Derby der lage landen Op 4 oktober '59: Feije-moord 9 R Beidschat heeft het best naar zijn zin bij Pirates Geldermans bleef leider in het klassement van Menton-Rome Onfortuinlijke nederlaag B-team Belgen bleven in Aalst geflatteerd met 2-0 voor ER LA CARITAS LOTTO Vanavond bij kunstlicht in Rotterdam Kono denkt aan afscheid Programma Spurs wordt beperkt Spelers van Rapid willen niet met een vliegtuig Sjoukje Dijkstra won met grote overmacht De Haan sprintte naar 3de plaats Beroemde spelers in overvloed Jaarvergadering Softballbond ssss Prijzenbedrag ƒ16.607,- WOENSDAG 2 2 MAART 1961 17 95 99 Paul niet Elan Kruiver Zwaarder - - éis Égaal 'xd 't Gooi-SVV blijft 0-0 m i i A 21-37-33- 14- 15 (Van onze sportredacteur) Sinds een paar weken weet men het: Het Belgisch voetbalelftal beleeft een periode van herstel. Na een periode waarin het absolute dieptepunt bijna bereikt was, heeft de leider van het Belgische team, de bierbrouwer Constant van den Stock, jeugdige spelers gevonden en die naar voren gehaald in vertegenwoordigende elftallen. En niet zonder succes mogen we wel zeggen. Nog maar kort geleden werd van West-Duitsland met slechts 10 verloren (in Ffankfort) en tegen Frankrijk (in Parijs) kwamen de Belgen zelfs tot een alleszins verdiend gelijk spel (11). En nu vanavond spelen' ze voor de eerste keer bij kunstlicht in het stadion Feijenoord in Rotterdam te gen ons Nederlands elftal. De Rode Duivels zijn goed ingespeeld door die twee interland-wedstrijden zo kort achtereen en dat is in hun voordeel, aangezien de oefenwedstrijd van het Ne derlandse team tegen de London Combi nation door de mist niet kon doorgaan maar ze hebben ook een handicap. Een belangrijke handicap: ze kunnen geen goaltjes maken. Men dacht voor het nationaal elftal een goalgetter te hebben gevonden in de ze ventienjarige Paul van Himst van An- derlecht, maar het kwam er niet uit in de wedstrijd tegen Zweden voor de voor ronden van het wereldkampioenschap, noch in de match tegen de Westduitsers. Paul bleek een nuttige voetballer, maar goals maken, ho maar. Toen viel de keuze van Van den Stock op Wegria van FC Luik, die in zijn club wonderen doet. Maar hij haalde in de ro de shirt tegen Frankrijk niet het ver wachte peil en ook hij plaatste geen tref fer. En nu is dan Van Himst weer terug als leider van de aanval. Eén ding heeft de Belg voor: hij is jong en hij staat te genover een zestien jaar oudere voetbal ler, die dan weer zijn enorme routine in zijn voordeel heeft. Maar goed, het aantal doelpunten staat of valt niet met de produktiviteit van de midvoor, al is die wel uiterst belangrijk. Zoals gisteren reeds geschreven, de Belgi sche ploeg mag dan als geheel genomen nog veel ervaring missen (het elftal is in vergelijking met de laatste match tegen de Belgen, op 2 oktober van het vorig jaar in Antwerpen, op niet minder dan negen plaatsen gewijzigd) een feit is dat zij het elan van de jeugd bezit en in tij den van nood niet de handicap heeft van de complexen die oudere voetballers in de matches tegen Nederland hebben op gelopen. In het voordeel van de Rode Duivels is ook dat Schwartz de grote vorm van Faas Wilkes heeft genegeerd en Kruiver de voorkeur heeft gegeven als midvoor. Want als de Belgen ergens bang voor zijn dan is dat Wilkes-in-top vorm. En niet ten onrechte. Wat dat betreft zul len wij ons altijd blijven