Heerenduinweg wordt 850 meter doorgetrokken Aanmeldingsformulier IJmuider Couran m Havenberichten „Arosa Sun" heeft 5,- miljoen gekost Als extra verrassing Primeurs Oud-wethouder Visser door velen begeleid op laatste tocht Kluizenaar van Deurne met sterke arm verdreven KOOT PIANO'S m* ZATERDAG 18 MAART 1961 Betaling abonnementsgeld per giro Steiger bezwijkt; arbeider valt op collega Koninginnedag in Beverwijk Wintergroenten verdwijnen Bouwvakkers vergaderen ZIJLWEG 57 - HAARLEM Autoriteiten uit IJ mond bezichtigen het schip Uitgevaren visserij vaartuigen T 31 Wat de nieuwe mode aan mogelijk heden biedt, kunt u zien in onze voor jaarsshow middagshow aanvang 2.30 uur avondshow aanvang 8.00 uur MARKTPLEIN 29 G. J. Tupker wint kleurendia-wedstrijd Nieuw schip voor de Palm Line Schepen, rederijen en werven Plaatwellerij adopteert het M. van St. Aldegonde- lyceum WEEKABONNEMENTEN In vier weken tijds heeft een dragline van de IJmuidense aannemer J. G. Nelis zich achthonderdvijftig meter door het duinterrein in het verlengde van de Hee renduinweg te IJmuiden gevreten. Maan dagavond zal het grondwerk van deze wat de ligging betreft een van de fraaiste we gen van Velsen gereed zijn. De Heeren- duinweg zal voorlopig worden doorgetrok ken tot het Gijzenveldplantsoen. Het stre ven is het nieuwe gedeelte voor augustus als de bouwvakkers met vakantie gaan gereed te hebben. Als het personeelsge brek niet zo groot was zou deze termijn veel korter zijn geweest. De weg heeft een hoofdbaan van zeven meter breedte. Zowel ten noorden als ten zuiden daarvan zijn fietspaden geprojec teerd en ten zuiden ook nog een voetpad. Bij de aanleg van het noordelijke fiets pad en het voetpad is rekening gehouden met het terrein. Mooie boompartijen en heuveltjes zijn ontzien. De weg loopt met U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten nam.e van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnees 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan peen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalmgen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Vrijdagmorgen is bij de papierfabriek Van Gelder Zonen n.v. in Velsen-Noord tijdens het bouwen van een stalen steiger een plank gebroken, waardoor een arbeider van de bouwafdeling bovenop een op een lagere plateau werkende collega terecht kwam. Beiden liepen min of meer ernstige verwondingen op en werden ;n dezelfde ziekenauto naar «*st Rode-Kruisziekenhuis in Beverwijk vervoerd. Het bestuur van de vereniging „Ko ninginnedag" te Beverwijk heeft voor de romende feesten een aantrekkelijk pro gramma samengesteld. Het begint met een reveille op diverse punten in de stad. 's Morgens zijn er variétévoorstellingen voor de schoolkinderen. Om tien uur is er aubade voor het stadhuis met medewer king van de Beverwijkse Harmoniekapel. Deze kapel maakt om elf uur een rond gang langs de bejaardenhuizen en het zie kenhuis. Op het sportcomplex „Adrichem" volgt om half twee een oranjefeest, 's Mid dags om drie uur vindt een bloemencorso plaats alsmede een optocht met praalwa gens en groepen. Na een muzikale rond gang door de Hoogovenharmonie vindt een oranjeavond plaats in het verenigingsge bouw aan de Schans. Medewerking ver leent een cabaretgezelschap uit Zwolle. Te zelfdertijd is er een open muziekfestijn in de veilinghal van Kennemerland aan de Breestraat. Aan de groenteveiling Kennemerland in Beverwijk ziet men nu steeds meer voor jaarsgroente komen. De laatste winter- produkten