Schipper van „Arie van der Zwan" schuldig aan vergaan van zijn schip Chefarine 4 I AGENDA GRANT Zeer verwarrende vergadering van Gladiolus-vereniging Ambtenaar van Defensie wendt zich thans tot de justitie epada slapen en Betere bestrijding van pijnen en griep! Veel bewaarkool wordt doorgedraaid Dordtenaar ging met Franse duwboot ten onder Beschuldigde in ambtelijk rapport bleef buiten strafvervolging Flatgebouw scheurt door gemeentelijk heiwerk Nachtvorst en morgen regen halfzwaar I DINSDAG 21 MAART 1961 RAAD VOOR DE SCHEEPVAART Tegen bromfietslawaai Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Kerkelijk nieuws Rotterdamse predikant naar Kongo Toeslag op uitvoer van melkpoeder Glazenwasser ernstig gewond Treinvertraging door draadbreuk euKenmacmnes WEERRAPPORTEN is Sa De hoofdinspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, is van mening dat de schipper van de Scheveningse logger „Arie van der Zwan" (de Sch. 21) schuldig is aan het vergaan van dit schip dat op 11 december op de kop van het zuiderhoofd bij Scheveningen strandde. Het was vol gens de heer Metz vooral aan het man moedig optreden van vijf Haagse politie agenten en enige burgers te danken dat 16 van de 17 opvarenden konden worden gered. De 17-jarige reepschieter Evert Spaans kwam bij deze ramp om het le ven. De hoofdinspecteur zei dit tijdens de be handeling van deze zaak voor de Raad voor de Scheepvaart in Amsterdam. Niet temin vroeg hij de raad de schipper, de 30-jarige P. niet te straffen, aangezien er volgens hem geen,sprake was van grove roekeloosheid en omdat de schipper zich had laten leiden door zijn grote routine en ervaring. Uit het onderzoek kwam vast te staan dat de diepte van het vaarwater in de haven van Scheveningen op de dag van de ramp nagenoeg gelijk was aan de diep gang van het schip. Enige leden van de raad vroegen zich met de hoofdinspecteur af of het daarom verantwoord geweest was dat de schipper de haven was binnen gelopen. Tevens kwam de vraag aan de orde of schipper P. bij het binnenlopen goed ge manoeuvreerd had. Beide kwesties wer den door de heer Metz in twijfel getrok ken, maar hij achtte het niet nodig door het eisen van een zware straf een duide lijk voorbeeld te stellen. De hoofdinspec- Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderenl Op grond van belangrijke ontdekkingen was het mogelijk de werking van het sinds tientallen jaren meest gebruikte middel te versterken door toevoeging van nieuwe geneesmiddelen, De 4 middelen in één tablei helpen ook vaak dan, wanneer andere middelen talen. tf BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 20 tabl. f 0.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. <3.50 teur zei met nadruk dat de toestand van de Scheveningse haven en de havenpoli tiek van Scheveningen absoluut niets met dit ongeluk te maken hebben. De raadsman van de schipper, mr. J van Heijningen uit Den Haag, voerde in zijn pleidooi echter aan dat het feit dat Scheveningen een „ongelukkige" haven heeft, wel degelijk een rol speelde. Ook bestreed hij de mening van de heer Metz dat het verlangen om snel thuis te zijn en de daaruit voortvloeiende haast voor de schipper een belangrijke rol hadden ge speeld bij het nemen van zijn beslissingen Van verschillende kanten werden er tij dens de behandeling woorden van lof ge uit aan het adres van de agenten en bur gers die, zoals de heer Metz zei, door hun heldhaftig optreden een nog grotere ramp voorkomen hadden. Via een ijlings uitgeworpen lijn hadden zij 16 bemannings leden op spectaculaire wijze weten te red den. De hoofdinspecteur vroeg de raad ten slotte schipper P. te berispen voor zijn schuld aan het gebeurde. De raad zal bin nenkort schriftelijk uitspraak doen. Telegram aan minister In de maandagmiddag te Koedijk gehou den algemene vergadering van de tuin. bouwbond „De Langedijker Groentecen trale" is besloten aan de minister van Eco nomische Zaken een telegram te zenden over de economische positie van de tuin ders. Enorrhe hoeveelheden bewaarkool worden