw geschat meer dan 3 miljoen gul den opgeleverd en Johansson 2,5 miljoen. De cijfers van het gevecht zijn de vol gende: Aantal toeschouwers: 15.000. Bruto opbrengst: 500.000 dollar. Netto opbrengst: 450.000 dollar. Aandeel van de beide boksers, elk 112.500 dollar. Geschatte opbrengst tv-uitzending: 2,5 miljoen dollar Ontvangsten bioscoop en radio: 750.000 dollar. Patterson's aandeel van de theater-, tv-, bioscoop- en radio-opbrengst: 800.000 dollar. Johansson's aandeel daarin: 600.000 dollar. Totale beurs van Patterson: 912.500 Totale beurs van Johansson: 712.500 dollar. Floyd Patterson zal in september zijn kroon verdedigen tegen Sonny Liston uit Philadelphia, eerste op de wereldranglijst van uitdagers, aldus werd dinsdag officieel meegedeeld. De officials van „Feature Sport Inc.", die de wedstrijd Patterson-Johansson heb ben georganiseerd, hebben het practisch al in kannen en kruiken, dat het gevecht tussen de wereldkampioen en Liston in het gemeentelijk stadion van Philadelphia zal worden gehouden. Zij zullen zo spoedig mogelijk de datum bekendmaken. De Amerikaanse bokspromotor Norman Rothschild heeft wereldkampioen Floyd Patterson een waarborg van 600.000 dol lar aangeboden voor een titelgevecht te gen Mike de John uit Syracuse, een plaats in de staat New York. In zijn telegram zei Rothschild dat er vermoedelijk tenminste een miljoen dollar voor Patterson in die wedstrijd zou zitten. Rothschild zeide dat de wedstrijd in juni of september in New York kon worden gehouden, of waar en wanneer Patterson maar zou willen. Ingemar Johansson heeft dinsdag in Miami gezegd, dat hij op korte termijn de Europese titel hoopt te veroveren, die nu in het bezit is van de Brit Dick Richard son. Hij heeft echter tot dusver geen aan biedingen gehad van Britse promotors. De Zweed begreep dat hij momenteel door de dagvaarding van de Amerikaanse fiscus het land niet kan verlaten, maar verklaarde er zeker van te zijn dat deze zaak „zeer binnenkort" zal worden op gelost. Johansson is voorstander van een afval- strijd tussen Sonny Liston, Eddie Machen, Zora Folley en hemzelf, waarvan de win naar tegen wereldkampioen Patterson zou uitkomen. „Ik zou bij wijze van spreken vandaag nog wel tegen Liston uit willen komen", voegde hij er aan toe. Aanbieding Bokspromotor Sam Silverman heeft gis teren dinsdag gezegd, dat hij Ingemar Jo hansson een bedrag van 10.000 dollar heeft aangeboden, wanneer de Zweed wil uitko men tegen de zwaargewicht bokser uit Ar lington, McNeeley. De wedstrijd zal dan medio mei in het Boston Gordon worden gehouden. Volgens het sportblad „Ring Magazine" staat McNeeley op de ranglijst op de tien de plaats. Hijh eeft 22 overwinningen als beroepsbokser op zijn naam staan. Silverman zei, dat Johansson 30 percent van de recette en van de radio en televisie rechten zal ontvangen als het totaal meer dan 100,000 dollar opleverde. De Zweedse bokser Ingemar Johans son, die maandagavond in Miami in zijn gevecht om de wereldtitel zwaargewicht tegen .de titelhouder Floyd Patterson in de zesde ronde knock out ging, heeft, zo als gemeld, na afloop van de strijd een dagvaarding wegens belastingschuld ge kregen van een agent van de federale re cherche. Johansson, die ervan wordt be schuldigd over zijn inkomen van I960 bij na 600.000 dollar belastingschuld niet te hebben betaald, wordt de ontvangsten van zijn gevecht van maandag inbegre pen voor ruim 1.000.000 