m N.Ph.O.-concert voor scholieren Eerste Nederlandse uitvoering van fluitconcert van Handel ie „Het Stedelijk" X 9 Marianne Philipsprijs voor C. J. Kelk Muzikale komedie bij het Rotterdams Toneel Eisen van NTS-personeel aan directie voorgelegd Lady Beecham zet taak van haar man voort Tweede t.v.-programma in West-Duitsland in '62 5 VERSCHENEN: WITTE KRUIS WITTE KRUIS voor blijvende schoonheid ZATERDAG 18 MAART 1961 De geschiedenis van de O.H.C „lrma-la-Douce" Instrumentaal en vocaal concert in Beverwijk P. Zwaanswijk De Japanse vissers Expositie „Nederland als Land van Drukkunst" Vijfde seizoen van het Théatre des Nations Nieuwe wegen f Beeldschermer De radio geeft zondag De radio geeft maandag T elevisieprogramma Heden- en morgenavond geeft de toneelgroep Theater in de Stads schouwburg in Haarlem een voorstel ling van „De Koningin en de Rebellen" van Ugo Betti. De regie heeft Richard Flink. De foto toont Caro van Eyck, Coen Flink en Richard Flink. Andere medewerkenden zijn Henk Schaer en Eric Schneider. Het N.Ph.O.-concert voor scholieren, dat vrijdag in de gemeentelijke concertzaal onder leiding van de dirigent Marinus Adam gegeven werd, begon met een vrij onbekend werk van de Hongaarse compo nist Ernst von Dohndnyi, dat onder de titel van „Variaties over een kinderlied" als opus 25 werd uitgegeven. ■Dit kinderlied is het bekende Franse liedje „Ah, vous dirai-je, maman", waar van de melodie ook door Mozart voor een reeks variaties, maar dan alleen voor piano, werd gebruikt. De ongecompliceerd heid, die men voor de variaties van Dohnanyi op grond van het muzikale uit- gangsgegeven vermoedt en waarmede een keuze voor een pedagogisch concert gemo tiveerd zou kunnen worden, moet wel voor namelijk worden betrokken op het thema zelve en in zekere zin ook voor het wals- achtige fragment. Maar over het geheel genomen vraagt deze muziek om een be langrijk ontwikkelde muzikale ontvanke lijkheid en een lenig aanpassingsvermo gen. Het zou de moeite waard zijn eens na te gaan welke reacties de muziek van Dohnanyi heeft kunnen opwekken. De dirigent, Marinus Adam, de pianist Sas Bunge, die de solo-partij speelde en het orkest hebben zich overigens met be kwaamheid beijverd om begrip te wekken voor deze variaties. Marinus Adam besprak in zijn inleiding het wezen van de muzikale variaties en in het bijzonder vroeg hij aandacht voor de karakteristieke „metamorfosen" in dit werk. Hij bracht de instrumentatie ter sprake met haar functionele betekenis voor de variaties. Hij bracht voorts even de toegepaste passacaglia-vorm en fugavorm ter sprake en ging toen over op de uit voering. Dat Dohnanyi het eenvoudige thema slechts als leiddraad voor zijn in spiratie heeft toegepast werd ook duide lijk door de pianopartij. Het zijn geen ge ringe eisen waaraan de solist heeft te vol doen, maar blijkens de vlotte, vaardige uitvoering waren zij voor Sas Bunge geen probleem. Met virtuoze beheersing ver tolkte hij de piano-solo en vond daarbij een voorbeeldige eenheid met het orkest. Bij de bespreking van het tweede werk van het programma, het Capriccio espag- nol op. 34 van Nicolai Rimsky Korsakoff had Marinus Adam rijke stof aan de voor treffelijke instrumentatie van deze muziek. Verschillende klankentimbre-combinaties liet hij horen, die typerend voor de muzi kale inhoud van dit capriccio waren en die er mede de schoonheid van vormden. De proef op de som werd met de uit voering geleverd. P. Zwaanswijk De Marianne Philipsprijs is dit jaar toe gekend aan de schrijver C. J. Kelk voor zijn gehele oeuvre. Deze prijs is destijds ingesteld ter nagedachtenis aan de schrijf ster Marianne Philips. De prijs is thans voor de elfde maal toegekend. FLORIS VERSTER Op 9 juni zal het 100 jaar geleden zijn dat Floris Verster te Leiden werd geboren. Ter gelegenheid hiervan wordt in het Ste delijk Museum de Lakenhal te Leiden van 20 mei tot 3 juli en in het Groninger Mu seum te Groningen van 8 juli tot 2 augus tus een tentoonstelling gehouden, gewijd aan zijn werk, omvattende schilderijen, waskrijttekennigen, schetsen en grafiek. Op pagina 