herinneren hoe hij in 1959 de laatste keer dat de Rode Duivels in Rotterdam speelden de ge hele Belgische ploeg tot wanhoop bracht met voetbal dat alleen een geniaal voet baller kan demonstreren. Deze stand stond op die merkwaardige zondagmiddag van de vierde oktober 1959 op het scorebord van het Feijenoordstadion in Rotterdam, waar Nederland en België elkaar in een voetbalduel hadden ontmoet. Na deze match sprak men van de Feije-moord en nog steeds zit deze match de Rode Duivels dwars. Op de foto hieronder ziet men het elftal dat dat stoute stukje uithaalde: v.r.n.l. Van der Hart, Pieters Graafland, Klaassens, Wilkes, Kuys, Wiersma, Van der Linden, Notermans, Moulijn, Van der Kuil en Rijvers. Men zal zich wellicht ook herinneren dat Faas Wilkes de grote uitblinker was in een toch al op zeer hoog niveau spelend elftal. Ter herinnering geven wij daarom een karakteristiek plaatje van de virtuoze voetballer, die dat blijkt duidelijk de gehele Belgische achterhoede in het ootje heeft genomen en dan een glas helder doelpunt maakt. Nu doet Kruiver mee Kruiver, die de laatste weken nog niets van een topvorm heeft laten zien en die zondag jongstleden nog faalde bij PSV-Enschede. Maar ook hier geldt dat de produktiviteit van de midvoor niet allesbeheersend is. Maar dan zal het toch moeten komen van Schuurman, van Henk Groot, van Mou lijn of Swart. En men bedenke zich daar bij wel dat het juist de Belgische achter hoede is die zich de laatste twee keer zo uiterst betrouwbaar heeft getoond! Een hoofdstuk apart is eigenlijk Moulijn. Hij heeft een uiterst moeilijke periode achter de rug, waarin hij voor het Ne derlands elftal op ongeveer twintig per cent van zijn kunnen speelde. Als hij wil bewijzen naast zijn wedstrijdvorm ook de goede mentaliteit terug te hebben gevonden, dan speelt hij vanavond voor een belangrijk deel „eigen" publiek en op „eigen" veld èen rehabilitatie wedstrijd. Waarvan dan de overigen zul len moeten kunnen profiteren. Een ge heel andere zaak is of die anderen hem als buitenspeler ook de kansen zullen geven een toppunt aan rendement te bewerkstelligen. Zo blijven er bij een voorbespreking altijd vraagtekens. Hoe dan ook, nu Wilkes niet meedoet, kèn Moulijn, als hij dat wil, de dominerende figuur zijn in de voorhoede en kan hij zelfs zijn stempel drukken op de wed strijd. Let wel, wij schreven kan Duidelijk lijkt ons dat het Nederlands elf tal voor een zwaardere opgave staat dan de vorige keer, waarbij wij een stille hoop koesteren dat het vertoonde en dat is niet eens zo heel moeilijk op een hoger peil zal staan dan de vorige twee keer in Antwerpen. En als we aan het vermoedelijke resultaat denken, dan lijkt ons een gelijkspel of een kleine Ne derlandse overwinning het waarschijn lijkst. Maar anderzijds, men weet het: bij wedstrijden tussen Nederland en Bel gië (ook wel derby der lage landen ge noemd) is alles mogelijk en de match van vandaag (de 92ste tussen beide lan den) maakt daarop geen uitzondering. - De Amerikaanse gewichtheffer Kono zal wellicht spoedig een streep moeten zetten onder zijn schitterende sportcarrière. Kono krijgt steeds meer last van een chronische beenderaandoening in zijn rechterknie. Vorige week nog heeft Kono tijdens wedstrijden tegen Russen in Moskou twee Wereldrecords gebroken, maar hij zegt dat de aandoening hem zowel fysiek als psy chisch steeds meer