worden steeds meer verdrongen. Voor de spinazie betaalde men van 45 tot 65 cent per kilo. Rabarber varieerde van 45 tot 100 cent per bos, de eerste bosjes van de koude grond kwamen tot 63 cent. Radijs schommelde tussen 20 en 27 cent per bosje. De eerste kropjes sla van de Kennemer gronden gingen tot bijna 20 cent per stuk. Er is nog altijd veel animo voor waspeen, waarvoor men tot 34 cent per kilo betaalde. Witlof varieerde van 45 tot 65 cent per kilo. Bij de winterprodukten ging de grootste belangstelling nog uit naar de spruiten, die nog net even boven een gulden per kilo kwamen. De prijzen waren: spinazie 4665, sla 1216, radijs 1725; rabarber 43100. rabarber 45—63 (koude grond), waspeen 12—34, prei 1025, boerenkool 4—20, sprui ten 45103, soepgroente 3460. een flauwe bocht en splitst zich bij het Gijzenveldplantsoen in twee banen, die uit komen op een verkeersplein. Er zijn twee parkeerhavens geprojecteerd. De totale breedte van de weg varieert van twintig tot dertig meter. Hoe de Heerenduinweg in de toekomst tot het strand zal worden doorgetrokken hangt van de plannen van Rijkswaterstaat af. In het veilinggebouw Het Centrum te Beverwijk waren vrijdagavond de leden van de Algemene Nederlandse Bouwarbei ders Bond bijeen in jaarvergadering. Uit het jaarverslag van secretaris H. Driessen bleek dat er in het afgelopen jaar zeven en dertig leden zijn bijgekomen, zodat de afdeling nu 130 leden telt. Men rekent er op dat dit aantal binnen enkele weken nog snel zal stijgen. Aan het eind van de ver gadering werd een propagandacommissie in het leven geroepen. Uit het jaarverslag van penningmeester Th. Rentenaar, bleek dat er heel wat geld wordt omgezet. Van de drie kassen die deze functionaris be heert is er één waar het eindcijfer dicht bij de honderdduizend gulden komt. De aftredende bestuurders werden herko zen en met veel waardering sprak de voor zitter over de samenwerking van werkge vers en werknemers, die op gezette tijden de in het bedrijf voorkomende „wrijfpun ten" bespreken. Het gevolg is hiervan, dat men meer waardering krijgt voor het standpunt van de ander en gezamenlijk de misstanden zoals beunhazen té lijf kan gaan. Gevraagd naar de vrije zater dag, bleek dat er reeds aannemers zijn die uit eigen beweging hun personeel een vijfdaagse werkweek aanbieden. BLOEMEN GOEDKOPER Door het zachte weer kon men op de Beverwijkse bloemenveiling ook deze week de bloemen maar net aan bergen. Steeds meer ruimte heeft men nodig omdat ook de aanvoer van perkplanten groter gaat worden. Het is de gehele week met de bloemenprijzen maar matig geweest. Vrij dag werd het even beter en gingen vooral de narcissen belangrijk in prijs omhoog. Voor een bos goede hulpen betaalde men nog geregeld tot rond een gulden per bos. De kasnarcissen kwamen niet boven 35 cent per bos, maar vrijdag liepen ook hier de prijzen weer op tot 55 cent per bos, terwijl men voor de koude grond nar cissen tot 25 cent per bos betaalde. De aanvoer van anjers wordt weer groter, en er komen ook meer irissen. Bij de perkplanten ging de meeste be langstelling uit naar violen, die tot f 3,25 per kistje kwamen. Advertentie HUllR-PIANO'S In ruime keuze Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Be- tula van Nordenham; Nore, Antwerpen; Nordholm, Ilby; Spes, Stettin, kalk lossen IJmuiden; Dartwood, Londen; Zeus, Rot terdam; Montania, La Coruna; Rataj, Crampton, ledig, havenkantoor; Atlantic, Poole; Herman Buisman, Par; Willem Fortuin, par, bijlegger IJmuiden; Jonan, Rouen; Groningen, Basse Indre, laden walsmat. IJmuiden; Jacqueline, Rotter dam, laden binnenhaven h.o.; El va, Ro chester, laden binnenhaven h.o.; Delfborg, Antwerpen, laden staalhaven h.o., IJmui den; Belos, Antwerpen, bijladen binnen haven IJmuiden; Frey, Londen; Schinkel- stroom, Londen; Oberon, Pernis; Maartje, Truro; Yewforest, Swansea, laden binnen haven IJmuiden; Borkumriff, Kotaka, cel lulose papierfabriek; Marco Polo, Swan sea. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Antje Oltman van Hamburg, bijlegger IJmuiden: Georg C, New York; Bellavia, Antwerpen; Manto, Lissabon; Thorbjorg, Punta Cardon; Libra, Stockholm; Rudolf Scheppers, Hamburg. Vrjjdag vertrokken uit IJmuiden: Ginn- heim naar Bremen; Tim S, Hamburg; Vre de, Londen; Nelly, Antwerpen; Jan Kreu- mer, Colchester, kunstmest; Anda, Gran gemouth, kunstmest; Runa, Hampton Roads; Graveland, Las Palmas; Wolnada, Yarmouth; Waterland, Bremen; Roosen- burgh, Stockholm; Isigny, Duinkerken; Bele, Rotterdam; Wiril, Gefle; Bolt, Oslo; Pallas, Leixoes; Strabo, Odense; Waver- stroom, Liverpool; Egret. Manchester; Bal tic, Rauma; Steinvarg, Trondheim; Spree- wald, Carthagena; Elisa Campanella, Ar gentinië; Willem Fortuyn, Halstavik, bij legger. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Gro ningen, naar Basse Indre, walsmateriaal; Nederwaal, Londen; Nordholm, Liverpool; Zeus, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven ven herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). Vijf miljoen gulden heeft hel pension schip „Arosa Sun" gekost, zoals het op het ogenblik aan de landtong bij, de Ce- ment-fabriek te IJmuiden ligt. Het bedrag werd vrijdag bekend gemaakt tegenover vele autoriteiten, die door de directie van Hoogovens en aangesloten bedrijven wa ren uitgenodigd het schip te bezichtigen. In dit bedrag zijn begrepen de kosten van aanschaffing van het schip, dat eigen dom was van een Zwitsers bankconsorti- um. alsmede de kosten van verbouwing. Dit bedrag komt neer op een investering per hoofd (pensiongast) van zevenduizend gulden. Het schip zal te zijner tijd naar de Siemens Martin-ovens „varen", zo maakte de directeur van Hoogovens de heer Ir. P van Delden bekend. Want het schip is slechts bedoeld om tij delijk te voorzien in de huisvestingsmoei lijkheden van personeel van het ijzer- en staalbedrijf. De idee om arbeiders op deze manier te huisvesten is in 1959 gelanceerd bij wijze van april-grap in de bedrijfscourant „De Grijper". Thans is dat denkbeeld werke lijkheid geworden. Ir. Van Delden gaf toe dat deze manier van huisvesting van het personeel een ex periment is, maar „wij zijn vol vertrouwen dat dit een goede verblijfplaats is voor ons personeel". Aardig te vermelden is, dat het schip volgens de wet valt onder woonwagens en woonschepen. In die wet staat te lezen dat per man vier kubieke meter ruimte be schikbaar moet zijn. Gemeten naar de in houd van de „Arosa Sun", zouden er 2980 mensen op kunnen worden gehuisvest. Vele autoriteiten hebben gehoor gegeven aan de oproep tot een bezoek aan het schip. Onder hen waren raadsleden, hoof den van gemeentelijke diensten en bedrij ven, alsmede vertegenwoordigers van plaatselijke organisaties op allerlei terrein. Wethouder H. de Boer drukte namens de drie IJmond-gemeentebesturen zijn be wondering uit voor de aankoop van het schip door Hoogovens. Hij complimenteer de de directie ermee. Zaterdag 4 maart: m.t. Cornelis den Duik KW 144, Jan Maria KW 