1 van ERBIJ publiceren vij vandaag het eerste van een twee- al artikelen, dat mevrouw R. Ykema- ïteenbergen geschreven heeft over de ange en boeiende historie van de Oprechte Haarlemsche Courant, die hans in Haarlems Dagblad voorl eeft. Dit eerste artikel is gewijd aan de periode van 1656 tot 1811; het tweede, dat de lezer in ERBIJ van le volgende week vindt, behandelt le jongste geschiedenis van onze al- mde „O.H.C.". Het Rotterdams Toneel heeft de muzika le komedie „Irma-la-Douce" van Breffort, met muziek van Monnet, in studie geno men. De repetities geschieden onder lei ding van gast-regisseur Georges Vitaly van het Théatre de la Bruyère uit Parijs. De titelrol wordt gespeeld en gezongen door Lia Dorana. Haar voornaamste te genspeler (zanger) is Steye van Branden berg. Van de grote bezetting maken ver der deel uit Peter Aryans, PieteF Lutz, John Lanting, Willy Ruys, Sacco van der Made, Matthieu van Eysden, Onno Molen kamp, Rob van der Linden, Hans Polman, Adolf Rijkens, Siem Vroom, Willem Nij- holt, Hans Pauwels en Wim Kouwenhoven. De muzikale leiding berust bij Henk van Dijk, die ook de pianopartijen ver zorgt. Jan Blok is gitarist. De decors en kostuums worden ontworpen door Nico- laas Wijnberg. De première voor Neder land wordt gehouden op 7 april in de Rot terdamse schouwburg. Op uitnodiging van de Rooms-Katholie ke Stichting voor Culturele Manifestaties te Beverwijk „De Keerkring" heeft het schoolkoor van het Pius X-college met medewerking van „die Haerlemsche Mu- syckcamer" vrijdagavond in het Kenne- mer-theater een concert van 17e en 18e- eeuwse muziek gegeven. Een van de gekozen werken, de cantate „Dein edles Herz" van Dietrich Buxtehude (1637-1707) was afgestemd op de lijdens- tijd. Deze cantate, die geschreven werd voor alt-, tenor- en bassolo, voor vier stemmig koor en voor strijkorkest, bleek een mooie compositie te zijn van g^voe- lig-religieuze zegging. Het karakter van een schoolkoor in aanmerking genomen kon men voor hetgeen met de uitvoering onder leiding van de dirigent André Kaart tot stand werd gebracht, oprechte bewon dering krijgen. Opmerkelijk was vaak de grote zekerheid waarmede door de meis jes en de jongens, waarbij zich ook leer krachten van de school als solisten of als koorleden hadden aangesloten, werd ge zongen. Voor „die Haerlemsche Musyckca- mer" was het' ongetwijfeld een bijzonder genoegen deze zang te kunnen begelei den. Ook met het nog weer meer eisen stel lende slotkoor uit de cantate „Ein Herz, das seinem Jesum lebend weiss" van Jo- hann Sebastian Bach, met haar levendige polyfonie, werd over het geheel genomen een prijzenswaardig resultaat bereikt. Dit betekende een verheugende ervaring voor het talrijke auditorium, maar het was nog van meer betekenis voor de leerlingen en alle anderen, die aan de uitvoering mede werkten, om de praktische confrontatie mét een'grote muzikale schoonheid. De „Musyckcamer" had een groot deel van het programma voor haar rekening genomen. Zij zette de avond in met een door verzorgde klank en bouw opvallende uitvoering van het concert voor twee flui ten en strijkorkest in e van G. Ph. Tele- mann. De fluitisten Edo Wilod Versprille en Jaco Ferwerda traden daarbij op als bekwame en muzikale fluitisten. Edo Ver sprille vertolkte eveneens met klare, zui vere toon de solopartij van een onbekend concert van Handel, het concert in D voor fluit en strijkorkest. Hoogstwaarschijnlijk beleefde dit concert hier zijn eerste Ne derlandse uitvoering die bewees, dat dan een fraai, edel werk aan het repertoire van fluitisten is toegevoegd. Ongewoon was verder de vertolking van het Concert in D voor gitaar en strijk orkest van Antonio Vivaldi, want gitaris- Vrijdag hebben de drie vakbonden als uitvloeisel van de N.T.S.-nachtvergadering van woensdag, waarop het ontevreden N.T.S.-personeel een aantal eisen heeft ge formuleerd met betrekking tot een nieu we salarisregeling en een verbetering van enkele secundaire arbeidsvoorwaarden, een onderhoud gehad met de heer D. Rep- ko, personeelscommissaris van de N.T.S. het hoofd personeelszaken van de N.T.S. en enkele leden van de raad van beheer. Tijdens dit gesprek zijn de eisen van het N.T.S.