begint te hinderen. Kono vreest dat het tegen de tijd van de volgende Olympische Spelen wel hele maal mis met hem zal zijn. In Moskou verbeterde hij twee records in de half- zwaargewichtklasse. OOOOOOOOOOOOXÏOOOOOCCOOOOOÖOOOÖOOOOOOOOOObOOOOOOOOOOCXJOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOClOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC NEDERLAND PIETERS GRAAFLAND (Feijenoord) WIERSMA KUYS (PSV) VAN WISSEN (PSV) V. D. HART (Fortuna) (NAC) MULLER (Ajax) SWART (Ajax) GROOT (Ajax) KRUIVER SCHUURMAN MOULIJN (PSV) (ADO) (Feijenoord) Scheidsrechter: GALBA (Tsjechoslowakije) PAESCHEN (Standaard) HOUF (Standaard) VAN HIMST (Anderlecht) GOYVAERTS (Brugge) JURION (Anderlecht) LIPPENS (Anderlecht) THELLIN (Standaard) LEJEUNE (Luik) HANON (Anderlecht) HEYLENS (Anderlecht) DELHAUSSE (Luik) BELGIë De Britse voetbalclub Tottenham Hotspur heeft bekend gemaakt dat zij niet zal deelnemen aan het Europese bekertoer nooi van bekerwinnaars, als zij op 6 mei de Engelse voetbalbeker wint. Manager Billy Nicholson zei de dat als de Spurs dit seizoen zowel het nationale kampioenschap als de beker winnen en die kans zit er dik in de club, als zij aan alles zou meedoen, een program ma van 75 wedstrijden in het komende seizoen van 38 weken zou hebben. Zo iets zou voor de spelers moordend zijn, meende Nicholson. Hij onthulde ook dat de Sours, die tot dus verre in dit seizoen 1.393.000 toeschou wers hebben gehad, ook niet wensten mee te doen aan het bekertoernooi van de Engelse Football League volgend sei zoen. Dit toernooi wordt in het lopend seizoen voor het eerst gehouden en is een halve mislukking geworden. De meeste grote clubs hebben het de rug toegedraaid. „We hebben de meeste belangstelling voor de Europese beker (der nationale kam pioenen). Wij concentreren ons daarop, op de competitie en op de Engelse cup, en de rest laten we schieten", aldus Nicholson. Tottenham staat op het ogenblik 5-2 favo riet genoteerd in de finale om de F.A.- beker. De leiding van de bekende Oostenrijkse voetbalclub Rapid Wien zit met een pro bleem. Rapid is uitgenodigd om de komen de zomer mee te doen aan een internatio naal toernooi in New York. Een aantal spelers, onder de indruk van het vliegtuig ongeluk dat onlangs bij Brussel aan de Amerikaanse kunstschaatsploeg is overko men, wil alleen mee als de reis per boot kan worden gemaakt. Desgevraagd hebben de organisatoren van het New-Yorkse toernooi aan het be stuur van Rapid laten weten dat men Ra pid alleen kan hebben als de club bereid is met de goedkopere chartervliegtuigen te reizen. De club zit dringend verlegen om het beloofde aandeel in de recette van het New-Yorkse toernooi en men hoopt er als nog in te slagen de spelers te bepraten. De uitslag van de voor de eerste divisie B gespeelde competitie-wedstrijd 't Gooi- S.V.V. blijft 0-0, daar de protestcommis sie van de K.N.V.B., die dinsdagavond hiervoor in Utrecht in vergadering bijeen was, het protest van 't Gooi niet ontvanke lijk verklaarde. Het protest was namelijk niet binnen de voorgeschreven vijf minu ten na afloop van de wedstrijd ingediend en kon hierdoor niet in behandeling wor den genomen. Advertentie 'hl i /A „Niet te geloven: iedere dag 84 graden Fahrenheit. En dan te bedenken hoe in deze tijd van het jaar het weer in Nederland kan zijnEn dan, wat een dorado voor de honkballers hier. Een