de laatste tijd door de tuinders doorgedraaid. In het telegram wordt de minister verzocht op korte termijn over te gaan tot algehele ruilverkaveling van het tuinbouwgebied Geesterambacht. De drie grote koolveilingen in Broek op Langedijk, Noord-Scharwoude en Warmen- huizen hebben sinds 1 januari in totaal 1991 wagons of 19.900.000 kg bewaarkool moeten doordraaien. Ruim 75 pet. van de aanvoer werd ongeschikt gemaakt voor consumptie en moest dienen als veevoeder. In tuinderskringen wordt gesproken van een „economische nood". De tuinders ver wachten dat bij een ruilverkaveling betere bedrijfsuitvoering met intensievere teelten verwezenlijkt kunnen worden. Van 1 mei tot 30 september zullen in de dorpskommen van West-Terschelling en Midsland geen bromfietsen mogen rijden tijdens de nachtelijke uren. Het verbod geldt van 's avonds tien uur tot 's mor gens vijf uur. Het gemeentebestuur heeft dit besluit genomen Omdat de nachtelijke rust herhaaldelijk door jongelui op brom fietsen werd verstoord. c Stadsschouwburg: Woensdag 20 u.: Pan tomimespeler Rob van Reyn. Minerva Theater: Dinsdag 20.15 u.: Con cert N. Ph. O. BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14. 19 en 21.15 u,: „Moord op 45 toeren", 18 j. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., echter vandaag 20 u.: „Verande ring van spijt doet liefhebben", 14 j. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Anna", 14 j. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Terreur", 18 j. Donder dag 14, 19 en 21.15 u.: „Avontuur in Hong kong", 14 j. Minerva Theater: Woensdag 14.30 u.: „A. en C. en de rock 'n roll"; 20.15 u.: „Schuld en boete", 18 j, Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Het mes". 18 jj. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 21.15 u.: „De Maffia slaat toe", 18 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 21.15 u.: „De Maagdenbron", 18 j. Theater Monopnle (Zandvoort): lijks 20 u.: „Slag in de Koraalzee", TENTOONSTELLINGEN 19 en 19 en Dage- 14 j. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april expositie van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Julia Giesberts. Dagelijks 1022 u. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 27 maart expositie van werken van Wim Hofker. Dagelijks 1017 u.. zondags 1417 u. Museum Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 27 maart expositie „Interscholaire" Dagelijks 9—13 u. en 1417 u„ zondags 1417 u„ tevens maandag tot en met vrijdag 2022 u. Galerie Uittenhout. (KI. Houtstraat 41): Tot 10 april expositie van tekeningen en schilderijen van Hermanus van Tongeren. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 17 maart). DINSDAG 21 MAART City Theater, 20 u.: „La Vérité". WOENSDAG 23 MAART City Theater, 20 u.: „La Vérité". Rex Theater, 20 u.: „Piratenbloed". Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 u. en 14—16.30 u. „La DINSDAG 21 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: Vérité" (Haar bekentenis). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De ge heimzinnige dubbelganger". WOENSDAG 22 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „La Vérité" (Haar bekentenis). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De ge heimzinnige dubbelganger". Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hedel: J. E. Abbringh te IJselmuiden; te Oudewater (vac. J. Wie man): A. de Gooijer te Sommelsdijk; te Overschie: J. Borghardt te Den Helder. Aangenomen naar Medemblik: W. Hoo- gendoorn te Longerhouw. Geref. Kerken Bedankt voor Lemmer en voor Ulrum: G. Haaksma te Ee (Fr.). De generale zendingsdeputaten van de Gereformeerde Kerken hebben dr. Y. Feenstra, predikant van de Gereformeer de Kerk van Rotterdam-Charlois benoemd tot hoogleraar aan de theologische facul teit in Elisabethville in Kongo. dr. Feen stra heeft deze benoeming aanvaard. Het is de bedoeling dat dr. Feenstra ter beschikking wordt gesteld van de Evan gelisch Presbyteriaanse Kerk van Roean- da die participeert in de theologische fa culteit in