-personeel, zoals die op de nachtver gadering zijn geformuleerd, voorgelegd. De N.T.S.-directie in die samenstelling niet voltallig heeft uiteraard geen enke le toezegging kunnen doen. Op de gebrui kelijke vergadering van de raad van be heer op dinsdag zal deze aangelegenheid aan de orde worden gesteld. Nagegaan zal dan worden óf en in hoeverre de wensen van het N.T.S.-personeel kunnen worden gerealiseerd. ten zijn er niet in zo groot aantal. Men vindt er althans slechts weinige, die in staat zijn een concert als dit van Vivaldi met technische beheersing en muzikaal te spelen. De gitarist Guido Topper, die het concert nu speelde, bleek tegen de vele moeilijkheden goed opgewassen. Weliswaar kwam er een oneffenheid in het eerste allegro, maar deze deed toch geen afbreuk aan de indruk, die de solist wist te ma ken met zijn geordende intieme en zachte gitaarklanken. André Kaart liet het orkest zo zacht mogelijk begeleiden, hetgeen van waarde werd voor het Largo, waarin de gedragen strijkers-akkoorden een fraaie achtergrond voor de gitaarklank werd. Na de pauze heeft men nog kunnen ge nieten van de exquise „Müsique de table van G. Ph. Telemann, zowel door het spel van het orkest als dat van de hobo solisten Kees Kuiper en Hans Leonard. In het V.P.R.O.-programma van vrijdag 24 maart wordt in de vertaling van Ad den Besten het oorspronkelijke Duitse hoorspel „De Japanse Vissers" van Wolfgang Wey- rauch uitgevoerd. De in 1907 geboren Duit se auteur Wolfgang Weyrauch heeft met dit luisterspel bewezen. dat het genre stemmenspelen een eigen plaats in de lite ratuur heeft opgeëist. Weyrauch's „De Japanse Vissers" bevat een boodschap, een waarschuwing, die, hoezeer ten allen tijde actueel, juist in de tijd van Pasen, tot bezitting kan leiden. Bezinning op hen, die hun leven in een bijna onwerkelijk gebeuren zien verande ren, angst kennen, berusting zoeken of de dood verkiezen. Lady Beecham, de weduwe van Sir Thomas Beecham, heeft aangekondigd dat zij de zakelijke leiding van het Royal Philharmonic Orchestra zal overnemen en dat het orkest zijn werkzaamheden onder de dirigent Rudolph Kempe zal voortzet ten. Lady Beecham maakte dit enige uren na het overlijden van haar echtgenoot be kend om een einde te maken aan de spe culaties over de toekomst van dit beroem de orkest dat onder leiding van Sir Tho mas over de gehele wereld heeft geconcer teerd. Een jaar geleden werd Rudolph Kempe uitgenodigd om tweede dirigent van het orkest te worden. Dit geschiedde nadat zijn artsen Sir Thomas hadden geadviseerd zijn werkzaamheden te beperken. Kortge leden besloot Sir Thomas Beecham tot een politiek waardoor vele jonge musici de gelegenheid kregen het orkest te dirigeren en Lady Beecham is van zins deze politiek voort te zetten, als directrice van het or kest op te treden en zich tot taak te stel len het hoge peil van het orkest te hand haven. BONN (UPI) De eerste ministers van de 11 Westduitse deelstaten hebben beslo ten een gemeenschappelijke televisie maatschappij OP te richten om West-Duits land een tweede tv-program te geven. Be sloten werd dat deze maatschappij niet later dan 30 juni 1962 met haar uitzen dingen zou beginnen. Voordien zal een tij delijk program worden uitgezonden door de bestaande radio- en tv-stations. Deze oplossing moest worden gekozen doordat het constitutioneel hof op 28 fe bruari een streep door het plan van kan selier Adenauer haalde, die een tweede tv-programma wilde beginnen dat onder federaal beheer zou staan. Het hof oor deelde dat de grondwet dit niet toeliet. De Westduitse deelstaten hebben zeg genschap over culturele zaken, de tv in begrepen. De meeste hebben dan ook eigen radiostations, maar alle nemen a n één enkel tv-program deel. De behoefte aan een tweede program deed zich steeds sterker gevoelen. Eer stens heerste ontevredenheid onder de kijkers wegens gebrek aan programma keuze en bovendien moest men de Oost- duitse concurrentie onder ogen zien. Dit voorjaar begint men daar