dollar (onge veer 3,5 miljoen gulden) aangeslagen. Hij zal woensdag voor de federale recht bank in Miami moeten verschijnen, niet alleen wegens persoonlijke schuld, maar ook als vertegenwoordiger van de Zwitser' serse firma Scanarta. Een woordvoerder van de immigratie dienst in de Verenigde Staten verklaarde later dat een brief is gezonden aan het vliegveld Idlewild in New York. In dit schrijven wordt gevraagd de immigratie autoriteiten er van te verwittigen indien Johansson passage mocht boeken om het land te verlaten. De waarschuwing aan de luchtvaart' maatschappijen was ondertekend door de plaatselijke directeur van de immigratie' en naturalisatiedienst, „houdt u er reke ning. mee, dat het vertrek van bovenge noemde betrokkene (Johansson) dient te worden voorkomen", aldus een passage uit de brief van directeur Esperdy aan de luchtvaartdirecties. „Iedere poging om te vertrekken of pas sage te boeken teneinde het land te ver laten dient onverwijld te worden gemeld aan de immigratie- en naturalisatiedienst op Idlewild Airport". In de waarschuwing werd voorts ver meld dat een van de straffen voor het vervoeren van de Zweedse bokser zou zijn, de inbeslagneming van het betrokken vliegtuig. De bewakers in de Zweedse gevange nissen hebben maandagnacht en dins dag een gemakkelijke taak gehad. Die nacht dacht geen gevangene aan ont snappen. Allen zaten aan de radio ge kluisterd bij het verslag van de boks wedstrijd tussen landgenoot Johansson en de Amerikaan Patterson. Toen Johansson definitief was gevloerd, gingen de gevangenen rustig naar hun cellen terug om te gaan slapen. Bij de twee vorige partijen tussen ge noemde boksers mocht in de Zweedse gevangenissen niet naar het radiover slag worden geluisterd, maar dit zette zo veel wrok bij de gevangenen dat men ditmaal besloot hen niet teleur te stel len. De gevangenisdirecties zijn achter af blij met dit besluit. Een woord voerder van de centrale gevangenis in Stockholm zei dat de „jongens" zo veel opwinding hebben genoten dat hun hoofd voorlopig niet naar ontsnappen zal staan. De Stockholmse politie meldde dat zij in lange tijd niet zo'n rustige nacht had gehad. „Geen berovingen, geen aan randingen en maar zes man opgepikt op vermoeden dat zij op het inbrekers pad waren", aldus een woordvoerder van de politie. v ■MkÉËNiMIMR5S Voetbal In Delft is dinsdag na een langdurige ziekte overleden de Nederlandse oud-in ternational Felix Smeets. De heer Smeets, die de leeftijd van 56 jaar bereikte, speel de in de periode van 1923 t/m 26 veertien maal in het Nederlands voetbalelftal, waarvan 11 maal als rechtsbuiten. In deze veertien wedstrijden scoorde hij zeven doelpunten. Felix Smeets maakte verder deel uit van het kampioenselftal van HBS in het seizoen 1924/25. In 1926 vertrok hij naar het toenmalige Neder- lands-Indië, waar hij veel deed om 't con tact tussen de „Indische" HBS-leden te versterken. Voor dit werk werd hem het ere-lidmaatschap van de Haagse vereni ging verleend. De begrafenis zal zaterdag in Delft plaatsvinden. Op de Theems wordt op het ogenblik hard getraind voor de „boatrace", de grote jaarlijkse roeiwedstrijd tussen de ploegen van de universiteiten van Oxford en Cambridge, die op 1 april zal worden gehouden. Op de foto boven de Cambridge-acht en daaronder die van Oxford in actie tijdens de training. De drie clubs, die met een gelijk aan tal punten de ranglijst van de westelijke