goede verzorging, een oefen gelegenheid om je vingers aan af te likken en een wedstrijdpeil dat een Nederlander eenvoudig voor ondenkbaar houdt. Ik sta dan ook te popelen om na de eerste officieuze oef endogen met de officiële training te kunnen be ginnen". Dat schrijft ons Herman Beidschat, Europas, Nederlands en Haar lems beste werper, die vorige week maandag naar Amerika vertrok, waar hij op kosten van het Leo van der Karfonds een oefenperiode mag mee maken bij de Pittsburgh Pirates in Fort Myers in Florida. Er waren dinsdagavond slechts enkele honderden toeschouwers naar de Hoky in Den Haag gekomen om getuige te zijn van de wedstrijden om de nationale kunstrij- titels. Het publiek wil spanning en strijd beleven en nu Joan Haanappel de rijen der amateurs heeft verlaten en Sjoukje Dijkstra van het illustere tweetal aan de top is overgebleven, waren die spanning en die strijd niet te verwachten. Maar toch zijn die paar honderd kijkers ruim schoots voor hun komst beloond, want zij hebben de Europese kampioene in haar allerbeste vorm aangetroffen. De atletische Amstelveense heeft een volmaakte demonstratie van haar uitge breide technische arsenaal gegeven. Wel haast volmaakt waren de figuren en zij reed een kür, zoals zij nog nooit had ge reden, sprankelend van variatie, verbluf fend beheerst en met grote zekerheid uit gevoerd. In de middaguren had Sjoukje Dijkstra bij de zes verplichte figuren al een flinke voorsprong genomen, 's Avonds reed zij dezelfde kür, waarmee zij in Berlijn de Europese titel had gewonnen, maar zij nam nu alle risico die er te nemen viel met alle Salchows, lutzen, axels, flips en pirouettes die zij kon springen en draaien. De cijfers waren niet mis te verstaan. Voor de inhoud kreeg zij 5,7 en tweemaal 5,8 voor de sportieve waarde 5,7 en twee maal 5,9 en als plaatscijfer natuurlijk een 3. Dit rijden, gevolgd door een extra de monstratie met toegift, werd terecht met een ovationeel applaus beloond. Tegenover dit machtsvertoon hadden de andere deelneemsters een ondankbare taak. Toch hebben Truusje Geradts en Lilian van der Graaf goed gereden en zij hebben laten zien dat het Nederlandse kunstrijden nog niet helemaal zonder toe komst is, al was er van tenminste een klasse verschil sprake. Wouter Toledo was de enige mannelijke senior en hij behoefde dus alleen tegen zichzelf te strijden. Zonder moeite heeft hij aan de eis kunnen voldoen om ten minste het cijfer 4 als gemiddelde te be halen om zich opnieuw Nederlands kam pioen te mogen noemen. Wouter nog steeds gehandicapt door een tekort aan trainingsgelegenheid reed behoorlijke figuren en een redelijke kür, maar erg overtuigend was zijn démonstratie toch hfet. /-' De Nederlander Ab Geldermans heeft in de tweede etappe van de wielerwedstrijd MentonRome zijn leidersplaats in de al gemene rangschikking behouden. Winnaar van deze etappe, die leidde over een af stand van 260 km van San Vittorio d'Alba naar Reggio Meilie, werd de Zwitser Rolf Graf met een voorsprong van twaalf secon den op het grote peloton, waaruit Jo de Haan naar de derde plaats sprintte. Overigens was de tweede etappe van grote sensaties gespeend. De renners keken bij de start in San Vittorio d'Alba met een scheve blik naar de weg, die voor hen lag en waarachter nog eens 260 lange kilo meters waren uitgemeten. Ze knikten elkaar eens veelbtekenend toe en