Alle Velsense muziekkorpsen present op Vlaggetjesdag 1961 Optocht met nationale politiekapel Met een schip vol kapiteins en hoofdwerktuigkundigen op zee In de vishal en op zee Gevaarlijke vijver en kruispunten in de gemeente Velsen Declamatorium op Vogeltjesmarkt Ernstig ongeval in IJmuidense Bergingshaven VELE VRAGEN VAN RAADSLEDEN OVER: WOÉNSDAG 22 MAART 1961 Oude Mariaschool gerestaureerd Betaling abonnementsgeld per giro Kostbare smokkelwaar Automobilist reed lantaarnpaal omver Op zaterdag 20 mei aanstaande zullen weer duizenden veelkleurige vlaggetjes wapperen aan boord van de vissersvaartuigen in IJmuiden, ten teken dat de traditionele jacht op de haring gaat beginnen. Vlaggetjesdag noemt men deze dag van imposant vertoon van onze nationale vissersvloot. In IJmuiden wórdt het dit jaar eigenlijk een lang vlaggetjes-weekeinde, omdat behalve op zaterdag de twee opvolgende pinksterdagen de schepen evenzeer gepavoiseerd zullen zijn. Maar op vlaggetjesdag gebeurt er altijd iets bijzonders, tonen de bewoners van IJmuiden hun aanhankelijkheid jegens de velen die hun brood op zee ver dienen. Op die twintigste mei zal men onder meer op het stationsplein Ifmuiden- West meer dan vierhonderd Velsense muzikanten tezamen kunnen zien, die met elkaar een krachtig saluut zullen brengen aan de vissersvloot en hun bemanning. Het Vlaggetjesdagcomité een onder deel van de vereniging IJmuidens Bloei heeft reeds maanden lang gewerkt aan de voorbereidingen van deze traditionele dag in IJmuiden. Er is een nauwe samenwerking geweest met de vereniging „De Vuurbaak" in Kat wijk aan Zee, omdat vele Katwijkse vis sersschepen ligplaats hebben in IJmuiden en dus nauw betrokken zijn bij dit feeste lijke gebeuren. Dit jaar zal Vlaggetjesdag niet zulk een lange optocht te zien geven als men in vo rige jaren gewend was, omdat maar vijf verenigingen hun medewerking daaraan op het ogenblik hebben toegezegd. Doch hierom behoeft Vlaggetjesdag 1961 niet minder gezellig te worden. In IJmui den zullen onder andere te zien en te ho. ren zijn de mannen van de nationale Rijks- politie-kapel. Optocht Des middags om drie uur begint de mars van de kapel vanaf het Tiberiusplein. Het kórps staat onder leiding van de reserve officier tweede klasse H. Ch. Hóogervorst en tamboer-maitre is de wachtmeester eerste klasse B. Groeneveld. De vijf en vijftig man van de muziekka pel en de dertig man van de drumband gaan vooraf aan het korps Zeekadetten IJmuiden, de leden van de chr. gymna stiekvereniging IJmuiden, die van de r.k. gj'mnastiekvereniging Velsen, de fakkel dragers van de oud-katholieken en de leden van de chr. korfbalvereniging DKV. Omstreeks kwart voor vier is men op de Tegeltjesmarkt gearriveerd, waar men een door de heer J. Kolkman gsechreven de> clamatorium „De vloot gereed tot haring- vangen" ten gehore zal brengen. Voor dit declamatorium heeft men de medewerking ingeroepen van Bert Pijpers, die vooral in Beverwijk grote bekendheid geniet door zijn kundige wijze van regisse ren van toneelgezelschappen. Hij wordt ter zijde gestaan door de heer C. Peet en de héren J. Wijker en A. Kuiper. Vermoede lijk zullen ook enige meisjes in traditioneel Katwijks, kostuum medewerken aan het declamatorium. Burgemeester Mr. J. Chr. Bührmann zal Toen veertig jaar geleden de oude Ma riaschool té Heemskerk door de onderwijs inspectie werd afgekeurd, bouwde men een nieuwe school voor meisjes aan de over kant van dezelfde A. Verherenstraat. Een gedeelte van de oude school werd inge richt voor het jeugdwerk en in de oorlogs jaren vonden de zusters Urselinnen uit Bergen er met haar kweekschool een tij delijk onderdak. In al die jaren is het ge bouw niet onderhouden en het werd met afbraak bedreigd. Het r.