volleybalhoofdklasse aanvoeren, hebben de afgelopen week geen fout gemaakt. Liba non bedwong SOS, DES versloeg US en REVA zegevierde, zij het met wat meer moeite, over Valbovol. Onderaan de ranglijst was er wel een verandering. Het Haarlemse HVS moest tegen hekkesluiter Concordia in Rotterdam met een 32 nederlaag genoegen nemen, waardoor de Rotterdammers weer gelijk gekomen zijn met OVC. HVS veroverde ook in deze ontmoeting weer een 02 voorsprong, maar moest de drie volgende sets aan de gastheren laten. De protest commissie heeft hier echter het laatste woord, want HVS heeft geprotesteerd tegen een foutieve telling. De volleybalcompetitie Bij de dames rekende het Amsterdamse Boemerang overtuigend af met RVC, de enige ploeg die het kampioenschap van de hoofdstedelijken nog kon bedreigen. Die Raeckse voegde weer twee winstpunten aan het reeds fraaie totaal toe door een zege op Concordia. In de overgangsklasse heren won het Alkmaarse Octopus met 30 van HVC. Het ziet er wel naar uit, dat de wedstrijd Die RaeckseOctopus de beslissing voor het kampioenschap moet brengen. Dames-overgangsklasser HBC liet zich in eigen zaal verrassen door het zwak ge achte Flevo uit Enkhuizen en De Blinkert beleefde weinig plezier aan de tocht naar Wormerveer. Alleen MHBS zorgde voor een gunstig resultaat door met beide winst punten uit Enkhuizen terug te keren. De uitslagen waren: Hoofdklasse West. Heren: Libanon SOS 3—2. DES—US 3—1. Re va—Valbovol 31. Concordia—HVS 32. Sportcentrum AMVJ (o.p.v. HVS) 3—1. Dames: BoemerangRVC 30. Concor diaDie Raeckse 13. ZVCReva 03. DES—Veenendaal 0—3. SOS—SVV 3—0. Overgangsklasse West I: Heren: SES SPE 3—0. Madjoe—Sportief 1—3. TOG— HCSC 2—2. Molenwiek—VCIJ 3—1. Octo pusHVC 30. RapideCzaar Peter 22. Dames: HBCFlevo 13. De Kenne- mers—SES 0—3. VCK—VGW 2—2. TOG— De Kennemers 30. FlgvoMHBS 13. SESMadjoe 31. MolenwiekJHOC 1—3. VGW—De Blinkert 3—0. Advertentie U ÏV Met het zeer hoge gemiddelde van 44.318 km per uur hebben de renners, die deel nemen aan de wegwedstrijd ParjjsNice, dinsdag het traject van St. Etienne naar Avignon afgelegd. Dat het op deze manier zeer moeilijk was om uit het peloton te ontsnappen, is duidelijk. De Fransman Jean Anastasi begreep dit zeer goed en stelde zijn aanval uit tot 25 km voor de finish, toen zijn landgenoot Elena demar reerde. Het tweetal liep snel van de ach tervolgers weg en behield zijn voorsprong tot Avignon, wa<ar Anastasi de sprint won. Honkbal De honkbalclubs UW, EHS, Schoten, OVVO, EDO en Ajax hebben besloten d^- ze zomer naast de normale competitie nog een extra competitie te spelen op door-de- weekse dagen en een enkele keer tijdens het weekeinde. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling van de hoofdklassers ook een langere com petitie uit te schrijven door in het week einde twee wedstrijden te spelen. WGA, Sparta en HHC waren echter tegen dit plan, zodat tenslotte alleen een extra-com petitie tussen de zes genoemde clubs uit de bus kwam. De 21-jarige Haarlemmer Herman Beid schat, Nederlands beste pitcher, is dins dagavond in New York aangekomen op doorreis naar Fort Meyers, waar hij drie tot vier dagen zal doorbrengen in een trai ningskamp. Vervolgens zal hij een specia le training krijgen bij de Pittsburgh Pi rates, die zich momenteel voorbereiden op het nieuwe seizoen. Op een vraag van een Amerikaanse re porter of hij een partijtje bij de Pirates mee zou spelen, antwoordde