Elisabethville. Dr. Feenstra zal het vak dogmatiek doceren. Op de Nieuwe Maas ter hoogte van Slik kerveer is maandagmiddag teg*n vijf uur een duwboot van de Franse maatschappij C.N.F.R. omgeslagen. In het stuurhuis van de boot, de „Bouteur I" bevond zich een Nederlander. Voor zover men heeft kunnen nagaan was dit de 38-jarige heer Kersber gen uit Dordrecht. Hoewel het stoffelijk overschot nog niet is gevonden, moet wor den aangenomen, dat hij is verdronken. De „Bouteur I" hing achter een groot sleepschip, dat door een sleepboot werd getrokken. Waarschijnlijk had de duwboot tot taak als stuur te fungeren. Plotseling kapseisde de „Bouteur." Hoe dit kon ge beuren is nog niet vastgesteld. Onmiddel lijk voeren vele vaartuigen naar de plaats waar het Franse scheepje was verdwenen, maar zij konden geen hulp meer verlenen. Door het slechte weer konden gistermid dag geen pogingen worden ondernomen de „Bouteur" te lichten. Advertentie De Nederlandse Gladiolen Vereniging vergaderde maandagmiddag in café-res taurant Brinkmann te Haarlem onder voorzitterschap van de heer L. Krouwel Het enige punt van bespreking was het advies over de minimum exportprijzen aan het Produktschap voor Siergewassen. Doordat het bestuur niet goed raad wist met de verschillende amendementen is er grote verwarring ontstaan, zodat de ver gadering pas na lange tijd wist waar men aan toe was. Het bestuur had twee keer langdurig over de door het Landbouw Economisch Instituut berekende kostprijzen vergaderd Deze prijzen zijn op verzoek van het Pro duktschap op een aantal bedrijven in Noordholland berekend. Het bestuur van de vereniging is van mening, dat het redelijk is de minimum exportprijzen op basis van negentig percent van de kost prijs plus exportmarge vast te stellen. Het had echter gemeend deze prijzen toch wel wat naar de praktische ervaringen in het buitenland te moeten richten. Daarom stelde het voor de z.g. plantgoedmaten van 2/4 tot en met 6/8 on het niveau van ver leden jaar te laten, te weten 0,60, 1,20 en 1,75, De z.g. leverbare maten, 8/10- 14/op zouden dan volgens het bestuur 2.75, 4,-. 6,- en 7,- worden. Hierover was de vergadering niet enthousiast. De heer Hogevorst vroeg de maat 8/10 te brengen naar de door het L.E.I. berekende prijs van drie gulden. Hij wilde eerst nog meer, maar na overleg met het bestuur liet hij die wens varen. Het tegenstribbelende bestuur moest het amendement in stemming brengen. De heer Hogervorst bleek de meerderheid van de vergadering achter zich te hebben. Tot zover verliep alles nogal normaal. Daarna wilde de vergadering het verschil tussen de twee grootste maten 12/14 en 14-op groter maken. Voor die éne gulden per honderd kochten de klanten liever de (Van onze Amsterdamse redacteur) Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel heeft besloten tot het verlenen van toeslagen op de uitvoer van vol melkpoe der met een vetgehalte van ten minste 25 percent in de droge stof. Bij uitvoer in de periode van 18 maart tot en met 4 november 1961 wordt op vol verstuivings poeder een toeslag van 8, op vol walsen- poeder een toeslag van 7 per honderd kg. gegeven. West-Duitsland is van deze regeling uitgezonderd. Het bestuur van het produktschap heeft in de prijssituatie van vol melkpoeder op de wereldmarkt aanleiding gezien tot het invoeren van de toeslagenregeling. Duitsland houdt op het ogenblik de in voer van vol melkpoeder tegen omdat het meent dat door deze invoer de prijzen op zijn markt te laag zijn komen te liggen. Het heeft nu gevraagd om een heffings systeem binnen de E.E.G. Daarover zijn eind vorige week in Brussel besprekingen gevoerd. Een en ander is voor het pro duktschap aanleiding geweest, West-Duits- Iand van de toeslagenregêling uit te zon deren. Auto rijdt tegen ladder (Van onze Amsterdamse redacteur) In de Sintjansstraat in de Amsterdamse binnenstad is een glazenwasser ernstig gewond, doordat een vrachtauto tegen de ladder opreed waarop hij stond te werken. Door de geringe breedte van de straat had de glazenwasser, de 