Kalkzandsteenfabrieken dragen hun steentje bij in de woningproductie scooters en bromfietsen COROLY Belijdenis geschenken Boekhandel Brigadier De Vries zwaait af Jaarlijks bloemencorso door bollenstreek op 22 april motoren AB DE JONG Kinderpostzegelactie Van wie? Een ramp, die halve spoorbomen Operette Zestien fabrieken maken samen 1 miljard stenen Hogere produktie mogelijk Havenberichten Nylon regenmantels l Z - DONDERDAG 23 MAART 1961 7 Veel sneller dan de natuur „Andros Fortune" opnieuw lek Aanstaande bijeenkomsten Dame behaalde diploma tuinbouwcursus mm *4 v*rs- - a --- SL SSSt - 4 - - JU] J 2'". ■xv-<* „ZO IS NEDERLAND" <"r Er wordt op het ogenblik hard gewerkt aan plannen om de produktie van kalkzandsteen in ons land volautomatisch te doen verlopen. Als men weet dat thans een miljoen kalkzandstenen gemaakt kunnen worden door (op papier dan) 1,3 man per jaar, dan lijkt de stap naar een volautomatisch kalkzandsteenbedrijf inderdaad maar klein. Doch er zullen voor het zover is, heel wat onderzoekingen moeten worden gedaan. Dit is dan ook onder meer een van de redenen dat men in de kleine kring van kalkzandsteenproducenten een laboratorium in het leven heeft geroepen, aat te Hillegom is gevestigd en zeer binnenkort met het werk zal beginnen. Per jaar produceren de zestien fabrieken in ons land een miljard kalkzandstenen. Dit aantal is vergeleken met de produktie van drie miljard stenen door honderd vijf tig Westduitse fabrieken, relatief een dus veel hogere produktie. De kalkzandsteenproducenten in Neder land zijn trots op hun bedrijven en vooral op het feit, dat zij letterlijk hun steentje kunnen bijdragen in de leniging van de woningnood nog steeds volksvijand nummer één. Sedert 1950 is de produktie van stenen in hun bedrijven met niet minder dan tien percent per jaar toegenomen. Er wordt dus thans ruim honderd percent meer ge produceerd dan tien jaar geleden. Het best wordt het aandeel van de kalk zandsteenfabrieken in de nationale wo- ningproduktie in dit verband geïllustreerd met enkele cijfers. Sedert het einde van de tweede wereldoorlog tot en met 1959 zijn in ons land namelijk 769.227 woningen ge bouwd. Negentig percent van deze wo ningen is op de traditionele wijze gebouwd, de overige tien percent bestond uit systeembouwwoningen. Bij de traditionele woningbouw is in de zelfde periode voor vijfentachtig percent gebruik gemaakt van kalkzandstenen. Ge- Advertentle TERUGGEHAALDE en INGERUILDE o.a. Norton - B.M.W. - D.K.W. Bella - Vespa - Fucb welke wtf onder garantie verkopen BREESTR. 108 - BEVERWIJK Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Nisse van Ipswich; Scheldestroom, Londen; Batavier, Rot terdam; Jan Kreumer, Colchester, laden Staai- haven IJmuiden; Eemsborg, Par; Grootekerk, Hamburg; Eos, Rotterdam; Dahomeykust, Ham burg; Jean E, Londen; Jochen, Den Helder, bij legger IJmuiden; Solon, Rotterdam; Militence, Terneuzen; Traude, Norrköping; Markab, Roen- korn; Jans, Londen; Venus, Londen; Brage, Stockholm; Troisk, Ventspils; Hans Bernstein, Gdynia: Gniesno, Gdynia; Lingeborg, West-Hart- lepool; Peregrine, Dagenham; Herm Kiepe, Kal- mar; Kreon, Antwerpen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Antha van Arendahl; Mynias, Rotterdam; Bernieère, Le Havre; Hunzestroom, Poole; Daje Böhmer, Gadiz; Zaanstroom, Dagenhamn; Dalbek, Antwerpen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Rataj naar Stettin, walsmateriaal geladen IJmuiden; Maar- tje, Ipswich; Startpoint, Great-Yarmouth, kunst mest geladen IJmuiden; Betula, Nordenham; Marco Polo, Delfzijl; Clangula, Rotterdam; Bram. Antwerpen; Asmidiske, Norfolk; Beauly Firth, Londen;Canopus, Rouaan, ledig van Velsen: Rendbjerg, Esbjerg; Nautic, Oxelosund, ledig van IJmuiden; Dunja, Halmstad, walsmateriaal gela- dx IJmuiden; Alconte, Lissabon; Tyne, Esbjerg; Stavos, Hamburg; Fischbek, Freetown; Manto. Rotterdam; IJstroom, Bristol; Irima, Hamburg; Steindamm, Hamburg; Phidias, Rotterdam; Ar- deas, Rotterdam; Theano, Rotterdam; Freddy. Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Aun naar Immingham; Betty-Jean, Londen; Morbihan, Hamburg; Clivia. Stade; Achilles. Hamburg, walsmateriaal geladen IJmuiden; Jan Kreujper. Ipswich, kunstmest geladen IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). zien dus het feit dat met de traditionele bouwwijze tot nu toe steeds het meeste aantal woningen in ons land is gereedge komen, vraagt men zich in de kring van kalkzandsteenproducenten af of het niet beter is dat het traditionele bouwapparaat het woningvraagstuk voor zijn rekening neemt. Er worden immers zo redeneren de kalkzandsteenfabrikanten meer wo ningen traditioneel gebouwd, wat dus im pliceert dat het woningvraagstuk ook snel ler wordt opgelost. „Aan de systeembouw lijkt de toekomst", zegt de heer D. M. N. Bakkes,, directeur van de IJmuidense Kalk zandsteenfabriek, „en inderdaad heeft het een prettige klank voor de woningzoeken den. Die zeggen; Nou gebeurt er tenminste wat. Maar de werkelijkheid is heel anders". En dan noemt hij de cijfers, die betrek king hebben op de produktie van wo ningen in ons land en het negentig-per eent-aandeel daarin van de traditioneel gebouwde woningen. Overigens is de heer Bakkes van mening dat de woningnood spoediger zou kunnen worden opgelost. „Maar wij willen zoveel tegelijk verwezen lijken. Het lijkt me dat wij teveel taken op ons hebben genomen. Wij zouden eigen lijk eerst andere werken moeten tempori seren om die woningnood op te heffen". Woningen Van de één miljard kalkzandstenen, die de zestien Nederlandse bedrijven produ ceren, zouden honderdduizend woningen gebouwd kunnen worden. Want voor een woning zijn ongeveer tien- tot twaalfdui zend stenen nodig. Doch dit is slechts theo rie, daar 75 percent van de kalkzandsteen- produktie bestemd is voor de woningbouw en de overige 25 percent voor andere ge bouwen, zoals kerken, scholen enzovoort. Voor dit jaar hebben de fabrikanten de export van kalkzandsteen beperkt, omdat zij menen het binnenland beter te kunnen dienen. In het verleden was er veel export naar landen als Engeland, Duitsland en België en ondanks de hoge zeevrachten, was de export zeker rendabel te noemen. In de naaste toekomst zal de kalkzand- steenindustrie meer gemoderniseerd en ge automatiseerd worden. We schreven reeds dat het volautomatische bedrijf als het ware „voor de deur staat". Bovéndien streven de fabrikanten ernaar een groot assortiment stenen te maken, omdat de bouwwereld erom vraagt. „Wij moeten dus wel, ook al zijn wij voorstanders van nor malisatie", aldus de heer Bakkes. In het kader van deze toekomstplannen zal binnenkort in Hillegom het laborato rium aan het werk gaan. Hier zal een permanente controle op de kwaliteit van de kalkzandsteen worden uitgeoefend, voorts worden er proeven met nieuwe soorten genomen. De research werd steeds uitbesteed, maar nu kan men dit werk in eigen huis gaan doen. In het verleden heeft de kalkzandsteen- industrie steeds getracht zich aan te pas sen aan nieuwe omstandigheden en ver anderde vraag. Dit ging steeds gepaard met hoge investeringen in het bedrijf. Om dat er bijvoorbeeld weinig metselaars zijn, is men grotere stenen gaan maken. Binnen in Nederland wordt kalkzandsteen meestal gebruikt voor de bouw van binnenmuren, kelders en schoorstenen. Overigens leent deze steensoort zieh ■ook voor