Beidschat in consternatie: „Nee, alsjeblieft friet, ik zou het niet overleven." De gehele rit hebben aanvallen en tegen aanvallen elkaar opgevolgd. De belang rijkste was waarschijnlijk die, waarbij Jacques Anquetil was betrokken. De Fransman had zich van zijn grote rivalen kunnen ontdoen en bevond zich op dat moment in de voorste gelederen in gezel schap van een aantal mindere goden. Ook Jo de Roo streed in de voorste ran gen en de Zeeuw, die in voortreffelijke vorm verkeerde, trachtte enkele malen vergeefs weg te komen. Eenmaal (ongeveer dertig km voor de finish) zag het er naar uit dat hij in zijn opzet zou slagen, maar ook toen werd hij teruggehaald. Een grote groep onder aan voering van Rik van Looy had intussen de aansluiting met de kopgroep tot stand ge bracht, hetgeen in feite een nederlaag voor Anquetil betekende. Juist in een periode van „wapenstilstand" gingen Anastasi en Elena tot hun aanval over, die met succes bekroond zou worden. De Fransman Jean Anastasi heeft dus dinsdag de vijfde etappe van de wegwed strijd ParijsNice gewonnen. Hij legde de 218 km van St. Etienne naar Avignon af in 4 uur 55 min. 08 sec. De uitslag was ver der: 2. Elena (Frankrijk) 4.55.08; 3. Bene- detti (Italië) 4.55.50; 4. Schoubben (België) W ielrennen 5. Francis Anastasi (Fr.); 6. Verachtert (België); 7. Cerami (België); 8. Ruby (Fr.); 9. Groussard (Fr.); 10. Tonucci (It.), allen in dezelfde tijd als Benedetti. Op de elfde plaats werd ex aequo het gehele peloton geklasseerd, eveneens in 4.55.50. De Fransman Groussard behield de leiding in het algemeen klassement. Onze landgenoten bevonden zich in deze vijfde etappe in het peloton, met uitzon dering van Jo de Haan. die in 5.00.55 op de 87ste plaats eindigde. Het algemeen klas sement luidt nu: 1. Groussard (Fr.) 20.17.40, 2. Simpson (Gr.Br.) 20.18.10, 3. Desmet (België) 20.18.13, 4. Sorgeloos (Belg.) 20.18.14, 5. Anquetil (Fr.) 20.18.26, 6. Stablinski (Fr.) z.t.. 7. Planckaert (B.) 20.18.38, 8. Lefèbvre (Fr.) 20.18.40, 9. Niesten (Ned.) 20.18.44, 10. Rik van Looy (Belg.) z.t„ 15. Gelder mans (Ned.) 20.19.40, 40. S tolk er (Ned.) 20.29.02, 41. D e R o o (Ned.)20.29.41, 42. P i e t v a n E s t (Ned.) 20.29.49, 59. D e Haan (Ned.) 20.25.13. Vandaag treedt grootmeester dr. ir. M. M. Botwinnik, 49 jaar oud, voor de zevende maal aap voor een strijd om de schaakwereldtitel. De befaamde titelhouder Michail Tal; die verleden jaar de tweekamp tegen Botwinnik met 12/2—8y2 op zijn naam bracht, is 24 jaar. Hij werd op 9 november 1936 geboren. Gememoreerd zij dat de revanche match een recht is, dat de Wereld schaakbond (FIDE) Botwinnik als laatste heeft toegekend. Zou Tal de tweekamp verliezen, dan heeft hij niet meer de mogelijkheid rechtstreeks om het verloren terrein te kampen. De verliezer heeft wel het recht in 1962 in het kandidatentournooi dat een nieuwe uitdager zal opleveren uit te komen. Het opmerkelijke bij de prognoses is het algemene uitgangspunt; Botwinnik was tijdens de „Olympiade" in Leipzig in topvorm. Zijn openingsre pertoire bleek te sluiten, zijn vechtlust was als vanouds en zijn vermogen de tegenstander zijn strategische inzichten op te leggen bleek virtuoos. Tal schitterde in de achtkamp tegen de Westduitsers (7Va uit 8), doch liet in Leipzig een kleine smet op zijn blazoen achter. Hij was de enige Russische grootmeester die een partij verloor. Het moet gezegd worden, dat dit schoonheids.