met een tweede tv-program dat op West-Duitsland zal worden gericht. De Stichting Grafisch Exportcentrum heeft onder het devies „Nederland als Land van Drukkunst" een collectie Nederlandse grafische produkten op zestig panelen be vestigd, die in vier kisten de wereld zullen worden rondgestuurd. In Offenbach en Glasgow is de door Nederlandse grafische kunstenaars samengestelde rondzendexpo- sitie reeds gehouden. Binnenkort komt München aan de beurt, waar de expositie van Nederlandse grafische produkten wordt gehouden in de Nederlandse Week. In de Verenigde Staten zal de rondzend- exposïtie dit jaar in twaalf plaatsen te zien zijn. De eerste expositie wordt in Washington door ambassadeur dr. Van Royen geopend. Het Théatre des Nations zal op 8 april a.s. zijn vijfde seizoen ingaan, een seizoen dat zal voortduren tot 8 juli. In 1954 wer den 47 voorstellingen gegeven voor 25.000 bezoekers, in 1960 was het aantal voor stellingen reeds gestegen tot 105 en het aantal bezoekers tot ruim 100.000. Twee theaters zijn dit jaar ingeschakeld voor dit grootse internationale theaterfestival: het Théatre Sarah Bernhardt en het Théatre du Vieux-Colombier. Vijfentwin tig landen zullen in totaal vierendertig to neelgezelschappen afvaardigen, die zeven enveertig verschillende stukken opvoeren en rond 130 opvoeringen zullen geven. Vrijdagavond bleek weer hoe de VPRO, klein maar dapper, telkens probeert op het televisiescherm nieuwe wegen in te slaan en het experiment te dienen. Men opende met een nieuw soort tweegesprek tussen prof. dr. A. J. Rasker en luitenant-gene raal Th. L. E. H. Mathon waarvan de gespreksleider hoopte dat uit de schok der botsende opinies de waarheid te voorschijn zou springen. Dat gebeurde natuurlijk niet. Wel werd na een slepend begin het debat over de atoombewapening steeds feller ge kleurd door een duidelijke emotie die de dialoog heel wat persoonlijker en levendi ger maakte dan men gewend is bij de openbare sprekers. Prof. Rasker stelde onder andere dat hij liever zou proberen een menswaardig bestaan te blijven lei den onder een niet-menswaardig systeem (het communisme) dan dit systeem te weerstaan met middelen die alle mense lijke waardigheid mede vernietigen. (De waterstofbom). Generaal Mathon betoogde daarentegen juist dat de machtige wapenen die men bezit de beste waarborg vormen voor een machtsevenwicht dat vrede inhoudt en dat men altijd nog beter dood kan zijn dan on vrij. Beide sprekers waren van een zo klaarblijkelijke integriteit dat hun uitlatin gen zoal niet steeds instemming, dan toch respect afdwongen en men het debat ge boeid bleef volgen. Een voor televisie zeer geëigend pro gramma dat alleen wat te wensen overliet door de waterige kwaliteit van de telere- cording. Het balanceren tussen droom en werke lijkheid in de korte musical „De Een hoorn" (van Jef van der Heijden) leent zich heel wat minder goed voor televisie. Bovendien is de zeer aardse Johnny Kraay- kamp ook weer niet de aangewezen figuur om die irreële sfeer waar te maken. Betty Smeets daarentegen bracht juist dat on wezenlijke mee waardoor men in haar „duif'-zijn kon geloven. De liedjes die soms een wat onnozele indruk maakten, waren voorzien van schattige muziek door Paul Chr. van Westering, maar het bleek moeilijk de monden precies synchroon te bewegen op de kennelijk tevoren opgeno men teksten. Bovendien deden de mopjes juist in deze moderne vormgeving niet al tijd kersvers aan. Men kon de V.P.R.O. televisie dankbaar zijn voor het frisse idee Advertentie Vraag de boeken (geheel vrijblij vend) ter inzage aan Uw behang- leverancier. Onbegrensde mogelijkheden voor een prachtige begrenzing van „Uw kamer van Ik". Rath Ooodeheefver N.V* OP HET TERRAS van het Stedelijk Mu seum in Amsterdam zaten gistermiddag veel bezoekers van de zon te genieten, terwijl vóór hen in de vijver een met zorg uit slangen, raderen en buizen geconstru eerd wrak geopend en knarsend water rondstortte uit losse einden. Soms krach tig, dan weer vermoeid. Aan de overzijde van de vijver liepen tevreden mensen door de beeldentuin, kinderen