buitenmuren. Deze fraaie foto van een kerk te Blerick toont de toepassing van kalkzandsteen in het interieur. Kalkzandsteen is het produkt van kalk, zand en water, die innig gemengd worden. De steen wordt onder stoom druk gezet om de gewenste hardheid te krijgen. In de natuur komt ook kalk zandsteen voor, maar dit proces duurt heel wat langer dan in onze moderne bedrijven, waar één man vele honderd duizenden stenen per jaar kan maken. kort komen de bedrijven met een kalk zandsteen van 25 kilo op de markt. „Maar het is moeilijk om in korte tijd het bouwen ingrijpend te veranderen, laat staan té verbeteren, om tot een snelle evo lutie te geraken. En dat is dan een schrale troost voor de verloofde paartjes", aldus de heer Bakkes. Advertentie De „Martelgang" met de gehavende Canadese tanker „Andros Fortune" is voor de sleepboten „Atlantic" en „Atlas" van de Duitse rederij Bugsier en de „Oost zee" van L. Smit en Co nog niet ten einde. Tijdens het transport van de Baai van Corcusion, waar de noodreparaties werden verricht, naar Hamburg zijn er namelijk opnieuw moeilijkheden gekomen. Het weer was bijzonder slecht en bovendien begon de provisorisch gedichte scheur aan bakboord opnieuw te lekken. Het trans port is daarom voor anker gegaan in de monding van de Theems. Daar zullen eventueel bij beter weer opnieuw repara ties worden verricht. Voor alle zekerheid is nu ook de ,.GeIe Zee" van L. Smit en Co ter ass'stentie uitgevaren. KENNEMERLAAN 59 TEL. 5326 De handbalvereniging „IJmond" houdt zaterdagavond in het sportpaviljoen „Watervliet", aan de Koningsweg een open klaverjasdrive om aantallen eieren. De baten van deze drive worden aangewend ten behoeve van het jeugdwerk. De supportersvereniging Geel Zwart van de voetbalvereniging „Kinheim" zal haar contactavond van vrijdag in het ge meentelijk wijkcentrum aan de Van Die penstraat aanwenden voor een open- kla verjasdrive. Voor niet-klaverjassers en dames wordt een- sjoelwedstrijd gehouden, alles om eierprijzen. De jaarlijkse algemene jaarvergade ring van de Kennemer postzegelclub is vastgesteld op maandag 27 maart in de bovenzaal van het veilinggebouw ,,'t Cen trum". In de St. Josephschool te Heemskerk zijn de diploma's uitgereikt aan hen die zijn geslaagd voor het examen van de twee jarige Algemene Tuinbouwcursuk. Het hoofd van de cursus, de heer A. Floor, was verheugd dat geen van de kandidaten be hoefde te worden afgewezen. Hij raadde de cursisten aan niet op te houden met stu deren. daar in de tuinbouw nogveel te leren is. De rijksgecommitteerde de heer J. Smit uit Alkmaar noemde het een unicum dat hij op deze avond ook het diploma kon uitreiken aan een vrouwelijke leerling De gelukkige is mejuffrouw A. v. d. Gies- sen. die werkzaam is in een bloemenzaak. De overige geslaagden zijn de heren G. Hoppenreys, J. C. Bakker, G. Berghuis, E, Bruins, J. Jansen, W. Kluft. J. Niesten, C. Sap, G. van Tunen. C. Welboren, allen uit Heemskerk, R. Heere en M. Zoontjes uit Castricum en J. Heyne te. Uitgeest. Namens de leerlingen bedankte mejuf frouw v. d. Giessen voor het genoten on derwijs. „U was meen ik al -eens bij mij aan huis geweest, is 't nietF', vraagt brigadier De Vries uit Santpoort. „Ja, dat was vrijdagavond". „Ik kon toen echt niemand ont vangen", zegt de brigadier wat verontschuldigend. „Ik zat in het bad". De Santpoortse postcommandant gaat morgen zijn laatste week als politieman in. Hij zal die laatste dagen niet veel meer op het bureau zijn. Er zijn nog verlofdagen die opgemaakt moeten worden. „Als ik ge weten had dat er zo'n drukte om mijn afscheid zou wor den gemaakt, was ik al weg geweest", zegt hij. „Maar maak daar nu niet uit op dat ik u