-k. kerkbestuur heeft nu ingegrepen en de benedenverdie ping is thans gerestaureerd. In twee gro te lokalen is thans een gedeelte van de v.g.l.o.-school ingericht. De bovenverdie ping van het gebouw zal worden bestemd voor slaapzalen van de zusters van het Mariaklooster. GESTOLEN AUTO IN VELSEN AANGETROFFEN Een auto die op 18 maart in Haarlem bleek te zijn ontvreemd, is door de Vel sense politie in de Huigensstraat in IJmui den onbeheerd aangetroffen. De grijze personenauto had daar sinds zondagnacht gestaan. hierna door middel van het hijsen van de wimpel aan boord van de KW. 123 te ken nen geven dat IJmuiden zeer is ingenomen met de bemanning van dit schip, die dit jaar de produktschapsprijs heeft gewonnen A merikactns Op het Stationsplein van IJmuiden-West zal de kapel van de Rijkspolitie op die dag om vijf uur een aantrekkelijke show ver zorgen. Al spelend en marcherend langs elkaar wordt hier een staaltje van zoge naamde Amerikaanse exercitie te zien ge geven. Dit duurt circa twintig minuten. Des avonds vindt eveneens op het sta tionsplein een uitvoering plaats van de Velsense muziekkorpsen. De leden van zes Velsense korpsen meer dan vierhonderd mannen en jongens zullen musiceren, niet allen tegelijk overigens. Medewerking verlenen het muziekkorps St. Caecilia uit Velsen-Noord, Soli Deo Glo ria uit Santpoort, Wilhelmina uit Santpoort de IJmuider Harmonie Kapel, het muziek korps Voorwaarts, de jeugddrumband van de speeltuinverenigingen Schulpen - Meer- weiden uit Velsen-Noord en het drumkorps van de Chr. Gymnastiekvereniging IJmui den. Dit massale muzikale optreden wordt afgewisseld met een gymnastiek-demon- stratie door leden van de christelijke gym nastiekvereniging IJmuiden en door het acrobaten-trio de „Ofmanos". Gedurende twintig minuten zullen de drie jeugdige acrobaten laten zien wat er allemaal met een rijwiel kan worden uit gehaald en gedurende tien minuten tonen zij parterre-acrobatiek. Natuurlijk zal als vanouds de gehele vis sersvloot weer geïllumineerd zijn op Vlag getjesdag en de volgende pinksterdagen. Het zou aardig zijn als behalve de vissers vloot, ook de rest van Velsen de vlag op die dag zou uitsteken. DE DIRECTIE VAN DE NIEUWE REDERIJ „TRANS OCEAAN", die* de exploitatie van de drie Victóry-schepen, die in 1941 in Amerika werden gebouwd én kort na de oorlog door Nederland uit de zogenaamde „motteballenvloot" werden aangekocht, ter hand genomen heeft sedert 1 januari van dit jaar, kreeg de goede gedachte om alle oud-kapiteins en alle oud-hoofdmachinisten, die op een of meer van deze oud-regeringsschepen hébben gevaren, uit té nodigen voor een tochtje met de „Grote Beer", welk schip nu ook zijn „grote beurt" gehad heeft. V kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees 1 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitaties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkstezijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Die „grote beurt" vergde anderhalf mil joen harde guldens, maar daarvoor is het aantal hutten vergroot, zijn de slaapzalen verkleind, is de bioscoopzaal grondig ge moderniseerd, is een nieuwe salon op het a-dek gebouwd (met daarboven een zonne dek) en is een buitenzwembad aange bracht. Maar de kapiteins en hoofdmachi nisten wreven zich daarover niet de ogen uit. Wèl over het feit, dat zij niet de eni gen waren die een uitnodiging gekregen hadden, waardoor zij niet alleen collega's van de laatste jaren, maar ook medeleer lingen van de zeevaartschool te Amster dam, Rotterdam, Schèveningen of Delfzijl terugzagen. Enkele genodigden zijn nog steeds in ac tieve dienst en voor dezen was dat dan ook een belemmering om het pleziertochtje van Amsterdam naar Rotterdam mee té ma ken. Nochtans ontmoetten we niet minder dan 34 oud-gezagvoerders en -hoofdmachi nisten van wie we wel vaak de officiële naam kenden, maar niet de naam, die zij onder collega's hebben. Er blijkt bijvoor beeld een gezagvoerder te bestaan die „de leugenaar" wordt genoemd en deze „leuge naar" heeft een collega, die luistert naai de naam „Lumberjack"! Nog meer hekenden Gezagvoerder K. Harder uit Amsterdam was een der eerste kapiteins, die we ont moetten. Hij is de man, die de meeste mi nisters uit het huidige kabinet aan boord heeft gehad: Dr. M. A. M. Klompé, mr. A. C. W. Beerman en mr. dr. Ch. J. M A. van Rooy. Ook zagen we kapitein Bas Blok uit Den Haag, de man, die in 1953 met de .Waterman" een pendeldienst organiseer de van Priok naar Singapore, waardoor hij in enkele weken drieduizend Nederlan ders van Java kon afvoeren. En daarna kwamen ze achter elkaar in de nieuwe sa- ton: kapitein A. P. de Wild uit Overveen, die vooral bekend is door zijn troepen transporten in 1947 en 1948, kapitein J. P. Dekker uit Rotterdam, die niet minder dan 34 reizen met de „Grote Beer" heeft ge maakt. En dan kapitein P. A. de Groote uit Bloemendaal, die in 1957 het stoute stukje uithaalde om met de „Zuiderkruis" te meren naast de in de mist aangevarfen Waterman" in de kleine oorlogshaven van Brest. Daardoor kon het gebeuren, dat twee Nederlandse passagiersschepen met precies dezelfde indeling en grootte naast elkaar lagen en de passagiers konden over stappen op het schip, waarvan zij alle hut ten, salons en andere verblijven reeds bij voorbaat wisten te vinden. Ook kapitein J. C. Flach uit Rotterdam, die toen gezag voerder was op de „Waterman", was aan boord van de „Grote Beer." Er waren dan nog de gezagvoerders A. J. R. Caffelman uit Zandvoort, H. J. Poe- lenjee uit Haarlem, A. N. S. Gerus uit Heemstede, D. J. Lap uit Overveen (die nu op de „Johan van Oldenbarnevelt" het commando voert), H. W. Hemmes uit Am sterdam, H. A. Broere uit Amersfoort (thans lid van de Raad voor de Scheep vaart), M. J. van der Brugt uit Blaricum, P. Bubberman uit Schiedam, J. Bracht uit Den Dolder, H. van Manen uit Rotterdam, C. G. Goedewagen uit Scheveningen, J. B. Boshoff uit Rotterdam, R. Rol uit Rotter dam en J. van der Tol uit Den Haag. De eerste hoofdmachinist die we ont moetten was de reeds zes jaar met pen sioen zijnde J. F. W. Emde uit Rotterdam, die drie jaar met de ;,Grote Beer" geva ren heeft en op zijn laatste reis in 1954 met kapitein Bouman (die