speelden in het gras. Binnen, waar de expositie „Bewogen Beweging" is, klommen meisjes op wiel- structuren, wuifde een grillig gordijn rit misch aan de wand, hield een ernstige jon gen minuten lang zijn hand op de knop van een machine, die via een roestige flo ra van wieltjes en ijzerbaardjes resulteer de in het laten ploffen van een steen. EEN ZAALWACHTER gooide in een stel sel van gootjes een ijzeren bal, die naar beneden denderde via lepels en weifelend balancerende glijbanen. Eén baan weifelde te lang en de bal rolde terug. Jammer. „Soms doet ie 't niet", zei de zaalwach ter onbekommerd. „Moet ie 'm meer ach ter zijn vodden zitten", zei een onderwij zer met vier bewogen bewegertjes bij zich. Volwassenen liepen aarzelend tussen al die knoken van lang vergane robotten door, bang om met een tikje of via een knopje de boel op stelten te zetten maar héél belangstellend als kinderen het voor hen deden. Aan de wanden toverden draaiende schijven wonderlijke strobosco- sche effecten voor elkaar, een klein bosje van staafjgs maakte een luguber geruis, elders kreeg een stalen helm telkens een lawaaierige opdoffer. Feest in „Het Stede lijk"! EEN UUR later, 5 uur, zijn de bezoe kers en bezoekertjes weg. Maar in het restaurant komen enkele honderden nieu we gasten. Tinguely zal persoonlijk zijn machine laten draaien. Een groteske Spin, bijna drie meter hoog, staat op drie poten met wieltjes in de zaal. Tinguely gooit er inkt in, zet een buisje vast, draait een telexrol wat af. Het wordt doodstil in de zaal. Tinguely doet zijn jasjt uit. Hij draait een pleister om een der vele knieën van het gevaarte wat vaster. In een der handjes drukt hij een ballonnetje. Hij rolt midden in het gevaarte een touw tje op, trekt dat met een ruk los en met een tevreden gesputter gaat het grote beest driftig rukkend in de rondte springen. Met een zwart handje begint hij zich op de borst te kloppen waar o wonder de telexrol langzaam afrolt. En in dat handje zit een inktdot. Het papier wordt beschilderd, drukt zich schurend onder de spitsroede door en als het denkt tot rust te zijn gekomen, maait het monster met een gemeen sikkeltje telkens een tekening van zich af. De vloer ligt bezaaid met echte (dadelijk worden ze gesigneerd) en iedereen duikt, iedereen verrijkt zich met Tinguelys. Wij hebben twee zwakke en ruilen die voor één sterke. DE ZAAL JUICHT. Maar dan het twee de wonder! Terwijl de grote spin rond blijft huppelen, zich volspettert en via zijn produktie-met-natte-inkt óns ook, ziet iedereen dat de ballon zwelt. In grote aan dacht voor de produktie heeft iedereen dit gebeuren gemist, maar nu na een mi nuut of vijf zwelt de ballon door de uit laatgassen tot een diameter van wel 70 centimeter en....houdt niet op. Het wordt weer stil. De ballon krijgt de grootte van een oude zeemijn, een barbaarse grootte. Dan barst hij. Terwijl iedereen juicht en zich in de handen slaat wordt men het derde wonder gewaar. Een zoete zeepgeur verspreidt zich. De machine wast zijn pu bliek schoon, we worden opgenomen in een onvermoeide katharsis en wachten nog slechts op het vierde wonder, dat het grote beest zelf na een laatste groet op zijn laatste stuk papier te hebben gekrabbeld in rook zal opgaan om voortaan een paar straten verder, bij „De Nachtwacht1 te gaan spoken. TERWIJL TINGUELY zijn werken sig neert en het monster voor een nieuwe aan val voorbereid wordt, vragen wij jhr. Sandberg waarom hij de eerste stappen van het beest zo onbewogen gadesloeg. „Ik wist niet of hij 't wel zou gaan doen, ik spaarde mijn emoties op". Deze vrees verklaarde de heer Sandberg nader. „Want zie je, als ik hém was (wijzend op de spin), zou ik 't niet doen." Wij gaan naar Tinguely voor een handtekening en leggen hem onze fraaie buit voor. „Nee, doe ik niet, die is niet mooi", zegt hij. Toen kwam het jongetje met de twee vellen, die hij met óns had geruild. Ze werden allebei gróót gesigneerd. Die kin deren hebben kijk op „Bewogen Bewe ging." Het volgende verslag van deze ex positie zal voor onze bladen geschreven worden door ons dochtertje, dat zich voor het meer specialistische werk zal laten bijstaan door een erkende loodgieter. Het is feest in „Het Stedelijk." Wie het hard ste kan lachen mag er het eerst in. En als het afgelopen is gaan we naar Sand berg om te zeggen dat hij het niet meer moet doen. En die zegt dan natuurlijk: „Hoeft toch ook niet? 