liever niet te woord had gestaan". dienst in Velsen-Noord, daarna in IJmuiden; op 1 mei 1938 overgeplaatst naar de afdeling Santpoort als .cringagent met de daarvoor gooi uiKeiijKe toelage van 50.per jaar; bij de reor ganisatie van de Nederlandse politie in 1943 ingeschakeld als opperwachtmeester. Na de bevrijding hoofdagent van politie en sinds 1 januari 1947 brigadier. Op 30 april 1959 werd hem de ere-me- dalje in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. i&x' :w djajfe V-" Tweeëndertig jaar bij de Velsense gemeente-politie heeft brigadier C. de Vries er op zitten als hij op 31 maart afzwaait. In 1929 kwam hij naar IJmuiden en hij werd toen geplaatst op de post in Velsen-Noord. Hij was in IJmuiden in de kost en moest dus iedere dag met het pontje op en neer. „In die heerlijke strenge winter van '29 was dat niet zo leuk. Het duurde soms een half uur, de reis over het Noord zeekanaal, hoewel er vier sleepboten lagen te malen. Je kon aan weerszijden van de pont meelopen op het ijs". Na drie jaar werd de heer De Vries overg IJmuiden. naar het oude hoofdbureau aan het Wil- lemsplein. Zes jaar bleef hij er. Het was een beste tijd. „De echte oude IJmuidena- ren zeiden het wel eens wat ruw, maar zij hebben een gouden hart. Maar ja, dat is een volk van zeevaarders eigen." In 1938 kwam agent De Vries naar de post Santpoort. Daar zit hij nu nog, de laat ste jaren als postcomman dant in het prachtige nieuwe bureau. Dat is zijn trots. Ook het ontstaan van de nieuwe behuizing van de politie in IJmuiden heeft hij meege maakt. „Nu is het wachten op een betere behuizing van de post-Velsen-Noord. Toen ik er dienst deed zaten we in eén houten optrekje. Nu is o id?. pracht ineen stenen gebouwtje, waar vroe ger een schoolhoofd woonde". Brigadier De Vries ziet tegen zijn pensionering niet op. „Maar dat wil niet zeg gen dat ik het prettig vind dat ik_weg ga, begrijp me goed." Stilzitten gaat hij niet. „Het... is fout ajs men dat doet." Hij gaat timmeren, schilderen, knutselen. „Ö'ch, er zijn genoeg dingen te vinden." - Zijn werk als politieman beschouwt hij liever in zijn algemeenheid. „Laten we met beide benen op de grond blijven en geen heldenrol trachten te spelen. We zijn gewone mensen. Laten we dat blijven," meent hij en kapt zo iedere poging tot het verkrijgen van verhalen af. Hij vindt dat de arbeid van de politie in zijn geheel er-op vooruit is gegaan. „Vooral het mechanische gedeelte. Op een fiets een bromfietser achterna gaan kan echt niet meer. We moeten met de tijd meegaan. Vooral nu het ver keer steeds intensiever wordt moet de politie steeds verdei motoriseren. Maar dat ge beurt. ook in Velsen." Het contact met de bur gerij is brigadier De Vries altijd zeer ter harte gegaan. „Wederzijds begrip en aan passing van beide zijden, dat moet de basis van samen werking zijn." „Ik heb een prettige tijd gehad in Velsen, vooral de laatste paar jaar was de ver houding met collega's en su perieuren uitstekend", zegt brigadier De Vries, die als zoveel politiemannen een ge boren Fries is. „Je moet de mensen leren kennen, maar toch vrij blijven tegenover hen," is de stelregel van deze ex-militair, ex-lid van het korps Marechaussee, als zo danig was hij gedetacheerd in Apeldoorn. Ter Apel en Vaals. Als wij opstaan om een berin te maken met de af- scheidsprocedure biedt de brigadier nog een sigaret aan. „Eerlijkheid," zegt hij. „eer lijkheid tegenover collega's en superieuren, dat heeft voor mij altijd het meest ge teld." In korte trekken nog even dienst van bri gadier De Vries: 7 maart 1901 geboren in St. Jacobie Paro chie; na de lagere school landbouwersknecht; van 1 juni 1921 tot' en met 30 no vember van dat jaar bij het derde regiment vestingartil lerie. later ingedeeld bij de motor-artillerie; van 1 sep tember 1922 tot 18 mei 1923 bij 't korps militaire politie- troepen en van 18 mei 1923 tot 1 februari 1929 bij het wanen der Koninklijke Ma rechaussee. Bij dit wapen kreeg hij 't onderscheidings teken voor zes jaar trouwe dienst; on 1 februari 1929 bij de gemeentepolitie van Vel sen: tot half oktober 1933 v - -• a f-rxw w.. y- - -v.