nu als gezag voerder van de „Rotterdam" commodore is van de Vloot van de Holland-Amerika Lijn) de honderdduizendste na-oorlogse emigrant uit Nederland naar Canada bracht. We ontmoetten voorts de hoofd werktuigkundigen H. van der Wijk uit Haarlem, B. Vos uit Hilversum, W. de Groot uit Halfweg, C Zijp uit Heemstede, F. T. Buigholt, die uit Urk afkomstig is, maar nu in Overveen woont, G. J. Bout uit Brielle, J. Broeder uit De Bilt, A. J. B. Hart uit Rotterdam, F. Nieboer uit Schie dam, D. Schoots uit Gouda, L. Sissingh uit Rotterdam, H. Smit uit Voorburg en L. E. van Vessem uit Rotterdam. Verhalen „Nee. dat gepensioneerd zijn bevalt me niks", zei de oud-hoofdmachinist Emde. „Gelukkig heb ik me nog een paar jaar kunnen bemoeien met 't werven van machi nisten en leerlingmachinisten. Ik heb ze overal vandaan gehaald, op de „Arkel- dijk" vond ik een keteljongen van zeven tien jaar. Hij had het mulo-diploma b met achten en negens voor de wiskundevakken. Vader was dood en moeder had niet vol doende hap-hap. Hij moest dus wel gaan werken. Maar ik heb een beurs voor hem weten te krijgen en voor moeder is ook ge zorgd. Nu vaart hij als vierde en zelfs heb ben we gezorgd, dat hij in contact kwam met een „aangewaaid" nichtje, een leer ling-verpleegster. Reeds de eerste avond bracht hij haar naar huis en zij zei de vol gende ochtend, dat hij zo'n aardige jongen was. Nu zijn ze verloofd, .maar daar komt kapitein JBoshoff, even praten:..." En de anderen? „We tuinieren wat. Maar spittennee, dat is er voor een oud-zeeman niet bij. Ik heb drie vriend jes, die het tóch deden: ze hebben ze dood in hun tuintje gevonden. Nee, voor mij geen spitten. Maar wel bloemen kweken. Dat doe ik dan zo: ik ga naar een bloe mist en ik koop 'n kistje „rood"; een week later koop ik 'n kistje „blauw". Dan een kistje „wit" en soms nog een half kistje „geel" of „oranje". Zo bloeit ér in mijn tuintje langzaam de vaderlandse vlag op. De mensen vinden het prachtig. Maar ze moeten me geen namen vragen, want die weet ik niet." Het was al laat toen het gezelschap in Rotterdam aankwam: drie uur over tijd. „Dat heb je nu altijd, als je eenmaal te laat bent, dan heb je het tij tegen en dan is het mis, dan wordt het steeds la ter" was een veel gehoord commentaar. Er zijn sterke verhalen verteld tijdens die reis van Amsterdam naar Rotterdam op de „Grote Beer". Kapitein J. W. Faber uit Hogezand kon er zeer tot zijn spijt niet aan deelnemen: hij stond op de brug. Maar de oud-inspecteur van de technische dienst van hel directoraat-generaal van scheepvaart, de heer C. Bijvoet, kon er wel wat mee. Verhalen uit de oorlog. De heer B. Vos vertelde ons dat zijn zoon, die in 1943 nog had deelgenomen aan het torpederen van een Duits schip na de oor log naar Zuid-Afrika was geëmigreerd. Daar was hij medicijnen gaan studeren en is hij arts geworden. Bovendien werd hij hereboer enburgemeester van de La Rey-ville bij Johannesburg VERLOFGANGER LICHTTE VELEN OP De Velsense politie heeft van de Bloe- mendaalse collega's een 43-jarige monteur die met proefverlof was, overgenomen omdat zij met hem ook nog een appeltje heeft te schillen. De man wordt ervan verdacht in de ge meente Velsen diverse pensionhouders en particulieren te hébben fepgelicht door niet te betalen bij zijn vertrek. Bovendien zou hij