171. Maandag 6 maart: m.t. Stadt Enckhuysen KW 82. Ada VL 7: m.l. Willy KW 141. Bertina VL 85. Prinses Juliana VL 97; m.k. Tiny KW 34, Siitie WH 58. Dinsdag 7 maart: m.t. Golfstroom KW 4, Fran- cina KW 133; m.l. Vertrouwen KW 8. Hubertha Gerarda KW 9, Everard Christina KW 40, Aafke Jacoba KW 41. Maria Jacoba KW 73. Doggers- bank KW 75, Huiberdina Gijsbertha KW 85. Ro bert William KW 123, Sursum Corda KW 124 (17 maart binnen), Noordster VL 197. Woensdag 8 maart: m.t. Elie Chenevière IJM 32. Albatros KW 87. Beatrice IJM 72. Donderdag 9 maart: m.t. 's-Gravenhage IJM 26, Thorina IJM 33, Delft IJM 37: m.l. Willem Ro bert RO 27. Vrijdag 10 maart: m.t. Voorloper VL 16; m.l. Willem Groen KW 158. Zaterdag 11 maart: m.t. Emma IJM 15, Ariadne IJM 18, Jacoba Gesina IJM 36. Medan IJM 37, Emma Wilhelmina KW 135. Dirkje RO 33, Cor nelia Maria SCH 135 (16 maart binnen); m.l. Onderneming IV SCH 153. Maandag 13 maart: m.t. Maria van Hattem IJM 10, Post Boy IJM 35. Toronto IJM 97, Sakina Martine KW 32, Antje KW 49. Maria Theresia KW 99 (16 maart binnen). Onderneming I SCH 261. Willem VL 121. Petronella VL 131; m.l. Adeo- datus IJM 30. Jan IJM 81, Verwachting IJM 204, Wiron III UM 221, Adrianus KW 10, Willem Cor nelis KW 16. Arie Nico KW 17. Adriana KW 19, Orion KW 22. Volharding KW 23, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, Ne derland VI KW 37, Elizabeth KW 64, Henk KW 66. Saturnus KW 69, Willempje KW 89, Molva KW 91 De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107. Geertje KW 108, Avontuur KW 114. Astra KW 115 (16 maart binnen), Petronella KW 125. Jaco ba Catharina KV 132, Voorwaarts KW 140, Willy KW 154, Gijsbert Bastlaan KW 161, Vertrouwen KW 166. Pieter Anne KW 169, Gezina Geertrui KW 176, Anna Jacob KW 186, Dolfijn RO 2, On derneming II SCH 27, Prinses Marijke SCH 9, Drie Gebroeders HD 79. Voorlichter VL 114, Ko ningin Wilhelmina VL 190; m.k. Dageraad IJM 4, Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Maria Lovisa IJM 16, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38, Arend Willem IJM 40, Frederika Maria IJM 52, De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60, K. P. IJM 61. Jaap IJM 62, Michiel IJM 63, Ron- ny IJM 64, Frank IJM 65, De Hoop III IJM 73 (16 maart binnen), Wiron VI IJM 207. Wiron V IJM 208, Wiron I IJM 210, Neeltje IJM 240, Deo Volente II KW II, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Ermine KW 30, Petronella KW 31, Limanda KW 33, Stern KW 36 (16 maart binnen), Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51. Dine- marie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Ludi KW 61, Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Maartje KW 71, Nico KW 72, Zeearend KW 79. Neeltje Johanna KW 84, Jeannette KW 93, Willem KW 94, Nico K W96, Wim KW 103, Jaco ba KW 105, Karla Ellen KW 106. Wilma KW 113, Mare Liberum KW 117, Cornelis KW 118, IJsbrand KW 119, Flamingo KW 120, Adriana KW 131, Ko ningin Juliana KW1 33, Dirk Taat KW 134, Urania KW 136, Maartje Jacoba KW 137, Elly Gerda KW 142, Dirk van Beelen K W148. Willy Alida KW 155, Agatha KW 157, De Vrouw Alida KW 160, Helena K W164, Alida Jacoba KW 165, Cornelis Schaap KW 172, Alice KW 182, En Avant KW 210, Arie Geertje TX 51, Maryanne WR 7, Okko Bos- ker WR 25, Petra WR 32, Jan Willem WR 34, Sa- gitta WR 37, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56, Alie WR 59, Albert MO 1. Dinsdag 14 maart: m.t. Johannes Polderman IJM 20, Protinus IJM 154, Wiron II IJM 211. Brit tenburg KW 