nadat het startschot had geklonken, gingen ze op weg.... als een fietsclub op vakantie. Pas in Casteggio (120 km) werd de ca dans gebroken, toen de jonge Italiaan Metra op de lucht sloeg. In Broni (138 km, had Metra een voorsprong van 1 min. 38 sec. opgebouwd, maar toen hierna een groep van 18 man, waarbij ook Maliepaard, een Ifegenaanval inzette, was de lach spoe dig van het gezicht van Metra verdwenen De jagers „grepen" hem en daarmee was de rust hersteld. De hele meute was weer bijeen. In een onfortuinlijke wedstrijd heeft het Nederland B-elftal dinsdagavond voor am per 4000 toeschouwers in Aalst een 2-0 nederlaag geleden tegen het Belgische B- team. Een beslist niet onverdiende, doch stellig wel geflatteerde nederlaag. In dit duel, waarin de beide verdedigingen de nogal slordig combinerende aanvalslinies vrijwel volkomen in bedwang hielden, was België juist iets fortuinlijker. Lang heeft het er evenwel naar uitge zien dat de overwinning naar Nederland zou gaan. In de eerste helft waren het immers de Nederlandse aanvallen die het gevaarlijkst waren. De Nederlandse voor hoedespelers waren echter steeds weer te slordig in hun combinaties. Iedere keer konden de Belgen nog juist ingrijpen voor dat de Nederlanders werkelijk gevaarlijk werden. En met de weinig werkelijk reële kansen die de oranjemannen kregen werd helaas wel erg nonchalant omge sprongen. Bij de Belgen was oud-international An- dré Pitters in deze eerste helft stellig de meest op de voorgrond tredende speler. De Luikenaar werd echter te weinig in het spel betrokken. „Popeye" zwierf daar na over het veld, doch veel effect had zijn zwoegen niet. Temeer niet daar de Nederlandse defensie met stopper Pronk en rechtshalf Kreyermaat als domineren de figuren, de Belgische aanvallers vrij wel geep vrijheid gaf. En aangezien ook de Nederlandse voor hoede voor de rust nauwelijks tot gèvaar- lijke combinaties kwam, werd het een doelpuntenloze, weinig interessante eerste speelhelft. Na de rust namen de Belgen het initia tief. Al na een achttal minuten vuurde linksbinnen Letawe onverwacht een hard schot af, dat buiten bereik van doelman Lagarde de lat trof. Een minuut later kregen de Belgen toch hun eerste treffer. Daarvoor zorgde mid denvoor Mertens. Toen de Nederlandse de fensie wegens vermeend buitenspel bleef staan sprintte de Belgische aanvalsleider de vrije ruimte in, omspeelde de uitlopen de Lagarde en scoorde daarna heel be heerst (1-0). Luid aangemoedigd door de enthousias te supporters gingen de Belgen door. Vijf minuten later stond Mertens alweer vrij voor Lagarde. Meer dan een corner werd het echter niet. Linksbinnen Fransen kreeg nog een prachtkans om de balans in evenwicht te brengen. Hij wachtte, op enkele meters voor het Belgische doel vrij staande, ech ter juist even te lang. Bijzonder benauwd zag het er voor de Belgen uit toen in de 22ste minuut Brusselers een voorzet van rechtsbuiten Heynen meteen hard in schoot. Doelman Gerard had het geluk echter aan zijn zijde. Hij stond in de baan van het schot, zodat ook deze kans voor Nederland teloor ging. Het werd zelfs nog 2-0. Een felle charge in de 39ste minuut van linksback Schen kel tegen André Piters werd de inleiding van het tweede Belgische doelpunt. De penalty, die de Luxemburgse arbiter Moon toekende, schoot Letawe hard in. Via de handen van Lagarde en de lat kwam de bal