- foutje minder gewicht in de schaal legt dan het oordeel over Botwinnik. Bij de prognoses speelt eveneens een nieuw element het feit, dat de 49-jarige „uit dager" is, een grotere rol dan diens leef tijd. Was tot en met 1935 de schaakwe reld van mening, dat een uitdager geen werkelijke kans op een succesvolle come back had, sedert de tweekamp dr. Euwe dr. Aljechin 1937 is deze opvatting al lengs in haar tegendeel omgeslagen. Het verdedigen van de titel wordt zwaarder geacht dan het verwerven. prestatie leveren. Maar evenzeer kan de jonge Tal zijn gegroeid. Diens spel ver toonde verleden jaar nog strategische leemten hoewel men die beslist niet te zwaar moet tellen, want zonder een zeer hoge strategische visie bereikt nie mand de top die inmiddels kunnen zijn opgevuld. Het belang van de openingen is buiten kijf. Eveneens is het zeker, dat beiden zich wat dit onderdeel betreft uitmuntend zullen hebben voorbereid. Het „gelijk" zal in de eerste helft van de match aan het licht treden. Zo men al een voorspelling mag doen dan schijnt de oud-vaderlandse uitspraak „het kan vriezen, het kan dooien" de si tuatie het meest te benaderen. Met als zekerheid, dat de jongeren op Tal wedden en de ouderen weigeren hun „volmaak te" Botwinnik af te schrijven. En nu zijn we min of meer op het uit gangspunt 1960 teruggekeerd. Toen gol den voor Botwinnik én leeftijd, én ver dedigen én geringe praktijk. Dit alles samen bleek een te grote handicap tegen de vurige aanvalsdrift van de „tovenaar" uit Riga, alhoewelen de schaakana lyticus wijst opnieuw op de befaamde 17de partij toen Botwinnik een strate gisch meesterstuk door een blunder in een beslissende nederlaag zag verkeren. Maar het „als" in de schaakdiscussie is irreëel. Vermoeidheid, forceren en tijdnood „afdwingen" zijn zonder meer praktische schaaksuccessen, die tenmin ste zo zwaar kunnen tellen als een betere positie, een kansrijke stelling en soortge lijke elementen. Het zal in deze tweekamp in sterke mate opnieuw gaan tussen de snelheids duivel Tal en de bouwende strateeg Bot winnik. De strategie vraagt veel tijd en 'n zeer vertakte analyse van mogelijkhe den. Zal Tal Botwinnik „zijn" tijd geven door zelf lang(er) na te denken? Dat is een open vraag, die echter van groot ge wicht is. De rekenkunstenaar Tal behoeft voor zijn concepties, die herhaaldelijk van halsbrekende gecompliceerdheid blijken te zijn, vrij weinig „strategische tijd", wel „rekentijd", maar juist in het rekenen, zeer ver en vrijwel foutloos, is hij een grootmeester. De grootmeesterschare is minder positief in haar voorspellingen dan verleden jaar. Toen achtte men de kansen van Tal over het algemeen beter dan die van Botwinnik, maar sedert Leipzig is er meer terughoudendheid in de uitspraken. Een onlangs in Riga gehouden enquê te onder de schaakgroten in de wereld leverde geen onverdeeld plus voor Tal op. En de leeftijd? Het verzamelen van voldoende schaakkennis en volledige stra tegische ervaring schat de moderne schaakkenner op 25 jaar! Een groot meester van 40 is op zijn hoogtepunt, aldus de nieuwe mening, die de oudere vervangt, die het ontwikkelingseindpunt op het dertigste legde. En tien jaar geeft men een schaakkunstenaar om zijn pla fond te behouden, zelfs nog langer. Van deze redenering uit die in toe nemende mate wordt aanvaard kan Botwinnik nogmaals een eerste rangs Zoals zo vele schaakexperts en zij, die daarvoor willen