40-jarige F. Koop- mans, zijn ladder op de rijweg geplaatst. Hij was op bijna 10 meter hoogte aan het werk, toen de vrachtauto de ladder omver reed. De man sloeg tegen de straat, brak beide benen en een arm en liep bovendien een hersenschudding op. Hij werd opge nomen in het Binnengasthuis. .veertienen". De heer Jan Bos stelde voor de 12/14 te brengen op 5.75 in plaats van 6,De 14-op moesten op 7,blijven. Hij kreeg geen steun van de vergadering toen de voorzitter dat vroeg. Veel later bleek, dat men achterin de zaal deze vraag niet eens verstaan had. De heer G. Segers verzocht wel de 5,75 aan te houden, maar de veertienen op 7,25 te brengen. Hij kreeg wel steun, omdat hij met zijn medestanders meer naar voren zaten dan de heer Jan Bos c.s.l Weer beraadslaagde het bestuur. Het resultaat hiervan was de mededeling dat men voor het bestuursvoorstel kon stem men. Was men tegen dan stemde men voor het amendement-Segers. Hierna bleek dat maar weinigen hadden begrepen hoe dat nu allemaal in elkaar «zat. Een lid zei ten laatste: „Ze stemmen hier achterin wel, maar weten niet waar voor of waartegen." Er waren 31 zeer voorzichtigen. die maar blanco stemden. Het bestuursvoorstel kwam er door met 26 stemmen voor en 22 tegen. Daarna vroeg de voorzitter of de ver gadering zich nu zij zich voldoende had kunnen uitspreken, unaniem achter het bestuursvoorstel kon scharen. Dat ge beurde en dus zal het advies in die vorm naar het P.V.S. worden gezonden. De technische hoofdambtenaar van het ministerie van Defensie de heer f. H van der F. uit Bussum, die van mening is dgt hij uit zijn controlerende biirgerfunctie is weggewerkt omdat bepaalde hoofdofficie ren bem een lastige dwarskijker zouden vinden, heeft na overleg met zijn raads man, mr. N. J. Geleijnse uit Amsterdam bij de Rotterdamse officier van Justitie aangifte gedaan van valsheid in geschrif te, gepleegd door een carrosseriebouwer uit Oudewater, de echtgenoot van de vrouw die volgens de heer Van der P. de hoofd rol had moeten spelen in een voor hem compromitterende aanrandingsscène. De heer Van der P. is van mening dat de carrosseriebouwer in 1958 heeft geknoeid met de inschrijving voor een legerorder. In strijd met de waarheid zou hij op 6 juni 1958 schriftelijk aan het ministerie van Defensie hebben meegedeeld, dat bij zijn een half jaar eerder ingediende offerte voor 't bouwen van laadbakken op negen tien legertrucks het gehele schilderwerk was inbegrepen. Bij deze inschrijving is evenwel uitsluitend sprake geweest van het schilderen van de laadbakken, zo meent de heer Van der P. Aangezien twee andere inschrijvers dit onderscheid niet maakten zij vermeld den in hun offerte het schilderen van het geheel, dus van laadbak èn chassis stelde de heer Van der P. na kennisne ming van de drie offertes als controlerend ambtenaar van het Verbindingsbureau Ci viele Automobielbedrijven van het minis terie van Defensie 'n onderzoek 'n. Hij kreeg toen van de Oudewaterse carosserie- bouwer te horen, dat enkele officieren hem voor het schilderen van het chassis een extra werkorder hadden toegezegd, het geen in strijd zou zijn met de comptabili- teitsbepalingen. De heer Van der P. en een medewerker maakten hiervan een ambte lijk rapport op, waarna een intern onder zoek werd gelast. Korte tijd later werden drie hoofdoffi cieren en een subaltern officier van het basiscommando in Den Haag, die verant woordelijk werden geacht voor de vermeen de ontoelaatbare handelingen bij deze in schrijving, van hun functies ontheven en overgeplaatst naar de parate troepen. Na dat deze overplaatsing een feit was gewor den heeft volgens de heer Van der P. de carrosseriebouwer in een brief aan het mi nisterie van Defensie erkend, dat hij door een groep officieren tot valsheid in ge schrifte was aangezet. Bij Wormerveer is gistermiddag om half zes een breuk in de elektrische bovenlei ding van de spoorlijn ontstaan. Op de lijn Zaandam-Alkmaar ontstond vertraging, omdat de treinen tussen Koog-Zaandijk en Krommenie-Assendelft over enkel