-.. S V J', •W A- •VXyN-X;. f -•• :v* Het plaatselijk en lande lijk comité die zich hebben beziggehouden met de orga- nisatie van de verkoop van kinderzegels zijn best tevre den over de resultaten die deze eind vorig jaar gehou den actie in Velsen heeft op geleverd. Die resultaten wa ren beter dan het jaar te voren. Dit jaar verkochten de scholen, de afdelingen van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers Velsen-IJmui- den en Santpoort-Noord, het comité Santpoort-Zuid en 't postkantoor Houtman straat een totaalbedrag van 32.178,67 aan kinderzegels. In 1959 was dit bedrag 29.752,94. Van dit bedrag droegen bij: Depend. Emmasch. 410,50 Jan Campertschool 1.713,50 St. Engelmundussch. St. Joannes-ulo-sch. Liduinaschool Brederodeschool A. v. Nassauschool School met de Bijbel Titus Brandsmaschool St. Jozef-jongenssch. Watervlietschool Gymn. Felisenum Da Costaschool D. C. v. Krimpensch. Creutzbergschool Emmaschool P. Vermeulenschool Julianaschool Calvijnschool Jan Ligthartschool Prof. v. d. Leeuwsch. Prof.J.H. Gunningsch. Moerbergschool H. Hartschool Claraschool Gr.v. Prinstererschool Theo Thijssenschool 820,50 581,— 504,50 1.956,50 1.019,50 910,50 585,— 764,— 556,50 237,50 629,50 351,50 453,50 600,— 443,— 519.— 427,— 722,50 999,— 501,50 14,50 667,50 581,50 683.50 346,50 1.046,50 Clara Sternschool 556, Insingerschool 851.50 Bethlehemschool 862,50 Elout v. Soeterw.sch. 1.003, Gem. Huishoudschool 600,50 Comitéschool 330,50 St. Franciscusschool 1.645,50 St. Adalb. v.g.l.o. sch. 582.— UW afd.Velsen-IJm. 1.985,23 UW afd. Santp.-N. 1.307,— Comité afd. Santp.-Z. 1.766,02 Postk. Houtmanstr. 1.642,92 A In het tijdvak van 13 tot en met 18 maart werden bij de Velsense politie de vol gende voorwerpen als gevon den aangegeven: Dameshorloge, houten auto- dop, 1 pr. bruine herenhand schoenen, herenhandschoen 1„ mes, wieldop, hark, spa, beige dameshandschoen, haan sjaal, bedelarmband, siga rettenkoker, damesrijwiel, hoofddoek, rok, bruine akte tas. damesportemonnee, pa relsnoer, badhanddoek, rij wielsleutel, hond, ruitenwis ser, kinderbril, vulpen, goud kleurige ring. lederen wan ten. 1 pr. dameshandschoe nen, kinderhandschoen, he renhorloge, teddybeer, heren- portefnonnëe, zwarte pet, kinder-armband, tekening, jongensjasje, zwembroekje, yalesleutel, vulpen in etui, vogel, kinderrijwiel, huis sleutel en een bos sleutels. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen, dagelijks aan het hoofdbureau. De ge deponeerde gevonden voor werpen kunnen worden af gehaald elke dinsdag van 17 tot 18 uur en elke zaterdag van 12 tot 13 uur aan het hoofdbureau van politie aan het Brinioplein in IJmuiden. Herhaaldelijk gebeurd het dat kleine kinderen vooi aanstormende treinen woi- den weggesleurd bij de spoorwegovergang bij het station Santpoort-Zuid. Deze overgang wordt namelijk .beveiligd" door halve spoor - bomen, die alleen de rechtei weghelft bestrijken. Afgezien daarvan is de afzetting van de spoorbaan naast de over gang aan de oostelijke zijde verre van voldoende. Een droge sloot, een overblijfsel van de Jan Gijzenvaart, met een veel te laag hek kan men moeilijk een afzetting noe men. „Een ramp", noemde een leidster van de Brede- rode kleuterschool, die vlak bij de