121, Soli Deo Gloria KW 152: m.l. Neptunus KW 45, Floris KW 59, Nelly Maria KW 70. Hette Margaretha KW 74, Toenadering KW 95, Arie Jacob KW 116, Bali KW 129, Onderneming KW 175, Martha Maria VL 199: m.k. Bettie IJM 29. Swift IJM 54. Paul IJM 66, Hans IJM 67, Wi ron VII IJM 206, Gijsbert Dirk KW 109, Woensdag 15 maart: m.t. Deining KW 8, Liesje en Rutger VL 153; m.l. Cornelis Marinus KW 48, Nestor KW 101, Gezina Geertrui KW 176: m.k. Arendje KW 98. Donderdag 16 maart: m.t. Allan Water IJM 34, Job Gouda IJM 79, Nicolaas Senior KW 42, Maria Theresia KW 99. Claesje RO 46, Michiel Jan VL 110; m.l. Onderneming III SCH 117; m.k. De Hoop III IJM 73. Vrijdag 17 maart; m.t. Egmont IJM 99; m.l. Bertha KW 38. Advertentie 1 Wij zien om ons heen, nieuwe gebouwen verrijzen, nieuwe auto's razen, nieuwe straaljagers gieren, nieuwe dingen gebeuren. De wereld verandert razend snel. De moderne vrouw ziet dit alles en ook zij verandert, haar smaak verandert, zij stelt steeds hogere eisen aan haar kleding. 5 mannequins tonen u een zorgvuldig samengestelde, zeer gevarieerde collectie nieuwe weefsels, nieuwe dessins. U bent van harte welkom in Hotel Royal, Kennemerlaan, op dinsdag 21 maart. Nog een beperkt aantal toegangskaarten (tevens geldig voor een kop koffie met een heerlijk gebakje) 1.ver krijgbaar aan onze zaak. Heeft u Idee in een gratis nieuwe naaimachine Tijdens de show maken wij bekend, hoe u in een sportieve wedstrijd kans maakt op een prachtige machine of andere waardevolle prijzen. I4edet&*d In het clubhuis van de Beverwijkse Amateurfotografen Vereniging waren vrij dagavond een groot aantal amateurfoto grafen uit Beverwijk, Velsen, Castricum en Uitgeest bijeen om te luisteren naai de uitslag van de gehouden kleurendia wedstrijd, die nu voor de derde maal tus sen de verenigingen in Kennemerland ge houden werd. De voorzitter van de B.A.F.V., de heer G. Broertjes deelde mede dat er 26 in zendingen waren binnengekomen. Iedere inzender had drie kleurendia's moeten ma ken. De kwaliteit van het ingezondene lag ver uiteen. De eerste prijs was voor de heer G. J Tupker van de fotokring Velsen met 65 punten. De tweede prijs ging naar de heer N. Kuikens van de Fotovereniging Castri cum met 62 punten. De derde prijs was voor de heer J. A. van Kempen van de Beverwijkse Amateurfotografen Vereniging met 59,5 punten. In aansluiting hierop liet de jury bij monde van de heer P. Kelder uit Zaandijk de kleurendia's zien en levér de hierbij de nodige critiek. Op de werf van de Neptune Yard of Swan in Newcastle heeft de tewaterlating plaats gehad van de „Lagos Palm", een motorschip van 8500 ton dw., bestemd voor de Palm Line Ltd (Unilever Co - cern). Deze maatschappij onderhoudt een regelmatige dienst tussen de Westeurope- se havens en West-Afrika. De „Lagos Palm" is een zusterschip van de „Lobito Palm', die vorig jaar in dienst werd gesteld. Het schip zal een snelheid krijgen van 16 mijl per uur. De Palm Line is reeds enige jaren bezig met de vernieuwing van haar vloot. Sedert 1956 werden twaalf nieuwe motorschepen gebouwd. De „Lagos Palm" zal waarschijn lijk in augustus in dienst worden gesteld Het „regende" vrijdag koudegrond- primeurs op de groenteveiling Kenne merland in Beverwijk. De eerste kou- degrond-rabarber werd aangevoerd door P. van der Bos, D. Floris uit Sant poort kwam met de eerste koudegrond- spinazie aan de markt, W. Vendel uit Heemskerk bracht de eerste glassla onder de klok. Vooral voor rabarber en spinazie is het nog bijzonder vroeg. Ook in 1883 werd de eerste koudegrond-rabarber op 17 maart aangevoerd. Het is meestal april voor men met deze primeurs komt. Het is nu tenslotte nog winter! Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang wan te abonneren op 4 t 7.65 per kwartaal of f 0 59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening zij die zich met ingang wan 1 april 1961 per kwartaal abonneren, ontvangen de nommen tot en met 31 maart 1961 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. „De heer Visser had het respect van allen. Hij had geen vijanden", aldus loco burgemeester H. de Boer van Velsen in de aula van het crematorium te Driehuis Westerveld, waar vrijdagmiddag het stof felijk overschot van oud-wethouder W. F. Visser werd gecremeerd. De heer De Boer sprak woorden van troost tot mevrouw Visser en gaf een resumé van de loopbaan van de overledene, die 32 jaar lid van de Velsense gemeenteraad was en twintig jaar deel uit maakte van het dagelijks be stuur. De loco-burgemeester wees vooral op het belangrijke werk dat de heer Visser na de oorlog heeft gedaan voor de weder' opbouw van Velsen als wethouder van openbare werken en volkshuisvesting Vooral dit laatste ging hem zeer ter harte. De heer Visser was de geestelijke vader van de Woningstichting Velsen. De heer De Boer herinnerde verder aan het recht vaardigheidsgevoel en de sociale instelling van de overledene. De heer J. van Os van de Abeelen, voor zitter van de raadsfractie van de P.v.d.A sprak tevens namens de plaatselijke af deling van de Partij en noemde de heer Visser een uitstekend verenigings- en par tijman en dé bouwer van het nieuwe IJmuiden. De heer A. P. N. Pielage, voorzitter van het gewestelijke bestuur van de P.v.d.A. en lid van de Statenfractie, sprak zijn bewondering uit voor de principiële standvastigheid en trouw die de heer Vis ser altijd tegenover de partij heeft ge toond. De heer P. D. Klut sprak namens het Algemeen Ziekenfonds IJmond, de heer A Koot namens de Centrale Bond van Onder ling Beheerde Ziekenfondsen, de heer L van Hameien sprak tenslotte een persoon lijk woord. Een kleinzoon van de over ledene dankte voor de belangstelling. Ter wijl de organist het „Aan de strijders' speelde daalde de met bloemen bedekte kist. Er was zeer veel belangstelling bij de crematie van de heer Visser. Het Velsen se gemeentebestuur werd behalve door loco-burgemeester De Boer, die burge meester J. C. BUhrmann verontschuldigde vertegenwoordigd door de wethouders R Verbeek en A de Jong. De Texelse vissersvloot is wederom ver rijkt met een niéuwe kotter. Door de Scheepswerf Firma W. Visser Zn te Den Helder is namelijk afgeleverd de Pieter Cornelis TX 10. die gebouwd is voor P. C. Vlaming Zn te Oosterend Texel. Het vaartuig meet 78 reg. ton bruto, heeft een lengte over alles van 25 m, breedte van 5,90 m en een holte van 2,50 m. De hoofd motor is een 5 dl. Industrie diesel van 275 pk. De Rederij M. van der Plas heeft haar motorkotter Jana KW 210 verkocht aan T. Hoek T. Ouwehand te Katwijk aan Zee. Het schip heeft de naam En Avant KW 210 gekregen. De Duitse stoomtrawler Schwertfisch BX 507, groot 541 reg. ton bruto, in 1944 gebouwd bij de Schiffbau Gésellschaft Unterweser te Bremerhaven en toebe horende aan de Hanseatisch Hoehsee- fischerei A. G. te Bremerhaven, is voor de sloop verkocht. Het visserijbedrijf in Oost-Duitsland is in het bezit gekomen van een visfabriek- schip. Tropic I genaamd, dat is gebouwd bij de VEB Volkswerft te