spoor moesten rijden. Enkele treinen van en naar Wormerveer liet men vervallen. Als gevolg van het slechte weer duurde het herstel van de bovenleiding tot negen uur. De breuk bleek te zijn veroorzaakt door kortsluiting. Advertentie Wegemans Van Tuinen NV Fabrikante yon Artlfort meubelen en Lpeda matrassen Hoewel de heer Van der P. in zijn rap port zijn superieuren op de ontoelaatbare handelingen bij de offertd van de carros seriebouwer heeft gewezen, is een strafvervolging tegen deze man achter wege gebleven, zo verklaart de heer Van der P. Ook werd hij niet uitgesloten van legerorders, hoewel hem wél in overwe ging zou zijn gegeven zijn bedrijf „min der afhankelijk te maken van rijksopdrach ten". De officieren, die hem tot de ontoe laatbare handelingen hebben aangezet, zijn volgens de heer Van der P. dezelfden die enkele jaren geleden onder meer zijn betrokken geweest bij het aan hem (Van der P.) verleende en na een onderzoek on gedaan gemaakte ontslag en de vervalsing van zijn conduitelijst. Aan de officier van Justitie in Rotter dam heeft de heer Van der P. thans ver zocht hem in verband met zijn aangifte te horen voor het opmaken van een pro cesverbaal. Ondanks het feit dat de gemeente Utrecht op het terrein van het gemeente lijk bejaardencentrum de heipalen iets minder diep de grond in slaat en de palen ook verder uiteen zet, blijven de bewoners van het naastgelegen flatgebouw aan het Tolsteegplantsoen overlast ondervinden van de werkzaamheden. Er komen steeds meer scheuren in de flatwoningen. De president van de rechtbank in Utrecht nam vorige week woensdag een tussentijdse beslissing in het door de eige naar van het flatgebouw, een Utrechts bouwbedrijf, aanhangig gemaakt kort ge ding. Het bouwbedrijf eiste, dat de ge meente op straffe van een dwangsom van 100.000 gulden voor iedere overtreding de heiwerkzaamheden zou staken. De president stelde ir. W. C. van Mierlo als deskundige aan en bepaalde, dat in overleg tussen 't bouwbedrijf, de gemeen te en de deskundige een funderingsplan moest worden ontworpen waardoor de overlast zou worden weggenomen. Daarna zijn toen de heiwerkzaamheden volgens in structies van ir. Van Mierlo, maar onder protest van het bouwbedrijf, hervat. Toen bleek dat het aantal scheuren in het flatgebouw toenam, werd de president verzocht, de zaak opnieuw in behandeling te nemen. Mr. Plugge heeft zich daarna zelf op de hoogte gesteld van de klachten der flatbewoners. Zowel de architect van het flatgebouw als de deskundige, ir. Van Mierlo, verklaard,, dat door het heien in derdaad schade wordt toegebracht aan het flatgebouw. Tijdens de voortgezette behandeling van deze kwestie betoogde de raadsman van het bouwbedrijf, mr. Van den Hemel, dat de gemeente wist, dat het heien op dit ter rein moeilijkheden zou opleveren. Willens en wetens is men toch gaan heien, waardoor de schade steeds groter wordt. Wanneer, zo zei mr. Van den He mel, een particulier dergelijke werkzaam heden zou verrichten, dan was de gemeen telijke Bouw- en Woningdienst de eerste die dit zou verbieden. Nu deze dienst zelf de leiding van deze heiwerkzaamheden heeft wordt maar doorgegaan. Hij eiste alsnog stopzetting van de heiwerkzaamhe den. Volgens de raadsman van de gemeente bestaat er geen causaal verband tussen het heien en het optreden van de scheuren in de flatwoningen. De president zal op korte termijn uitspraak doen. Toch t.v. voor zieken in Rijssen. Een comité, opgericht op initiatief van een Rijssense arts om chronisch zieken en in validen aan een tv-toestel te helpen, zal aan tien zieken een toestel kunnen schen ken. De burgemeester van Rijssen heeft het eerste toestel uitgereikt. Zoals bekend is bestond er enige weerstand bij een deel der bevolking tegen de actie van 't comité, hoofdzakelijk uit kringen, die uit geloofs overtuiging tegen televisie gekant zijn. Stille omgang. Ruim 75.000 rooms- katholieke Nederlanders hebben dit jaar deelgenomen aan de stille omgang, de jaar lijkse nachtelijke bidtocht door de bin nenstad van