opnieuw voor de voeten van de Luikenaar, die met een hard schot het vonnis voltrok. De opstellingen van beide teams waren: België: doe], Gerard; achter: Wauters en Raskin; midden: Weyn, Saeys en Gey- bels; voor: Crote, Willems, Mertens, Le tawe en Piters. Nederland: doel: Lagarde, achter: Ker- kum en Schenkel, midden: Kreyermaat, Pronk en Borghuis; voor: Heynen, Brus selers, Theunissen, Fransen en Bouw meester. Voorbij Plaisance (173 km) rebelleerde een groepje weinig betekenende Italianen, maar toen zich hierbij o.a. Graf, Simpson, Battistini, Moser en Benedetti voegden, kreeg de ontsnapping toch een meer serieus karakter. In Fiorenzuola (196 km) bedroeg de achterstand van het grote pelo ton op hen 1 min. 15 sec. en op dat moment hadden Simpson en Battistini onze land genoot Geldermans_ in de algemene rang schikking voorbij gestreefd. De „groten" in het peloton waren echter wakker geschud. Er kwam van hun kant een felle reactie en 31 km voor het einde was het avontuur van de elf rebellen ten einde. Nadat nog enkele individuele uit looppogingen in de kiem waren gesmoord, greep de in grote vorm stekende Zwitser Rolf Graf bij het binnenkomen van Reggio zijn kans. Met een paar machtige pedaal- trappen reed hij zich los van het peloton en snelde naar de overwinning, die hij in palmde met een winst van twaalf seconden op zijn belagers. De uitslag van de tweede etappe: 1. Rolf Graf (Zwits.), 260 km in 6 uur 28 min. 14 sec. (gem. 40,181 km per uur); 2. Chio- dini (It.) 6.28.16; 3. D e Haan (Ned.) z.t.; 4. Bariviera (It.) z.t.; 5. Musone (It.) z.t.; 6. Defilippis (It.) z.t.; 7. Trape (It.) z.t.; 8. Sabbadin (It.) z.t.; 9. Ciampi (It.) z.t.; 10. Simpson (GB) z.t.; 11. Ciacci (It.) z.t.; 12. Graczyk (Fr.) z.t.; 13. Zorzi (It.) z.t.; 14. Couvreur (Belg.) z.t.; 15. Bartolozzi (It.) z.t.; 16. Benedetti (It.) z.t.; 17. Garau (It.) z.t.; 18. Nencini (It.) z.t.; 19. Massignan (It.) z.t.; 20. Molenaers (Belg.) z.t.; 21. ex aequo alle overige renners in dezelfde tijd als Chiodini (6.28.6), met uitzondering van de Belg De Bruyne, die met een achterstand van 3 min. 25 sec. als 99ste werd geklas seerd. Door het slippen van een andere renner, die voor hem reed, kwam Fred de Bruyne ten val. De Bruyne brak zijn linker sleutelbeen. Het algemeen klassement van Menton- Rome luidt na de tweede etappe: 1. Geldermans (Ned.) 11 uur 5 min. 42 sec.; 2. Trape (It.) 11.05.58; 3. Ciampi (It.) z.t.; 4. Simpson (GB) z.t.; 5. Carlesi (It.) z.t.; 6. Massignan (It.) z.t.; 7. Anquetil (Fr.) z.t.; 8. Nencini (It.) z.t.; 9. Battistini (It.) z.t.; 10. Fallarini (It.) z.t. In het algemeen klassement bezet de Nederlander Maliepaard de 34ste plaats met een achterstand van 3 min. 1 sec. op Geldermans, terwijl Jo de Haan 45ste staat geklasseerd. Advertentie d.d. 19 - 3 - '61 Iedereen kan deelnemen. Inl. Nat. Ver. Caritas, postbus 85, Heerlen, tel. 7461 en bij de plaatselijke Caritasagentschappen. Overal Caritasagentschappen gevraagd Zoals ook uit het bovenstaande blijkt, Herman Beidschat heeft het best naar zijn zin daar in het verre, zonnige Florida. Al spoedig na zijn voorspoe dige vliegtocht ontmoette hij mister Brown (manager en zoon van de vroe ger zo bekende filmster Joe Brown), die alles voor hem in orde bracht. Manager Brown stelde hem ook voor aan beroemde baseballers zoals Bill Mazeroski, (sloeg verleden jaar voor de Pirates