zich gedurende zijn verblijf in pensions voorwerpen hebben toegeëigend. De Zweedse politie heeft een statenloze Pool en een Belg gearresteerd die er van verdacht worden kopstukken te zijn in een smokkelbende* die goudstaven, goud stukken, juwelen, horloges en deviezen Zweden hebben binnengesmokkeld tot een waarde van een half miljoen Zweedse kronen. De politie meent dat ten minste nog een topfiguur zich in Italië of België bevindt. De zogenaamde „zwarte ploeg" van de Stockholmse politie arresteerde de Pool, die twaalf kilo zuiver goud bij zich had, dat was binnengesmokkeld door een zakenman uit Brussel, die een paar uur later kon worden aangehouden. Douane-inspecteur Claes hangman bekijkt een gedeelte van de rijke buit, die in het .appartement van de Pool werd gevonden. Een vijftigjarige arbeider van de Am sterdamse Ballast Maatschappij, welke in het kader van de verlenging van de IJmuidense pieren, voorbereidend werk uitvoert nabij de Bergingshaven, is dins dagmiddag met ernstige verwondingen aan de borst in het Antoniusziekenhuis op genomen. De arbeider, woonachtig in Medemblik, had klem gezeten tussen een steigerpaal en de achterzijde van een dragline. De dragline was bezig met een grijper bazalt- slag uit een binnenschip, de Anna II, te halen. De lading wordt dan gelost in een trechter, waarna het in vrachtauto's die onder de trechter rijden beland. De arbeider van de ABM had tot taak de trechter te openen en te sluiten. Door nog onbekende oorzaak kwam de man klem te zitten tussen een steigerpaal en de dragline op de steiger. De schipper van de Anna II en nog drie anderen, die in het ruim waren, zagen de man in deze hachelijke positie en trachten door geba ren en geschreeuw de aandacht van de draglinemachinist te trekken. Tevergeefs echter. De dragline draaide door, waardoor het slachtoffer vrij kwam en in het koude wa ter tuimelde. Hij had ernstig borstletsel op gelopen. De schipper zag kans om door middel van een pikhaak het versufte slachtoffer boven water te houden, waarna hij met een roeibootje kon worden opge haald. De Velsense ongevallendienst heeft het slachtoffer vervoerd naar het Antonius ziekenhuis. In de Bothastraat te IJmuiden is dinsdag avond omstreeks negen uur een lantaarn paal omvergereden door een personenauto. De 22-jarige bestuurder een inwoner uit Alphen aan de Rijn nam direct na de botsing de benen. De politie vond dit wat vreemd en stelde een onderzoek in. Daaruit bleek dat de jongeman de auto had geleend van een bloemenhandelaar uit Alphen aan de Rijn. die ergens in een IJmuidens café zat te kaarten. Van hem kreeg de jongeman toestemming een meisje met zijn auto weg te brengen. Na deze aangename taak te hebben volbracht, raakte de jongeman echter de weg kwijt, waarbij hij tegen een lantaarnpaal reed. Aanvoer van dinsdag In IJmuiden werden dinsdag aangevoerd 1675 kisten, waarvan 316 tong en tarbot 5 heilbot. 6 tongschar en schartong. 224 schol, 29 schar. 395 haring. 58 makreel. 60 schelvis. 125 wijting. 