doorgaan.. heeft ook oud-wereldkampioen Vasily Smyslov het zijne gezegd over de komende twee kamp om het wereldkampioenschap. In zijn eerste duel met Tal kwam Bot winnik, die op een grote ervaring kan bo gen, niet tot zijn sterkste eindspel en zo als het Cubaanse schaakgenie Capablan- ca reeds in zijn'tijd benadrukte, is de kennis van het eindspel in een strijd als deze, waarin het om de titel gaat, van beslissende betekenis. „Belangrijk is bovendien, of men bij de nieuwe openingssystemen, die men tij dens de voorbereiding heeft ontwikkeld, bij het huidige hoge niveau van de schaaktheorie de nodige varianten kan aanpassen. Het is zaak, iedere ontwikke ling in de opening opnieuw te analyseren. De eerste nederlaag, die Botwinnik in de vorige tweekamp leed in de Franse ver dediging, trof hem zwaar en had als 't ware een verlammend effect op Botwin- niks initiatief, dat hij daarna geheel uit handen gaf." „Het is de vraag, of Botwinnik de les sen uit de vorige tweekamp tegen Tal ter harte heeft genomen en of hij in staat zal zijn de juiste speeltrant te vinden te gen de briljante tacticus, die Tal. is. En is het de vraag of Botwinnik in staat zal zal zijn uit tijdnood te blijven. Het was juist hierdoor, dat Botwinnik in de ze ventiende partij het vorige jaar verloor, toen Tal op de rand van een nederlaag met een onverwachte scherpe combina tie de strijd besliste." Smyslov ziet het als een te moeilijke opgave een winnaar aan te wijzen. Hij zwijgt hierover dan ook wijselijk. Het Groningse GVAV heeft dinsdagavond een voetbalwedstrijd gespeeld tegen het stedelijk team van Moskou. De eindstand werd 1X, nadat bij de rust de Russen een X0 voorsprong hadden. Moskou heeft het dus ook in de tweede wedstrijd van de Nederlandse tournee niet tot een over winning kunnen brengen. Verleden week verloor Moskou van Feijenoord. In het Oosterpark in Groningen waren 15.000 toe schouwers die het duel zagen. Het begin was overigens niet hoopvol voor GVAV. Reeds na drie minuten nam Moskou de leiding toen rechtsbuiten Me- treveli via de paal en het lichaam van rechtsback Alting, doelman Roffel pas seerde (01). De Russen bleken daarna over uitste kende voetbalcapaciteiten te beschikken, doch het aanvalsspel was te weinig ver rassend om de solide Groningse verdedi ging wederom te overrompelen. Een bij zonder wilskrachtig GVAV bracht in de tweede helft de strijd volkomen in even wicht en het was in overeenstemming met het spelbeeld, dat linksbuiten Meuken na twintig minuten de score op 11 bracht. In de slotfase moest Moskou zelfs de verdediging versterken om de aanstormen de Groningers te stuiten. Bij GVAV blon ken linksbinnen Fransen en spil Tardy uit. Bij Moskou waren Meskli, linksbinnen Ba- tanov en de gehele achterhoede in goede vorm. De tafeltenniscompetitie Na een prachtige overwinning op Scylla 2 met maar liefst 8-2, kan TYBB zich met een gerust hart gaan voorbereiden op de beslissende wedstrijd tegen Nedlloyd 3: de belangrijke voorsprong van één punt op de grote belagers voor de titel werd be houden. Jaap Visser, die in plaats van Rietvink meespeelde, weerde zich bijzon der goed en zelfs indien Rietvink ook over veertien dagen niet beschikbaar zou zijn, weet men dus zeker over een goede ver vanger te kunnen beschikken. Voorts was ook Witteman er prima in en bewees Schoof zijn bijzonder talent met drie prachtige overwinningen. Visser en Witteman verloren beiden