het winnende punt in de World Series), Rockey Nelson, Dick Stuart, Bob Friend, Vernon Law en Elroy Face. En al bij de eerste de beste gelegenheid mocht Beidschat zich in gooien op een beroemd catcher als Smoky Burgess. Daarna volgde al spoe dig een uiterst nuttige les van Dick Silster. die al een tiental jaren tot de beste slagmensen van Amerika behoort. Bij dat alles behoorde natuurlijk ook de conditietraining, die voornamelijk uit rondjes lopen bestond. Werptheorie werd Herman Beidschat bijgebracht door Virgin Trucks, die zes jaar gele den pitcher was van de Detroit Tigers en nu een zeer vooraanstaande trainer is. Enthousiast is Herman Beidschat vooral ook over het trainingskamp van de Pittsburgh Pirates. Fort Myers. „Het is hier", zo schrijft rij, „een complete honkbalfabriek. Er is een veld met een accommodatie voor 6000 toeschouwers en op het tweede veld staan allerhande machines, die nuttig zijn bij de training. Zoals bij voorbeeld slagkooien en een „kanon", dat velerlei soorten ballen „uitspuwt", waarop de slagmensen zich kunnen oefenen. In deze omgeving wordt des ochtends geoefend van tien tot twaalf uur. Des middags zijn de wedstrijden. Ik heb er twee gezien, namelijk die van de Pirates tegen de Minnesota Twins en tegen de Milwau kee Braves. De Pirates zijn in grote vorm en staan dan ook bovenaan in de zogenaamde Grape Fruit League (een soort voorcompetitie die liefst ruim veertig wedstrijden omvat). Tegen de Braves sloegen de Pirates niet minder dan drie homeruns en zestien honksla- gen. En dat terwijl de pitcher van de Braves niemand minder was dan de beroemde Warren Spahn." „Uiteraard ziin er grote verschillen tussen het baseball hier en in Neder land. Opmerkelijk ook vond ik dat de spelers tijdens de wedstrijden zo veel geintjes met elkaar maken, waarna ze dan op de belangrijke momenten plot seling weer bikkelhard zijn. Het publiek dat in grote drommen komt opdagen, volgt de wedstrijden met een maximum aan aandacht en weet werkelijk alles van de spelers." Het gaat Herman Beidschat dus wel naar wens daar in Amerika. Hij is in tussen met zijn officiële training be gonnen in Jacksonville Beach, vanwaar hij ons binnenkort zijn verdere in drukken zal schrijven. Op 25 maart houdt de Nederlandse Dames Softball Bond in restaurant Brink- mann in Haarlem de jaarlijkse algemene vergadering, die om drie uur begint. Op de agenda sta-.t onder andere de be stuursverkiezing. De heer T. Gaartman en de dames R. Brands-Van der Zee en N. Rijbroek stellen zich herkiesbaar, maar mejuffrouw H. Berendonk en de heer W. Kooistra stellen hun plaatsen wegens per soonlijke redenen beschikbaar. Het bestuur stelt kandidaat de heer H. Winter als penningmeester en de heer A. de Zwaan. De besturen van vier verenigingen (Lijn den, De Meteoor, Onze Gezellen en Terras vogels) hebben een tweetal tegen-kandi daten gesteld: de heren H. W. Geesink van De Meteoor en C. Jonker van Onze Ge zellen. In het jaarverslag van de secretaresse wordt o.a. met blijdschap gememoreerd dat door een uitkering uit de voetbaltoto 1000) de mogelijkheid geschapen werd de eerste interlandwedstrijd te spelen, na melijk die tussen een team uit Milaan en Nederland. Over het aantal leden is men uiterst tevreden. Er was een behoorlijke aanwas (995 naar 1233, inclusief het rayon Zuid).

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 17