255 kabeljauw en gul. 1 leng, 1 ham, 2 heek. 19 wolf, 10 poon, 160 koolvis, 29 diversen. Prijzen van dinsdag Per kilo: heilbot 4.202.90, grote tong 3.703.40. grootmiddel tong 3.603.10 kleinmiddel topg 3.80,^-3.20. kleine tong 1 4.40—3.70. kleine tong 2 3.603.00, tarbot 1 2.702.4ö; zalm 8. Per 50 kilo: tarbot 4 9481. tongschar 80 s'chartong 30, grote schol 3530, grootmid del schol 3633. kleinmiddel schol 5746 kleine schol 1 5648, kleine schol 2 5241 schar 3620, verse haring 3011.20,-ma kreel 5416, grote schelvis 5240, groot middel schelvis 54—42. kleinmiddel schel vis 6250. kleine schelvis 1 6761, kleine schelvis 2 5140, wijting 4813, grote gul 6040. middel gul 4032. kleine leng 31 ham 116. kleine heêk 2 45. poontjes 2311 Verscheidene raadsleden hebben schrif telijke vragen ingediend bij het college van burgemeester en wethouders te Velsen. Gevaarlijke vijver. Mevrouw J. Diemer-Jeltema schrijft: „De diepe vijver voor het Cultureel Cen trum is voor veel moeders in deze buurt nog steeds een grote bron van bezorgdheid, die vooral toeneemt nu straks de kinderen weer meer buiten zullen spelen. Er zijn hier, zoals u bekend is, reeds eni ge malen ongelukken gebeurd, zelfs met dodelijke afloop. Is het nu niet mogelijk het hek hoger te maken of op andere wijze te bevorderen dat de kinderen niet meer hier overheen kunnen komen. De kleintjes gaan op hun driewielertjes staan en klim men met hun voetjes in de grote mazen van het gaas, over het hek. En juist omdat vlak in de buurt piasvijvers zijn, waar de kleuters des zomers wel in mogen lopen, maakt dat zij geen verschil zien met deze vijver voor het Cultureel Centrum, ook al zit hier een hek omheen. Ik zou u dan ook willen verzoeken te bevorderen dat hier voor op korte termijn een afdoende oplos sing wordt gevonden, opdat deze tragische ongelukken worden vermeden. Tot mijn genoegen heb ik gezien dat op de Lange Nieuwstraat reeds enige nieuwe wachthuisjes voor buspassagiers zijn ge plaatst. Gaarne zou ik willen vernemen of het in de bedoeling ligt op het Gijzenveltplant- soen, waar men geen enkele beschutting heeft bij de halte van de bus naar Bever wijk, ook nog voorzieningen te treffen. Bij het afdelingsonderzoek heb ik onder R.73 een vraag gesteld omtrent de plant- soenaanleg tussen Dolfijnstraat, Venus- straat, Saturnusstraat en Eenhoornstraat, en of hierbij gedacht is aan speeltuimte voor de kinderen. U hebt geantwoord dat slechts een ge-r deelte van dit terrein voor plantsoenaanleg bestemd is, n.l. het gedeelte dat overblijft na de bouw van een R.K. school, het aan te leggen plantsoen heeft, omdat het in het frond van de R.K. kerk is gelegen een meer representatieve functie. Speelruimte voor de allerkleinste kinderen is hier wel geprojecteerd, de grotere kinderen verwijst u naar het Gijzenveltplantsoen. Ik wil hierop nog gaarne terugkomen, omdat ik meen dat er tussen de R.K. school en de Saturnusstraat nog een groot stuk overblijft. Indien u hiervoor nog geen bestemming hebt, zoudt u hiervan dan niet een tegelveld kunnen maken voor de gro tere kinderen. Het zit nu nog vol grote kui len, doch het zou een ideaal stukje zijn voor een speelveld waar kan worden ge voetbald enz. Ik denk hierbij niet alleen aan de kin deren uit deze buurt, maar ook vooral aan de jongelui van het Chr. Lyceum die thans in de pauzes uitzwermen over de straten en bij voorkeur in de Saturnusstraat hun da gelijkse spelletjes voetbal spelen. Dit schept niet alleen problemen t.a.v. gebro ken ruiten, beschadigde tuinen, in gevaar brengen van verkeer, maar ook voor de jongelui zelf is dit geen prettige situatie. Daarbij komen