Amsterdam. Drie bisschoppen hebben aan de stille omgang deelgenomen: twee weken geleden de bisschop van Rot terdam, verleden week de bisschop van Roermond en zondagnacht de bisschop van Haarlem. Ontslag als raadslid, Mr. W. .1. Geert- sema (V.V.D.) heeft wegens zijn benoe ming tot burgemeester van Wassenaar ont slag genomen als lid van de gemeenteraad van Den Haag. Zijn plaats als raadslid zal worden ingenomen door mr. A. A. Th. Boender, wetenschappelijk medewerker van de Telders-stichting. President-directeur. Tot president directeur van de Helderingstichting te Zetten is benoemd dr. G. van Leeuwen, hervormd studentenpredikant te Amster dam. Hij is de opvolger van ds. K. O. Fin- kensieper, die in november 1960 plotseling overleed. Dr. Van Leeuwen is geboren in 1916. Hij was predikant te Aalsum en Kou- dum en jeugdpredikant in Den Haag. Sinds 1954 is hij studentenpredikant te Amsterdam. Automatisch. De automatisering van het telefoonnet Midsland op Terschelling is gereed. Het net omvat de dorpen Mids land. Kaart, Baaiduinen, Kinnum, Striep, Landerum, Formerum, Lies, Hoorn en Oos terend en is een onderdeel van het tele foondistrict Leeuwarden. Het netnummer is 05620. De oude nummers zijn vervallen. Hoofdredacteur „Het Vrjje Volk". Op het P.v.d.A.-congres dat van donderdag tot en met zaterdag in Rotterdam wordt ge houden, zal de heer K. Voskuil wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd aftreden als hoofdredacteur van „Het Vrije Volk" en zal zijn opvolger worden gekozen. Advertentie mixers haardrogers Het K.N.M.I. deelt mede: Aan de flank van een hogedrukgebied waarvan het cen trum zich ongeveer 1000 km. ten westen van Ierland handhaaft, volgen depressies, nadat ze het Groenlandse IJsplateau zijn gepasseerd, een oostelijke tot zuid-oostelij ke koers. Hun baan is gericht naar Zuid- Scandinavië. Een van de storingen ging boven de Noordzee vergezeld van een noordwesterstorm, windkracht 10, die zich 's nachts tot de Nederlandse kust voort zette. Dinsdagochtend begonnen de baro meters snel te stijgen en nam de wind af. Nieuwe luchtdrukdalingen bij IJsland kon digen de ontwikkeling van een volgende storing aan, waarvan het zich laat aan zien, dat deze een baan beschrijft die ver der van ons land verwijderd blijft dan zijn voorganger. De warmtefrontbewolking ervan zal met enige regen in de loop van woensdag van het westen uit komen op zetten en de wind krimpt naar zuidwest Maar voordien passeert vannacht een rug van hoge druk, waarbij bijna overal op nachtvorst gerekend kan worden. Over het algemeen worden iets hogere middagtemperaturen bereikt. Maximum-temperaturen t» g binnen- en buitenland. a c s' Neerslag, laatste 24 uur. V 2 Den Helder hagelbui n 8 5 Ypenburg hagelbui n 7 4 Vlissingen licht bew. nnw 7 5 Eel de hagelbui nnw 7 12 De Bilt licht bew. nnw 6 5 Twente regenbui n 5 8 Eindhoven half bew. nw 7 5 Zd-Limburg regenbui wnw 6 6 Helsinki onbewolkt no 1 0 Stockholm licht bew. nno 4 0 Oslo onbewolkt n 1 7 Kopenhagen regenbui nno 4 3 Aberdeen zwaar bew. n 10 1 Londen licht bew. nnw 9 0 Amsterdam regenbui nnw 4 9 Brussel regenbui w 7 6 Luxemburg half bew. w 4 2 Parijs zwaar bew. n 9 0 Bordeaux onbewolkt n 12 0 Grenoble onbewolkt windst. 11 0 Nice onbewolkt n 16 0 Berlijn zwaar bew. wzw 5 lu Frankfort regenbui ono 8 0.6 München sneeuw wzw 6 0.1 Zürich geheel bew. zw 7 0 Genève zwaar bew. zw 9 Locarno licht bew. ono 13 0 Wenen geheel bew. wzw 8 1 Innsbruck zwaar bew. windst. 9 0 Belgrado onbewolkt zzo 9 0 Athene zwaar bew. ono 18 1 Rome regen windst. 16 2 Ajaccio geheel bew. o 17 0.1 Madrid regen windst. 15 6 Mallorca half bew. nno 15 0 Lissabon geheel bew. o 20 0 Woensdag 22 maart Zon op 6.40 uur, onder 18.56 uur Maan op 9.54 uur onder 0.35 uur. Maanstanden 24 maart 3.49 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmnïden Dinsdag 21 maart Hoog water 6.50 en 19.13 uur. Laag water 2.27 en 14.51 uur woensdag 22 maart Hoog water 7.33 uur en 19.54 uur Laag water 3.03 uur en 15.28 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2