Stralsund Het schip zal in de Midden- en Zuidatlantische Oceaan worden ingezet. Het heeft een wa terverplaatsing van 2775 ton. de lengte over alles bedraagt 79,55 m, de lengte tussen de loodlijnen 72 m, de breedte 13,20 m en de diepgang 4,91 m. De vriesruimen hebben een capaciteit van 470 ton. Als voortstu wingsinstallatie zijn twee acht cil. diesel motoren van elk 670 pk geplaatst. De be manning bestaat uit 76 personen. Het bedrijf van de N.V. De Plaatwellenj te Velsen-Noord, is dit jaar door de com missie „Onderwijs-Bedrijfsleven" van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel de adoptie toegewezen van het Marnix van St. Aldegondelyceum te Haarlem, zo ver luidt het in „Plaat wel en wee" van deze week. Aan deze adoptie was deze week ver bonden het bezoek van de rector en een aantal leraren van het lyceum, die, na een causerie over het bedrijf door direcr teur Ir. J. F. Clausen, een rondwandeling door de afdelingen maakten. Maandag gaat een aantal plaatwellers naar het lyceum om daar met het ver tonen van dia's en met een praatje dé leerlingen iets te vertellen over de in dustrie. Woensdag, 22 maart zullen onge veer vijftig leerlingen de Plaatwellerij be zoeken voor een excursie, die geleid wordt door ir. Kluck en zijn medewerkers. De lyceïsten ontvangen tenslotte een vragen lijst, waarin zij hun indrukken over De Plaatwellerij kunnen weergeven. Aan het zwerversbestaan van Friedjè van Heugten uit Deurne is dezer dagen een eind gekomen. Deze zonderlinge man, ongeveer 60 jaar oud, leefde al een half jaar in de bossen van Liêssel in de gemeente Deurne. Hij had hier een hol gegraven en daar met wat takken en bla deren een hutje overheen gebouwd. Het gemeentebestuur van Deurne acht te dit in strijd met allerlei bouwverorde ningen en met de artikelen 428 en 461 van het Wetboek van Strafrecht. Bovendien is het in Deurne bij politieverordening ver boden, kuilen te graven langs de openbare weg. Hoe ook het gemeentebestuur er op aandrong, dat de man zijn intrek nam in een pension of in het liefdesgesticht te Deurne, hij bleef volharden in zijn voor historisch bestaan. Aan geldmiddelen ontbreekt het hem niet. Uit Canada ontvangt hij maandelijks een flinke toelage uit de rente van zijn bezittingen. Hij is ongeveer twee jaar geleden door de Canadese regering naar Nederland ge stuurd. nadat hij daar reeds tien jaar ge leden zijn vrouw en kinderen had verlaten en zwervend door het land trok. B. en W. van Deurne hebben de man uit eindelijk een dwangbevel gezonden, waar in hem werd medegedeeld, dat hij per 15 maart zijn „woning" moest verlaten. Friedje had hier geen gevolg aan gegeven en dus moest donderdag de sterke arm er aan te pas komen. Burgemeester Hoebens van Deurne is, vergezeld van de comman dant van de rijkspolitiepost Deurne, don derdagmiddag naar de man toe gestapt en wist hem na veel praten zo ver te krijgen, dat hij zijn intrek zou nemen in een stenen keet in het gehucht Zeilberg. Zodra de zwerver met zijn schamele huisraad was vertrokken, heeft de politie de holwoning in het bos gesloopt. Lang denkt de zwerver echter niet meer in Deurne te blijven. Hij heeft verklaard, in mei naar een ander gedeelte van Neder land te trekken. „Bovendien", zei Friedjè van Heugten. „moet, ik eens dringend naar Den Haal, om daar te gaan vertellen ho« slecht ze mij in Deurne behandeld hebben". dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE feaaeoymvwftww

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9