dan straks nog de kinderen van de R.K. school, die ook ruimte nodig zullen hebben om te kunnen spelen. Hopen- lijk wilt u deze mogelijkheid nog eens be kijken." Gevaarlijk kruispunt De heer A. M. Disselköter vraagt: „Is het uw College bekend, dat op het gedeel te van de Wüstelaan, waar de Clarionlaan op eerstgenoemde laan uitkomt, enkele malen een verkeersongeval is voorgeko men, waarvan één geval zelfs met dodelij ke afloop? Is uw College niet met mij van mening, dat, mede tengevolge van de daar aanwe zige hoge rand langs het terrein, begrensd door Wüstelaan en Clarionlaan het zicht voor weggebruikers bepaald onvoldoende is? Is uw College bereid die maatregelen ter plaatse te nemen, welke een bevorde ring van de verkeersveiligheid bewerkstel ligen?" Verkeer bij de Gilden. De heer K. H. Marks vraagt: „Is uw College met mij van mening dat de maat regelen ter oplossing van de verkeerssitua tie in „de Gilden", die in de Raadsverga dering van 4 november 1959 zijn besproken, door de steeds toenemende intensiteit van het verkeer in deze wijk. dringend gerea liseerd moeten worden? Kunnen B. en W. mededelen hoever de voorbereidingen voor de uitvoering van de ze maatregelen gevorderd zijn en»wanneer bedoelde plannen uitgevoerd zullen wor den?" Verbindingsweg in Noord. De heer H. Andrea: „Is het mogelijk en wenselijk, dat er een verbindingsweg tus sen de Wijkeroogstraat en de Wijkermeer- weg tot stand komt? Dit met het oog op het verkeer aan de Wijkerstraatweg. Veel personeelsleden van de Plaatwellerij zou den met bovengenoemde verbinding gebaat zijn! Aan de Wijkerstraatweg zijn, kort bij de spoorwegovergang Beverwijk, nog een aan tal voortuintjes. Een ieder zal het er mee eens zijn, dat omdat het rijwielpad er onmiddellijk naast ligt, meer dan eens een gevaarlijke situatie ontstaat. Is de Ge meente bereid pogingen te doen de toe stand daar te veranderen? Bestaat de mogelijkheid dat de Wijker straatweg afdoende herbestraat wordt? Voor wielrijders en automobilisten is de bestaande weg een dagelijks terugkerende ellende!" Afsluiting Hoofdstraat in Santpoort-N. De heer J. A. Andriesma: „Het college is bekend met de afsluiting van het zuide lijk gedeelte der Hoofdstraat te Santpoort- (noord). Is het college met ons van mening dat dit voor de entree van de gemeente Velsen komend uit de richting Haarlem een onaanvaardbare oplossing is? Is het colle ge bereid maatregelen te nemen, waardoor wordt verkregen: Opheffing van de tegen woordige situatie; openstelling met een zo groot mogelijke veiligheid voor het ver keer en hiermede de schade op te heffen, waardoor de daar gevestigde zaken wor den getroffen." Watervlielkleuterschool. De heer K. H. Marks heeft ook nog ge vraagd: „De Openbare Watervlietkleuter- school te Velsen(noord) is gevestigd in een houten noodgebouw dat ook als vergader zaal in gebruik is'. Deze ongewenste toe stand bestaat al gedurende lange tijd. Kan het College mededelen of er plannen bestaan voor een eigen gebouw voor deze school? Zo ja, kan er dan binnen afzien bare tijd gerekend worden op uitvoering wijk „De Gilden" een dependance van de- wijk „De ilden" een dependance van de ze school te stichten?" lomrtjen 36, kleine koolvis zwart 3531. Per 125 kilo: grote kabeljauw 188104, grote koolvis zwart 8879, grote wolf 130. Besommingen van dinsdag KW 153 f 15.720. KW 155 5140, KW 22 4260. KW 45 f 3570. KW 33 f 5070, KW 116 3370. KW 93 f 6620, IJM 65 f 5140, HD 75 f 3290. SCH 16 f 16.800 SCH 153 8850. VL 85 f 9720. VL 97 f 6810, VL 197 6680. Aanvoer van woensdag In IJmuiden was de aanvoer 4215 kisten, waarvan 285 schelvis, 345 wijting, 255 gul en kabeljauw, 530 koolvis. 