van Anker. Eervol evenwel, want in beide gevallen was een derde game nodig. Schoof won vlot van Althuis en Anker, maar had de handen vol aan Kanbier, die vreemd ge noeg vrij gemakkelijk door Schoof's col lega's werd geklopt. Schoof en Witteman besloten de wedstrijd met een prima dub bel, dat TYBB dus met 8-2 de \yinst bracht. Togido had tegen WGA niets te vertel len de Amsterdammers zijn al kam pioen wat bepaald geen schande is. Bert van Eijk won een keer van Van Amers foort. Rapidity stelde wel wat teleur door met 6-4 van Barna te verliezen, iets wat het gevolg was van het ontbreken van Keet. Winder won twee keer, Geldermans boekte eenmaal winst, maar Eijking kon niét winnen. Hotac deed van zich spreken door gelijk te spelen tegen het gevreesde tweede team van Povac. Fer de Loor en Joop Weenink zorgden samen voor deze knappe prestatie, omdat Kuiper van winst verstoken bleef. Voor VTC is na de daverende nederlaag tegen AVGA 2 vermoedelijk geen redding meer mogelijk. De Velsenaren hebben on getwijfeld een naar seizoen gehad. Regel- motig tobden zij met invallers in verband met militaire dienst en ziekte en van een waar teamverband was (jus feitelijk geen sprake. In deze laatste wedstrijd speelde het volledige tweede team, dat helaas niet kon winnen. Jan Koster en het dubbel wonnen een keer. De standen zijn. V V G A 20 40 TYBB 17 31 Nedlloyd 4 19 30 Nedlloyd 3 16 28 Victory '55 20 28 Scylla 2 17 23 Povac 2 20 27 A M V J 3 16 20 Togido 19 22 Smash 3 16 18 Nufa 20 20 A V G A 2 16 13 Iotac 20 18 Maccabi 17 9 lapidity 20 14 Treffers 14 7 Shell 18 12 Disnie 16 7 Barna 19 11 VTC 17 6 GTTC 19 9 KLM 20 3 Eerste klasse In de eerste klasse B ging het kampioen schap, evenals vorig jaar, naar TOG. De Haarlemmers, die vorig jaar de promotie net niet haalden, zullen nu automatisch naar de overgangsklasse gaan. In hun laatste wedstrijd wonnen De Jong-Van Abbevé-Duits zonder al te veel moeite van DHC. Alleen De Jong en Van Abbevé moesten aan Jan Langenberg een punt laten. In de eerste klasse A ging de strijd om de laatste plaats verder. Rapidity 2 en TOG 2 bleven winnen, resp. van Togido 4 en Prowano 2. Bij Togido 4Rapidity 2 won Van der Putten geen enkele maal en zorgde Boot voor twee punten. Verder kon Reinders ook nog tweemaal voor winst zorgen, maar de Beverwijkers zegevierden in het dubbelspel (6-4). Bij Prowano 2—TOG 2 was Piet Klabou de matchwinner met drie punten. Franssen bleef zonder winst, maar Smolders klopte Zalm en Gerners. waarna het dubbel de thuisclub beide punten opleverde. GTYC 2 verloor van Togido 2, dat definitief in vei ligheid kwam. TYBB 2 toonde zich zijn titel waardig door Oranje Zwart met 9-1 te verslaan. DSB en HBC deelden de winst. In de staart van 1 A hebben Togido 4, Prowano 2 en GTTC 2 thans alle elf pun ten, TOG 2 volgt met tien en Rapidity 2 met negen punten. Alle teams spelen nog eenmaal, behalve Rapidity, dat ook nog een wedstrijd tegen Oranje Zwart achter is. Bij de dames is de beslissing er nog lang niet. TYBB versloeg Oranje Zwart met 7-3 en heeft thans nog één wedstrijd (voor de boeg. DSB zag zijn wedstrijd tegen Ready uitgesteld en moet nog maar liefst vier keer uitkomen. In 3 A werd VTC kampioen. Bij de heren ging in 4 E de titel naar Hotac 6. Ook bij de juniores kwamen deze week enkele kampioenen: 1ste klasse TYBB. 2 A Togido, 2 B DHC, 3 A Bloemen- daal.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 17