spoorwegovergang li"1 ^-"zp halve spoorbomen. „Wij moeten iedere dag de kinde ren overzetten. En toen we dat-nog niet deden kregen wij geen kinderen van „de overkant" op school. De ouders lieten ze liever naar een school aan hun kant gaan. al was die ook veel verder weg. Vroeger waren er hele spoorbomen. Dat was veel beter." Dat zouden haar collega's van de openbare lagere Brederodeschool en van de christelijke Kinder- vreugdschool wel met haar eens zijn. En ook de bewo ners van de tientallen nieuwe flats, die in de omgeving van de spoorwegovergang in Santpoort-Zuid zijn gebouwd Na een jaar van zwoegen nadert voor het kinderkoor „De- Jonge Stem" in-IJmui den weer de grote dag, de dag van de jaarlijkse ope rette-opvoering. Zaterdag komen zestig kinderen in het Patronaatsgebouw op de Planken 'met de kinderope rette in vier bedrijven „Mar- ioli.intje in Sprookjesland" De tekst en muziek van deze operette in drie bedrijven zijn van Jo Mulder. De di* rectie en pianobegeleiding zijn in handen van B. Nuyen. de regie heeft J. C. Broeren. Het kapwerk is van de fa. Snoeks. G. Woning verzorgt de belichting Kostuums en decors hebben de kinderen en hun ouders zelf vervaar digd. De voorstelling begint om 20 uur. Als er kinderen zijn die lid willen worden van „De Jonge Stem", moeten zij op donderdagavond tussen half zeven en half acht maar eens een kijkje nemen in het Cul tureel Centrum in IJmuiden VOORZITTERSWISSELING Tijdens de door de contactcommissie Velsen-Noord van de Velser Gemeenschap gehouden bestuursvergadering in het ge meentelijk wijkcentrum te Velsen-Noord is de heer H. Groen officieel tot voorzitter van dit college gekozen. Dokter H. Voor zanger, die als voorzitter is afgetreden, blijft lid van het dagelijks bestuur. Advertentie vlot - practisch - duurzaam PLEIN 1945 MARKTBERICHT De noteringen aan de Beverwijkse groenteveiling waren woensdag: spinazie 2340. rabarber 2156. witlof 3463. prei boerekool 415, knollen II27. Het jaarlijkse bloemencorso, ditmaal „Zo is Nederland" geheten, en waarin 27 praalwagens meerijden, wordt gehouden op 22 april. Het vertrekt om 11 uur uit Sassenheim en het voert wederom via Lisse en Hillegom naar Bennebroek en vice versa. Het boilenseizoen zal ook dit jaar weer worden gemarkeerd door vele bloemenmozaïeken in de. verschillende bij deze nationale industrie betrokken gemeen ten. Op het ogenblik bloeien overal in de bol lenstreek de late crocus, de narcis en de tulipa. Bij goed weer zal men met de vol gende bloeiperiode rekening kunnen hou den: narcissen en tulipa's van 20 maart tot circa 15 april, hyacinten van 10 april tot 25 april, vroege tulpen van 15 april tot 30 april en late tulpen van 25 april tot 10 mei. „Wij zijn niet zonder zorgen", zei van ochtend tijdens een in Hillegom gehouden persconferentie jhr. Six van Hillegom, „de revaluatie is voor ons op een ongeluk kig tijdstip gekomen, met het oog op de uitstaande vorderingen van het vorig jaar en de voorverkopen van dit jaar. Maar het publiek, dat naar de bollenstreek komt zal van deze zorgen niets merken". De NZHVM zal op drukke dagen weer extra bussen naar de Keukenhof laten rijden. Wat de Nederlandse Spoorwegen betreft: alleen op de dag van het corso zullen op het baanvak Amsterdam-Den Haag extra- treinen in Lisse en Hillegom stoppen. Bij het jongste bloemencorso, gehouden in het Duitse stadje Rheydt, heeft een drie tal Nederlandse bollenprinsessen op een praalwagen meegereden. Op 22 april komt een charmant drietal uit Rheydt naar on ze bollenstreek om hetzelfde te doen. De meisjes zijn vanochtend tijdens de pers conferentie officieel voorgesteld.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7