1205 haring. 875 kleine kisten haring. 675 makreel, 290 schol, 10 tarbot, 300 varia. 600 stuks kabeljauw, 16.000 kilo tong. Deze aanvoer werd verzorgd door zes trawlers, twee loggers en achttien kotters. KW 87 Albatros (8 maart): 420 kisten, waarvan 65 wijting. 35 schelvis. 80 gul en kabeljauw, 80 koolvis, 65 haring. 75 ma kreel. 20 varia. 20 stuks kabeljauw. SCH 196 (8 maart): 680 kisten, waarvan 30 wijting. 95 schelvis. 40 gul en kabeljauw, 75 koolvis. 150 haring. 250 makreel, 10 varia. 50 stuks kabeljauw IJM 32 Elie Chénévière (8 maart): 380 kisten, waarvan 60 wijting. 90 schelvis. 60 koolvis, 25 kleine haring, 140 makreel, 30 varia. 100 stuks kabeljauw. IJM 33 Thorina (9 maart): 470 kisten, waarvan 90 wijting. 50 schelvis. 20 gul en kabeljauw. 140 koolvis, 20 haring, 300 klei ne haring. 140 makreel. 10 varia. IJM 26 (9 maart): 1040 kisten, waarvan 25 wijting. 15 schelvis. 15 gul en kabel jauw. 75 koolvis, 850 haring, 40 makreel, 20 varia. 250 kleine haring. IJM 37 Delft (9 maart): 410 kisten, waar van 40 wijting. 100 gul en kabeljauw. 100 koolvis. 120 haring. 300 kleine haring. 50 varia. 275 stuks kabeljauw. Prijzen van woensdag Export: grote regels kabeljauw 80114. kleine regels 5010. kisten grote kabel jauw 100—124, warte koolvis 55—67, grote en grootmiddel schelvis 6265, grote en middelschol 3236. zetschol en schol 1 4855. gro.te tong 3.503.60. grootmiddel tong 3.403.50. kleinmiddel tong 3.40 3.60. tong 1 4—4.20. slips 3—3.40. Binnenland: grote gul 46—52. middel gul 4045. torren 3238. koolvis 1 2628, koolvis 2 2224. witte koolvis 100. leng 8694. kleinmiddel schelvis 65. pennen 6872. braad 4056, wijting 3045. schol 2 5160. schol 3 4248. haring 1927. ma kreel 1924. paapjes 14. bonken 4247. Besommingen van woensdag Elie Chénévière f 15.700. KW 87 f 10.700. Swikt 5250, SCH 118 f 8860. TX 3 f 6400. TX 4 5500. TX 25 f 4720, VL 85 f 9700, VL 7 14.300. Op zee Het was slecht weer om de «noord. Om een uur of twaalf in de middag werd hei gisteren wat beter en toen deden de traw lers nog een trek of drie. De vangsten liepen uiteen van 30 tot 70 manden gul. schelvis en makreel. De Post boy deed een trek van een pakje; de Toronto een trek van 25 manden hoops. De kabeljauwvangst op de 56 tot 57 graden noorderbreedte leverde 25 tot 200 stuks kabeljauw op in drie trekken. De Maria van Hattem deed een trek van 20 manden hoops en 25 stuks kabeljauw: de Polderman een trek van 15 manden en 15 stuks kabeljauw: de Michiel Jan een trek van 50 stuks kabeljauw en 10 manden hoops. Voor donderdag RO 53 Dirkje met 380 kisten, waarvan 5 schelvis. 50 haring. 115 makreel. 40 wijting. 20 gul en kabeljauw. 150 koolvis. 110 stuks kabeljauw. IJM 15 Emma 600 kisten meest haring en makreel. KW 23 300 kisten Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 18 schelvis. 40 wijting. 20 gul en kabeljauw, 80 koolvis. 150 haring. 100 schol 180 stuk? kabeljauw. 2000 kilo tong.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19