't Is toch leuk ge weest?" Advertentie Advertentie DE echte PIJNSTILLER Kiespijn, hoofdpijn of griep onder de leden? Neem Witte Kruis en u bent het snel kwijt. tabletten, poeders of cachets! DUTIM N.V. - ÖEGSTGEEST 'U v Endocil vloeibare crème Endocil cleansing tonic Endocil dagcrème EndocH nachtcrème H U I ERZORQINGSPREPARATEN VAN ORSANON O S S zonder te geloven dat op deze weg moet worden voortgegaan. Tot slot van de avond werd de vrije dans behandeld in het vierde deel van de „Inleiding tot de dans". We zagen het ballet „Rooms" van de Ameri kaanse Anna Sokolow: een trieste ge- geschiedenis over de eenzaamheid van de moderne stadsmens, waarin het zeer ex pressieve dansen van het Nederlands Dans theater soms haast een acrobatische stoe lendans werd. Om te spreken met de ex perimentele woorden van de begeleidende tekst: „Soms ontvouwde zich een bloem van vreugde, maar meestentijds viel hét verdriet als een doffe appel zwaar door de takken". HILVERSUM I, 402 m. 746 kc/s. 8.00 VARA. 12.00 AVRO, 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws. 8.18 Voor het platteland, lezing. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespr. 10.00 Pianorecital .10.30 Gevar. progr. AVRO: 12.00 Milit. ork. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Verz.progr. 12.55 De Nationale inzameling van het Leger des Heils, toespr. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. en gram. 13.20 Knipperlicht. 14.00 Boekbespr. 14.15 Concertgebouwork. en solist. (15.00-15.25: Toneelbeschouwing). 16.15 Gram. 16.30 Sport- revue. VARA: 17.00 Gevar. progr. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitsl. en sportjoum. VPRO: 18.30 Herv. kerkdienst. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.30 De open deur, lezing. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muz. 20.35 De Beken tenis, hoorsp. 21.15 Muzik. contracten. 22.00 Gram. 22.30 Nieuws en meded. 22.45 Journ. 23.00 Zang en piano. 23.15 Sportuitsl. 23.20 New York calling. 23.25 Lichte muz. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m, 1007 kc/s. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 Convent van kerken. 11.30 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45-24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterst. 9.45 Koorzang. Convent van Kerken: 10.00 Gereformeerde kerkd. NCRV: 11.30 Gewijde muz. KRO: 12.15 Buitenl. comm. 12.25 Lichte muz. 12.50 Naar de eenzame top van de Calvarieberg, lezing. 13.00 Nieuws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 De Wadders, hoorsp. (132). 13.30 Lichte muz. 13.50 Boekbespr. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Gram. 15.00 Wat ons bezig houdt, lezing. 15.10 Pianorecital. 15.35 Muzikale aspecten, mu zikale lezing. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Herv. Jeugddienst. 18.00 Het geladen schip, lezingen 18.30 De Kerk aan het werk, act. praatje. 18.40 Alarm '61: Waarom geen oecumenische catechisaties?, praatje. NCRV: 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Kinderkoor. 19.30 Weg en werk der kerkhervormers, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Zang en gram. 20.30 Act. of gram. 20.35 Trouble in Tahiti, opera. 21.30 Waar is uw broeder?, klankb. over vluch telingen. 22.15 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondcollege. 23.00 Avondgebed. 23.15 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/s. 9.30 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. 11.00 drs. H. M. Kuitert van Amsterdam-Z. (uitz. van de dienst voor belangstellenden d.d. 12 maart om 19.30 uur). 12.15 ds. W. van Boeijen van Eindho ven (uitz. van de jeugd-appèldienst in Amster dam d.d. 12 februari. Aan het orgel Feike Asmal. 14.45 Kinderdienst. 15.30 ds. H. W. Wierda vah' Haarlem. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.15 Amus.ork. 12.30 Weerber. 12.35 Amus.ork. 13.00 Nws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Gram. 15.30 Voetbalrep. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Sportuitsl. 17.40 Gram. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM 1 - 402 m. - 746 kc/s. 8.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. Daarna: Orgelspel. 8.35 Gram. 9.00 Gym v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.359.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 11.15 Voordr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland, praatje. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Voor de midden stand, lezing. 13.20 Kamermuz. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Pianorecital. 14.35 Haar naam was Henrietta Szold, hoorsp. 15.25 Koor en ork. 15.45 Zestig minuten voor boven de zestig. 16.45 Oude liedjes. 17.00 Piano-duo. 17.25 Lichte muz. 17.50 Milit. comm. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regeringsuitz.: Tom Lodewijk, hoofd afd. publiciteit van de stichting bevordering bescher ming bevolking, vraagt de aandacht van de Ne derlandse noodwacht. 19.30 Gevar. progr. 21.30 Lichte muz. 21.55 Act. progr .22.30 Nws. 22.40 Omr.ork. en solist. 23.25 Gram. 23.45 Zang en piano. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM 2 - 298 m. 1007 kc/s. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8.50 Idem. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Theol. etherleergang. 11.00 Gram. 11.30 Vijf tegen én - één tegen vijf, wedstr. 12.05 Gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Gevar. progr. 15.30 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Pianokwartet. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Wetenschappelijk onderzoek van Suriname's binnenland, door prof dr. F. P. Jonker 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Nieuws. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Passieliederen. 19.30 Radio krant. 19.50 Musette-ens. 20.15 Te voet van Jemen naar Jeruzalem, hoorspel. 21.05 Henriette Szold, moeder der Jeugd-Alij^h, lezing. 21.25 Gram. 21.35 Pianorecital. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek bespr. 23.05 Muzikale lezing. 23.35 Gram. 23.55— 24.00 Nieuws. BRUSSEEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Voor de landbouwers. 12.42 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 13.50 Idem. 14.00 Ork.- conc. 14.50 Gram. 15.00 Idem. 16.00 Beursber. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muz. 17.45 Franse les. 18.00 Gram. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws 19.40 Gram. 20.00 Int. componistenkroniek. 21.00 Kunstkaleidoscoop. 21.15 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Kamerork. en koor met sol. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR ZATERDAG NTS: 15.25-^16.30 Eurovisie: Rep. wielrennen Milaan—San Remo. AVRO: 17.00—17.30 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Joum. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizier 20.30 Hou je aan je woord, litte raire quiz. 21.15 Het is zover, TV-film. NTS: Eurovisie Cannes: 22.00—23.15 Song Festival 1961 VOOR ZONDAG RKK: 11.30 Plechtige hoogmis. NCRV: 20.00 Filmprogr. 20.45 Bach-ork. 20.55 Te vuur en te zwaard, t.v.-spel. 2150 Dagsluiting. NTS: 22.00- 22.30 Sport in beeld. VOOR MAANDAG NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. KRO: 20.20 Document, progr. 21.35 Avondcollege Nederlands. 22.00 Epiloog. Europese tentoonstellingen. De grote kunsttentoonstellingen die de Raad van Europa elk jaar in een der vijftien lid staten organiseert, zal volgend jaar in Oostenrijk worden gehouden met als thema de Europese kunst omstreeks 1400. In 1963 wordt een tentoonstelling ingericht in Griekenland (de Byzantijnse kunst in Europa) en in 1964 in Zweden (koningin Christina van Zweden en haar tijd). Dit jaar wordt de conferentie, zoals gemeld, gehouden in Spanje (Barcelona en St. Jacques de Compostella), met als onder werp de Romeinse kunst.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5